Rouaan, de Gothische stad. RACK). PROGRAMMA DONDERDAG 13 JUNI 1940 Duitsch legerbericht meldt Rouaan en Reims in Duitsche handen Duitsche divisies aan de Oise op 20 K.M. van Parijs. HOOFDKWARTIER van den Führer, 12 Juni (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „De nieuwe operaties, welke op 5 Juni tus- schen het Kanaal en het gebied ten zuiden van Laon begonnen zijn, hebben een volledig succes opgeleverd. Nadat de Weygand-zöne ten zuiden van de Somme was ingenomen, werd de vluch tende vijand op verscheidene plaatsen bestookt en werd de rest met zeer zware verliezen over de Beneden-Seine teruggeworpen. Rouaan is sinds eenige dagen in Duitsche han den. De Seine stroomafwaarts van Parijs is op verscheidene plekken reeds door onze troepen gepasseerd. Een verstrooide vijandelijke afdeeling is bij St. Valéry aan de kust omsingeld. Ten noordwesten van de hoofdstad staan onze divisies aan de Oise, twintig kilometer voor Pa rijs en voor de aan weerszijden van Senlis uit- loopende verdedigingsstelling van Parijs. Com- piègne, het tooneel van het smadelijke dictaat van den wapenstilstand van het jaar 1918, en Villers-Cotterets zijn in onze handen. Ten oos ten van de Ourcq is de Marne over een breed front met sterke strijdkrachten bereikt. Ook onze legers, die op 9 Juni tusschen het Oise-Aisne-kanaal en de Maas opnieuw tot den aanval zijn overgegaan, hebben in hevige ge vechten den voor hen staanden vijand verslagen en hem tot den aftocht genoopt. Reims is inge nomen. In de Champagne is de Suippes gepas seerd. Ondanks talrijke deels met pantserwagens gesteunde tegenaanvallen in de Champagne, ge lukte het den Franschen ook gisteren niet, on zen opmarsch tot staan te brengen. In het verloop van de nieuwe krijgsverrichtingen leed de vijand zeer zware bloedige verliezen, werd een groot aantal gevangenen gemaakt en werden wapens en oorlogsmateriaal van allerlei soort buit gemaakt. Ook een voorloopige telling hiervan was tot dusver niet mogelijk. Het luchtwapen, dat door zijn voortdurende op treden aanzienlijk tot de groote successen van het leger sinds den 5en Juni heeft bijgedragen, heeft gisteren het landleger opnieuw krachtdadig gesteund en met succes aanvallen ondernomen op de haven inrichtingen van Le Havre, alsmede op vijandelijke transportschepen aan de westkust van het Kanaal. Hierbij werden' zeven transportschepen, waarvan een vaartuig van 5.000 ton, tot zinken gebracht en tien andere, waarvan drie tusschen 10.000 en 15.000 ton, door bomtreffers beschadigd. Op verscheidene schepen braken zware branden uit. Tijdens bom aanvallen van vijandelijke vliegtuigen in West- Duitschland in den nacht op 12 Juni werden brand bommen binnen een stad geworpen. Op 11 Juni probeerden eenige Britsche vliegtuigen vruchteloos Drontheim en Bergen aan te vallen. Zij leden hierbij gevoelige verliezen. Van ongeveer 12 aanvallers werden er drie door jagers en één door luchtdoelartillerie neergeschoten. De vijandelijke verliezen aan vliegtuigen bedroe gen gisteren in totaal 59. Daarvan werden er 20 in luchtgevechten neergehaald, 19 door luchtdoelge schut vernield. De rest werd op den grond vernie tigd. Bovendien werden weer drie kabelballons neergeschoten. Drie eigen machines worden ver mist". Nader meldt het D. N. B.: Van bevoegde militaire 2ijde wordt ter aanvulling van het legerbericht van Woensdag medegedeeld dat bij den aanval op Le Havre, behalve de reeds gemelde groote successen ten aanzien van scheepsdoelen, een slagschip of zware kruiser door een bom van zwaar kaliber op het voorschip is getroffen en beschadigd. FRONTBERICHT Het Woensdag uitgegeven frontbericht van het D. N. B. luidt als volgt: „De snelle opmarsch van de op den rechtschen Duitschen aanv als vleugel aanwezige sterke Duitsche pantserstrijdkrachten en snelle eenheden naar den benedenloop van de Seine doet, dank zij de supe rieure samenwerking tusschen leger en luchtmacht, zijn gevolgen reeds in tweevoudige richting gevoe len. De naar de Kanaalkust weggedrongen vijandelij ke troependeelen zijn volkomen afgesneden en be vinden zich in een toestand, die zeer veel lijkt op dien van Duinkerken. Er worden hier ook reeds wanhopige pogingen ondernomen om deze troepen op transportschepen, kleine stoomschepen en visschersbooten in veiligheid te brengen en te onttrekken aan de vernietiging. De opmarsch naar den benedenloop van de Seine is verder van beslissende beteekenis voor het Fran- sche economische leven, omdat daardoor thans alle via Le Havre en Rouaan tot dusver binnengekomen overzeesche transporten onmogelijk zijn gemaakt en weggedrongen worden naar andere, slechtere havens van de Fransche westkust. De buitengewone beteekenis van Le Havre als belangrijkste Fransche haven aan den Atlantischen Oceaan blijkt alleen al uit het feit, dat verreweg het grootste deel der Fransche petroleumimporten over de Seine opvoer. Ook bijna de geheele katoeninvoer van Frankrijk liep over Le Havre en Rouaan. Tenslotte hadden deze beide steden als opslagplaatsen voor den Engel- schen steenkoolinvoer groote beteekenis voor de ge heele industrie'van Midden Frankrijk. Het verleggen van deze belangrijke grondstof-importen naar an dere havens aan den Allantischen Oceaan en de Mid- dellandsche Zee is echter reeds daarom niet zonder bezwaren mogelijk, omdat noch in Cherbourg, noch in Bordeaux of Marseille voldoende opslaginstallaties en geschikte transportmogelijkheden zijn. In verband met de hevige artilleriegevechten aan het zuidelijke front langs den Boven Rijn, waarop de legerberichten der laatste dagen niet nader zijn in gegaan, moet er de aandacht op gevestigd worden dat het geheele verloop van het Duitsche front tus schen het Kanaal en den Boven Rijn duidelijk om vatting ten doel heeft en dat, gezien van uit dezen gezichtshoek, het front langs den Boven Rijn geens zins het karakter draagt van een secundair oorlogs- tooneel. Hoe sterk overigens de Duitsche superioriteit m de lucht is wordt wederom bewezen in de cijfers van het legerbericht van vandaag, dat tegenover een totaal verlies van 59 vijandelijke vliegtuigen de vermissing stelt van drie eigen toestellen. Daarmede heeft de tegenstander sedert den aanvang van de nieuwe aanvalsoperaties, dus na het einde van den slag in Vlaanderen, binnen een week 515 vliegtuigen verloren, waartegenover een Duitsch verlies in hetzelfde tijdvak van 58 toestellen staat WEINIG SCHADE IN ROUAAN. BERLIJN, 12 Juni (D.N.B.) Niet ver van Rouaan vertoonde zich bij een stelling van de Duit sche pantsertroepen in den vroegen ochtend van 9 Juni een troep van 150 Fransche soldaten, die in de meening verkeerden dat zij bij hun eigen stelling waren, aldus vertelde een Duitsch soldaat, die ge tuige was van de bezetting van Rouaan. Een of twee dagen tevoren was de stelling inder daad nog in Fransche handen geweest en de Fran schen konden zich niet voorstellen, dat hier, „ver achter het front", zoo plotseling en onverwacht Duitsch troepen zouden verschijnen. Nergens waren Duitsche vliegers te zien. Overal was het stil. Nadat Duitsche vliegers den toestand in Rouaan hadden verkend kregen de troepen bevel de stad aan te vallen. De manschappen sprongen in hun voertuigen en rukten op. In hun bonte overhemden en zonder hoofdbedekking zagen de pantsertroe Op de Place du Vieux-Marché stierf Jeanne d'Arc op den brandstapel. SOEP VOOR DE VLUCHTELINGEN. Met goedkeuring van de militaire autoriteiten zijn overal in België voedseluitdeelingen georganiseerd voor de behoeftigen, die op terugreis zijn naar hun woonplaatsen. Hulpvaardige handen aan den acbeid te Leuven. pen eruit, alsof zij een uitstapje maakten. Ook de gezichten van de wielrijders en van de manschap pen der andere voertuigen waren opgewekt. Nog steeds liet de vijand zich niet zien. Daarop ging heb de stad in. Eerst trokken de Duitsche troepen door de hoog gelegen voorstad. Het panorama van de lager liggende stadswijken en van de bochten van de Seine ontrolde zich aan hun oog. Geweldige rookwolken stegen op en verduister den den hemel. De gasfabriek was in brand ge stoken. Overigen was de stad met haar prachtige kathedraal niet beschadigd. Naar het noord-westen, aan de overzijde van de Seine en daarachter kon nien den vluchtelingen stroom in drie colonnes zien wegtrekken. De Duit sche pantserwagens daverden langs de straten. Plotseling stieten zij toch nog op vijandelijk ver zet. Met schoten van het pantserafweergeschut en met mitrailleursalvo's werden de Duitschers be groet. Tegen het pantser richtten deze echter weinig uit. Reeds reden de pantserwagens langs de ka thedraal om van de binnenstad uit zich in alle richtingen te verspreiden en met behulp van in fanteristen in de eerste plaats de brug te bezetten. Vlak na elkaar klonken opeens twee ontploffingen. Twee bruggen stortten ineen. Rookkolommen van hondei-den meters hoogte stegen op. Onmiddellijk werden de pioniers gealarmeerd, die er voor zorg den, dat de belangrijke spoorwegbrug onbeschadigd bleef. Op deze wijze werden de voornaamste punten van de stad bezet en kort daarop was Rouaan ge heel in Duitsche handen. (Adv. Ingez. Med.) Poolsche duikboot verloren geacht. De „Orzel" niet van patrouilletocht teruggekeerd. Reuter meldt: Een officieel communiqué van de Poolsche Admiraliteit, dat gepubliceerd wordt door bemiddeling van de Engelsche Admiraliteit, deelt mede: De Poolsche marinestaf te Londen betreurt het bekend te moeten maken dat aangezien de onderzeeër „Orzel" belangrijk over tijd is met zijn terugkeer van een patrouille, men hem als verloren moet beschouwen. (De „Orzel" werd in Nederland gebouwd. Red.) Geen Amerikaansche schepen meer naar (le Middellandsche Zee. Lissabon neemt aan beteekenis toe. WASHINGTON, 12 Juni (D.N.B.) Het de partement van buitenlandsche zaken maakt be kend dat president Roosevelt gisteravond in een proclamatie de oorlogszone heeft uitgebreid. Deze proclamatie verbiedt Amerikaansche schepen havens in de Middellandsche Zee aan te doen. doch sluit de havens aan de Westkust van Por tugal en aan de Westkust en Noord-westkust van Spanje van dit verbod uit. Associated Press merkt in dit verband op dat Lissabon, hetwelk buiten de verboden zóne ligt, wellicht de voor naamste Europeesche haven voor Amerikaan sche schepen zal worden als gevolg van Italië's deelneming aan den oorlog. Italianen leggen mijnenvelden. Ook de Straat van Sicilië onveilig. Het Italiaansche persbureau Stefani meldt: Dooi de militaire behoeften heeft de Italiaansche regee ring zich genoopt gezien, behalve in de twaalfmijls- zóne rondom de kusten van Italië, Albanië, de koloniën en bezittingen, ook mijnen te leggen in de Straat van Sicilië. De regeering noodigt derhalve de neutrale schepen, die zich van het westelijk naar het oostelijk deel van de Middellandsche Zee wil len begeven, uit door de Straat van Messina te varen, waar alle maatregelen voor een vlotte con trole zijn genomen. De thuisreis van de „Washington". De oorzaak der aanhouding. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: „Een op den Atlantischen Oceaan opereerende Duitsche duikboot heeft op 11 Juni bij het aanbreken van den dag een op Noordelijken koers varend stoomschip ontmoet. De Duitsche duïkbootcommandant hield het stoomschip voor een door hem reeds te voren volgens de regels van het prijsrecht aangehou den en van koersinstructies voorzien Grieksch stoomschip, dat deze instructies klaarblijkelijk niet had opgevolgd en trachtte te ontkomen. Hij gelastte het stoomschip te stoppen. Vervolgens werden lichtseinen uitgewisseld, waarbij bleek dat het hier niet ging om het vermeende Griek- sche stoomschip, maar om het Amerikaansche s.s. „Washington". De duikbooot liet daarop na het gebruikelijke uitwisselen van groeten het stoomschip vrij pas- seeren. Lr dit verband wordt door het Amerikaansche departement van buitenlandsche zaken bekend gemaakt, dat de door de „Washington" ten tijde van de ontmoeting met de duikboot gevolgde koers naar Ierland van te voren ter kennis was gebracht van de regeeringen der oorlogvoerende landen. Het Amerikaansche departement van buitenlandsche zaken vergist zich hierin voor zoover Duitschland betreft. De Duitsche re geering was door de Amerikaansche ambassade te Berlijn alleen de vaart van het stoomschip naar Bordeaux, Lissabon en terug ter kennis ge bracht, dat het stoomschip naar Ierland zou va ren is de Duitsche regeering eerst op 11 Juni des middags, dus na de ontmoeting medegedeeld". Het Duitsche legerbericht van Woensdag meldt de verovering van Rouaan, de voormalige hoofdstad van de provincie Normandië, gelegen aan den benedenloop van de Seine. Rouaan, dat tegen de 150.000 inwoners telt, behoort tot de oudste steden van Frankrijk en heette ten tijde van de Galliërs Ratumagos. Te recht draagt de stad den bijnaam, of liever den eerenaam „de Gothische stad", want vele van haar machtige kerken en gebouwen brengen den bloeitijd van de Gothische architectuur in herinnering. In de Rue aux Juifs staat het prachtige Palais de Justice, dat onder Lodewijk XII gebouwd werd; op de Place Barthélemy ver rijst de sierlijke Eglise Saint-Maclou. dateerend uit de vijftiende eeuw. en op de Place-Notre Dame treft men de beroemde Cathédrale Notre-Dame aan, die tot de grootste meesterwerken der Fransche Gothische kunst behoort. Met den bouw van deze Kathedraal werd in de dertiende eeuw begonnen, doch de voltooiing geschiedde pas drie eeuwen later. Vandaar dat men in de constructief alle phasen der Gothiek terugvindt. De ingangen der kerk zijn met prachtig beeld houwwerk versierd. De Eglise Saint-Ouen, even eens een monument van zeldzame schoonheid, dateert uit denzelfden tijd als de kathedraal. Uit het tijdperk der Renaissance stamt de Grosse Horloge, de zware klokketoren, die de Rue de la Grosse Horloge overspant. Het Place du Vieux-Marché, in het oudste deel der stad gelegen, is het plein, waar Jeanne d'Arc den 30sten Mei 1431 op den brandstapel stierf. Tegen een der zijden van de markthallen (de „Halles Centrales") is een eenvoudig beeld van de heldhaftige jonge vrouw aangebracht en op het plein zelf geeft een zwart marmeren denksteen, zonder eenige inscriptie, de plaats aan, waar het laatste bedrijf der tragedie zich voltrok. In het noordelijk deel der stad kan men de Tour de Jeanne d'Arc bezichtigen, den to ren, waarin de Maagd van Orleans gevangen gezeten heeft en waar zij verscheidene malen voor haar rechters verschenen is. Dat gedeelte van den toren is thans als Jeanne d'Arc Museum ingericht. De beteekenis van Rouaan als handelshaven is zeer aanzienlijk. In normale tijden was zij door vaste scheepvaartlijnen met de voornaamste ha vens van Europa verbonden. Als industriestad is Rouaan voornamelijk bekend om zijn we verijen en spinnerijen. Senator Nye versus Roosevelt. Critiek op de rede van den president. Het D.N.B. meldt uit New-York: Op een vergadering van de uitvoerende com missie der organisatie van vooraanstaande Ame rikaansche zakenlieden, heeft de republikein- sche senator Nye een scherpen aanval gedaan op de buitenlandsche politiek van Roosevelt. Deze politiek zoo verklaarde Nye, verwekt dezelf de stemming, als waarmede de Vereenigde Sta ten in 1917 in den wereldoorlog werden gedre ven. De Vereenigde Staten moeten thans, zoo eischte Nye, een eigen politiek vinden en niet in het kielzog van een wereldrijk varen, dat men onverwoestbaar achtte. Nye keerde zich tegen de uitlating van Roose velt over de hand, die den dolk in den rug van zijn buurman stiet. Indien Mussolini zich bij de Westelijke mogendheden had aangesloten, zouden de Amerikanen hem de grootste lof hebben toegezwaaid. Tenslotte waarschuwde Nye ervoor Amerika te vereenzelvigen met de economische belangen der Westelijke mogend heden. Dit zou er volgens hem op den duur toe leiden, dat Amerika den oorlog van Engeland en Frankrijk tegen een dagelijkschen prijs van een milliard dollar zou financieren. Bommen op Westelijk Zwitserland. Duitsche informaties uit Bern maken melding van vier dooden en tal van gewonden. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Bern: Volgens een mededeeling van den legerstaf heeft het onderzoek van de bombardementen in het Westen van Zwitserland tot resultaat gehad dat de neergeworpen bommen als van Engelsche herkomst zijn herkend. De staatsraad van Genève heeft in een oproe ping eetn protest uitgesproken tegen deze En gelsche gebiedsschending en den bondsraad ver zocht de noodige stappen te doen. Nader meldt het D. N. B.: Door het in slaan van Engelsche bommen op Zwitsersch grondgebied zijn. naar van officieele zijde is meegedeeld, in het geheel 4 dooden geval len. Te Genève zijn 18 gewonden in de ziekenhui zen opgenomen. Aan meer dan 20 personen werd door medici van den geneeskundigen dienst ter plaatse hulp verleend. Voorts zijn 6 soldaten ge wond, die in hotel Beau Séjour waren ingekwar tierd. Het dak en de ramen van het hotel zijn door den luchtdruk van de ontploffingen ten deele weggerukt. Volgens persberichten heeft ecu andere in de ze villawijk ingeslagen bom in hoofdzaak mate- riale schade aangericht. Een leegstaand huis werd in een puinhoop herschapen. Over een bomaanval op Renens bij Lausanne heeft een ooggetuige meegedeeld dat korten tijd na een uur 's nachts een eskader vliegtuigen verscheen, dat vrij lang boven de streek kruiste. Om 27 minuten over een vielen 8 bommen. Een er van kwam terecht op het Grand Hötel van Renens, dicht bij het station, waar een groote verwoesting werd aangericht. Binnen in het ge bouw is alles verwoest. In een huis in de nabij heid zijn een jonge man en een vrouw gedood. Een bom viel op het spoorwegemplacement. Een in de nabijheid staande tankwagen en een parti culiere auto werden door talrijke bomscherven doorboord. Op de spoorbaan zijn 5 bommen gevallen, waardoor de rails geheel vernield wer den. Churchill, Eden en generaal Dill vertoefden in Frankrijk. Overlég met de ministers Reynaud, Pétain en generaal Weygand. Het D. N. B. meldt: Churchill, de Britsche minis ter van oorlog, Eden, en de chef van den Engelschen genèralen staf Dill, hebben zich Dinsdag naar Frankrijk begeven, waar zij hebben beraadslaagd met Reynaud, Pétain en Weygand. Woensdag zijn zij weer naar Engeland teruggekeerd. Het Britsche ministerie voor de inlichtingen deelt volgens Reuter omtrent de beraadslagingen mede, dat volledige overeenstemming bereikt is ten aam zien van de maatregelen, die genomen moeten worden om het hoofd te bieden aan de ontwikke lingen in den oorlogstoestand. De sterkte van het Italiaansche leger. Te Londen op ongeveer lYz millioen man geschat. LONDEN, 12 Juni (Reuter). Gezagheb bende kringen in Londen constateeren dat de Italiaansche strijdmacht uit 70 of 80 gemobili seerde divisies bestaat, dus ongeveer IV2 mil lioen man, alsmede een groote luchtmacht en marine. Dit beteekent ongetwijfeld een sterke toeneming van de vijandelijke strijdkrachten. Het Italiaansche leger zal onder Duitsch bevel optreden. Men zal dus een doeltreffender Ita liaansche actie moeten verwachten dan in den vorigen oorlog, toen de Italianen onder eigen leiding streden. Het Italiaansche leger zou te gen verscheidene objecten kunnen worden ge bruikt, waaronder genoemd worden de Azuren kust, Corsica, Malta en Cyprus. Fransche departementen tot oorlogszone verklaard. PARUS, 12 Juni (D.N.B.) De Fransche minis' ter van oorlog heeft de departementen Rhóne, Opper-Savoye, Dróme, boven-Alpen, Beneden- Alpen, Zee-Alpen en Corsica tot oorlogsgebied ver klaard. Egypte verbreekt de diplomatieke betrekkingen met Italië. Kamer keurde regeeringsverklaring goed. Stefani meldt: Overeenkomstig de procedure, die door de Egyptische regeering is gevolgd bij de Engelsche oorlogsverklaring aan Duitsch land heeft de minister-president, Maher Pasja, de Egyptische Kamer vooi-gesteld de diploma tieke betrekkingen met Italië te verbreken. De Kamer hechtte haar goedkeuring aan het voor stel. De uitbreiding der Amerikaansche oorlogsvloot. Bouw van twee slagschepen van 45.000 ton. Het D. N. B. verneemt uit Washington: Het ministerie van marine heeft opdracht gegeven tot den bouw van twee slagschepen van 45.000 ton en van 20 andere oorlogsschepen en hulp schepen. De kosten van dezen bouw bedragen in totaal 327 millioen dollar. Meer dan ooit tevoren wordt thans in ons land gebruik gemaakt van het populaire vervoermiddel, de fiets. Aan de rijwielbewaarplaats van het station H.S. in Den Haag staan de reizigers bij het afhalen van hun karretje in lange rij Terugkeer der Engelsche en Italiaansche ambassadeurs. Het D. N. B. meldt: Naar in welingelichte kringen te Rome verluidt heeft men tusschen Rome en Lon den een overeenstemming tot stand kunnen brengen over den terugkeer der wederzijdsche ambassadeurs. Overeengekomen is dat den oorlogsschepen der Westelijke mogendheden wordt medegedeeld dat zich aan boord van het Italiaansche schip „Conté Rosso" de Engelsche ambassadeur, de leden der ambassade en de tot dusverre in Rome werkzame Engelsche journalisten bevinden. Men neemt der halve aan dat het Italiaansche schip op zijn reis door de Middellandsche Zee naar Lissabon, even als na de inscheping van den Italiaanschen ambas sadeur in Londen, zijn medewerkers en de Italiaan sche journalisten uit Engeland bij zijn terugkeer naar Italië niet zal worden lastig gevallen. Reuter deelt mede dat 500 tot 600 Italiaansche mannen, vrouwen en kinderen Groot-Brittannië met bestemming Lissabon verlaten. Later zullen zij met het Italiaansche s.s. „Conté Rosso" naar Italië worden gebracht. Een gelijk aantal Engelschen zal Italië verlaten. Amerika vertegenwoordigt de Engelsche belan gen in Italië. Het D.N.B. meldt voorts dat de Fransche en En gelsche journalisten, die met de ambassadeurstrei- nen uit Rome vertrokken zijn in een Woensdag gehouden persconferentie bij monde van de buiten landsche persvereeniging de Italiaansche regeering hun hartelijken dank hebben betuigd voor de groote voorkomendheid, waarmede de Italiaansche autoriteiten hen voor en tijdens hun vertrek heb ben behandeld. Zij lieter. er met nadruk op wij zen, aldus het D.N.B., dat zij helaas niet dezelfde voorkomendheid van de zijde hunner eigen autori teiten hebben ondervonden. De leider van de buitenlandsche persconferentie, gezant Rocco, heeft aan deze verklaring toegevoegd dat voor Italië ook in den oorlog de eischen der ridderlijkheid normale zaken zijn. FRANSCH TRANSPORTSCHIP VLUCHT IN SPAANSCIIE HAVEN. MADRID, 12 Juni (D.N.B.) Het Fransche troe pentransportschip „Général Lasarrière", dat door een Italiaansche duikboot achtervolgd werd. heeft zijn toevlucht gezocht in de haven van Alicante. Het vaartuig was met 700 Senegaleesche soldaten onderweg van Oran naar Marseille. Schip en troe pen werden voorloopig geïnterneerd. Contrabandemaatregelen tegen Italië. LONDEN 12 Juni. Een proclamatie des konings bepaalt dat van nu af tegenover Italië dezelfde contrabande-controle en hetzelfde uitvoer-embargo zal worden toegepast als tegenover Duitschland. (D. N. B.) VRIJDAG 14 JUNI JAARSVELD, 414,4 M. KRO-Uitzending 6.30—6.50 VPRO. 8.Berichten ANP 8.05 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstige causerie 12.Gramofoonmuziek 12.15 KRO-orkest 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuz. I.15 John Kristel en zijn Troubadours 2.Orgelcon cert 2.30 Zang met pianobegeleiding (2.402.50 Gra mofoonmuziek). 3.Gramofoonmuz. 3.10 Piano voordracht 3.30 Officieele mededeelingen of gra mofoonmuziek 4.Declamatie 4.15 Musiquette en soliste. 5.Voor de zieken. 5.15 Gramofoonmuziek 5.45 Rococo-octet. 6.15 Gramofoonmuziek 6.30 Cy clus „Groote mannen in bewogen tijden" 6.50 Gra mofoonmuziek. 7.Causerie „Vogels, vrienden en vijanden van den boer". 7.20 Gramofoonmuziek. 7.30 Officieele mededeelingen of gramofoonmuziek 8. Berichten ANP 8.10 Propaganda-toespraak 8.15 Kwintetconcert. 9.20 Zang met pianobegeleiding 9.35 KRO-Orkest en KRO-Melodisten 10.10.15 Berich ten ANP. KOOTWIJK, 1875 M. AVRO-Uitzending. 11.15 II.30 n.m. Berichten. 8.Berichten ANP. 8.15 Gramofoonmuziek 9. Berichten (Fransch) 9.15 Concertgebouw-orkest (opn.) 10.Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Solistenconcert 11.15 Berichten (Engelsch) 11.30 AVRO-Amusements orkest 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Belichten ANP. 1.Gramofoonmu ziek 1.45 Berichten (Fransch) 2,Berichten (Duitsch) 2.15 Ensemble Jonny Kroon. 3.15 Berich ten (Frans) 3.30 AVRO-Aeolian-orkest. 4.15 Gra mofoonmuziek 4.30 AVRO-Amusementsorkest en duo Ja (opn.) 5.Berichten (Engelsch) 6.30 Om roeporkest en solist 7.30 Puszta-orkest en solist. 8.00 Berichten (Duitsch) 8.15 Berichten (Engelsch) 3.30 Berichten ANP. 8.45 Gramofoonmuz. (9.159.30 Be richten Engelsch) 10.Berichten (Duitsch) 10.15 Berichten ANP. sluiting. 11.1511.30 Berichten (Fransch).

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 3