PROGRAMMA VRIJDAG 28 JUNT 194Ö Het Duitsche legerbericbt „De troepen aan de Dordogne" BERLIJN, 27 Juni. (D.N.B.) Het oppercom mando der weermacht maakt bekend: In overeenstemming met de bepalingen van het wapenstilstandsverdrag zijn onze troepen opgerukt tot den sector van den Dordogne, ten Oosten van Bordeaux, Verkenningsaanvallen van vrij zwakke vijandelijke zeestrijdkrachten aan de Noord-Fran- sche kust, in den nacht van 24 op 25 Juni, werden zonder moeite afgeslagen. Een onderzeeër meldt 35000 ton vijandelijke scheepsruimte tot zinken te hebben gebracht. In den nacht van 26 op 27 Juni vielen Duitsche gevechtsvliegtuigen opnieuw haveninstallaties en fabrieken der vliegtuigindustrie in Engeland met bommen aan, een eigen vliegtuig keerde niet terug. Engelsche vliegtuigen zetten het neerwerpen van bommen in West-Duitschland ook dezen nacht voort, zonder militaire schade aan te richten. Ver scheidene burgers werden gedood of gewond. Twee Engelsche vliegtuigen werden door luchtafweer geschut, een derde door jagers, neergeschoten. Bij het overschrijden van den Rijn op 15 Juni en bij de daarop volgende doorbraakgevechten, be nevens bij de bestorming van een pas in de Vogezen onderscheidde zich een majoor aan het hoofd van het door hem gecommandeerde infanterieregiment, door persoonlijk dapper optreden. Zeven Engelsche vliegtuigen neergeschoten. Over de Nederïandsche kust gevlogen. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Gisteren zijn in' den loop van den middag over de Nederïandsche kust zes Britsche vliegtuigen binnengekomen. Zij werden terstond door de Duitsche jagers aangeval len en na korte luchtgevechten neei-geschoten. Twee andere Britsche vliegtuigen zijn er daarentegen in de voor- en namiddaguren van denzelfden dag in geslaagd, onder hiervoor bijzondere gunstige om standigheden tot Hannover door te dringen en eenige bommen op olietanks te worpen. Op den te rugtocht werd een dezer vliegers eveneens door de jagers neergeschoten. Dat de afweer der Duitsche jachtvliegtuigen voor bijna honderd procent succes heeft gehad, zoo verklaart men van Duitsche militaire zijde, be vestigt opnieuw het feit, dat het den Engelschen bij eenigszins helder weer niet gelukt is, hun aan- valsvluchten ook maar één keer de gewenschte uitwerking te verleenen, en dat daarbij al hun aanvallende vliegtuigen lang voor het bereiken van hun doel aan de Duitsche jachtvliegtuigen en luchtdoelartillerie ten offer vallen. De door de geworpen bommen veroorzaakte brand kon in betrekkelijk korten tijd gelocaliseerd worden en gebluscht. Helaas zijn echter eenige dooden en gewonden te betreuren. De versterking van (le Ameri- kaansehe landsverdediging. WASHINGTON (D.N.B.) President Roose- velt heeft de bijzondere defensiebegrooting onder teekend, waarbij een bedrag van 1.768 millioen dollar wordt uitgetrokken voor de versterking van leger en vloot. O.a. zullen 22 nieuwe oorlogsschepen op stapel gezet worden en de bouw van meer dan 100 reeds op stapel staande oorlogsschepen zal versneld wor den. "De bëgrooting voorziet voorts ih de aanschaf fing'van duizenden legervliegtuigen, de bestelling van -luchtdoelgeschut en het versterken van de kustverdedigingswerken. Deze bijzondere begrooting is een aanvulling van de reeds goedgekeurde gewone begrooting voor leger en vloot, waarop voor het op 1 Juli begin nende begrootingsjaar reeds een bedrag van 2800 millioen dollar is uitgetrokken. Duitsche troepen aan (le Fransch- Spaanscke grens. MADRID (Reuter). Gisterochtend zijn Duitsche troepen aan de FranschSpaansche grens bij Hendaye aangekomen. IRUN, 28 Juni (D.N.B.) De chef van het Duitsche bezettingsleger in de Basses Pyre- nées is Donderdagmiddag om 5 uur op de inter nationale brug aangekomen. Hij werd begroet door den Duitschen militairen attaché, kol. Bruns. Van af zes uur arriveerden in Hendaye de eerste gemotoriseerde colonnes van het Duit sche leger. De generaal van de zesde Spaansche divisie, Lopez Pinto, heeft zich eveneens uit Irun naar de grens begeven. MADRID,' 28 Juni. (D.N.B.) De avondbla den van Donderdag bespreken de aankomst van Duitsche troepen aan de Spaansche grens. De Duitsche vlag, die thans aan den Franschen oever van de grensrivier Bidassoa waait, zoo schrijft „Alcazar", is den Spanjaarden zeer goed bekend. De vlaggen van Spanje en Duitsch- land vormen het symbool van twee volkeren, die door hetzelfde ideaal zijn bezield. Onrust in Syrië? Gerucht dat generaal Weygand zich erheen zal begeven. STOCKHOLM (A. N. P.) De correspondent te Belgrado van Aftonbladet meldt, dat het in Syrië tot botsingen tusschen inheemsche en Fransche troepen is gekomen. Men wacht met spanning af, of generaal Mittelhauser de instructies der Fran sche regeering zal opvolgen, dan wel aan Engeland's zijde verder zal strijden. BERN 27 Juni (Zwits. Tel. Ag.) Uit Londen wordt gemeld, dat de Daily Mail in een bericht uit Jeruzalem melding maakt van hardnekkige geruch ten, volgens welke Weygand zich een dezer dagen naar Syrië zou begeven. Het doel van de reis ligt in het duister. Hoe het ook zij, de Franschen in Syrië weigeren te gelooven, dat Weygand het leger zal komen dwingen, zich over te geven. AMERIKANEN MOETEN ENGELAND VERLATEN NEW YORK (D. N. B.) Uit Londen wordt ge meld, dat de Amerikaansche ambassadeur Kennedy allen nog in Engeland gebleven Amerikanen heeft aangeraden met de „Washington" naar het Vader land terug te keeren, daar dit naar alle waar schijnlijkheid 'de laatste gelegenheid is. Het schip Vertrekt 4 Juli van Galway in Ierland. Wijzigingen in het Fransclie kabinet. BORDEAUX (D.N.B.) Pomaret heeft de portefeuille van binnenlaiidsche zaken verwis seld met. die van arbeid. Fevrier, die tot dusver minister van arbeid was, wordt minister van P.T.T., Frossard, tot dusver minister van open bare werken en P.T.T. behoudt de portefeuille van openbare werken. Minister van binnenland - sche zaken wordt Marquet, die reeds minister ionder portefeuille was. GEDEMILITARISEERDE ZONES VAN HET FRANSCHE IMPERIUM. Zoolang de vijandelijkheden tusschen Italië en het Britsche Rijk duren, zullen de Fransche militaire en maritieme verdedigingswerken en vlootbases van Toulon, Bizerte, Ajaccio en Oran gedemilitariseerd worden. Deze demilitarisatie moet binnen twee weken geschied zijn. Op de kaart zijn de vlootbases die gedemilitariseerd zullen moeten worden, aangegeven. Ook de gedemilitari seerde zone van Libië is op de kaart geteekend. Amerika eu (le wereldrubber- productie. Besprekingen met Nederïandsche belanghebbenden. WASHINGTON (D.N.B.) De leider van de bondsbank voor in- en uitvoer, Jones, heeft vol gens Associated Press, in een persconferentie meegedeeld, dat hij thans met Britsche en Ne derïandsche belanghebbenden besprekingen voert over den aankoop van enorme hoeveelhe den rubber uit het Verre Oosten voor militaire doeleinden. De vertegenwoordiger van het inter nationale rubbercomité, John Hay, uit Londen, die de persconferentie bijwoonde, heeft ver klaard: „Ik heb met Jones een plan besproken voor de verhooging van de rubberproductie in de Engelsche en Nederïandsche koloniën in Ma- lakka en Oost-Indië. Associated Press merkt hierbij op, dat deze besprekingen worden be schouwd als een aanduiding, dat de Amerikaan sche regeering haar belangen in den Pacific wil blijven behartigen. De „Diplo" over den wapenstilstand. BERLIJN (D.N.B.) De wapenstilstand en zijn voorwaarden zijn de plastische uitdrukking van de ridderlijke houding, door de beide mogendheden van de as aangenomen tegenover den overwonnen tegenstander, stelt de „Deutsche Diplomatisch-Poli- tische Korrespondenz" vast. Terwijl de toonaan- geven Parijsche kringen niet den ver dedigingsoorlog, maar den vernietigingsoorlog tegen het Duitsche volk hadden afgekon digd, hebben de mogendheden van de as nu metter daad bewezen, dat zij het niet op de vernedering van de Fransche natie hadden voorzien. Men mag niet vergeten, zoo vervolgt het blad, dat door het wapenstilstandsverdrag van Novem ber 1918 de hongerblokkade tegen Duitsche vrou wen en kinderen werd gehandhaafd en latei*, door inperking van het verkeer met het neutrale buiten land, nog op onmenschelijke wijze is verscherpt. Het Duitsche volk moest, na de wapens te hebben neergelegd, na vier jaar heldhaftigen strijd, door zijn vijanden met voorbedachten rade ook geestelijk in een toestand van het uiterste gevaar voor zijn voortbestaan worden gebracht. Aan zulk een min derwaardig spel hebben de leiders van de Duitsche en de Italiaansche natie zich niet bezondigd. Van Duitsche zijde wordt den verantwoordelijken staatslieden niets in den weg gelegd, om zonder verwijl te beginnen aan den wederopbouw van hun land en aan de verzorging van hun bevolking, die door de schuld van gewetenlooze volksmislei ders in ellende zijn geraakt. Natuurlijk bevatten de voorwaarden voor den wapenstilstand alles wat noodig is om in de toekomst elke bedreiging van den vrijheidsstrijd der mogendheden van de as uit te sluiten. Voor en na hebben de huidige machthebbers van Engeland geen ander doel ge had dan met behulp van hun Empire en van an deren toch nog het nationaal socialistisch Duitsch- land en het fascistisch Italië te vernietigen. Even duidelijk zijn de Britsche pogingen, met elk middel het Fransche volk er toe te verleiden de plichten, welke het op zich heeft genomen, te saboteeren en den strijd naar Engelsche aanwijzingen voort te zetten. Duitschland geeft het Fransche volk ge legenheid, zoo besloot de „Korrespondenz" met nadruk, het vertrouwen in zijn ridderlijkheid te rechtvaardigen. Het verwacht loyaliteit en ver stand. EGYPTISCHE KABINETSFORMATEUR BENOEMD. CAIRO. 28 Juni. (Reuter). Koning Faroek heeft den vroegeren Egyptischen gezant en minister van defensie Hassan Sabry Pasja belast met de vorming van een nieuw kabinet. Het zal een kabinet van nationale samenwerking worden. Wendell Willkie candidaat voor het presidentschap der V. S. PHILADELPHIA, 28 Juni. (D.N.B.) Directeur- generaal Wendell Willkie is op den pai-tijdag der republikeinsche partij met 594 van de 1000 stem men benoemd tot republikeinsch candidaat voor het presidentschap. Turksclie vlooteenheden haar de Zwarte Zee. LSTANBOEL, 28 Juni (D.N.B.) De slagkrui ser „Yawoes", een kleine kruiser en verscheidene kleinere Turksclie oorlogsbodems zijn uitgeloopen naar de Zwarte Zee voor controle in de Turksche wateren. De wederopbouw in Frankrijk. Het D.N.B. meldt uit Bern: De Comimssaris voor den herbouw in Frankrijk, generaal Dou- menc, heeft opdracht gekregen, onder toezicht van den minister van openbare werken alle ver keersproblemen te regelen, die zijn ontstaan door den overgang van oorlogs- naar vredestoestand. Het is verder zijn taak. het spoorweg- en wegen net te herstellen. Hij heeft bovendien de zorg voor den terugkeer der vluchtelingen en voor de hervatting van de werkzaamheden der bestuurs organen. De Decnsclie buiteiilandsclie handel. KOPENHAGEN, (DN.B.) De balans van den Deenschen buitenlandschen handel in Mei is ge sloten met een uitvoeroverschot van 26,5 millioen kronen, tegen een invoeroverschot van 82,8 mil lioen kronen in April van dit jaar en van onge veer 18 millioen kronen in Mei 1939. De waarde van den invoer bedroeg in de afgeloopen maand 96.8 millioen kronen, die van den uitvoer 123,3 millioen kronen, tegen 199,7 resp. 116.9 millioen kronen in April. De Hertog van Kent te Lissabon. LISSABON, (Reuter) De hertog van Kent, die den koning van Engeland vertegenwoordigt bij de viering van de 890-jarige onafhankelijkheid van Portugal, heeft President Carmona gisteren een introductiebrief overhandigd. Vertegen woordigers van andere landen overhandigden hun introductiebrieven direct na den hertog. De hertog van Kent is ook door den aartsbis schop van Lissabon ontvangen en heeft het noen. maal gebruikt met den Franschen gezant. BELGISCHE TRANSPORTSCHEPEN IN BILBAO AANGEKOMEN. Het D.N.B. meldt uit Madrid: Te Bilbao zijn zes bewapende Belgische transportschepen aange komen. De bemanning evenals de schepen zijn door de Spaansche autoriteiten geïnterneerd. Verder is het Amerikaansche schip Mackerport, dat dor het Amerikaansche Foode Kruis was ge. charterd, te Bilbao aangekomen, teneinde de Noord-Amerikaansche burgers naar het vaderland te vervoeren. DE AMERIKAANSCHE ROODE KRUIS SCHEPEN. Het D.N.B. meldt uit Washington: President Roosevelt heeft een aanhangsel van de neutrali- teitswet onderteekend, waardoor hij gemachtigd wordt, de z.g. Amerikaansche Roode Kruis schepen zonder garantie van veiligen overtocht door de oorlogvoerende mogendheden in het oorlogsgebied te sturen. De nieuwe wet bepaalt, dat deze schepen onbewapend moeten zijn en niet in convooi zullen varen. Dagorder van generaal Weygand. GENèVE. Uit Bordeaux wordt vernomen, dat generaal Weygand een dagorder heeft gericht tot de Fransche legers, waaron hij, ondanks de nederlaag, het moedige gedrag en de vaderlands liefde der troepen erkent, wien, zoo'zegt hij, zelfs de tegenstander hulde heeft betoond. Na ver klaard te hebben, dat de eer der Fransche legers gered is, wekt hij officieren en soldaten op trouw te blijven aan hun chefs en de discipline te be waren teneinde aldus hun taak jegens het va derland voort te zetten, voor het herstel van mor gen. (Stefani). Italiaansche vliegeraanvallen op Malta. ERGENS IN ITALIë, (Slefani) Het Italiaan- sche legerbericbt nr. 13 luidt als volgt: Onze bombardementsformaties hebben afwisse lend vluchten gemaakt naar Malta, waarbij zij opnieuw een intensieve vernietigingsactie uit voerden op lucht- en vlootdoelen. In Noord-Afrika herhaalde luchtacties op depóts en voertuigen. Al onze toestellen zijn op hun bases teruggekeerd. Eenheden van onze marine hebben de Engelsche basis Solloem met opmerkelijk succes gebombar deerd. Vijandelijke luchtaanvallen op Massaoea en Assab hebben geen enkel resultaat gehad. DE HERTOG VAN WINDSOR NAAR MADRID TERUGGEKEERD. MADRID (D. N. B.) De hertog van Windsor heeft tijdens zijn reis naar Portugal de vergunning voor het verlengen van zijn bezoek in Spanje ge kregen. De hertog keercle onmiddellijk naar Madrid terug, teneinde daar nog enkele dagen te verblijven HET INTERVIEW VAN HITLER MET WIEGAND. WASHINGTON (D.N.B.) Op voorstel van af gevaardigde Thorkelson is de tekst van 'het in terview, dat Wiegand heeft gehad met den Führer,. afgedrukt in de „Congressional Record", het ofificieele orgaan van het congres. Dit offi- cieele blad wordt in vele duizenden exemplaren gedrukt en verzonden aan alle parlementsleden, ambtenaren, de pers en openbare instellingen, benevens aan een groot aantal particuliere abonnés. Dc Japansche huitenlaiidsche politiek. TOKIO, (Domei). De minister van Buitenland- sche Zaken, Arita. heeft zich maar het paleis be geven waar hij den keizer een informeel rapport voorlegde betreffende het nieuwe leidende begim- sel der buitenlandsche politiek van Japan als sta- biliseerende mogendheid in Oost-Azië ten aanzien van de ontwikkeling van den Europeesohen oor logstoestand, welke dreigt invloed uit te oefenen op den status quo in dit deel van de wereld. De nieuwe fundamenteele buitenlandsche poli tiek zal bekend worden gemaakt in den vorm van een verklaring, die de minister van Buitenland sche Zaken Zaterdag zal afleggen, na de goedkeu ring te hebben verkregen van een kabinetsverga dering, die dienzelfden morgen bijeen zal komen. Welingelichte waarnemers gelooven, dat deze verklaring uit drie punten zal bestaan: 1. Japan weigert volstrekt toe te stemmen i'n eenigerlei wij ziging in den status quo in Oost-Azië, welke be rekend is op een belemmering van de afhandeling der Chineesche aangelegenheid waarop het zijn krachten concentreert. 2. Japan gevoelt ernstige bezorgdheid ten aanzien van pogingen om den sta tus quo in Oost-Azië te wijzigen. 3. Japan houdt vast aan zijn politiek om niet verwikkeld te gera ken in den Europeeschen oorlog, maar behandelt onafhankelijk de gevolgen van den Europeeschen oorlog voor Oost-Azië. Kortom, de verklaring heeft ten doel als Japans politiek te verklarem, dat Ja pan de autonomie van Oost-Azië vestigt. De Asahi Sjimboen en de Nitsji Nitsji Sjimboen voorspellen, dat de verklaring den nadruk zal leg gen op „het lot van Azië als het lot van Japan". De Yomioeri Sjimboen veronderstelt, dat de verklaring zal wijzen op het gemeenschappelijk lot van Oost- Azië, dat Japan, het Westen van den Stillen Oceaan Nederlandsch-Indië, en Fransch Indo-China om sluit, waar Japan geen inmenging van een derde mogendheid of der-de mogendheden zal toestaan. De blokkade uitgebreid tot de Fransche kust. LONDEN (D.N.B.) Officieel wordt medege deeld, dat de Engelsche blokkade thans ook is uitgebreid tot de door de Duitschers bezette Fran sche leusten. Bessarabië en'de Boekowina. Roemenië, een der belangrijkste Balkanlanden, omgeven door Rusland, Polen, Tsjecho-Slowakije, Hongarije, Joego Slavië en Bulgarije en in hefc Oosten bespoeld door de Zwarte Zee, is acht maal zoo groot als Nederland en beslaat een oppervlakte an 294.967 vierkante Kilometer. Het centrum van het land bestaat uit het bergland der Oost- en Zuid Karpaten. De grensgebieden daarentegen worden gevormd door heuvellanden en laagvlak ten, die machtige landbouwgebieden vormen. Roemenië dankt zijn politieke beteekenis aan het feit, dat het den benedenloop en de monding van den Donau beheerscht en voorts Sovjet-Rus land scheidt van de hierbovengenoemcle Balkan- staten. Een en ander was oorzaak, dat na afloop van den wereldoorlog de toenmalige Entente, waar toe Roemenië behoorde, er op uit is geweest, de positie van Roemenië krachtig te versterken. Dit geschiedde door aan het Roemenië van vóór 1914 belangrijke gebiedsdeelen toe te voegen er» wel ten koste van Bulgarije, dat de Dobroedsja ver loren zag gaan, Hongarije, dat Zevenburgen in Roe- meensche handen moest laten. Oostenrijk, dat de Boekowina moest afstaan en Rusland, dat Bessara bië Roemeensch gebied zag worden. Men vindt deze vier genoemde gebiedsdeelen in het tegenwoordig Roemenië resp. in het Zuiden, het Noordwesten, het Noorden en het Noordoosten. Rusland heeft thans de teruggave van Bessarabië en de overdracht van het Noordelijk deel van de Boekowina gevorderd. Bessarabië is een laagge legen land, groot 44.422 K.M.2 met 3 millioen in woners. Het behoort tot het stroomgebied van den Dnjestr (de grensrivier van Roemenië en Rusland) en de Pruth, een voorname zijrivier van den Donau. Het is zeer waterrijk en helt in de beschutting van de Karpaten van het N.W. naar het Z.O. af. Het is aldus een uitgezocht landbouwgebied, dat tarwe, mais, lijnzaad, gerst, tabak, meloenen, ooft, suiker bieten en wijn oplevert. Waar bosschen worden gevonden zijn deze rijk aan wild en de tallooze rivieren zijn zeer vischrijk. Bessaraberië is dan ook een begeerlijk gebied, welks annexatie Rusland nimmer erkend heeft. Be langrijke industriecentra of havensteden heeft Bessarabië niet. Tot de voornaamste plaatsen be- hoóren Kishnew, Jassy en Akkerman. De bevol king is sterk gemc** ;d en bestaat uit Roemenen, Russen, Bulgaren, Grieken, Armeniërs en anderen. In het district Akkerman vindt men 27 Duitsche koloniën. De Boekowina (Beukenland) is een voormalig Oostenrijksch hertogdom en Oostenrijksch kroon land. Het is 10.442 K.M.2 groot en heeft'een bevol king van een klein millioen zielen. Het is een land van middelgebergten met een gezond maar ruw klimaat en kan zoowel op landbouw als veeteelt wijzen. Ook hier is de bevolking zeer gemengd, die bel\alve in landbouw en veeteelt, een bestaan vindt in nijverheid en industrie, waarvan de stad Czerno- witz een belangrijk centrum vormt. Deze plaats is ook tusschenstation op de vlieg]ijn Boekarest— Lemberg. De nijverheid omvat brandewijnstokerij, bierbrouwerij, petroleum-raffinaderij. Daarnaast vindt men ijzer- en machine-industrie, houtzage rijen e.d. V In den wereldoorlog heeft de Boekowina vreese- lijk te lijden gehad door twee invallen der Russen en de daarop gevolgde hevige gevechten. In 1919 werd het land verdeeld tusschen Roemenië, dat verreweg het grootste gedeelte en Polen, dat vier gemeenten verkreeg. Intusschen melden de berichten, dat Ruslands eischen zich ook uitstrekken tot het vestigen van vlootbases te Constanza en „eenige andere" Donau- havens. De beteekenis van Constantza als Zv/arte- Zeehaven voor Roemenië ligt voor de hand bij de beschouwing van het in dit nummer afgedrukte kaartje. Vergadering van sclioencnwinkcliers Dc zaken sluiten om 6 uur, behalve op Zaterdag. Donderdagavond waren de gezamenlijke schoe nenwinkeliers in Haarlem in vergadering bijeen om de verschillende toestanden op hun gebied te bespreken. De vergadering nam met genoegen kennis van de mededeeling dat bericht van het Distributie bedrijf was ontvangen dat het maximum-inkomen voor het aanschaffen van schoenwerk was ver vallen en dus ook zij die meer dan f 1200 in komen hebben in de gelegenheid gesteld worden zich schoenwerk aan te schaffen op distributie bon. Dit is een uitkomst voor ouders met schoolgaan de kinderen, die toch altijd nog de beste klanten zijn voor den schoenenwinkelier. Deze vergadering besloot met algemeene stem men, de schoenenzaken voorloopig des avonds 6 uur te sluiten en des Zaterdags om 9 uur. Na de hausse in schoenwerk is nu een kalme tijd aangebroken, zoodat de verkooptijd kan beperkt worden met eenige uren: de verkoop na 6 uur was in de laatste dagen zeer gering. Over eenige weken geeft dit lichtbesparing en misschien zul len de winkeliers om die reden nog wel vroeger moeten sluiten. Aan het publiek wordt verzocht, hiermede rekening' te houden. De omnibus wordt in eere hersteld. In de werkplaats van de Amsterdamsche Rijtuig Maatschappij te Amsterdam wordt de vroegere omnibus opgeknapt en van sterkere wielen voorzien. Het voertuig wordt bestemd voor een busdienst tusschen het Kalfje en de Beiiagebrug. ZATERDAG 29 JUNI 1940. JAARSVELD, 414,4 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Berichten A. N. P. 8.10 Schriftlezing en me ditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.35 Gramo- foonmuziek. 9.15 Pianovoordracht en gramofoon- muziek. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Marcando-ensemble en gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Mar cando-ensemble. 12.45 Berichten A. N. P. 1.00 Orgel spel en gramofoonmuziek. 1.45 Zang met piano begeleiding en gramofoonmuziek. 2.30 Gramofoon muziek. 3.00 Quatremains en gramofoonmuziek. 3.50 Gramofoonmuziek. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Gra mofoonmuziek. 5.00 Voor de jeugd. 5,45 Gramofoon muziek. 6.30 VPRO: Bij bel vertellingen. 6.45 Molto Cantabile. (Ca. 7.00 Berichten). 7.20 Reportage. 8.00 Berichten A. N. P. 8.15 De Postillons. 9.00 Lezing „Het gesprek met Christus in dezen tijd" (opn.). 9.20 Mannenkwartet en gramofoonmuziek- Hierna: Schriftlezing. 10.00 Berichten A. N. P. Sluiting. KOOTWIJK, 1875 M .VARA-Uitzending. 8.00 Berichten A. N. P. Hierna: Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten (Fransch). 9.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Viool en piano. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Zang en piano. 12.00 Orgelspel. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Berich ten A. N. P. 1.00 VARA-orkest. 1.45 Berichten (Fransch). 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 VARA- orkest. 3.15 Berichten (Fransch). 3.30 Orgelspel en zang. 4.00 Tuinbouwhalfuur. 4.30 Esmeralda. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 VARA-orkest. 5.50 Cause rie „Onze voeding in dezen tijd". 6.10 Gramofoon muziek. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 VARA- orkest. 7.10 Reportage. 7.30 De Ramblers. 8.00 Be richten. (Duitsch). 8.15 Berichten (Engelsch). 8.30 Berichten A. N. P. 8.45 Rosian-orkest. 9.15 Berich ten (Engelsch). 9.30 Rosian-orkest. 10.00 Berichten (Duitsch). 10.1510.30 Berichten A. N. P. 11.15—» 11.30 Berichten (Fransch).

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 3