Als er geen zeevisch is, dan me ar zoetwatervisch De Mannen met Meer Werk Jm café en cafetatia. In vele plaatsen wordt de fint tot elft gepromoveerd. Nu door de internationale verwikkelingen, waar door ons land eveneens in moeilijkheden is geraakt, de aanvoer van versche zeevisch, te IJmuiden en in andere plaatsen van ons land. reeds weken met groote moeilijkheden gepaard gaat en zoo goed als geheel stilgelegd is, terwijl bovendien de voor raad in de koelhuizen thans bijna geheel uitge put raakt, is onze bevolking voorloopig bijna uit sluitend aangewezen op het consumeeren van de verschillende soorten visch, welke in onze binnen wateren wordt gevangen. Tot de meest populaire zoetwatervïsschen in ons land behoort tegenwoordig in de eerste plaats ze ker wel de snoekbaars, waarvan men verwacht, dat evenals verleden jaar, toen er niet minder dan 2 millioen K.G. van deze vischsoort bovenwater werd gebracht, nu ook weer in grooten getale zal worden gevangen. Het zijn bovendien uitsluitend visschen met een minimum lengte van 40 c.M., aangezien elke snoek baars onder deze maat, welke gevangen wordt, we derom onmiddellijk aan het water moet worden toevertrouwd. Niettegenstaande liét seizoen pas geopend is werd er Zaterdag jl. reeds snoekbaars aan de Amster- damsche vischmarkt aangevoerd, welke verhandeld werd tegen den prijs van 2632 cent per pond. De aanvoer van snoekbaars te IJmuiden bestond Maandag jl. reeds uit 2166 K.G. waarvoor 4051 cent per K.G. betaald werd, terwijl ook te Sohe- veningen op 3 Juni jl. reeds vele partijtjes werden verhandeld, waarvan de prijs van f 0.50—f 0.55 per K.G. bedroeg. Een eveneens bij het vischetend publiek gewilde visch, die in de rivieren gevangen wordt is de in den volksmond algemeen bekende z.g. „Meivisch" of „Elft", 'die in wetenschappelijke kringen als „Clu- pea Alosa" bekend staat. De „elft" behoort evenals de „fint" tot de haring- achtige visschen en is de grootste van onze in- heemsche haringsoorten. Hij heeft een parelmoer- kleurigen rug en goudglanzende zijden en is ge makkelijk kenbaar aan de 510 zwarte vlekken, welke zich op het lichaam bevinden. Bovendien onderscheidt hij zich van de haring door een hoo- geren lichaamsvorm, terwijl de rug- en buikvinnen meer naar voren zijn geplaatst. Bij de oudere elften verdwijnen de zwarte vlek ken echter gewoonlijk, terwijl alleen die op den schouder overblijft en ook deze niet meer ken baar is. Ook is de elft echter kenbaar aan de lange fijne stekels, die op de kieuwboee.n aanwezig zijn en uit ongeveer 100110 stuks bestaan. Het vischvleesch is zeer smakelijk en vet. Vooral gerookte elft Is een niet te versmaden lekkernij. De elft wordt in de meeste zeeën van Europa aangetroffen en houdt gewoonlijk verblijf in diep- water. Hoewel het een zeevisch is, trekt hij, evenals de zalm, in het voorjaar de rivieren binnen en be geeft zich zoo hoog mogelijk stroomopwaarts, ten einde zich te kunnen voortplanten. Dit geschiedt gewoonlijk in de maanden Mei, Juni en Juli, waarvan de naam „Meivisch" afkom stig is, volkomen in overeenstemming met de Duit- sche benaming „Maifisch". De eitjes van de elft liggen los en niet samen gevoegd op den rivierbodem alwaar zij uitkomen, terwijl de jonge vischjes in de maand Augustus gewoonlijk reeds een lengte van pl.m. 5080 m.M. bereikt hebben. Hierna trekken zij naar de be nedenrivier, alwaar zij vermoedelijk even boven de grens van het brakke water tot het volgende jaar verblijf houden, om vervolgens naar zee te trekken. Onder de elft komen echter nogal verschillende ■kruisingen voor, waaraan de natuur waarschijnlijk zelf heeft medegewerkt. Zooals wij hierboven reeds hebben aangehaald behoort de „Fint", waarvan de Latijnsche naam „Clupea finta" is, eveneens tot de haringfamilie. De elft en de fint zijn echter 2 afzonderlijke soorten, doch ze gelijken zeer veel op elkaar. Voor- al is dit het geval bij de jonge visschen, zoodat eerst na een nauwkeurig onderzoek, elke soort afzon derlijk kan worden vastgesteld. Ook wat de le venswijze betreft komen deze visschen veel met elkander overeen. De fint is echter kleiner dan de elft en bereikt als hij volwassen is, een lengte van ten hoogste 45 c.M. Het vischvleesch van de fint is ook niet zoo fijn en minder vet dan dat van de elft, bovendien be vat het veel meer graten. In tegenstelling met den elft, die lange fijne stekels op de kieuwbogen heeft, zijn die van den fint korter en grover en minder in aantal. In vroeger jaren werd er veel elft in onze ri vieren gevangen, doch deze tijden behooren helaas tot het verleden, daar de „Nederlandsehe elft", geheel uit onze rivieren verdwenen is. Waaraan dit verschijnsel moet worden toege schreven? Niemand weet het! Doch de elft is weg gebleven! Wel worden er tegenwoordig dagelijks behoor lijke partijen fint gevangen en aan de verschillende markten onder den naam van „Meivisch" aange voerd en aan het goedgeloovige publiek als „Hol- landsche elft" verkocht, doch deze elft is een imi tatieproduct, dat goedkooper is dan de elft. Hoewel de fint in normale jaren gewoonlijk slechts enkele centen per stuk opbrengt, zijn de Elft en fint zijn wel familie, maar een fint is toch lang geen elft. i prijzen door de abnormale omstandigheden thans aanmerkelijk hooger, dan anders het geval is. Op 31 Mei jl. werd er aan den afslag te IJmui den voor z.g. geconsigneerde Meivisch van 3134 ct. per K.G. besteed, terwijl voor de finten, welke op denzelfden dag te Scheveningen aan de visch markt werden verhandeld, prijzen van f 1.60f 3 per 10 stuks werden betaald. De visscherij op fint is dit jaar bijzonder loonend, hetgeen voor de visschers een niet te versmaden buitenkansje beteekent. Te betreuren valt het echter, dat deze visch door meerdere handelaren, hetzij bewust of onbewust, niet onder de juiste benaming wordt verkocht. Immers, het verhandelen van een artikel onder öe juiste benaming schenkt vertrouwen bij het pu bliek, hetgeen de handel over het algemeen toch zoo dringend noodig heeft. D. KRUIJFF. Juni 1940. SANTPOORT „VOX HUMANA". De heer J. W. A. Westerhoven is afgetreden als voorzitter van „Vox Humana", na jarenlang als zoodanig gefungeert te hebben, In zijn plaats is aangewezen de heer W. Th. Gerrets, die tot dus ver penningmeester was. Deze functie zal nu waar genomen worden door den heer Canne Meyer. NIEUW ZANGKOOR. Alhier fs een nieuw zangkoor opgericht, dat voorloopig onder leiding van den heer J. Verkerk zal repeteeren. Het dagelijksch bestuur bestaat uit de dames Annie Boelens, voorzitster; Hiske Bouwer, secretaresse en Hanna de Bock, penning- meesteresse. Marktberichten en besommingen. IJmuiden, 13 Juni. Consignatievisch: baars 3420 c.; karper 38 c.; blei 30 c.; snoekbaars 64---56 c.; paling 8066 c.; tong 9683 c.; heilbot 93 c., alles per KG. NUTSSPAARBANK. Gedurende Mei 1940 werd bij de Nutsspaarbank .IJmuiden" ingelegd: kantoor Julianakade f 19.911.19, kantoor Willebrordstraat f5.029,46, kan toor Santpoort f 851,50 en kantoor Velsen N. f 672.36; totaal f26.464,51. Terugbetaald werden: kantoor Julianakade f33.805,55, kantoor Willebrordstraat f 15.861,14, kantoor Santpoort f 1.167.46 en kantoor Velsen N f2.896,34: totaal 153.730,49. Het inlegkapitaal verminderde dus met f 27.265,! het tegoed op 1 Mei 1940 bedroeg f 1.270.651,49 en op 1 Juni f 1.243.385,51. Uitgegeven werden 6 en ingetrokken 20 spaar bankboekjes. WIJK AAN ZEE LAFFE STREEK Een dezer dagen kwamen drie badende meisjes tot de onaangename ontdekking, dat haar bovenklee- ren en schoenen verdwenen waren. De politie, in de zaak gemengd, kon hierin geen licht brengen en het einde was, dat de drie kinderen, die letterlijk in hun hemd stonden door een onzer plaatsgenoten vooi'loo- pig van kleeren werden voorzien. De kleintjes, die tot één gezin behoorden, werden daarna door een agent naar huis gebracht. DAMMEN Denk en Zet nieuws. Het bestuur van Denk en Zet heeft besloten de competitie af te werken. Waar dit nog slechts en kele partijen betreft, zal men deze uitspelen bij een der bestuursleden thuis. Hoewel de helft der duizend loten ten bate van deze vereeniging reeds verkocht is, bestaat de mo gelijkheid, dat de loterij uitgesteld zal worden. Komkommers en augurken in uw tuin. Ze kunnen nog gezaaid worden Hoewel komkommers en augurken nu juist niet tot de eerste voedingsmiddelen behooren, toch zijn er velen, die zeer terecht, gaarne een bed met deze gewassen zullen willen beplanten. Beide zijn zeer gezond en vooral de augurken zijn uitermate geschikt om ingemaakt voor een pi kante wintertoespijs te dienen. In den regel zaait men komkommer en augur ken omstreeks half Mei, maar tot half Juni kan het toch nog wel. Men krijgt dan wel iets later oogstrijpe vruchten, maar dit is geen groot be zwaar. Om sneller ontkiemen te bevorderen legt men het zaad eerst een etmaal in een kom met water te week. Daarna legt men de zaden drie bij elkaar in een kuiltje, midden op het bed. De afstand der kuiltjes moet ongeveer 60 cm bedra gen, want de planten ranken ver in het rond. Bij gunstig weer komen de plantjes reeds na een week hoven den grond. Komen de plantjes alle op, dan laat men in elk kuiltje maar twee planten staan. Is het tijdens de eerste ontwik keling aanhoudend droog weer, dan moet men de aarde en de planten 's avonds flink begieten, terwijl het met het oog op de aardvlooien aan beveling verdient tevens wat roet om de planten te strooien. Zoodra de plantjes 5 a 6 blaadjes gekregen hebben, nijpt men het topje eraf. Uit de oksels der bladeren ontwikkelen zich dan zij- scheuten. De planten nemen dan spoedig het ge- lieele bed in beslag en het zijn juist deze zij scheuten waarop de meeste vruchten tot ont wikkeling komen, waarom het juist te doen is. Heeft men nog wat Chilisalpeter of kalksal- peter, dan kan men hiervan tegen den avond, of nog beter op een donkeren dag na regenval iets tusschen de planten strooien. Bij gebrek aan kunstmest zal men zich met verdunde gier te vreden moeten stellen. Flink met water vermeng de kippen- en duivenmest is hiervoor ook heel goed te gebruiken. Men geve hiervan echter niet teveel tegelijk, doch giere liever eenmaal per week met iets kleiner hoeveelheid, want kom kommers en augurken hebben doorloopend veel voedsel noodig om goed aan den groei te blij ven. Ten overvloede merken wij nog op, dat de komkommer- en augurkenbedden voor het zaaien der pitten goed diep moeten worden omgewerkt- Zoo noodig kan dan tevens wat verteerde mest worden ondergespit. Heeft men op het oogenblik geen ledige bedden, doch bezit men wel een broeibak, dan zaaie men de pitten hierin. Des noods kan men eerst ooik in potten zaaien. Zoo dra een bed met vroege groenten vrij komt, gaat men deze spitten en bemesten en zullen de in broeibak of potten gezaaide plantjes dan inmid dels wel zoo groot zijn, dat ze met een wortel kluitje op de vrij gekomen plaats kunnen worden gezet. Werkloosheid nam in de week van 6 t.m. 11 Mei toe. De directeur van den rijksdienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling deelt me de, dat blijkens gegevens van het Centraal Bureau voor de statistiek het aantal leden van gesubsi dieerde vereenigingen met werkloozenkas in de week van 6 t.m 11 Mei 1940 600.933 bedroeg, waar onder 75.671 landarbeiders. Op deze personen is van toepassing de regeling der werkloosheidsver zekering, vervat in het werkloosheidsbesluit 1917. Van de 525.262 verzekerden zonder de landar beiders was 14.9 pet. de geheele week werkloos (in de vorige verslagweek van 22 t.m. 27 April 14.8 pet.) Een gedeelte van de week was werkloos 3.7 pet. (vorige verslagweek 1.9 pet.) Kennelijk weerspiegelt zich in dit cijfer de werkloosheid, die in de laatste dagen dezer week is aangevangen. Brengt men hen, die een gedeelte der week werkloos waren, voor een derde gedeelte (dus voor 2 dagen werkloosheid) in rekening, dan verkrijgt men het werkloosheidspercentage 16.1 (vorige ver slagweek 15.4). WACHTGELDREGELINGEN. In verband met den huidïgen toestand wordt hoe langer hoe meer door werkgevers gebruik gemaakt van de mogelijkheid om met subsidie van de over heid wachtgeldregelingen in het leven te roepen,' om het dienstverband met het personeel, voor zoo ver het niet of niet volledig werk heeft, te behou den. Zelfs door zeer groote Nederlandsehe onder nemingen wordt thans van deze mogelijkheid ge bruik gemaakt. (A.N.P.) TELEFOON- EN TELEGRAAFVERKEER MET DUITSCHLAND. 's-GRAVENHAGE, 12 Juni. In strijd met de bij sommigen heerschende meening is het telefoon- en telegraafverkeer met Duitschland nog niet nor maal, doch tot militair en regeeringsverkeer be perkt. Op het oogenblik wordt een regeling uitge werkt om het particulier verkeer zoo snel mogelijk weer in te stellen, (A.N.P.) De wederopbouw van Middelburg. De Rijksminister, Rijkscom missaris van Nederland dr. Seyss-Inquart bezocht de provincie Zeeland. Onze foto toont den Rijkscommissaris, begeleid door den burgemeester van Middelburg, mr. dr. J. van Walree de Bordes, bij het verlaten van het door de Franschen in brand ge schoten stadhuis. Elke medaille heeft twee kanten. In dat op zicht zijn de tijdsomstandigheden ook met een medaille te vergelijken. De een komt in moei lijkheden en zongen, terwijl de ander juist dooi de ingrijpende veranderingen in economie, ver keer en techniek weer eens een extra kans krijgt. Dat het paard gezegevierd heeft over de auto is al een bekend feit. Maar er is op dit gebied nog meer te constateeren. De binnenschipper die zich vrijwel verdrongen zag door de expedi teur die over vrachtauto's de beschikking had, komt weer aan bod. In verband met de be perkte hoeveelheid motorbrandstof zijn de pa pieren van den schipper die nog zeilen aan zijn mast heeft hangen, het meest gestegen. Als hij tegenwind heeft kan het paard hem helpen. Dan wordt de jager uit den tijd van de trekschuit weer teruggeroepen. De schoenmaker, juister gezegd de schoenlapper, de man dus die onze schoenen repareert, had het tot voor kort niet druk meer .De fabrieken hadden de nieuwe schoe nen zoo in prijs doen dalen, dat het in veel geval len de kosten niet waard was om versleten zolen en hakken te laten vernieuwen. Hoeveel dames waren er die den schoenlapper nog in eere hielden? Maar nu de heeren in Den Haag verordineerd hebben, dat niemand nieuwe schoenen op een bon krijgt voor z'n oude on bruikbaar geworden zijn, ging vrijwel elkeen zijn schoenenkast inspectèeren om er de paren uit op te diepen die de moeite van het repareeren nog waard waren. Wij spraken een schoenmaker, die de moeite _;enomen had de paren schoenen, die in zijn werkplaats op een beurt stonden te wachten, te „tellen. Het.-waren'er700! Daaraan heb ik zeker 6 weken werk. De menschen die nu" nóg ko men weten dus, dat zij voorloopig nog niet aan de beurt zijn! Het is zoo zei de schoenmaker verder nog de vraag of no. 701 ook nog leeren zolen en hakken krijgt, want als ik de schoe nen gemaakt heb die er nu zijn, dan ben ik vast en zeker door mijn voorraad leer heen. Als ik in dien tusschentijd geen nieuwen voorraad leer krijg, zullen degenen die later komen, met rub ber genoegen moeten nemen. Maar men kan gerust zijn, dat is ook uitstekend voor dit doel geschikt. Ook de rijwielhersteller ,die langen tijd in het hoekje gezeten heeft waar de slagen vallen, om dat nieuwe fietsen immers niet veel duurder wa ren dan hij moest vragen voor een goede voor jaarsbeurt aan een fiets, terwijl ook van banden reparatie niet veel kwam, omdat hij voor het lap pen haast evenveel moest rekenen dan voor een nieuwe band heeft door de tijdsomstandig heden zijn plaatsje in de zon gekregen. Nu de auto's en de autobussen in de garage staan en ook het trampersoneel voor donker thuis moet zijn, beleeft, de fiets gloriedagen. Er zijn nog nooit zooveel fietsen gekocht als in deze dagen. De fabrieken zitten vol orders. Als een winkelier geen voorraad heeft moet de klant eenige weken geduld hebben. Bovendien halen velen die in het verleden eens gepeddeld hebben, de oude fiets van den zolder. De rijwielhersteller verdient er een boterham mee om het oudje weer in be rijdbaren toestand te brengen. De oudste model len fietsen komen weer op den weg. Dezer dagen zagen wij er nog met ge'kitte banden. Een her innering uit de dagen van het begin onzer eeuw. Toen waren de buitenbanden ook geheel rond, alleen was er een opening in voor het instoppen van den binnenband. De buitenband werd met kit aan de houten velg vastgemaakt. Iemand die met zulke banden het ongeluk had in een spij ker te rijden, had ook al was de fietsenmaker in de buurt, een oponthoud van tenminste een uur, soms wel van twee. De reparateur kan het werk in dezen tijd niet meer af, ook al werkt hij van 'smorgens vroeg tot 's avonds laat. Maar zoo zei er een aan ons wij klagen niet, want wij kunnen weer behoorlijk ons brood verdienen. Wendell Willkie, nieuwe candidaat voor het presidentschap der Ver. Staten. Voorstander van steun aan de geallieerden, tegenstander van deelneming aan den oorlog. Het D.N.B. verneemt uit Washington: Wendell Willkie, president van het groote elec- triciteitsconcern, is, naar hijzelf heeft medegedeeld, voornemens zich candidaat voor het presidentschap te stellen. Eenige gedelegeerden op den republi- keinschen partijdag, die op 24 Juni te Philadelphia begin, zullen, aldus Willkie, zijn candidatuur of ficieel voorstellen. Willkie, die zich tot dusverre niet op politiek terrein bewogen heeft, is de laatste maanden door over het geheele land verspreide groepen gepropa gered als „de man, die de Vereenfgde Staten kan verlossen van het economische fiasco der New Deal". Hij is voorstander van materieelen steun aan Engeland en Frankrijk, doch keert zich beslist tegen een militaire deelnemïing van de Vereenigde Staten aan den Europeeschen oorlog. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 's-GRAVENHAGE, 13 Juni. f 1.000.—: 7567 21285 f 400.—: 15139 19052 f 200.—: 4863 6081 7625 10881 20600 f 100.—: 3721 4509 6681 7420 8473 9288 9360 10004 12589 16801 18240 20674 23511 DAME MET HOND. oo vol was het in de cafetaria dat we ter nauwernood onze armen konden opheffen om de geurige kopjes koffie met de ver- eischte plechtigheid naar onze smach tende monden te brengen. Iedereen had alleen aandacht voor het voedsel dat in vloeibaren of in meer substantieelen vorm als koffie, thee, cro- quetjes, zalm- en huzarensla'tjes voor hem stond, zoodat we de dame met den hond pas zagen toen ze aan het tafeltje naast ons stond. Maar daarna lieten we de koffie dan ook de koffie en we hadden ook de huzaren .wel de huzaren en de zalm de zalm willen laten als er inderdaad maar van echte huzaren of zalm sprake was geweest Waarom men trouwens een sla'tje naar. huzaren genoemd heeft is me nooit heelemaal duidelijk geweest maar daar hebben we het nu niet over. Alle aandacht dus op de dame met den hond. Platina-blond haar, een hoedje van zwart stroo, een lichte zomerjurk van soepele stof, een hoog hartig doch zeer.knap gezichtje. Dat is de dame. Lichtbruin haar, geen hoed en geen jurk, een trouwhartige en goedige snuit. Dat is de hond. Men is bij voorbaat al geneigd met eenige ver- teedering naar dit aardige tweetal te kijken en deri hond zijn meesteres te benijden. Doch zelfs het glanzendste platina-blonde haar en het snoe- zigste figuurtje kunnen den pijnlijken indruk niet verzachten, die de volgende tafereelen onuit- wischbaar in onze herinnering hebben gegrift. Op het marmeren, in ieder geval als marmer aandoende tafeltje van de dame staat haar kopje thep, en daarnaast een sneedje brood met een croquetje. Juist heeft zij met een precieus ge baartje haar kopje weer op het schoteltje gezet en zal ze het croquetje onder het mes nemen als de hond plotseling recht op gaat zitten, zijn kop scheef houdt en met een blik, die zelfs het mar meren tafelblad doet trillen, ook om een stukje bedelt. Een verteederd: „Ach, kijk 'lis" ontsnapt ons allen. Iedereen is ervan overtuigd dat in de vol gende seconde de dame haar trouwen begeleider een stukje croquet of minstens een stuk brood zal geven. Helaas, niets van dit alles gebeurt. Een harde ruk aan den ketting en een trap, die men wel van een voetballer tegen een voetbal, maar niet van een dame tegen een hond verwacht, waren het resultaat van dit stille, sympathieke verzoek. Een rilling vaart over onze ruggen. Het is plotseling koud in de cafetaria. Men slurpt haastig aan zijn koffie of schept een ongemeen groot stuk huzarensla op zijn vork. De hond jankt zacht, meer uit teleurstelling dan uit pijn, doch een tweede nijdige ruk aan den ketting doet ook dit teeken van droefenis verstommen. Even later is de dame klaar. Met een hooghartige glimlach stapt ze tusschen de tafeltjes door naar den uitgang. Het platina-blonde haar glanst echter niet meer zóó als daarnet. De hond sukkelt droevig achter haar aan. Naar hem gaat onze sympathie. Onze afgunst is verdwenen. B. K. juin» f Spart en SjieC j ^^HiiininiüiiiDiiiiiiiuiiuiuuuiniuufliuiiiiiiuimiiiuiuiiiiiiuiumiiiuuuuiiuiuuiiiiJiiiiiiiuuiJiiiinnflaiiiiin1^ VOETBAL. HET BONDENTOURNOOI VOOR ROTTERDAM. Amsterdam en Utrecht spelen 3—3 gelijk. In het Ajax-stadion heeft Woensdagavond voor het Vierbondentournooi onder matige be langstelling de eerste ontmoeting tusschen het Amsterdamsche en het Utrechtsche elftal plaats gehad. De Amsterdammers hadden weer een sterk elftal opgesteld, waarvan vooral de verdediging voor de rust uitblonk. De Utrechtsche voorhoede, welke Dumortier miste, zag zich hierdoor voor een bijzonder zware taak gesteld. Toch leverde he Utrechtsch elftal uitstekend partij, waardoor de wedstrijd een aantrekkelijk karakter had. Drager gaf vóór de rust aan Amsterdam de leiding (10)). De tweede helft werd door de Utrechtenaren enthousiast ingezet. Sluyck benut te eerst een strafschop en toen gaf Cohen aan Utrecht de leiding (12). Sluyck vergrootte zelfs den voorsprong tot 13. Utrecht ging verder hardnekkig verdedigen, maar zag' zich in de laat ste tien minuten toch nog de overwinning ont gaan. omdat het uithoudingsvermogen in het ge ding kwam: bijna het geheele Utrechtsche elftal bestond namelijk uit tweede-klassers. Eerst ver kleinde Bergman den achterstand; een halve minuut vóór het einde maakte Van Nol gelijk (3—3). De stand van dit tournooi is nu als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. Haarlem 1 1 0 0 2 2— 1 2.— Den Haag 2 1 0 1 2 10— 6 1.— Amsterdam 3 1 1 1 3 0— 8 1.— Utrecht 2 0 1 1 1 5-10 0.50 WATERPOLO POLODAG TE UTRECHT. De 23e waterpolodag van U.Z.C.. die a.s 7, dag 16 Juni te Utrecht zal worden gehoui belooft wederom een bijzonder evenement te den. Aan dezen polodag zullen o.a. deelnemen: 35 Heemstede)"; Haarlem; D.W.R. (Haarlenu-' H.V.G.B. (Haarlem). Alle le klasse damesclubs H.D.Z. (a™. dam), R. D. z. (Rotterdam), H. Z. en p, c.m Haag), AD.Z. (Amsterdam), Otter {m?. sum). D.W.R. (Haarlem) en U.Z.C. (Utrech zullen eveneens deelnemen. LAWNTENNÏS TOURNAMENT „DE HOOGE BERG', In afwijking van de vorige jaren heeft de strijdcommissie van het Tennispark „De j. Berg" aan de Pijlslaan besloten thans, behalve^ gesloten tournament, wegens de vele aanvragen, open tournament te organiseeren van 22 tot ena 30 Juni a.s. De inschrijving is geopend van heden af Juni. Daar de commissie de beschikking heeft ór acht banen, is een vlot verloop van de wedstrijd verzekerd 483e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 12 Juni 1940 Hooge Prijzen 1.000.— 3278 200.— 5763 10640 16655 f 100.— 2620 3134 3184 11006 15368 17021 18122 18824 21877 23467 Prijzen van f 70. 1041 1094 1136 1165 1195 1273 1360 1445 1934 1975 2018 2107 2135 2230 2387 239< 2405 2702 2724 2885 3040 3096 3362 33« 3473 3707 3 903 3924 4108 4164 4183 4191 4231 4310 4338 4449 4451 4635 4691 4745 4756 4785 4816 4921 4930 4984 4989 4992 5206 522: 5229 5243 5245 5257 5258 5417 5601 5645 5784 5823 5942 6070 6074 6232 6393 6507 6564 6573 6663 6856 6859 6965 7070 7140 7219 7317 7402 7501 76^ 7876 8092 8101 8112 8171 8202 8382 8516 8710 8742 8748 8763 8835 9023 9068 9095 9266 9411 9629 9664 9690 9737 9820 9990 10012 10188 10213 10309 10357 1 10604 10649 10774 10866 10873 10879 10883 li 10983 10994 11052 11118 11169 11277 11372 Mij 11976 12183 12222 12237 12243 12363 12385 12599 12643 12780 12788 12964 13045 1307Ü 13224 1326J 13433 13490 13648 13871 13887 13944 14003 141M 14162 14276 14330 14347 14392 14456 14625 I 14811 14854 14918 14977 14979 15211 15223 15283 15354 15423 15450 15507 15520 15578 15627 1 15842 15854 15857 15885 15924 16013 16042 161(5 16121 16254 16261 16356 16431 16468 16527 16617 16797 16833 16850 17205 17300 17306 17376 1739, 17506 17585 17741 17888 17906 17908 17994 18037 18108 18168 18298 18359 18376 18422 18499 1853J 18791 18859 19000 19084 19125 19129 19383 19572 19576 19751 19864 19882 19973 19990 20009 20154 20392 20400 20533 20603 20855 20870 21080 21099 21333 21586 21652 21654 21671 21724 21984 22092 22216 22252 22423 22424 22428 22434 22484 22497 22681 22752 22878 23040 23191 23197 23281 2 23858 24069 24143 24306 24328 24392 24496 24507 24686 Nieten 1096 1099 1107 1132 1296 1300 1311 131T 1358 1477 1482 1500 1543 1548 1595 1615 1643 1647 1658 1690 1698 1762 1763 1788 1815 1834 2022 2023 2025 2059 2110 21(0 2158 2159 2170 2189 2304 2316 2382 2401 2429 2431 2432 2462 2467 2552 2600 2824 2732 2746 2747 2776 2737 2791 2915 :-;; 2983 2991 3002 3014 3064 3069 3102 3111 3112 3186 3236 3237 3263 3326 3359 3390 3454 3470 3535 3550 3564 3726 3739 3762 3772 3774 3806 3814 3886 3936 3949 4014 4016 4030 4123 4168 4175 4239 4333 4363 4365 4375 4498 4521 4614 4628 4640 4667 4668 4689 4707 4731 4774 4797 4879 4885 4916 4926 4947 4964 4987 4999 5012 5031 5048 5079 5091 5195 5207 5234 5236 5271 5285 5290 5298 5356 5368 5390 5411 5517 5547 5573 5581 5584 5702 5805 5809 5831 5844 5345 5370 5877 5925 5927 5928 5953 5959 5967 5975 6082 6129 6147 6179 6206 6255 6259 6292 6298 6306 6310 6425 6483 6497 6498 6560 6629 6653 6654 6660 6725 6753 6756 6796 6800 6809 6825 6839 68)2 6854 6860 6891 6899 6930 6934 6945 6957 7015 7045 7053 7074 7090 7092 7141 7146 7168 7209 7232 7255 7266 7303 7347 7421 7455 7477 7527 7533 7623 7643 7687 7777 7806 7814 7845 7936 8010 8039 8120 8158 8199 8194 8197 8258 3262 8321 8322 8395 8397 8401 8409 0498 8571 8575 8578 8588 8675 8686 8693 8777 8799 8838 8868 8913 8958 9003 9004 9011 9016 9040 9068 9120 9122 9144 9207 9231 9261 9263 9287 9305 9358 9394 9418 9468 9514 9537 9667 9728 9800 0831 9905 9947 9979 9983 9996 9998 10102 10114 10140 10157 10215 10232 10240 10242 10256 10273 10305 10511 10515 10570 10829 10S36 10850 10853 10855 -10857 10906 10953 10959 10974 11048 11061 11065 11212 11239 11269 11292 11294 11296 11342 11373 11394 11396 11500 11530 11556 11635 11639 11654 11663 11692 11776 11786 11801 11814 11846 11935 11985 12014 12065 12077 12082 12100 12163 12323 12347 12362 12372 12397 12432 12532 12537 12590 12623 12677 12722 12764 12767 12775 12791 12798 12877 12903 12912 12944 12949 13009 13050 13076 13138 13166 13172 13221 13232 13233 13317 13324 13350 13378 13427 13476 13478 13499 13568 13602 13686 13811 13821 13950 14003 14086 14103 14167 14198 142CO 14245 14271 14283 14287 14354 14379 14401 14553 14556 14563 14569 14583 14647 14656 14667 14714 14729 14755 14823 14861 14871 14890 14908 15049 15084 15090 15190 15213 15217 15218 15277 15285 15333 15349 15380 15393 15418 15431 15441 15540 15594 15614 15675 15709 15749 15763 15782 15829 15349 15871 15935 15951 15962 15968 16035 16072 16075 16101 16115 16117 16168 16245 16463 16471 16517 16563 16586 16628 16657 16667 16669 16706 16746 16807 16856 16931 16934 16942 16976 16994 16999 17045 17096 17213 17257 17384 17388 17411 17415 17424 17499 17557 17565 17584 17607 17631 17632 17712 17723 17725 17727 17728 17760 17831 17838 17893 17915 18020 18123 18128 18156 18163 18178 18184 18229 18281 18327 18355 18361 18373 18391 18421 18429 18437 18571 18572 18641 18688 18710 18774 18908 18918 18940 18969 18992 1S043 19076 19109 19131 19139 19172 19180 19202 19216 19219 19260 19325 19459 19462 19469 19471 19475 1S486 19494 19553 19577 19586 19645 19733 19756 19758 19801 19810 19849 19865 19880 19883 19888 19906 19913 19917 19951 19968 20002 20009 20061 20062 20086 20090 20118 20136 20221 20242 20276 20287 20346 20424 20531 20593 20766 20768 20806 20320 20877 20921 20926 20975 21075 21076 21132 21166 21167 21204 21279 21301 21361 21388 21397 21430 21441 21470 21483 21530 21534 21549 21555 21573 21594 21611 21761 21770 21797 21842 21848 21897 21993 22003 22017 22027 22047 22087 22136 22147 22149 22162 22209 22336 22341 22354 22405 22426 22482 22517 22522 22554 22598 22620 22633 22663 22665 22710 22720 22729 22748 22790 22822 22860 22876 22955 22961 22967 22979 23001 23045 23069 23094 23141 23156 23157 23178 23213 23259 23276 23277 23297 23299 23305 23396 13466 23503 23635 23576 23619 23698 23719 23734 23757 23779 23834 23842 23847 23855 24017 24068 24127 24135 24185 24191 24235 24288 24301 24311 24316 24404 24411 24461 24474 24488 24553 24563 24592 24595 24637 24731 24733 24758 24768 4795 24846 24857 24890 24892 24905 24908 24933 Verbeteringen 5e klas 2e lijst 70.— 1533 mz. 21533 f 70.— 6887 mz. met niet.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2