IJmuider Courant DANCING WILHELMINA DANSEN Nationaal Hulpcomité 1940 opgericht. Juni- %svewtaak Reizen uit en naar ons land verboden. Boonen. De volkspensions te Haarlem. Deviezenbescherming. De verduistering „Het Italiaansche volk aan den vooravond van groote gebeurtenissen". 25e JAXRGANG No. 184 (Jltgavö lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem, Telefoon 10724 Bureau Umulder Courant: Kennemeriaan 42, IJmuiden, jelefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen In de Kennemer Courant. DAGBLAD VOOK VELSEN. IJMUIDFN. SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, benalve op Zon- en Feestdagen Dirwtie: P W PEEREBOOM El* ROBERT PEEKËBOOM Boofdredactairi ROBERT PEEREBOOM ZATERDAG 8 JUNI 1940 Abonnementen per week ƒ012J4, pmaand 0.52J4, per 3 maanden 1.55, franco per post ƒ1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex, Advertentiën: 1-5 regels ƒ0.60, elke regel meer 0.12. BIJ abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs, Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regel» (X25, elke regel meer ƒ0.10. In de gemeente Velsen worden 11000 M2 grond omgespit om er bruine boonen op te zaaien. Hier zien we de arbeiders aan het werk. Het zal daar helpenwaar in den oorlog verlies geleden is. 's-GRAVENHAGE, 7 Juni. Eresse-Dezernent W. Janke deelde op de persconferentie van 7 Juni het volgende mede: Met toestemming van de bevoegde Duitsche instanties, en wel speciaal van den Rijks commissaris persoonlijk, is opgericht het Na tionaal Hulpcomité 1940. Dit staat onder lei ding van personen uit verscheidene kringen, terwijl als voorzitter mr. dr. K. J. Frederiks, secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken optreedt. Dit Natio naal Hulpcomité zal ten nauwste samenwer ken met het Roode Kruis en het Nationaal Fonds voor bijzondere nooden. Het doel van het comité is, in den bfeede gezegd, daar te helpen waar in de dagen van den oorlog ver lies is geleden. Men hoopt de gelden, welke benoodigd zijn voor de leniging' van den nood, bijeen te brengen door: 1. Een inzameling, waaraan alle bankinstel lingen en hopelijk ook alle dagbladen zullen medewerken. De heer Janke deèd een. dringend beroep op de aanwezige vertegenwoordigers van dagbladen om him kolommen hiervoor beschikbaar te stellen. 2. Er zal een groote straatcollecte worden ge houden do'ór het geheele land, waarvoor den datum voorloopig is vastgesteld op Zaterdag 15 Aan alle burgemeesters zal verzocht worden zooveel mogelijk hun medewerking aan deze col lecten te verleenen. Verder zullen maatregelen worden getroffen om de jeugd zooveel mogelijk als collectanten te organiseeren. 3. Door plaatselijke comités zal verder een rondschrijven worden gezonden met verzoek om toezending van bijdragen. De samenwerking met het Roode Kruis en het Nationaal Fonds voor bijzondere nooden betee- kent, dat van de zijde van deze beide instellin gen geen afzonderlijke collecte is te verwachten. Bij deze hulpactie dient n.l. alle versplintering te worden voorkomen, zoodat de inzameling cen traal kan geschieden. De heer Janke wees er verder nog op. dat een innige samenwerking bestaat tusschen Duitsche Instanties, het Nationaal Hulpcomité-1940 en den commissaris voor den wederopbouw. De Presse-Dezernent besloot zijn uiteenzetting met een warm woord van aanbeveling voor deze prijzenswaardige actie. (A.N.P.). Elzer's Heerenmodehuis ZEEWEG 78 - !JMUIDEN(OOST). VOOR BETERE KWALITEITEN. (Adv. Ingez. Med.) Verordening van den Rijkscommissaris 'sGRAVENHAGE 7 Juni. Het Verordeningen blad van heden bevat-een verordening .van den Rijkscommissaris betreffende het. in- en. uitreizen van het bezette Nederlandsche gebied. De veror dening bepaalt: 1. het binnenreizen in- en het uitreizen uit het bezette Nederlandsche gebied is verboden. 2. in bijzondere uitzonderingsgevallen wordt de toestemming voor het binnen- en uitreizen door den Rijkscommissaris- verleend. 3. (1) alle tot nu toe door niet-militaire autori teiten verleende vergunningen voor het binnen- en Uitreizen verliezen met ingang van 10 Juni hun geldigheid. (2). de bezitters van zulke vergunningen moeten terstond, uiterlijk echter -tot 10 Juni 1940, een schriftelijk, ter zake gegrond verzoek tot afgifte van een vergunning ingevolge paragraaf 2 indienen bij het bureau van den Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied. 4. De voorschriften ter uitvoering var? deze ver ordening worden in opdracht van den Rijkscom missaris door den hoogeren SS- en politieleider door middel van interne dienstaanwijzingen ge geven. 5. deze verordening werkt niet ten aanzien van door de bevoegde militaire autoriteiten afgegeven vergunningen van het in- en uitreizen. 6. deze verordening treedt, in werking op den dag barer afkondiging. (A. N. P.) Het staat een beetje vreemd om 't tijdens deze heete zomerdagen over ijsvermaak te hebben, maar wanneer u zich herinnert dat op Indiëbooten juist op de dagen dat het 't heetst is in de roem ruchte Roode Zee, winterkostjes als boerenkool en erwtensoep geserveerd worden, wanner u voorts bedenkt dat de Sahara-bewoner, die het 't warmst heeft van alle menschen op aarde, zich hult in een kleed waar onze winterjassen niks bij zijn, wan neer u tenslotte nagaat dat menschen, die er wat je noemt warmpjes inzitten, dikwijls zoo koud als ijs zijn wat 't gemoed betreft, dan komt het u niet meer zoo gek voor dat 'k hier, in deze snikheete Junidagen, het ijsvermaak aan de orde stel. En be slist elk protest besterft u op de lippen als u hoort dat deze betiteling „Ijsvermaak" onder een schil derijtje staat van Barent Avercamp, die leefde van 1612—1679 (dat heb 'k voor de gewichtigdoenerij overgeschreven), en die nu herleeft op de tentoon stelling in het Rijksmuseum te Amsterdam. Dat is zoo'n aardig schilderijtje en daar wilde ik u op wijzen en daarom begin ik hier over ijsvermaak. U moet eens naar die tentoonstelling of naar een andere toestappen, die prentjes en plaatjes, die daar zoo roerloos achter glas liggen of aan de muren gespijkerd zijn, daar .zit eèn. -boel leven in en wanneer je ze bekijkt en nog eens bekijkt,' denk je na afloop van het muséum-bezoek dat je bij een wonderlijke opticien een nieuwe bril hebt gekocht en dat je figuurlijke bijziendheid of verziendheid genezen 'is. Je doét. ontdekkingen op die schil derijtjes. Neem nou eens zoo'n Bai'ent Avercamp die toch een goeie driehonderd jaar geleden dat tafreellje van ijsvermaak op het doek penseelde, men zou zoo denken, dat zal wel 'n ouderwetsche boel zijn, die Barent voor oogen heeft gehad. Mis! Daar ontdekken we warempel op dat plaatje men schen, met, wat we tegenwoordig noemen, hockey sticks in hun handen; die staan zich daar te ver maken met een spelletje, dat wij driehonderd jaar later heel modern vinden. Die menschjes van toen zien er er weliswaar niet zoo uit als de hockeyploeg van Den Haag of Amsterdam, neen ze doen nog een beetje gezelliger aan dan die vierkante, opgepropte, volgestopte hockeyspelers van nu. Het vermaak zal er toen wel meer om geweest zijn, vooral wanneer we eventjes, verderop een paar belovend - bollende tonnetjes op een slee zien voortglijden over het ijs; meteen goed gekoeld, zal de kenner wel opmerken. Er zijn zooveel bewijzen van plezier-in-het-leven op deze tentoonstelling, het plezier bijvoorbeeld van die befaamde kanten kraagjes en kapjes dei- vrouwen, van 't maken, van 't schilderen. Ik weet het. er is meer op de charme van die dingen ge wezen. 'k wijs er nog eens op, ook op de fijnheid van de gravures; kijk eens naar zoo'n kop van Elisabeth Lee zie toch naar het verliefde Bregtje, rijd in gedachten even mee in het sierlijke span van H F. Schouten, voorbij die oude villa': dan behoeft u uw fantasie niet zoo erg in te span. nen v/ant dan zijn w.e weer plots in den modernen tijd, waarin we ook met van die koetsjes rijden. Het gezicht op 't Rokin en den Munttoren in Amsterdam is sedert een meneer er in 1783 een plaatje van maakte, dat in 1940 in het Rijksmuseum hangt, wel wat veranderd, maar in één opzicht kunnen wij in 1940 nog leefén van dat'plaatje uit 1783: want daar staat een paard en wagen op en die wagen is ge construeerd als een slee, waarop twee hekjes staan om de spulletjes bij elkaar te houden. Zoo'n ver voermiddel, daar valt wat van op te steken; we hebben ook grootmoeder's hooikist van zolder ge haald, de oude tijd houdt meer lesjes voor ons iri het zuur.- Er. is in die zalen van het Rijks museum ook een aanwinst van Jan Steen „Tric trac" en u moet die. spelers eens opgewonden zien spelen! u zou meteen een ouderwetsch pakje er voor over hebben om mee aan tafel te mogen zit ten. Er is een ragfijn sneeuwlandschap]e van A. v. 'd. Meer, alleen kijken de wolken me een beetj te boos, maar dat maakt méneer de Zwart in zijn zonnige schets weer goed, waaruit ook; weer blijkt dat je nog geen zwartkijker hoeft te zijn wanneer je Zwart heet. Zoo'n tentoonstelling, daar moet u eens naar toe, in Amsterdam of èrgens anders, er is altijd wel wat té zien en te ervaren, wanneer u maar niet te veel hooi op uw vork neemt. En beslist u heeft het gevoel-dat er een andere bril op uw neus zit, wanneer u weer buitenkomt, een bril, waardoor u weer goed kunt zien. Want een fijne schilder is een beste oogendokter. v. H. Tot in tuintjes in de steden Met. één enkel bloemenperk, Zijn de mannelijke leden Van 't gezin druk aan het werk. Bloemen worden weggenomen, Zij het dan niet zonder spijt, Want er moeten boonen komen En dat kan nog, net op tijd. Voor men toekomt aan de zaden, Waar de boonenkiem in zit. Wordt men in de zon gebraden Aan het spit door het gespit. Al schiet vader en zijn zoontje Straks het spit zelfs in den rug, Eens komt boontje met zijn loontje, Daarom werkt men vlug en stug. Van het zaad dat nu tevoren In de voren wordt gestopt, Zal. straks 't resultaat bekoren, Dat men eigen boontjes dopt. schen die, meestal door de tijdsomstandigheden, niet in staat zijn een eigen huis te bewonen en ook geen gewone kamer (normaal ingericht met steenen schoorsteen te huren. Voor 1 gulden, soms 1.50. huren zij een klein kamertje, waar zij zelf op heel bescheiden wijs voor hel koken van hun potje zor gen, terwijl zij ook zoo goedkoop mogelijk in den winter het vertrekje moeten verwarmen. In den raad is indertijd reeds gewezen op de wen- schelijkheid de mogelijkheid onder oogen te zien aan de bewoners van de volkspensions gas te leveren tegen huishoudtarief onder voorwaarde, dat de be woners dan gezamenlijk het verschuldigde vast recht betalen. Als er evenwel gas voor verwarming van een vertrek gebruikt wordt is het noodig, dat er een behoorlijke afvoer komt. SCatet «éJCet 3iuis Assum&ucq» ASSENDELFT - KERKBUURT 345 Zondags van 3-12 uur DANSEN Qeeii dancing, zoo (iin- als tii Coc Jileiiic- r 'I Entree (Adv. Ingez. Med.) Petroleum-gevaar verdwijnt. Maar wat moeten kamer bewoners nu stoken? Eenige weken geleden hebben wij medegedeeld, dat een onderzoek van Bouw- en Woningtoezicht te Haarlem heeft aangetoond, dat er te Haarlem 134 volkspensions zijn. Nu wordt in die perceelen de toestand bekeken, waarna aan het college van B. en W. een rapport zal worden uitgebracht over de bevindingen, waarna dé vraag onder de oogen'go- zien zal worden of het noodig ié maatregelen te ne men en zóo ja, welke. Wij herinneren er aan dat dit onderzoek een ge volg is van den noodlottigen brand die eenige maan den geleden plaats had in een volkspënsion in een bovenhuis aan den Zijhveg, hoek Pieter Kiesstraat., waarbij één kamerbewoner om het leven kwam. Er bleek toen, dat er in dat perceel op den zolder van hout kamertjes waren getimmerd die aan ver schillende personen waren verhuurd als woon- slaapvertrek. In die vertrekjes werd een petroleum stel gebruikt voor koken en verwarming, wat na tuurlijk gevaar voor brand opleverde. Het bleek voorts, dat er nog vele andere volkspensions hier ter stede bestaan, waarin dezelfde brandgevaarlijke toestanden werden aangetroffen. Dit was voor het gemeentebestuur aanleiding een onderzoek jr stellen om een volledig beeld van den toestand te ver-krijgen. Nu zou het zoo werd ons van goedingelichte zijde verzekerd verkeerd zijn te meenen, dat in al die 134 perceelen, die thans bekeken worden, volkspensions gehouden worden in den geest van dat aan den Zijlweg. Zoo'n omvang heeft de zaak gelukkig niet. Onder die 134 gevallen zijn er vele die feitelijk buiten het begrip volkspensions vallen en gerekend moeten worden tot de groep „verhuur van kamers". Daar gaat het niet om, want in die perceelen worden in den regel geen toestanden aan getroffen die extra brandgevaar opleveren. Dit ge vaar wordt in het bijzonder aangetroffen in percee len waar met primitieve middelen op zolders ka mertjes gemaakt worden, terwijl daarin dan boven dien nog petroleum wordt gestookt. Hangende het onderzoek dat de gemeente instelt is er een wijziging in den toestand gekomen. Petro leum is al schaarsch en zal binnenkort nog wel schaarscher worden. Alleen in perceelen waarin geen gas aanwezig is, hebben de bewoners nog kans wat olie te ontvangen. Maar daaronder vallen niet de ka merbewoners van de volkspensions, want daar heeft de beheerder van dit pension in zijn eigen keuken natuurlijk wel gas. Hoe moeten de kamerbewoners nu hun eten koken en hun vertrek in den komenden winter verwarmen' Er kan niet aan gedacht worden in die van hout op getrokken kamertjes een kolenkachel te zetten, want daarvoor moet immers een gemetselde schoor steen aanwezig zijn. Als het gemeentebestuur zou toelaten dat er wat gehaspeld wordt met meters lange kachelpijpen in die brandbare omgeving, dan zouden die kolenkachels minstens even gevaarlijk zijn als voorheen de petroleumtoestellen. Toch zal er iets gedaan moeten worden om die kamersbewoners tegemoet te komen. Het zijn zooals wij al eens eerder hebben uiteengezet men- De brood-distributie. 's-GRAVENHAGE, 7 Juni (A.N.P.) Naar aanleiding van diverse berichten omtrent de brooddistributie, kunnen wij mededeelen dat deze distributie weliswaar in overweging is. doch dat officieel nog niets hieromtrent is vastge steld. Middelweg 36 Uitgeest Nick White 's GRAVENHAGE 7 Juni. Heden is in het Ver ordeningenblad een verordening verschenen van den Rijkscommissaris voor de bezette Nederland sche gebied betreffende overgangsmaatregelen op het gebied van deviezenbescherming van 5 Juni 1940. Hierbij wordt bepaald: De uitvoering van de bepalingen van het konink lijk besluit betreffende deviezennoodmaatregelen van 10 Mei 1940 (staatsblad voor het Koninkrijk dei- Nederlanden nr. 484, Nederlandsche Staatscourant nr. 91) berust behalve bij de Nederlandsche amb tenaren, ook bij de ambtenaren van het Duitsche deviezenbeschermingscommando.. Deze verordening treedt in werking op den dag .-an haar afkondiging. (A. N. P.) van 3-6 en van 7-11 uur and his Swingers P. J. BAITUS (Adv. Ingez. Med.) de bestaande territoriale kwesties, die nog steeds door de namen Nizza, Corsica, Tunis en Dzjiboeti nauwkeurig' gekenmerkt worden. Deze kwesties moeten „en bloc" worden opgelost. De oorlog heeft echter ook een groot sociaal doel: de bevrij ding van Europa van de onderdrukking door de mogendheden, die de hegemonie voeren, cle grond stoffen verzamelen en de monopolies bezitten. 6. Het leven van het Italiaansche volk is onder worpen aan de Fransch-Engelsche controle. Het Italiaansche volk moet zijn onafhankelijkheid ter zee, de vrijheid der natie en het keizerrijk beveili gen. Het is de eenige rechter van zijn eigen be langen. Met de Engelschen en Franschen echter, die thans nog trachten zich tot paladijnen der Ita liaansche eischen te maken, kan geen rekening ge houden worden. Het is de spil Berlijn-Rome, die door de zegevierende wapenen den vrede zal af dwingen. Steun aan getroffen slagers. Actie van den Ned. Slagershond. UTRECHT, 7 Juni (AN.P.) Het bestuur van den Nederlandschen Slagershond heeft speciale aandacht gewijd aan de belangen van de vakge- nooten, die door den oorlog hun bezittingen en bestaansmogelijkheid hebben verloren. Het is begonnen met aanvankelijk voor de ge troffen bondsleden een bedrag van f 5000 uit de bondskas beschikbaar te stellen. Bovendien worden in de pl.m. 150 afdeelingen van dezen bond voor dit doel inzamelingen ge. houden, welke reeds belangrijke resultaten hebben opgeleverd. De gelden zullen zoo spoedig mogelijk aan de getroffenen worden uitgekeerd, opdat in hun allereerste behoeften kan worden voorzien en hun bedrijven weer op gang kunnen worden ge holpen. Wanneer, ook van buiten 'den Nederlandschen Slagershond staande personen en groepen, genoeg zame middelen binnen komen; zal worden nage gaan in hoeverre ook voor ongeorganiseerde slagers iets kan worden gedaan. Het bestuur van den Nederlandschen Slagershond heeft voorts het initiatief genomen tot een steun- actie meer in 't algemeen ten behoeve van de in de geteisterde gebieden in nood verkeerende slagers, waarvoor eveneens regelingen in voorbereiding zijn. Zon onder 9.58 Zon op 5.19 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. BEVERWIJK Opleving in de binnenscheepvaart. Nu het as-verkeer beperkt is heeft het vervoer langs onze binnenwateren, voor zoover die reeds bevaarbaar zijn een groote vlucht genomen. Als ge volg daarvan is thans de drukte in onze havens on gekend groot. Zelfs ip de oude binnenhaven, die door de geringe doorvaarthoogte van de spoor, en verkeersbruggen niet gemakkelijk toegankelijk is, heerscht een groote bedrijvigheid van komende en vei-trekkende schepen. De kaden aan de Zwaaiha- ven verleenen thans uitnemende diensten als los- laadplaats voor tientallen vaartuigen. De eenige jaren geleden tot stand gekomen nieu we verbindingsweg tusschen haven en Rijksstraat weg verleent uitstekende diensten. Onder de aangevoerde goederen nemen buizen voor de rioleering, klinkers en bouwmaterialen een groote plaats in. Zand wordt o.m. in groote hoeveelheden ver scheept. Cultuurgronden weer in bedrijf. Het water in de geïnundeerde gebieden van den Wijkermeerpolder is mede dank zij de krachtige bemaling reeds geheel van de akkers verdwenen. Met groote voortvarendheid zijn de landbouwers aan het werk gegaan om van deze gronden althans nog enkele producten te kunnen oogsten. De gewassen, die tijdens de inundatie te velde stonden zijn geheel verloren gegaan. De landerijen worden opnieuw geploegd. Naar men ons mededeelde zullen voornamelijk suiker en voederbieten worden gezaaid. De Relazioni Internazionali Proefdraaien voor de slayerweostrijdei in het aanstaande wïelerprogramma op de stadionbaan in de hoofdstad Felle aanval van het Italiaansche blad op Engeland en Frankrijk: MILAAN, 7 Juni (D.N.B.) In een' hoofdarti kel vat de „Relazioni Internazionali" de hoofdlijnen der Italiaansche politiek in zes nauwkeurig gefor muleerde punten samen. Het Italiaansche volk, aldus het blad, staat aan den vooravond van een geweldige gebeurtenis. Men moet de volgende zes punten in het oog houden: 1. Het Italië van Mussolini heeft 18 jaar lang vredespolitiek gevoerd. De politiek van Mussolini is een rechtvaardige politiek geweest, die trachtte te effenen en nieuwe, humane politieke formules op te stellen. Indien men Mussolini's eisch tot herzie ning had begrepen zou thans het bloed van mil- lioenen menschen gespaard zijn. 2. Sedert 18 jaar ontmoet de politiek van Mus solini den tegenstand van Engeland en Frankrijk Parijs en Londen hebben de Italiaansche politiek in Midden- en Oost-Europa bestreden, het pact van vier getorpedeerd, de Fransch-Italiaansche overeenkomsten van 1935 van iedere intrinsieke waarde beroofd en den geest van het Britsch-Ita- liaansche Middéllandsche Zee-accoord van 1938 vervalscht. 3. Toen het Italiaansche volk land ter bewer king verlangde werden het woestijnen aangeboden. Toen de Abessynische campagne werd begonnen onderging hel Iialiaansche volk de nog steeds brandende beleediging der sancties. Ook voor de erkenning van het keizerrijk eischten Londen en Parijs een prijs van politieken aard.Mussolini wees dezen schaamteloozen handel echter beslist af. 4. Alles wat van Italië kwam is steeds door de Franschen en Engelschen verkleind, hetzij op ge bied der binnenlandsche politiek, hetzij op inter nationaal terrein. Door de bestrijding van het fas cisme wilden de Engelschen en Franschen de Ita liaansche opvatting van Europa bestrijden. Dit nieuweEuropa zal echter uit het bloedbad van thans ontstaan. 5. Een democratisch Europa, dat het Italiaan sche volk gehaat en veracht heeft, kan slechts be streden worden. Het Italiaansche volk zal den oorlog tegen de pluto-democraten van Londen en Parijs tot het uiterste voeren. Ook het geweld heeft zijn hooge moreele waarde, wanneer het ten doel heeft de krachten bijeen te brengen voor evenwicht en gerechtigheid. Deze oorlog moet voor het Italiaansche volk de oplossing brengen voor VELSEN Veel animo voor (le Nijverheids school. Tweehonderd aanmeldingen voor den nieuwen cursus. Naar de directeur de heer H. J. Zeeman ons me dedeelt, hebben zich voor de dagschool van de Nijverheidsschool 200 leerlingen aangemeld. In ver band met de bijzondere omstandigheden is de ge legenheid tot' inschrijving nog opengesteld tot 15 Juni a.s. Het is zeker ook aan de bijzondere omstandig heden toe te schrijven, dat zich zulk een groot aan tal leerlingen heeft aangemeld. Vooral voor de bouwvakken (timmeren) is er veel werk aan den winkel en daarom kan een opleving in deze vakken verwacht worden. VERSTREKKING VAN KLEEDING, DEKKING EN SCHOEISEL. Zooals reeds in het betreffende raadsverslag werd medegedeeld, is aan B. en W. een crediet toegestaan voor extra hulp aan ondersteunde en tewerkgestelde arbeiders, kleine boeren en kleine tuinbouwers in den vorm van kleeding, dekking en schoeisel. Dienaangaande kan nog het volgende woiden ge meld: Voor ondersteunde en tewerkgestelde arbeiders mag over het kalenderjaar 1940 per gemeente ten hoogste worden besteed een bedrag gelijk aan 't gemiddeld aantal werklooze arbeiders, dat over de eerste 10 maanden van 1939 als werkzoekende bij de arbeidsbeurs stond ingeschreven, vermeer derd met het gemiddeld aantal tewerkgestelden over de maanden April 1939 t.m. October 1939, ver menigvuldigd met f 7.90. Het gemiddeld aantal ondersteunden en tewerk gestelden, berekend overeenkomstig het boven staande, bedraagt voor onze gemeente 1604. Van het bedrag van f 7.90 per ondersteunde en tewerkgestelde komt f 2 ten laste van de ge meente en f 5.90 voor rekening van het Rijk. Voor de kléine boeren en de kleine tuinbouwers (groép B) mag een bedrag van f 3.95 worden besteed, waarvan het Rijk f 2.95 voor zijn-rekening neemt, terwijl f 1 per B-boer en B-tuinbouwer door de gemeente moet worden gedragen. Voor deze groepen gelden de gemiddelden over de maand Februari 1940. Deze gemiddelden bedragen voor onze gemeente respectievelijk 2 *en 6. Op grond van het bovenstaande stellen B. en W. voor, een crediet toe te staan van 1604 X f 2 -f 8 X f 1 f 3216. BEROEP ONGEGROND VERKLAART. Gedeputeerde Staten hebben het gemeentebe stuur in kennis gesteld van de ongegrondverkla- ring van het beroep van het bestuur der Neutrale Schoolvereeniging IJmuiden e.o. te IJmuiden tegen het raadsbesluit van 30 Januari j.l. waarbij af wijzend is beschikt op een door dit bestuur inge volge art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 inge diende aanvrage om de benoodigde gelden uil de gemeentekas te moge» ontvangen voor vervanging van een t?al- en rekenmethode.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1