Vooral! PREDIKBEURTEN De inenting tegen Pokken Een beschouwing van den Directeur van den Geneesk. Dienst. Dr. B. M. ter Borg, waarn. directeur van den Gem. Geneeskundigen Dienst schrijft ons: Nu de Gem. Geneesk. Dienst van de Gemeen te Velsen op 17 en 18 Juni a.s. de gelegenheid geelt tot kostelooze inënting van kinderen tegen pokken, lijkt het me wenschelïjik het vaccinatie- vraagstuk nader toe te lichten. De pokken is, zooals men weet, een der meest ernstige ziekten, die bestaan. De patiënten voelen zich hierbij zwaar ziek, terwijl het geheele lichaam overzaaid is met groote blazen. Het sterftecijfer is zeer hoog, en mocht de patiënt ge nezen, dan is de huid voor altijd geschonden, door de groote litteekens, welke de pokpuisten achterlaten. De pokken hebben in vroegere eeuwen ontel bare slachtoffers gemaakt. Vele epidemieën hebben ook ons land geteisterd. Doch in West- Europa is gedurende de laatste honderd jaar de ziekte onderdrukt en thans hebben de meeste Nederlandsche artsen nimmer een geval van pokken behoeven te behandelen. Waaraan is deze vooruitgang te danken? Ten deele natuurlijk aan de verbeterde hygiënische omstandigheden, welke tengevolge hébben ge had, dat ook andere besmettelijke ziekten als roodvonk, diphterie en typhus tegenwoordig veel minder vaak voorkomen dan vroeger. Doch in de voornaamste plaats is het te danken aan de vaccinatie of inenting. Het is de Engelsche dorpsarts Jenner geweest, die deze zegen aan de menschheid heeft gege ven. Jenner had van de landbouwers in zijn praktijk geleerd, dat op de uiers van koeien dikwijls een uitslag wordt aangetroffen, die veel gelijkenis vertoont met pokken. Door het mel ken kregen de knechts of melkmeisjes ook dik wijls dergelijke blazen of puisten aan hun han- dén, en onder de boerenbevolking leefde de over tuiging, dat zoo iemand, wanneer hij tijdens een epidemie met echte pokken in aanraking komt, gezond blijft. Dit was het uitgangspunt van Jen- ners ontdekking en nadat hij gedurende dertig jaren uitgebreide studies over dit onderwerp had gemaakt, entte hij in 1796 voor het eerst deze koepokstof, verkregen uit bovengenoemde puis ten, over op een achtjarig kind. Bij een spoedig daarop volgende epidemie bleef dit kind ge spaard. Deze methode van Jenner, die later op velerlei wijze is verbeterd, heeft in alle beschaafde lan den van de wereld navolging gevonden, en de toepassing daarvan werd door den staat bevor derd. Zoo werd geleidelijk de geheele bevolking onvatbaar gemaakt en mocht er soms een schip met een geval van pokken aan boord een haven binnendoopen, dan kreeg de ziekte in deze lan den geens kans zich uit te breiden. Vandaar dus dat de eens zoo gevreesde ziekte in de West- Europeesche landen zoo zeldzaam is geworden. In ons land bestond tot 193.0 een indirecte dwang tot vaccinatie. De kinderen mochten na melijk niet op een school worden toegelaten, in dien ze het bekende „pokkenbriefje", het bewijs van een goed geslaagde inënting, niet konden toonen. Het gevolg was. dat practisch alle kinde ren hier waren ingeënt. Maar tegen den dwang van inënting is van den beginne af veel strijd gevoerd, ten d^ele om ethische redenen, o.a. het aantasten van de per soonlijke vrijheid, waarop ik niet nader zal in gaan, ten deele om de gevaren, die aan de in enting zijn verbonden.: Een dezer gevaren is, dat bij kinderen, die lijden aan een huidaandoening de kans bestaat, dat de pokpuisten zich over het geheele lichaam verspreiden, doch dit gevaar is- te ondervangen, door slechts die kinderen in te enten, wier huid geen enkele afwijking ver toont. Een grooter gevaar is echter, dat er na de inenting in zeldzame gevallen een hersen ziekte ontstaat, encephalitis genaamd. Dit was voor onze regeering aanleiding om in 1930 in ons land de dwang tot vaccinatie op te heffen. Deze opheffing heeft tengevolge gehad, dat er momenteel meer dan 1.500.000 kinderen in Nederland niet zijn ingeënt. Mocht er nu hier te lande onverhoopt- een geval van pokken bin nenkomen en dit zal ongetwijfeld eerder of later gebeuren, dan zal ons volk niet meer tegen deze ziekte gewapend zijn, en de pokken zullen een ramp voor ons volk worden. Dit mag zoo niet doorgaan, en daarom raden de meeste Nederlandsche artsen u dringend: Laat uw kind inenten op den leeftijd, welke voor het optreden van hersenaandoeningen het min ste gevaar oplevert en dit is de leeftijd tusschen 4 maanden en twee jaar. Bij kinderen op de zen leeftijd zijn er ook in ons land wel enkele gevallen van encephalitis voorgekomen, maar sterftegev-allen zijn daaronder in ons land nooit, waargenomen. Bovendien is het aantal ziektege vallen zeer gering. Inderdaad blij ft er een zeker risico, doch dit ri sico kunnen we aanvaarden, zooals we er in het leven zoo vele moeten aanvaarden. Immers, we loopen ook een zeker risico, als we het Ken- nemerplein oversteken, of als we plaats nemen in een trein of auto. Nu zou men zich kunnen afvragen: kunnen we niet wachten met inenting totdat zich werke lijk gevallen van pokken in ons land voordoen? Het antwoord moet ontkennend luiden. Als er werkelijk pokken in ons land voorkomen zal het bezwaar van de geringe kans op een hersenaan- doening natuurlijk in het niet vallen tegen het een ieder bedreigende pókkengevaar. Dan zul len allen zich verdringen voor de deuren van de vaccinatielokalen, en dan zullen de artsen, die de vaccinatie verrichten, minder goed in de ge legenheid zijn, te letten op de mogelijke aandoe ningen, die vaccinatie minder gewenscht ma ken. En dan zal moeten worden ingeënt op iede- ren leeftijd, dus ook op den leeftijd, die grooter gevaar voor het optreden van hersenaandoenin gen na vaccinatie oplevert. Deze massavaccina tie zal dan vermoedelijk meer gevallen van en cephalitis en andere verwikkelingen ten gevolge hebben en bovendien zal men dan in vele ge vallen te laat zijn, omdat een aantal kinderen dan reeds kan zijn besmet. Het is derhalve van het grootste belang, dat men op het juiste tijd stip, op den juisten leeftijd, en onder de meest gunstige omstandigheden de kinderen laat in enten. Juist in dezen tijd, nu door de oorlogsomstan digheden de kans op verbreiding van besmette lijke ziekten zooveel grooter is geworden, kan den ouders niet anders dan met den meesten aandrang worden geraden: Laat uw kinderen inenten voor het te laat is en doe dit op den meest geschikten leeftijd, nl. tusschen 4 maan den en twee jaren. Gij bewijst er uw kind en dus uw volk een weldaad mede. IS HIER IETS VAN U BIJ? Hieronder volgt een opgaaf van de in de ge meente Velsen gevonden voorwerpen, waarover aan het Hoofdbureau van Politie, Tiberiusplein 1, in lichtingen te bekomen zijn op eiken werkdag van 1112 uur v.m. en van 45 uur n.m., met uitzon dering van Zaterdagmiddag (niet per telefoon). Een vulpen, een heerenrijwiel, een ring met sleutels, eendamesportemonnaie inh. 0.52, een sleutel, een rijwielbelastingmerk, een marine- hangmat, een zwart kinderschoentje, een beige 1 regenjas, een zilverbon van een rijksdaalder, twee houten balken, een bruine actetasch inh. een boek en een alum, koffieflesch, een blauwe muts, een doosje inh. 7 stukken zeep, een roode vulpen, een blauw kruikje, een kinderbril, een hond (bouvier, teef), een kwartiermuts, een blauw dames-zwempak met gele badmuts, een roode dames-vulpen in étui. een Yale- sleutel. HET PARCOURS VAN DEN WANDELTOCHT. Het parcours van den 35 K.M. wandeltocht, die a.s. Zondag door den Noord-Hollandschen Wan delsport Bond in Velsen wordt georganiseerd, is als volgt samengesteld: Velserbeek, r.a. Driehui- zerkerkweg. l.a. Waterlandweg, Doodweg r.a Biezenweg, l.a. Hagelingerweg, r.a. Hoofdstraat, r.a. Middendorpstraat, l.a. Wüstelaan, r.a. Burge meester Rijkenspark (Hoofdingang), l.a. Hard draverslaan, Wij nol dy Daniëlslaan, r.a. Wüste laan. Bloemendaalsche weg, l.a. tegelpad over, Van Dalenlaan, Bloemendaalscheweg, r.a. Johan Verhulstweg, r.a. Duinlustparkweg, l.a. Vinken- baan, Willem de Zwijgerlaan, wandelpaden hou den, l.a. Middenduinerweg, r.a. Duin- en Kruid- bergerweg, Driehuis-Westerveld, l.a. Driehuizer- kerkweg. l.a. de Genestetlaan, l.a. Zeeweg, r.a. Groeneweg, Ver Loren van Themaatlaan, Zij hek Velserbeek. Lindenlaan. Rust. Linden laan, r.a. van Tuyllweg, r.a. Stations weg, Ia. naar de ponten, ponten over en daarna l.a. Kanaalkade, Spoorbrug onderdoor naar P.E.N. Centrale, Rooswijkerlaan tot vier sprong, r.a. weg door weiland, l.a. Gildenlaan, l.a. Schulpweg, l.a. Beeksanghlaan, l.a. Zeestraat, r.a. Noorder Wijkweg, r.a. Populierenlaan. l.a. Lijsterbeslaan, r.a. Romerkerkweg, l.a. H. Bur gerstraat. r.a. C. H. Moensstraat, Noorüer Park- faan, Mr. van Lingenlaan, r.a. Koningstraat. Velserweg, Wijkerstraatweg, Ponten over recht door Meervlietstraat, r.a. Driehuizerkerkweg, Velserbeek. Einde. Het parcours van den 25 K.M. tocht beslaat een gedeelte van het parcours van den tocht van 35 K.M. De zangkoren in hel afgeloopen seizoen. Zeer goede prestaties. Wanneer wij op de uitvoeringen, door de koren van Velsen-IJmuiden en Beverwijk in 19391940 gegeven, terugzien dan is een woord van oprechte waardeering voor hetgeen bereikt werd en voor het ernstige streven naar het brengen van goeden koorzang ook over het afgeloopen seizoen zeker weer op zijn plaats. Deze waardeering stijgt nog als wij bedenken, hoe ook de zangkoren een vermindering in het getal hunner supporters en hetgeen te meer klemde in het getal hunner leden,' moesten on dergaan. De mobilisatie, welke vooral de mannen koren in hun bestaan ernstig bedreigde, heeft me nig zangkoor, dat over geen voldoende reserves beschikte, bijna ten val gebracht. Ook was_ de animo voor concertbezoek den - afgeloopen winter niet zoo als we het vroeger gewend waren. Hier sprak met de internationale situatie en haar terugslag op ons land eveneens de strenge koning winter een woordje mee. Hoe het zij: dat alles is gelukkig voorbij en wanneer men over een paar maanden aan het begin van een hieuw seizoen staat, mogen we verwachten, dat ook bij onze zangkoren het vereenigingswerk opnieuw ter hand genomen wordt en men met nSeuwen moed en met animo de toekomst tegemoet treden zal. In 19391940 verdienen verscheidene concerten door dit overzichtje „aan de vergetelheid ontrukt" te worden. Niet alleen omdat er dikwijls zang ten beste gegeven werd, welke de moeite van het in studie nemen waard was, maar ook in de veelal zeer goede afwerking van het ten gehoore ge brachte. En daar komt den dirigenten een woord van waardeering voor toe. Denken wij dan niet in de eerste plaats aan het geen Stephen Jansen met het Chr. gem. koor „Looft den Heer" presteerde met de uitvoering van het Messias-oratorium? Dit was van alle uitvoeren den knap werk. Een volle kerk heeft ademloos ge luisterd naar de prachtige vertolking van deze schoone compositie met haar vele hoogtepunten in de ontroerende Handel-koren. Zulke superieure muziekavonden kan men niet genoeg naar waarde schatten. Onmiddellijk hierop volgende moeten we noe men den herdenkingsavond gewijd aan de nage dachtenis van den musicus Theo van Zutphen. Deze samenkomst, gegeven in de eenvoudige Beth- lehemkerk, werd georganiseei-d door de Chr. gem. zangvereeniging Hallelujah, die ons wederom liet hooren hoe wijlen van Zutphen dit koor tot een goed-klinkend ensemble wist op te werken. Te zamen met de zustervereeniging Vox Humana uit Beverwijk zong het onder leiding van zijn nieuwen dirigent P. J. Potgieser eenige koorwerken, op een wijze die van ernstige studie getuigde en die groo- ten indruk maakte op de goedbezette kerk. In dit résumé moeten we zeer zeker een eere plaats inruimen voor den dirigent H. van Dijk uit Beverwijk, die zijn trouwe bezoekers in het afge loopen seizoen vergastte op eenige bijzonder ge slaagde concerten. Daar was dan eerst het Kerst concert in de oude Ned. Herv. kerk, dat een volko men succes was voor de drie samenwerkende Doopsgezinde zangkoren, uit Beverwijk, Haarlem en Amsterdam. Een Kerstavond, die velen nog lang bij blijven zal. Eveneens genoten we van de uitvoering door het mannenkoor „Zanglust" ge geven in het Kennemer-Theater, welke uitvoering door den heer Van Dijk en zijn mannen tot in alle onderdeelen verzorgd was en waarop uitste kend gezongen werd. Het mannenkoor „De Eendracht" bestond dit voorjaar 10 jaar en vierde dit jubileum met een uitgebreide receptie waarbij vele afgevaardigden den jubilaris huldigden en met een feestconcert onder leiding van Stephen Jansen. Er bestond groote belangstelling voor dit concert ook uit ver- eenigingskringen en de feestende zangers, die hun dirigent in de huldiging betrokken, zongen op en thousiaste wijze. Een volgend overzichtje zullen wij wijden aan de uitvoeringen van „Lenteklokjes", „Nieuw Ho sanna", „Polyhymnia" en „Vox Humana" te Be- v ei-wijk. W. Hulpactie voor Rotterdam. De actie, die op initiatief van pastoor Moleman en den Oud-Katholieken Besturenbond, waarbij aan gesloten alle plaatselijke Oud-Kath. vereenigingen, gevoerd wordt om de Oud-Kath. geloofsgenooten die door het bombardement van Rotterdam zware verliezen hebben geleden en van wie zeker 10 pet. have en goed heeft verloren, te steunen en te helpen, blijkt in deze kringen vele milde gevers te hebben gevonden. In slechts enkele dagen hebben vele Oud Katholieken veel kleeding, dekking en huishoude lijke benoodigdheden bijeengebracht. In vele ge vallen kon geconstateerd worden, dat er ook veel nieuw goed werd geschonken. Financieel wordt eveneens krachtige steun verleend. Naar men ons mededeelde was reeds een bedrag van bijna f300 door grootace en kleinere giften ingekomen. Daar deze actie door de geheele Oud-Katholieke Kerk van Nederland wordt ondernomen mag ver wacht worden, dat, aan de getroffenen een flinke steun zal kunnen worden geboden, Als er zieken zijn. Zondagsdienst geneesheeren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door dr. Th. J. J. Duterloo, Zeestraat 29, telef. 3838. Apotheek Donker, Breestraat 61, telef. 3150 is in de komende week belast met de waarneming van den Zondags- en nachtdienst. De aardbeienveilingen beginnen. Op Dinsdag 18 Juni. De speciale .aardbeienveilingen zullen op Dins dag 18 Juni een aanvang nemen. Zoowel aan de Vereenigde Veilingen als aan de B. E. T.-veiling zullen van dien datum af des namiddags te 4 uur veilingen van aardbeien worden gehouden. De weersomstandigheden warén vooral de laatste dagen voor het rijpingsproces buitengewoon bevor derlijk. Ondanks den strengen winter beginnen de aardbeienveilingen precies op denzelfden dag als vorig jaar. Voor de eerste veilingen kunnen reeds flinke aanvoeren worden tegemoet gezien. CASTR1CUM Houdt de bonden thuis. In den laatsten tijd kwamen bij de politie talrijke klachten in over losloopende honden, die schade aan tuinen toebrengen. Bij politieverordening i: het verboden honden zonder toezicht op den open baren weg te laten loopen. De politie zal van heden af op de naleving van deze bepaling streng toezien en tegen de eigenaren van losloopende honden on middellijk proces-verbaal opmaken. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Catharïna Johanna, dochter van M. Zijp en M. C. Smit, Hoogevoort 18; Geertruida Jo hanna, dochter van C. Nanne en G. Druijven, Nuh. v. d. Veenstraat 48. Getrouwd: J. Jansen en J. Zonneveld, K. Houte straat 13, Heemskerk; J. J. Jansen en C. C. de Wit, Oudend 6, Heemskerk. Overleden: Rienk van Kammen,, 76 j„ wonende te Castricum; Jan Gerdes, 58 j.f wonende te Am sterdam. Wat gevonden werd. Gevonden: twee sleuteltjes (politie Castricum); een fïetstaschje met inhoud (De Mooy, Braken burgstraat 24); eën bos sleutels, 3 stuks (politie Castricum); een grijze heerenpullover (Kramers weg 6); een kmderschoentje (politie Castricum); aan komen loopen witte leghorn (Davids, Mr. Lud- wigstraat 41). PREANGER REGENTSCHAPPEN. In de Vrijdag gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders in de landbouw- maatschappij „Preanger Regentschappen" N.V. werd het jaarverslag 1939 voor kennisgeving aan genomen, de balans en .winst- en verliesrekening per 31 December 1939 goedgekeurd en het divi dend vastgesteld op .11 procent. De heer Beels van Heemstede werd als commissaris herkozen. voorkome men. verstopping, slechte ont lasting, overmatig vet, die de oorzaak zijn van aambeien, rheumatiek, vale onreine huid, hoofdpijnen, enz door grondige zuivering van bloed en ingewanden mei Dr. Schieffer's Stofwisselingzout. Een weldaad voor het oiganisme' Flacon 1.0S. Dubbele'tlacon t 1.7S bij apottiekeis en vakdrogisten (Adv. Ingez. Med.) AGENDA VOOR BEVERWIJK. ZATERDAG 15 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Vooruit met de geit" met George Formby (geprolongeerd) en „Terwijl New-York slaapt", 8 uur. ZONDAG 16 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Vooruit met de geit" met George Formby (geprolongeerd) en „Terwijl New-York sleept". Doorloopende ma- tinee's van 2.307 uur met beide hoofdfilms en bijprogramma en 8 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 15 JUNI Thalia Theater: „Wereldsche Vrouwen" en „Ver miste Meisjes", 8 uur. Rex Theater: „De avonturierster", 8 uur. Theater De Pont: „De Spooktrein" en „Wolven van het Westen", 8 uur. ZONDAG 16 JUNI Thalia Theater: „Wereldsche Vrouwen" en „Ver miste Meisjes", 8 uur. Rex Theater: „De avonturierster", 8 uur. Theater De Pont: „De Spooktrein" en „Wolven van het Westen", 8-uur. - In alle theaters 3 uur matinee. ZONDAGSDIENST DER APOTHEGEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de IJmuider Apotheek, Ko ningsplein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 15 JUNI Rembrandt Theater: „Operabal", een feest van den lach, 2.30, 7 en_9.15 uur. Palace: „Als een dief in den nacht", 2.7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Doodloopende straat", 2.30, 7 en 9 uur. Frans Hals Theater: „Pensionaat voor heeren", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. Dancing Dancing La Gaité, Raaks. Gerard Huissteden met orkest. 812 uur. ZONDAG 16 JUNI Dancing Dancing La Gaité, Raaks. Gerard Huissteden met orkest. 36 en 812 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Palace: „Duistere machten", 11.30 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken an Haarlemsche schilders. 104 uur. MAANDAG 17 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders, 10uur. Strijd tegen den Coloradokever zeer noodig. Nu op verschillende plaatsen de Coloradokever wederom gevonden wordt, vestigt de Planten ziektenkundige dienst nogmaals de aandacht van alle verbouwers van aardappelen er op, dat het noodzakelijk Ls, dat zij zeer nauwkeurig op de aanwezigheid van het insect in hun aardappel velden letten en van elk geval onmiddellijk aan gifte doen ten gemeente-huize. Het aantal kevers, dat op de verschillende plaatsen is waargenomen, is gering en bepaalt zich meestal tot één of enkele. Het is echter van het grootste belang, dat al die kevers en even tueel hun eieren en larven, gevangen en vernie tigd worden, opdat zij niet tot vermeerdering komen. Dit kan door nauwkeurig toezicht bereikt worden en daarom wordt nogmaals aller mede werking hierbij verzocht. Waar kevers (1 cm. lang, ovaal van vorm, geel met tien zwarte overlangsche strepen op de dek schilden) gevonden worden, moeten deze onmid dellijk gevangen worden om verspreiding te voor komen. Verder is het gewenscht op de plaats waar men de kevers, roode eihoopjes of roode larven op-aardappelplanten gevonden heeft, een stok of ander kenteeken te plaatsen, opdat die vindplaats dadelijk kan worden teruggevonden Men moet behalve de aangifte ten gemeentehuize ook mededeeling over de vindplaats doen aan den district-ambtenaar van den plantenziektenkun- digen dienst of aan den plaatselijken Colorado kevercontroleur. opdat vanwege dezen dienst alle verdere maatregelen voor uitroeiing van het in sect ter plaatse genorrfen kunnen - worden. Kolonel Sclvwabedissen aanvaardt zijn ambt. 'sGRAVENHAGE 14 Juni (A. N. P.) Officieel wordt medegedeeld: In den voormiddag van den 14den Juni heeft de door den opperbevelhebber van de Duilsche weer macht in Nederland benoemde Duitsche commissai-is voor de tenuitvoerlegging van de demobilisatie van de Nederlandsche land- en zeemacht, Oberst I. G. Schwabedissen, zijn ambt aanvaard. Hij begroette bij deze gelegenheid generaal Win kelman en de officieren van het Nederlandsche opperbevel van land- en zeemacht. In zijn toespraak wees oberst. I. G. Schwabedissen o.a. op het vol gende: Door de grootmoedigheid van den Führer van het groot Duitsche rijk is het mogelijk de Nederlandsche land- en zeemacht in volkomen orde te demobili- seeren en de soldaten niet in gevangenschap weg te voeren, doch hen terstond weer in het vrije bedrijfs leven in te schakelen. Van Duitsche zijde heeft men het voornemen de verdere demobilisatie in den zelfden zin als tot dusverre voort te zetten, ondei voorwaarde, dat ook van Nederlandsche zijde op recht en loyaal daaraan wordt medegewerkt. Oberst I. G. Schwabedissen besloot met aan de verzamelde Nederlandsche officieren dank te bren gen voor den arbeid, dien zij tot dusver geleverd hebben. De petroleumdistributie voor de binnenscheepvaart. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend: Het verbruik van petroleum voor motoien aan boord van vaartuigen in de rivier- en binnenvaart is verboden zonder een door ol namens den in specteur-generaal van het verkeer telkens voor den duur van één-of meer reizen afgegeven schrif telijke vergunning, welke vergunning tijdens de reis aan boord van het vaaYtuig dient te zijn en op aanvraag aan de controleerende ambtenaren moet -worden getoond. Vergunningen kunnen worden aangevraagd bij de secretarissen en agenten der bevrachtingscom missies. In de dagbladen zullen per officieele publicatie nadere bijzonderheden bekend worden gemaakt (A.N.P.) VISSCHEN OP HET IJSELMEER. De burgemeester der gemeente Bunschoten brengt ter kennis van de IJselmeervisschers: le. Dat volgens een mededeeling van de vis- scherij-inspectie te Hoorn binnen de lijn niet gevischt mag worden. 2e. Dat op het .visschen zonder vergunning door genoemde visscherijinspectie scherp zal worden toegezien. (A.N.P.) VREEMDE VISCHVANGST. De jeugd van Spakenburg, welke Vrijdag ter vischvangst was getogen, heeft zeer goede vang sten gemaakt, al waren deze dan niet van het gebruikelijke soort. Een der jongens kreeg in de binnengracht beet en trok uit alle macht. Het slachtoffer onder water was echter zoo zwaar, dat het slechts met vereende krachten en stevi ger materiaal dan de hengel aan de oppervlakte kon worden gebracht. Het bleek een motorfiets tezijn. Verder visschen had tot resultaat, dat eenige flesschen wijn en kisten met munitie op den wal konden worden gebracht. Naar de her komst van deze voorwerpen wordt'een onderzoek ingesteld. (A.N.P.) SANTPOORT N. H. KERK. 10: Ds. R. H. Oldeman. N. H. KAPEL. 10: Ds. D. Veldkamp, Valkenburg Z.H. GER. KERK in H. V., Wüstelaan. 10: Ir. B. H. Blan kenberg, van Aerdenhout. IJMUIDEN N. H. KERK, Kanaalstraat. 10: Ds. G. F. Callenbach IJmuiden O. 5.30: Ds. L. Lagerwey. BETHLEHEMKERK, Oranjestraat 8. 10 en 5: Lees- dienst. HERV. EVANG., Oranjestraat 8. 10 en 5: Leesdienst GER. KERK, Wilhelminakade. 10: Ds. Wesbonk. 5 Ds. Kapteyn. GER. KERK, Rambonnetlaan. 10: Ds, Kapteyn. 5 Ds. S. E. Wesbonk, CHR. GER. KERK. 10 en 5: Ds. A. Zwiep DOOPSGEZ en PROT BOND Helmstraat 9 10.30 Ds. Milatz. 0.-KATH. KERK. 10: H. Dienst. 7: Vesper LEGER DES HEILS, Edisonstraat. 10: Heilïgings- dienst. 7.30: Verlossingssamenkomst. IJMUIDEN-OOST N. H. KERK, Goede Herderkerk Velserduinweg 10: W. J. Fournier, Scharner. 5.30: Ds. G. F. Callen bach. VRIJZ HERV., Vereen.geb. Stationsweg. Velsen Geen dienst. GER KERK, Velserduinweg. 10 en 5- Ds E G. var Teylingen 1.UTH. GENÓOTSCH., Herv. Vereen, geb., Kalver- straat 8. Geen dienst. BAPTISTEN-GEM., Willemsbeekweg 22. Woensdag 8: Ds. L. de Haan. pred. te Haarlem. STADSEVANG.. Willemsbeekweg. 10: Samenkomsi v. Geloovigen. 7.3Ó- Evangelisatiesamenkomst. UERST APOST ZENDINGSGEM Willebrordstr 10. 10: Godsdienstoefening. KOZEKRUISERS, Stationsweg 65. 10.30: Tempel dienst. Zaterdag 7.15: Genezingsdienst. VELSEN N. H. KERK. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. VELSEN-NOORD GER. KERK. Geen opaave ontvangen. BEVERWIJK N. H. KERIv, Kerkstraat. 10: Ds. J. de Vries. DOOPSGEZ. GEM., Meerstr. 10: Ds. IJntema, Haarlem. VRIJZ. HERV.. Parklaan. Geen dienst. EVANG. LUTH. GEM.. IConingstr. Geen dienst. GER KERK, C. H. Moensplein. 10 en 5. Ds. H Holtrop. VRIJE EVANG. „MARANATHA" Adrichemstr. 3b 10: J. A. Hoekendijk, uit Heemstede. Dr. Schuytstr 31: Maandag 2: Naaikrans; 8: Man, dolineclub. Woensdag 89: Openluchtsamenk. 0g het Gem. Parkeerterrein. CASTRICUM N. H. GEM. 10: Ds. Seuleyn. EVANGELISATIEVEREEN. 10: Ds. H. Prins, uit Haarlem. GER. KERK. 10 en 5.30: Ds. Krüger. HEEMSKERK N. H. KERK. 10: Ds. J IJzerman. WIJK AAN ZEE EN DUIN N. H. KERK. 10: Ds. L. Lagerwey, uit IJmuiden VEREENIGINGSGEBOUW, Populierenlaan. 'i0. W. C. Luuring, hulppred. 1126 1619 2562 3106 3729 4373 5407 6254 483e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 5de lijst Trekking van Vrijdag 14 Juni 1949 Hooge Prijzen l 10.000.— 20326 f 1.000.— 5344 9031 21873 23835 f 400.— 8104 10562 13281 23692 24817 f 200.— 1692 7327 9389 24315 f 100.— 1303 1702 2417 2773 7343 I 11453 11566 12686 16574 16696 17569 17864 li 20181 20275 '20929 22883 Prijzen van f 70. 1166 1396 1415 1428 1784 1849 1892 2009 2611 2627 2711 2748 3349 3356 3365 3670 3872 3980 4315 4317 4398 4411 4621 4820 5539 5586 5702 5955 6300 6331 6460 6550 6873 6900 6929 7009 7481 7630 7660 7788 8443 8479 8604 8756 9271 9284 9453 9457 9802 9858 9862 9982 10295 10313 10377 10568 10728 10741 10803 10811 11341 11475 11528 11534 12236 12570 12602 12622 13015 13056 13126 13140 13678 13848 13017 14165 14707 14750 14862 14878 15117 15188 15228 15254 15518 15636 15682 15768 16595 16897 17003 17102 17554 17738 17781 17798 18474 18573 18617 18768 19671 19762 19847 19992 20653 20700 20710 20713 21287 21292 21347 21372 21599 21617 21796 21801 22896 22906 22926 22964 23919 23958 24142 24149 24836 24838 7471 8216 8957 9701 10080 10620 11091 11908 12946 13338 14441 15011 15416 16063 17430 18104 19491 20378 21048 21495 22707 23679 24763 1131 1697 2579 3283 3758 4394 5511 6293 6698 7478 8421 9198 9731 10252 10643 11303 11940 13356 14629 15055 15497 16187 17493 18459 19662 20549 21184 21582 22879 23852 24797 1468 1582 2052 2421 3067 3097 3679 3708 4324 4865 5098 6012 6142 6591 6622 7186- 7461 7794 7871 8851 8931 9466 9528 10008 10073 10584 10586 10970 11064 11669 118G8 12652 12852 13210 13274 14328 14349 14887 14907 15259 15335 15929 15965 17141 17360 179 36 17985 18973 19393 20055 20355 20755 20765 21386 21414 22001 22370 23353 23519 24359 24631 Nieten 1003 1058 '1104 1128 1199 1327 1349 1402 1413 1418 1423 1465 1493 1503 1516 1529 1531 1536 1589 1608 1621 1639 1656 1678 1688 1722 1746 1929 1970 1986 2019 2027 2069 2112 2193 2199 2244 2253 2378 2393 2394 2395 2412 2427 2491 2574 2597 2614 2652 2710 2749 2771 2739 2802 2966 2968 297., 3017 3028 3053 3065 3075 3124 3203 3208 3240 3392 3320 3368 3387 3405 3412 3418 3419 3453 3471 3522 3576 3621 3627 3637 3677 3748 3780 3851 3871 3887 3908 3922 3933 3963 40Q9 4038 4062 4068 4070 4116 4121 4125 4130 4131 4179 4202 4218 4242 4245 4254 4281 4291 4308 4349 4371 4386 4409 4501 4545 4578 4599 4627 4864 4881 4912 4928 4936 4880 5130 5137 5180 5205 5273 5275 5286 5338 5358 5372 5420 5455 5468 5514 5557 5571 5616 5646 5659 5718 5738 5749 5773 5805 5822 5992 5996 5998 6002 6028 6032 6051 6148 6155 6291 6205 6304 6333 6404 6418 6439 6452 6479 6496 6501 6512 6547 6563 6605 6619 6638 6644 6723 6737 6747 6877 6897 6939 6958 7016 7084 7153 7160 7181 7250 7275 7279 7280 7314 7396 7405 7459 7479 7498 7539 7622 7654 7661 7675 7681 7688 7700 7709 7712 7756 7776 7786 7811 7836 7914 7956 8089 8097 8099 8173 8182 8201 8278 8289 8303 8320 8325 8352 8401 8417 3436 8440 8482 8489 8491 8596 8713 8746 8749 8771 8786 8792 8796 8856 8873 8898 8907 8914: 9041 9090 9209 9216 9259 9269 9276 92811 9387 9450 9458 9532 9683 9685 9721 9779 9794 9796 9841 9848 9851 9855 9875 9877- 9892 10005 10058 10061 10130 10131 10150 10162 10210 10282 10322 10324 10329 10361 10374 10382 10385 10387 10413 10436 10489 10501 10547 10674; 10742 10779 10794 10799 10885 10905 10913 10924- 11016 11042 11058 11168 11197 11204 11209 11228 11350 11368 11417 11423 11424 11471 11582 11683 11694 11712 11717 11784 11807 11875 11897 11899 11977 11983 12055 12066 12068 12149 12155 12186 12342 12395 12406 12428 12468 12493 12536 12539 12620 12648 12713 12715 12719 12728 12740 12752 12814 12846 12849 12868 12893 12917 12941 12950', 13038 13115 13133 13152 13208 13226 13228 13365 13372 13388 13432 13457 13540 13656 13672 13688 13695 13712 13734 13764 13800 13813 13842 13956 14001 14007 14038 14074 14080 14101 14132 14177 14179 14210' 1421 s 14940 14248 14293 14309 14320 14432 14491 14536 14650 14674 14690 14711 14745 14756 14837 14846 14935 14952 14974 15035 15107 15113 15119 15177 15264 15267- 15300 15313 15347 15366 15370 15422 15424 15435 15438 15449 15467 15499 15509 15529 15588 15625 15633 15722 15760 15762 15766 15821 15884 16025 16043 16084 16131 16202 16264 16309 16310 16475 16497 16505 16506 16690 16692 16747 16772 16841 16845 16945 16955 16971 17014 17026 17037 17059 17086 17182 17254 17264 17281 17299 17312 17346 17486 17504 17517 17547 17564 17566 17568 17579 17580 17619 17635 17698 17710 17743 17749 17751 17868 17876 17917 17945 17977 17979 18039 18043 18102 18125 18137 18219 18265 18290 18317 18351 18390 18435 18454 18473 18486 18489 18492 18535 18558 18596 18625 18675 18716 18728 18729 18747 13757 18814 18861 18863 18902 18932 18933 18942 18986 19034 19222 19251 19305 19329 19334 19377 19419 19432 19442 19511 19517 19627 19629 19668 19672 19731 19773 19887 20022 20109 20138 20141 20180 20219 20319 20376 20416 20455 20473 2047S 20493 20499 20500 20561 20571 20707 20747 20762 20791 20848 20893 20911 20930 20970 21011 21020 21057 21074 21097 21105 21195 21196 21202 21206 21254 21288 21355 21356 21362 21419 21451 21460 21465 21511 21532 21569 21575 21656 21726 21785 21799 21807 21857 21922 21927 21953 21967 22006 22018 22120 22123 22128 22163 22181 22251 22272 22284 22378 22388 22450 22491 22533 22537 22540 22563 22572 22573 22576 22603 22614 22616 22621 22622 22627 22657 22706 22715 22722 22742 22767 22733 22867 22975 23018 23031 23095 23102 23103 23147 23171 23217 23227 23319 23358 23381 23383 23391 23413 23415 23439 23441 23474 23597 23608 23610 23622 23712 23751 23752 23759 23783 23785 23808 23857 23872 23968 23972 23978 23983 23990 24054 24058 24113 24163 24169 24259 24303 24362 24374 24415 24420 24421 24442 24450 24463 24482 24492 24517 24591 24598 24602 24610 24656 24670 24799 24816 24901 24939 24958 24981 24991 24095 Verbetering: 5de klasse, 4de lijst: 11557 XD». z. 11557 met f 70.—; 22238 ontbreekt.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2