Jiuiisir ■OENSDAG 12 JUNI 1940 Kinderen veroorzaakten boscli- en heidebrand. jmplex ter grootte van 13 H.A. door het vuur verwoest. pet spelen met vuur door kinderen heeft te Mebroek een grooten bosch- en heidebrand ver haakt, waardoor een groot stuk natuurschoon verwoest. 'pe brand ontstond om circa half twee vrijwel n twee plaatsen tegelijk tusschen de spoorbaan de lijn naar Amersfoort en den Noord weg. Ter- alarmeerde men de boschbrandweren van jezep en Oldebroek, die aanstonds met de be vrijding van het vuur begonnen weldra bijge- ian door personeel van het artillerie schietkamp .Oldebroek, officieren en soldaten uit de Willem, t zwijgerkazerne te Wezep en eenige tientallen .'jrkloozen die op een terrein in de nabijheid te hrk waren gesteld. Het blusschingswerk was jjerst moeilijk, daar de vlammen zich door de r,00gte der laatste dagen gemakkelijk konden '„rtplanten. Eerst na twee en een half uur zwoe- kon het vuur bij den Noordweg worden ge ruit. pet bleek toen, dat een complex boschterreïn en >:de. beplant met vijftienjarige vliegdennen, ter htte van dertien H.A. hetwelk aan het departe- eDt van defensie toebehoort, verloren was ge- pn. (A.N.P.) Wederom ruiten te Amsterdam ingegooid. Het A.N.P. schrijft d.d. 11 Juni uit Auister- ^Jn aen afgeloopen nacht heeft een aantal tot jd'cr toe onbekend gebleven belhamels wederom Jf klinkers ruiten ingegooid van verschillende rinkels in de hoofdstad. Tusschen half twaalf en twaalf uur moest van nacht de spiegelruit van den porcelein- en glas- ^rkwinkel der firma Plotske in de Kalver- ;-:aat het ontgelden. In totaal werden vijf stee- Ven naar binnen geworpen, welke uiteraard niet alleen de ruit, doch tevens een groot deel van de etalage vernielden. De totale aangerichte schade «erd op enkele duizenden guldens geschat. De aders wisten te ontkomen in de Begijnsteeg. Vermoedelijk is daarna een aanval gepleegd op een communistischen boekhandel „Cultura" in de Utrechtschestraat. Ook hier werd met een aan tal klinkers de spiegelruit vernield, terwijl ook de littkelinventaris beschadigd werd. Waarschijnlijk gelijktijdig is een klinker ge- ;orpen door een ruit van een bloemenwinkel, welke gevestigd is in het perceel Heerengracht 59. Doordat de daders van deze aanvallen steeds cebruik maken van de verduistering, wordt het werk van de politie zeer verzwaard. Het toezicht ran de straatpolitie zal echter aanmerkelijk verscherpt worden, terwijl andere maatregelen overwogen worden. Men hoopt dan ook spoedig einde te kunnen maken aan het ingooien van ruiten." BEVERWIJK Dc sigarenwinkels op Zondag. Een advies van de Middenstandscentrale. Bij schrijven van April 1939 verzocht een 19-tal sigarenwinkeliers aan B. en W. een wijziging van de verordening op de winkelsluiting te willen bevorderen, waardoor de verkoopgelegenheid van tabaksartikelen op de Zondagen in het zomer seizoen zou worden verruimd. Uit een deswege ingesteld onderzoek bleek, dat de personeelsorganisaties tegen deze uitbreiding van verkoopgelegenheid op Zondag waren. Uit een door de plaatselijke middenstandscentrale inge steld onderzoek bleek daarentegen, dat de si garenwinkeliers in groote meerderheid verrui ming van de verkoopgelegenheid op Zondag wensehten. Het resultaat der ingestelde enquête gaf B. en W. aanleiding den Raad op 26 September 1939, voor te stellen aan het verzoek van de plaatse lijke sigarenwinkeliers gevolg te geven en de Verordening tot afwijking van bepalingen dei- winkelsluitingswet voor de gemeente Beverwijk dienovereenkomstig te wijzigen. Voor den aanvang der raadsvergadering van 2 October 1939, waarin deze aangelegenheid zou worden behandeld, kwam echter een verzoek van de Beverwijksche Middenstandscentrale bin nen om de behandeling uit te stellen, ten einde haar gelegenheid te geven nogmaals het gevoelen van haar leden in te winnen. Uit een thans van de Middenstandscentrale ontvangen schrijven blijkt nu, dat de overgroote meerderheid der sigarenwinkeliers den bestaan- den toestand gehandhaafd wenscht te zien. Het bovenstaande geeft B. en W. aanleiding het voorstel van 26 September 1939 in te trekken. De actie voor „Hulp in Nood". De actie tot het inzamelen van gelden voor het verleenen van steun aan de getroffenen in onze gemeente, voor welke actie talrijke dames zich zooveel moeite hebben getroost en waarvan de resultaten tot nu toe tot groote tevredenheid stemmen, wordt hevenavond afgesloten. Een deel van het ingezamelde bedrag zal wor den bestemd voor het comité „Voor den gewon den en zieken soldaat". Het comité, dat deze actie heeft geleid, treedt thans op als hulp comité van het Nationale Hulpcomité 1940. De beide acties zullen elkaar dus niet kruisen. De poffertjeskraam is er weer. Van heden af is weer tijdelijk in onze plaats gevestigd de vanouds bekende poffertjes- en wafelbakkerij van W. Loggen. Bijna ieder jaar komt deze bekende firma eenigen tijd met een kraam naar Beverwijk en menig plaatsgenoot zal al genoten hebben van Loggen's poffertjes en wafels. Dit jaar is de „bakkerij" gevestigd aan de Bree- straat 81, waar voorheen Nagel's Automatenhal gevestigd was. De liefhebbers van deze echt-vaderlandsche lekkernij kunnen van heden af hun hart op halen. ONS DAGELIJKSCH BROOD. Van kleur veranderdmaar niet. minder voedzaam BAKTECHNISCHE MOEILIJKHEDEN. De directeur van het station voor maalderij en bakkerij te Wageningen, dr. J. van der Lee, schrijft aan het A.N.P. het volgende: In den laatsten tijd zijn in de dagbladpers jnededeelingen verschenen betreffende de sa menstelling en den aard van het brood, dat in de naaste toekomst zal worden verstrekt. Menigeen, vooral onder de ouderen, zal hierbij het schrikbeeld hebben zien oprijzen van het zooals dat in de laatste jaren van het tijd perk 1914—1918 werd gebakken. Voor dergelijke voorgevoelens bestaat echter in het geheel geen ond. Voor de naaste toekomst is namelijk nog een voldoende hoeveelheid grondstoffen aanwezig m hieruit behoorlijk, dat wil zeggen smakelijk 0 voedzaam, brood te bakken. De aard van de grondstoffen brengt echter mee at het uiterlijk van het wittebrood veranderen Er wordt thans namelijk van overheidswege voorgeschreven, dat van de' door de meelfabrie ken te vermalen tarwe Cen rogge) voor de brood- ó.oem een grooter deel moet worden gebruikt C2n vroeger het geval was. Terwijl vroeger bijna uitsluitend het binnenste ran de graankorrel (het meellichaam) tot bloem vermalen werd, wordt thans ook een deel van den buitenkant der korrel mee vermalen. Men spreekt dan ook van een hoogere uitmaling. Het gevolg hiervan is in de eerste plaats, dat de kleur van de bloem en dus ook het binnenste van het brood minder wit worden. Verder zal het puibliek er aan moeten wen nen, dat het brood vaster in elkaar zit, dus bij eenzelfde gewicht als vroeger kleiner van stuk ls, De voedzaamheid en de malschheid van het brood staan evenwel geenszins achter bij die van hét blanke wittebrood. Integendeel. Allerlei waardevolle bestanddeelen, bijv. vitaminen uit he buitenste lagen van de graankorrel, zijn in het brood aanwezig. Het spreekt vanzelf, dat van de bakkers thans een snelle aanpassing aan den nieuwen toestand geéischt wordt. De nieuwe broodbloem stelt, voor al doordat ze baktechnisch moeilijk te hanteeren '-'.bijzondere eischen aan de behandeling van het deeg en het bakken van het brood. Aan voorlichting op dit gebied ontbreekt het hen bakker niet. In de proefbakkerij van het station voor maal derij en bakkerij te Wageningen worden voort durend bakproeven met de nieuwe melanges genomen, ten einde met de resultaten hiervan de bakkers en dus ook onze bevolking zooveel mogelijk van dienst te zijn. Hiernaast geven meel- en gistfabrieken en de bakkersvakpers hun voorlichting aan de bakkerij. Een gelukkige omstandigheid is hierbij, dat ank zij de toepassing van de vestigingswet op het bakkersbedrijf vele gevestigde of toekom stige bakkers in de laatste jaren hun practische theoretische kennis vermeerderd hebben, t hierdoor zal een aanpassing door de bak-r kers aan den nieuwen toestand gemakkelijker zijn. Aan den anderen kant - wordt een dringend beroep gedaan op het publiek begrip te toonen voor den nieuwen toestand. De liulpverleening aan Rotterdam. B. en W. van Rotterdam vestigen er, met er kentelijkheid voor de vele giften welke zij reeds •Hochten ontvangen voor de zwaar getroffen be volking van Rotterdam, de aandacht op, dat de lelden welke m envoor de hulpverleening wenscht besehkbaar te stellen kunnen worden gestort door over- of bijschrijving op postrekening no. 7552 ten name van den ontvanger der gemeente Rotter dam met de aanduiding; Hulpverleening aan Rot terdam. (A.N.P.) Een erfenis van den winter. Het bestuur der Christelijke school aan de Meeresteijnstraat, alhier, verzoekt aan de ge meente medewerking (ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet) voor het verleggen van het buizenstelsel der waterleiding en het vervangen van de looden buizen door koperen buizen. Deze verandering van inrichting is noodig, om dat bij de huidige constructie de leidingen niet voldoende kunnen worden afgetapt, terwijl de buizen in de buitenmuur liggen, zoodat bij vorst geen voldoende maatregelen tegen schade kun nen worden getroffen. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben bij hun schrijven van 10 April 1940 bericht, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken, mede namens zijn Ambtgenoot van Financiën, mede gedeeld heeft geen bezwaar tegen de gevraagde medewerking te hebben. B. en W. stellen den Raad daarom voor de ge vraagde medewerking te verleenen. Een nieuwe scliool voor bijzonder onderwijs. Beslissing berust bij gemeentebestuur. Van het R.K. Kerkbestuur van de H. Agatha is bij den Raad het verzoek ingekomen, op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet de be- noodigde gelden te mogen ontvangen ten behoeve van de stichting eener nieuwe bijzondere school voor gewoon lager-onderwijs. Aangezien de aanvrage aan de wettelijke eischen voldoet, stellen B. en W. den Raad voor de gevraagde medewerking te verleenen. Bij brief dd. 1 Mei j.l. hebben de Gedeputeerde Staten dezer provincie B. en W. er van in kennis gesteld, zulks in verband met het feit dat de ge meente rijksonderstand geniet, dat de hoogere instanties de in dezen te nemen beslissing aan de prudentie van het gemeentebestuur overlaten De Westerhoulweg wordt bestraat. De Westerhoutweg, die reeds aanleiding gaf tot tallooze klachten toen Wijk aan Zee en Duin nog een zelfstandige gemeente was, zal van een klinkerbestrating worden voorzien. Ongetwijfeld zal deze mededeeling met vreugde worden begroet, vooral door talrijke leden van het personeel van Hoogovens en Van Leer's Walsbedrijven die van dezen weg dagelijks eenige malen gebruik moeten maken. Deze weg, verhard met grind, voldeed sinds lang niet meer aan de eischen. In den zomer was de stofplaag zeer hinderlijk en in den winter was de weg heel dikwijls on begaanbaar omdat de tallooze kuilen en gaten vol water stonden. De bestrating, uitgevoerd van dubbele klinkers in keperverband gelegd, zal ter hoogte van de Roos- wijkerlaan aansluiten bij het reeds eenigen tijd geleden bestrate gedeelte' van den weg, dat tot de gemeente Velsen behoort. In verband met de uit te voeren werkzaamheden zal de Westerhoutweg voor den duur van een maand of zooveel langer of korter als het werk zal vorderen voor alle verkeer worden afgesloten. De reinigingsdienst neemt maat regelen. De directeur van Openbare Werken verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat een deel van de burgerij nog steeds niet overtuigd schijnt te zijn van de moeilijkheden, waarmede de reinigings dienst heeft te kampen om het werk zoo lang en zoo goed mogelijk te verrichten. Op klandestiene wijze tracht men dikwijls allerlei dingen met den reinigingsdienst mede te geven, die niet medege nomen mogen worden. Men weet, dat dit den werk lieden van den reinigingsdienst ten strengste is ver boden. Het bedrijf ziet zich dan ook genoodzaakt nog strengere matregelcn te nemen. Aannemende, dat elk gezin voor berging van het huisvuil, dat door den reinigingsdienst mag wor den medegenomen, aan één bak voldoende heeft zal van heden af voor elk perceel slechts één vuil nisbak worden geledigd. Raadsvergadering. Teneinde den tegenstand der in het centrum der stad verschanste geallieerde troepen te breken, werd Doornik door de Duitsche artillerie onder vuur genomen en door de luchtmacht gebombardeerd. Gelukkig bleven het Beifort en de kathedraal gespaard De gemeenteraad vergadert op Vrijdag 14 Juni a.s. des avonds te half acht. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Benoeming van een onderwijzeres aan de openbare school voor U.L.O. 2. Voorstel tot overplaatsing van een onderwij zer. 3. Prae-advies op het verzoek van het bestuur der Chr. school, houdende beschikbaarstelling van de benoodigde gelden voor de verandering der in richting van het schoolgebouw Meeresteijn straat 22. 4. Prae-advies op het verzoek van het Kerkbe stuur der R.K. Parochie van O.L. Vrouw van Goeden Raad, alhier, houdende beschikbaarstelling der benoodigde gelden voor de stichting van een R.K. Meisjesschool voor L.O. 5. Voorstel om tot de Kroon het verzoek te rich ten het aantal drankverloven A te verlagen. 6. Voorstel tot vaststelling van een verordening krachtens de artt. 437 en 473 ter van het Wetboek van Strafrecht. 7. Voorstel met betrekking tot de verkoopgelegen. heid van tabaksartikelen op Zondagen in het zomer seizoen 3. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding voor vakonderwijs ten behoeve der RJC. lagere school te Wijk aan Zee. 9. Voorstel tot wijziging en vaststelling opnieuw van een verordening op het beheer van den op haal- en storingsdienst. 10. Vaststelling suppletoire gemeente-begrooting dienst 1939. 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor uitkeering van den B-steun aan werkloozen. 12. Voorstel tot toekenning van subsidie aan bij zondere fröbelscholen over het jaar 1939. 13. Mededeelingen en ingekomen stukken. Vacature aan de scliool voor B. L. O. In verband met het aan mej. J. M. A. Zurlohe op 2 April 1940 verleende eervol ontslag als onder wijzeres aan de openbare school voor buitenge woon lager onderwijs, alhier moet de Raad in deze vacature voorzien. De voordracht van B. en W. voor deze benoe ming luidt: 1 mej. C. M. Tervoovt te Velsen-Noord; 2 mej. M. van Gemert te 's-Gravenhage; 3 mej. C. Spren- gers te Beverwijk. Extra hulp voor werkloozen. Blijkens schrijven van den minister van Sociale Zaken van 3 Mei 1940, mag over het kalenderjaar 1940 ten behoeve van de verstrekking van extra hulp aan werkloozen (B-steun) per gemeente ten hoogste worden besteed een bedrag, gelijk aan het gemiddeld aantal werklooze ai-beiders, dat over de eerste 10 maanden van 1939 als werkzoekende bij de arbeidsbeurs stond ingeschreven, vermenig vuldigd met f 7.90. Van dit bedrag komt f 2.per werklooze ten laste van de gemeente en f 5.90 voor rekening van het departement van Sociale Zaken. Aangezien het bovenbedoelde gemiddelde voor deze gemeente 699 beloopt, is voor dit doel over 1939 een bedrag benoodigd van f 5.522,10. Daaiwan komt ten laste van het Departement van Sociale Zaken f 4.124,10 en ten laste van de gemeente f 1.398.—. Voor de kleine boeren en tuinders, opgenomen in de B-groep der voor hen geldende steunrege lingen is beschikbaar een bedrag van f 323.90, waarvan ten laste van het Departement van Sociale Zaken komt f 241.90 en ten laste van de gemeente f 82.—. B. en W. stellen den Raad voor de benoodigde gelden beschikbaar te stellen. AGENDA VOOR BEVERWIJK. WOENSDAG 12 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Vooruit met de Geit" en „Bulldog Drummond's Bridc", 8 uur. DONDERDAG 13 JUNI Luxor Theater, Breestraat: Geen voorstelling. AGENDA TE HAARLEM WOENSDAG 12 JUNI Frans Hals Theater: Vadertje Langbeen. 2.30, 7 en en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Alleen engelen hebben vleu- vleugels. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Broadway Serenade. 2.30, 7 en 9 uur. Palace: De terugkeer van Dr. X. 2, 7 en 9.15 uur. £rans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders.. 104 uur. DONDERDAG 13 JUNI Groote Kerk, Orgelbespeling, 34 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken ran Haarlemsche schilders.. 104 uur. in Haarlem en daarbuiten. Het Jubileum van Sint Lucas. In dit vroege voorjaar bestond het schildersge.- nootschap Sint Lucas zestig jaar en herdacht de oprichting onder andere, met een breed opgezette Jubileumtentoonstelling in het Amsterdamsche Stedelijk Museum. Deze expositie was nauwelijks geopend of de oorlogsgebeurtenissen deden alle belangstelling voor haar verdwijnen terwijl ook mogelijke gevaren het sluiten van het museum en het opbergen der inzendingen wensche- lijk maakten. Ze werd nu weer voor onbe- paalden tijd heropend zoodat we een bezoek aan kunstliefhebbers weer mogen aanbevelen: zulks te meer waar Haarlemsche schilders aan Sint Lucas' leven en bedrijf steeds in ruime mate hebben deel genomen en ook op deze jubileumtentoonstelling vertegenwoordigd zijn. Sint Lucas is oorspronkelijk bedoeld en opgericht als een leerlingenvereeniging der Rijksakademie van Beeldende Kunst. Daar waren het in 1880, hoofdzakelijk de professoren Wijnveld en Allebé, door wie de idéé voor zulk een onderling verband tusschen hunne discipelen gevormd en gepropa geerd werd. Zij hadden daarbij niets anders voor oogen dan dat de jongelui, op geregelde tijden bij elkaar komend, over hun werk en hun kunst met elkaar van gedachten zouden wisselen, vraag stukken die op hun terrein lagen onderling zouden bespreken en door voordrachten en improvisaties ook aan hun denkbeelden vasten vorm zouden leeren geven. Iets dus van hetgeen de studenten der universiteiten in hun dispuut gezelschappen en debatingclubs vinden konden. Dat alles was wel een kolfje naar de hand van iemand als Jan Veth, toen die een paar jaar na de oprichting' als jongste lid in het bestuur kwam te zitten. Met de scherpte van woordkeus en formuleering die hem in zijn later leven zou kenmerken en hem, den twintigjarige reeds eigen was, constateerde hij al spoedig dat bij de leden meer belangstelling voor het biertje en de kegelbaan dan voor ernstige zaken, die de schilderkunst betroffen, te vinden was. Inderdaad schijnt -zooals later Johan Braakensiek, een der mede-oprichters nog wel, vertelde er bij de meeste jongelui meer animo voor de „gezelligheid" dan voor de geleerdheid" aanwezig geweest te zijn, hetgeen misschien niet ge heel aan de bedoelingen van Wijnveld en Allebé beantwoordde, doch door hun jeugd en zeer ver schillende afkomstsfeer gemakkelijk te verklaren 'is. Al heel spoedig konden ook anderen dan leer lingen en oud-leerlingen der Akademie lid van Sint Lucas worden; de vereeniging groeide in leden tal, toen, wat oorspronkelijk de bedoeling niet was geweest, ze ook naar buiten optrad door het houden van exposities als anderszins. Ze werd al dus arbeidend, langzamerhand de vóórhof tot het lidmaatschap der oudere en moeilijker te bereiken genootschappen in den lande die Arti en Pulchri zijn. Doch juist daardoor konden er op Sint Lucas nog al vaak nieuwe inzichten geaccepteerd wor den en aan ietwat revolutionair werk plaats ver leend, waaraan de meer behoudende, deftige ge nootschappen nog niet toe waren. Toch heeft die vrijzinnigheid eens bijna tot een débacle in de ver eeniging geleid. Toen, in den beruchten strijd tus schen de „bruinen" en de „blauwen" de laatsten, de revolutionairen met hun licht palet en blauwe schaduwen, onder een blauwen voorzitter en met een blauwe jury, al wat bruin was, voor expositie geweigerd hadden. Toen kwam alles op zijn achterste pootente staan, de voorzitter, wijlen Carl Breitenstein uit Velsen, raakte de leiding kwijt en draaide met het blauwe regiment St. Lucas den rug toe. In den loop der jaren na dien zijn velen ervan weer vreedzaam onder Lucas' vleugelen teruggekeerd en kon men bruin en blauw gelijke hulde brengen, waarbij op slecht gehangen exposities het iemand wel eens groen en geel voor de oogen kon worden. Thans zijn al die soort strijd bijlen begraven en wat de kunst van het arran- geeren, het ophangen aangaat, men kan van deze feesttentoonstelling zeggen, dat die uitstekend ver zorgd is. Een achttal Haarlemmers vormen een waardeer bare eere-compagnie. Boot en Alb. Arens vooraan, met goede stalen van hun kunst. Boot's „Interieur" is eerder een stilleven van formidabele afmeting waarin op gevoelig-keurende wijze zoowel van de bruinen als van de blauwen de goede kern is overgenomen. De mij het meest sympathieke wer ken van dezen schilder dragen bijna steeds dien tweespalt in zich die ze hun karakter geeft en die men met de aanduidingen „modern-ouderwetsch" of „conventioneel-eigenzinnig" zou kunnen be naderen. Maar karakter hebben ze steeds. Albert Arens' Cineraria's vormen een frisch en fleurig bloemstuk, met gulle hand ge schilderd door iemand die het vak verstaat en niet pijnlijk hoeft te prutsen. Zeer goed vertegenwoor digd is hier Dr. D. M. Hoogeveen met een Friesch weidelandschap, waarin het materieele van verf en techniek al heel fijn naar den achtergrond ge drongen wordt door de suggestie eener weldoende intimiteit, die van de wijdschheid eener weinig varieerende weidevlakte kan uitgaan. Van der Colk zond een zijner gelukkigst geslaagde broeikasstuk ken hierheen, de „Billbergia's", waarin op het hem zoo vertrouwde bloemenleven, door den schilder op even fijnzinnige als nauwkeurige wijze gewezen wordt; zonder de schilderachtigheid van de sfeer, waarin ze worden grootgebracht, te kort te doen. Harting stuurde met een tweetal etsen ook twee zijner buitengewoon doorwerkte Duinteekeningen (Bij IJmuiden en Soestduinen) mede, waarvan het curieuse is dat ze, bij de verst mogelijk doorge voerde detailleering, toch de grootheid van den voi'm, als natuurmonumenten, niet zijn kwijt ge raakt. In deze dingen is Harting wel heel bijzonder en neemt daarbij naast Lebeau, Graadt van Rog gen en andere duinteekenaars weer een eigen Jan Visser en Mevr. Julia Giesberts handhaven hun reputatie, zonder aanleiding tot eenige nieuwe opmerking te geven. Uit HalfwegHaarlem zond Jan Adam Potgieter (Hollandscher kan het al niet) een tot nu toe mij onbekend artist, twee inte ressante kleine landschappen, die bewijzen dat hij niet halfweg is blijven staan (één ervan is uit Zuid-Frankrijk) doch kans heeft een opmerkelijk paysagiste te worden. Men lette bij een bezoek eens op die aantrekkelijke en veel belovende zaken. Voor een uitvoerig verslag der expositie die vier en een half honderd kunstwerken bevat hebben wij thans niet veel ruimte meer over. Wij zouden slechts enkele dingen willen noteeren die niet te vergeten zijn als: het altijd verwonderlijke werk van Theo ter Weeme, of dat van Jhr. Dittlinger, of het zeer expressieve portret zijner vrouw door Alfred Lob, of de Vrouwenvergadering door Van Raalte. Het dozijn werken waarmee aan de overleden oprichters-leden van Sint Lucas hulde wordt ge bracht (slechts Eduard Karsen is van hen nog in leven) is voor de helft uit andere zalen van het Museumbezit bekend. Al te druk heeft men zich daarvoor dus niet behoeven te maken. En de promotors, Allebé en Wijnveld had men in die zuinige hulde misschien ook zonder veel inspanning kunnen betrekken. Alleen wijlen D. G. Ezerman thans reeds een vergeten naam blijkt hier behalve voor het Zelfportret, voor een ons onbe kend Damesportret een artist van groote inner lijke rust en niet zonder beteekenis te zijn ge weest en levert dus nog een verrassing op waar aan deze hulde overigens straatarm is. J. H. DE BOIS, 483e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 2de lijst Trekfcing van Dinsdag 11 Juni 19-10 Hooge Prijzen 15000.— 22060 1000.— 9062 14542 15632 16735 400.— 4388 10987 14208 14450 14588 149271 23440 200.2255 9350 9461 11395 19546 19678 20786 21983 100.— 1449 3771 4943 6487 7866 8273 9150 10121 10982 11246 13165 14187 17098 19856 21881 22244 Prijzen van f 70. 1022 1113 1533 1933 1996 2060 2297 23221 2328 2384 2398 2542 2547 2572 2790 2801 2845 2898 2941 2963 3063 3085 3228 3311 3340 3367 3492 3620 3678 3735 3812 40251 4235 4243 4361 4518 4602 4632 4684 4690 4762 4786 4931 5040 5085 5201 5224 5279 5414 5562 5835 5842 5908 5980 6033 6048 6287 6294 6323 6400 6420 6474 6710 6732 6869 6887 6924 7187 7234 7277 7363 7366 7507 7519 7774 7923 7932 8143 8163 8205 8623 8651 8844 9025 9059 9092 9422 9440 94411 9442 9467 9587 9626 9648 9712 9753 9766^ 9965 10238 10354 10360 10380 10426 10458 10602 10722 10860 10897 10912 10989 11073 11076 11093' 11193 11288 11346 11780 11921 11972 11986 12070 12104 12346 12411 12922 13059 13070 13150 13241 13259 13271 13327 13464 13524 13594 13737 13789 13802 13879 14020 14075 14126 14257 14504 14537 14538 14634 14687 14694 14886 14932 15083 15185 15408 15678 15694 15715 15759 15787 15853 15946! 16148 16173 16214 16274 16302 16366 16394 16607 16802 16814 16863 16935 17265 17407 17553 17583. 17730 17734 17748 17753 17902 17961 18235 18362 18430 18453 18487 18529 18608 18666 18701 18708 18818 19051 19054 19079 19185 19262 19560 19607 19652 19892 19915 20012 20112 200119 20169 20233' 20254 20354 20361 20397 20472 20589 20667 20672' 20695 20709 20803 21066 21241 21256 21273 21290 21351 21423 21444 21457 21680 21910 22080 222G4 22286 22674 22682 22798 22862 22901 22942 23035 23120 23313 23460 23479 23494 23599 23644 23888 24112 24120 24195 2432Ö 2-1508 24589 24647 24654 24751 24754 24907 24976 Nieten 1064 1098 1125 1231 1248 1411 1436 1545 1546 1574 1685 1810 1859 1863 1872 2002 2007 2013 2138 2142 2232 2284 2294 2333 2372 1015 1252 1629 1913 2149 2380 2386 2650 2828 3030 3375 3709 3870 3994 4362 4623 4832 4972 5186 5579 5617 5909 6256 7142 7589 7874 8090 8222 8582 1030 1045 1354 1400 1651 1674 1974 1983 2219 2226 2435 2488 2727 2729 2833 2887 3044 3178 3382 3466 3732 3764 3889 3910 4111 4138 4385 4390 4692 4697 4840 4852 5037 5066 5247 5263 5619 5764 5995 6004 6377 6392 6655 6665 7023 7034 7169 7189 7678 7698 7880 7924 8094 8109 8296 8393 8894 9267 9279 9527 9759 9380 9536 9543 9804 9825 9964 10062 10079 10353 10355 10375 10567 10580 10616 10916 11002 11072 11185 11284 11366 11693 11764 11771 12057 12133 12175 12254 12336 12361 12563 12574 12578 12605 12848 12869 13005 13323 13326 13348 13537 13573 13624 13739 13740 13809 13926 13947 13963 14113 14120 14125 14295 14314 14353 14449 14462 14463 14792 14797 14798 15029 15034 15047 15303 15305 15356 15469 15513 15546 15919 15936 15943 16078 16150 16161 16360 16451 16459 16697 16715 16734 16905 16950 16967 17192 17210 17262 17410 17434 17502 17871 17891 18023 18187 18260 18279 18289 18480 18481 18494 18660 18671 18714 19074 19253 19282 19480 19512 19545 19697 19770 19841 19972 19994 20026 20175 20184 20216 20436 20454 20579 20746 20771 20794 21077 21101 21116 21432 21438 21442 21770 21774 21779 21965 22009 22051 22214 22274 22275 22449 22452 22531 22536 22765 22807 22816 22870 22936 22947 23115 23195 23224 23464 23509 23530 24033 24039 24065 24180 24237 24245 24351 24390 24405 24502 24506 24509 24677 24687 24744 24948 24983 Verbetering 5e 11764 2528 2739 2916 3193 3534 3793 3935 4153 4400 4709 4863 5088 5328 5775 6037 6447 6680 7039 7328 7701 7942 8121 8452 8665 9091 9399 9545 9828 10095 10376 10624 11083 11385 11886 12190 12379 12717 13036 13383 13631 13835 14028 14150 14356 14518 14827 15114 15363 15591 15950 16188 16573 16783 16989 17273 17551 18058 18291 18508 18770 19394 19550 19852 20097 20248 20584 20866 21147 21542 21798 22071 2556 2753 2919 3275 3560 3796 3937 4301 4515 4751 4872 5097 5336 5779 6149 6486 6703 7075 7349 7751 7947 8179 8474 2559 2568 2783 2796 2949 3009 3317 3319 3622 3641 3808 3809 3955 3973 4314 4328 4586 4590 4760 4784 4889 4942 5102 5107 5785 6199 6523 6721 7081 7407 5813 6214 6525 6740 7085 7428 7758 7859 8012 8018 8181 8188 8523 8539 8705 8750 8834 9146 9223 9246 9406 9471 9513 9556 9590 9718 9844 9849 9881 10139 10161 10200 10406 10409 10477 10648 10659 10743 11087 11097 11121 11524 11599 11647 11906 11924 11954 12192 12193 12195 12419 12420 12426 12718 13144 13428 13644 13853 14029 14204 14366 14523 14830 15146 15375 15606 15953 16271 16597 16803 17092 17283 17600 18059 12739 12778 13179 13282 13491 13503 13667 13693 13875 13882 14033 14083 14207 14239 14405 14439 1456G 14689 14900 14914 15163 15184 15385 15430 15781 15899 15957 15958 16298 16304 16601 16630 16816 16825 17132 17168 17366 17372 17638 17652 18120 18165 2582 2814 3024- 3361 3665 3830 3988, 4344 1 4600 4814 4968 5125 5549 5872 6223 6615 6890 7091 7586 7873 8045 8190 8556 8837 9253 9519 9743 9963 10246 10500 10746 11156! 11660 12026 12202 12452 1 12817 13302 13531j 13708i 13907 I 14107 14259' 14446'. 14735 15027 15212 15454 159011 16061.' 16347 16633 168721 17191 17390: 17833. 181711 18347 18381 18525 18530 18845 18896 19399 19418 19604 19648 19858 19893 20102 20139 20260 20310 20596 20627 20960 21009 21244 21245 21559 21592 21815 21831 22089 22116 22344 22395 22547 22562 22659 23003 23006 23296 23407 23603 23795 24088 24134 24254 24273 24407 24446 24555 24560 24749 24755 23008 23422 23841 24139 24294 24453 24564 24762 18427 18465 18629 18643 18899 18995 19431 19436i 19687 19693 19908 19919 20146 20150 20340 204321 20659 20696 21027 21068 21357 21403 21603 21720 21841 21923- 22141 22200 22431 22446 22677 22738 22859 22861 23013 23084 23447 23461 23884 23891; 24148 24161 24297 24343 24472 24484 24624 24633 24888 24941 klasse, Ie fijsfc 21762 m.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 5