„Wereldstad" en „De vlucht voor het Huwelijk". Het Thalia Theater vertoont deze week twee buitengewone filmwerken uit de Metro-Goldwyn productie. Spencer Tracy, de karakterspeler samen met Luise Rainer in een film van dramatische kracht met een finale, die San Francisco" overtreft, „Wereldstad". Het is een der meest typeerende verschijnselen der film, dat schijnbaar oude onder werpen eensklaps niet oud meer blijken te zijn doch door de samenwerking van regisseur en scenario schrijver, gesteund door nieuwe inzichten in de productieleiding, een geheel ander licht op het ge geven werpen. Wereldstad", New Yorkonder dezen naam verborg zich tot dusverre veelal, het zij het pretleven van Broadway, hetzij een min of meer sentimenteele behandeling van het achter buurtleven, nimmer echter kwam het leven dezer millioenenstad in de film tot uiting. Dat gebeurt in deze film wel, en zulks is te danken aan het feit, dat schrijver met sterke roman tische sociale tendenzen, thans niet alleen borg staat voor het oorspronkelijke verhal van „Wereldstad", maar tevens aan den productiestaf werd toegevoegd en als zoodanig het niveau van Wereldstad" zelf kon bepalen. Zelden werd er een fijnere schakeering van men- schelijk lief en leed in een roman van anderhalf uur gegeven.. „De Vlucht voor het Huwelijk" is een vlucht en er wordt in geloopen, en hoe! Deze film be gint dadelijk al met een soort finale; de finale van het sprookje: en toen trouwden zijetc. Daarmede zijn de sprookjes uit en beginnen de films. De film met Clark Gable, Joan Crawford en Franchot Tone begintéén minuut voor het huwelijk, op een oogenblik, dat men kon aan nemen, dat er geen speld mer tusschen te krijgen is. Laten wij er ter verduidelijking bijvoegen, dat niet de drie sterren die deze film dragen, er onderling een huwelijkstragedie van maken, verre van dien; het is een „newspaper.story",, waar Clark en Franchot de elkaar wild in de haren vliegende rivalen van twee Amerikaansche sen satiekranten zijn en Joan Crawford het verwende meisje, dat géén sensatie wil en geen kranten leest en reporters verafschuwt. Het Alg. Hbld. schreef over deze film o.a.: „Een pittige cocktail van waanzinnige en geestige non sensde situaties zijn dwaas en soms pot sierlijk, de dialoog is even zot als gevat. Deze frissche dolle dwaasheid is an te bevelen! „Hollywood Cavalcade" en „Inspecteur Vlijmscherp op avontuur." De eerste hoofdfilm van het nieuwe programma van het Rex-Theater, Hollywood Cavalcade is van een min of meer documentaire beteekenis. Het ge- heele scenario en alle beelden uit deze film zijn ontleend aan authentieke gebeurtenissen, terwijl gebruik gemaakt werd van de diensten van pio niers der Amerikaansche filmindustrie. Hieronder volgt de inhoud: De man die met zijn makker op een goedkoopen rang in een New-Yorkschen schouwburg is gaan zitten, om de vertooning te zien van het succes rijke tooneelstuk „De Man, die terugkwam", is niet heel veel meer dan een bedelaar. Ofschoon netjes in de kleeren, zijn Mike Connors en zijn vriend Dave Spingold zoo'n beetje als vagebonden komen aanzwalken uit het verre westen van Amerika, avonturiers als zij zijn, die probeeren willen, geld te verdienen met het nieuwste kermiswonder: de cinematografie. Zij zien Molly Adair in het boven genoemde tooneelstuk en zijn overtuigd, dat zij een geweldig filmsucces zou kunnen zijn. Maar de ac trice heeft het op die nieuwe uitvinding en dat verre land niet erg begrepen. Michael moet haar het dubbele bieden van 't geen zij aan het tooneel verdient, eer zij besluiten kan, naar Californië te vertrekken. Maar daar wordt zij geboeid door het betooverende van den op bouw eener nieuwe industrie. Elke dag biedt nieuwe mogelijkheden, nieuwe successen, nieuwe problemen en overwinningen! En bovendien wordt zij geboeid door den man, die dit alles beheerscht, die opgaat in zijn werk en er zich ten volle aan geeft. Zij krijgt dezen rusteloozen, veeleischenden, legen alle moeilijkheden opworstelenden Michael lief, maar hij leeft uitsluitend voor zijn werk en ziet in haar nooit iets anjers dan de filmactrice. Is het wonder," dat Molly in het huwelijk treedt met haar knappen tegenspeler Nick Haydn'.' Pas als het huweli,jk is gesloten, beseft Michael, wat hij heeft verloren. Het leven is moeilijk voor hem; hij is te straf en te streng, hij kan niet makkelijk en vlot met menschen omgaan; velen mogen hem graag, maar velen ook haten hem. Zijr weg is lang zaam bergafwaarts, zijn beste vrienden kunnen hem niet weerhouden, hij stelt te hooge eischen en wil nooit weten van een compromis. Eindelijk komt weer een mooie kans in zicht. Maar Michael, die een echte koppige Ier is, is te weerbarstig, ook al smeekt zijn oude vrierd Dave hem bijna, zichzelf niet onmogelijk te maken. De film zal dan toch tot stand komen onder Mi chael's regie en (na lange jaren) met Molly in de hoofdrol. Maar zij en haar man krijgen een auto ongeluk, waaraan hij overlijdt en Molly ernstig gewond wordt. Wéér werkt het lot Michael tegen.... En inmiddels komt de sprekende film en verovert de wereld. Michael hoort Al Jolson zingen en be grijpt de groote waarde van deze nieuwe uitvin ding. Hij beseft, dat de cinematografie, hoe vol maakt ook, steeds de menschelijke stem gemist heeft en hij denkt terstond aan Molly. Op haar ziekbed spreekt hij haar over de grootsche toe komstmogelijkheden, zij is immers uit de tooneel- wereld afkomstig, zij kan immers met haar stem alle denkbare gevoelens uitdrukken en ontroerin gen opwekken De oude tijden zijn weergekeerd. Zij en hij zul len opnieuw het lot dwingen, de wereld veroveren, de filmkunst opstuwen en eindelijk wellicht den weg vinden naar elkanders hunkerend hart. .Vlijmscherp op Avontuur" is een film, die den toeschouwer zet voor de vraag: „wie is de moorde naar" welke vraag pas aan- het slot van de film beantwoord wordt. Het antwoord is natuurlijk ver rassend. VERGADERING VAN JONGE OUD KATHOLIEKEN. Onder groote belangstelling hield de vereeniging van Jonge Oud-Katholieken „D.G.S." een verga dering in het O.-K. Vereenigingsgebouw, welke bijeenkomst werd geopend door kapelaan A. C. van de Poll, die de vele leden welkom heette. Spr. wekte op om, trots de bijzondere omstan digheden het vereenigingsleven niet te doen ver slappen. Releveerend, dat de oorlogsperiode geen slachtoffers onder de leden der vereeniging heeft gemaakt, zeide kapelaan v. d. Poll. de bedoeling te hebben, op de gebruikelijke wijze de komende ver gaderingen te doen houden, terwijl de ernst thans meer dan voorheen een plaats in het karakter van de vergaderingen zal hebben. Wat vroolijk- heid zal echter niet worden geschuwd. De voorzitter sprak den wensch uit, dat deze bijeenkomst zooveel voldoening mocht schenken, dat de leuze in het vereenigingslied genoemd, om tegen eiken strijd sterk te zijn, ook in de komende vergaderingen gestand zal worden gehouden. Het vereenigingslied werd gevolgd door de no tulen, die onder dankzegging werden goedgekeurd. Vervolgens werd het lied „Bede" gezongen. Medegedeeld werd, dat èn door de omstandighe den èn door het karakter de Bondsdag, welke op 7 Juli a.s. te Egmond aan Zee zou worden gehou den, niet doorgaat. Kapelaan van de Poll las daarop een gedeelte uit Weatherhead's „Het gebeurde in Palestina" en verklaarde de daarin voorkomende deelen die aan den Bijbel zijn ontleend. Het gelezene werd met aandacht gevolgd. Het kwartiertje hersengymnastiek had veel suc ces, de vragen en antwoorden verwekten meerma len gelach. De Sonate van Diabelli, door de heeren kapelaan Van de Poll en KI. Gouda vierhandig op de piano voorgedragen, vond bij de aanwezigen groote waar deering. Na de rondvraag sloot kapelaan A. C. van de Poll deze geanimeerde vergadering. Marktberichten en besommingen. IJMUIDEN, 21 Juni. Baars 3217 ct. per K.G., Snoekbaars 5146 ct. per K.G. Ambtenaren speelden gelijk. Kennemers Comb.Gem. Ambtenaren (1-1) In het Gem. Sportpark heeft de onlangs opge richte voetbalclub van de gemeente-ambtenaren een wedstrijd gespeeld tegen een Kenremerscom- binatie. In de eerste helft ging het spel vrijwel gelijk op en neer Hoewel beide elftallen het vaak tot goede aanvallen brachten, werd er niet gescoord, want beide voorhoedes waren heel sterk in het missen van kansen. De rust kwam met 00. De rust schijnt vooral de rood-zwarten goed ge daan te hebben, want na enkele vergeefsche pogin gen van de gemeente-ambtenaren, schiet Martin van dichtbij in (10). Kennemers blijven sterker en doelman Radema kers moet eenïge malen ingrijpen. De ambtenaren zitten echter ook niet stil, want uit een vrije schop brengt Horeman den stand op 1—1. Fel werd er nog gestreden om het winnende doelpunt, maar de pogingen werden niet met suc ces bekroond. Einde 11. De opstelling van de elftallen was als volgt: Kennemers: Brethouwer, Balver, Reinders, P. Steenbeek, J. Klein, T. Zweitser, P. Zoontjes, C. Hoeben, J. v. Dorp, J. Martin-, M. Hoogvorst. Gemeente: Rademakers, C. Albers, Bleeker, Versteeg, Horeman, Doesburg, Timmer, Koper, J. Albers, Jansen, Grapendaal. IQUAKIUM VEREENIGING „KENNEMERLAND". In café Van der Lem te IJmuiden heeft de Vereen, van Aquarium- en Terrariumhouders „Kennemerland" een goed bezochte ledenver gadering gehouden. In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer G. Vermeulen, mede, dat de Bondsvergadering, die was uitgesteld, vermoede lijk in September of October gehouden zal wor de:-. In verband met de distributie van petroleum stelde het Hoofdbestuur leden van de onder af deelingen in de gelegenheid een electrisch ver warmingsapparaat aan te schaffen. Daar deze apparaten nog al kostbaar zijn adviseerde de voorzitter de leden een gasverwarming aan te leggen, wat meer gemak en minder kosten met zich medebrengt. De vergadering besloot hierna, de Rotterdamsche sportvrienden een aquarium, planten en tropische visch beschikbaar te stellen. De keuringscommissie, die de huiskeuring had verricht, bracht vervolgens verslag uit van haar bevindingen. Tien aquaria kwamen voor een prijs in aanmerking, maar daar er slechts vijf prijzen waren, werd besloten hierom te loten. De loting had het volgende resultaat: 1. A. Dijkstra, 2. P. Douma, 3. J. van Dam, 4. H. Menger, 5. dr. Homberg. Bovendien ontvangt ieder prijswinner nog een diploma. Na de rondvraag sloot de voorzitter de geani meerde vergadering. Loop der bevolking. Ingekomen: W, Brachtcr, zonder beroep, van Velsen, Ooster- tuinen 19. Wed. E. M. Knöehèll'Epagniol, zonder ber., van Velsen, Gasthuisstraat 15. Th. van Zwam. dienstbode, van Renkum, St. Odulfstraat 4. J. Huigen en gezin, zonder beroep, van Hilver sum, Duinwijklaan 5. J. N. Zwager en gezin, bloemb.handelaar, van Haarlem. Oostertuinen 59. Wed. E. M. de Vriesv. Oldenmark, z. b., van Haarlem, Peperstraat 36. E. Gerritse, zonder beroep, van Utrecht, Kees Delfsweg 4. M. J. Th. Probst, zonder beroep, v. Enschedé, Kastanjestraat 5a. A. Brands "en gezin, chauffeur exp. van Ede, Romerkerkweg 123. M. AdolfMèhrwerth, zonder ber., van Velsen, Regulierdwarsstraat 4. G. A. Kramers, agent van politie, van Hilversum, Voorstraat 8. J. Smit en gezin, zonder beroep, van Rheden, Kastanjelaan 14. Tr. BrouwerVlaming, zonder beroep, v. Maas- bree, Voorstraat 8. E. Peek, moeder-overste, van Enschedé, Voor straat 42. H. Lantinga en gezin, kellner, van Haarlem, Oostertuinen 57. L. Witbaard en gezin, schilder, v. Zeist, Ooster tuinen 35. J. Kabel en gezin, blikbewerker, van Amsterdam, Oostertuinen 65. Van RookhuizenSchoone, zonder beroep, van Drïel, Reguliersdwarsstraat 4. G. A. Polle, dienstbode, van Uitgeest, Vondel laan 21. H. J. Hendriks en gezin, electricien, van Utrecht, Oostertuinen 81. M. GrootesWildeboer, z. ber., van Assendelft, Arendsweg 191. S. de Lange en gezin, accountant, van Huizen (N.H). Julianaweg 81. H. Holtslag, seg. capitul., van Harderwijk Stum- phiusstraat 13. C. J. Ploeger, schoenmaker, van Haarlem, Meer straat 94. Vertrokken: KI. Nooi, houtbewerker, naar Vlissingen, Kas teelstraat 112. H. C. Brasz-Alberts, dienstbode, n. Haarlem, Stuyvesantplein 16 zw. D. Beek, tuinder, naar Almelo, Grootestraat 8. C. H. Schooneberg, z. ber., naar Heemskerk, M. van Heemskerkstraat 19. J. H. Bennekom, koopman, naar Amsterdam, Helmerstraat 9. J. M. de Boer en gezin, fabrieksarbeider, naar Curagao. B. J. J. de Groot, bloembollenkweeker, naar Duitschland. J. A. Herfst, kookster, naar Amsterdam, A.O.Z. Achterburgwal. J. Vlugt, fabrieksai^beider, naar Den Haag, Iris straat 2. Cath. E. Tijms.' dienstbode, naar Zandvoort, N. Beetslaan 10. A. P. Ruijgrok, verkoopster, naar Amsterdam, Sarphatipark 20 II. G. J. van Es, laborant, naar Amsterdam, Ko ninginneweg 42. C. van Gelderen, dienstbode, naar Assendélft, Dorpsstraat 477. PLECHTIGE EERSTE H. MIS. Zondag a.s. zal in de parochiekerk van St. Aga tha Pater Dionysius Cornelisse zijn plechtige eer ste H. Mis opdragen. In het Rustoord aan de Peperstraat wordt des mididags de receptie gehouden. BRIDGECLUB „SANS ATOUT". De uitslagen van de eerste ronde voor de zomer competitie van de Bridgeclub „Sans Atout" luiden als volgt: Team 1De heer en mevrouw van der Linden dames Steenbergen—Tabak wint van team 2: J. BosG. de Boer; J. B. Broekhuizen—T. Romijn met 23 tegen 17 punten. Team 3: J. Nijman—J. Terlee; P. v. d. Werff— N.N. verliest met 14 tegen 26 punten van team 4: W. G. KleineA. Tand; A. MichelJ. van Leeuwen. Team 5: mevr. DilTh. Braam; G. Daalhui zen—H. van Essen wint met 21 tegen 19 punten van team 6; de heer en mevr Thomas; mevr. Braam—T. Daalhuizen. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden zijn: 1. K. van der Wal—K. Kramer 411/2 m.p., 2. G. Tabak—K. Kee 40 1/2 m.p., 3. De heer en mevr. Blokdijk 37 m.p., 4. B. Hoogenboom—N.N. 36 m.p., 5. de heer en mevr. van Amstel 35 m.p., 6. G. C. H. Tabak—R. Hoen 33 1/2 m.p.. 7. De heer en mevr. Admiraal 28 1/2 m.p. Voor den ouderlingen aardbeienbridgeprijs die de volgende week gehouden wordt, gaven zich reeds 40 deelnemers op. HEEMSKERK DE KINDEREN DIE TE BEVERWIJK SCHOOL GAAN. Sinds eenige weken is het vervoer van school kinderen van hier naar Beverwijk stop gezet. De kinderen moesten nu den afstand te voet afleg gen. Thans wordt vernomen, dat binnenkort voor het vervoer een bevredigende regeling tot stand zal komen. DAMMEN De persoonlijke wedstrijden om het kampioen schap van den R.-K. Zaanschen Dambond zijn bijna afgeloopen. De D.C.H.-speler W. de Ruyter alhier heeft de finale weten te bereiken. Zondag a.s. heeft in het patronaatsgebouw in Assenidelft de laatste wedstrijd plaats om den titel tusschen W. de Ruyter en J. v. Steen uit Zaandam. JUBILEUM „A. D. O." Zondag a.s. zal door de R.K. voetbalvereeniging „A. D. O." de officieele viering plaats hebben van het twintig-jarig bestaan. Des morgens 8 uur zal in de parochiekerk een Mis worden gelezen. Hierna vindt in de zaal der St. Joseph-Gezellen een ge meenschappelijk ontbijt plaats. Des middags zullen de eindwedstrijden van het tournooi worden gespeeld. De volgende ploegen ko men tegen elkaar uit: D. E. M.Santpoort 4.30 uur en A. D. O.G. V. O. 2.30 uur. Na de wedstrijden zullen in het K. S. A.-gebouw de prijzen door den voorzitter worden uitgereikt. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 21 JUNI Thalia Theater: „Wereldstad" en „De vlucht voor het Huwelijk", 8 uur. Rex Theater: „Hollywood Cavalcade" en „Inspec teur Vlijmscherp op avontuur", 8 uur.. Theater „De Pont": „Verborgen Hartstochten" en „Havenkwartier", 8 uur. ZATERDAG 22 JUNI Thalia Theater: „Wereldstad" en „De vlucht voor het Huwelijk", 8 uur. Rex Theater: „Hollywood Cavalcade" en „Inspec teur Vlijmscherp op avontuur", 8 uur- Theater „De Pont": „Verborgen Hartstochten" en „Havenkwartier", 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 21 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „De duivel van de jungle" en „Ik ben een vluchteling". 8 uur. ZATERDAG 22 JUNI Luxor Theater, Breéstraat: „De duivel van de jungle" en „Ik ben een vluchteling", 8 uur. WEEK-A BONNEM ENTEN WIELRJJDEN als stayer. Wals na feilen strijd geslagen. In het Olympisch Stadion te Amsterdam werft Donderdagavond wielerwedstrijden gehouden 5 als hoofdschotel twee wedstrijden voor a-staj| over 30 KM. (60 ronden) tusschen Wals, Sehu- Bosland, Bakker en Groenewegen, waarbij Schui zijn debuut als stayer maakte. Een debuut, j zonder eenige voorbehoud als geslaagd gekenme; mag worden. Wals, cie toch als stayer zijn spc« verdiend heeft, moest in den blonden Amsterd^ mer absoluut zijn meerdere erkennen. henen uiterlijk Wo e n sd a gs avonas Uitstekend debuut van Schuil setaald te zijn daar de bezorgers op 1 Donderdag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE I 5,aact m SsfieC j '^T||!li jiMi.LnMi j; i.Ji'j .,..111:|:iM;'!iiH^illlll'ïf' LAWNTENNIS Kon. Ned. Lawntennisbond. HET TENNISPROGRAMMA VOOR ZONDAG. Eerste klasse: Haarlem—Thor. Overgangsklasse: T. C. H.—Spiegel 2. Tweede klasse A. N.W. T. C. H. 2—T. C. G. 2 WestrustFestina 2. Shell—Beverwijk. Tweede klasse B. N.W. DeuceHaarlem 2. HeemstedeRood Zwart. Westrust 2 Game and Set. Ready 1928—T.C.G. 3. Beverwijk 2Score. Derde klasse A. N.W. Shell 2—Ruïne. DuinlustRedcover DashRuïne 2. Ruïne 3—Koog Zaandijk 3. Derde klasse B. N.W. K.N.S.M.—T.C.G. 4. T. C. G. 5Thomas 2. S. M. N. 2—T.C.H. 3. Enkhuizen 2Westrust 4. Bakkum—Duinlust 2. TossHeemstede 2 ZaandamWimbledon 3. Beverwijk 4—Ready 1928-III, HANDBAL. De Haarlemselie Zomeravond- competitie. De avondwedstrijden, georganiseerd door de Haarlemsche handbalcommissie hebben in de af geloopen week de volgende resultaten opgeleverd: Dames: LijndenO. S. S. 00 RapiditasB. G. V. 70 Heeren: ConcordiaRapiditas 112 Het valt ons van de Lijnden-dames eenigs. zins tegen, dat zij het tegen het bezoekende O. S. S. niet tot een overwinning konden brengen. Wel was de thuisclub, dank zij de aanwezigheid van meer ervaren speelsters als mej. Buis in het veld sterker, doch door onvoldoende schieten en uitstekend doelverdedigen van mej. Koningsbrug- gen. konden de Meerbewoonsters het niet tot een doelpunt brengen. Voor de komende week staan de volgende wedstrijden op het programma: Dames: Maandag 24 Juni: ConcordiaB.G.V. 7.30 uur (terrein v. Oosten de Bruynstraat). Donderdag 27 Juni: RapiditasO.S.S. 7.30 uur (terrein Vergierdeweg). Heeren: Dinsdag 25 Juni: LijndenB.G.V. 8.15 uur. Donderdag 27 Juni O.S.S.Rapiditas 8.15 uur. Van de dameswedstrijden belooft vooral de ontmoeting ConcordiaB.G.V. spannend te worden. We gelooven zelfs in een kleine overwinning der Bloemendaalsche dames. Hetzelfde kan gezegd worden van de heerenontmoeting O.S.S,Rapidi tas. waarinde thuisclub zeker niet kansloos is. Dames Rapiditas—B. G. V. (7—0) Donderdag speelden bovengenoemde vereenigin- gen tegen elkaar. Al spoedig bleek dat Rapiditas sterker is dan B. G. V. ondanks het feit dat de thuis club vier invallers heeft. Met goed opgezette aan vallen weet de thuisclub al spoedig de score te openen door mej. R. Poorter (10). B. G. V. doet alle moeite het spel te verplaatsen, maar Rapiditas blijft sterker. Voor rust weet Rapi ditas, door goed samenspel den voorsprong te ver- grooten tot (60). Na de thee had Rapiditas haar elftal gewijzigd. Het spel ging nu gelijk op en neer. De B. G. V.-dames kregen verschillende kansen om tegen te scoren, maar door goed verdedigen der achterhoede van Rap. gelukte het niet. Nog een maal heeft de thuisclub succes, zoodat het einde komt met (70). HONKBAL HET PROGRAMMA. Het programma van deze week vermeldt o.a. de volgende wedstrijden: ZATERDAG. Ie klasse: A. F. C. I—H. H. C. I; Blauw Wit I— Ajax I. 2e klasse: Watergraafsmeer-Schoten I; R. C. H. I Ajax II; Quick IE. H. S. I; Zeeburgia I E. D. O. II. 3e klase: H. C. K. II—E. H. S. I; E. D. O. IV— Schoten III. ZONDAG. Ie klasse: E. D. O. I—V. V. G. A. I. 2e klasse: T. H. B. I—H. C. K. I; H. H. C. II— Haarlem II. 3e klasse: Haarlem IIICeleritas; E. D. O. III H H. C. III; Hercules—E. D. O. V; R. C. H. II— Schoten II. H. H. C. gaat Zatex-dagmiddag op bezoek bij A. F. C. die tot heden nog geen punten heeft behaald We achten H. H. C. wel in staat te zorgen dat de nul bij A. F. C. blijft. E. D. O. krijgt Zondagmiddag aanvang 2 uur bezoek van de Amsterdamsehe Gemeente Amb tenaren. Het resultaat zal veel afhangen van den vorm, waarin E. D. O. speelt, maar als die vorm goed is is er ook wel een kans op de overwinning. R. C. H. IAjax II begint Zaterdag om half vier, T. H. B. IH. C. K. I Zondag om 10 uur, H. H. C. II —Haarlem II om kwart over twee. WIELRIJDEN HAARLEMSCHE RACE-CLUB „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield Donderdag avond een trainingsrit. De A- en B-klassen reden over een afstand van 52 K.M. De Junioren over een afstand van 26 K.M. Een spannende eindspurt braeht den volgenden uit slag: A- en B-kl. 1. J. Walgien; 2. J. Smit; 3. J. Las- schuit; 4. B. Fennis; 5. T. Jansen; 6. B. Boersma (pech) tijd 1 uur 33 min. 15 sec. Uitslag Junioren: 1. H. Jas; 2. P. v. d. Meulen; 3. J. Langeveld: 4. J. Schipper, tijd 47 min. 45 sec. A.s. Zondag vindt er een clubontmoeting plaai tegen de Amsterdamsehe Wielervereeniginge' R K. W. V. Amsterdam en A. S. C. De Germaan Vertrek 8 3/4 uur Amsterdamsehe Poort. Schulte. In den eersten rit zag het daar niet naar uit. Qj startvolgorde was: Bakker (Slesker), Groeneveja (Van der Bom), Bosland (Wiersma), Schuhè (Bustraan) en Wals (Kaser). In de eerste helft van den strijd was Wals de sterkste. Zonder ooge?,. schijnlijk zich al te veel in te spannen kon hij reeft in 'de 11e ronde den kop nemen, met Schulte aci. ter zich op de tweede plaats. In de 22e ronde w-;-j het aspect van den strijd echter radicaal gewijzft^ doordat Wals met pech te kampen kreeg. Hij nioêft van fiets wisselen en bleek er volkomen uit geraakt te zijn. Met vijf ronden achterstand zette hij da strijd voort, die toen hopeloos voor hem gewor. den was. Ook Groenewegen had met pech te ka;, pen. Nadat Wals was afgevallen gooide Schuit} er een extra sohepje bovenop en zonder werkeljjl; eenige dreiging te ondervinden won hij dezen eer sten rit in den goeden tijd van 25 min. 9 3/5 sec. De tweede rit gaf het groote duel tusschen Waft en Schulte. Schulte was als nummer een gestal Na hem volgden respectievelijk Bosland, Groe newegen, Bakker en Wals. Wals probeerde weder om zoo spoedig mogelijk den kop te krijgen en derdaad wist hij in hoog tempo rijdende Bakker en Groenewegen na vier K.M. afgelegd te hebben, te passeeren. Bosland wist zijn eersten aanval evenwel te doorstaan, doch moest even later it Wals zijn meerdere erkennen. Schulte was inmid dels rustig, doch in hoog tempo doorgegaan, Hij liep in en wist toen er nog 36 ronden gereden moesten worden Boslard en Bakker een lap te ge ven. Schulte wachtte even af maar zette toen doet en stevende op Groenewegen af, die zijn lap ft pakken had voor hij wist wat er gebeuren gin;. Nu was Wals aan de beurt. Langzaam kroop ft Amsterdammer dichter naar zijn tegenstander tctj Een fel duel volgde en inderdaad, de Hagenau werd geslagen. Even leek het of Wals zijn strijd lust verloren had, doch al spoedig bleek, dat hi? geen sprake van was en hij zette er alles op oa de verloren ronde weer in te halen. Schulte gaf echter geen krrnip en wérd de a- betwistbare winnaar. De sprint was vertegenwoordigd door een wé strijd over vijf ritten tusschen J. v. d. Vijver, J.v. Egmond, A. v. d. Linden en J. Derksen. Vier va dé vijf ritten werden tusschen drie renners gehou den. Bij de vijfde kwamen alle vier op de baas, Derksen won dezen wedstrijd, in rangorde gevolgd door v. d. Vijver, v. d. Linden en v. Egmond. De uitslagen van den wedstrijd luiden: Eindklassement: 1 Derksen 7 pnt., 2 v. d. Vijver 4 pnt., 3 v. d. Linden 3 pnt., 4 Van Egmond 1 pnt. Wedstrijd met motorgangmaking voor a-stayers: le rit: 1 Schulte in 25 min. 9 3/5 sec., 2 Bosland op 480 M., 3 Groenewegen op 970 M., 4 Bakker op 1100 M., 5 Wals op 2700 M., 2e rit: 1 Schulte in 25 min. 12 3/5 sec., 2 Wals op 600 M., 3 Bosland op 900 M., 4 Bakker op 1200 M., 5 Groenewegen op 1500 M.. Eindklassement: 1 Schulte 10 pnt., 2 Bosland 7 pnt., 3 Wals 6 pnt. en 4 en 5 Bakker en Groene wegen met 4 pnt. Wedstrijd met motorgangmaking voor b-stayers: 1 Zwartepoorte in 16 min. 29 1/5 sec., 2 v. Am sterdam. 3 v. Nek, 4 Domhof, 5 Roes (opgegeven). Wedstrijd voor amateurs over 10 K.M.: 1 H. Keijzer. 8 pnt., 2 F. Petri 6 pnt., 3 H. Hoek 5 pnt. en 4 B. Remkes 3 pnt. Koopman wint de 3000 Meter. Donderdagavond werden op de Sirtelbaan te Amsterdam de wedstrijden van het district Noord- Holland gehouden. Behoudens een enkele uitzonde, ring beperkte de deelneming zich tot de vereeni- gingen uit Amsterdam. Fanny Koen liet op de 100 Meter zien. dat zij weer goed in vorm raakt, met den wind in den rug maakte zij een tijd van 11.9 sec., welke gelijk staat met haar Nederlandsch record. Een spannende strijd werd er geleverd op de 100 Meter heeren a-klasse tusschen Spaak, Boersma en Heyn. Hoewel Boersma beter startte kon hij den kleinen voorsprong niet behouden. Zijn club genoot Spaak bleek in de laatste meters juist iets sneller te zijr en won in 10:8 sec. De 3.000 Meter gaf een spannend duel te zien tusschen den A.A.C.'er Bakker en den Haarlemmer Koopman. Bakker leidde geruimen tijd, maar kon tegen zijn tegenstander, die een tactischen wed- striid liep, niet op. Bij de 4 maal 100 Meter estafette viel bij alle ploegen het zwakke wisselen op. Alleen de eerste ploeg van A.A.C. maakte hierop een uitzondering en won dan ook gemakkelijk in den tijd van 44.3 seconden. Bouman won de 800 M. in den fraaien tijd van 1 min. 57.6 sec. De uitslagen luiden: Héerer: 100 Meter: 1 Spaak (A.A.C.). 10.8 sec., Boersma (A A.C.) 10.9 sec., 3 Hevp (A.V. '23). 800 Meter: 1 Bouman (A.A.C.) 1 min. 57. 6 set 3000 Meter: 1 Koopman (Haarlem) 9 min. 12 set 2 Bakker (A.A.C.) 9 min 18 sec. 3 Walther (Vole* wijekers) 9 min. 21 sec. 4 maal 100 Meter estafette: 1 A.A.C. 1 44.3 sec. 2 A.A.C. 2 45.2 sec., 3 De Meteoor 47.8 sec. Dames: 100 Meter: 1 Fanny Koen (Sagitta) 11.9 sec., 2 Alie de Vries (A.D.A.) 12.2 sec., 3 A. Lo°* huis (A.D.A.) 13.2 sec. 4 maal 100 meter estafette: 1 A.D.A. 53.8 sec., 2 Zeeburg 2 57.8 sec. Cor de Best start in Badhoevedorp. Nadat op verschillenden wielerbanen het sport leven weer op gang is gebracht, zal ook de Olym- piabaan te Badhoevedorp Zondag a.s. om 2 uur haar soorten heropenen. Als hoofdnummer staat op het programma een u-race voor amateurs met als deelnemers o.a, de Amsterdammers Faanhof, Remkes, Ruys, de Haar» lemmers De Best, Bijster enz.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2