I Dr.R.G. Posthumus LAWNTENNIS WATERPOLO LUIDSPREKERS ku^ststoppaces 9eschieden vliegensvlug T) Ühefü/u^ I TE KOOP 18 Rijksstraatweg GEHEEL GEBIT vanaf f 35.- E R D A L maakt, zonder stamkaart, van één paar schoenen: twéé! Jaarverslag van de Chr. Woning- bouwver. „De Voorzorg". 54 woningen in exploitatie. Aan het jaarverslag van de Chr. Woningbouw- vereeniging „De Voorzorg" is het volgende ont leend: In de jaarvergadering van 10 Mei 1939 bestond de raad van commissarissen uit de heeren C. C. Honig, A. J. Bovenschen, dr. M. A. de Ruiter en ir. G. v. Hemert. In de vacature ds. C. M. Krijger werd ds. J. de Vries gekozen, die echter bedankte, zoodat eerst genoemde heeren den raad van commissarissen vormden. Op 13 Maart j.l. ontving het bestuur een brief van de commissarissen, waarin zij mede deelden, dat zij zich genoodzaakt zagen af te treden, daar zij zich niet met de handelwijze van het bestuur konden vereenigen. Alzoo kwam er een einde aan de sinds 1933 be staande vriendschappelijke verhouding, die tus- schen bestuur en commissarissen bestond. In de jaarvergadering, welke op 10 Mei 1939 gehouden werd, werden de aftredende bestuurs leden, de heeren Corn. Versteeg en W. Stroo, her kozen. In de vacature B. v. d. Weg werd de heer E. Drenth gekozen, zoodat het bestuur als volgt samengesteld was: A. J. v. d. Ploeg (voorz.), Corn. Versteeg (secr.), H. F. Schutter (penningm.)D. den Ouden en J. Hensen (beiden deel uitmaken de van de financieele commissie), W. Stroo en E. Drenth (alg. bestuursleden). Op 4 Maart werd het raadsbesluit genomen, onder voorbehoud van toezegging van den, dooi de Gemeente, van het Rijk te vragen geldelijken steun, een voorschot te verleenen van ten hoog ste f 117.937.voor den bouw van 33 arbeiders woningen nabij den Arendsweg. Van de oprichting af is de vereeniging aange sloten bij den Nat. Woningraad te Amsterdam en per 1 Januax-i 1919 is zij toegetreden tot de Fede ratie van Woningbouwvereenigingen Haarlem en Omstreken. De in 1939 toegepaste verplichte „inboedel inspectie" voor alle bewoners is gunstig verloopen. In de laatste maanden hebben zich buiten de gegadigden, die reeds staan ingeschreven, nog 11 nieuwe bewoners aangemeld. De vereeniging heeft 34 woningen en een kan toorgebouw in exploitatie. Arbeiders Hulp bij Ongelukken. In liet gebouwtje van „Nieuw Leven" zullen Dinsdag de examens worden afgenomen van die leden van de plaatselijke afdeeling van ..Arbei dershulp bij ongelukken", die in den afgeloopen winter den cursus onder leiding van dl". H. M. Melchior hebben gevolgd. Als examinator fungeert dr. A. J. van der Stempel te Amsterdam. CENTRAAL GENOOTSCHAP. Naar wij van de plaatselijke afdeeling van het Centraal Genootschap vernemen, is er tot nog toe geen enkele beslissing genomen of er dezen zomer kinderen naar het strand te Wijk aan Zee uitgezonden zullen worden. Het bestuur zal binnenkort beslissen over het wel of niet doorgaan van de uitzending. Wie wordt voorzitter? Li het lokaal naast de Geref. Kerk zal heden avond, tijdens de repetitie van het Cjr. Gemengd Koor ..Vox Humana", een bestuursvenriezing wor den gehouden om te voorzien in de voorzitters vacature. ontstaan door het aftreden van den heer Tibboel. Candidaten zijn de heeren Van Hulzen en A. Wolzak Jr. Wandelaars trokken door Beverwijk Zondagmiddag tegen twee uur trokken de eerste deelnemers en deelnemende groepen aan de af- standsmarschen van den Noord-Hollandschen Wandelsportbond door onze gemeente. De tippelaars ondervonden op hun tocht dooi de Beverwijksche dreven en vooral op den Vel- serweg veel belangstelling. Vooal de vereeniging „V.I.V.O." uit Hilversum had veel bekijks. De deelnemers hebben in Beverwijk de volgen de route genomen: Beecksanghlaan. Zeestraat, Noorderwijkweg. Populierenlaan, Lijsterbeslaan, Romerkerkweg, H. Burgerstraat, Parklaan, Mr. v. Lingenlaan en Velserweg. Onderlinge wedstrijden van S. S. S. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de kleine meisjes van de R.K. Gynmastiek- vereeniging „S.S.S." luiden als volgt: Afd. I, le gelid: 1. Greetje de Wit, 2. Corrie. Hoogeveen. 3. Gerda Numan, 4. Aagje van Lies hout, 5. Jopie Hofland, 6. Anna Timmer. J. Nikie Vernooy. 8. Cootje Hergarden, 9. Rietje Koster, 10 Beppie Henneman, 11. Annie Jansen. Afd. 1, 2e gelid: 1. Alwina Boesman, 2. Jopie Noordman, 3. Betsie Nieman. 4. Marnie Pielage, 5. Guusje Eggermont. 6. Rietje Beentjes, 7. Rietje Gaal, 8. Tootje Duin. 9. Willie Koopman, 10. Rini van Rijn, 11. Aii Nieman, 12. Thea Kanne. Afd. n. le gelid: 1. Annie Koopman, 2. Jopie Kruidenberg, 3. Greetje Bleeker, 4. Willy Smit, 5. Jannie Alders, 6. Annie Luypen, 7. Corrie Bur ger, 8. Annie Goedhart. 9. Rietje Schuitemaker. Afd. II, 2e gelid: 1. Truus Hulscher, 2. Lenie Hoogeland, 3. Petra Maas, 4. Ankie Moerel, 5. Rietje Molenaars, 6. Truus Schellevis, 7. Truus Hoogeland, 8. Corrie Nelis, 9. Lida Gaal. Afd. IH, le gelid: 1. Elly v. d. Wijst. 2. Greetje Joosten, 3. Nellie Kalkman. 4. Willy Wilms-Floet, 5. Gonnie Maas, 6. Marietje Burger. 7. Trien Duiker, 8. Rie v. d. Kolk, 9. Bep Luypen. 10. Elly Seignette, 11. Jantje Fenger. Afd. IH. 2e gelid: 1. Betsie Sneekes, 2. Greet Smit, 3. Dina Dekker, 4. Beppie Rozemeyer, 5. Hanny Zonjee, 6. Rietje Hergarden, 7. Tiny Mole naar, 8. Trees Seignette. ST. ELISABETH-VEREENIGING. De eerstvolgende vergadering van de St. Elisa- beth-vereeniging is vastgesteld op Dinsdag 18 Juni in het K.S.A.-gebouiw. Boiidswaiiclcltoclit floor Velsen. Batig saldo voor Nationaal Hulpcomité. Zondagmorgen scheen Pluvius er alles op te wil len zetten, om de bondswandeltochten door het Velsensche deel van Kcnnemerland onmogelijk te maken. De regen viel bij stroomen en in het begin kwamen er maar weinig gegadigden opdagen. Niet temin besloot men de tochten te laten doorgaan en Pluvius streek met z'n hand over zijn hart en stopte het gestadig gedruppel. Zoo werd het een schitterende wandeldag. De bedekte lucht maakte het tot een lust om de onder danen flink in beweging te stellen en de schoon- geregende wereld was een vreugde voor het oog. Het begon tusschen half tien en half elf in ,Vel- serbeek", waar het gelijknamige hotel gratis ter beschikking van den bond was gesteld om het als centraal punt te gebruiken. Immers, het betrof hier niet alleen een sportieve prestatie, mar tevens een marsch met een zeer nuttig doel. Het batig saldo zou ter beschikking van het Nationaal Hulpcomité 1940 worden gesteld. Meer dan tweehonderd wandelaars en wande- laarsters vertrokken 's ochtends uit. het hotel om wandelend de mooiste gedeelten van Velsen te gaan zien. Eerst ging het door boschrijke dreven, langs de mooie Velsensche landgoederen „Waterland" en „Beeckestein" naar Santpoort, verder langs schilderachtige lanen en wegen en aan het eind van den ochtend langs de beboschte duinen van „Duin- en Kruidberg" weer terug naar hotel „Velserbeek", waar de rust werd gehouden. De tweede helft van den tocht voerde de deel. nemers naar de noordzijde van het Noordzeekanaal eerst langs eenige groote bedrijven, waaronder de machtige P.E.N.-centrale, en daarna verder door uitgezochte stukjes natuurschoon. AI dien tijd bleef het nagenoeg droog en van de deelnemers aan de beide marschen over 25 en 35 K.M. viel niemand uit. De leiding van deze tochten was in handen van den heer G. Krom, voorzitter der Technische Com missie van den Noord-Hollandschen Wandelsport- bond. Hoewel het aantal deelnemers niet zoo groot was als men had gehoopt, was de heer Krom over bet verloop van de marschen zeer tevreden. Een be hoorlijk bedrag, dat nog niet precies kon worden vastgesteld, zal aan het Hulpcomité overhandigd worden. Over eenigen tijd hoopt de bond opnieuw marschen in Velsen te organiseeren. daar niet alleen de omgeving zich bij uitstek hiertoe leent, maar ook de outillage voor de leiding aan de hoogste eischen beantwoordt. E.H.B.O. zorgde ervoor, dat de slachtoffers van blaren en andere ongemakken geholpen werden. STEUNBONNEN VOOR DE RADIOCENTRALES. De hernieuwde inschrijving voor de steunbon- nen zal voor de maand Juli plaats hebben voor de centrales Kennemerland en Velsen-Noord op Donderdag 20 Juni en de uitreiking op Donder dag 27 Juni voor centrale Kennemerland van 7-8 uur en voor Velsen-Noord van 6.30-7.30 uur. Voor de centrale Kennemerland is de inschrij ving en uitreiking in het kerkgebouw Willebrord- straat. Voor de centrales Huisman en v. d. Broek in schrijving op Vrijdag 21 Juni en uitreiking op Vrijdag 28 Juni van 8-7 uur bij Outenaar, Enschedeplein. DRANKWET Bij burgemeester en wethouders van Velsen is ingekomen een verzoekschrift van C. P. Krijger van beroep los arbeider, wonende te IJmuiden om een verlof A. voor den verkoop van zwak-alcoholi- schen drank in de benedenlocaliteit van 't per ceel Prins Hendrikstraat no. 69 te IJmuiden. Vóór 29 Juni 1940 kan een ieder tegen het ver leenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij en W. voornoemd inbrengen. SCHOOLVOETBAL. Vrijdagavond vond op het Waterloo-terrein, de eindstrijd plaats om het kampioenschap van de groep Velsen-Beverwijk voor schoolvoetbal. De strijd ging tusschen de Insingersehool, voor Velsen en de school voor C. V. O. te Velsen-Noord, voor Beverwijk. Het spel had een spannend verloop en eindigde in een 43 overwinning voor de Insingersehool, die hiermede kampioen werd. Na den wedstrijd, die onder leiding van scheids rechter Kramer stond, sprak de heer Bremer kamp beide elftallen toe en overhandigde hen een speldje, dat door den H.V.B. was uitgeloofd. Tevens won de Insingersehool een medaille uit geloofd door den heer Belfroid. TERAARDEBESTELLING KL. MEIJER. Onder groote belangstelling heeft Zaterdag middag op de Begraafplaats ,,De Biezen" de ter aardebestelling plaats gevonden van wijlen den heer KI. Meijer, een bekende figuur in IJmuiden, voorheen een der grootste steunpilaren van het eens zoo populaire Harmoniecorps ..Concordia". In den stoet, welke de baar naar de groeve volgde merkten we o.m. op de heeren W. P. Mets, secretaris-penningmeester der Protestantsche Begrafenis Vereeniging C. P. J. Maas. administra teur van het Maatschappij-Ziekenfonds „IJmui den". met leden van het personeel en boden, R. Vebbeek, administrateur van het Provinciaal Zie kenhuis. Van „Concordia" waren vele vrienden uit den oprichtingstijd en uit de eerste jaren aanwezig, n.l. de heeren A. van Vrede, P. C. Kok, P. Dekker en J. Böhm, voorts de heeren H. Krab, W. A. Broek Ezn.. C. Tol, Jac. Sinjewel, D. Bos, P. E. Broek en de dirigent Ph. S. Vlessing. Verder merkten we nog op de heeren J. D. Heykoop, oud halchef van den Rijksvischafslag en P. J. A. Kramer van de Neeltje Jacoba. Nadat de kist in de groeve was neergelaten voerde de heer W. P. Mets namens de Protestant sche Begrafenis Vereeniging het woord. Hij bracht den overledene dank voor wat deze voor de ver eeniging heeft gedaan. Dertig jaar heeft hij voor de vereeniging gearbeid. Hij is een der oprichters geweest en een der noeste werkers. Spreker heeft immer een grooten steun aan den over ledene gehad, door zijn groote accuratesse en liefde voor de organisatie. De heer Maas sprak mede namens het bestuur, het personeel en de leden van het ziekenfonds, dat in den overledene steeds een kameraad met een hooge plichtsbetrachting gehad heeft. Spre ker dankte den overledene oprecht voor den on dervonden steun. De overledene heeft meege holpen aan de totstandkoming van het fonds en dat is in de stichtingsoorkonde voor het nage slacht vastgelegd. De heer A. van Vrede, een der eereleden van „Concordia" sprak namens het corps woorden van afscheid tot hem, die veertig jaren lang de voorzittershamer der vereeniging gehanteerd heeft. Met recht mogen wij zeggen, aldus spre ker, dat hij -de meest getrouwe medewerker van „Concordia" is geweest, het corps dat door hem opgericht is, dat hij jarenlang terzijde heeft ge staan en dat mede door zijn liefde voor het corps groot geworden is. Ds. L. Lagerwey, Nederl. Hervormd predikant las daarna den 116en Psalm en sprak woorden van troost tot de familie. Tot slot bad hij het Onze Vader. De oudste zoon van den overledene dankte na afloop van de plechtigheid de aanwezigen voor de laatste eer, aan zijn vader bewezen HAARLEMSCIIE ORKEST VEREENIGING. Hedenavond geeft de Haarlemsche Orkest Ver eeniging een Mozartconcert in den Stadsschouw burg te Haarlem onder leiding van Toon Verhey. De solist is de concertmeester der H.O.V. Hans Bijvanck. Het programma vermeldt: Ouverture Figaro's Hochzeit, het vioolconcert in A-groot K.V. nr. 219 en de 40ste symphonie in 9-klein K.V. nr. 550. Kon. Ned. Lawntennisbond. Hoofdklasse: Festina—Leimonias 1 0—10; Het Spiegel 1Rhijnhauwen 1 64; Leimonias 2 Hilversum 1 5—5; D.D.V. 1—Anglo Dutch 1 73. Eerste klasse: Thor 1Haarlem 1 afgekeurd; P. Marlot 1—Kat 1 6—4; Groen Wit 1—Nwe. Marlot Club 1 64: Schiedam 1Rood Wit 1 55; Mat tenklopper 1D.D.V. 2 afgekeurd: Philharmonie 1 Woburnpark 1 afgekeurd: Eindhoven 1Breda 1 afgekeurd. Arnh. Ver. 1—Hilverheide 1 7—3 Kon. Ned. Lawntennisbond De Competitie. Haarlem moest tegen het sterke Thor met twee Invallers uitkomen. De beide invallers hebben ech ter uitstekend voldaan en mr. v. IJzendoorn zorgde zelfs voor het winstpunt in het tweede heeren enkelspel. Ook de overwinning van mej. J. Goeting in het tweede damesenkelspel mag genoemd wor den, temeer daar ze in de tweede set niet minder dan 4 matchpoints wist te overleven. Het derde winstpunt kwam van de eerste mixed met 75, 60 en werd door mej. Blikslager en Onstein gewonnen. De ontmoeting T.C.H.—T.C.G. eindigde in een voorloopigen uitslag 43 voor T.C.G. De mixed moest worden uitgesteld tot Woensdagavond. T.C.G heeft dus zeker een gelijk spel. De gedetailleerde uitslagen zijn: ThorHaarlem (73) Heerenenkelspel: G. Adama v. Scheltema wint van C. A. Erdman 4—6, 6—2, 7—5. H. F. Droeze verliest van Mr. J. v. IJzendoorn 6—1, 0—6. 4—6. B. Brandsma wint Van M. Schönthaler 75. 6—3. Damesenkelspel: Mej. de Ronde wint van mej. Blikslager 63. 0—6, 6—2. Mej. A. Nieuwburg verliest van mej. J. Goeting 6—0, 8—10, 4—6. Gemengd dubbelspel: Mej. de Ronde en Brandsma verliezen van mej. Blikslager en Onstein 57, 06. Mej. A. Nieuwburg en Adama van Scheltema winnen van mej. Adams en Erdman 75, 36, 6—4. Heerendubbelspel: Noordhoek Hegt en Brandsma winnen van On stein en Erdman 64, 86. Adama van Scheltema en Droese winnen van Schönthaler en Mr. v. IJzendorn 62, 62. Damesdubbelspel: Mej. de Ronde en mej. Nieuwburg winnen van mej. Adams en mej. Blikslager 36. 62, 75. T.C.H.—T.C.G. (3—4). Heerenenkelspel: v. d. Bliek verliest van Seveke 46, 46. Blom wint van Diekman 62, 64. Damesenkelspel: Mej. N. Fonkert verliest van mevr. v. d. Klashorst 36, 36. Mej. Uitenhage de Mist wint van mej. A. Schroder 6—2, 6—2. Gemengd dubbelspel: Mej. N. Fonkert en Blom verliezen van mevr. v. d. Klashorst en v. Bellen 16, 68. Andere mixed wordt Woensdagavond gespeeld. Heerendubbelspel v. d. Bliek en Blom winnen van v. Bellen en Seveke 7—9, 6—4, 6—3. Damesdubbelspel: Mej. N. Fonkert. en mej. Uitenhage de Mist verliezen van mevr. v. d. Klashorst en mevr. Max 36, 36. Verdere uitslagen. HOOFDKLASSE. FestinaLeimonias I 010. Het Spiegel I Rhijnauwen I 6-4. Leimonias IIHilversum 55, D.D.V. kampioen. TWEEDE KLASSE. T.C.G. 2—T.C.H. 2 5—3. Beverwijk—Shell 4—4. WestrustFestina 2 35. Haarlem 2Deuce 44. Rood ZwartHeemstede 62. T.C.G. 3Ready 1928 26. ScoreBeverwijk 2 35. DERDE KLASSE. RuïneShell 2 44. RedcoverDuinlust 62. Ruïne 2Dash 53. WimbledonWestrust 3 35. T.C.G. 4—K.N.S.M. 8—0. T.C.H. 3—S.M.N. 2 2—6. Thomas 2-T.C.G. 5 62. PinokkioWimbledon 2 35. Westrust 4Enkhuizen 2 44. Duinlust 2 Bakkum 4—4. Heemstede 2Toss 53. Wimble don 3Zaandam 08. Beverwijk 4—Redcover 3 2—6. Waterpolodag U. Z. C. H. P. C. en D. W. R. in de finale. Voor den waterpolodag van de U.Z.C. bestond een zeer groote belangstelling. Van de 57 inge schreven zeventallen verschenen er niet minder dan 55. In een vlot tempo werden op vier speel velden 46 wedstrijden gespeeld. In de eerste afdee ling slaagden H.P.C. en D.W.R. er in de finale te bereiken, welke op 24 Augustus zal worden ge speeld. Deze polodag heeft „De Waterratten" verschil lende successen opgeleverd. Het le dameszevental behaalde den tweeden prijs. Van H.D.Z. (Amster dam) werd met 10 gewonnen en ook Otter (Hil versum) moest met 21 het onderspit delven. In de finale werd van A.D.Z. (Amsterdam), die pas 1 strijd achter den rug had, met 10 verloren. Het le heeren zevental moest den beker verdedi gen en wist ook thans weer de finale te bereiken. Tegen Star (Utrecht) en H. Z. en P. C. (Den Haag) werd beide malen 22 gelijk gespeeld, doch door het beter nemen van strafworpen werd D.W.R. in beide wedstrijden overwinnaar. De finale zal ge speeld worden 24 Augustus te Utrecht tegen H.P.C. (Heemstede). Het 2e heerenzevental behaalde den derden prijs. Van Zwemlust 2 (Utrecht) werd met 62 ge wonnen. Doordat enkele spelers wegens het koude water van verder soelen moesten afzien, moest de wedstrijd tegen U.Z.C. 2 (Utrecht) gewonnen ge geven worden. Ook H.P.C. heeft zich uitstekend geweerd en wist eveneens de finale te bereiken. De resultaten luiden: heeren afd. la: H.P.C.— U.Z.C. 2—1, Maas—D.K.R. 3—2, Zian—Maas 4—2, H.P.C.—Zian 6—0. Afd. 1 b: H. Z. en P. C.—A.Z. 1870 7—1, Star— D.W.R. 22, (D.W.R. wint met strafworpen), Haarlem—H.Z. en P.C. 0—9, H.Z. en P. C.—D.W.R. 22 (D.W.R. wint met strafworpen). Afdeeling 2a: P.C.G.—A. Z. en P. C. 2—0, V.Z.V. Zwemlust 00, OtterP.C.G. 36. Finale: P. C. G.—V.Z.V. 1—5. Afdeeling 2b: H.P.C. 2—H.Z. èn P.C. 2 0—1, U. Z. C. 2—Star 2 6—0. D.W.R. 2—Zwemlust 2 6—2. Finale U.Z.C. 2—H.Z. en P.C. 2 1—0. Afdeeling 3b: A.Z. 2De Zijl 2 44 (A.Z. wint met strafw.), U.Z.C. JeugdH.V.G.B. Jeugd 15, V.Z.V. 2—Dolfijn Jeugd 4—0. H.V.G.B. Jeugd— Finale V.Z.V. 2—H.V.G.B. Jeugd 0—1. Afdeeling 3c: Zian 3—A.Z. 3 7—0. P.C.G. 2—D. K.R. 2 07, Haarlem 2Star 3 20, Zian 3D. Finale: Haarlem 2D.K.R. 23. Dames. Afdeeling 1: D.W.R.H.D.Z. 10. H.Z. en P. C.—Otter 1—2. D.W.R.—Otter 2—1. U.Z.C.— A.D.Z. 1—2. Finale: A.D.Z.—D.W.R. 1—0. Afdeeling 2a: A.Z. en P.C.U.Z.C. 2 13. D. K.R. 2—R.D.Z. 0—4. H.Z.C.—A.D.Z. 2 2—2 (H.Z.C. wint met strafw.), U.Z.C. 2R:D.Z. 05. Finale: H.Z.C.—R.D.Z. 1—0. Afdeelirg 3b: H.D.Z. 2Zwemlust 50. w.n.o., D.K.R.—Haarlem 00, ZianH.D.Z. 2 31. Finale: HaarlemZian 11 (Haarlem wint met strafworpen). B.z.a. FLINKE WERKSTER v. d. Donderdag. Loon f 1.25. Br. IJ 165 bur. v. d. blad. NET MEISJE GEVR. v. d. mor genuren Vrijd. den geh. d. Niet ben. 17 j. Adr. te vern. bur. v. d. blad. V. 1ru>d ïuhuq me> 'ex'ielgcederen! EM,SCH REIN,GEN verleng i "°°d,ng belongnjk vo°^om, mo,schade Ook REpARATlES FM estb-3bevebw"— i ^AMSTERDAM - HAARLEM OEN HAAG - HILVERSUM - LEIOEN - BEVERW'JK OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET RIJKSBUREAU VOOR DE VOEDSELVOORZIENING IN OORLOGSTIJD. Aardappelprijzen. Het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat de maximum prijzen voor aardappelen voor de week van 17 tot en met 22 Juni 1940 als volgt zijn vastge steld, alles onverminderd eenig verbod van aflevering. 1. Voor de soorten Zeeuw- sche Bonte, Zeeuwsclie Blauwe, Roode Star en Furore, alle voor zoover verbouwd op kleigrond: telersprijs f 4.65 per 100 k.g. grossiersaankoopprijs, franco voor den wal ter bestemming f 5.45 per 100 k.g. winkeliersaankoopprijs, franco winkel f 6.25 per 100 k.g. idem in Amsterdam f 6.35 per 100 k.g. prijs v. d. consument (afge haald van den winkel) f 0.08 per k.g. idem (thuisbezorgd) f (^09 p. k.g. 2. Voor de soorten Eigenhei mers, Bevelanders en daarmede gelijk te stellen soorten, alle voorzoover verbouwd op klei grond: telersprijs f 4.10 per 100 k.g. grossiersaankoopprijs, franco voor den wal ter bestemming f4.90 per 100 k.g. winkeliersaankoopprijs, franco winkel f 5.70 per 100 k.g. idem in Amsterdam f 5.80 per 100 k.g. prijs v. d. consument '(afgehaald van den winkel) f 0.07 V2 per k.g. idem (thuisbezorgd) f 0.08)4 per k.g. 3. Voor de soorten Alpha, Bintje, Industrie en daarmede gelijk te stellen soorten, alle voorzoover verbouwd op klei grond: telersprijs f 3.22 per 100 k.g. grossiersaankoopprijs, franco voor den wal ter bestemming f3.90 per 100 k.g. winkeliersaankoopprijs, franco winkel f 4.70 per 100 k.g. idem in Amsterdam f 4.80 per 100 k.g. prijs v. d. consument (afgehaald van den winkel) f 0.06;4 P- k.g. idem (thuisbezorgd) f 0.07 V2 per k.g. De prijzen voor den consu ment zijn dus ongewijzigd ge bleven. TELEFOONNUMMER van R. RUTTEN, Arts, is ongewijzigd 4058 Kennemerlaan 123, Dmuiden prima BAKFIETSEN en HAND WAGEN. - Wagenfabriek A. J. CHRISTIAANSE, L. Heeren straat 36—38, Telef. 14371: Haarlem. Tandheelk. instituut Haarlem-N., Telef. 16726. Spreekuren lederen morgen van 912, Behalve Donderd. Dinsdag- en Donderdagavond van 7814. Pijnloos trekken inbegrepen. In verband met treinenloop wijziging spreekuren: Oogarts Roode Kruis Ziekenhuis, Woensdags part. 4)4—5)4. Fonds 5)46 uur. Vrijdags partic. 4)45)4- Fonds 5)46 uur Maandags géén spreekuur Nu niemand weet, hoe lang men met z'n oude schoenen toe moet, is het van het grootste belang hun levensduur te verlengen! Daarom poets ze dagelijks met E R D A L-schoencrême; dat houdt het leder soepeIr sterk en duurzaam 1 Brdai is Nederlandsch Fabrikaat Er dal... zoo goed voor het leder en beroemd door zijn glans OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET RIJKSBUREAU VOOR DE VOEDSELVOORZIENING IN OORLOGSTIJD. LEVERANTIES VAN LEVENSMIDDELEN EN VOEDERMIDDELEN TEN BEHOEVE VAN HET DUITSCHE LEGER IN NEDERLAND. Met verwijzing naar de desbetreffende in de dagbladen ver schenen bekendmaking volgt hieronder een afdruk van den bon voor leveranties, ten behoeve van het Duitsche leger in Neder land, van die levensmiddelen en voedermiddelen, welke krach tens de distributiebepalingen slechts tegen afgifte van een bon of schriftelijke vergunning afgegeven mogen worden of van welke de aflevering, in afwachting van een nadere distributie regeling tijdelijk is verboden. WEHRMACHTBEZUGSCHEIN für den Ankauf von Lebens- oder Futtermitteln im Bereich dea Wehrmachtbefehlshabers in den Niederlanden. MILITAIRE DISTRIBUTIE-KAART voor den aankoop van levensmiddelen en voedermiddelen in de door de Duitsche weermacht bezette gebieden in Nederland. Die Dienststelle Feldpost Nr. De militaire Veldpost nr, ist berechtigt, für ihren lau- fenden Bedarf nachstehende Mengen zu beziehen: Lauf Nr. Lop. Nr. Art der Ware Aard van de goederen is bevoegd, voor de normale behoefte de volgende hoe veelheden te betrekken Mengen in Kg. bezw. in Stück Hoeveelheid in kg. en stuk Ortsunterkunft, 1940 Plaats van vestiging. Unterschrift des Komman- deurs bezw. des selbststandi- gen Einheitsführers Onderteekening van derl Kommandant of van den zelfstandigen leider van de groep: Anm. Dieser Wehrmachtbezugschein darf nur von Angehörigen der deutschen Wehrmacht ausgestellt werden. Bem. Deze militaire distributie-kaart mag slechts door personen van de Duitsche weermacht worden uitgegeven. Ausfüllung in lateinïscher Schrift. Invullen in Latijnsche letters.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 4