Steunt Oorlogs slachtoffers Sritsche vrouwen en onderen uit Hongkong geëvacueerd. fa DINSDAG 2 JULI 1940 Het Duitsche legerbericht Engelsche kruiser getorpedeerd HOOPDKWARTIER VAN DEN FÜHRER. 1 Juli (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In Frankrijk geen bijzondere ge beurtenissen. Een onderzeeboot heeft 23000 bruto register ton vijandelijke handelsscheepsruimte vernietigd en ten zuiden van Brest een kruiser van de Or ion klasse" getorpedeerd. Twee der tot zinken gebrachte schepen werden getroffen, ter wijl zij in een sterk convooi voeren. Kaptein- luitenant Prien heeft in de laatste dagen nog meer vijandelijke koopvaarders vernietigd. Het cijfer dat de hoogte aangeeft van het tonnage, dat door hem tot zinken is gebracht en dat ver meld is in het bericht van het Duitsche hoofd kwartier van 28 Juni. wordt daardoor verhoogd tot 51086 bruto registerton. Duitsche oorlogsvlieg tuigen hebben in den nacht van 30 Juni op 1 Juli weer verschillende havens aan de Schotsche Oost- en aan de Engelsche Oost- en West-kusten aangevallen. Verschillende treffers werden vast gesteld. Een escadrille van negen Britsche Blen- heim-oorlogsvliegtuigen, die onder bescherming van jagers het vliegveld Merville-Lestrem bij Rijssel op den middag van 30 Juni gepoogd heb ben aan te vallen, werden door luchtafweerge schut bij hun nadering uiteengedreven en daar op door onze jagers in een feilen luchtstrijd ver wikkeld. Hierbij gelukte het 6 Blenheim-toestel- 3en, benevens 3 Britsche jagers neer te schieten. De aanvallen van vijandelijke vliegtuigen op niet-militaire doelen in Noord-, West- en Zuid- Duitschland. in den nacht van 30 Juni op 1 Juli hebben slechts geringe materieele schade aan gericht. Op 30 Juni werden in totaal 18 Britsche vliegtuigen waarvan 11 in luchtgevechten en 7 door luchtafweergeschut omlaag gehaald. Een Duitsch vliegtuig wordt vermist. HET FRONTBERICHT. BERLIJN, 1 Juli (D.N.B.) Het frontbericht van het D.N.B. luidt als volgt: De strijd tegen Engeland werd - ook gisteren door de oorlogsmarïne en het luchtwapen met •groot succes verder gevoerd. De verliezen die de Britsche koopvaardij door de levendige bedrijvig heid van de Duitsche duikbooten in den laatsten tijd zijn toegebracht, worden door de twee ge tallen in het legerbericht van vandaag duidelijk in het licht gesteld. In de eerste plaats moet ge-' wezen worden op het groote aantal schepen, dat kapitein luitenant Prien op zijn jongsten tocht ver nietigd heeft. Enkele dagen geleden is gemeld, dat Prien meer clan 40.000 ton tot zinken heeft gebracht. Een nauwkeurig onderzoek van de scheepspapieren en scheepsnamen heeft aan het licht gebracht, dat dit getal met meer dan 10.000 ton tot rond 51.000 ton tot zinken gebrachte scheepsruimte is gestegen. Dit is voor een enkele duikboot een ongewoon gunstig resultaat. Een tweede duikboot slaagde er in tijdens een tocht 23.000 ton vijandelijke scheeps ruimte te vernietigen, het bijzondere van deze prestatie is, dat het den commandant van deze boot gelukte, uit een zwaar beveiligd convooi twee schepen te torpedeeren. Het Engelsche convooisysteem is dus evenals voor heen ondoelmatig. Er moet aan herinnerd worden, dat réèds meerdere malen in den afgeloopen tijd melding gemaakt kon worden van succesvolle aan vallen op Britsche convooien. Deze zelfde duikboot gelukte het tijdens denzelfden tocht'in den Atlan- tischen Ocean ten Zuiden van Brest ook nog een Britschen kruiser met goed gevolg te torpedeeren. Het luchtwapen richtte zijn aanvallen op talrijke havens aan de Oost- en Westkust van het Britsche eiland. Ook de havens ih Oost Schotland werden bij déze aanvalshandelingen met .goed succes betrok ken. Opmerkelijk is ten slotte de totale nederlaag van.moderne bommenwerpers, die, beschermd door Britsche jaohttoestellen een aanval deden op een vliegveld in de omgeving van Rijssel. Als gevolg van het doeltreffende vuur der lucht doel artillerie werd de formatie reeds bij aankomst uit elkaar geslagen, zonder dat bommen gewor pen konden worden. Duitsche jachttoestellen vol tooiden daarop de afweer en deden de afweer in een totale vernietigingsoverwinning verkeeren door het neerschieten van zes vliegtuigen van het Brit sche gevechtskader. Van de vergezellende Engelsche jagers werden nog drie toestellen vernietigd. Het totale getal van de vijandelijke verliezen is, vergeleken met de Duitsche verliescijfers, een nieuw bewijs voor de algeheele superioriteit van Duitschland in de lucht. Het Italiaansche legerbericht. Maarschalk Graziani opperbevel hebber van de Italiaansche troepen in Noord-Afrika. ERGENS IN ITALIë, 1 Juli (Stefani). Het Italiaansche hoofdkwartier publiceert legerbe- richt no. 21. Het luidt als volgt: De maarschalk van Italië, Rodolfo Graziani, die per vliegtuig reeds in Libië is aangekomen, heeft het bevel op zich genomen over alle strijdkrach ten in Noord-Afrika. Een van onze torpedebooten heeft een vijan delijke duikboot aangevallen en met bommen ge troffen. De duikboot zonk. Een van onze duik booten heeft een viermotorig Engelsch vliegtui' neergehaald. De torpedobootjager „Espere" is, na heldhaftig gevecht te hebben geleverd tegen drie Engelsche kruisers en verscheidene torpedoboot- jagers, niet op zijn basis teruggekeerd en moet' als verloren worden beschouwd, In Noord-Afrika verliepen de gevechten tusschen onze detache menten en gepantserde formaties van den vijand gunstig voor ons, verscheidene pantserauto's en tanks van den vijand werden buiten gevecht ge steld. Onze luchtformaties hebben met succes groepen pantserauto's, een autopark en troepen gebom bardeerd tusschen Solloem, Sidi Omar en Sidi Barrani. Een vijandelijk vliegtuig is door lucht afweergeschut neergehaald. Bij de vier vijandelijke toestellen die in het legerbericht van gisteren waren, opgegeven als neergehaald, moet nog een toestel gevoegd wor den, dat stellig neergeschoten is en 2 toestellen die waarschijnlijk zijn neergeschoten. In Oost-Afrika hebben onze bombardements toestellen een doeltreffende nachtelijke actie ondernomen op het station en de luchthaven van Aden en Port Soedan, welke met succes werden gebombardeerd. Een van onze toestellen keerde niet op zijn basis terug. De vijand bombardeerde de stad Harrar. Kanaaleilanden door Duitsche luchtmacht bezet. BERLIJN, 1 Juli (D.N.B.) Het Britsche kanaaleiland Guernsey is gisteren op ver rassende wijze door deelen van het luchtwapen in bezit genomen. Hierbij schoot een Duitsch ver kenningsvliegtuig in een luchtgevecht twee Brit sche gevechtsvliegtuigen van het type Bristol Blen heim neer. Vandaag gelukte het op dezelfde manier het Britsche kanaleiland Jersey bij verrassing te bezetten. Na de bezetting van Parijs. Per luidspreker verneemt de bevolking der Fransche hoofdstad de laatste berichten en de verordeningen, welke door de Duitsche autoriteiten worden bekendgemaakt Generaal Weygand naar Syrië. ROME 1 Juli (D. N. B.) De Fransche regeering heeft gisteren, op grond van berichten over den toestand in het nabije oosten, het besluit genomen generaal Weygand naar Syrië te zenden. Weygand is gisteren via Marseille en Athene naar Beiroet gevlogen en zou vandaag te Damascus aankomen. Van officïeele Fransche zijde wordt meegedeeld, dal generaal Weygand zich naar Syrië heeft begeven om met generaal Mittelhauser, den opperbevelheb ber van het Syrische leger, de demobilisatie van dit leger te bespreken. Reeds 2 dagen geleden heeft generaal Mittelhauser bekend gemaakt, dat het „Weygand-leger", op grond van de voorwaarden van het wapenstilstandsverdrag, onmidedllijk wordt gedemobiliseerd. Volgens den oorlogscorrespondent van het D. N. B in het Middellandsche Zeegebied liggen de ware redenen van de reis van Weygand in de toenemen de spanning, die in het nabije Oosten tusschen de belangen van Engeland en Frankrijk is ontstaan. Volgens berichten uit Fransche.bron is het de laatste dagen in Syrië tot zware botsingen tusschen Fran sche en Engelsche troepen gekomen. In de afgeloo pen maanden is het „Weygand-leger" ook door Engelsche troepen aangevuld. Bij deze troepen zou het bevel tot demobilisatie op openlijk verzet zijn gestuit. Engelsche officieren, zouden hebben ge poogd Fransche legerafdeelingen tot muiterij te be wegen. Daarop is het tot ernstige botsingen geko men. Van beide zijden is met scherp geschoten. De Fransche hooge commissaris in Syrië, Puaux, heeft op scherpe wijze tegen de houding van de Britsche troepen geprotesteerd. De houding van Mittelhauser is voor de regeering te Londen meer dan een teleurstelling. Het kwam er haar voor alles op aan de twee beslissende steunpunten van haar politiek in-het-Nabije Oosten, het Suezkanaal-en. de% olievelden van Mossoel,tegen .vij.andelijken aan vallen te beschermen. -Het- blok van Turkije tot Libië moest de strategische vei'bindingslynen van Groot Brittannië naar het verre Oosten en naar Oost- Afrika beveiligen. De weigering van 't „Weygand- leger" is daarom voor de Britsche politiek een zware slag. Generaal Weygand, zoo vervolgt de correspondent van het D. N. B., zal in Damascus tot taak hebben den Engelsphen duidelijk te maken, dat het „Wey gand-leger" in Syrië niet meer voor de belangen van Groot Brittannië zal vechten. Dertien duizend man worden daarmee voor de Engelschen uitge schakeld. Nationale Collecte voor de Oorlogsslachtoffers op 6 Juli (Adv. Ingez. Med.) Amerikaausclie vlootbewegingen. NEW YORK, 1 Juli- (D.N.B) De Amerikaan- sche vloot is gisteren teruggekeerd naar Hawaii, Verwijzende naar wilde geruchten, welke ontstaan waren door het vertrek dér vloot met een geheim gehouden doel op Maandag j.l., heeft de opper bevelhebber, schout bij nacht Richardson, ver klaard, dat het hier een routine-oefening had be troffen, welke bij veronderstelden oorlogstoestand het uitloopen der schepen zonder voorafgaande bekendmaking inhield. Het plotseling verdwijnen der Amerikaansche vloot had aanleiding gegeven tot geruchten, volgens welke het gros der vloot naar den Atlantischen Oceaan of zelfs naar het Verre Oosten onderweg was. De sjah van Iran ontevreden. e TEHERAN, (D.N.B:) De Sjah van Iran, Reza Khan, heeft de afgevaardigden van het parlement en de leden der regeering in audiëntie ontvangen. In zijn toespraak sprak de Sjah zijn ontevreden heid uit over hun tegenwoordige werkzaamheden. De taken, die door den toestand worden vereischt, worden niet voldoende beheerscht. Het tëgénwoor- dige tijdperk eischt dat de openbare meening dooi de rëgéering wordt voorgelicht. Dit is niet gebeurd. De minister van binnenlandsche zaken en de minis terpresident zijn daarom van hun functies ont heven. Het is niet voldoende, aldus de Sjah, dat het land steunt op zijn strijdkrachten en op zijn neutrali teit. Het is noodzakelijk de bevolking op moeilijke tijden voor te bereiden. De middelen daartoe zijn het parlement, de pers en de radio, die tot dusver niet juist zijn benut, voor het waarborgen van de legitieme rechten van Iran, die door de thans heerschende verwarring in gevaar verkeeren. De dood van maarschalk Ralbo. Nauwkeurige bijzonderheden zullen waarschijnlijk nooit bekend worden Het D. N. B. meldt uit Rome In welingelichte Italiaansche kringen verklaart men, dat de nauw. keurige bijzonderheden over den dood van maar schalk Balbo waarschijnlijk nooit bekend zullen worden. Met zekerheid weet men alleen, dat Balbo in zijn hoedanigheid van gouverneur-ge neraal van Libië zich met een uitgebreid gevolg op een groote inspectievluoht bevond. Toen hij boven Tobroek aankwam, werd daar juist een luchtgevecht gevoerd, waaraan hij, gedreven door zijn strijdvaardig temperament, onmiddellijk deelnam, hoewel hij geen specifiek gevechts vliegtuig bestuurde. Het herstel in België. BRUSSEL (D.N.B.) De chef van het militaire bestuur in België, regeeringspresident Reeder, heeft met een vertegenwoordiger van de Briisseler Zei- tung uitvoerig gesproken over de taken, welker oplossing het Duitsche bestuur in België ter hand heeft genomen. De herbouw van het Belgische economische leven stootte van te voren al op aan zienlijke moeilijkheden. De Belgische ministers en met hen de vooraan staande i'unctionnarissen der bestuurstakken zijn 'overeenkomstig de aanwijzing hunner regeering paar Engeland of Frankrijk gevlucht. Door het ont breken van alle verkeersmiddelen was het zeer moeilijk een overzicht ov'èr den toestand te ver krijgen. De materieele moeilijkheden waren bui tengewoon groot, hetgeen blijkt uit de volgende feiten: Een vierde gedeelte van de Belgische bevolking is gevlucht en geëvacueerd, groote vernietiging en beschadiging van de openbare nutsbedrijven en talrijke industrieele ondernemingen, het wegvoeren van alle gelden, ineenstorting van alle verkeers- en vervoersmogelijkheden en stillegging van het auto- mobielverkeer als gevolg het inbeslagnemen van de beste vrachtauto's door de legers. Daarbij kwam nog een gebrek aan grondstoffen en steenkool in de meeste fabrieken. Als gevolg van de krachtige maatregelen voor het Duitsche bestuur zijn de verhoudingen op alle gebieden thans beter gewor den. Het ondersteunen der talrijke werkloozen werd door credieten gewaarborgd. Talrijke bedrijven zijn onder leiding of door nieuw benoemde commissarissen weer op gang ge bracht. Het aantal werkloozen is door een groot werkverschaffingsprogramma vei-minderd. De wa tervoorziening van de steden Brussel, Gent, Brugge en Oostende die door het vernielen der leiding ernstig in gevaar was gebracht, kon weer worden hersteld. Ook de stilgelegde steenkoolmijnen heb ben de productie weer ter hand genomen. De handhaving van de openbare orde geschiedt, even als vroeger, door de Belgische stedelijke politie en de gendarmerie. De gezondheidsdienst, die door de afwezigheid van vele doktoren en door de gedeel telijke vernieling der apotheken en door de schaarschte aan genees- en verbandmiddelen als mede door het gevaar van besmettelijke ziekten, in het eigenlijke oorlogsgebied in wanorde was ge- geraakt, is energiek opnieuw georganiseerd. De or ganisatie Todt werd belast met het herstel van het verkeersnet. De justitie en de posterijen hebben hun diensten hervat. De scholen zijn weer ge opend. Als gevolg van het falen van de politiek tot het vormen van voorraden alsmede door het ontbreken van een eenhoofdige staatsleiding van den landbouw, biedt hetvoedselvraagstuk bijzon dere moeilijkheden. Ook hier heeft het Duitsche bestuur door het opstellen van een totaalprogram ma op langen termijn ingegrepen. Ook in de Jura Engelsche bommen. Het D.N.B. meldt uit Bern: Ook in de Jura zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag volgens een mededëeling van den legerstaf door Engelsche vliegtuigen bommen neergeworpen. Bij het afge legen gehucht la Banne in de nabijheid van Cer- neuxGodat, gemeente les Bois, in het Westelijk deel der Bernsche Jura, is geconstateerd dat 12 bommen zijn ingeslagen. De bommen, welker En gelsche herkomst' bewezen is, hebben, evenals in Eltmatt en Weissenbach slechts geringe schade aangericht. Burgemeester van Oostende ontslagen. BRUSSEL (D.N.B.) De burgemeester van Oostende, Moreaux, die bij het begin der vijande lijkheden de wijk had genomen, is van zijn functie ontheven. Enkele dagen voor de capitulatie van het Belgische leger is de gouverneur van de pro vincie Westvlaanderen, Baels, door den koning om dezelfde redenen uit zijn ambt ontzet. Ook Amerikaansch schip houdt zich voor evacuatie gereed. Volgens Japan is er geen reden voor deze maatregelen. SJANGHAI, (D.N.B.) Te Hongkong is de evacuatie van vrouwen en kinderen begonnen. Verscheidene honderden gezinnen van Britsche militairen zijn op bevel der regeering naar Ma nilla vertrokken. In totaal is het evacuatiebevel uitgevaardigd voor 4500 Engelsch evro uwen en kindei-en. Op grond van de mededeeling dat de toestand nog meer gespannen dreigt te wor den, heeft de consul-generaal der Vereenigde Staten de Amerikaansche burgers gewaar schuwd en bepaald, dat de ..president Coolidge" die van zijn reis naar Manilla is teruggeroepen, zich voor het vervoer van de Amerikaansche vrouwen en kinderen gereed moet blijven, voorloopig te Hongkong moet blijven). De te Hongkong liggende Amerikaansche oorlogs schepen Ashville en Tulsa hebben opdracht ge kregen, eventueel steun te verleenen. De woordvoerder der Japansche ambassade te Hongkong heeft verklaard, dat de Japanners voor loopig in de stad zullen blijven, daar naar Japansche meening voor de evacuatie geen aanleiding bestaat. TOKIO» 2 Juli (D.N.B.) De gebeurtenissen in Hongkong en de terugkeer der Amerikaansche vloot naar Hawaii trekken de grootste aandacht in de Japansche bladen. De onrust in Hongkong, zoo ver klaart de Tokio Asahi Sjimboe is alleen ontstaan door de afkondiging van den uitzonderingstoestand door het Engelsche bestuur aldaar. Nu trachten de Engelschen door een overdreven propaganda ten aanzien van Hongkong Amerika's aandacht op den toestand in Oost-Azië te richten. De terugkeer der Amerikaansche vloot naar Hawaii moet daarmede wel in nauw vex-band gebracht wox-den. De Ver eenigde Staten kunnen de vloot ook naar de Philippijnen zenden, maar sedert Japan op grond van zijn nieuwe politiek het Zuid-Westen van den Stillen Oceaan als deel van Oost-Azië beschouwt, is het voorbereid op min of meer groote v;rijvin gen met de Vereenigde Staten. Japan hecht groote beteekenis aan een Engelsch-Amerikaansche samen werking. De „Tokio Nitsji Nitsji" schrijft» dat de terugkeer der Amerikaansche vloot naar Hawaii er alleen toe dient om den toestand in den Stillen Oceaan onnoodig te verscherpen. Onder de huidige inter nationale omstandigheden zijn alle pogingen van Amerika om druk op Japan uit te oefenen, zonder effect. Het stationneeren der vloot in Hawaii, zoo con- stateei-t de Yomh'oeri Sjimbóen kan Japan geen aanleiding geven zijn politiek te wijzigen. De Amerikanen vergissen zich. Sedert de Vereenigde Staten hun handelsverdrag met Japan opzegden, is de wereldtoestand beslissend veranderd. Amerika zal dit feit nog te merken krijgen. PLANNEN VOOR IVIOZART-HERDENKING TE WE ENEN. WEENEN. (D.N.B.) Er bestaan hier plan nen om in 1941, naar aanleiding van den 150en sterfdag van Mozart, een groot Mozart-feest te houden. Personenvervoer in Hongarije aanzienlijk beperkt. Algemeen tapverbod uitgevaardigd. Het D.N.B. meldt uit Boedapest: De directie der Hongaarsohe Staatsspoorwegen deelt mede, dat wegens „onvoorziene technische moeilijkhe den" het personenvervoer op alle spoorweglijnen en autobustrajecten in dén nacht van Maandag op Dinsdag aanzienlijk beperkt werd. De bevol king werd aangespoord ter ontlasting' der ver keersmiddelen van de spoorwegen alleen in drin gende gevallen op reis te gaan. Voor de vier ko mende dagen is een algemeen tap- en verkoop verbod voor alcohol uitgevaardigd. De Vereenigde Staten erkennen regeering Pétain. WASHINGTON (D.N.B.). Staatssecretaris Huil heeft meegedeeld, dat ambassadeur Bullitt instructie heeft gekregen, zich naar den nieuwen zetel van de Fransche regeering tè begeven. Even- tueelë twijfel, of de Vereenigde Staten de regee ring Fétain erkennen, is daarmede weggenomen. Japansche vice-admiraal omgekomen. Het D.N.B. meldt uit Tokio: Officieel wordt be kend gemaakt, dat Vice-admiraal Eizo Matsoeio, twee kapiteins, een luitenant kolonel en 5 officie ren, die thuis hoorden in de vlootbasis Ominato, bij het uitoefenen van hun dienst in de zeestraat van Tsjoegaroe doodelijk zijn verongelukt. Hevige ontploffing in Belfast. DUBLIN (D.N.B.) Op hetzelfde oogenblik, dat 't Engelsche passagiersschip Dunbar Castle met tal rijke Engelsche passagiers aan boord naar New- York wilde vertrekken, klonk in de havenwijk van Belfast een zware ontploffing. Door deze ontplof fing werd het havenhoofd beschadigd en geraakte een gedeelte der goederen opslagplaatsen in brand. Op het schip zelf werd geringe schade veroorzaakt. Tijdens de algemeene paniek probeerde de menigte het schip te hestonnen, zoodat de bemanning van haar vuurwapens gebruik moest maken. Het aan tal van de bij den aanslag en de daarop volgende incidenten om het leven gekomen en gewonde personen is nog niet bekend. Ongeveer 150 ver dachte personen zijn geai-resteerd. Bovendien zijn de maatregelen tegen het Iersch republikeinsche leger verscherpt. pp-, Voor .en groot deel blijft de export ven het lurplus der tuinbouwproductie naar Duitichland op het transport per schip aangewezen. In lange sleepen worden Rijnaken naar de veilingcentra gebracht, om er de kostbare lading in te nemen, welke vroeger op de mestvaalt werd geworpen, of doorgedraaid moest worden In de persconferentie heeft de woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken verklaard, dat men niet begrijpt, waai-om te Hongkong zulk een onrust heerscht. Men begrijpt niet om welke reden het bestuur van Hongkong de evacuatie heeft bevolen van Britsche vrouwen en kinderen. De woordvoei'der heeft verklaai'd dat Japan de Brit sche regeering slechts heeft verzocht aan het ver voer van oorlogsmateriaal naar Tsjoenking over Hongkong en het Britsche pachtgebied Kauloen resp. door Burma een einde te maken. Betreffende de Britsche strijdkrachten, die in China zijn gestationneerd, heeft de woordvoerder er aan herinnerd, dat de Japansche regeering aan alle oorlogvoerende Europeesche staten reeds den vriendschappelijken raad heeft gegeven deze troe pen terug te trekken, wegens het gevaar van inci denten en zelfs van een conflict tusschen de oor- logvoei'ende Europeesche mogendheden en Japan. De woordvoeixjer heeft vervolgens verklaard, dat volgens den Engelschen gouverneur te Hongkong de staat van beleg bestaat en dat is bevolen vrouwen en kinderen te evacueeren. Dezelfde verordening, waarbij hiertoe is besloten» heeft ook betrekking op het pachtgebied Kauloen. SJANGHAI, 2 Juli (D.N.B.)— Japansche troe pen hebben vandaag het deel der internationale nederzetting van SJanghai. dat gelegen is ten Westen van den Japanschen verdedïgingssector van Hong- lcioc en de Yangtsepo, bezet. De Engelsche troepen boden geen tegenstand, doch handhaafden hun pos ten in de tot dusver ingenomen stellingen. Men verwacht met spanning de verdere ontwikkeling. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 3 JULI 1940. JAARSVELD 414.4 M. K.R.O.-uitzending. 8.00 Berichten A.N.P. 8.05 Wij beginnen den dag. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 VPRO: Mor genwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 John Kristel en zijn Troubadours (12.451.15 Berichten ANP. en gramofoonmuziek). 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Zang met pianobegeleiding (3.103.20 Gramofoonmuziek). 3.30 Gramofoon muziek). 3.45 Pianovoordracht. 4.00 Orgelcon cert en gramofoonmuziek. 5.00 Kinderuurtje. 5 45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.05 John Kristel en zijn Troubadours. 645 Gramofoonmuziek. 6.50 Zang met pianobegeleiding. (7.00—7.20 Gramo foonmuziek). 7.30 Reportage. 8.00 Berichten ANP., 3.15 Propaganda-toespraak. 8.20 Gramo foonmuziek. 8.30 KRO-symphonie-orkest. 9.40 Gramofoonmuziek. 9.55 „Met Dirksen in de stad", causerie. 10.10 Wij sluiten den dag. 10.1a- 10.25 Berichten ANP. KOOTWIJK, 1875 M. AVRO-Uitzending. 11,1511.30 nam. Berichten. 8.00 Berichten AN.P., gramofoonmuziek. 9.15 De Twilight Serenaders (opn.). 10.00 Morgen wijding. 10.15 Concert (opn.). 10.30 Ensemble Jonny Kroon (11.15—11.30 Berichten (En gelsch). 12.30 Berichten (Duitsch), 12.45 Be richten A.N.P., eventueel gramofoonmuziek. 1.00 AVRO-amusementsorkest. 1.45 Gramofoon muziek. 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 Ope retteconcert (opn.) 3.05 Gramofoonmuziek. 3.15 Berichten (Engelsch). 3.30 Orgelspel. 4.00 Con cert (opn.) 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Om roeporkest. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 On- derwijsf. Scheepv.: Technische causerie. 7.00 Mr. Dr. L. N. Deckers spreekt voor het Centraal Comité voor den gewonden en zieken soldaat. 7.10 AVRO-dansorkest. 7.35 Cyclus „Nederlands Provincieschoon" (met reportages). 8.00 Be richten (Duitsch). 8.15 Berichten (Engelsch). 8.30 Berichten AN.P., 8.45 Omroeporkest. 9.15 Berichten 'Engelsch). 9.30 Gramofoonmuziek met-toelichting. 10.00 Berichten (Duitsch). 10.15- 10.30 Berichten AN.P. 11.15—1150 Berichten (En gelsch.) 9

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 3