en Zaan- BONTMANTELS DINSDAG 2 JUL"I 1940 Het memorandum van den Neder- landschen opperbevelhebber. De tekst. Het D. N. B. mefldt: „De inhoud van het memorandum van den opperbevelhebber der Nederlandsche land- en zeemacht voor den Nederlandsehen gezant in Brussel, waarvan reeds in het uittreksel van het vijfde Duitsche Witboek in het avondblad van gisteren melding is gemaakt, luidt als volgt: Memorandum (vertaling). Voor H.M. buitengewoon gezant en gevol machtigd minister te Brussel. Uwe Excellentie wordt verzocht zich, m kennis te hebben genomen van dit memoran dum, terstond in verbinding te stellen met de Belgische regeering, ten einde haar in kennis te stellen van den inhoud van dit memorandum. In afwachting van de aankomst van den ge- gevolmachtigde van den opperbevelhebber der Nederlandsche land- en zeemacht kunt uwe Excellentie aan de Belgische regeering mede- üeelen, dat het Nederlandsche leger tot taak heeft den opmarsch van den aanvaller zooveel mogelijk te vertragen en wel te beginnen aan de grens. De leiding van het Nederlandsche leger heeft ernstig overwogen energieken tegenstand in het Peel-Raamstelling genaamde deel van Noord- Brabant (van Weert over Nederweert, Meyel, Helenaveen, Griendtsveen en Mill naar Grave) te laten bieden door de ter plaatse zijnde troe pen en zij heeft aanzienlijke werken doen aanleggen om deze stelling in staat te stellen te voldoen aan een dergelijken eisch. Zij moet in- tusschen toegeven, dat zij alleen op Neder- landsch gebied voorbereidingen heeft kun nen treffen tegen een Duitschen opmarsch en dat de beteekenis der opgerichte stelling in deze streek niet alleen afhankelijk is van de verdedigingskracht en de getroffen voorberei dingen, maar ook in groote mate beheerscht wordt door de mogelijkheid in het Zuiden, dus bij Weert en ten Westen van deze stad gepas seerd te worden. Met het oog op de omstandigheid, dat het be vel van het Belgische leger het gros van zijn troepen heeft opgesteld aan het Albertkanaal, terwijl volgens hetgeen het opperbevel van het Nederlandsche leger meent te weten, aan de Maas en de Zuid-Willemsvaart slechts zwakke troepen staan, met de opdracht den vijand op te houden, acht de Nederlandsche opperbevel hebber de mogelijkheid van een oprukken der Duitsche troepen aan den anderen kant van Weert, dat wil zeggen tegen 's-Hertogenbosch, zoo groot, dat hij zich tot zijn levendigen spijt gedwongen heeft gezien het gros der in Noord-Brabant staande troepen terug te trek ken met achterlating van achterhoedetroepen ten Noorden van Maas en Waal.) De Nederlandsche opperbevelhebber verzoekt Uwe Excellentie de aandacht der Belgische re geering nadrukkelijk te richten op de omstan digheid dat van Nederlandsche zijde alles ge schied is om op deze wijze de reeds genoemde stelling WeertGrave te versterken en haar aldus in te richten, dat volgens de opvatting van den Nederlandschen opperbevelhebber, hel commando van het Belgische leger volledig ver trouwen kan hebben in den steun, - dien deze stelling haar vermag te bieden. Het opperbevel van het Nederlandsche leger voedde derhalve de hoop, dat de voornaamste tegenstand van Belgischen kant geboden zou worden aan de Maas en de Zuid-Willemsvaart, dus in de algemeene richting van Eben Emael, naar Bocholt. Het feit, dat het opperbevel van het Belgische leger deze aansluiting klaarblijkelijk niet heeft gewenscht. dwingt den Nederlandschen opper bevelhebber over te gaan tot een maatregel, dien hij buitengewoon betreurt. Het Nederlandsche leger zal erhstigen tegen stand bieden aan de Grebbelinie (van het IJsel- meer over Amersfoort en Rh enen tot de Waal bij Ochten). Deze linie wordt aan de Zuidflank beschermd door een linie van Ochten naar de Noordzee: van Ochten naar Tiel achter de Waal, van Tiel naar het inundatiegebied der vesting Holland achter de Linge en vervolgens uitkomen de in de groep Mei-wede en in het Zuiden der vesting Holland. Bovendien zal Zeeland verbit terd worden verdedigd. De mate, waarin het Nederlandsche leger zich kan handhaven in de hiervoor genoemde linies en in Zeeland, hangt o.a. af van de sterkte dei- binnendringende Duitsche troepen en van de hulp, die geboden wordt door de Franschen en de Engelschen. De plannen van het opperbevel van het Neder landsche leger zullen uiteengezet worden door den gevolmachtigde van den Nederlandschen opper bevelhebber. BARTELJORISSTRAAT 26-28 ALLE ZOMERARTiKELEN EN ■■ZONDER STAMKAART! (Adv. Ingez. Med.) Ik verzoek Uwe Excellentie de Belgische regee ring er reeds thans met nadruk van in kennis te stellen, dat de bovengenoemde linies en de stellingen in Zeeland zoodanig zijn ingericht en bezet, dat, ingeval de te hulp komende Fransche en Engelsche troepen snel ter plaatse kunnen zijn, daar een verbitterde tegenstand zou kunnen worden geboden. Mocht deze hulp vertraagd worden, dan zou met het oog op de lengte der reeds genoemde linies en de noodzakelijkheid om ten gevolge van den langen duur van den oorlog over te gaan tot aflossingen, de mogelijkheid moeten worden overwogen om de Nederlandsche troepen terug te trekken in de vesting Holland. De bevelhebber van het Nederlandsche leger heeft- de Fransche en Engelsche regeering er met nadruk op gewezen, dat hij dezen maatregel, zoo wel van zuiver Nederlandsch als ook van inter nationaal standpunt levendig zou betreuren. Hij heeft de aandacht gevestigd op het feit, dat de verdediging der Grebbelinie de mogelijkheid open laat te zijner tijd uit deze linie op te trekken ten einde tot den aanval over te gaan, waartegen over de insluiting der troepen aan de Grebbe linie meer krachten van den tegenstander op- eischt dan de insluiting van de vesting Holland. Het is overbodig de beteekenis van het hand haven van de grens van Zeeland uitvoerig uiteen te zetten. Frankrijk wordt verzocht een leger corps va-n 4 divisies als reserve voor de verdedi ging van het hart des lands ter beschikking te houden. De Engelsche regeering wordt verzocht ter be schikking te stellen: a. een divisie, gesteund door luchtstrijdkrach ten en luchtafweermiddelen ter verdediging van Zeeland; b. luchtstrijdkrachten en luchtafweermiddelen voor de verdediging' van het hart des lands. Voorts wordt aan beide regeeringen gevraagd of zij bereid zijn, desgewenscht eskaders bom menwerpers in den strijd te brengen tegen de bruggen die de Duitschers zullen slaan over de Maas en den IJsel. Tenslotte verzoek ik u de Belgische regeering te doen weten, dat ingeval het opperbevel van het geallieerde leger zou kunnen besluiten aan zienlijke troepen in Noord-Brabant te leggen, het opperbevel van het Nederlandsche leger van zijn kant de mogelijkheid onder oogen zou kun nen zien, al naar de ontwikkeling van den toe stand ten Noorden van de Maas een deel van zijn leger zij aan zij met de Belgische, resp. de Engelsche en Fransche troepen in deze provin- ci.es te doen ingrijpen. Het Roode Kruis Correspondentiebureau, dat te Den Haag is ingericht, behandelt de correspon dentie voor velen, die naar den toestand van familie of bekenden in het buitenland willen informeeren. Gegadigden komen zich melden. Zoo lang de gevolmachtigde van den opper bevelhebber der Nedex-landsc-he land- en zee macht niet bij u is aangekomen, zal de adjudant van den militairen attaché in Brussel deze func ties waarnemen. In de bijlage vindt u voor zijn gebruik een verzegelde enveloppe, welke gij hem persoonlijk kunt overhandigen en waarin de bewuste militaire attaché als gevolmachtigde wordt aangesteld. 's-Gravenhage, 23 Maart 1940. de generaal opperbevelhebber van land- en zeemacht, H. G. WINKELMAN. Gep. vice-admiraal T. L. Kruys overleden. Op 55-jarigen leeftijd is Maandag te 's Graven- hage overleden gep. vice-admiraal T. L. Kruys. Theodoor Louis Kru: werd 7 September 1884 te Amsterdam geboren en in September 1905 aan gesteld tot adelborst eerste klasse. Na verscheidene jaren in Indië te hebben gediend, was hij van 1915 tot 1919 werkzaam bij den torpedodienst te Helle- voetsluis. Na opnieuw een vijftal jaren in Indië te hebben gewerkt, volgde zijn benoeming tot commandant van de mijnenleggers te Vlissingen. In 1929 ging hij weer naar Indië als commanadnt van de „Krakatau". Daar was hij gedurende een jaar divisiecommandant van de torpedobootjagers en voorts een jaar lang commandant van het station voor onderzeebooten te Soerabaja. Van 1932 tot 1934 was hij commandant van den onderzeedienst te Den Helder. In laatstgenoemd jaar werd hij bevorderd tot schout-bij-nacht en be noemd tot commandant van de marine te Willems oord. In 1936 volgde zijn bevordering tot vice- admiraal en in 1938 verliet hij den zeedienst met pensioen. Vice-admiraal Kruys was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en commandeur in de Oranje-Nassau orde. De teraardebestelling zal Donderdag 4 Juli te half drie op Nieuw Eik en Duinen geschieden. (A.N.P.) Draaihartiglieid bij kool. De Plantenziektenkundigen Dienst te Wagenïngen schrijft ons: Daar het hoogtepunt van de eerste koolmuggen- vlucht is verschenen, wordt dringend aangeraden zoo spoedig mogelijk te spuiten met de bekende middelen n.l. 1/10 pet. nicotine plus iy2 pet. zeep of 2 pet. pyridine plus ll/2 pet. zeep op reeds te velde staande sluitkool, 2 keeren per week. Tevens wordt aangeraden voort te gaan- met het bespuiten van de op de banen staande kool. Even eens moet worden doorgegaan met het bespuiten van bloemkool, oodra de vlucht der koolmuggen is afgeloopen, zal daarover wederom een bericht worden uitgegeven. Er wordt op gewezen, dat het zeer waarschijn lijk wordt geacht, dat de aantasting dit jaar ernsti ger zal worden dan het vorige jaar, zoodat ten zeerste wordt aangeraden de bespuiting nauwkeurig uit te voeren. Amsterdamsche Ballast Mij. keert weer 6% uit. De balans van de Amsterdamsche Ballast Maat schappij per 31 December 1939 vermeldt als activa: gebouwen f 423.908 (v.j. 410.400), bouwterrein f 533.458 (13.251), woningen i' 10.000 (onv.) rollend materieel f 2.359.060 (2.661.798), magaz. f 328.937 (124.540), deelneming f 1.355.125 (1.107.322), be legde gelden f 129.090 (26.600), effecten f 14.520 (17.340), hypotheek f 104.279 onderhanden werken f 1.507.665 (1.612.883), deb. f 101.335 (173.209), dividend f 55.500 (56.751), kosten f 4262 (11.836), banken f 436.862 (371.889), giro f 122.049 (17.040) kassen f 16.457 (41.215): en als passiva: kap. f 2.500.000 res. f (67.884), extra-reserve f 1.250.000 (1.246.03" re visiefonds f 21.4.532 (150.119), res. v. dub. deb. f 3000 (onv.) 6 pet. oblig. leening f 600.000 (660.000) 3Vz pet. oblig. leening f 1.306.000 (1.400.000), hypo. theek f 350.000 (14.000) crediteuren f 878.353 (376.327), onverdeeld div. f 5029 saldo winst f 346.985 (213.954). De winst- en verliesrekening staat credit vpor: Saldo exploitatie na afsluiting f 630.860 (535.737.), onverdeelde winst (50.939), div. op aandeelen in andere ond. f 45.500 (56.751) en debet voor on kosten f 83.742 (76.440), salai'issen f 166.570 (182.163), interest f 70.084 (100.578), koersver schil belegde gelden f 18.979 conversie- er emïssiekosten (80.292), saldo f 346.985 ("213.954) Voorgesteld wordt uit het winstsaldo ad f 346.985 een dividend van 6 pet. (onv.) uit te keeren en f 155.000 te bestemmen als reserve voor diverse be langen. AFSLUITING ACHTERWEG VAN WASSENAAR NAAR KATWIJK. De A.N.W.B. heeft van den Prov. Waterstaat bericht ontvangen, dat de Achterweg van Wasse. naar naar Katwijk tusschen de afsplitsing naar de Wassenaarsche Slg en Katwijk voor alle verkeer is gesloten. De personeele belasting op motor rijtuigen. Geen terugbetaling wegens onvrijwillig niet-gebruiken. Naar de N.R.Crt. verneemt heeft de waarnemende secretaids-generaal, waarnemend hoofd van het departement van financiën dezer dagen de volgende circulaire gezonden aan de directeuren der directe belastingen: Naar aanleiding van een aantal tot mij ge richte verzoeken betreffende het verleenen van ont heffing van personeele belasting tengevolge van het feit dat vele houders hun motorrijtuigen niét kun nen gebruiken, omdat zij geen motorbrandc+of ver krijgen, heb ik de eer u mede te deelr dat ik niet voornemens ben in afwijking van art. b'3 par. 3 der wet op de personeele belasting terzake een maat regel te treffen. Het bevorderen toch van een maat regel als de gevraagde zou èn met de letter èn met den geest van de wet in strijd zijn. De eventueele aangiften om ontheffing in boven bedoelden zin, welke op de inspectiën mochten zijn binnen gekomen dan wel nog worden ingediend, kunnen worden afgewezen. Tot zoover de circulaire van den secretaris-gene raal. Het blad verneemt in verband hiermede nog, dat ook over 1941 pei'soneele belasting voor motor rijtuigen moet worden betaald, indien het motor rijtuig niet voor 20 Januari 1941 is verzegeld.Wordt de verzegeling in den loop van 1941 verbroken, dan is over een vol jaar personeele belasting ver schuldigd. Rijkspolitie kan ook motorbrandstof koopen. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat de voor Neder landsche militairen in de rechtmatige uitoefening van hun dienst geldende uitzondering op het in de notorbrandstofbeschikking 1940 no. 1 neergelegde ver bod tot het koopen en verbruiken van motorbrand stof eveneens geldt voor de ambtenaren der rijks politie. Deze ambtenaren kunnen tegen inlevering van z.g.n. blauwe bonnen de noodige motorbrand stof betrekken. (A.N.P.) Een spoorlijn over den Afsluitdijk? Oude plannen weer te voorschijn gehaald. De reeds oude plannen tot aanleg van een spoorlijn over den afsluitdijk van Noord-Holland naar Friesland lijken nu dichter dan ooit aan .een verwezenlijking toe te zijn, aldus meldt de N. Rott. Crt. De huidige vraag naar loon-intensieve werken heeft ook weer eens de aandacht op dit project ge vestigd, waaraan talrijke arbeiders gedurende ge- ruimen tijd kunnen worden te werk gesteld, vooral nu het meeste werk in handenarbeid moet worden verricht. De dienst van weg en werken der Neder landsche Spoorwegen is reeds begonnen een vo'or- loopige baan in het Noord-Hollandsche gebied uit te zetten. Een beslissing over de uitvoering is echter nog niet genomen. Zooals men weet, is bij den aanleg van den afsluitdijk rekening gehouden met een mogelijke spoorlijn voor dubbelspoor, die Noord-Holland met Friesland zou verbinden, naast den gewonen breeden verkeersweg. De spoorbanen zouden dan op de kruin van den dijk komen te liggen, terwijl de verkeersweg halverwege het talud aan de bin nenzijde was geprojecteerd. De verkeersweg is er dadelijk gekomen, doch de aanleg van de spoorlijn werd uitgesteld, alhoewel er bij den bouw van de verschillende kunstwerken (de sluizen bij Den Oever en bij Kornwerderzand) reeds rekening mee werd gehouden. Uit een oogpunt van vervoerseconomie werd de spoorlijn steeds niet noodzakelijk geoordeeld, al leek deze nieuwe verbinding ook voor velen zeer aantrekkelijk. De hooge kosten, die vooral gemoeid zouden zijn met den aanleg van de aansluitende spoorbanen in Nooi'd-Holland en Friesland, wogen echter niet op tegen de té verwachten voordeelen, in verband met de betrekkelijk geringe intensiviteit van het verkeer tusschen deze beide provincies, terwijl er tevens een goede verbinding over Zwolle bestond, die voor de geheele streek ten Zuiden van Amsterdam en Haarlem met inbegrip dus van steden als Den Haag en Rotterdam haar be staansrecht zou behouden. Thans nu men naar objecten zoekt, waai'bij op groote schaal handenarbeid kan worden verricht, is het plan te vooi'schijn gehaald. Over de uit voering ervan wordt thans nog overleg gepleegd met dr. ir. J. A. Ringers, den commissaris voor den wederopbouw. Voor een informatie in den vreemde. Een formulier wordt in het Roode Kruis Correspondentiebureau te Den Haag ingevuld en deze organisatie zorgt voor het overige Als de Elburger visschers thuis komen van de vangst. manden wordt de buit naar den afslag gebracht Houthandel W. Pont maakte over 1939 behoorlijke winst. Aan het verslag over 1939 der N.V. Houthandel voorheen William Pont is het volgende ontleend De omzetten zoowel bij ons hoofdkantoor als bij de dochterondernemingen gaven alle reden tot tevredenheid. Dank zij de sedert Februari ingezette prijsver betering, welke zich gedurende het geheele jaar handhaafde, kon een zeer goed .i-esultaat bereikt worden, waarin het intreden van den oorlogstoe stand, gepaai-d gaande met allerlei moeilijkheden wat betreft bevrachting, annuleering van diverse buitenlandsche koopcontracten enz. geen verande ring meer kon brengen. Na ruime voorzieningen bedraagt de winst 424.895 (v.j. 202.064), verdeeld als volgt: exploi tatierekening 244.780 (31.781), winstuitkeering op deelnemingen in andere ondernemingen 419.257 (42.505), zweigniederlassung Duisburg 10.514 (10.520), rente effecten 3157 (709), interest 193.398 (116.547). In mindering hiervan komt: afschrijving eigen dommen 17.500 (7.729), afschrijving effecten 8200 (2), dotatie reserve diverse belangen 350.000 (50.000), afschrijving debiteuren 70.512 -). Resteert 424.895 (133.333). Van dit bedrag komt aan de statutaire reserve 42.489 (13.333). Voorgesteld wordt dit saldo ad 382.406 als volgt te verdeelen: 61.50 (60) op de cumulatief preferente aandeelen, 47 op de gewone aan deelen, 19.75 per winstbewijs. De gang van zaken bij de dochterondernemingen was over het algemeen zeer bevredigend. De om zetten bewegen zich in stijgende lijn. Na afschrij ving op eigendommen en ruime reserveering op debiteuren bedraagt de ontvangen winstuitkeering 419.257 (42.505). De berekende rente wei"d in het credit van de interest-rekening geboekt. Arbeidsbemiddeling voor nog niet gedemobiliseerde arbeidskrachten. Het A.N.P. meldt: De aandacht wordt er op gevestigd, dat door samenwerking van de af deelingen voor militaire zaken en de arbeidsbeurzen in de verschillende gemeenten, deze laatste de beschikking hebben over alle gegevens in zake nog niet gedemobili seerde werkkrachten, die voor den arbeid in loon dienst in aanmerking komen. Werkgevers, die dus bij indienststelling van nieuw pex*soneel aan beschikbare gemobiliseex"de werkkrachten den voorrang wenschen te verleenen, kunnen zich tot de organen van arbeidsbeurzen wenden, welke dan de gevraagde krachten kunnen bemiddelen. Verwacht mag worden, dat vele werkgevers van deze bemiddeling gebruik zullen maken. Immers de moreele verplichting, welke de maatschappij tegenover het gemobiliseex-de deel der bevolking heeft, mag met recht doen verwachten, dat de werkgevers hun aandeel in deze verplichting zul len nakomen, door bij indienstneming van nieuw personeel aan beschikbare gemobiliseerde werf krachten voorrang te verleenen. Rede van den Rijkscommissaris. •s-GRAVENHAGE, 1 Juli Het A.N.P. meldt: Bij de inspectie van een bataljon S.S.- troepen te Groningen op Zaterdag 29 Juni j.l. heeft de Rijkscommissaris voor de bezette Ne derlandsche gebieden, rijksminister Seyss- Inquart een toespraak tot de S.S. gehouden. Na herinnerd te hebben aan den vorigen we reldoorlog, die eindigde met de oplegging aan Duitschland van den smadelijksten vrede, dien men zeer zeker geen vx-ede kon noemen, en na gezegd te hebben dat men Duitschland heeft willen vernietigen, waax'bij Clemenceau het woord heeft gesproken, dat er twintig millioen Duitschers te veel op de wereld zijn, consta- teerde spreker, dat Duitschland thans is aan getreden om het hoogste en dierbaarste te ver dedigen: het Duitsche volk en de toekomst van zijn kinderen. Daarom, zoo zeide spreker, heeft de Führer van het nationaal-socialisme ons opgeroepen. Dat beteekent, dat wij teil diepste doordrongen moeten zijn van het feit, dat alles wat wij zijn, wat wij denken en ge voelen uit ons eigen volk komt en dat alles, wat 'n man en 'n vrouw kunnen zijn. udt ons bloed komt. Bij ons bestaat slechts die eene diepe innerlijke overtuiging, dat wij alles wat wij hebben tot het laatst toe, ook ons eigen leven, voor ons volk hebben te geven. Het Duitsche volk heeft aan de geheele we reld het voorbeeld gegeven, dat het geen uiter lijke dingen zijn, die beslissen, maar dat het slechts de volkomen persoonlijke overgave is die de volkeren groot maakt. Het is niet zoo, dat wij blindelings en dom een bevel opvolgen. Het is bij ons geheel anders en het zou goed zijn indien alle andere volken zoozeer over de dingen zouden nadenken als iedere man ixi Duitschland dat doet. De Duitscher is innerlijk overtuigd van de diepe beteekenis van zijn taak. Gij behoort hier voor alles Duitscher en Na- tionaal-socialist te zijn.Uw houding, maar ook uw groote verantwoordelijkheid, geve daarvan het bewijs. In de geheele geschiedenis is er geen voor beeld van dat een macht, die een andere heeft gedwongen de wapens neer te leggen, den over wonnene zoo heeft vrijgelaten en hem zooveel vrijheden heeft gegeven als wij, aldus spr. Daarmede bewijzen wij evenwel, dat wij we ten hoe als nationaal-socialisten te handelen. Wij doen dat op grond van de verantwooi'delijk- heid, die wij voor het Germaansche bloed ge voelen. Als ik dat zeg, dan is dat niet een tee- ken van zwakte. Het zou zeer betreurenswaar dig zijn indien hierover verkeerd begrip zou ontstaan. Spr. verheugde zich over de jonge menschen in dit land, die met open blik de wereld aan schouwen. De Führer, aldus spr., heeft Groot-Duitsch- land geschapen, maar hij heeft zijn ideeën niet tot Duitschland beperkt. De Führer ziet verdër. Hij wil een nieuw, een beter Europa, hij wil aan alle Germanen de hechte grondslagen voor alle tijden verschaffen en hij heeft daarbij het hoogste en grootste in de weegschaal der ge schiedenis geworpen: in September 1939 heeft hij zijn Groot-Duitschïand als inzet gesteld, opdat een hooger en grooter Europa daaruit te voorschijn moge komen. Voor ons, aldus eixidigde de Rijkscommissa- V, Sestaat. slechts het eene: het Duitsche volk, het Duitsche rijk, de wil van dexi Führer. BELOONINGEN VOOR STUURLIEDEN. Bij beschikking van den secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Wa terstaat, zijn aan de nagenoemde stuurlieden der groote vaart belooningen in den vorm van een in strument of boekwerk toegekend, als blijk van waardeering van hun aandeel in de bewerking van aan het Koninklijk Nederlandsch Meteorologische Instituut overlegde verdienstelijk bijgehouden jour nalen: P. J. J. Draaijer, van de Stoomvaart Maat schappij „Nedei'land"; A. L. Harken, van de N.V. ^otterdamsche Lloyd"; L. Dekker, van de Neder- andsch-Amerikaansche 'Stoomvaart Maatschappij ,Holland-Amerika-Lijn"; P. D. Smit, van de „Ver- eenigde Nederlandsche Scheepvaart Maatschappij"; P. G. "fran Altveer, van de N.V. tot voortzetting van den Koninklijken Hollandschen Lloyd; H. W. Keesom, van de „Koninklijke Paketvaart Maat schappij"; J. Dekker, van de Java-China-Japan- Lijn"; C. C. M. H. op de Coul, van de Stoom vaart Maatschappij „De Maas". (A.N.P.) WIJK AAN ZEE ZOMERDIENSTREGELING OP HET POSTKANTOOR. Met jngang van 1 Juli treedt de zomerdienst rege ling op het postkantoor in werking. Het kantoor is dan geopend van 8.30—12.30 uur, van 14—16 30 uur en van 18—19.30 uur. DE W.R.B.-TENT IN FUNCTIE. Deze week heeft men de W.R.B.-tent ten Zuiden van den Relweg geplaatst, dus niet zooals vorige jaren bij de Zwaanstraat. Met ingang van heden kan men zich dus daar voor den E.H.B.O.-dienst "rer voegen. HEEMSKERK PAARD OP HOL. Een knecht van den tuinder v. d. W. moest met een wagen beladen met hooi, een notweg inrijden. Blijkbaar durfde de knecht dit niet het was een disselwagen want. hij spande het paard uit en trachtte den wagen zelf in de goede richting te brengen. Toen er beweging in den hooiwagen kwam schrok het paard, dat hij niet had vastge bonden en sloeg op hol. Daar juist de school uit kwam, leverde het hollende paard tamelijk veel gevaar op. Nabij den Hoogdorperweg, wist een voorbijganger het tot stilstand te brengen. De knecht had zich bij een poging om het paard te achter halen nog aan zijn been verwond. Het geheele geval hep nogal goed af. SANTPOORT DE BREDERODE-KEMPHAAN-COMBINATIE NOEMT ZICH „TERRASVOGELS". Geruimen tijd geleden deden wij reeds mede- deeling van de fusie tusschen De Kemphaan en Brederode. Thans vernemen wi dat de nieuwe combinatie zal uitkomen onder den naam van „Terrasvogels", welke naam gekozen .is, omdat het Brederode- terrein, waarop de combinatie in de toekomst zal spelen, grenst aan het boscb dat nu nog heet „Ter ras". Het dagelijksch bestuur bestaat uit de heeren P. Altena, voorzitter; J. v. Egten Jr., secretaris, Hoofdstraat 98; P. de Jager, penningmeester. I PERSONALIA. Voor het middenstandsdiploma „Algemeene Han delskennis" zijn geslaagd de heeren D. Post en J. Spanjaard, beide van hier. CONCERT. Behoudens toestemming van de betrokken auto riteiten zal het fanfarekorps „Wilhelmina" op 17 Juli a.s. onder auspiciën van Santpoort's Bloei" een concert geven in 't Rijkenspark. Voorts staan o.a. no" concerten van f Vox Humana", de harmonie Vpollo" en het sympho- nie-orkest „Eutex-pe" op het programma.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2