S. Krom N.V. Stamkaart: Jm txam en hein. Tandarts Homberg Basebal! de nationale sport der Amerikanen. H' HEEMSKERK Watersport Tennis Eerste Beverwijksch Oectrisch en Autogenisch Laschbedrijf Juist in deze Zomerstoffen diverse CADEAU Zi AANBESTEDING DOORTREKKEN VAN DEN KERKWEG. Het bedrijf Openbare Werken heeft, gisteren 1 aanbesteed het doortrekken van den Kerkweg te Santpoort. Ingekomen waren 7 biljetten als volgt: Joh. Dienaar en Zn., IJmuiden-O. f 14.900; A. J. de Later, Oegstgeest f 16,400; N.V. Bouw en Exploitatiemaatschappij Santpoort te Sant poort f 16.975; H. M. Koning, Santpoort f 18,725; Aann. Mij. De Moei en Hermes, N.V., Alkmaar f 18,780, G. Bartels, Haarlem, f 19.380 H. Bunschoten, Santpoort f 19.400. De gunning is aangehouden. WERKKRING VAN RUIM EEN HALVE EEUW AFGESLOTEN. Heden heeft de heer W. Eyman. de baas van de afdeel4vg papiermakerij der N.V. Vereenigde Koninklijke Papierfabrieken der firma Van Gel der en Zonen na een dienstverband van bijna 53 jaar afscheid genomen van het personeel. De heer Eyman. die bij collega's en superieuren in hoog aanzien staat werd 3 Februari 1875 te Wor- mer geboren waar hi.i reeds op twaalfjarigen leef tijd in dienst kwam bij den papiermolen te Wor- mer. Bij het gereedkomen van de nieuwe fabriek te Velsen in 1896 werd hij overgeplaatst. Hij wist zich van hekkenjongen tot baas op te werken welke functie hij vele jaren bekleedde. Omstan digheden waren oorzaak, dat de scheidende functionaris den termijn van zijn pensioenge rechtigden leeftijd overschreed. JUBILEA AAN DE PAPIERFABRIEK. Op Maandag 1 Juli zullen de heeren G. v. 't Veer en W. Koning respectievelijk hun dertig en vijf en twin tig-jarig jubileum herdenken in dienst bij Van Gelder's papierfabrieken. De heer J. Th. Groeneveld, die reeds vele jaren dienst heeft ge daan bij de verschillende papiermachines her denkt op 6 Juli zijn 35 jarig dienstverband. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: E. v. d. PlasHoek, d. en z., B. en A. kade 33, IJmuiden; G. de RondeMandemaker, d., B. en A. kade 18. IJmuiden. Overleden: F. B. Hinrichs, 45 j., echtgen. v. J. M. C. Cruijssen, Vlierstraat 7, IJmuiden; P. C. Botterop, 75 j„ wed. van D. J. Stapper, Tromp straat 150, IJmuiden; A. Boendermaker, 52 j., echt- genoote v. M. G. Boelsum, Platanenstraat 39, IJmuiden. Ondertrouwd: G. H. van Leur, K. Zegelstraat 14, IJmuiden en F. Kruizinga, K. Zegelstraat 14, IJmuiden. Toek. adres: K. Zegelstraat 14, IJmui den; J. Nuijen, Meidoornstraat 5, IJmuiden en G Gravemaker, Bloemstraat 90, IJmuiden. Toek. adres Elzenstraat 44, IJmuiden. P. Warmenhoven, Casembrootstraat 36, IJmui den en C. J. Jonkman, P. Heinstraat 50, IJmuiden; C. Cupido, Kanaalstraat 198, IJmuiden en S. Visser, Kon. Wilhelminakade 38a, IJmuiden. Toek. adres: Pr. Hendrikstraat 121, IJmuiden; W. Laman, Meeuwenlaan 8, IJmuiden en G. van Nieuwkoop, Zandersstraat 1, IJmuiden. Toek. adres: Zanders straat 9, IJmuiden; L. Sehellevis, Willemsbeekweg 71, IJmuiden en W. Scholten, De Ruijterstraat 123, IJmuiden. Toek. adres: de Ruijterstraat 123; IJmui den; J. W. H. Halsema, Westlaan 9, Santpoort en J. D. J. Jansson, Meerweidenlaan 19, Velsen-N. Toek. adres: Meerweidenlaan 19, Velsen N. Getrouwd: P. van Wijngaarden en A. M. Wester hof, Haarlem, Verspronckweg 147; M. Visser en W. H. Ch. Camman, Zwolle, Anna Paulownastraat 11; J. Prince en C. Berkhout, Pres. Krugerstraat 12, IJmuiden; R. J. Hogervorst en P. J. Blom, Delft, .Pr. Hendrikstraat 61; J. v. d. Giesen en A. Stolp, Amsterdamscheweg .43, Velsen; B. Tijl en H. Plug, Kruic'lbergerweg 6, Santpoort, Radiocentrale zendt gramofoon- muziek uil. Den aangeslotenen bij het net van de Bever- wijksche Radiocentrale za'. het ongetwijfeld wel kom zijn, dat, hoewel de radio-uitzendingen na half elf worden beëindigd, de radiodistributie over haar net gedurende één uur (dus tot half twaalf) gramofoonmuziek mag uitzenden. Deze gramofoonmuziek wordt verzorgd door den omroep, die op dien dag den Jaarsveldzender heeft. Voor zoover de distribuanten zijn aange sloten en dat is met de Beverwijksche centrale het geval, hebben zij de bevoegdheid om gedu rende dit tijdvak eigen gramofoonmuziek uit te zenden. Bridgen om versclie aardbeien. Wedstrijd van Sans Atout. De Bridgeclub „Sans Atout" heeft in het ge bouw van het Witte Kruis met veel succes een Aardbeiendrive gehouden. De financieele resul taten van dezen wedstrijd kwamen ten goede aan het fonds tot steun van Rotterdam. Er werd gespeeld in twee groepen, waarvan de partners door loting werden aangewezen. De uitslagen waren: Groep 1: J. Blom—A. Tand 42 m.p.. 2. W. G. KleyneG. H. C. Tabak 40 m.p.; 3. J. v. d. LmdeG. Daalhuizen 39 m.p.; 4. C. Gelder mansC. Romeyn 37 m.p., 5. mevr. A. Amstel A. Hoogeboom 37 m.p.; 6. J. v. d. WerffJ. Ber- iee 36 m.p.; 7. G. Numanmevr. Tabak 34 m.p.; 9. B. AdmiraalN.N. 30 m.p.; 10. mevr. v. d. Linde—J. Dil 27l/a m.p. Groep 2: 1. H. v. EssenK. v. d. Wal 38% m.p.; 2. Th. Braam—mevr. Admiraal 27l/s m.p.; 3. G. J. SteenbergenThomas 26% m.p.; 4. G. v. Groningen—P. Daalhuizen 25Va m.p.; 5. mevr. Steenbergen—v. Amstel 25 m.p.; 6. K. Kramer- A. Michel 24 m.p.; 7. W. de Boer— mevr. Braam 23Va m.p.; 8. mevr. Thomas—G. de Boer 23% m.p.; 9. J. Bos—Jb. Broekhuizen 17 m.p. Na afloop i-eikte de voorzitter van „Sans Atout" de prijzen, bestaande uit een achttal slof fen aardbeien, met een toepasselijk woord aan de winnaars uit. DE DISTRIBUTIE VAN MOTORBRANDSTOF. In verband met de nieuwe regeling van de distributie van motorbrandstof op 1 Juli a.s. zal het gemeentelijk distributiekantoor in de Bree- straat op Zondag 30 Juni den geheelen dag op de gewone uren geopend zijn. Voor hetzelfde doel is ook het postkantoor morgen geopend. Als er zieken zijn. Zondagsdienst geneesheeren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door dr. M. A. de Ruiter, Dr. Schuit straat 447 telef. 3553. Apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44 telef. 3388, is in de komende week belast met de waar neming van den Zondags- en nachtdienst. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: W. J. v. d. HoogënVessies, z.; D. ZonneveldSnijder, d.; A. M. Kampsv. d. Mies- sen, d.; M. E. NieuwlandDuiker, z.; M. C. Kos v. d. Hoorn, z.; M. A. C. Kuijsde Rooy, d.; M. B. de VriesPletting, z.; M. A. NiestenHollebrand, d.; E. C. v. Meursv. d. Lem, z.; T. van Beekv. Staten, d.; H. J. Minneboov. d. Kolk, d.; H. KuijlWaterlander, d. Ondertrouwd: J. Diepgrond en H, Engelhart, toek. adres Corn. Matersweg 104; H. van Eis en J. van Riessen, toek. adres Haarlem, Saenredam- straat 6 rd. Getrouwd: H. Steenvoorden en A. Wengelinski; F. de Vries en M. A. v. d. Werff; G. J. J. Brantjes en A. G. de Ruiter. Overleden: A. H. R. Elink Stex'k, 25 j., Bex'ken- laan 52; A. van der Waa, 18 j„ de Visscherstraat 17; A. Sluiter, 62 j., Bloksteeg 10; B, van Kessel, 51 j., wed. van P. G. Muller, Deken Waarestraat 3, J. van Egmond., 86 j., wed. van P. A. Langendijk, Peperstraat 36 ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de IJmuider Apotheek op het Koningsplein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. WONINGBOUW. Door den heer F. Demmers alhier zullen op een terrein aan de De Ruyterstraat vijf woonhuizen met bergruimten worden gebouwd. NIEUWBOUW HOOGOVENS. Aan de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken is vergunning verleend tot het bouwen van een kantoorgebouw met bad-, schaft-, kleed- en waschgelegenheid en van een hoofdverdeelstation, alles op het fabrieksterx-ein. Baseball-sterren verdienen fantastische gages. Tienduizenden wonen de belangrijke wedstrijden bij EEN NIEUW BEDRIJF. Met ingang van a.s. Maandag wordt in het pand Zeestraat 23 (ingang poort) een autogenisch lasch- bedrijf geopend. Dit bedrijf zal speciaal zijn inge richt voor het verrichten van reparaties. In de nieuwe zaak worden oók aanhangwagens vervaardigd voor fietsen. Deze wagentjes .hebben een laadvermogen van 350 K.G. en kunnen dus, nu er zoo'n groote behoefte aan transportmiddelen bestaat, goede diensten bewijzen. Beverwijk, 28 Juni 1940. Spinazie per K.G. 613. BENOEMD. De weleerw. heer A. J. Huyboom is door den Bisschop van Haai'lem benoemd tot directeur der K. J. C. erx tot geestelijk adviseur der R.K. v.oetbalvereeniging A.D.O. en de E!K. gymnas- tiekvereeniging D.O.K. VOETBAL. Het programma voor Zoxidag luidt: A.D.O. 3—1. E. V. 2, 2.30 uur. A.D.O. b—D.E.M. b, 1 uur. BURGERLIJKE STAND. OEWEL er veel takken vaxx sport bestaan, die in vrijwel alle deelen der wereld beoefend worden zij het dan ook, dat het temperament en het volkskarakter de wijze van uitvoering beïnvloedt, zoo zijn er ook spelen, die slechts in bepaalde landen algemeene popu lariteit genieten en aldus als de nationale sport kunnen wox'den betiteld. Als voorbeelden van het eerste kan men voet bal, athletiek, lawntennis, roeien en boksen noe men om vooral het wandelen niet te vergeten; de tweede categorie wordt vertegenwoordigd door de skisport (Skandinavië en Zwitserland), ijs hockey (Canada), kaatsen (Friesland), cricket tin de Engelsch sprekende landen) en baseball (in de Vereenigde Staten). Amerika, het land der onbegrensde mogelijk- heden, neemt ook in de sportwereld eeii aparte plaats in. Dank zij de enorme hoeveelheid men- schelijk materiaal is een zoo schei-pe selectie mo gelijk, dat de uitblinkers niet zelden tevexxs de besten ter wereld zijn. We hebben dat o.a. in de athletiek, bij 'het tennis en het boksen kunnen constateeren en het is duidelijk, dat de i'ecord- prestaties niet slechts een gevolg zijn van strenge en oordeelkundige training onder leiding van deskundige oefenmeesters, doch evenzeer van de ervaring, opgedaan in het groote aantal wed strijden en tournoolen, die men als vergelijkende examens zou kunnen beschouwen. Aldus besteedt de Amerikaan tenslotte zooveel tijd aan zijn be paalden tak van sport, dat het meerendeel dezer Yankees, hetzij noodgedwongen, hetzij met voor opgezette bedoeling, openlijk of verkapt beroeps man wordt. Het is bekend, dat uitzonderlijk begaafde athle- ten en voetballers (Amerikaansch voetbal) tot een universiteit worden toegelaten, enkel er alleen om door middel van opzienbarende pres taties op het sportveld, den xiaam van de betref fende hoogeschool bekendheid te geven, daar deze jongelui soms nauwelijks in staat zijn dit is authentiek hun eigen naam zonder fou ten te schrijven. Boven de honderdduizenden gewone middel matige sportbeoefenaren staat dus de categorie der sterren, recordhouders en kampioenen, die hun capaciteiten op sportgebied gebruiken om te kunnen leven. Des te openlijker zullen zij dit doen. naarmate dit sportwerk meer tijd in beslag neemt zooals b.v. bij baseball. De sport der massa, Terwijl het Amerikaansche voetbal (een zeer ruw soort rugby) meer speciaal de aandacht van bepaalde categorieën universiteitskringen en hun aanhang trekt is baseball de sport dei- massa. Om het eens eenigszins overdreven voor te stellen: men gaat even graag naar een base ballwedstrijd als naar de bioscoop. Het is moeilijk zich een voorstelling te maken van de belangstelling in alle lagen der bevolking voor de prestaties der groote beroepsclubs; deze overtreft verre het enthousiasme voor de voet balcompetitie in ons land. Van het begin der lente tot eind September worden er vrijwel da gelijks wedstrijden in de groote steden van Oost en Midden-Amerika gespeeld. In de enorme sta dions zijn tienduizenden toeschouwers aanwezig, die in spanning het verloop van het spel volgen. Aller oogen zijn gericht op de ..diamond", zooals het terrein tusschen de honken en de „home- plate" wordt genoemd. Oud en jong, arm en rijk zitten door elkaar op de tx-ibunes, de meesten met het colbertjasje onder de bank en een zonne schermpje boven de oogen. Iedereen eet ape nootjes en de kx-eet „get your peanuts" is niet van de lucht. Deze kreten worden van tijd tot tijd overstemd door de stormachtige toejuichin gén en de even luide verwijten aan het adres van de „umps" (afkorting van umpire), wanneer deze een „wijd" in plaats van een „slag" geeft, of indien hij een speler, die volgens de enthou siasten de tweede „base" had bei-ei'kt. „uit" ver klaart. Oorverdoovend is het lawaai, wanneer een „batter" een „home-run" slaat en dé speciali teiten op dit gebied, zooals eertijds de beroemde Babe Ruth, Paul Dean en „Slosher" Baker zijn even populair als de grootste filmhelden. Ze ver dienen trouwens evenveel als de helden van het witte doek, want maximum-salarissen zijn onder de bex-oeps-honkballers van Amerika niet be kend. Erx daar de groote clubs enorme recettes maken, kunnen de „sterren" loonen en bonussen bedingen, die per seizoen in de duizenden en soms tienduizenden dollars loopen. Het zal duidelijk zijn, dat deze beroepsartisten op hun gebied "een zoodanige bekwaamheid heb ben verworven, als een axnateur nooit kan hopen te bereiken. De Seagulls, de Amerikaansche com binatie, dié vorig jaar aan de Nederlandsche honkbalcompetitie deelnam en het kampioen schap behaalde, alsmede de teams, gevormd uit bemaxiningen van bezoekende Amerikaansche oorlogsschepen, konden onzen landgenooten nu km een leerzaam lesje geven, dat allei is na tuurlijk niets vergeleken bij de prestaties der be- i-oepsspelers. Dit verschil komt hoofdzakelijk tot uiting in de wijze van „pitchen". De professionals slagen er zonder uitzondering in, den bal in de lucht te laten „swérven". het zoogenaamde „curve-wer- pen". Dit is noodzakelijk, wil men den ervarei": slagman geregeld succes beletten. In ons land is het tot nu toe een zeldzaamheid geweest wan neer een werper kon toonen deze kunst machtig te zijn, maar de honkbalsport is in Nederland dan ook nog zeer jong. De groote Amerikaansche clubs, de Giants, de Cubs, de Red Sox en hoe zij meer mogen heeten, spelen eex-st een coxnpetitie om de „Pennant", na afloop waarvan de „World Series" volgt. En overal op de wereld, waar Yankees wonexi, volgt men den gang vaxi zaken en de resultaten met belangstelling, want baseball is de nationale sport der Amerikanen. Ondertrouwd: Ar de J. Beentjes, alhier. Reus te Beverwijk en A. GEVONDEN VOORWERPEN. Een portemonnaie met inhoud. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. EXAMENS. TOELATINGSEXAMEN R.-K. VOOR MEISJES „SANCTA HAARLEM. LYCEUM MARIA" Postelein per K.G. 4—. Andijvie per kist 5070 Wortelen per bos 611 Komkommers per 100 Asperges per bos 46. Aardappelen, oude per H.L. 56. Idem. nieuwe per H.L. 3%6'/i. Peulen per K.G. 2432. Doppers per K.G. 1216. Capucijners per K.G. 1620. Raspers per K.G. 1520. Tuinboonen per K.G. Snijboonen per K.G. Heei-enboonen per K.G Bloemkool per 100 6- Uien per kistje 24—32. Sla per 100 krop 1IV: Rabarbar per 100 bos 4 Pieterselie per bos c Selderie per kistje 7 Aardbeien per slof u Bessen per K.G. 22 4—9. 7%9. 40. 616V». -14. 50—85. 32—36. Toegelaten Lucie Aavdenbux-g, Thea Barte- Tx-eesje van den Bergh, Ineke Bertholée, Miep Bosman, Willy Braun, Willy Breukels, Othile Bij voet, Liesje van Dijck, Mai-jolein Francken, Lieke Franke, José Fijen, Willemien Gerritsen, Mieke Gimbrère, Lenie Gi'oot, Lenie Haak, Annie van der Haxn, Olga van der Hart, Euphemia van Heusden, Trudie Hoekstra, Miesje Huikeshoven, Riet van lersel, Lenie Jansen, Miep van der Knaap, Annie Kohl, Nanny van de Laar, Corrie Nieland, Ria Olt- hoff, Iet Oolders, Wil Oolders, Mariëtte Pater- nostre, Carla Postma, Jule Pijnacker, Rietje Reek- man, Tiny Roemers, Penna Rooijers, Cora Rijkes, Maria Schaap, Joke Schlatmann, Elmy van der Schoot, Max-ie-Louise Schreurs. Elly van Son, Coby Spiekerman, Jessie van der Velde, Ria Vervaat, Lia Wagenaar, Thea Wenting, Jos Westerkamp, Tineke IJland AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 29 JUNI Thalia Theater: „Artisten en modellen in Parij: en „De Zwarte Por>". 8 uur. Rex Theater: „De Vierde komt niet" en „Op het verkeerde pad", 8 uur. Theater de Pont: „Volledige bekentenis" en „Een wilde jacht", 8 uur. ZONDAG 30 JUNI Rex Theater: „De Vierde komt niet" en „Op het vei-keerde pad", 8 uur. Thalia Theater: „Artisten en modellen in Parijs", en „De Zwarte Pop", 8 uur. Theater de Pont: „Volledige bekentenis" en „Een wilde jacht", 8 uur. In alle theaters 3 uur matinee. Centraal overleg op sociaal gebied. Is GRAVENHAGE, 29 Juni (A.NP.) Zooals bekend is, wex-d reeds gedxu-ende een aantal jaren geregeld overleg gepleegd tusschen de centrale organisaties van werkgevers en arbeiders over actueele vraagstukken op sociaal gebied. Toen van de zijde van de bezettende overheid via het departement van sociale zaken contact werd gezocht met de sosiale organisaties in den lande, vond de desbetreffende Dxiitsche autoriteiten n bedoeld overleg het Nederlandsch contactpunt om vraagstukken van sociaal being onder oogen te zien. Sedertdien werden ook de Indbouwcentrlen uitgenoodigd aan het overleg te willen dcalnemen, welke uitnoodiging inmiddels is aanvaard. Het contact-adres voor de in het overleg samen werkende centralen bleef, evenals tot dusver, be rusten bij mr. B. C. Slotemaker, algemeen-secre taris van het verbond van Nederlandsche werk gevers. De aan bedoelde deelnemende centrale oi'gani- saties zijn de volgende: Werkgeverscentralen: Verbond van Nederland sche Werkgevers, Centraal Overleg in Arbeidszaken voor Werkgeversbonden, Algemeen Kath. Werk- gevex;svereeniging, R.K. Verbond van Werkgevers- vakvereenigingen. Verbond van Prot.-Christ. Werkgevers in Nederland. ArbeiderscentralenUedcrlandsch Vex'bond van Vakvereenigingen, R.K. Werkliedenverbond in Ne derland, Nederlandsche Vakcentral. Middenstandscentralen: Kon. Ned. Middenstands bond, Nederlandsche R.K. Middenstandsbond» Christ. Middenstandsbond in Nederland. LandbouwcentralxKon. Ned. Landbouw Comité Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond, Christ. Boeren- en Tuindersbond in Nederland. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk «/oensdags avonds betaald te zijn. daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DB ADMINISTRATIE VER tram- en treingebeurtenissen heb ik u al meer geschreven en misschien is het tijd nu eens openlijk de waax-deering uit te spreken, die beide vervoermiddelen in de afgeloopen weken zoo volop hebben verdiend. Velen en ik schaam me niet te zeggen, dat ook ik daartoe behoorde, hielden geenszins van het ma ken van treinreizen, om van de tram nog maar niet liever de auto en voor korte de fiets. De trein nu heeft door de omstandigheden haar oude, glorieuze plaats weer ingenomen en zij doet dat met eere. Iedereen die x-eist (als ge eerstdaags met vacantie gaat zult ge het zelf ondervinden) zal direct moe ten toegeven, dat de prompte wijze waarop de treinen op de aangegeven uren vertrekken of aan komen het x-eizen in niet geringe mate vergemak kelijkt. Daar komt nog iets bij. De houding van het spoorwegpersoneel is en dat is ook al meer ge zegd,, zeer correct en vriendelijk. Men is gaarne be reid, alle mogelijke inlichtingen te verstrekker en mocht er eens iets met uw kaax'tje niet in orde zijn of zijt ge in een verkeerden trein gestapt dan wordt alles met vriendelijkheid en hoffelijkheid geregeld. Dat klinkt allemaal misschien niet zoo belangrijk maar het zijn juist deze betrekkelijk kleine dinger, -die den geest van het spoorwegper soneel typeeren. Die stemming is voornamelijk het werk van professor Goudriaan. Vele vacantiegan- gers zullen van den zomer zeker van dezen Goudriaan-geest px-ofiteeren en er hun vooi'deel mee doen. Dat was de trein. De tram, die we van den winter pas op volle waarde hebben leeren schatten en die nu'weer tot het nachtelijk duister en nog later gaat rijden, is nauw met den trein verbonden. Beider grootste concurrent, de auto, staat thans machteloos aan den kant van den weg al dient gezegd, dat de autobus veelal haar gex-egelde diensten kan onderhouden. Met die tram is.het vreemd gegaan. Er is mij ver- teld, dat in vroeger tijden een rit met de tram of nog vroeger de paardentram als een soort „uit gangetje" werd beschouwd. Deze schoone tijd ligt helaas weer ver achter ons en velen beschouwen de tram in onze dagen zelfs als een verouderd ver voermiddel, dat maar zoo gauw mogelijk uit het stadsbeeld zou moeten verdwijnen. De smalle Haar- lemsche straten en het drukke verkeer maakten het dikwijls voor andere weggebruikers niet ge makkelijk langs de tram te manoeuvreeren. Thans nu de auto's niet meer in die m&te het verkeer be- heerschen, is dit bezwaar grootendeel opgeheven. De tram heeft daardoor weer meer waai'deering gekregen en die komt haar dan ook zeker tóe. De beleefdheid en voorkomendheid van hét tramper soneel doet voor de treinbeambten niet onder en ook de trams, rijden met een regelmatigheid waar op ge uw klok gelijk kunt zetten. Dat zijn allemaal prettige dingen die ook wel eens in de kx-ant gezegd mogen worden. Het is dan hierbij gebeurd. Heden overleed, zacht en kalm, tot onze diepe droefheid onze beste Va der, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader Cornells Gravenkamp Weduwnaar van E. Huyer ip den ouderdom van 84 jaar. Uit aller naam: J. ZWAAN— GRAVENKAMP IJmuiden, 27 Juni 1940 Schoolstraat 1 De teraardebestelling zal plaats hebben op Maan dag 1 Juli a.s. n.m. 3 uur op de Begraafplaats „De Biezen" te Saxitpoort. J. P. Coenstraat 145 AFWEZIG TOT 15 JULI. Voor spoedgevallen de tarxd- artsen Biewenga, mevr. van Dalsum, Lindeboom, Hartong van Ark. Huismoeders Profiteert hiervan. Wij hebben nog puikbeste Aardappelen tegen concurreerende prijz H. BUS STATIONSWEG 197 IJMUIDEN-OOST Te koop gebruikte onderstellen en lange hoornen WAGENFABRIEK A. J. CHRISTIAANSE Lange Heerenstraat 3638 Haarlem Telef. 14371 Huisdieren gevraagd en aangeboden Zondag een DOB KERM AN N PIN CHER medegeloo'pen. Tegen veig terug te bek. Preangerstx^aat 4. TE KOOP: mooi lief zw. Hondje 8 mnd. bill, en 3 bi. bootschroef Jan Nieuwenhuizenstr, 18. Wegens omstandigheden te koop: MECH. HERDER, reu, zeer voor deelig. Brieven G 5871 bur. van dit blad. COCKER-SPANIELS. 15 prachtige pups, zwarte en roodbruine. 6 w. oud. M. Gatsonides, Za.ndvoortsohe- iaan 267. Bentveld. Tel. 2180. Zandvoort. ZEILTUIG compi. mast, giek en gaffel 8 M2. 1 paar Wherry roei riemen, geschikt voor Motorbootje, Pijntorenstr. 8. Telef. 12816. DOOD KAPITAAL is een ongein', kano! Verdien er 6 mee en ver huur hem 2 a 3 av. p. w, ged. Jul en Aug. Brieven Junoplantstoen 87 LEDEN GEVR. voor Vacantie- lennisclub geoef. of ongeoef.. on der leiding. Alle dagen spelen. II. Xijboer. Eindenhoutstr. 24. Telef. 14871. Pensions en Buitenverblijven JACOB'S HOEVE 316, WOUDEN BERG. Deg. pens. aangob. op zeer mooie boerderij, boschrijke oms dicht bij zwernb. en bosoli, prima keuken, goede ref. Bill, cond. Ga rage vrij. HOFLEVERANCIER. CHEMISCHE WASSCKERIJVERVERIJ en WASSCHERIJ ALKMAAR TELEF. 4041 lijnen) EXTRA AANBIEDING VOOR DlE MAAND JULI Heeren Costuums Chem. Reinigen f 2.25 Onze fabrieken zijn uitstekend ingericht voor KEEREN, STOPPEN en REPAREEREN van ALLE kleed in gstukken. Filiaal: IJMUIDEN. KENNEM5RLAAN 115, Telof. 5454. Is vanaf 1 JULI A.S. gevestigd ZEESTRAAT 23 (ingang poort), te BEVERWIJK. Telefonische boodschappen onder no. 3537. SPECIAAL ADRES voor het verrichten van alle soorten REPARATIE - LASOHWERKEN. Ook vervaardigen wij voor U AANHANG WAGENTJES achter fietsen, het moderne transportmiddel. Prijs 43.in alle gewenschte uitvoeringen leverbaar. Laadvermogen ongeveer 350 K.G. Beleefd aanbevelend, H.HASTER. 5y VRIJ verkocht mogen worden, is Uw adres Gr. Houtstraat 8 door zijn ENORME groote sorteering voordeelige prijzen. BOVENDIEN GEVEN WIJ BIJ AANKOOP BOVEN 5.— KNIPPATROON NAAR MAAT. D UW STOF WORDT GE KNIPT VOOR 25 cent. PASKLAAR MAKEN MET 1 MAAL PASSEN JAPONNEN 75 cent MANTELS 1.25 ENORME KEUZE VISTRA in prijzen van 55 45 tot ct> LAVABLE en CRÊPE-MAT IMPRIME de leukste dessins, in prijzen van 89 75 69 tot ct- GROOTE COLLECTIE GEBLOEMDE LINNEN voor Strand-Pyama's, in prijzen van 79 69 tot ct* IN ONZE „DAGLICHT-HAL" 1000en OVERGEBLEVEN COUPONS -W N.B. Coupons heneden 1.25 M. eveneens zonder stamk.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 3