IJmuider Courant an val op Duinkerken vordert. )uitschland zal den oorlog verder Hengelen. De verduistering voeren. JJXRGANG NO. 180 lourens Coster, Maatschappij voor ^.Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Haarlem, Telefoon 10724 Bureau Courant: Kennemerlaan 42, Ümulden, ;^n 5301. Postgiro 310791. Alle Advertenties, voor dit blad, worden kosteloos in de Kennemer Courant. ,)M1 DAGBLAD VOOH VELSEN. UMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P W PEEREROOM EN ROBERT l'EEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM DINSDÏG '4 JUNI 1940 Abonnementen per week ƒ01214, per maand ƒ0.5254, per 3 maanden ƒ1.55, franco per post 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.12. BI] abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.25, elke regel meer ƒ0.10. iitsch legerbericht: Bergues ingenomen. Hoofdkwartier van den Führer, 3 Juni (D. Het opperbevel van de weermacht ^t'bekend: nj aanval tegen Duinkerken van het westen, ('zuiden en het oosten uit maakt langzaam deringen. Het zware met tal van greppels trokken en overstroomde terrein bemoei- - de operaties. Niettemin gelukte het, in Werking met het luchtwapen, in de zwaar c-erkte stad Bergues binnen te dringen. De 'fcle' nog in het bezit van den vijand zijnde wr rondom Duinkerken ligt voortdurend edfnJ jjrvuur van zware artillerie. Ook eenheden 9 -echtsvliegtuigen en Stuka's zetten op 2 Juni aanvallen op Duinkerken voort. Daarbij W twee torpedojagers, een patrouille- rtuig en een koopvaardijschip van 5000 ton zinken gebracht, voorts een oorlogsbodem, ;J torpedojagers en tien koopvaardijschepen bomtreffers beschadigd. v-ts breidden zich de aanvallen van het lucht- uit tot in het Rhóne-dal en Marseille, onze aan weerskanten van Forbach optrek- troepen is de vijand geweken naar de jjiot-linie, waarbij gevangenen, wapens en oor- yig in onze hand vielen. De tijdens den grooten tigenden slag in Vlaanderen en in Artois ..gevangen gemaakte Engelschen en Fran- a hebben volgens de voorloopige gegevens het jlvan 330.000 bereikt. zware strijd van onze berg jagers en aan land •te scheepsbemanningen in 't bergterrein rond- San'ik tegen een geweldige meerderheid duurt het noorden van Noorwegen werden op 1 de zender en het zendgebouw te Vadsö door aen verwoest. Een vijandelijk koopvaardijschip j aan den westelijken uitgang van de Ofoten- j tot zinken gebracht. idennacht van 3 Juni zette de vijand zijn lucht ballen op niet-militaire objecten in West- en j»est-Duitschland voort, zonder noemenswaar- ichade aan te richten. De totale verliezen van in de lucht bedroegen gisteren 59 vlieg- sl Daarvan werden er 27 in luchtgevechten en luchtdoelgeschut neergehaald. De rest werd grond vernield. Vijftien eigen vliegtuigen ten vermist. FRONTBERICHT. Het Maandag uitgegeven frontbericht hef D.N.B. luidt als volgt: De Engelschen, die nog in Duinkerken liggen, rillen hei er, naar het schijnt op laten aan- iomen, dat de stad in puin gaat. Langzaam rechts hekken zij zich onder den concen. jschen aanval der Duitsche troepen terug, als .ilden zij door taaien tegenstand de eer van verslagen expeditiecorps redden. Dat de Fransche bewonex-s van Duinkerken Uitgesteld worden aan de zwaarste offers aan dien Duinkerken sedert dagen het brand- ont'is van zware gevechtshandelingen in teen sector, schijnt de Engelschen weinig te verklaringen van gevangenen blijkt dat het vervoer van Engelsche troependeelen over Kanaal, waarmede reeds voor twee weken van scaeidene plaatsen aan de kust een aanvang ri gemaakt, zware verliezen zijn opgetreden door rreilen van vliegers en duikbooten. teigens wordt de toestand van een groot deel groepen, die den z.g. succesvollen terugtocht in ïïbsre ontbinding bewerkstelligd hebben, troos- Jssgenoemd. Het openbaar prijzen van den z.g. hmdigen terugtocht heeft derhalve ten doel invloed onder de Engelsche bevolking tegen van de verhalen over persoonlijke be vissen en den verslagen troepen nieuwen moed geven. De Londensche instanties zien daarbij het hoofd, dat het voor het de zeeën iieerschende Groot Brittannïë meer dan een unage is wanneer het onder de bescherming zijn vloot slechts een deel van zijn expeditie- over een afstand van enkele mijlen ver at te redden, ondanks het feit. dat daartoe 'doende tijd ter beschikking stond. aantal der bij Forbach binnengebrachte ge- ngenen heeft voor het plaatselijk ressort beteeke- doeh staat, natuurlijk in geen verhouding tot de tallen gevangenen, die bij de overwinning in •anderen gemaakt zijn. Ji vortgezette nachteijke luchtaanvallen op niet -taire doelen in West- en Zuid-West Duitschland then bij de bevolking verbittering teweegge- stegen de Eritsche gevechtsmethoden die geen hir nut hebben, maar alleen offers eischen on- de civiele bevolking. Door succesvol optreden de luchtafweer is de materieele schade, die vijandelijke bommen aangei-icht hebben, be is. Desondanks zijn op verscheidene plaatsen de uiiwerking van bommen branden uitge ven in particuliere woningen, i een z.g. luchtbadplaats werd tusschen twee tóe uur des nachts-een bom uit groote hoogte ■geworpen. De bom sloeg een breeden trechter feu grond en door de ontploffing werden ven tten in een omgeving van 300 tot 400 meter tóeld. Twee gebouwen wei-den beschadigd. Mili- IJMUIDEN De visscherij in Mei. Omzet slechts 165.000. -omzet in den Rijksvischafslag gedurende de ïidMei 1940 bedi-oeg f 165.284 tegen f531.009 in 1939. Dit beteekent dus een achteruitgang van f365.000 welke achteruitgang natuurlijk te ver ia is. Voorloopig is IJmuiden als haven voor den "oer van zeevisch uitgeschakeld en zal de visch- tielzieh moeten behelpen met visch uit IJselmeer .Waddenzee, kwamen gedurende de maand Mei binnen 35 stoom- en motortrawlers met f 88.417 12.654) besomming, 82 (249) motorloggex-s met -93 138.494), 298 (942) motorkustvisschers "24.889 (f58.420), 15 (25) open booten met (f539), 6 (24) Deensche motorkotters met (f14.517), 1 (2) Zweedsche met f656 Ó27). opbrengst der consignaties bedroeg f 5289 355). omzet in de eerste vijf maanden van 1940 was -19.860 tegen f 3.156.074 in hetzelfde tijdvak 1939. ïusschen haakjes zijn geplaatst de cijfers van de -eenkomstige periode in 1939). taire doelen zijn ook op grooten afstand van de badplaats niet aanwezig. In het district Düren wer den door drie vijandelijke bommen negen schapen Omtrent deze aanvallen op vreedzame steden worden nauwkeurige statistieken aangelegd. Te- zijnertijd zal de tegenstander ervaren dat deze aan vallen niet vergeten zijn. Fransch-Britsche uittocht uit Italië Staatsburgers der geallieerde landen maken zich tot vertrek gereed. PARIJS, 3 Juni. (D.N.B.) De Romeinsche correspondent van de „Temps" deelt mede dat alle in Italië en in het bijzonder te Rome wo nende Fransche en Britschc staatsburgers zich gereed maken om naar hun land terug te kee- ren. De leden van de Fransche Academie der Villa Medici zijn reeds aan de grens aangeko men en de professoren van het Lyceum Cha teaubriand zouden vandaag vertrekken. Schoenen zonder bon. Tweedehandsch schoeisel is thans op de markt een gewild artikel en menigeen kan voor een zacht prijsje nog een .draaglijk" paar op den kop tikken Het groote hengelaarsverlangen Is op één Juni weer vervuld. Het vischseizoen is aangevangen, Verbeid met stijgend ongeduld. Hij staat of zit weer, in getale Aan d'oever van een trage vliet, Zijn hart en dobber op te halen, Vex'loi-en tusschen 't wuivend riet. Men zegt wel, dat hij gi-oot kan spreken, Wanneer hij aan 't vertellen raakt, Maar 't is een feit ook, goed bekeken, Dat hij een bliek tot „wal"visch maakt. De visschen zijn vanouds zijn vrinden, Al slaat hij ze dan aan den haak, Hij weet precies, wat hij kan vinden, Een rara avis is 't niet vaak. Hjj hengelt wurmend of ter „dege" Deelt steken onder water uit, Haalt zonder zegen ook de zege En gaat weer huistoe met zijn buit. Wanneer u er een aan mocht treffen, Zoo op uw ochtendwandeling, Dan moet u één ding goed beseffen, Want dat is een belangrijk ding: Daar waar men vischt zich nedei-laten Is best, mits men zeer rustig is, Want als de hengelaai-s iets haten, Is het het stoi-en van him visch. P. GASUS. Zon onder 9.54 Zon op 5.23 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. BEVERWIJK De groenten blijven op prijs. Het vei-loop van den handel aan de groenten- veilingen blijft tot nu toe bevredigend. Nu de gx-ootste drukte van den spinazie-oogst achter den rug is, treedt weer een verhoogde belangstelling voor dit product aan den dag. De mindere kwali teit heeft afgedaan, de wijzer van de veilingklok draaide voor spinazie niet meer door. Voor de goe de kwaliteit van de nieuwe snede werd een be hoorlijke prijs betaald. De noteering liep van 414 ct. per K.G. Sla, waarbij zich nu ook de zachte zaaisla van den kouden grond heeft gevoegd, noteerde f 1.50f 4.00 per 100 stuks. Tpmaten noteerden gisteren den goeden prijs van 2836 ct. per K.G. Het marktbericht wijst uit, dat de gx-oenten zeer behoorlijk op prijs zijn gebleven. Ondanks den ruimeren aanvoer bleef de prijs van de aardbeien 1623 ct. per doosje. De bloemenhandel is bevredigend. Irissen naar Duitschland. Nu de meest spannende dagen achter den rug zijn en iedereen zich inspant tot een zoo goed mo gelijk herstel van het economische leven begint ook de liefde van het publiek voor bloemen en plan ten zich gelukkig weer te doen gelden. Op de bloe menveiling „Centrum" komt deze verhoogde be langstelling tot uiting door een grootere kooplust. De aanvoeren kunnen op het oogenblik geheel wor den geplaatst. Wat doordraait en voor de vuilnis belt bestemd is moet van mindei-waardige kwali teit worden genoemd. De handel kan dit natuur lijk niet gebruiken. De pi-ijzen geven geen reden tot klagen, al zijn de fijnere soorten nog niet tot de oude noteerin- gen gestegen. Voor den export naar Duitschland worden iris sen afgenomen. Deze export is niets grooter dan vorige jaren, omdat ook voor den bloemenexport de gebruikelijke contingenteeringen nog gelden, Intusschen is deze zij het ook nog bescheiden opleving in den bloemenhandel natuurlijk zeer welkom zoowel bij kweekers als bij handelaren. De inundatie in den Wijkermeer- polder. Bespreking ten Raadhuize. De door de inundatie maati-egelen getroffen land bouwers uit den Zuid-Wijkermeex-polder hebben gisteren na een daartoe tot het gemeentebestuur gericht vex-zoek ten Raadhuize een bespreking ge voerd met den loco-burgemeester, wethouder van Dok. Hierbij is komen vast te staan, dat spoedige hulp aan deze groep der bevolking dringend, nood zakelijk is ten einde de landbouwbedrijven die door het inundatiewater groote schade leden weer op gang te brengen. Naar wij vex-nemen heeft de loco-bux-gemeester in deze bijeenkomst de getroffen landbouwers al lereerst bemoedigend toegespx-oken en hun namens het gemeentebestuur alle medewerking toegezegd. Tijdens de verdex-e besprekingen werden alge- meene richtlijnen voor het herstel van de getrof fen bedrijven vastgesteld. VAN EEN MUUR GEVALLEN. Tijdens de Sacraments-processie in den tuin van de kerk van O. L. Vrouw van Goeden Raad aan den Arendsweg had een 8-jarig jongetje zich van een goed plaatsje vex-zekerd op den vrij hoogen muur, die de kerkelijke gronden van den openba ren weg afsluit. Plotseling vexdoor de knaap het evenwicht en viel op den weg. Spoedig was een dokter aanwezig, die het ventje de eerste hulp ver leende. Het bleek, dat de jongen een hersenschud- ding en inwendige kneuzingen had bekomen. Hij werd naar zijn woning overgebracht. Voorloopige telling der Fransche en Britsche krijgsgevangenen. In antwoord op de angstige vraag, zoo meldt het D. N. B., door de Engelsche pers gesteld, wat Duitschland thans zal ondeniemen, wordt in een be- x-icht, door het D. N. B. van deskundige militaire zijde ontvangen, vastgesteld dat Duitschland den door Engeland en Frankrijk ontketenden oorlog zal voeren tot Frankrijk en Engeland op de knieën zijn gebracht. Het is verbazingwekkend, aldus luidt het bericht verder, hoe de vijandelijke propaganda zich er het hoofd over breekt of het moreel van de Duitsche troepen voor een voortzetting van de aan- allen nog stex-k genoeg is en of het tot dusver ge voerde offensief niet te veel van het Duitsche ma teriaal heeft gevorderd, zoodat men een nieuwe ondei-neming niet zou aandurven. Achter al deze woorden schemert de zox-g door dat binnenkort nieuwe machtige Duitsche slagen den geallieerden staan te wachten. Wanneer het Duitsche legerbericht van Maandag als uitslag van de voorloopige telling der in gevan genschap gex-aakte Engelschen en Fx-anschen het ge tal 330.000 meldt, dan is dat reeds een indrukwek kend resultaat. Men moet zich daarbij herinneren dat de slag van Tannenberg in Augustus 1914 met 93.000 en de slag aan de Weichsel, in September 1939, met 170.000 gevangenen eindigde, welke resul taten toentertijd als overweldigend werden be schouwd. Hiex-bij mag verder ook niet uit het oog worden vexdoren dat als resultaat van het geheele tot dusver gevoerde offensief in het Westen, ook nog de bij vroegere gevechten en door kapitulatie in gevangenschap geraakte Nedexdandsche en Bel gische legers geteld moeten worden. Rond 400.000 Nederlanders, rond 500.000 Belgen en meer dan 300.000 Engelschen en Franschen geven tezamen ongeveer een aantal van 1.200.000 gevangenen, na een strijd van slechts drie weken. Ook de verbeten worsteling om Duinkerken verandert niets aan het nu reeds vaststaande resultaat van de eerste phase van het groote Duitsche offensief in het Westen. De vijandelijke propaganda put zich uit om moeilijk heden te ontdekken, waarmede de Duitsche leiding zou hebben te kampen. Hiertoe behoort ook de steeds weer vex-breide opvatting, dat moeilijkheden met de ravitailleex-ing, tengevolge van het zeer snelle Duitsche oprukken, de vei'dere bewegingen van de Duitsche troepen in het Westen zouden belemme ren. In dit verband moet worden vastgesteld dat aan de ravitailleering van de Duitsche troepen in het Westen niets heeft ontbroken. Een zeer bijzonder probleem moest worden opgelost, wanneer gemo- toi'iseerde afdeelingen ver voor het eigenlijke front opereerend, gelijk dat bij de Duitsche stoot naar Calais het geval was. Dan moeten de colonnes het dagelijksch gebruik aan munitie, olie, benzine er levensmiddelen dwars door het nog bezette vijande lijke land naar hun tx-oep in het voox-terrein bren gen, terwijl zij na aflevering echter ook langs den zelfden weg naar hun uitgangspunt achter het front moeten terugkeeren. Dat eischt niet' alleen zware dagelijksche marschprestaties, maar ook voortduren de paraatheid met de wapenen om zich tegen veri-as- singen te dekken. Veertigduizend slachtoffers bij deu overtocht over het Kanaal? Inscheping moest in den nacht geschieden. Een bijzondere bei-ichtgever van Stefani ver neemt dat volgens beidchten uit zeer goede bron het aantal Franschen en Engelschen, dat gedurende de inschepingsoperaties in het Kanaal verdronken is, bijna veertig duizend zou bedragen. De ernst dezer vex-liezen bracht de Engelsch-Fransche leger leiding er toe verder af te zien van deze operaties, die slechts gedurende den nacht plaats vonden. Dit geschiedde door middel van sloepen, lichte oorlogs schepen en kleine riviervaartuigen. De opex-aties moesten overdag gestaakt worden in verband met het vuren der Duitsche artillerie, die het geheele sti-and tusschen Grevelingen en Nieuwpoort be- heerscht. Gedui-ende den dag werd het met grep pels doorsneden gebied van Duinkerken voortdurend gebombax-deerd door de Duitsche luchtmacht, die eveneens in het zeegebied tusschen Duinkerken en de Engelsche kust oppermachtig is. DUITSCHE STRIJD PERS OVER DEN IN VLAANDEREN. Filmmagnaat veroordeeld. 4G0.000 dollar wegens belastingontduiking. Het D.N.B. meldt: De president van de „Twentieth Century Fox Film Co.", Joseph Schenck, is door een jury rechtbank te New-Yox-k schuldig bevonden aan belastingontduiking tot een bedrag van 400.000 dollar, alsmede aan het doen van frauduleuze aan giften. Het gerecht heeft nog geen straf vastge steld. De pogingen van Engeland, door Eden en Duff Cooper de overhaaste vlucht van de ovex-blijfselen van het Bi-itsche expeditiekorps uit Vlaanderen als een welovei-wogen en geordend terugtochtsge vecht, of zelfs als een groot succes te doen voor stellen, achten de Duitsche bladen door de feiten weei-legd, zoo meldt het N.D.B. verder. Eden, aldus schrijft de „Deutsche Allgemeine Zeitung", heeft den terugtocht der Britsche troe pen verkaard met gebeurtenissen, waaraan het Britsche leger geen schuld heeft. De gebeurtenis sen, die er de schuld van zijn; zoo constateert het blad; zijn de slagen van de Duitsche weermacht geweest. De capitulatie van België is niet de oor zaak van den Britsch-Franschen terugtocht, doch deze terugtocht was de laatste aanleiding tot de Belgische capitulatie. De diepere oox-zaak van beide was de Duitsche weermacht. De „Börsenzeitung" schrijft dat het ondanks de Britsche beweringen van het tegendeel een feit is dat de groote slag in het Westen reeds lang be slist en met de absolute vernietiging van het Fransche noordelijke leger en het Britsche expe ditiekorps geëindigd is. Voorts vestigt de pers de aandacht op 't bombar dement van Marseille. De „Böi'senzeitung" schrijft hierover: Met den luchtaanval op Marseille wordt met één slag de toestand omlijnd, waarin Fi-ankrijk zich na de rampzalige nederlaag in den grooten slag in Vlaanderen bevindt. Er is geen Fransch gebied meer, dat zich aan de slagen van het Duitsche luchtwapen zou kunnen onttrekken. Er is dus ook geen gebied meer, waar het mogelijk is, ongehinderd militaire strijdkrachten te organiseeren om ze tegenover den Duitschen aanval te stellen. De ontschepingsplaats van de zwarte hulp volken ligt van nu af aan onder het bex-eik der Duitsche wapens en daarmede de hoofdhaven voor den aanvoer uit de koloniën, die Frankrijk tot nu toe absoluut veilig achtte. Ook de ochtendbladen van heden weerleggen de Engelsch-Fransche voorstelling, alsof de zware nederlaag van de Engelschen en Franschen Vlaanderen en Artois een succesvolle aftocht is. De „Völkischer Beobachter" publiceert twee kaartjes, die het Engelsch-Fransche aanvalsplan tegen het Roergebied en het resultaat van den Duitschen tegenaanval volgens den stand van 31 Mei weergeven. Wij zagen niets anders, aldus het blad dan een verpletterende nederlaag van de beste legers van Frankrijk en Engeland, de capitulatie van Bel gië, de bezetting van de Kanaalkust, een reusachtig aantal gevangenen, een onmetelijke buit en een niet te stuiten vlucht, die de catastrophe voltooide. Niemand kan betwisten dat dit een geweldige Duitsche overwinning is. DE PHILATELIST PHILLIPS OVERLEDEN. NEW YORK, 3 Juni. Op 77-jarigen leeftijd is hier overleden de vermaarde philatelist Charles James Phillips. Koning Geox-ge V en Koning Fouad van Egypte behoorden tot zijn cliënten. JEUGDSCHAAKCLUB D. O. S. De Jeugdschaakclub D.O.S. heeft haar speel avonden in het clublokaal aan de Lange Marga- x-ethastraat weer hervat. De heer J. H. Marwitz zal zijn lezingen vervolgen. Het Haarlemsclie Onderwijs. Na de groote vacantie weer alles normaal? Er zijn thans te Haarlem nog een 25-tal scho len voor openbaar- en bijzonder onderwijs die nog slecht over een gedeelte van een school gebouw de beschikking hebben, omdat twee scho len in één gebouw ondergebracht moesten wor den. In de afgeloopen weken zijn reeds eenige schoolgebouwen weer voor onderwijsdoeleinden beschikbaar gekomen, terwijl het gemeentebe stuur de toezegging heeft gekregen, dat er bin nenkort nog meer gebouwen vrij komen. Het maakt een punt van overweging uit welke gebou wen een grondige schoonmaak en reparatie noodig hebben. De verwachting is, dat alle Haarlemsche scholen na de groote vacantie weer in hun eigen gebouw gehuisvest kunnen worden, zoodat dan de toestand op onderwijsgebied weer normaal zal zijn. Werk te Haarlem. Er moeten eenige scholen gebouwd worden. De autoriteiten doen alles om de werkgelegen heid zooveel mogelijk te bevorderen. Wij wezen er reeds eenige dagen geleden op, dat Haarlem een belangrijk werkobject heeft in het groote i-ioleeringsplan Maar er staat nog meer op het wex-k-programma der gemeente Haarlem. Daax-- onder zijn ook plannen voor het bouwen en ver- grooten van eenige scholen. Er zal een nieuwe openbare school in de Planetenlaan gebouwd worden (7 leslokalen en een gymnastieklokaal) terwijl de bestaande openbare school in het Ramplaankwar- tier zal worden uitgebreid met eenige lokalen. De gemeente heeft bovendien financieele mede werking toegezegd voor het bouwen van een Chris telijke U.L.O.-school in de Anthony Fokkerlaan in Haarlem-Noord, alsook voor het bouwen van een R.K. school aan de Eemsstraat (eveneens in Haar lem-Noord). Men weet, dat voor het uitvoeren van nieuwe bouwplannen toestemming moet worden verkregen van Den Haag, omdat van dit centrale punt moet worden beoordeeld of uitvoering van die plannen toelaatbaar is in vex-band met de beschikbare hoe veelheid bouwmaterialen in ons land. Als die medewerking verkregen woi-dt, is te verwachten dat de bouwwerken spoedig kunnen aanvangen, wat natuux-lijk van belang is voor de werkver- x-uiming in onze gemeente. De Duitsche verliezen in Vlaanderen Engelsche schattingen te Berlijn ernstig overdreven genoemd. Berichten uit Londen, aldus het D.N.B. die beweren dat de Duitsche verliezen bij den slag in Vlaanderen ongeveer 250.000 man bedragen en dat de Duitschers sedei't den aanvang van den oorlog een millioen dooden en gewonden zouden hebben, worden in bevoegde Berlijnsche kringen groteske overdrijvingen genoemd. De feitelijke vex-liezen vormen niet eens een fractie van het opgegeven aantal. VELSEN Verkoop en overdracht van gedeelten grond in Santpoort. Gekregen grond wordt teruggegeven. Door de te Bloemendaal gevestigde N. V. Maat schappij tot beheer en exploitatie van onroerende goederen „Veenduin" zijn in 1934 aan de gemeente overgedragen gedeelten grond, welke door haar voor verbreeding van den Brederoodscheweg te Santpoort waren gereserveerd. Voor de uitvoering van het plan tot vex-breeding en verbetering van den weg was deze grond echter niet geheel benoodigd. Tus schen den weg en de daarlangs gelegen perceelen zijn dus strooken onvex-harden grond blijven liggen, welke voor het grootste deel bij de eigenaren van bedoelde perceelen als voortuin in gebruik zijn. Naar de meening van B. en W. kan veilig worden aangenomen, dat deze grondstrooken ook in de toe komst niet voor wegvex-breeding noodig zullen zijn. Het lijkt hen daax-om gewenscht, dat aan den voren- bedoelden, ongewenschten toestand een einde wordt gemaakt. Teneinde daartoe te geraken hebben B. en W. aan de eigenaren van de betrokken perceelen medegedeeld, dat zij bereid waren den Raad een voordracht te doen om den bovenbedoelden grond aan hen, bij gedeelten, elk voor zoover hun perceel strekt, te verkoopen, tegen den prijs van f 0,25 per perceelsgedeelte en onder voorwaaxde, dat de af scheiding, voor zoover noodig, van hunnentwege en voor hunne rekening op de nieuwe eigendomsgrens wordt geplaatst en dat de kosten van overdracht voor hunne rekening komen. Op één uitzondering na hebben, desgevraagd, alle eigenaren bericht gezonden, dat zij zich hiermede kunnen vereenigen. Tot de hierbij betrokken eigenaren behoox-t ook de in den aanvang genoemde N.V. Ten aanzien van deze hebben B. en W. zich echter van het doen eener mededeeling als bovengemeld onthouden, omdat het hen billijk voorkomt, dat de gedeelten, welke bij de haar toebehoorenae perceelen aansluiten, weder kosteloos en om niet aan haar worden overgedragen. B. en W. stellen den Raad mistdien voor, tot den verkoop en ovex-dracht onder de opgemelde condi ties over te gaan en daartoe te nemen het besluit, dat in concept bij' de stukken is gevoegd.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1