Weer uitbreiding van den treinenloop Hiel JOietU m Jxui OCie&ot. Geleidelijke opheffing van het bankenmoratorium. Nederlandsche Bank verleent voorschotten. Teruggave motorrijtuigen- lelasting. Tuinbouw koestere geen ongerechtvaardigd optimisme. Schoenenverkoop niet meer vrij. DONDERDAG 23 MEI 1940 I Effectenbeurs weer open als geldverkeer normaal is. 's-GRAVENHAGE, 22 Mei (A.N.P.) Met machtiging van den opperbevelhebber van land en zeemacht deelt de Nederlandsche Bank, in overleg met. het ministerie van financiën en met de Vereeniging voor den Effectenhandel, het volgende mede. 1. Teneinde het economisch leven hier te lande zoo snel mogelijk weder normaal te doen func- tionneeren, wordt onder meer gestreefd naar een spoedige opheffing van het bij Koninklijk Be sluit van 10 Mei 1940 (Staatsblad no. 483) in gestelde bankenmoratorium. De bedoeling is, die opheffing geleidelijk te doen plaats hebben. Als eerste stap in de aangegeven richting zullen het minimum van 3 procent genoemd in artikel 2; tweede lid van bedoeld besluit alsmede het al daar genoemde bedrag van f 50 met ingang van 21 Mei 1940 worden verdubbeld. 2. De Nederlandsche Bank zal overeenkomstig het navolgende aan banken, bankiers of commis- sionnairs tot het maximum van het totaal der door hen op onderpand van effecten verleende voorschotten aan cliënten, welke voorschotten sinds 10 Mei 1940 geblokkeerd zijn tengevolge van het inwerking treden der krachtens de Beurswet daaromtrent vastgestelde Beursvoor- schriften, bijzondere voorschotten in rekening courant op onderpand van effecten verstrek ken tegen een rente welke op het oogenlblik 4 procent per jaar bedraagt. 3. Als onderpand voor bedoelde bijzondere voorschotten zullen door de Nederlandsche Bank ook andere fondsen worden aangenomen dan die welke onder normale omstandigheden als „bankpand" worden beschouwd. Over het alge meen zullen alle fondsen die in het beursverkeer als pand geaccepteerd plegen te worden door de Nederlandsche bank als onderpand worden aan vaard voor de bijzondere voorschotten waarvan hier sprake is. 4. Als basis voor de berekening der waarde van het onderpand zullen voor deze speciale voor schotten de onderpandkoersen gelden, bedoeld in de voorschriften, welke door de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam in haar circulaire van 10 Mei 1940 zijn gepubliceerd. Voor zoover het fondsen betreft, waarvoor deze onderpandkoersen nog niet gereed zijn, zal in afwachting van het gereedkomen dezer onder pandkoersen de koers van 9 Mei 1940 worden genomen of indien op 9 Mei j.l. geen koers was genoteerd een vorige koers of een andere koers, ter beoordeeling van de Nederlandsche Bank. Op deze koersen wordt door de bank wan neer het onderpand behoorlijk verdeeld is, een surplus geëischt van 25 procent. 5. De Nederlandsche Bank zal bij de beoordee ling van haar voorgelegde aanvragen om bij zondere voorschotten als hier bedoeld ten volle rekening houden met de buitengewone omstan digheden. Hoewel zij zich het recht moet voor behouden niet alle posten die haar worden aan geboden onvoorwaardelijk te accepteeren en in daartoe in aanmerking 'komende gevallen addi- tioneele zekerheid te vragen aan de geldnemers, die in staat zijn zoodanige zekerheid te geven, Sommige scheepvaartwegen vrij. Op andere is de vaart belemmerd. 's GRAVENHAGE 22 Mei. De inspecteur- generaal voor de scheepvaart maakt het navolgende bekend. Voorzoover de tot nu toe binnengekomen inlich tingen uitwijzen zijn de Noord-Hollandsche wateren benoorden het Noordzeekanaal alle nog bevaarbaar. De sluizen bij den Helder aan den ingang van het Noord-Hollandsch Kanaal zijn'intact. Van den Helder naar Oude Schild is een betonde geul uitgezet. In het IJselmeer liggen wrakken: a. op 52 graden 44 minuten 47 seconden N.B. en 0 graden 25 min. 42 sec. O.L., het wrak steekt boven water uit; b. op 52 gr. 48 min. 35 sec. N.B. en 0 gr. 23 min. 20 sec. O.L., het wrak is gedekt door spitse wrakton; c. op 52 gr. 44 min. 35 sec. N.B. en 0 gr. 25 min. 43 sec. O.L. het wrak is gedekt door stompe wrakton en ligt circa 200 M. noord van het wrak bedoeld onder a. In het Krabbegat zijn vaartuigen gezonken, welke boven water zichtbaar zijn en geen gevaar voor de scheepvaart opleveren. Op het Buiten IJ is scheepvaart mogelijk. De scheepvaart op den IJsel is niet mogelijk. In de gemeente Zwolle is de scheepvaart ge stremd. In het Zwarte Water is scheepvaart bij zeer be perkten diepgang en met bepex-kte hoogte (3.20 a 3.50 M -f N. A. P.) mogelijk. De ingang van het M'eppelex-diep bij Zwartsluis is mogelijk voor scheepvaart met beperkte hoogte (circa 2.80 M. -f N. A. P.) De scheepvaart op de Drentsche Hoofdvaart is gestremd. Op de Twenthekanalen is de scheepvaart niet mogelijk. Vaart van Dordrecht uit: a. naar Breda ge stremd; b. Nijmegen is bereikbaar; c. Amsterdam en Rotterdam zijn bereikbaar, er kan gevaren worden via Vreeswijk en Gouda; d. de vaart op Zeeland is gestremd (gevaarlijk wegens mijnen); e. de vaart op de Oude Maas is gestremd; f. de vaax-t op 's Her togenbosch is vermoedelijk vrij. (A. N. P.) Voorloopig geen stempelen voor werkloozen. 's GRAVENHAGE 22 Mei. De secretaris-gene raal, waarnemend hoofd van het departement van sociale zaken, maakt bekend, dat het hem wensche- lijk voox-komt, dat van het teekenen van de aan meldingslij sten voor de werkloozenkassen alsmede van het stempelen tot nadere aankondiging vrijstel ling wordt verleend. Alle overige controlemaatrege len blijven uiteraard onverzwakt van kracht. (A. N. P.) zal zij de meest mogelijke coulance in acht ne men. Bij de aanvragen om voorschot behoort een exemplaar van de laatste balans van de aan vragende instelling of firma te worden overge legd. 6. Aan banken, bankiers en commissionnairs, die gebruik willen maken van de bijzondere voorschotten als bovenbedoeld, wordt in overwe ging gegeven daarmede niet tot het laatste oogenblik te wachten, doch zich zoo spoedig mo gelijk tot de bank te wenden. 7. Het ligt in de bedoeling om, zoodra het geldverkeer meer normaal is, de effectenbeurs weder te.openen. 8. Zoolang de effectenbeurs gesloten is, is het aan een ieder verboden effecten te koopen of te verkoopen. Staanplaatsen in autobussen toegelaten. 's GRAVENHAGE 22 Mei. De inspecteur- generaal van het verkeer maakt bekend, dat tot na der ox-der in autobussen, in afwijking van het ver melde op de keuringsbewijzen, staanplaatsen wor den toegelaten. (A. N. P.) Geen souvenirs van vliegtuigen. 's GRAVENHAGE 22 Mei (A. N. P.) De opper bevelhebber van land- en zeemacht, in overleg met den Duitschen bevelhebber iri Nederland, maakt bekend, dat voorwerpen en onderdeelen, welke af komstig zijn van niet Nederlandsche vliegtuigen en als herinnering of anderszins wei-den medegeno men, onverwijld moeten worden ingeleverd bij de plaatselijke politie. Voor zoover zulks niet zou ge schieden, zal dit medenemen strafrechtelijk ver volgd worden. Besprekingen over de Nederlandsche industrie. Aandacht aan de grondstoffensituatie. Het A.N.P. "meldt: 's-GRAVENHAGE. 21 Mei. Op het depar tement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart heeft een bespreking plaats gehad met de direc teuren van de verschillende rijksbureaux voor de nijverheid. De huidige toestand van de Nederland sche industrie en de maatregelen, welke vooi-loopig het eerst noodzakelijk zijn, werden daax-bij onder het oog gezien. Speciale aandacht moest worden gewijd aan de grondstoffensituatie. De vergade ring, die binnenkort zal worden herhaald, stond onder leiding van den secretaris-generaal, dr. Hii-schfeld, die tevens waarnemend hoofd van het departement is. Ook met het presidium van den Nijverheidsraad. welk oi-gaan optreedt als vertegenwoordiging van het georganiseerd industrieel bedrijfsleven onder de huidige omstandigheden, had een bespreking plaats. Nieuws van militairen. Van de volgende legeronderdeelen ontvingen wij nog berichten: Volgens mededeeling van den luitenant-adjudant Henkes zijn er bij 2-18 R.A. geen gesneuvelden of gewonden. De adjudant-onderofficier-instructeur A. Rijs- dijk van het detachement politietroepen te Maas tricht deelt mede, dat het detachement zich aldaar ongedeerd en in goeden welstand bevindt. Het personeel van het derde autobataljon en van de T. H. compagnie, depot genietroepen te Delft bevindt zich in goeden welstand, uitgezon- dex-d wachtmeester Kool en de dienstplichtigen Bettink en Starke van genoemde T. H. compagnie, die zijn gesneuveld, terwijl de dienstplichtige van Rees zich bij het uitbreken van den oorlog in het hospitaal te Bx-eda bevond. Varn hem zijn geen be richten binnengekomen. Het pex-soneel van het autobataljon bevindt zich te Hoornaar en Noordeloos. De res. majoor dr. J. J. Koopmans van C.-II-32 R.I. deelt mede, dat 11-32 R.I. gelegerd is te Ca- pelle a. d. IJsel. Mededeelingen over den welstand van militairen. 's GRAVENHAGE 22 Mei (A. N. P.) De opper- bevelhebber van land- en zeemacht verzoekt, in overleg met den Duitschen bevelhebber in Neder land, alle militaix-en rechtstreeks per briefkaart hunne familieleden in te lichten over hun verblijf plaats en hixn welstand en dit bij elke verplaatsing ta hex-halen. INFORMATIEBUREAU ROODE KRUIS. 's-GRAVENHAGE 22 Mei. De, oppei-bevelheb- bexvan land- en zeemacht, in óverleg met den Duitschen bevelhebber in Nederland, deelt mede, dat het algemeen informatiebureau van het Roode Kruis instede van 8.0022.00, slechts van 8.00 21.30 zal geopend zijn. (A. N. P.) VOORSCHOT OP PENSIOENEN. 's-GRAVENHAGE, 22 Mei (A.N.P.) De direc teur der gemeentelijke leen- en voorschotbank te Rotterdam, tijdelijk gevestigd aan den Nieuwe Binnenweg 135 aldaar, maakt bekend, dat de uit betaling van voorschotten op Nederlandsche- en Indische pensioenen aan buiten Rotterdam woon achtige personen zoo spoedig mogelijk op normale wijze per postchèque zal plaats hebben. 's-GRAVENHAGE, 22 Mei. Van de zijde van A.N.W.B. en K.N.A.C. en van den B.B.N. welke het beti-effende verzoek heeft gedaan, wox'dt medegedeeld, dat het depax-tement van financiën heeft bepaald dat restitutie zal wor den verleend voor het gedeelte der reeds be taalde motorrijtuigenbelasting welke vex-schul- digd zou zijn na 31 Mei 1940. Dit betreft zoo wel kwartaalkaarten als 60 dagen-kaarten. Men dient zich met de belastingkaart te ver voegen bij den ontvanger der dir. belastingen, afd. motorrijtuigen belasting, waar de belas- tingkaax-t wex-d verstrekt. (A.N.P.) Aardappelprijzen ongewijzigd gebleven. 's-GRAVENHAGE, 22 Mei. (A.N.P.) Het rijksbureau voor voedselvoorziening in oorlogstijd maakt in overleg met de Duitsche instanties be kend, dat de maximum-prijzen voor aax-dappelen, welke wekelijks worden vastgesteld, voor de week van 2025 Mei 1940 zullen bedi-agen: 1. Voor de Zeeüwsche Bonte; Zeeuwsche Blauwe, Roode Star en Furox-e van kleigrond: telex-sprijs f 4.25 per 100 K.G.; grossiex-aankooppx-ijs fx-anco v. d. wal ter bestemming f 5.05 per 100 K.G.; winke liersaankoopprijs franco winkel f 5.85 per 100 K.G., in Amsterdam f 5.95 per 100 K.G.; prijs voor den consument f 0.07j^ per K.G. indien afgehaald van den winkel, f 0.08 V-. per K.G. indien thuis be zorgd. 2. Voor de soorten Eigenheimers en Bevelanders en daarmede gelijk te stellen soorten' van kleigrond respectievelijk: telersprijs f 3.70 per 100 K.G., gx-os- siersaankoopprijs franco v. d. wal ter bestemming f 4.50 per 100 K.G., winkeliersaankooppx-ijs franco winkel f 5.30 per 100 K.G. in Amsterdam f 5.40 per 100 K.G., prijs voor den consument f 0.07 per K.G. indier afgehaald van den winkel, f 0.08 per K.G. indien thuis bezorgd. 3. Voor de soorten Alpha, Bintje, Industrie en daarmede gelijk te stellen soorten van kleigrond, respectievelijk: telersprijs f 2.82^ per 100 K.G., grossiersaankoopprijs franco v. d.'wal ter bestem ming f 3.50Yq per 100 K.G., winkeliersaankoopprijs franco winkel f 4.30^ per 100 K.G., in Amsterdam f 4.40 1/2 per 100 K.G., prijs voor den consument f 0.06 per K.G. indien afgehaald van den winkel, f 0.07 per K.G. indien thuis bezorgd. De prijzen voor de consumenten zijn dus onge wijzigd gebleven. Verzamelen van goederen voor Rotterdam. 's GRAVENHAGE 22 Mei (A. N. P.) De x-egee- ringscommissaris voor de hulpverleening aan Rot terdam brengt nogmaals in herinnering dat alleen personen, vooi'zien van een door of namens den burgemeester van de stad hunner inwoning getee- kende legitimatie, zijn gerechtigd goederen voor de slachtoffers van het ioombax-dement van Rotterdam te verzamelen. Men geve dus geen geld of goed af aan personen die een dergelijke vex-gunning niet kunnen laten zien. Dienst, regeling heden ingegaan UTRECHT, 22 MEI (A.N.P.) Voor het net der Nederlandsche Spoorwegen geldt thans een bepex'k- te' dienstregeling, waarover wij hier de volgende mededeelingen doen. AmsterdamHaarlemLeidenDen Haag- DelftSchiedam. Op deze lijn wordt gereden in een uurdienst. De eerste trein vertrekt te 5.43 uur uit Amsterdam, de laatste te 20.43. In omgekeerde richting vèrtrekt de eerste trein te 5.29 van Schiedam. De volgende vertrekt te 6.39, waarna verder om het uur wordt gereden. De laatste trein vertrekt te 20.39 van Schiedam. Op het traject AmsterdamHaarlem loopen bovendien om het uur treinen, van 6.36 tot 20.36 uur. Verder rijden op dit ti'aject op werkdagen de volgende tx-einen: 7.18, 8.18; op werkdagen, behalve Zaterdags: 17.06 en 18.06 en alleen op Zatex-dag 12.06, 13.06 en 14.06. Op het traject HaarlemAmsterdam loopen om het uur tx-einén, van 7.26 tot 21.26. Verder x'ijden op dit traject op werkdagen de volgende treinen; 6.56, 7.56 en 8.56; op werkdagen behalve Zaterdag 17.46 en alleen Zaterdag 12.46 en 13.46. Op het traject HaarlemDen Haag is een twee- uursaienst ingesteld van 8.04 tot 20.04 en in omge keerde richting van 8.33 tot 20.33 uur. Deze treinen stoppen op alle tusschenliggende stations. AmsterdamHilversumAmersfoort. Uurdienst van 6.38 tot 20.38, bovendien op werk dagen een trein te 17.20, uitgezonderd Zater dags. In omgekeerde richting eveneens uux-dienst van 6.22 tot 20.22. Op het traject AmsterdamHilversum rijden bo vendien op wex-kdagen de volgende treinen: 6.08 6.53, 7.08 en 8.08. Op werkdagen behalve Zaterdag.' 1708 en 18.08 en alleen Zatex-dags 12.08, 13.08 14.08, 15.08. Op het traject HilversumAmsterdam rijden bovendien op wex-kdagen de volgende tx-einen 7.14 7.59, 8.14 en 9.14: op werkdagen behalve Zaterdags EXAMENS VEREENIGING TER VEREDELING VAN HET AMBACHT AMSTERDAM, 22 Mei (A.N.P.) Het bestuur van de vereeniging ter veredeling van het ambacht maakt bekend dat dezen zomer de mogelijkheid voor inschrijving voor de te houden examens voor „gezel' en „meester" is vex-lengd tot 1 Juni. Op dien datum dienen inschrijvingsbiljet en in- leggeld in het bezit van den penningmeester der vereeniging te zijn. VOOR DE KINDEREN Landmijnen zijn nog niet opgeruimd. Groote voorzichtigheid aanbevolen. 's GRAVENHAGE 22 Mei. Naar wij vernemen zijn diverse mijnenvelden nog niet geheel opge ruimd en wel in de buurt van Veenendaal, van de Grebbeberg, de Amerongsche berg en bij Rhenen. Door samenwerking van Duitsche en Nederland sche autoriteiten zijn echter maatregelen getroffen om deze mijnenvelden, waarin naar ons ter oore kwam reeds enkele burgers zijn verongelukt, zoo spoedig mogelijk op te ruimen. (A. N. P.) Er zitten daar twee rare snuiters, meneer, fluisterde de kellner tegen meneer Citroen. Ze hebben een papegaai bij zich en willen U spreken. Die snuiters en de papegaai smijt ik er uit, sprak de slecht gehumeurde eigenaar, en stapte op het tweetal at Meneeren, sprak hij vertoornd, bij het zien van het vreemde tooneeltje, zoo'n circus gezelschap duld ik niet in mijn zaak. Maakt U zich nou niet druk, sprak de Dikke kalmeerend, en neem een stoel om eens gezellig met ons te praten. „Doe gewoon en teel gewoon GRAVENHAGE, 22 Mei. Men schrijft aan het A. N. P.: Doordat in de achter ons liggende oorlogs dagen de vei'keersmiddelen geheel voor militaire doeleinden wei'den gebruikt heeft de afzet van groente in die periode met groote moeilijkheden te kampen gehad. Van den export van tuinbouwpro ducten was uit den aard der zaak in het geheel geen spi-ake meer, terwijl ook de voorziening van het binnenland al werd deze met de beschikbare mid delen zoo goed mogelijk gaande gehouden stagna tie heeft ondervonden. Voor den tuinbouw, die in voorgaande jai'en toch al reeds in toenemende mate de nadeelige gevolgen ondervonden had van de in ternationale handelsbelemmeringen, was deze stag natie een ernstige tegenslag, vooral nu het voor- jaarszeizoen was aangebroken. De onder deze omstandigheden begi-ijpelijke ver slagenheid onder de kweekers schijnt, nu na de oor logsdagen een nieuwe orde van zaken is ontstaan, plaats te maken voor een optimisme ten aanzien van de afzetmogelijkheden der producten, dat naar het wil voorkomen, door de feiten nog geenszins wordt gerechtvaardigd. Aan den anderen kant zijn hier en daai- stemmen opgegaan, die de vrees uit braken, dat de groente schaarscher en duui-der zou worden. Ook voor deze verwachting bestaan geen redenen. Onmiddellijk nadat aan den oox-log hier te lande een einde was gekomen is het gelukt om op zeer korten termijn tot een regeling te komen, waardoor 'n hervatting van den uitvoer van groente weer mo gelijk is geworden. Reeds konden eenige partijen worden verzonden. Deze xiitvoer omvat echter niets anders dan die tuinbouwproducten, welke steeds voornamelijk voor den uitvoer naar het buitenland werden geteeld b.v. tomaten, komkommers, vroege sla, peen en bloem kool. In vroegex-e jax-en gingen zeer groote hoeveelhe den van deze artikelen over onze grenzen. Tijdens de crisisjaren echter is deze export telkens kleiner geworden met het onvermijdelijke gevolg, dat een deel ervan soms onverkocht bleef. Indien de auto riteiten er thans in zouden slagen een regeling te maken, waardoor het product zijn nuttige bestem ming bereikt en niet meer behoeft te worden weg geworpen, zal men dit slechts kunnen toejuichen. Ook de voox-ziening van de binnenlandsche markt met sla, peen, bloemkool, komkommers, tomaten en alle andere px-odücten, welke de tuinbouw thans kan aflevex-en, doch die niet op de eerste plaats voor den uitvoer in aanmerking komen, is weer op gang ge komen. Zoo langzamerhand vertoonen de groente veilingen in de tuinbouwcentra weer het gewone, drukke beeld van den voorjaarshandel en er be hoeft dan ook geen vrees te bestaan, dat de toevoer van groente naar de binnenlandsche markt in ge vaar is gekomen. Alle in dezen tijd van het jaar ge bruikelijke groentesoorten zijn voor het publiek nox-maal verkrijgbaar. De verdere ontwikkeling van den uitvoer var> groente en het verloop van zaken op de eigen markt moet uiteraax-d worden afgewacht, doch het lijkt ons nuttig er thans reeds op te wijzen, dat het scheppen van ver-wachtingen over de mogelijkheid van een ongelimiteerde teelt van allerlei groenten minst ge nomen zeer voorbarig is. Er is geen grond voor de gedachte, dat nu op eenmaal voor alle tuinbouw producten tot iedere hoeveelheid de afzet verze kerd zal zijn. De ontwikkeling van den toestand wordt uiteraard nauwlettend gadegeslagen en men zal ongetwijfeld ten aanzien van de px-oductie van groenten de maatregelen nemen, die nuttig en noo dig zijn. Men hoede zich echter voor overdx-even ver wachtingen! Met voldoening kan worden geconstateei'd, da' reeds in de eerste dagen na den strijd het bedrijfs leven van den tuinbouw weer op gang is gekomen en een samenwerking wei-d verkregen, die doet ho pen dat de geschokte handel in groenten en fruit straks weer op normale wijze zal kunnen plaats heb ben. Met medewei'king van de daarbij betrokken in stanties hoopt men de transportmoeilijkheden, welke zich als gevolg van den ooxiog thans nog vooi-doen. zoo spoedig mogelijk te boven te komen. Teler en consument beiden hebben belang bij het herstel van den normalen groentehandel. Zij kun nen hunnex-zijds aan dat herstel bijdragen door ab normale handelingen achterwege te laten. Men kieze en koope gewoon de groente, die men hebben wil en late zich niet door geruchten van de wijs brengen Ook de tuinder dient zich niet aan fantastische be spiegelingen over te geven. Veel meer heeft thans het advies: „Doe gewoon en teel gewoon, zooals gij dat vx-oeger gewend waart," voor den tuinbouw waarde. 18.14» 19.14 en 20.14 en alleen Zaterdags 1314 1 15.14 en 16.14. Op de trajecten Amsterdaa^a^j versumAmersfoort en omgekeerd en w, damHilversum en omgekeerd wordt aan alk tf*" schenliggende stations gestopt. AmsterdamUtx*echtGeldermalsen. Uux-dienst van 6.34 tot 20.34 en in omgeVwu richting van 7.32 tot 20.32. Op het traject Anri damUtrecht rijden bovendien de volgende u 5.34, 7.14, 9.14 en vex-volgens om de twe»"1611 tot 21.14. Op het traject UtrechtAmsterdam rijden u. vendien de volgende treinen 5.56, 6.56, 8.30 iqïJ en vervolgens om de twee uur tot 20.30. Ax-nhemUtrechtDen Kaag en Leiden. Uurdienst van 6.38 tot 19.38 en in omgeWj richting uit Leiden van 7.14 tot 19.14 en uit nÜ Haag (S.S.) van 7.15 tot 19.15. Op het traject UtrechtDen Haag en Lejj rijdt bovendien een trein om 6.58 en in omgekeJj1 richting te 20.14 van Leiden en te 20.15 van Den Haag. Op het traject Arnhem—Utrecht rijdt bovendien een trein te 20.38 en in omgekeerde richting te firn en 7.08. m AmsterdamUitgeestAlkmaarDen Helder— Hoorn. Uurdxenst van 6.05 tot 20.05. Op het trajK» Amsterdam—Alkmaar vertrekt bovendien een tx-ein te 21.05. Op-het traject Alkmaar—Amsterdam uurdienst van 6.44 tot 20.44. Op het traject Hoorn- Alkmaar twee uursdienst van 8.08 tot 20.08 op het traject den Heldex-Alkmaar tweeuursdiewi van 7.53 tot 19.53. UtrechtAmersfoortHattemerbroek. Op het traject UtrechtAmersfoort uurdienst van 6.18 tot 21.18 en in omgekeerde richting va 6.20 tot 21.20. Op het traject AmersfoortHattemerbroek feet uurdienst van 7.05 tot 19.95 en in omgekeerde richting van 8.55 tot 29.55. AmersfoortApeldoorn. Uit Amex-sfoort vertrekken treinen te 6.59» 7.59 8.59, 9.59, 11.59, 13.59, 15.59, 16.59, 17.59, 17.59 en 19.59 en uit Apeldoorn te 7.35, 8.35, 9.35, lOjj 12.35, 14.35, 16.35, 17.35, 18.35 en 20.35. HilversumUtrecht. Uurdienst van 6.25 tot 21.25 en in omgekeedi richting van 6.14 tot 21.14. Haax-lemZandvoort-bad. Uux-dienst van 6.52 tot 20.52 en in omgekeerde richting van 7.14 tot 21.14. Op het traject HaarlemUitgeest vertrekt elke 4 minuten over het uur een trein naar' Uitgeeit van 7.04 tot 21.04 uux\ Iedere zeven minuten over het uur vertrekt ea trein uit Haarlem naar IJmuiden van 7.07 iet 21.07 uur. Van IJmuiden uit vertrekt elke twee minutea over het uur een trein naar Haarlem van 7,dj tot 21.02 uur. Amsterdam—Zaandam—Hoorn—Enkhuizen. Tweeuursdienst van 6.47 tot 20.47 en in omge. keerde richting van 7.35 tot 19.45. Voor andere lijnen en nadere bijzonderheden raadplege men de dienstregelingen op de stations. Bon is noodig, 's-GRAVENHAGE, 21 Mei. Het van handel, nijvex-heid en scheepvaart maakt be kend: 1. Het koopen van alle soorten schoenen bij den kleinhandel en het verkoopen en afleveren van alle soorten schoenen door den kleinhandel is verboden. 2. Onder schoenen worden voor de toepassing van dit verbod mede verstaan: kinderschoenen, laarzen, sportschoenen, sandalen, samoa's en lederen pantof fels. 3. Van het vei-bod, bedoeld onder 1, is uitgezon derd het koopen door en het verkoopen en afle veren aan hen, die in het bezit zijn van een door den plaatselijken distributiedienst afgegeven, op naam gestelden bon, rechtgevende op het koopen van één paar schoenen. 4. De plaatselijke distributiedienst zal een bon als onder 3 bedoeld slechts afgeven op vertoon van de distributiestamkaart aan hen, die ten genoegen van dien dienst aantoonen, dat zij niet beschikken over een paar schoenen, dat redelijkerwijze bruik baar kan worden geacht. 5. De onder 3 bedoelde bon moet bij aflevering der schoenen door den kooper worden ingeleverd. De aan de achterzijde van den bon vermelde gege vens moeten door den verkooper worden mgev en door den kooper van zijn handteekening worden voorzien. 6. De kleinhandelaar is verplicht iedere bestelMg van schoenen op een bij den plaatselijken distri fiedienst verkrijgbaar bestelformulier in te dienen bij het rijksbureau voor huiden en leder,KeizeI?' si-acht 129/131 te Amsterdam. Dit bestelformuher moet vergezeld zijn van een met het te bestel aantal paren schoenen overeenkomend aantal nen. als bedoeld onder 3. Bestelling rechtstreeks J den fabrikant of grossier is dex-halve niet meer m - gelijk. (A.N.P.). BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 22 Mei. Bevallen: 21 Mei: A. Kitseroo—van Dijk^' KruijerCyprian, d., D. van Weesvan - d.. 22 Mei IJ. de Haan—Engelsman, z., G. Boon, z. .a Ondertrouwd: 22 Mei: J. F. Hagedoorn en A. n- Berks; W. Wentzel en M. Geerevliet, H. T. van Looij en T. Barrette; W. Heijerman en M. Bark, lagen en B. de Vries; J. G. Ran en P. S. A. Sen? Pi N. Bakker en C. Claus; M. G. Bonte en C. waie- veld; H. W. A. E. Verdam en A. C. Roskam, r- Schaefer en H. L. van der Weerdt. Gehuwd: 22 Mei: J. L. Kooien en A. M-wn Kouteren, F. A. J. M. v. Giezen en R. H. Bmj'J- v. Beek en L. M. Philippo; A. P. Sieraad en H. Kg* kers, S W. Schreuder en B. M. Diekmann; tenbros en L. W. Zuurhaar; B. E. v. de Wielen D. L. Dreijer, J. van der Peet en E. M. Zijp:". Beek en H. M. Kuiken, C. J. Stokman en M. J» Koster; P. J. M. Brokx en M. A. A. Roelofsen; a v. d. Wekken en M. de Ruiter; C. J. B. ^ederP en R. Veenendaal; J. W. Koelemeijer en D. Vries; P. v. d. Veldt en D. Piersma; A. W. Henie- naar en C. M. Wymenga, L. Zuiderveld en E. de Waal; K. Moleman en C. Smink; C. L. van Halm en M. Brand: E. J. Compiet en A. va° Keemel, E. J. Joosse en A. G. Houwen; H. 3 brink en L. J. Zuurendonk. Overleden: 20 Mei: I. I. Oppenheimer, 7b Acaciastraat, A. C. Schogt, Gasthuissingel. 21 Mei. J., 15 d., z. van J. de Jong, Barteljorisstraat; M. Peppings-Keizer, 62 j., Julianalaan; W. B. Verke#» 76 j., Rozenprieelstraat.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2