VELSEN BEVERWIJK Fraaie zege van het Haarlemsche elftal. WIJK AAN ZEE De Pont DONDERDAG 20 JUNI 1940 Vv, Mi. Utrecht overtuigend geslagen. Doelman Wille blinkt uit. Na een wedstrijd waarin het Haarlemsche elftal zich van zijn beste zijde liet kennen heeft Haarlem de Utrechtsche ploeg voor de stedencompetit-ie een gevoelige nederlaag toegebracht. De publieke be langstelling had grooter kunnen zijn en zij, die thuis bleven hadden ditmaal weer eens ongelijk want de Haarlemmers vertoonden meermalen een aardige partij voetbal, die het aanzien ten volle waard was. ""1 Wille. In de eerste helft gaf Haarlem reeds dadelijk den toon aan. Weliswaar duurde het nog ruim een half uur voor Sterk-het technische overwicht in een doelpunt wist uit te drukken, doch reeds voor dien tijd was het duidelijk, dat de Stichtenaren niet tegen de Haarlemmers waren opgewassen. Had doelman Mostert zijn doel niet zoo kranig verde digd dan had de Utrechtsche ploeg de rust zeker met een grooteren achterstand ingegaan. Bij de Haarlemmers speelde Schijvenaar (EDO) op de middenvoorplaats daar v. d. Hulst verhinderd was. Woudenberg (Stormvogels) speelde nu rechtsbin nen. De rechtervleugel had daardoor wel iets aan kracht ingeboet. Aan den anderen kant weerden de V.S.V.'ers Balvers en Sterk zich echter zoo ge ducht dat de Haarlemsche voorhoede toch steeds een bedreiging voor de Utrechtsche achterhoede vormde. Midhalf de "Vries beheerschte bovendien volkomen het middenveld zoodat de strijd een eenigszins eenzijdig karakter aannam. De door* braken van Utrecht bleven echter gevaarlijk door dat de Haarlemsche backs de vleugelspelers te veel vrij spel lieten. Vooral de HFC'ers Drijver bezon digde zich hieraan. Daaraan was het dan ook te wijten dat Willemse verschillende malen fraaie kansen kreeg, die echter door tijdig ingrijpen van den weer in uitstekenden stijl spelenden doelman Wille op niets uitliepen. Er werd meermalen aardig samengespeeld, doch het was alleen jammer dat de Haarlemmers het spel in de voorhoede dikwijls te kort hielden waai-door vele kansen teloor gin gen. Bovendien was Schijvenaar niet bijzonder- productief en te langzaam. Zoo verliep de eerste helft zonder veel emotie. Het doelpunt van Sterk was van goed gehalte en kwam tot stand na goed samenspel met Balvers. Ook na rust waren" de Haarlemmers Steeds, in de meerderheid. Eenige malen ontsnapte het Utrechtsche doel ternauwernood aan een doorbo ring. Ook de Utrechtsche voorhoede kreeg nog een paar fraaie kansen om te doelpunten. Zoo kwam Cohen eenmaal alleen voor Wille te staan, doch zijn hard en goed gericht schot werd door den Haarfémschen en nu v. Male' er mee uit- gescheden is waarschijnlijk ook nationalen doel man, uitstekend gestopt. De Haarlemmers lieten zich intusschen niet onbetuigd en succes bleef dan ook niét uit. Bij een hard schot van Sterk kon de Utrechtsche doelman het leder niet onder con trole krijgen zoodat de toestormende Schijvenaar weinig moeite had den bal in te schieten. Even later werd de Haarlemsche voorsprong zelfs op 30 gebracht doordat Schijvenaar, die zich na rust veel productiever toonde dan in de eerste helft er in slaagde een voorzet van Sterk onhoudbaar in te kogelen. De Stichtenaren ondernamen verwoede aanvallen om den achterstand in te loopen, doch de hechte Haarlemsche verdediging gaf geen krimp. Keer op keer bewees Wille echter zijn uitsteken den vorm. Zooals het zoo dikwijls gaat ging het ook thans: succes kwam aan den. anderen kant. Uit een voorzet van De Winter scoorde Schijve naar zijn derde en het vierde Haarlemsche doel punt. Dit werd de Utrechtenaren echter te bar. Talrijke goede aanvallen werden opgezet, doch verder dan tót een dóelworsteling waaruit Wille natuurlijk zegevierend te voorschijn trad, kon de Utrechtsche voorhoede het niet brengen. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN 1939—1940 HAARLEMSCHE DAMCLUB. Maandagavond jl. werden bovengenoemde wed strijden in de bovenzalen van restaurant Munniks voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse: P. J. van Dartelen wint van Ph. G. Amelung Jr., Joh. Fabel remise met Ph. G. Amelung Jr.: Ph. G. Amelung Jr. wint van K. Olij; Joh. Fabel wint van K. Olij. Eerste klasse: Sergt, A. J. D. Bron remise met I. Risseeuw, J. J. Korten remise met J. Otter. Trainingswedstrijden: J. W. van Dartelen wint van H. A. Hoddenbach; H. W. C. van Rhoon re mise met A. Smit; G. de la Rie wint van A. J. Verwoerdt; W. H. J. v. d. Eijnde wint van A. Smit; P. L. Schrijnemakers remise met W. H. J. v. d. Eijnde; A. Blom wint van H. Bongers; G. Bakker wint van J. J. Zalm; C. van. Wageningen remise met D. Schrijnemakers; C. Vrolijk remise met F. Akersloot. STEDENWEDSTRIJD AMSTERDAM—ROTTER DAM— S GRAVENHAGE. Daar de Haagsche damvereenigingen in 't alge meen weer hunne clubavonden hervat hebben, heeft het bestuur van den Haagschen Districts Dambond. besloten, het voorstel van den Amsterdamschen Dambond, om de ontmoeting voor bovengenoemd tournooi te doen plaats vinden op Zaterdag 22 Juni a.s, in „Het Paviljoen", Rijs wij kscheplein te 's Gravenhage, aanvang 15.30 uur, te moeten aan nemen. Het Haagsche team is voor dezen wedstrijd als volgt samengesteld: J. M. Bom, J. C. P. Kalden, G. Woudenberg, W. C. van Rooij, J. F. Kuijpev, G. Bijlsma, P. van Oosten, R. v. d. Klift, M. Möllenkamp en J. H. Brabers. WATERPOLO HAARLEM 2 WINT VAN D. W. R. 2. De uitslagen van den K. N. Z. B. luiden: Heeren:. afdeeling t: D. W. R. 2Haarlem 2 35 Dames: afdeeling d: D. W. R. 1D. W. R. 2 62 Het spel der Utrechtenaren zakte door het uit blijven van succes hierdoor eenigszins in elkaar, waarvan de Haarlemsche voorhoede dankbaar pro fiteerde. om door een fraaien kopbal van De Win ter de voorsprong op 50 te brengen. Met dezen stand kwam het einde van deze ont moeting, die in de beste verstandhouding werd gespeeld. Wedstrijden om den Zilveren Bal gaan door. De commissie voor het organiseeren van de wed strijden om den Zilveren Bal heeft besloten zoo mogelijk ook dit jaar deze wedstrijden op de ge bruikelijke manier te houden. De „zevenkampdag" van den H. V. B. Wordt 21 Juli op het R. C. H.-terrein gehouden. Naar aanleiding van het 40-jarig jubileum heeft de Haarlemsche Voetbalbond het vorig jaar een zevenkampdag gehouden welke een groot succes is geworden. De vrijwel algemeene gedachte en wensch was toen reeds om elk jaar een dergelijken sportdag te houden. De zevenkampdag zal nu Zon dag 21 Juli op het terrein van R. C. H. plaats vinden De commissie welke 't vorige jaar dezen zevenkamp organiseerde heeft zich ook thans bereid verklaard deze taak weer op zich te nemen. Deze commisise bestaande uit de heeren Twisterling, Potharst, v. Leeuwen en Duiker is nog aangevuld met de heeren mr. J. Spoelder en G. W. H. de Korte. De nummers zullen evenals 't vorig jaar bestaan uit 4 voetbal- en 3 athletieknummers. Tot slot van dezen dag zal een uit 4 x 100 M. be staande vereenigingsestafette worden geloopen, waaraan slechts door diè 4 leden van een vereeni- ging kan worden deelgenomen, die volledig den Zevenkamp hebben afgewerkt. De individueele resultaten dezer 4 leden in den Zevenkamp plus hun resultaat in de estafette zullen uitmaken, welke vereeniging dien dag als no. 1 eindigt. Ook hiervoor zullen enkele prijzen beschikbaar worden gesteld. Eén vereeniging kan met meerdere ploegen naar een vereenigingsprijs dingen, d.w.z. indien geen beper king van het aantal deelnemers noodzakelijk is. doch de samenstelling der ploeg(en) moet vóór den aanvang der wedstrijden bij het wedstrijd-secreta riaat zijn ingediend. BLAUW WIT—D.W.S. (0—2). Op het A.F.C.-terrein werd Dinsdagavond voor het kampioenschap van Amsterdam de wedstrijd Blauw WitD.W.S. gespeeld. D.W.S, won met 20. Den Haag verliest van Amsterdam. Beter ploegverband der Amsterdammers gaf den doorslag. Onder groote belangstelling vond Woensdag avond op het D.H.C.-veld de wedstrijd Den Haag Amsterdam plaats ten bate van Rotterdam. Evenals in den eersten wedstrijd tusschen deze elftallen te Amsterdam heeft ook nu weer het betere ploegverband van Amsterdam gezegevierd. Individueel waren de Hagenaars zeker niet slechter dan hun tegéhstk'hders, er zat echter te weinig systeem in hun spel. Dit bleek reeds dadelijk na den aanvang, toen de Haagsche ploeg er niet in slaagde haar over wicht in een doelpunt uit te drukken. Nadat de hoofdstedelingen ingespeeld raakten werd er voor namelijk op de Haagsche helft gespeeld. Doelman Koek verrichtte uitstekend werk en voorkwam in het eerste half uur vele doelpunten. Toen kon hij echter een op grooten afstand gelost schot van den Ajaxied Bijl niet houden. De snelle buitenspelers, Drager en Bergman, die de meeste aanvallen van Amsterdam geleid hadden, zorgden er samen voor, dat de rust met een 20 voorsprong voor hun elf tal inging uit een snellen aanval van den linksbui ten schoot Drager den bal uitstekend langs Koek. (2-0). In de tweede helft veranderde het spelbeeld ge heel. De Hagenaars werkten hard om den achter stand te verkleinen. Amsterdam moest zich op ver dedigen toeleggen. Veel aanvallen konden zij dan ook niet meer doen. Doelman Ferwerda was ech ter in goeden vorm en wist vele schoten te stop pen. Een hard schot van linksbinnen de Heer kon hij echter niet voldoende in zijn macht krijgen. (21). Verder slaagden de Hagenaars er niet in te doel punten. Met onveranderden stand kwam het einde van dezen spannenden wedstrijd. WIELRIJDEN HAARLEMSCHE RACE-CLUB „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield Dinsdagavond een trainingsrit over een afstand van 30 K.M. De afstand werd gereden in een tijd van 1 uur 4 min. De uitslag werd: 1 Evert Zekveld, 2 B. Klein- hout, 3 H. v. Es, 4 B. Fennis, 5 M. Taverne, 6 Ch. Schelfout. De Junioren reden over een afstand van 26 K.M. De uitslag werd als volgt: H. Jas, 2 Ketting, 3 Schipper, 4 Tholen, 5 Van de Meulen, 6 Petle, 7 Langeveld. AVONDWEDSTRIJDEN OP DE STADIONBAAN. Donderdagavond, half acht, worden op de Sta- dionbaan te Amsterdam voor de tweede maal in dit seizoen wedstrijden gehouden. De meeste be langstelling gaat uit raar het debuut van Schulte achter den motor. Hij rijdt in een tweemaal 30 K.M. rit achter Bustraan. Behalve Wals, die met Kaeser als gangmaker uitkomt, heeft Schulte als tegenstanders Bosland (Wiersma), Bakker (Sles- ker) en Groenewegen (Van der Bom). Voorts staat er een nummer voor b-stayers op het programma, waarin starten Domhof (Slesker), Zwartepoorte (Bustraan), Roes (Van der Bom), Piet van Nek (Kaeser) en van Amsterdam (Wiersma.) Er zijn vier deelnemers aan de sprint, nl. Derk- sen, Van der Vijver, Van Egmond en Van der Lin den. ATHLETIEK. TOCH NOG STUDENTEN-ATHLETIEK KAMPIOENSCHAPPEN? In verband met de tijdsomstandigheden konden de Studenten-athletiek-kampioenschappen, welke oorspronkelijk op 23 Mei gehouden zouden worden geen doorgang vinden. De Commissie voor Studenten-athletiek der K. N.A.U. heeft gemeend alsnog de kampioenschap pen te verwerken, zij het dan in de groote vacan- tie. Nu een ieder in eigen land blijft kan dit, naar het oordeel der commissie geen bezwaar zijn. Alvorens echter over te gaan tot het organiseeren van deze wedstrijden wil de commissie voor Stu denten-athletiek eerst weten of op voldoende be langstelling van de zijde der studenten kan wor den gerekend, zulks in verband met het ongewone tijdstip waarop en waaronder de wedstrijden zul len worden gehouden. Aan diverse studenten-orga nisaties werden hierover circulaires verzonden. Chr. Ver. Vacantiebezigheden voor schoolkinderen. Gaan de uitzendingen door? Van het bestuur van de Christelijike Ver eeniging Vacantiebezigheden voor Schoolkin deren vernemen wij, dat het nog niet vast staat dat de vereeniging dit jaar kinderen naar het strand te Wijk aan Zee uitzendt. Het bestuur is op het oogenblik nog in onder handeling met de directie van het Noordertoad over de plaatsing van het strandgebouwtje. Als dit toegestaan wordt zijn de moeilijkheden echter nog niet alle opgelost, want ook het ver voer van een zoo groot aantal kinderen van Beverwijk naar het strand baart door de be perking van het asverkeer véél zorgen. DeN.V. Autobusonderneming v.h. Waterdrinker, die ieder jaar de kinderen heeft vervoerd, heeft na melijk medegedeeld, dat zij niet kan garandee ren, dat het vervoer op de normale wijze plaats vindt. Binnenkort zal het bestuur beslissen of de uit zendingen dit jaar wel of niet zullen doorgaan. Het Centraal' Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies ziet zich voor dezelfde moeilijkheden geplaatst en ook daar staat nog niet vast of de uitzendingen zullen doorgaan. Het is te wenschen, dat de besturen van de vereenigingen er in slagen een goede oplossing te vinden, daar deze uitzendingen voor -de schooljeugd altijd een groote bron van vreugde zijn geweest. Filmavond ging niet door. De filmavond ten bate van de actie „Hulp in nood", die gisteravond in het Kennemer Theater op initiatief van de directie van dit theater gegeven zou worden, is wegens gebrek aan belangstellng niet doorgegaan. Binnenkort zal echter opnieuw een filmavond georganiseerd worden. Men hoopt dan op meer belangstelling. „De duivel van de jungle". Een spannende film. In de nieuwe bioscoopweek geeft het Luxór Theater als hoofdnummer de spannende rol prent „De duivel van de jungle", met Anna May Wong en Eric Blore in de hoofdrollen. Aan den inhoud van dit jungle-verhaal is het volgende ontleend: Een scène uit de film „De duivel van de jungle". (Luxor Theater, Beverwijk). Generaal Ling van het Ohineesche leger ver dwijnt plotseling met 300.000 dollars regeerings- gelden. Zijn dochter, Kim Ling, gaat naar hem op zoek, en poseert als zangeres in een café in Singapore. Daar ontmoet zij Gregory Prin, een halfbloed, die verdachte zaken drijft, en bekend staat als „Koning van de Rivier". Kim Ling her kent een medaille in Prin's knoopsgat als een decoratie van haar vader. Tex Ballister, een Amerikaansch avonturier, waarschuwt het Chineesche meisje, dat zij lie ver niets met Prin te maken moet hebben, doch zij vergezelt Prin naar diens handelspost ver in het binnenland. Daar vindt zij Ghang Tai. haar vader's secretaris, die als deserteur is opgegeven, in betrekking bij Prin. Kim Ling en Chang Tai vermoeden, dat Prin haar vader in een afgelegen post, eenige dagreizen ver de rivier op, vasthoudt. Als zij de 300.000 dollar in Prin's 'kamer verbor gen vindt, zoekt en vindt Tai een excuus om naar deze post overgeplaatst te worden. Ballister arriveert, maakt Tai onder zijn waren naam en functie bekend, en tracht chantage op Prin te plegen om een aandeel van het kapitaal machtig te worden. Prin zet hem gevangen, en stuurt een van de handlangers, Frobenius, achter Tai aan, om hem te vermoorden. Kim Ling en Professor Sen, eveneens een van Prin's handlan gers, die den machtswellusteling een bitteren haat toedraagt, luisteren Prin's opdracht aan Frobenius af, en sturen eenige inboorlingen uit om Frobenius onschadelijk te maken. Prin heeft intusschen door middel van zijn radio van zijn agent in Singapore vernomen, dat Kim Ling de dochter van den. ontvoerden gene raal is. Hij weet, dat de internationale politie op weg is om hem te arresteeren. Hij dwingt het meisje hem te vergezellen op een boottochtje op de rivier, met het plan om haar te dooden. Bal lister, die door Professor Sen bevrijd is, snelt hen achterna in de motorboot, redt Kim Ling.en voert Prin mee terug naar het posthuis. Kim Ling verbergt het geld, terwijl Prin in een opwelling van woede een inlandsch opperhoofd doodschiet, waardoor een opstandige beweging onder de inlanders intstaat. Chang Tai arriveert met den generaal, haalt het meisje en het geld af, en trekt de rivier af. Prin bemerkt nu, hoe Professor Sen hem toe- drogen heeft, en schiet hem neer. Ballister, alleen overgebleven met Prin, ziet de woedende inlan ders aankomen, en geeft de voorkeur aan zelf moord boven den dood aan den martelpaal. Zijn laatste kogel is voor hem de redding van een vreeselijken dood. en Prin, de „Koning van de Rivier", blijft alleen over om in de handen van de inlanders, die hij zoo lang tyranniseerde, zijn gerechte straf te vinden. Het tweede hoofdnummer is „Ik ben een vluch teling" met Paul Muni. Tafeltennisclub opgericht. In een bijeenkomst in het Staténhuis aan h Zeestraat is besloten een tafeltennisclub op te rj«S ten als onderafdeeling van Hoogoven-Stalen. Het bestuur werd als volgt samengesteld: p Veldheer, voorzitter; mej. Redeker, secretar*.»! Weenink, penningmeester; A. Sint. wedstrijdi^u en Lantsink Jr., commissaris van materiaal In de kascommissie werden de heeren Van h Starre en Mühring gekozen en als reserve de h?61 Offerhaus. De speelavonden zullen eiken Donjp^ dagavond in het Staténhuis gehouden worden De aanvoer van aardbeien. Ook gisteren was de aanvoer van aardbeis* weer zeer groot. Moulin Rouge maakte oojj het grootste kwantum van den aanvoer uit prijzen waren wel iets lager dan op den eerste? dag van deze speciale veilingen, maar het mee rendeel ging voor goede prijzen van de hand Voor Amazone werd aan beide veilingen one» veer 60 tot 90 ct. per slof betaald. De gemiddelds prijs van de Moulin Rouge zal wel iets hoozer liggen dan die van de Amazone. Op den eersten dag van de exportveiling y»r. den alleen al aan de Vereenigde Veilingen ongel veer 25.000 K.G. aardbeien aangevoerd. De ren staan nu reeds tot na zes uur te wachtenon hun beurt om het veilinglokaal binnen te mown rijden. a SCHOOLFEEST UITGESTELD. Het hoofd der openbare school alhier heeft besloten, in verband met de tijdsomstandighe- den, het jaarlijksch schoolfeest uit te stellen tot na de vacantie. W. R. B.-BOOT ZOEK. De boot van de Wijk aan Zeeër Reddings* brigade die onlangs door onbekenden was we», genomen maar later bij de Noordpier op het strand werd aangetroffen, is thans weer spoor, loos verdwenen. De Gemeenteraad. De heer P. Vinke bedankt. Naar wij vernemen heeft de heer P. Vinke, die door het Centraal Stemburea/u benoemd was tot lid van den gemeenteraad als opvolger van den heer A. J. van Leusen, voor de benoeming be dankt. Voor een eventueele benoeming komt thans in aanmerking de heer G. Meerman. HOND KOMEN AANLOOPEN. Aan het Hoofdbureau van Politie zijn inlich tingen te toekomen omtrent een hond, die ia komen aanloopen. Signalement: Bouvier, zwart, I reu, 50 cm. hoog, lange staart en ooren. DRANKWET. Bij B. en W. van Velsen is ingekomen een ver. zoekschrift van Wed. A. C. van Opbergen—Paul sen, van beroep schouwburg-exploitante, wonende i te IJmuiden, om een verlof A, voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank van het perceel Breesaapstraat no. 52 te IJmuiden. Vóór 4 Juli 1940 kan een -ieder tegen het ver- j leenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij B, en W. voornoemd inbrengen. DE ZONNESTRAALCOLLECTE UITGESTED). De datum der Zonnestraalcollecte was aanvanke lijk vastgesteld op Zaterdag 22 Juni. In verband met het feit, dat op dezen dag de collecte van het 1 Nationaal Hulpcomité 1940 zal worden gehouden is de Zonnestraalcollecte uitgesteld tot Zaterdag 6 Juli. „Havenkwartier". Ontroerend en menschelijk filmwerk. Een prachtige Fransche film, sober en toch diep-aangrijpend. Dat is „Le Quai des Brumes", j Het mist. Op een glimmenden natten asfaltweg J werpen twee autolampen geelachtige lichtplekken 1 Geknars van remmen. Een soldaat vraagt of hij mee mag rijden en stapt in. De zware vrachtauto vervolgt haar weg. Het is soms bij het naïeve af, zoo simpel is dat alles. En toch is dat het boeiend begin van een film, die den toe- j schouwer geen oogenblik loslaat. Alle opnemingen zijn zoo perfect, zoo vol- komen afgestemd om het j fijnere, dat ge u bijna niet kunt voorstellen hoe het mogelijk was een onderwerp waarbij de lage hartstochten van den mensch een dergelijke groote i rol spelen, op zoo'n subtiele wijze te verfilmen. Een soldaat zwerft langs de kaden. Ontmoet een anderen zwerver. Gaat mee naar een vervallen hut. Maakt kennis met een meisje en krijgt vijanden 1 en vrienden: wordt gewikkeld in misdaden en de liefde en tenslotte doodgeschoten als hij op het punt staat naar Venezuela te vertrekken. Wat had daar niet van kunnen worden gemaakt en wat had er niet aan kunnen worden verprutst. Sentimentaliteit? Ge zult het bij spelers als Jean Gabin en Michèle Morgan vergeefs zoeken. Hard «pel. Ja zeker net zoo hard als van de Amerikanen zelf. Maar zonder de grofheid. Geen enkel oud effect wordt gebruikt om deze film te accentueeren. Alles gebeurt als van zelf. De handelingen en beelden vloeien logisch In elkaar over. Nergens wordt de strakke soberheid gebroken die het geheel kenmerkt. Prachtige filmische stemmingsbeelden zijn wel sprekender dan honderden meters dialoog. En zoo zou men voort kunnen gaan alle kanten van dit waarlijk voortreffelijke filmwerk te bespreken- Men zou daarmee water naar de zee dragen. De zee, die Frankrijk van Venezuela scheidt. En waarop een boot, vaart zonder een schilder een, die blèef -fpken in het „Havenkwartier". Als tweede hoofdfilm draait: „Verborgen hartstochten". AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 29 JUNI Groote Kerk, Orgelbespeling, 34 uur. Stadsschouwburg: Concert H. O. V. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Operabal", een feest van den lach, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Als een dief in den nacht", 2.7 9.15 uur. Luxor Theater: „Doodloopende straat", 2.30, 7 9 uur. Frans Hals Theater: „Pensionaat voor heeren', 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. VRIJDAG 21 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders, 104 uur. Groote overwinning van D. W. V. Op het. D.W.V.-terrein te Nieuwendam vond Woensdagavond om het kampioenschap van Amsterdam de wedstrijd D.W.V.—A.F.C. plaats. Nadat de rust met 1—0 voor de bezoekers was ingegaan eindigde de wedstrijd tenslotte in een groote 6—2-overwinning voor D.W.V. Te Wijk aan Zee is de heer A. J. Bronkhorst beroepen. In de vacature van ds. J. A. L. Hooy heeft de kerkeraad van de Ned. Hervormde Gemeente te Wijk aan Zee en Duin tot predikant beroepen de heer A. J. Bronkhorst te Zeist. De heer Bronkhorst is thans candidaat in Utrecht. In groote hoeveelheden vinden wortelen waarvan de oogst te groot is voor binnenlandsch gebruik, hun weg naar Duitschland. Van „doordraaien" is daarom geen sprake meer, daar het teveel wordt geëxporteerd. Wat de tuinders kregen. Prïjsnoteering van 19 Juni 1940. Spinazie per K.G. 615. Postelein per K.G. 1013. Sla per 100 krop f 1.—f 1.60. Wortelen per bos 710. Rabarber idem 25% Uien idem 34. Radijs idem 4. Selderij idem 1V22 V2 Pieterselie idem 23. Asperges dik wit idem 3244. Asperges dik bl. idem 2428. Asperges II idem 1420. Waspeen idem 811. Tomaten per kilo 30. Bloemkool I per stuk 1014. Bloemkool II idem 78 ct. Komkommers I idem 6—71/2. Snijboonen per K.G. 3436. Dubb. boonen idem 4048. Doppers idem 1518. Tuinboonen per kilo 811. Peulen idem 2230 V2. Aardbeien per slof 65—4)5. Groenten komen onsrewasscheri aan de markt. Er is in den laatsten tijd bij het publiek eenige terughouding te merken om gewasschen of ge spoelde groenten, te gebruiken in verband met de mogelijke verontreiniging van het sloot- en rivierwater en het daaraan verbonden typhus- gevaar. Aan sommige veilingen worden dan ook de pro ducten ongewasschen aangevoerd. In verhand met den hfzet der producten deelen de veilingbes turen te Beverwijk hierover het vol gende mede: Ten aanzien van de Beverwijksche producten dient vastgesteld te worden, dat sla en de meeste andere groenten ongewasschen aan de markt komen, zoodat b.v. het gebruik van sla niet in het minst behoeft te worden vermeden. De peen wordt met leidingwater of met opgepompt water gewasschen, zoodat ook daaraan niet het minste gevaar verbonden kan zijn. Bovendien is in de omgeving van Beverwijk bij de tuinen nauwelijks slootwater te vinden, waar door men al genoodzaakt is alleen leiding- of pompwater te gebruiken. Luxor theater

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2