IJmuider Courant DAGBLAD VOOK VELSEN. IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, beiialve op Zon- en Feestdagen In cle Middel landsche Zee. Houtauto. Delicten die onder den Duitschen krijgsraad vallen Turkije en Rusland. Collecte Nationaal Hulpcomité 1940 uitgesteld. Bankenmoratorium opgeheven De K.L.M. in 1939. 25e JAARGANG No. 189 Ifltgavo Lourens Coster. Maatschappij voot Courant-Uitgaven en Algem Drukkerij N.V.. Gr. Houtstraat 93, Haarlem, Telefoon 10724 Bureau IJmulder Courant: Kennemerlaan 42, llmulden, Jolafoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen In de Kennemer Courant. Diroctie, P. W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOltl Hoofdredacteur! ROBERT PEEREBOOM VRIJDAG 14 JUNI 1940 Abonnementen per week /Q12H, P* maanrl ƒ0.5254, per 3 maanden ƒ1.55, franco per post 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentlön: 1-5 regels ƒ0.60, elke regel meer 0.12. BI] abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regelt ƒ1125, elke regel meer ƒ0.10. De Italianen, die Engeland en Frankrijk den oorlog hebben verklaard, hebben al heel spoedig bet eiland Malta gebombardeerd. En dat was een van de dingen die te verwachten waren want het is een dier belangrijke Engelsche steunpunten in de Middellandschè Zee, die Engeland de beheer- sching van den zeeweg naar Indië waarborgen. En die, vice-versa, het naar nieuwe grootheid streven de Italië in de overtuiging gebracht hebben, een gevangene in die zee te zijn. "Wie de kaart van de Middellandsche Zee bekijkt ontwaart meteen de ligging der Engelsche steun punten en begrijpt hun beteekenis. Zoo'n kaart vindt u in dit nummer. Daar is ten eerste de rots van Gibraltar, een voorgebergte aan de Zuidpunt van Spanje, dat een Engelsche vesting is en den toegang tot de Middellandsche Zee. door de nauwe Straat van Gibraltar die geen grooter breedte heeft dan 10 a 13 K.M., beheerscht. Sinds 1704 is dat een Engelsche kroonkolonie. De rots is zooiets als 4y2 K.M. lang, ruim een kilometer breed en 425 M. hoog. Op de Westelijke helling ligt het stadje Gi braltar met zijn nogal internationaal-samengestel- de bevolking van 21000 zielen. En behalve aan den Oostelijken rotswand, die steil uit zee oprijst, zijn er overal batterijen, forten, redoutes, wallen. In breede rotsgaanderijen op 200 en 260 M. hoogte zijn honderden stukken geschut opgesteld. Acht groote waterbakken en een put waarborgen de watervoorziening van het garnizoen. De deels in de rots uitgehouwen vesting is vaak als „schier onoverwinnelijk" betiteld. Het is natuurlijk de vraag of zij onneembaar is voor de moderne aan valsmiddelen. De historie heeft al zooveel vestin gen gekend die dat op den duur niet bleken te lijn. Dan is er het eiland Malta, tusschen Sicilië en de Afrikaansche kust, een heel eind verder dus op den weg naar Suez. Eigenlijk bezitten de En- gelschen daar (sinds 1800) een groep eilanden waarvan Malta (249 K.M.2) verreweg het grootste is. De overige heeten Gozzo, Comino, Cominotto en Filfoa. De twee laatstgenoemde zijn onbewoond en gevieren beslaan zij maar 54 K.M.2 aan grondge bied. De bodem van Malta is verweerde kalkrots, vol holen, grotten en klippen, het warme klimaat WQrdt getemperd door den frisschen zeewind en geldt als buitengewoon gezond, zoodat in vrediger dagen longlijders en rheumatici er hun heul kwamen zoeken. En het levert veel tuinbouwproducten óp en marmer, albast, goeden bouwsteen. Er is een industrie, die katoenen en zijden stoffen, koraal- gieraden, sigaren en meubels produceert. De han del en scheepvaart zijn belangrijk. Een gezegend land, zou men zeggen. Maar de taal is er Itali- aansch voorzoover er geen Malteesch (een ver basterd Arabisch) gesproken wordt, tèrwijl het gezag er Engelsch is. Hier ziet ge al een conflict. En behalve al die welvaart des vredes zijn er scheepswerven en arsenalen voor de Britsche vloot. Het is een vlootbasis die zeker een der kernpunten van den strijd in de Middellandsche Zee zal zijn. En die in den loop der eeuwen al een bewogen historie achter zich heeft. Het eiland heeft 240.000 inwoners; de tegenwoordige hoofdstad is La Valetta, de vroegere Citta Vecchia. Een spoorweg van 13 K.M. lengte verbindt die stadjes. En als derde Engelsche steimpunt in de Middel landsche Zee ligt daar in het Oosten, ten Zuiden van Klein-Azië, het schoone Cyprus met zijn met sneeuw bedekte bergkoepels. Een groot eiland, onge veer een kwart van de oppervlakte van ons land, maar met zijn 348.000 inwoners, die meerendeels de Grieksche taal spreken, maar dun bevolkt. Ook hier een heerlijk klimaat en een vruchtbare bodem maar een nog veel bewogener historie dan die van j Malta. Aardbevingen, oorlogen, besmettelijke ziek- j ten en in het verleden Turksche heerschappij hebben de bevolking geteisterd en beperkt. De bloemkool stamt uit Cyprus maar de Cypersche kat niet; die komt uit Syrië en hoorde dus kennelijk anders te heeten. Er is Cyprus wijn en de beste heet Commanderia. Er is vrijwat industrie. Er zijn groote naaldwouden en rivieren met zingende namen: Yalias en Pedias, en havens die Famagoesta en Li massol heeten. In 1878 verwierf Engeland Cyprus bij het Congres van Berlijn, tenminste het recht tot bezetting en administratie, met betaling van een jaarlijksch tribuut van 92.000 pond aan Turkije en erkenning van de Turksche souvereiniteit. Het werd het Britsche vlootstation bij het Suezkanaal. In den wereldoorlog werd het al op 5 November 1914 door de Engelsehen geannexeerd en sinds 1916 is het een kolonie met een zekere mate van zelf bestuur onder een Britschen gouverneur. Dit zijn enkele bijzonderheden over de drie veel besproken Engelsche steunpunten in de Middel landsche Zee, waarvan we wel spoedig nog veel meer ziillen hooren. R. P. De nieuwe paarden-drinkbak op Houtrust te Den Haag is voor de .jongens" een dankbare gelegenheid, om zich eens op te Frisschen. Niet, dat zulks anders niet mogelijk was, maar nu behoeft niemand te wachten en ieder is graag de eerste, om uit te qaan (Te Haarlem zijn goed geslaagde proeven genomen met een kleine auto, die met hout gestookt werd.) Nood, dat is al vaak gebleken, Lang ook vóór de laatste weken, Maakt de menschen vindingrijk; De met hout gestookte wagen, Gaf daar in de laatste dagen Ook weer duidelijk van blijk. de eerste demonstratie Was een keurige prestatie, Het ging zonder tegenspoed; En geen houterig bewegen, Niets daarvan, maar daarentegen, Zeer geruischloos, vlot en goed. Nooit in onze stoutste droomen Zijn we zoo nabij gekomen, Aan het ideale feit, Van een auto op de straten, Die in zoo perfecte mate, Op „zijn eigen houtje" rijdt. Dus ook zonder de benzine Kan de auto ons nog dienen, Laat ons hopen dat ze niet, Als ze vlot op hout moet loopen, Plotseling ophoudt met loopen, Als geen hout ook overschiet. Het A.N.P. meldt: Het Verordeningenblad voor het bezette Neder- landsche gebied bevat de volgende verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Neder- landsche gebied betreffende de bevoegdheid van den (Duitschen) krijgsraad (8 Juni 1940): Op grond van art. 5 van het decreet van den Führer betreffende de uitoefening van de regée- ringsbevoegdheden in Nederland van 18 Mei-, 1940 (Rijkswetblad 1 blz. -778) bepaal ik: Art. 1. Burgers van niet-Duitsche nationaliteit zijn onderworpen aan het oordeel van den (Duit schen) krijgsraad ten aanzien van delicten, welke 1. zich richten tegen de Duitsche weermacht, haar leden of tegen degenen, die op een of andere wijze bij haar werkzaam zijn, of 2. in gebouwen, localiteiten of inrichtingen ten behoeve van de Duitsche weermacht worden be gaan. Art. 2. Wanneer de commandant van het leger onderdeel, waartoe de betrokken (Duitsche) krijgs raad behoort, verklaart, dat hij van zijn bevoegd heid ingevolg art. 1 van deze verordening geen ge bruik maakt, gaat het recht tot vervolging en ver oordeeling over op de gewoonlijk tot strafvervol ging bevoegde autoriteiten. Art. 3. Deze verordening treedt in werking op den dag harer afkondiging. 's-Gravenhage, 8 Juni 1940. De Rijkscommissaris voor het bezette Neder- landsche gebied: Seyss-Inquart. Moskou zou Turksche actie om buiten het confict te blijven steunen. BELGRADO 14 Juni (D. N. B.) Het blad ■Politika" meldt uit Istanboel: „Men verneemt uit kringen, die in nauw contact staan tot de Turksche rtgeering dat de Sovjetregeering aan de regeering van Turkije heeft meegedeeld dat zij elke actie van Turkije om uit het conflict te blijven zal onder steunen." Hetzelfde blad meldt: „Dat in kringen, die in nauw contact staan met de Turksche regeering, ver klaard wordt dat tusschen Egypte en Turkijfj, een band bestaat. Deze band gaat echter niet zoo ver dat Turkije automatisch met Egypte moet optreden, d.w.z. Turkije behoeft niet in den oorlog te gaan voor het geval Egypte in een oorlog zou worden be trokken." 's GRAVENHAGE 14 Juni (A. N. P.) De openbare straatcollecte ten behoeve van het Nationaal Hulpcomité 1940, welke morgen zou worden gehouden, is voor het geheele land uit gesteld. Hoe komt de aapjeskoetsier aan zijn naam? Nu de als onmisbaar gekenschetste auto tijdelijk op non-actief is gesteld, is de ouderwetscne koetsier niet weinig in aan zien gestegen. Hij wordt gewoonlijk aan geduid met de benaming van „aapjes koetsier". Velen weten niet wanneer en hoe die benaming in de wereld gekomen is en daarom willen we er hier iets van vertellen. Ongeveer 58 jaar geleden werd in de hoofdstad van ons land een maatschappij opgericht, welke als iets heel bijzonders, op verschillende pleinen der stad rijtui gen liet stationneeren (de uitdrukking parkeeren was toen nog niet bekend), welke voertuigen dezelfde nuttige dien sten bewezen, als tot voor korten tijd de taxi's. Teneinde aan deze „nouveauté" nog meer cachet te verleenen de directie van de betrokken onderneming dacht er blijkbaar zoo over werden de koetsiers van de stationneerende rijtuigen gekleed in. een roode -rokjas, zooals men die op het tooneel gewoonlijk lakeien laat dragen. Juist in die dagen was het gebruikelijk, dat rondtrekkende kermisreizigers kleine jon gens en meisjes er op uitzonden, om langs de huizen door gedresseerde apen kunstjes te doen vertoonen; deze handige dieren waren steeds gekleed in een rood rokje. Het publiek ging er daarom al spoedig toe over om de huurkoetsiers met hun fraaie roode rok jassen de benaming van „aap jes-koetsier" te geven. Later is de roode rok afgeschaft; het kleedingstuk werd te spoedig vaal en bleek niet tegen de invloeden van ons klimaat bestand te zijn, zoodat de koetsiers er tenslotte alles behalve frisch uitzagen. Maar de benaming „aapjes-koetsier" is niet zoo spoedig verdwenen en wordt zélfs thans nog telkens weer gebruikt, als er van een huurkoetsier sprake is. 's-GRAVENHAGE, 13 Juni (A.N.P.) Het Verordeningenblad voor het bezette Nederlandsche gebied geeft de volgende verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende de opheffing van het banken moratorium (11 Juni 1940). Op grond van art. 5 van het decreet van den Führer betreffende de uitvoering van de regee- ringsbevoegdheden in Nederland van 18 Mei 1940 (Rijkswetblad 1 blz. 778) bepaal ik: Art. 1. De secretaris-generaal van het depar tement van financiën wordt gemachtigd, het be staande bankenmoratorium op te heffen en de noodige maatregelen, die daaraan verbonden zijn, te nemen. Art. 2. Deze verordening treedt in werking op den dag van afkondiging. 's-Gravenhage, 11 Juni 1940. De Rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied: Seyss-Inquart. Hierna publiceert het blad het eerste uitvoerings besluit van den secretaris-generaal van het depar tement van Financiën ingevolge de verordening no. 10/1940 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, betreffende de op heffing van het bankenmoratorium (11 Juni 1940). Art. 1. Het „Besluit Bankenmoratorium" van 10 Mei 1940 (staatsblad no. 483) wordt inge trokken. Art. 2. Dit uitvoeringsbesluit treedt in werking op den dag van afkondiging. 's-Gravenhage, 11 Juni 1940. De secretaris-generaal van het departement van Financiën: Trip. Na het efnde van den veldtocht in Noorwegen. Dagorders van Hitier, Goering en admiraal Rader. Parijs zal niel verdedigd worden Nieuwe opperbevelhebber van het Fransche leger. PARIJS, 13 Juni (D.N.B.) Officieel wordt bekend gemaakt, dat Parijs niet zal worden verdedigd. Volgens Reuter is in de Fransche hoofd stad bekend gemaakt dat de militaire opper bevelhebber van Parijs, generaal Héring, het opperbevel van het leger heeft gekregen. Generaal Dentz zal thans opperbevelhebber van Parijs worden. De Parijsche bevolking is hiervan in kennis gebracht door groote aanplakbiljetten op de muren. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 's GRAVENHAGE 14 Juni 1940. f 10.000: 20326 f1000: 5344 9031 21873 23835 f400: 8104 10562 13281 20181 23692 24817 f200: 1692 7327 9389 24315 f 100: 1303 1702 2417 2773 7343 10990 11453 11566 12686 16579 16696 17569 17864 18308 20275 20929 22883 BEVERWIJK GEMEENTE-AMBTENAREN GAAN VOETBALLEN In den loop var deze week heeft een aantal ge meente-ambtenaren en werklieden een voetbalclub opgericht. De club bestaat uit 15 leden en in het begin van deze week heeft men reeds geoefend. Het is de bedoeling, zeer binnenkort een der elf tallen van de plaatselijke vereenigingen uit te noo- digen een wedstrijd te spelen. In de nieuwe vereeniging zijn enkele bekende spelers, onder wie ook A. W. Horemans, een speler van „De Kennemers", opgenomen. EERVOL ONTSLAG. B. en W. stellen voor, den heer C. Baars, onder wijzer aan de Op. School voor U. L. O., wegens gezondheidsredenen met ingang van den datum, waarop het Raadsbesluit onherroepelijk zal zijn gevonden en indien dit vóór 16 Augustus a.s. het geval zal zijn, met ingang van dezen datum uit zijn betrekking eervol ontslag te verleenen. In de aldus ontstane vacature stellen B. en W. voor, te voorzien door overplaatsing van den heer K. Middelbeek, onderwijzer aan de Julianaschool, naar de Openb. U.L.O. School. Hoofdkwartier van den Führer, 13 Juni. (D.N.B.) De Führer en opperste bevelhebber van de weer macht heeft den volgenden dagorder gericht tot de soldaten, die in Noorwegen gestreden hebben: „Soldaten, de veldtocht in Noorwegen is geëin digd. De Britsche poging zich meester te maken van dit voor Duitschland vitale gebied is mislukt dank zij uw doodsverachting, uw moed. uw zelfop offering en uw taaie volharding. Ik heb aan u de hoogste eischèn moeten stellen. Gij hebt meer gedaan. Ik betuig de leiding mijn erkentelijkheid en mijn dank: den generaal der infanterie Von Falkenhorst voor de organisatie en de leiding van de operaties te land. generaal-admiraal Saai wachter. admiraal Carls en vice-admiraal Lütjens, voor de voorbereiding en de actie der vloot, ad miraal Böhm voor de versterking van de kustver dediging, generaal Milch en luitenant-generaal Geissler voor de actie en de leiding van de lucht macht. Ik betuig mijn dank en erkentelijkheid aan alle soldaten van leger, marine en luchtmacht, die door hun dapperheid en hun offervaardigheid voor het Duitsche rijk hebben geholpen bij het afwen den van een groot gevaar, Ik richt dezen dank in het bijzonder tot die raamlooze soldaten, wier hel denmoed helaas zoovaak voor de wereld verborgen blijft. Ik vertolk den strijders van Narvik de trot- sche bewondering van het Duitsche volk. Zij al len, die daar in het hooge noorden schouder aan schouder hebben gestaan, soldaten van de bergen de*- Ostmark, bemanningen onzer oorlogsschepen, valscherintroepen, gevechtsvliegens en bestuurders van transportvliegtuigen, zullen in de geschiede- ris genoemo" worden als de best? vertegenwoordi gers van het hoogste Duitsche soldatendom Luite nant-generaal Dietl breng ik den dank van het Duitsche volk voor de eervolle bladzijde, die hij aan het boek der Duitsche geschiedenis heeft toe gevoegd". De opperbevelhebber van het luchtwapen u ge- neraal-veldmaarschalk Goering, heeft een dag order aan het luchtwapen uitgevaardigd, welke o.a. als volgt luidt: „Soldaten van het luchtwapen kameraden. Geen vijandelijke afweer en geen te genwerking van het weer konden u weerhouden voor dezen even dapperen als genialen veldtocht de poort tot het succes te openen. Weg is de stra lenkrans van Brittannië's vloot. Elke bom van ons luchtwapen op Ergelsche schepen aan de kust van Noorwegen was een slag tegen de vermeende be- heersching der zeeën van de plutocratische oorlogs ophitsers aan de Theems. De strijd gaat voort. Gij Vóór September waren de resultaten bevredigend. Verschenen is het verslag van de Kon. Lucht vaart Mij. over 1939. Het volgende wordt eraan ontleend: Ten aanzien van het bedrijf in het algemeen stemden in de eerste acht maanden van het jaa* de resultaten tot voldoening. De bedrijfsresultaten, welke in deze perioden werden behaald waren» Passagiers 119.403 (v.j. 111.272) stijging 7.3%, Vracht en bag. in KG 1.770.870 (v.j. 1.448.787) stij ging 22%. Post, in KG 733.963 (v.j. 540.714) stij ging 35.7%. DE DIENST AMSTERDAM—BATAVIA. De belangrijke en voortdurende stijging der ver voerscijfers van de luchtverbinding tusschen Ne derland en Nederlandsch-Indië zette zich in 1939 voort. In de eerste acht maanden van het jaar was het vervoer van dien aard, dat verschillende plannen tot uitbreiding een economisch verant woorde basis kregen. In den loop van het jaar bereikte het passagiersvervoer het peil, waarop een ren dabele exploitatie van een tweemaal wekelijkschen dienst met snelle viermotorige vliegtuigen mogelijk zou zijn. De vervoerscijfers voor den dienst Amsterdam- Batavia voor de eerste periode van het jaar zijn: Passagiers 4.888 (v.j. 3.470) stijging 40.9%; vracht en bag. in KG 74.570 (v.j. 62.665) stijging 19%j, post, in KG 121.274 (v.j. 107.037) stijging EUROPA. De vervoerscijfers voor de eerste acht maanden van 1939 waren hier: passagiers 88.532 (v.j. 74.153) stijging 19.4%; vrafcht en bag. in KG 1.506.649 (v.j. 1.187.648) stijg. 26.9%; post ,irf KG 606.521 (v.j. 607.290) daling 0.1%. BINNENLAND. De gunstige ontwikkeling van het vervoer in het binnenland in 1938 heeft zich in 1939 niet voort gezet. De voornaamste oorzaak hiervat)„.was de onregelmatige exploitatie tengevolge van de bui tengewone militaire maatregelen der regeering. Het aantal passagiers liep hier van Januari tot Augustus terug van 26.096 in 1938 tot 17.559 in 1939 of een daling met 32.7 procent. WEST-INDIë. Het vervoer bleef ononderbroken stijgen, zoodat de resultaten in de vooroorlogsperiode van 1939 het volgende beeld vertoonen: Passagiers 8.424 (v.j. 5.359) stijging 57.2%; vracht en bag. in KG 71.807 (v.j. 48.286) stijg. 48.7%; post in KG 5.962 (v.j. 3.735) stijg. 59.6%. Door het nemen van verschillende maatregelen was.de K.L.M. er in geslaagd in de laatste maan den van 1939 weer een'luchtnet op te bouwen van weliswaar geringen omvang, doch waarvan het ge bruik zelfs intensief begon te worden. De vervoerresultaten van het geheele bedrijf in de oorlogsperiode van 1939 zijn opgebracht door de exploitatie van een klein luchtnet; mogen zij op zich zelf beschouwd nog tot een zekere voldoe ning aanleiding geven, in vergelijking met de re sultaten in de overeenkomstige periode van het vorige jaar vertoonen zij een belangrijken terug gang: September-December. Passagiers 17.400 (v. j. 52.448) (daling 66.7 pet.), vracht plus bagage in k.g. 419.501 (v. j. 922.493) (daling 54.5 pet), post in k.g. 171.463 (v. j. 315.839) (daling 45.7 pet.) WEST-INDIë. In West-Indië bleven de vervoersresultaten der K.L.M. zonder onderbreking gunstig. Het net werd belangrijk uitgebreid: de luchtverbinding tusschen Curagao en Paramaribo (via Trinidad) werd ge opend op 4 September. Het vervoer ontwikkelde zich in de laatste vier maanden van 1939 op de hieronder aangegeven wijze: SeptemberDecember: passagiers 4.342 (v. j. 3.718) stijging plus 30.2 pet., vracht plus bagage in k.g. 40.794 (v. j. 31.254) stijging plus 30.5 pet, post in k.g. 3.488 (v. j. 2.555) stijging plus 36.5 pet. De ontvangsten bedroegen in dit verslagjaar bij na f 11.000.000, hetgeen ongeveer f 264.000 minder beteekent dan in het jaar 1938, in de eerste drie maanden van den oorlog werd in totaal f 750.000 minder ontvangen, waardoor de gunstige resulta ten, welke reeds waren bereikt, volkomen teniet werden gedaan. Het was nog net mogelijk te eindi gen met ongeveer hetzelfde verlies als in 1938. Dit verlies werd gedekt door de subsidie. hebt thans stellingen betrokken, waaruit de'stooten in het hart van den vijand opgaan. De leuze van het Duitsche luchtwapen is en blijft: overwinning". De opperbevelhebber der ooriogsmarine, groot admiraal Rader, heeft bij het einde van de krijgs verrichtingen in Noorwegen eveneens een dagorder aan de oorlogsmarine uitgevaardigd, waarin hij op de voorbeeldige samenwerking der oorlogsma rine met de andere deelen der weermacht wijst. Egyptische steun voor Engeland. Besluit van den Egyptischen Senaat. KA'iRO, 13 Juni (Reuter). Na debatten, die drie uur duurden, over de houding van Egypte tegenover Italië, heeft de Egyptische senaat besloten ook verder zijn bondgenoot, Groot Brittannië, zooveel mogelijk steun te verleenen. VELSEN JUBILEA AAN DE PAPIERFABRIEK. Na de reeds gevierde jubilea van de heeren F. W. Otte, J. de Jong, en L. Bruinzeel werkzaam in de Papierfabriek, die onderscheidenlijk den len, Sen. lOen van deze maand 30 jaar in dienst bij de N.V. Vereen. Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder en Zonen waren en wien buiten een vrijen dag de gebruikelijke enveloppe werd overhandigd, zullen Zaterdag 15 Juni wederom drie arbeiders jubileeren. De heer W. J. Rozemeyer, die 27 Maart 1897 te Velsen werd geboren, herdenkt dan zijn 30-jarig dienstverband. Hij is werkzaam bij de cellulose- machines. Ook de heer A. Warmenhoven, die werk zaam is in de loodbranderswerkplaats van de me chanische werkplaats is dien dag 30 jaar in dienst van de firma. Tenslotte viert op denzelfden dag de heer Joh. van der Zon, die in de kapperij van de cellulosefabriekwerkt, zijn zilveren dienstju- bileum. Op 22 Juni viert tenslotte de heer J. van Vuuren zijn 30-jarig jubileum.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1