Dienstregeling der spoorwegen weer aangevuld. V. Voor de warme dagen Joh. de Waard's ,RIJD AG 7 JUNI 1940 rrfiECrfT, 6 Juni (ANP) Op de beperkte dienst- «■ling van Nederlandsche Spoorwegen is van- vtend een vierde aanvulling verschenen, waaruil -zien, dat weer tal van steden en dorpen in ons "V oer trein bereikbaar zijn. ne lij» Hoek van Holland—Rotterdam is door een, dienst tot stand gebracht, te beginnen van Rot- -am van 6.49 tot 20.49 en van Hoek van Holland ?fi 11—20.11. nhet Zuiden is de lijn EindhovenVenlo en Vcn- Poermond weer in orde gebracht. Er loopen vier ren per dag met tusschenpoozen van drie uur. ■Voracht en Maastricht zijn met elkaar verbon- v Er gaan drie treinen uit Maastricht en wel om g 35 en 18.03 naar Maasbracht. Van deze plaats Overtrekt de trein naar de Limburgsche hoofdstad 719 10.35, 16.45 en 19.21. :j'j £en—Deventer en Zwolle zijn onderling ver- jpn met een drie-uurdienst. Van Zutphen van °J tot 18.25, van Zwolle van 8.08 tot 19.08. De van Zwolle naai- Groningen is in deze dienst- K'ljng opgenomen met andere uren. Want deze !rvangt de dienstregeling van tabel 15a en b van de lir/ie aanvulling op dienstregeling 1. "ne eerste trein uit Zwolle vertrekt om.7.09, de ,1ste om 20.00. De eerste trein uit Groningen ver- «kl om 7.00 precies, de laatste om 16.15. Ieeuwarden is per trein weer bereikbaar van .u^-Smildervaart via Steenwijk, Peperga, Wolvega, jecrenveen, Akkrum, Grouw-Irnsum en Wirdum loopen vijf treinen per dag v.v. 'De lijn Sittard—Heerlen v.v. is weer in orde ge- VanSittard gaan drie treinen, van Heerlen vier treinen per dag. Van Maastricht kan men weer over Miin op Geul naar Heerlen komen. "ookhet traject Eindhoven—Valkenswaard is weer •t den dienst opgenomen. Amersfoort en Rhenen zijn Lr buurtverkeer met elkaar verbonden. Er is een raeeuurs-dienst ingesteld, te beginnen van Amers- 'oort om 5.55 en eindigende om 19.55, van Rhenen wn 6.40 tot 20.40. Van Arnhem uit is een busdienst Lsteld naar Westervoort, vanwaar men per trein Zevenaar over Elten naar Emmerik kan komen. Er zijn drie verbindingen per dag: van Arnhem om 2030,14.30 en 17.30 en van Emmerik om 10.29, 14.14 Er is een nieuwe dienstregeling voor de lijn Zut- then—Winterswijk, en wel een tweeuurdienst. Van Z'itphen van 5.30 tot 18.30, van Winterswijk van 500 tot 20.00 uur. Voor de lijn Zutphen—Hengelo is een nieuwe dienstregeling tot stand gekomen. De eerste trein uit Zutphen vertrekt om 8.05 en verder met tusschen- wozen van 2 uur tot 20.05. Van Hengelo zijn de ver trekuren vastgesteld van 8.33 af tot 20.33. Van Roodeschool uit kan men met den trein weer csar Groningen komen. Er loopen op dit traject vijf treinen per dag. Eveneens is dit het geval met de p Almelo en Zwolle over Mariënberg naar Emmer.. Hier rijden drie treinen per dag. Van Nijmegen uit bn men weer over de grens naar Kleef komen, te kginnen om 6.45 en verder om 11.38 en 16.55. Van Kleef uit om 9.51 en 13.19 en 19.16. Een belangrijke verbinding is in deze vierde aan vulling opgenomen, namelijk de lijn LeidenDen Haag—Rotterdam en Utrecht—Arnhem. Van Leiden naar Rotterdam is een uurdienst ingesteld, te be< linnen om 7.14 tot 20.14 en van Rotterdam naar [ddenvan af des morgens 7.41 tot 21.41. Vervolgens vaii 'Rotterdam haar Utrecht van 7.23 tot 20.23 en an Utrecht naar Rotterdam van 6.58 tot 20.58. De verbinding' UtrechtArnhem, welke reeds ge> tuimen tijd bestond, is, wat den tijd betreft, veran derd, want thans vertrekt de trein uit Utrecht elk plu? van 6.08 af tot 20.08 en van Arnhem van 6.38 lot 20.38. Ook voor de lijn DeventerBentheim is met in- ang van heden een nieuwe dienstregeling ingesteld. Op dit traject loopen twee treinen per dag v.v. Voor GroningenDelfzijl is eveneens een nieuwe dienst regeling gevormd, alsmede voor ApeldoornVoorst i Assen-Stadskanaal-Zuidbroek. Tenslotte vermelden wij nog de veranderde 'dienstregeling voor de lijn AmsterdamUitgeest, 'AlkmaarDen Helder en AllernaarHoorn. Wat de Eerste lijn betreft: er is een uurdienst van Amster dam af, te beginnen om 6.05 tot 21.05, en van Alk- naar uit om 6.00, 6.44, vervolgens tot 20.44. De trein Vin de lijn AlkmaarHoorn rijdt van 6.59 tot 20.59, tavijl de trein uit Hoorn om 8.08 tot 20.08 rijdt, Kt een tusschenruimte van 2 uur. deze vierde aanvulling op dienstregeling 1 van «Nederlandsche spoorwegen van 13 Mei 1940 zien wij dus enkele geheel nieuwe lijnen. Voor het mee- rendeel betreft het hier een vervanging van andere «perkte dienstregelingen. JEUGDIGE ROOVERSBENDE VOOR DEN RECHTER. ZUTPHEN, 6 Juni. In 1938 werden te Deventer «nige diefstallen gepleegd door een groepje jonge lui, waarvan de aanvoerder een 13-jarige jongen *as. Eerst thans kon de rooversbende voor den rechter gebracht worden. De leider had zich Don derdag voor den kinderrechter te Zutphen te ver antwoorden, die de zaak met gesloten deuren be handelde. De andere jongens verschenen voor den politierechter. Twee 18-jarige fabrieksjongens, die Eeegeholpen hadden aan een diefstal van geld, hoorden een en twee maanden gevangenisstraf tegen Wh eischen, een 19-jarige fabrieksarbeider, die op den uitkijk had gestaan en daar 5 voor in ont vangst had genomen, hoorde een maand tegen ach vorderen terwijl tegen een 20-jarigen fa- trieksarbeider en een 24-jarigen loodgieter wegens heling van gouden voorwerpen, resp. een en twee maanden gevangenisstraf werden gerequireerd. Over veertien dagen zal de politierechter schrif- Wijk vonnis wijzen. (A.N.P.) Provinciaal Comité voor hulp in Zeeland. MIDDELBURG, 6 Juni. Onder voorzitterschap van mr. P. Dieleman, waarnemend Commissais to Koningin in Zeeland, is in die provincie een Provinciaal comité opgericht dat zich o.a.ten doel stolt een schakel te zijn tusschen het landelijk comité en de plaatselijke comités die in de meeste óór geteisterde plaatsen zijn gevormd. Het pro vinciaal comité neemt de leiding op zich voor het vei'deelen der goederen, die in zoo groote mate •an heinde en ver worden toegezonden en die zoo aoog noodig zijn om te voorzien in de behoefte van hen, die niets of zoo goed als niets meer overhielden. In het zeer uitgebreide comité hebben vele bur gmeesters, wethouders en andere autoriteiten zit ting, terwijl in het dagelijksch bestuur, behalve de voorzitter, zitting hebben mrs. J. I. van Doornick en W. K. H. Dieleman, beiden als secretarissen, - W. M. Hoegen van Hoogelande als penning meester en mr. W. F. baron Van der Feltz. Het £óres van het secretariaat en het penningmeester- schap is Houtkade 11 te Middelburg. Het comité heeft zich reeds tot alle gemeenten Zeeland gewend met verzoek opgave te doen 'Sn benoodigde gelden en goederen en het zal ook iaarne individueele aanvragen ontvangen. Zij, die loederen beschikbaar hebben, kunnen er kennis van jieven aan het comité. Vooral mannenkleeren en [huisraad zijn naast alle andere zaken zeer ge- *enscht. (A.N.P.) Bezoek aan hel mililaire kerkhof op den Grebbeberg te Rhenen. RHENEN. 6 Juni. De burgemeester van Rhenen maakt bekend dat het door het overwel digend drukke bezoek aan het militaire kerk hof op den Grebbeberg te Rhenen noodig is ge bleken om op den Zondag bijzondere politie maatregelen te treffen. Van Zondag 9 Juni as. af zullen de volgende maatregelen worden genomen 1. Tot het kerkhof worden alleen toegelaten Duitsche en Nederlandsche militairen in uni form en familieleden van de aldaar begraven soldaten. De familieleden dienen zich zoo moge lijk te voorzien van een bewijs, waaruit hun ver wantschap blijkt. 2. Het verkeer, komende uit de richting Wage- ningen. wordt van hotel de Grebbe "af geleid langs den Cuneraweg en Heimensteinschelaan naar den Rijksstraatweg. Deze bepaling is niet van toepassing voor mi litaire voertuigen en bestaande autobusdieiisten. Het verkeer, komende uit de richting Rhenen, volgt gewoon den Rijksstraatweg. 3. Op den Rijksstraatweg, langs hotel de Grebbe en Ouwehand's dierenpark, mogen geen voertuigen, wielrijders of personen blijven stil staan. 4. De verder door de politie in het belang van de openbare orde en veiligheid te geven beve len, moeten stipt worden opgevolgd. 5. In overweging wordt gegeven het kerkhof zoo mogelijk te bezoeken op een werkdag, daar dan een rustiger bezoek mogelijk is. (A.N.P.) Het begraven van gesneuvelde militairen. 's-GRAVENHAGE, 6 Juni (A.N.P.) De secretaris-generaal wnd. hoofd van het departe ment van binnenlandsche zaken heeft een brief gezonden aan de burgemeesters omtrent het be graven van gesneuvelde militairen. Hierin wordt er op gewezen, dat de lijken van militairen in eerste instantie moeten worden overgebracht naar een bewone begraafplaats in de gemeente, waar zij worden aangetroffen, of waar zij voor- loopig zijn begraven. Eerst nadat zij zijn ge ïdentificeerd, enz. kan verlof worden verleend het lijk van een militair over te brengen naar een begraafplaats in een andere gemeente. Omtrent het in bepaalde gevallen verkrijgen van een bijdrage in de kosten van overbrenging moet voor elk geval afzonderlijk overleg worden gepleegd met het departement van defensie (6e afd. In het algemeen komen deze kosten ten laste van hen die het verlof tot overbrengen heb ben verzocht. RESTAURATIE GROOTE KERK TE ALKMAAR. Ged. Staten van Noord-Holland stellen Prov. Staten voor, ten behoeve van de voortzetting van de restauratie van de Groote of Sint Laurenskerk te Alkmaar een subsidie uit de provinciale kas van 15 pet. der kosten, tot een maximum van f 78.090 ter beschikking van Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente te Alkmaar te stellen, onder voor waarde, dat voor hetzelfde doel door het Rijk en de Gemeente Alkmaar bijdragen, onderscheiden lijk tot een maximum van f 296.400 en van f 124.800 beschikbaar worden gesteld en het verder be noodigde van andere zijde zal worden bijeenge bracht. Goed uitgerust trekken de Maastricht- sché hengelaars langs de boorden der Maas, in de hoop een lekker maaltje visch te bemachtigen Vrijgelaten krijgsgevangenen nog niet in ons land. 's-GRAVENHAGE, 6 Juni (A.N.P.) Het be richt, dat de Nederlandsche soldaten, die in Duitschland krijgsgevangen waren, naar Ne derland zouden terugkeeren, heeft tengevolge gehad, dat familieleden zich ter verwelkoming in grooten getale naar de grens hebben begeven. Deze verwelkoming welke op enkele plaatsen biina kleine volksverhuizingen tengevolge heeft gehad, heeft groote moeilijkheden aan de grens veroorzaakt. Men heeft daar geen accomodatie voor zulk een groot aantal menschen. het grens verkeer wordt ernstig bemoeilijkt, enz. enz. Wij kunnen familieleden dan ook niet anders dan dringend aanraden kalm den terugkeer van hun verwanten uit Duitschland af te wachten. De Duitsche overheid heeft alle organisatorische maatregelen getroffen om dien terugkeer in de komende dagen zoo goed mogelijk te laten ver- loopen. Een uittocht van familieleden naar de grens zal slechts moeilijkheden veroorzaken en aan de blijde verwelkoming geen goed doen. Men wachte dus kalm in eigen huis af tot de bekende gezichten zich weer vertoonen. De kapitein van den staf der infanterie Zomer, die belast is met de ontvangst van de krijgsge vangenen te Arnhem, heeft aan den gevel van .Musis Sacrum", waar de ontvangst van een groep zal geschieden, en derhalve de grootste drukte heerscht een mededeeling van den volgenden inhoud doen aanplakken: „Met nadruk wordt er op gewezen, dat niets met zekerheid tezegge n valt over da tum en plaatsen van aankomst van Nederland sche krijgsgevangenen uit Duitschland. Steeds weer zijn in den regel zeer positieve geruchten verspreid over een en ander. Waar blijkbaar on voorziene omstandigheden den afvoer steeds weer stagneeren, meenen wij goed te doen hier op te wijzen. Daar het te verwachten is, dat op zeer verschillende punten door de Nederland sche krijgsgevangenen de grens wordt overge stoken, doet iedereen, die familieleden hoopt te treffen, er goed aan rustig thuis den terugkeer van verwanten af te wachten, beter dan naar een speld in een hooiberg te gaan zoeken". In Oldenzaal verwacht men, volgens de N. Rott. Crt., dat Zaterdagmorgen een aanzienlijke groep krijgsgevangenen zal arriveeren. Wat de soldaten betreft, die ons land via Bent heim bereiken, deze zullen per trein naar Olden zaal, Enschede, Hengelo en Almelo worden door gezonden, waar zij zullen worden ingekwartierd en medisch gekeurd. Tevens zullen daar de admini stratieve maatregelen worde.n genomen.. Onbestelbare correspondentie te Rotterdam. Mededeeling van adreswijziging verzocht. 's-GRAVENHAGE, 6 Juni. Tengevolge van de oorlogsgebeurtenissen hebben vele inwoners van Rotterdam hun oude adres verlaten. Daar zij in vele gevallen verzuimd hebben de post om trent hun gewijzigd adres in te lichten, hoopt op het postkantoor te Rotterdam de corresponden tie. welke niet aan de geadresseerden kan worden bezorgd, zich op. Belanghebbenden, die dit tot nog toe verzuim den, wordt dringend verzocht aan het districts kantoor Noord, Soetendaalscheweg 99 te Rot terdam hun oud en nieuw adres op te geven. Eventueel voor hen aanwezige correspondentie zal hun dan ten spoedigste worden toegezonden. Correspondentie, waarvan niet binnen twee we ken een nieuw adres is binnengekomen, zal als onbestelbaar worden beschouwd en als zooda nig worden behandeld. (A.N.P.) Fietser bij verkeersongeluk doodelijk gewond. In de Bergschelaan te Rotterdam heeft een ver keersongeval plaats gehad, waarbij de 30-jarige wielrijder W. F. Dushiene door een vrachtauto werd overreden en gedood. De wielrijder fietste in de richting van het Noorderkanaal en wilde aan de linkerzijde een langs den weg stilstaande vracht auto passeeren. Juist toen hij naar links zwenkte passeerde een zware truck met oplegger, bestuurd door een 41-jarigen chauffeur uit Amsterdam. Waarschijnlijk is de wielrijder de macht over het stuur kwijtgeraakt, waardoor hij kwam tte vallen en het rechtervoorwiel van den oplegger over het lichaam kreeg. Zwaar gewond werd D. per auto van den G.G.D. naar het ziekenhuis Bergweg ver voerd, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. (A.N.P.) Arbeider van stelling gestort. Donderdagmiddag omstreeks half twee heeft bij sloopingswerkzaamheden aan een huis in de Adel- heidstraat te 's-Gravenhage een doodelijk ongeluk plaats gehad. De arbeider W. D. viel van een stel ling en kwam zoo ongelukkig terecht, dat vrijwel onmiddellijk de dood intrad. Houdt alle lichten gedoofd. AMSTERDAM, 6 Juni. (A.N.P.) Bij een bom inslag in een onzer steden, is gebleken, dat na den hevigen knal vele bewoners in een nabijliggende wijk hun lichten- opstaken. Men verzoekt ons er nog eens uitdrukkelijk op te wijzen, dat het streng verboden is, in dergelijke gevallen licht op te ste ken. Dit vergemakkelijkt immers de oriënteering van de vliegers. Wil men, om van den schrik te bekomen, opstaan, en in een verlichte kamer gaan zitten, dan zorge men in elk huis in elk geval een geheel afgeschermde kamer in te richten en de ramen daarvan dicht te laten, hetzij bij luchtalarm, het zij bij een vliegeraanval in den nacht. Het plotseling in vol licht zetten van kamers of gangen kan niet geduld worden. Politieagent van verduistering verdacht. AMSTERDAM, 6 Juni De rechtbank be handelde vandaag een strafzaak tegen een Bus- sumschen politie-agent, die als voorzitter van de wandelclub ,L>e Kievit" verduisteringen zou hebben gepleegd. Het waren deswege twee be trekkelijk geringe bedragen ten laste gelegd. Hij zou in 1939 resp. 89 en 25 •gulden uit de ver- eenigingskas hebben geleend aan een schoon zuster en aan een schoonzoon. De agent, die se dert de oprichting van de wandelclub voorzitter van deze vereeniging is geweest en die zijn uiterste best heeft gedaan zijn vereeniging tot bloei te brengen, had de kas van de marschen onder zijn beheer. Zij, die namelijk aan de uit geschreven marschen wilden deelnemen moesten een zeker bedrag storten. Hij gaf toe, dat hij on juist gehandeld had, doch zei te zijner verdedi ging, dat hij er zeker van was geweest, dat zijn familie het geld zeer vlug zou terug betalen. Het liep hem echter niet mee. Hij kreeg het geld niet op tijd terug en bovendien had de Lente-marsch de z.g. Comeniusmarsch, die in 1938 werd ge houden, een tekort op geleverd. De man had bij een fabrikant z.g. marschbordjes besteld, Dui zend exemplaren, terwijl er maar 700 deelnemers inschreven op deze marsch. De betaling van de bordjes kon hij toen niet financieren. Hij trof echter met een deurwaarder een regeling. De vol gende lente-marsch leverde een aanmerkelijk overschot op. Bij een kascontrole bleek echter, dat het door den voorzitter uitgeleende bedra; nog niet was terugbetaald of door hem zelf in de kas was teruggestort. Bovendien had hij in de boeken een post genoteerd als betaald, terwijl in werkelijkheid deze post nog niet was voldaan zoo dat hem behalve verduistering valschheid in geschrifte ten laste was gelegd. De officier van Justitie zeide in zijn requisi toir, dat de maatschappelijke positie van den verdachte hem had moeten doen begrijpen, dat wat hij deed een verduistering en valschheid in geschrifte was. Het O.M. requireerde een gevan genisstraf voor den tijd van 5 maanden. (A.N.P.) ROMANTIEK IN HET HUWELIJK. Een typische stoet, het bruidspaar gezeten in een fraai bewerkte sjees met daarachter de familieleden in open rijtuigen, trok in Den Haag groote belangstelling. HOLLANDSCHE BETON MAATSCHAPPIJ KEERT 10% UIT. In de Donderdag gehouden vergadering van commissaidssen der Hollandsche Beton Maatschappij N.V. te 's-Gravenhage, is besloten' aan de dd. 17 Juni 1940 op te roepen algemeene vergadering van aandeelhouders voor te stellen over het boekjaar 9 een dividend van 10% uit te keeren. Vijf wethouders te Amsterdam. AMSTERDAM, 6 Juni (A.N.P.) B. en W. noo- digen den raad uit te besluiten het aantal wet houders aer gemeente op vijf te bepalen. In ver band met de onlangs in het college ontstane vacature hebben zij de mogelijkheid overwogen het getal wethouders tot vijf te verminderen. Zij meenen, dat dit thans zonder vrees voor nadeel in het vervullen der taak van het college van B, en W. kan geschieden HEERENSPORTCOSTUUMS ZOMERPANTALONS TENNISPANTALONS LEEREN en ELASTIEKEN RIEMEN POLOSHIRTS - OVERHEMDEN met vast boord ZOMERDASSEN - ZOMER- ONDERKLEEDING BADCOSTUUMS - BADTASSEN Grootste keuze. MODEMAGAZIJNEN^ DMUIDEN - KANAALSTRAAT 46—48, TELEF. 4054. (Adv. Ingez. Med.) Uitbreiding van het buitcnlandsch postverkeer. Tot geheel neutraal Europa. 's GRAVENHAGE. 6 Juni (A.N.P.) Met ingang van Vrijdag 7 Juni a.s. kan weder briefpost d. w. z. alleen gewone brieven en briefkaarten, worden afgegeven met bestemming voor 't geheele neutrale Europa met inbegrip van Noorwegen. Uitgesloten is dus postverzending naar Engeland; naar Frank rijk en voorloopig 09k naar België en Luxemburg Aangeteekende correspondentie en waardebrievcn zijn niet toegelaten. Er wordt nog eens met nadruk op gewezen dat het tarief voor het geheele buiten- landsche postverkeer en ook voor Indië bedraagt: voor brieven 12.5 cent voor de eerste 20 gram en 7.5 cent voor elke volgende 20 gram en voor briefkaarten 7.5 cent. AANVULLING PROV. WEGENREGLEMENT INZAKE SNEEUWRUIMEN. Ged. Staten van Noord-Holland schrijven aan Prov. Staten het volgende: Het is gebleken dat bij de besturen van eenige met wegonderhoud belaste lichamen twijfel is ontstaan aangaande de vraag of de bestrijding van gladheid van het wegdek al dan niet geacht moet worden tot den normalen onderhoudsplicht te behooren. Wij zijn tot de conclusie gekomen, dat een uit drukkelijke regeling van deze kwestie boven een in terpretatie van de bestaande wettelijke bepalingen verre de voorkeur verdient. In artikel 9, tweede lid, sub G, van "net. Wegen reglement Noord-Holland is aan den onderhouds plichtige van een weg opgelegd „het wegruimen van sneeuw, indien en voor zoover het verkeer over den weg door ophooping van sneeuw wordt belem merd". Wij stellen u voor deze bepaling aan te vullen in dier voege, dat daarin tevens thans met zooveel woorden de verplichting tot bestrijding van uit ijs- vorming voortvloeiende gladheid van het wegdek wordt opgenomen. RIJKSUNIVERSITEIT TE LEIDEN. De faculteit der wis- en natuurkunde aan de rijksuniversiteit te Leiden verzoekt haar gedemo- biliseerden studenten, dié door de mobilisatie hun studie en in het bijzonder hun practische werk hebben onderbroken en die voor het begin van den komenden cursus de afgebroken practica wenschen af te maken, zich te melden bij de betrokken hoog leeraren, dan wel bij den secretaris van de facul teit prof. dr. C. J. v. d. Klaauw, zoölogisch labora torium, Kaiserstraat 63, Leiden, met nauwkeurige opgave van het onderbroken werk. Ook voor verdere inlichtingen omtrent studieaangelegenheden wende men zich tot genoemde hoogleeraren, resp. secretaris. (A.N.P.) KRUIDENIERSEXAMEN. Het bureau Krüideniersexamen te Haarlem maakt aan de candidaten en de leden van de examen commissie bekend dat het mondelinge gedeelte van het examen ter verkrijging van het diploma vakbekwaamheid kruideniersbedrijf, dat door tijds omstandigheden was uitgesteld, thans zal worden afgenomen op 22, 23 24 en 25 Juli a.s. te Amster dam, 's Gravenhage, 's Hertogenbosch, Utrecht en Zwolle. De Duitsche geïnterneerden in Ned.-Indië. Herstel van de telegrafische verbinding afhankelijk van de vrijlating der geïnterneerden. 's GRAVENHAGE, 6 Juni (A.N.P.) Naar wij vernemen hebben de Duitsche autoriteiten tot nu toe uit Nederlandsch-Indië nog geen berichten ontvangen welke wijzen op een verbeterde behan deling van de Duitsche geïnternerden aldaar. Xij hebben zich thans op het standpunt gesteldy dat een betere behandeling en wel een algeheele vrijlating van de Duitsche geïnterneerden de voor waarde moet zijn voor een herstel van de tele grafische verbinding tusschen Nederland en Indië. Dit houdt in dat, zoodra de Nederlandsch-In- dische autoriteiten er toe besluiten de Duitschers in Nederlandsch-Indië te behandelen op gelijken voet als de Duitsche autoriteiten hier tegenover de Ne derlandsche krijgsgevangenen zijn opgetreden, de mogelijkheid zal worden geopend, familie, telegrammen naar verwanten in Indië te zenden. Daarentegen zou deze mogelijkheid zich niet voor doen, zoolang in Indië in de tegenwoordige houding tegenover Duitseh'e onderdanen wordt volhard. WIJZIGING PROVINCIAAL SALARIS REGLEMENT 1920. Ged. Staten van Noord-Holland stellen Prov. Sta ten voor, te besluiten in het „Salarisreglement 1920" laatstelijk gewijzigd bij hun besluit van 20 Decem ber 1938, de volgende wijzigingen aan te brengen: a. Aan artikel 2ter wordt een tweede lid toege voegd, luidende als volgt: „Op den in wonenden ambtenaar, aan wien van „Rijkswege kost en inwoning of vergoeding daar door wordt verstrekt, wordt de volle in artikel „2bis bedoelde aftrek toegepast". b. Aan artikel 12 wordt een derde lid toegevoegd luidende als volgt: „Aan den ambtenaar, die op grond van het eer ste of tweede lid geeij vergoeding voor overwerk „ontvangt, wordt nochtans wegens overwerk op „een niet met den Zondag samenvallenden dag, „bedoeld in artikel 64, tweede lid, eersten volzin, „van het „Ambtenarenreglement 1920", een aan „den duur van dat overwerk gelijke vermindering „van den gewonen werktijd verleend, mits die „ambtenaar krachtens de Arbeidswet of een inge volge die wet genomen Koninklijk besluit, ook „wegens overwerk op een Zondag voor zoodanige „vermindering in aanmerking komt en mits hij „niet reeds uit anderen hoofde in eenigen vorm „vergoeding voor overwerk op bedoelden dag ge- „niet". Wenken voor wielrijders. Rijdt steeds uiterst rechts van den weg. Rijdt hoogstens met zijn tweeën naast elkaar. Maakt de bocht naar links groot, naar rechts klein. Geeft voorrang aan van rechts komend ver keer. Geeft bij richtingverandering t ij d i g een d u i d e 1 ij k teelten. Stopt bij het verschijnen van het gele of roode verkeerslicht. Stelt u bij de stopstreep rechts van den weg op; staat daarbij niet links van de auto's of op de linker weghelft. Wijkt bij tegenkomers naar rechts uit, bij het inhalen naar links. Zorgt voor goed werkende remmen en bel, alsmede voor een wit achterspatbord. Rijdt bij donker met behoorlijk afgeschermd voor- en achterlicht. Berijdt steeds de rijwielpaden. Bevordert de verkeersveiligheid door u stipt aan de verkeersregels te houden, DE SCHEEPVAART. IJMUIDEN De scheepvaart is in de maand Mei voor onze havens van geen beteekenis meer geweest. Er zijn alleen een paar schepen met erts voor de hoogovens aangekomen n.l. een Grieksch en een Nederlandsch stoomschip uit Spanje. Het Grieksche schip heeft de haven verlaten. Voor de papierfabriek en voor IJmuiden zijn geen zeeschepen aangekomen. Voor de papierfabriek komen thans wel binnen schepen met hout aan. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 7 JUNI Thalia Theater: „De school van eer" en „Spotter nij en Zotternij", 8 uur. Rex Theater: „Charlie Chan in het Spookhuis" en „De Ster van het veld", 8 uur. Theater de Pont: „Sweethearts" en „De race met den dood", 8 uur. ZATERDAG 8 JUNI Thalia Theater:. „De school van eer" en „Spotter nij en Zotternij", 8 uur. Rex Theater: „Charlie Chan in het Spookjiuis" en „De Ster van het veld", 8 uur. Theater de Pont: „Sweejhearts" en „De race met den dood", 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 7 JUNI. Luxor Theater, Breestraat: „Vooruit met de Geil" en „Bulldog Drummónd's Bride", 8 uur. ZATERDAG 8 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Vooruit met de Geit" en „Bulldog Drummónd's Bride", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 7 JUNI. Frans Hals Theater: Vadertje Langbeen. 2.30, 7 en en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Alleen engelen hebben vleu- vleugels. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Broadway Serenade. 2.30, 7 en 9 uur. Palace: De terugkeer van Dr. X. 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders.. 104 uur. ZATERDAG 8 JUNI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museiun: Têntoonstelling van werken van Haarlemsche schilders.. 104 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van 79 uur.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 5