Het afgeloopen tooneelseizoen. De prestaties der dilettanten- vereenigingen. Gewoonlijk is Juni de maand, waarin wij ons zetten tot het schrijven der overzichten van het geen de vereenigingen in onze omgeving presteer den in het afgelojen seizoen. Het leven herneemt z'n gewonen loop weer en (ook al met het oog op de toekomst dezer ver eenigingen) wiilen wij ook ditmaal weer eens releveeren hoe al de dilettanten in deze ensembles gestudeerd en gewerkt hebben om hun leden en be langstellende bezoekers avonden van ontspanning te bezorgen, ontspanning welke wij allen in deze tijden toch zoo broodnoodïg hebben. Een ieder naar zijn smaalt en op zijn terrein. De belangstelling, welke de uitvoerenden onder vonden hebben in het speelseizoen 19391940, was voor het dilettantentoonel in deze omgeving over het algemeen goed te noemen. Enkele gezelschap pen speelden zelfs voor „een uitverkocht huis" en dit heeft ons, die met het wel en wee van hen, die hun vrijen tijd in dienst dezer ontspanning stellen, meeleven, tot verheugenis gestemd. Groote belangstelling is immers een onmisbare ruggeste.un voor het materieele en dus ook voor het artistieke succes van een vereeniging. Op tooneelgebied wist „Varia" haar 38 jaar oude reputatie als vereeniging van het eerste plan nog steeds te handhaven. Door de tijdsomstandigheden was zij twee voorstellingen van de artistieke voor lichting van haar regisseur Jan van Dommelen ver stoken, voor de derde uitvoering vond zij een prima kracht in mevrouw Johanna Opdam; die met krachtige hand en onbluschbare energie de vereeniging een slotuitvoering heeft laten geven, welke klonk als een klok. Varia opende het seizoen met den bekenden lachschlager „Geld speelt geen rol", dat êen groot succes werd door de dankbare creatie van Meijer Reissnagel. Als tweede volgde het Amerikaansche niemandalletje „Het ondeugende vrouwtje", dat prima gespeeld werd. „Sally's vaders" gaf uitste kend werk te zien van de Varianen; het was een vlot en beheerscht vertolkt werk, dat geestdriftig toegejuicht werd wegens het spel, den inhoud en de regie van Johanna Opdam. De traditioneele uitvoering ten bate der T.B.C. bestrijding gaf „Varia", ditmaal te Santport. De Hoogoventooneelvereeniging „Tavido" welke de laatste jaren het Kennemer Theater te Beverwijk bespeelt, gaf een vlotte introductie van het seizoen met „Aannemen, ik kom". -,Geheime dienst", het bekende spionnagespel van v. Randwijk, werd door de toeschouwers met spanning gevolgd. De R.K. tooneelvereeniging „Kunstkring" is de laatste jaren merkbaar vooruit gegaan en heeft zich vooral toegelegd op vlot spel. Het in tempo spelen vormt een der esentieele factoren voor een geslaagde uitvoering en de Kunstkring slaat daar nauwlettend acht op. „Moppie", dat met vaart en met een -stevig samenspel ten tooneele gevoerd werd, werd door het publiek hartelijk ontvangen. Onder nieuwe leiding speelde „Kunstkring" „In anderman? schoenen", dat eveneens de verdienste had, een levendige uitvoering te zijn. Er is van „Kunstkring" nog veel te verwachten. De R.K. toneelvereeniging „Kunst zij ons streven" (K.Z.O.S.) gaf twee voorstellingen ten beste. Ge noten hebben wè van het alleraardigste spel der K.Z.O.S.-ers in het bekende blijspel „Millionnair tegen wil en dank". Een daverend lachsucces voor het ensemble was de opvoering van „Aannemen, ik kom", waarin lang niet onverdienstelijk ge-kellnercf werd De Arbeiderslooneelvereeniging „Palvu" heeft het in het afgeloopen seizoen eveneens in het luchtige genre gezocht. „De familie van mijn vrouw" is een klucht, welke vermoedelijk haars gelijke niet heeft, „Het gouden haantje" in het Duitsch bekend als „Die ewige Lampe", werd eveneens met animo gespeeld en met groote in stemming door een volle zaal ontvangen. Regisseur van Dokkum kon met het vriendelijke blijspel „Va dertje Langbeen" zich wijden aan de zware taak, verscheidene jonge krachten aan het werk te zet ten. Dat hij daarin geslaagd is, moet hem veel voldoening geschonken hebben. De Tooneelvereeniging „Concordia", regisseur de heer L. W. Boeree, heeft zich beijverd minstens een zestal uitvoeringen- voor de militairen te geven met de bijna onsterfelijk geworden Henk Bakker klucht „De ridder van den kouseband". De uit voeringen gingen er bij onze jongens natuurlijk in als koek en werden een groot succes voor de Concordianen. Van de Haarlemsche tooneelvereeniging „Cre- mer" zagen we een prima gespeelde en geheel sluitende opvoering van het kluchtige spel van vacantiegeneugten ,,'n Wespennest", eveneens voor de militairen opgevoerd. De Oud-Katholieke revuegroep uit Egmond aan Zee speelde voor een uitverkochte Thaliazaal de dorpsrevue „Winden waaien in de duinen". Te Beverwijk nam het Beverwijksche a capella koor de prachtige zigeuneroperette „Gravin Ma- ritza" van Emmerich Kalman in studie. Wegens de moeilijke tijdsomstandigheden zijn de repetities echter gestaakt tot het komende speel seizoen, daar men het niet verantwoord achtte, wegens de groote financieele risico's hieraan ver bonden, de uitvoeringen in April/Mei te geven. Een woning voor den pluimgraaf van Velserbeek. B. en W. vragen een crediet. Ten behoeve van den nieuwen weg tusschen den Rijksweg HaarlemAlkmaar en den Stations weg te Velsen, voor het aanleggen waarvan bij raadsbesluit van 8 November 1939 no. 6, een crediet van f 45000 is toegestaan, moet ook de woning Kerkweg no. 23, welke werd bewoond door den werkman in algemeencn dienst J. H. de Vries, worden gesloopt. In het plan voor den bovenbe doelden weg was aanvankelijk opgenomen het bouwen van een woning voor genoemden werkman, doch uit bezuinigingsoverwegingen hebben B. en W. destijds dit voornemen losgelaten. Nader is het college evenwel gebleken, dat het noodzakelijk is, dat De Vries, die allerlei werkzaamheden in „Vel serbeek" verricht en o.m. dagelijks belast is met het voederen van de dieren in het park, zoo dicht mogelijk bij zijn werk woont. B. en W. hebben daarom een plan doen ontwer pen voor het bouwen van een dienstwoning nabij de manége, zooals aangegeven op de teekeningen, welke bij de stukken zijn gevoegd. De bouwkosten van deze woning worden geraamd op f 3900. In verband hiermedé stellen B. en W. den Raad voor, haar machtiging te verleenen tot het bouwen van bedoelde woning en het daarvoor noodige crediet toe te staan. NEDERL. LUTHERSCH GENOOTSCHAP. Met ingang van 9 Juni zullen de kerkdiensten van het ;Nederl. Luthersch Genootschap wederom voortgang kunnen vinden. Dank zij de medewerking van de Hervormde gemeente heeft men de beschik king gekregen over het Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat voor het houden der godsdienst oefeningen. De ledenvergadering van het Nederl. Luthersch Genootschap werd Woensdag j.l. in bovengenoemd gebouw gehouden, waar het bestuur de leden heeft ingelicht over de voortzetting van den arbeid. Mej. F. A. van den Bosch heeft in de bijeenkomst eenige opwekkende woorden gesproken. TERAARDEBESTELLING PETRUS VERS WIJVEREN. Op de bijzondere begraafplaats alhier vond gistermiddag de teraardebestelling plaats van Petrus Verswij veren, die op den eersten Pink sterdag bij Ederveen sneuvelde. De baar werd gevolgd door een groot aantal leden van de Voetbalvereeniging „Waterloo", die het omfloerste vaandel hunner club met zich meevoerden. Diep onder den indruk van het verlies hebben zij hun trouwen kameraad graf waarts gedragen. De kist was gedekt door een groot aantal kransen en bloemstukken. Namens de vereeniging heeft de heer H. de Boer eenige treffende woorden gesproken. Hij schetste den overledene als een goed kameraad, die zich door zijn voorbeeldig gedrag veel vrien den had verworven. Een neef van den overledene, sergeant G. Ol denburg, sprak eenige woorden van afscheid en dankte de aanwezigen voor hunne belangstel ling. WEER CLUBAVONDEN VAN SANS ATOUT. De Bridgeclub -,Sans Atout" heeft besloten haar wekelijksche clubavonden te hervatten. Voor de eerste maal zullen de leden op Woensdag 12 Juni weer bijeen komen. „De Scliool van Eer" en „Spotternij en Zotternij". „Sweethearts" en „De race met den dood" w. LUCHTBESCHERMINGSDIENST. Vrijwilligers gevraagd voor den verbin dingsdienst. Het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst schrijft ons: Voor het regelmatig bezetten van de vak- en wijkposten, alsmede van den hoofdpost, zoowel 's nachts als overdag, is er behoefte aan vrij willigers voor den Verbindingsdienst (telefonis ten en ordonnansen). De last van de wachtdiensten in continu mag niet blijvend gelegd worden op de schouders van een klein aantal welwillende medewerkers, maar dient gedragen te worden door een veel grooter aantal, feitelijk door allen, die hun me dewerking kunnen verleenen. De tijd, welke van ieder afzonderlijk ge vraagd wordt, kan dan binnen redelijke grenzen blijven. Geeft u dus op als vrijwilliger op den vak- of wijkpost dan wel op den hoofdpost in den kelder onder het nieuwe politiebureau Tiberiusplein, IJmuiden-Oost. Doe het nu! Het bioscooptheater „De Pont" vertoont deze week twee interessante filmwerken n.l. „De race met den dood" en „Sweethearts". De bekende actrice Cecilia Parker speelt in eerst genoemde film de hoofdrol. Het is een verhaal uit de loopbaan van een autorenner, die de venijnige Ame rikaansche concurrentie van zijn mededingers op geduchte wijze ondervindt, maar door onvermoeid volhouden de beslissende race in zijn leven weet te winnen. De veelbesproken rolprent „Sweethearts" met de bekende filmacteurs Jeannette MacDonald en Nelson Eddy behoeft eigenlijk geen aanbeveling'meer. Wat wel verteld mag worden, is dat Sweethearts de eerste film van Metro- Goldwyn-Mayer in kleur is. M.G.M. heeft daar lang mee gewacht, omdat zij er alleen voor den dag mee wilde ko men, wanneer het procédé technisch volmaakt zou zijn. Tevens is Sweethearts merkwaardig genoeg de eerste film, waarin de beide meestgeliefde zangster ren ter wereld voor het eerst in.modern costuum optreden. Tot dusverre speelden zij immers altijd romantische of historische operette's. Sweethearts speelt in New York heden ten dage, in het centrum van Broadway. Dat wil niet zeggen, dat er minder romantiek in deze film is. Er is bovendien een „Show in een Show", waarin de befaamde Amerikaansche componist Victor Herbert zijn bekendste muziek uit de operette gecompileerd heeft en die zijn climax vindt in een Hollandsch nummer, „Wooden Shoes" Hollandsch overigens naar Amerikaansche fan tasie. Het gaat om een geliefd „duo" op Broadway, twee .lievelingen van het publiek", Gwen Marlowe en Ernest Lane. Zij vieren hun zesden verjaardag in dubbelen zin: zes jaar staan zijn samen op het too- neel en zes jaar zijn zij samen getrouwd, want zij trouwden aan den vooravond van hun eerste optre den. En sindsdien zijn ze „sweethearts" voor het verrukte publiek gebleven, zoowel op het tooneel als in het dagelijksche leven: zij zijn een Broadway- ymbool geworden. Maurice Chevalier. Het Thalia Theater vertoont deze week een bij zonder programma met twee aparte- filmwerken. De eerste hoofdfilm „De School yan Eer" is een bijzonder boeiend filmwerk, zich afspelend in Cul ver, de groote Amerikaansche academie, met twee bekende jonge sterren in de hoofdrollen n.l. Jackie Cooper en Freddie Bartholomew. Voor de pauze ziet men Maurice Chevalier in de film „Spotternij en Zotternij". Aan den inhoud ontleenen wij het volgende: Publiciteit is, naar men zegt, de levensadem van den artist en het duo Frangois VerrierTeddy Enton is er tot dusver in ge slaagd, permanent buiten adem te zijn. Hoewel de beide jongelieden altijd samen optreden en dus Thalia theater dubbel hun best doen, amuseeren zij zichzelf veel meer dan het publiek. Hun werk in de nieuwste revue van Grace Gatwick, een van Londen's schit terendste sterren, is weer van dien aard, dat het hen zeker niet zal helpen, den top van den ladder naar roem te bereiken. Nochtans zijn beiden er van overtuigd, dat er niets aan hun talent hapert, doch dat zij slechts wat courantehreclame noodig heb ben, zooals Grace Gatwick die op zoo geniale wijze weet te bemachtigen. Teddy, de ondernemendste van de twee, besluit ee nlaatste poging te wagen. Frangois zal hem „vermoorden", met als motief hun beider gesimuleerde liefde voor de beeldschoone Grace. Teneinde zijn dood aannemelijk te maken zal hij verdwijnen tot op het moment, dat zijn moordenaar" zal zijn gearresteerd en voor het ge recht moet verschijnen. Tijdens de rechtszitting zal het „slachtoffer" plotseling weer opdagen. Een en ander zal zeker genoeg sensatie verwekken om hem in één slag beroemd te maken. Dus vertrekt Teddy met veel geheimzinnig gedoe naar het zuiden van Frankrijk zonder nochtans aan Frangois te zeggen, waar hij heengaat, zulks om te voorkomen, dat deze laatste, die. niet erg enthousiast voor het plan is, in zijri zenuwachtigheid alleS in' diiigèn zal doen vallen. Wij willen het verder niet verhalen. U moet het zelf zien. Na ettelijke verwikkelingen komt alles op zijn pootjes terecht. Het is een oer-geestige film die het bezoek dubbel en dwars waard is. Luchtbescherming Geneeskundige Dienst. De groene vlag geheschen op het Witte Kruis-gebouw. Een eenvoudige plechtigheid heeft Woensdag avond plaats gevonden in het Witte Kruisgebouw. De dames, en heeren van E. H. B. O., de doctoren Ter Borg en Bekker hadden zich in het gebouw ver zameld dat als noodhospitaal en verbandplaats is ingericht om getuige te zijn van de onthulling der nieuwe vlag die van heden af door dezen dienst in gebruik is genomen. Dr. J. F. Bekker hield hierbij een korte toespraak. Hij sprak er zijn leedwezen over uit dat de roode- kruisvlag, die ruim een week lang van het gebouw heeft gewapperd, op bevel van den hoofdinspecteur van het Roode Kruis moest worden ingehaald. Hoe deze maatregel ons ook pijn heeft gedaan, zeide spreker, in ons werk is niets veranderd. We gaan rustig door, ons beschikbaar te stellen als daar nood te leenigen is bij hen die lijden. Juist in dezen veel bewogen tijd zuilen we ons met meer liefde en toe wijding geven aan de taak die ons is opgelegd en barmhartigheid betrachten, waar dit noodig is. De vlag die thans zal worden geheschen draagt een groen kruis op een wit veld, met de letters G. D. B. (Geneeskundige dienst, Lucht Bescherming). Het kruis dat spreekt van geloof, de kleur groen an hoop en het witte veld van reinheid, en liefde. Aan dit symbool, aldus spreker zullen we in deze moeilijke tijden blijven vasthouden, omdat het ons zal bemoedigen en ons kracht zal geven datgene te doen wat als E. H. B. O. van ons gevraagd wordt. Spreker verzocht dan den heer A. P. Bakker, de man, die zich dag en nacht beschikbaar stelt voor H. B. O., de vlag te hijsschen. Dr. ter Borg, waarnemend Hoofd van den Gem. Geneeskundigen Dienst onthaalde allen daarna op een verfrissching in den vorm van een „ijsco", welke in den warmen zomeravond dankbaar genuttigd werd. „Charlie Chan in het spookhuis" en „De ster van het veld". Met Sidney Toler als Charlie Chan cn Sen Yune (een echter Chinees dus) als Jimmy Chan heeft de 20th Century FoxfiLm de bekende Charlie Chan- figuren doen voortleven. De groote detective ver richt ook in deze film weer een knap stukje speur- derswerk. Hieronder volgt de inhoud van deze spannende film. Aan boord van een dier groote vliegbooten, China Clippers, die de allermodernste vorm van wereld verkeer belichamen, bevin den zich de beroemde Chineesche detective Charlie Chan en zijn zoon Jimmy. Mede aan boord is ook de bekende roman schrijver Paul Essex, die gedurende de vlucht op even onverklaarbare, als tragische wijze den dood vindt. Zoo moet de be faamde speurhond weer in functie treden en moet hij niet alleen Essex' vrouw (die haar man aan het vliegveld kwam opwachten) voorbereiden, maar ook het onderzoek ter hand nemen. De lijkschouwing wijst uit, dat de moord met behulp van een onbekend vergift is gepleegd. Char lie Chan gaat nu eens naar „Treasure-Island", wijl hij goede hoop heeft, daar verdere sporen en aan wijzingen te zullen vinden.. Daar vindt men den beroemden goochelaar Rhadini, die niet alleen zelf onovertroffen voorstellingen geeft, maar boven dien anderen (die beweren, over bovennatuurlijke krachten te beschikken) ontmaskert. Tot diegenen, die met veel hokus pokus zeggen, wonderen fee-, verrichten, behoort de fakir Zodiak. Charlie Chan' vat ernstige verdenking tegen den laatstgenoemde op. Hij schijnt geheel en al de man te zijn, die zulk een vergift, als hetwelk Paul Essex het leven kostte, zou kunnen gebruiken. Een onderzoek in Zodiak's wonderlijke woning neem veel tijd in be slag en levert vreemde gewaarwordingen. Veel geheimzinnigs geschiedt, maar tenslotte wordt de moordenaar gepakt en tevens de identiteit van den grooten Zodiak onthuld. Voor de toeschouwers zal dit zonder twijfel bijzondere verrassingen inhou den, wijl niemand den loop der gebeurtenissen heeft kunnen voorzien. Teneinde deze verrassing niet te bederven, laten, wij hier de oplossing van het probleem in het duister. De tweede hoofdfilm „De ster van het veld" is eveneens een Foxfilm. De hoofdrol is in handen van John Barrymore. Het gegeven is echt Ameri- kaansch, het verhaal van Rusty, den vermaarden rugbyspeler. DE KAARTEN VOOR DEN O- EN O.-AVOND. Het comité voor O. en O. deelt mede: Zooals een leder begrijpt, is het niet mogelijk geweest de O. en O.-avond voor de burgerij te geven. Het bestuur van O. en O. verzoekt thans te willen mededeelen, dat de gekochte kaarten worden teruggenomen. Dit kan geschieden men neme hier goede nota van Maandagmiddag a.s. van 2.30 u, tot 3.30 u. bij den heer Bakker, Kennemerlaan Van hen, die de kaarten niet inleveren, wordt het bedrag besteed voor een liefdadig doel. Een en ander zal nader door het bestuur geregeld worden. sitieruimte in de Oudheidkamer le klein n«, te plaatsen. Het is b.v. niet mogelijk de -• familie van Beverwijk beschikbaar gestelde docf EXAMENS. Academische opleiding. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam voor het cand.-examen theologie de heer E. Daalder en voor het doet. examen economie de heeren J. van Amerongen en O. J. Crommelln, Bewaarschoolonderwijzeressen, Bij de examens voor de praktijk, vanwege de Ver. van Chr. bewaarschoolonder* wijzeressen in Nederland, slaagden de dames: G. J. van Telgen, P. M. Kalf, beiden te Bloemendaal, E. van Veldhuysen, Heemstede. li EEN VONKJE NOG ZOO KLEIN IN"T BOSCH KAN'TZEER SEVAAttlU VOETBAL. HAARL. VOETBALBOND. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZATERDAG S JUNI. SizoJohez, 4 uur, scheidsrechter R. Honijk, De wedstrijden voor Zondag. Afdeeling I. Groep A: D.O.S.Blauw Wit 't Gooi—D.W.S. Groep C: E.D.O.Bloemendaal ('s avonds 7 uur). A.F.C.R.C.H. Afdeeling II. Groep A: H.B.S.Sparta Groep B: B.E.C.Martinit Groep. C: O.D.S.Gouda Dennis 0'Ke»tfe, Cecilia Parker en Nat Pendleton in „De race met den dood". (De Pont). De groentenveilingen zijn ruinx gesorteerd. Groote verscheidenheid van producten. De veilingen beginnen geleidelijk het echte zo- merbeeld te vertoonen. De verscheidenheid van groentensoorten, ofschoon nog lang niet op het normale peil, breidt zich gaandeweg- uit, terwijl de aanvoeren grooter worden. Zoo was in de afgeloo pen week het aanbod van bloemkool, sla, bospeen, postelein en peulen al beduidend grooter vergele ken bij dat van de vorige week Het verloop van den handel was met uitzonde ring- van enkele groentensoorten over het algemeen niet ongunstig. Rabarber waarvan geregeld groote aanvoeren aanwezig zijn, maakt geen hooge prijzen. In het begin dezer week. viel een kleine prijsverbetering te constateeren doordat enkele partijen het nog tot ruim 4 ct. per bos konden brengen. Overigens be wogen de noteeringen zich van 13 ct. per bos. Witlof stond meestal zeer laag in prijs en daar de beste kwaliteit al geen willigen handel had was de prijs van mindere soorten uiteraard zeer sterk gedrukt. Spinazie, die nog werd aangevoerd, was voor zoo ver het goede kwaliteit' betrof, goed te verkoopen. Dat voor dit artikel' de kwaliteit een belangrijke rol speelt blijkt wel uit de prijzen, die in de afge loopen week gangbaar waren en verschillen ver toonden van 3—15 ct: per K.G. Postelein had ondanks het' warme weer en ruim aanbod eveneens een vlotten 'handel. 'Hiervoor va rieerden de besommingen naar kwaliteit van 710 ct. per K.G., doch in het midden dezer week kwa men zelfs prijzen voor van 1015 ct. per K.G. De aanvoer van bloemkool was wel iets ruimer dan vorige week, maar blijft als kasproduct toch altijd nog matig. De prijzen, ofschoon de laatste dagen iets teruggeloopen, waren voor de beste soorten zeer goed. In het laatst der vorige week kwamen nog partijen voor die het tot 25 ct. per stuk brachten. Woensdag stond de noteering zoo ongeveer van 1318 ct. per stuk. Minder kwaliteit naar verhouding van 59 ct. Sla, die thans als natuurproduct wordt aangebo den, neemt in de aanvoeren weer een ruime plaats in. Naar soort en kwaliteit liepen hiervoor de prij zen uiteen van IA4 ct. per stuk. Ook van bospeen neemt het aanbod in flinke mate toe. In de afgeloopen week werden al groote partijen aangevoerd. De prijzen konden zich op redelijk peil handhaven en wisselden naar soort en grootte der bossen van 1018 ct. per bos. Voor asperges was ook voldoende belangstelling, voornamelijk voor de betere soorten, zoodat ook- hiervoor behoorlijke prijzen werden behaald. In het laatst van de week zijn voor dit product meest al de prijzen iets hooger, zoodat Vrijdag jl. nog tot ruim 50" ct. per bos werd besteed. Voor Maandag en Woensdag waren de noteeringen van 3645 ct. per bos. Het aar.bod van tomaten bepaalt zich nog tot kleine partijtjes. Naar kwaliteit schommelden de noteeringen van 28—36 ct. per K.G. Van de win- terproducten waren nog enkele partijen prei aan wezig. De animo voor dit artikel is niet groot meer. De prijzen stonden op 34 ct. per K.G. In de fruitafdeeling werden in de afgeloopen week heel wat aardbeien aangeboden. Het is na tuurlijk alles nog glasproduct doch van den kou den grond kunnen thans ook weer spoedig de eer ste aanvoeren verwacht worden. De Kennemer Oudheidkamer blijft gesloten. Slechts ep verzoek te bezichtigen. Nu verscheidene musea weer worden opengesteld hebben wij eens geïnformeerd of dit ook binnenkort x^c twCCUC a,c.«cis het geval zou kunnen zijn met ons stedelijk museum i Zaterdagmiddag thuis, resp. om drie uur en nau ie Kennemer Oudheidkamer. De heer J. W. A. C. vier, terwijl Schoten in Amsterdam op bezoek gaat. van Loenen deelde ons mede, dat dit voorloopig niet Van de Zilveren Balwedstrijden geven we het in de bedoeling ligt. In de eerste plaats is de expo- I programma afzonderlijk. rijen, afkomstig uit het Rijksmuseum te Arnstni te exposeeren. Bovendien lag het in de bëj!3 dat de Kennemer Oudheidkamer dezen Zotr,^ worden ondergebracht in de lokalen van de- malige huishoud- en industrieschool in de Ragl'5 straat. In verband met de gewijzigde omstgl reden dient evenwel te worden afgewacht ol dit voornemen inderdaad gevolg kan worden ven. Het plan hangt nu min of meer „in de 3 ook al omdat zoo'n verhuizing geld kost en d--? de stichting nu juist niet al te best in. Nochtans zullen degenen, die bclangsteiu Beverwijk's historie, de voorwerpen, die ayu verleden herinneren willen bezichtigen of in boeken en charters willen snuffelen, niet tele.03 steld worden. Het blijft nog mogelijk de Kenr^ Oudheidkamer te bezoeken, maar dan dient6 zich te wenden tot den gemeentebode, den jjfc van Uum. Wanneer het gezelschappen betreft men dat bezoek natuurlijk eenigen tijd tevorei* te kondigen. 1 Nieuw bestuurslid benoemd, Voor de Kennemer Oudheidkamer, Om gezondheidredenen heeft de zeereenv v J. M. Lucassen, oud-deken van Beverwijk en pastoor van de St. Agatha-parochie alhier, than? Amsterdam, bedankt als bestuurslid vanhet K torisch Genootschap Midden-Kennemerland enr de Kennemer Oudheidkamer. J De benoeming ter voorziening in deze vacatur voor de Kennemer Oudheidkamer berust bij w gemeester en wethouders. Öp voorstel van de ja stuurderen heeft het college van B. en W. st bestuurder van de Kennemer Oudheidkamer t*. noemd de heer H. van Benthem, secretaris der - meente Heemskerk. De benoeming van een nieuw bestuurslid voor het Historisch Genootschap zal eerst kunnen schieden in de eerstvolgende algemeene leder,ver: gadering. Oud-deken Lucassen was van de oprichting va de Kennemer Oudheidkamer af bestuurslid en lejjj in deze functie steeds een levendige belangsteiw aan den dag voor de historie van Beverwijk"^ omgeving. In 1927 verscheen van zijn hand in het Gedenk, boek van Beverwijk een bijdrage over Bevenvijkj Kerkgeschiedenis. Nog vele Bredasclie vluchtelingen ia Frankrijk? Woensdag is te Breda geconstateerd hoeveel fa* woners nog niet van de vlucht naar het- zuiiej in hun woningen waren teruggekeerd. Dit b>* ken er ongeveer 2000 te zijn. Te Ginneken :a Princenhage schat men het aantal niet-tei keerden op ongeveer 1000, zoodat in totaal nog ongeveer 3000 personen worden vermist. Volger.? een bericht uit particuliere bron zou volgens de N. Rott. Ct. een deel der nog vermiste Breda- naars er reeds in den avond en den nacht ia eersten Pinksterdag in geslaagd zijn, peraw en rijwiel Brussel te bereiken. Deze groep vluchtelingen is daarop tn Pinksterdag, toen in België het treinvervoer - zij het ook met groote vertraging nog func- tionneerden, per trein overgebracht naar Parijs, waar zij in het Julianahuis en het Phillpahu zouden worden ondergebracht. Hoewel positieve bevestiging van deze bench- ten op het oogenblik niet te verkrijgen is, isoe particuliere bron van dien aard, dat de medeéee- lingen met vrij groote zekerheid als juist lm* nen worden aangenomen, aldus het blad. Volgens berichten uit dezelfde bron zou eon deel van de eerste divisie van het Wapen der Kon. Marechaussee, welke divisie nog in haar geheel vermist wordt, eveneens nu: Frankrijk zijn uitgeweken en daar belast zijn met het toezicht op de Nederlandsche vluchte lingen. HONKBAL HET PROGRAMMA. Het programma van deze week vermeldt o.a. volgende wedstrijden: Eerste klasse: Zaterdag: Blauw Wit IH.H.C. I Ajax IHaarlem I Zondag: V.V.G.A. I—A.F.C. I Tweede klasse: Zaterdag: R.C.H. I—T.H.B. I H. C. KinheimWatergraafsmeer O.V.V.O.—Schoten I Zondag: Seriewedstrüden om den Zilveren Bal Haarl. Derde klasse: Zondag: Schoten II—R.C.H. II SpaarnevogelsHercules E.D.O. III—Celeritas. H.H.C. en Haarlem trekken dus Zaterdagmiddag beide naar Amsterdam. We twijfelen er niet aan of Haarlem komt mét de punten terug, maar dat H.H.C. tegen Blauw Wit ook zoo fortuinlijk zal zijn. durven we nog niet beweren. De tweede klassers R.C.H. en Kinheim spelen

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2