lèk WOENSDAG 3 JU TAT "1940 Bombardement op Rotterdam. Verkeer heeft in de gevolgen moeten deelen. Het A.N.P. meldt uil 's Gravenhage d.d. 2 Juli. Hedennacht is de stad Rotterdam weder ge teisterd door een Britsch bombardement, dat dezen keer vrijt aanzienlijke schade heeft aan gericht. waarbij wederom particulier eigendom het heeft moeten ontgelden. Het verkeer heeft in de gevolgen van dezen nachtaanval moeten deelen. T«ee dagbladen verboden. 's GRAVENHAGE 2 Juli. Het A.N.P. meldt „In de provincie Noord-Holland zijn twee kleinere dagbladen voor den lijd van twee weken verboden, omdat zij, naar de Presseabteilung van het Rijks commissariaat mededeelde, systematisch een on vriendelijke houding jegens de Duitsche bezettings macht hebben aangenomen en niet hebben kunnen afzien van hun vroegere eenzijdige propaganda ten gunste van de geallieerden". Prov. Staten van Zuid-Holland. 's-GRAVENHAGE, 2 Juli. Onder voorzitter schap van jhr. mr, dr. H. A. van Karnebeek zijn heden de Provinciale Staten van Zuid-Holland in buitengewone zitting bijeengekomen. Nadat de vooratter de vergadering geopend had, herdacht hij hen, die voor het vaderland den heldendood gestorven waren en stond hij stil bij de ramp, die Rotterdam en enkele andere plaatsen heeft getroffen. Voortgaande verklaar de hij zich van algemeene beschouwingen vel band houdende met de gebeurtenissen te willen onthouden, opmerkende dat het thans vooral voor ons op de toekomst aankomt, die het best gediend wordt wanneer een ieder op de plaats waar hij gesteld is zijn plicht doet en door een bezonnen en juiste houding blijk geeft van een reëel besef van de omstandigheden waarin men thans verkeert. Vervolgens gaf de'voorzitter een overzicht van hetgeen Gedeputeerde Staten na afloop van het krijgsbedrijf hadden verricht en bracht hij hulde aan de burgemeesters, die met ongekende zorgen en moeilijkheden hebben te worstelen gehad. Na er op gewezen te hebben dat de gezond heidstoestand der bevolking zeer bevredigend ge noemd mag worden en dat er reden is tot dank baarheid, dat aan de electriciteits-, gas- en wa terleidingbedrijven, aan de land- en waterwegen en aan de dijken geen schade van beteekenis werd toegebracht op enkele uitzonderingsgevallen na, gaf hij een overzicht van den stand der groote openbare werken, welke de provincie op haar program heeft staan, om te besluiten met een aansporing om thans onze kracht te zoeken in den arbeid en om den moeilijken tijd, die voor ons ligt, rustig, moedig en zoo mogelijk eendrach tig tegemoet te gaan. De heer Van Baren (a.r.) heeft den voorzitter namens de Staten dank gezegd voor zijn rede en hem toegezegd, dat de staten hun taak zullen volbrengen op de wijze als de voorzitter heeft gevraagd. Spr. constateerde voorts, dat de voorzitter zijn moeilijke taak steeds heeft vervuld op een wijze, welke, allen lof verdient en hij hoopte, dat God •hem de kracht zal geven, om die taak op dezelfde wijze te blijven vervullen. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat van dr. Bruyning (N.S.B.) bericht is ingekomen, dat hij en zijn fractiegenooten deze vergadering niet zullen bijwonen. In plaats van den heer Van Harmeien (s.d.), die de provincie heeft verlaten, werd tot lid der Staten toegelaten de heer W. Sanders, die daar op de beloften aflegde. Ten slotte werd met 45 van de uitgebrachte 74 stemmen tot buitengewoon lid van Gedepu teerde Staten gekozen mr. G. van Baren (a.r.). (A.N.P.) Slaten van Gelderland waren bijeen. Voorstel tot onderzoek naar de gedragingen van burgemeesters verworpen. ARNHEM, 2 Juli. De Staten van Gelderland zijn heden in zomerzilting bijeengekomen. Op de publieke tribune waren talrijke leden van de N.S.B. in zwarte hemden aanwezig. Ook de Statenleden Koster en Konijnenburg droegen deze uniform. De heer Koster (N.S.B.) diende een voorstel in, mede namens de heeren Konijnenburg (N.S.B.) en Bouwman (Partij van de Kleine Boeren), ertoe strekkende, om door een commissie uit de Staten een onderzoek te laten instellen naar het gedrag van burgemeesters in Gelderland van 10 tot 14 Mei en daarop volgende dagen, en daarover rapport aan de Staten uit te brengen. De heer Koster kreeg toestemming om dit voorstel in het kort toe te lichten, maar werd, toen hij opmerkte, dat er tegen burgers maatregelen waren genomen, waarbij bur gemeesters zich hebben misdragen, door den voor zitter in de rede gevallen, omdat er bezwaar is, dat hier personen worden aangevallen, die zich niet kunnen verdedigen. De heer Koster heeft in het vervolg van zijn rede er op 'gewezen, dat door burger lijke autoriteiten in de dagen van 10 tot 12 Mei reeksen personen gevangen zijn genomen en zijn geïnterneerd. Er is zelfs een oud boertje uit zijn huis gesleept en kinderen van 17 en zelfs van 13 jaar onder het oog van de burgemeesters weg gehaald. Bij de evacuatie waren burgemeesters, die elk initiatief of organiseerend vermogen misten en daarbij alleen aan zichzelf dachten. Zij moeten ter verantwoording worden geroepen. Wij willen geen persoonlijke wraak, maar recht moet er zijn. Toen op de publieke tribune bravo en houzee werd geroepen, werd de tribune op last van den voorzitter ontruimd. De leden van de N.S.B. op de tribune gingen zingend heen. Het voorstel-Koster werd daarna verworpen. (A.N.P.) EXPORTDEVIEZEN VERKLARINGEN. "s GRAVENHAGE 2 Juli (A. N. P.) Het devie- zenïnstituut maakt bekend, dat ingevolge de be schikking van den secretaris-generaal van het departement van financien, Ned. Stert. van 2 Juli 15)40, no. 126, (documentenbeschikking), bij den uit voer naar landen, andere dan die waarmede een clearing bestaat, aan de ambtenaren der invoer rechten en accijnzen o.a. moet worden overgelegd een behoorlijk ingevuld en onderteekend, door het deviezeninstituut vastgesteld formulier. Exempla ren dier formulieren, l.w. exportdeviezenvex-kla- ringen, zijn verkrijgbaar bij de bureaux van het deviezeninstituut en bij de Kamers van Koop handel. NIEUW RAADHUIS TE AALSMEER. AALSMEER 2 Juli. B en W. stellen den raad voor aan den heer J. F. Berghoef opdracht te ver- leenen voor het ontwerpen van een plan voor den bouw van een raadhuis. De opdracht zal zich be perken tot een advies omtrent de plaats van het raadhuis, het toetsen van die plaats aan een op te stellen bouwprogram en het maken van een voor- loopig ontwerp van het raadhuis voor de uiteindelijk bepaalde bouwplaats. B. en W. stellen verder nog yoor een raadhuiscommissie, bestaande uit vijf raadsleden in het leven te roepen. (A. N. P.). §p||jp -..JÉ Zes Engelsche vliegtuigbommen, welke op het dorpje Kwintsheul weiden geworpen, richtten Dinsdagnacht vrij veel schade aan. Hierboven de boerderij „Vredebest", welke vernield werd. Hulpbureaux voor Duitschers in Nederland. 's GRAVENHAGE 2 Juli. Het A. N. P. meldt „Ook in Nederland is een systematische hulpactie begonnen voor de Duitschers, die tengevolge van oorlogsmaatregelen nadeel ondervonden. De vanwege de leiding van de buitenlandsche organisatie der N. S. D. A. P. voor alle aangelegen heden van Duitschers in het buitenland bestaande N. S. V. (Nationaal Socialistische Volkswelvaart) stelde met grooten spoed„een hulpcomité in met den zetel in Rotterdam, Westzeedijk 145, telefoon 38865, welk comité onmiddellijk de zorg voor de getroffen Duitschers op zich genomen heeft. De veelzijdigheid der vraagstukken maakte de instelling van deze organisatie noodzakelijk, ten einde ondersteuningsverzoeken te regelen, welke in verband staan met geheele of gedeeltelijke der ving van inkomens van Duitschers in het buiten land, vergoeding te verstrekken voor verloren ge raakte kleedingstukken, linnengoed, schoenen enz. eii om- daarenboven nog voldoende middelen voor nieuwe aanschaffingen ter beschikking te stellen. Ook met de gevallen, waarbij woninginrichtingen verloren gingen, wordt zoodanig rekening gehou den, dat de mogelijkheid bestaat van een voorschot op rekening van de later uiteindelijk vast te stellen schadebedragen. Qok aan herstel van den gezondheidstoestand van Duitschers, welke tengevolge van de gebeurte nissen geschokt is, is gedacht door genezing in badplaatsen, sanatoria of speciale ziekenhuizen in Duitschland. Voor lichtere gevallen heeft men de beschikking over een rusthuis, dat is gelegen in het schoonste gedeelte van Nederland, welk rusthuis in het bij zonder dienen zal voor een verblijf van eenige we ken van Duitsche moeders met kinderen. Jongeren en kinderen, die een bijzondere ontspanning noodig hebben, worden gedurende 4 a 6 weken naar jeugd huizen of familie-verpleeginrichtingen in Duitsch land gezonden. Doch ook hier bleek uit ervaring de noodzakelijk heid een verdere mogelijkheid te scheppen voor die herstel behoevende jongeren en kinderen, die tijdens de oorlogsmaatregelen hun kostwinners of opvoe ders verloren hebben, of wier ouders tijdens dén opbouw van hun nieuwe bestaan onderbrenging van hun kinderen in het rijk wenschen. In deze gevallen voor opneming in de N. S. V.-jeugdtehuizen of familie-verpleging zorg gedragen. De reeds gemelde veelzijdigheid op het gebied der vraagstukken van het opgerichte hulpcomité omvat ook de bemiddeling voor geschikte werk gelegenheid voor zonder bestaan gekomen Duit schers alsmede uitvoerige beroepsconsultatie in den geest van het Duitsche Arbeidsfront (D. A. F.) Het hulpcomité belast zich verder met de vast stelling .van alle materieele schaden, welke ten gevolge van den oorlog aan bezittingen van Duit schers in Nederland ontstaan zijn, bijv. verlies van huizen, zaken, woningen, voorraden enz. Deze vast stelling geschiedt met het oog op de latere schade loosstelling. Het adviesbureau van hei hulpcomité staat ter beschikking van alle Duitschers in het buitenland, zoodat iederen Duitscher wordt aangeraden zich tot dit bureau te wenden, teneinde raad en hulp te ver krijgen. De buiten Rotterdam wonende Duitschers kunnen zich om raad wenden tot de afdeeling van de N. S. D. A. P. in hun woonplaats. Het hulpcomité is voor alle Duitschers de eenige bevoegde instantie voor alle bovengenoemde aan gelegenheden. Het heeft zich ten doel gesteld iederen Duitscher ook buiten de grenzen zooveel mogelijk te helpen, als voortspruit uit den wil tot opbouw van het groot Duitsche rijk onder zijn Führer Adolf Hitler." WERKLOOZE MANNEN BIJ HET BLOEMBOLLENPELLEN. Naar wij vernemen heeft de Inspecteur voor de Werkverruiming voor de geheele bloembollen streek een regeling vastgesteld, waardoor de werk gevers in het bloembollenbedrijf in plaats van vrouwen en meisjes, werklooze mannen bij het bloembollenpellen tewerk zullen kunnen stellen. De Hasgsche schooljeugd is per suggestieve teekening gewaarschuwd tegen het gevaar van onontplofte granaten Volksconcert H. O. V. Een MozartBrahms-programma. Op het concert dat onder leiding van Marïnus Adam Donderdagavond in deii Stadsschouwburg wordt gegeven zal een Mozart-Brahms programma worden uitgevoerd. Als eerste nummer van het programma gaat op verzoek „Eine kleine Nachtmusik" gevolgd door het Concert voor Fluit en Harp met orkest. De solis ten in dit concert zijn: de harpiste en de solo fluitist van de H.O.V., resp. Rahel Mengelberg en Joh an Spies. Beide composities zijn van Mozart. Na de pauze worden van den componist Brahms uitgevoerd: „De Tragische Ouverture" en de be kende variaties over een thema van Haydn. Het concert begint kwart voordacht. Groote Deensche partijen sluiten zich aaneen. Naar gezonde economische toestanden wordt gestreefd. KOPENHAGEN, 3 Juli (D.N.B.) De voor zitters der vier groote partijen in den Deenschen rijksdag, n.l. de sociaal democratische partij, de radicale partij, conservatieven en de z.g. Venstre hebben, tezamen met de rechtsstaatspartij besloten tot aaneensluiting over te gaan. In een desbetreffende verklaring wordt gezegd: de in den Deenschen rijksdag vertegenwoordigde partijen, die een behoud der bestaande grondwet wenschen als basis voor het politieke leven, hebber, besloten een nationaal-Deensche samenwerking ten uitvoer te leggen. Deze partijen leggen alle mee- ningsverschillen ter zijde en sluiten zich aaneen ter verzekering der onafhankelijkheid en integriteit van Denemarken. Vooral wil men er naar streven hervormingen ten uitvoer te leggen, die zekerheid scheppen voor gezonde economische toestanden. Bovendien wil men door werkverschaffing een einde maken aan de werkloosheid. Overigens, zoo zegt de resolutie, zal het doel zijn de taken van den dag tot een snelle oplossing te brengen en de best mogelijke samenwerking met de naties te ver zekeren, met wie verbindingen mogelijk zijn en op welker begrip de Vereenigde partijen een be roep doen. Om verdere ontwikkeling van deze sa menwerking te verzekeren ook voor den tijd, waarin de rijksdag niet bijeen is, kiezen der partijen een gemeenschapscommissie van twee leden uit elk der vier groote partijen en een lid van de rechtsstaatpartij. DE BEGRAFENIS VAN BALBO. BENGHASI, 2 Juli (Stefani) De plechtige, ontroerende begrafenisplechtigheden van maar schalk Balbo en zijn kameraden hebben te Benghasi plaats gevonden. Maarschalk Graziani, die uit Tri polis was gekomen, heeft de laatste eer bewezen aan het stoffelijk overschot van de gesneuvelden.^ Hierbij waren de weduwe van Balbo, de familie leden der andere slachtoffers en alle militaire en fascistische autoriteiten aanwezig. Het stoffelijk overschot van Balbo werd naar de kerk gebracht op de affuit van een kanon, voorafgegaan door Jcaribiniers en gevolgd door zijn witte paard. Vele autoriteiten en legerafdeelingen besloten den stoet, die schreed door een haag van militairen en Ara bieren. Na de kerkelijk plechtigheid volgde voor maarschalk Graziani en zijn kameraden een appèl in fascistischen stijl. De houding van Spanje. Het A. N. P. meldt uit Rome: Het Spaansche tijd schrift Phalanx schrijft, dat Duitschland en Italië spoedig een fundamenteelen aanval tegen Enge land zullen beginnen en het voegt er aan toe, dat Spanje niet eenvoudig toeschouwer is en ook niet zijn kan. Gibraltar, Rio Tinto verplicht Spanje, in de herinnering aan de onoverwinnelijke Armada, opmerkzaam te zijn en zijn naam in de geschiede nis, die wij beleven, te boekstaven. Massale vlucht uit Engeland. STOCKHOLM 2 Juli (D. N. B.) Aftonbladet bericht, dat vanuit Engeland een massale vlucht naar de Vereenigde Staten is begonnen. In de laat ste week hebben niet minder dan 10.000 personen geprobeerd een visum te krijgen voor de Vereenigde Staten Het betreft hier uitsluitend welgestelde per sonen, die niet alleen het geld voor de reis beschik baar hadden, doch tevens over voldoende kapitaal beschikten om langeren tijd in Amerika te leven. Een groot gedeelte van de kunstschatten van de Britsche musea en de Britsche National Gallery zijn reeds naar Canada verstuurd. DE RUSSISCHE AMBASSADEUR TE LONDEN. Het D. N. B. meldt uit Londen: De Russische am bassadeur Maisky heeft Dinsdag een onderhoud ge had met onderstaatssecretaris Butler. AMERIKAANSCHE SCHEEPVAART CONFERENTIE. WASHINGTON, 3 Juli (D.NJB.) Volgens de Diplomatic News Service zullen alle Latijnsch Amerikaansche regeeringen worden uitgenoodigd voor het houden van een scheepvaartconferentie in Washington op een nader te bepalen datum. De Engelsche garantie aan Ierland. Commentaar van de „Berliner Börsenzeitung". BERLIJN, 3 Juli ('D. N. B.) De Engelsche „garantie"-belofte aan Ierland wordt door de Duitsche dagbladen slechts kort van commen taar voorzien. De Berliner Börsenzeitung schrijft: De door Londen toegezegde ,,garantie"-belofte aan Ierland kenmerkt den wanhopigen toestand van Engeland ten duidelijkste. Ierland en de geheele wereld weten uit de ervaringen van andere landen, hoe het in waarheid gesteld is met de „garanties" van Engeland, die in wer kelijkheid niets anders be teekenen, dan dat Engeland anderen wil laten bloeden voor zijn plutocratische belangen. Het is steeds hetzelfde beeld en hetzelfde resultaat. Beloften, waarach ter nog niet eens de ernstige wil en nog minder in waarheid de kracht staat om iets in den vorm van hulp te kunnen bieden. Na al de an dere staten, die zoo zwaar getroffen werden door Engelands „garanties" heeft de laatste da gen pas Roemenië moeten ervaren welke gevol gen voor een land er uit- kunnen voortvloeien, wanneer men luistert naar het sirenengezang uit Londen. Roemenië heeft afgezien van dergelijke „garanties", helaas eerst toen het te laat was. En Ierlands leiding is te- verstandig om op eenigerlei wijze te reageeren op soortgelijke Londensche beloften. Warmterecord in Zweden. STOCKHOLM 1 Juli (D. N. B.) De Zondag heeft een warmterecord gebracht in ge heel Zweden. In het geheel zijn gisteren in Zweden acht personen door verdrinking om het leven ge komen. Twee meisjes van 16 jaar en 22 jaar ver dwenen in de nabijheid van Kalmar voor de oogen van bijna duizend badgasten op slechts 50 Meter van het strand in de golven. Zwitsersch journalist uit Duitschland gewezen. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: De Berlijnsche correspondent van de Neue Züricher Zeitung, dr. Caratsch, is uit Duitschland gewezen wegens het pogen door het verspreiden van leugens de be trekkingen tusschen Duitschland en Rusland te ver troebelen. De uitwijzing is geschied in het belang van Zwitserland zelf, waarvan de pers door een leugencampagne, die, indien zij verder geduld zou worden, het bestaan van het eigen land in ge vaar zou brengen. De -w apenstilstandscommissie te Wiesbaden. WIESBADEN, 2 Juli (D.N.B.) De beraadslagingen van de Duitsche wapenstilstandscommissie in Wies- baden zijn voortgezet. Besproken is o.a. het vraag stuk van de demobilisatie van het Fransche leger. Fransche boeren achter Pétain. MADRID. 3 Juli (D.N.B.) Volgens een uit Vichy ontvangen bericht hebben de Fransche boeren aan den mixiister-president, maarschalk Pétain, een adres van aanhankelijkheid en trouw gezonden, waarin zij hem de verzekering geven van hun volle vertrouwexi. VOETBAL. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De volgende wedstrijden zijn op 14 Juli a.s. in de kampioenscompetitie van den K.N.V.B. vast gesteld: Blauw WitHeracles. JulianaG.V.A.V. HANDBAL. Zomeravondcompetitie. LIJNDEN—B.G.V. (3—2). (Dames). Wederom speelden de Bloemendaalsche dames met eenige nieuwe, jongere speelsters, zoodat het combineeren nog wel iets te wenschen overliet. Het samenspel van Lijnden was veel beter; zij nam dan ook na eenige wederzij dsche aanvallen door een vèr schot van mej. Hagendijk de leiding. Niet lang hierna gelukte liet B.G.V.. door mej. Van Asselt gelijk te maken (11). Voor de rust nam de thuisclub wederom de leiding, toexx mevr. Vrugt een schot verkeerd be oordeelde. (21). In de tweede helft ging het spel eerst geruimexi tijd gelijk op en neer; B.G.V. kreeg eenige mooie kansen om gelijk te maken. Het beslissende schot ontbrak echter en toen mej. Kroes den Lijnden- voorsprong vergroot had, was de kans der gasten vrijwel verkeken. Wel zag mej. v. Asselt nog kans om te scoren, doch de gelijkmaker wilde niet komen, zoodat Lijnden verdiend met 32 won. POSTDUIVEN VERKOOPING VAN POSTDUIVEN TEN BATE VAN DE GETROFFEN GEBIEDEN. De Haarlemsche Goncourscommissie houdt a.s. Zondagmorgen 11 uur een ver-kooping van dui ven, welke gratis door haar leden beschikbaar gesteld zijn. Reeds zijn haar 70 vogels ter be schikking gesteld; ze verwacht echter gaarne nog meer aanbiedingen aaxx haar Secretaris Jansweg 31. De vogels moeten Zaterdagavond tusschen 8 en 9 uur gebracht worden Kleine Houtstraat 106, alwaar ook Zondagmorgen de verkoop plaats heeft. De vogels zijn Zondagmor gen van 9 uur af te bezichtigen. Ook niet-leden der H.C.C. kunnen vogels geven of koopen. ATHLETÏEK. OM DEN PRINS HENDRIK-BEKER. De H.A.V. „Haarlem" zal Zondag a.s. tijdens de wedstrijden om den Prins Hendrikbeker met de volgende ploeg uitkomen: 100 Meter hardloopen: Van Geenhuyzen en Schaap. Polsstokhoogspringer Lamorée en Kuiper. 110 Meter hordenloopen; W. Kaan en V. Mans. 400 Meter hardloopen: De Roode. 800 Meter: De Roode en Van Gog. 1500 Meter: Koopman en Hermans. 5000 Meter hardloopen: Paap en Koopman. Vèrspringen: Lamorée en Kuiper. Discuswerpen: Eysker en Kluft. Hoogspringen: Lamorée en Kuiper. Speerwerpen: Herfst en V. Mans. Kogelstoöten: Eysker en Kluft. Ook op de estafette-nummers zal „Haarlem" met ploegen'uitkomen, GYMNASTIEK LEIDERSCURSUS. Het K.N.G.V. heeft dikwijls te kampen met een gebrek aan vereenigingsleiders, vooral op het plattelaixd. Ook in Zaandam werd een leiderscursus ge houden; het examen aan het slot daarvan had plaats in'Juni. O.a. namen er verscheidene be kenden uit de Haarlemsche turnvereenigingen aan deel. Slechts twee candidaten werden afgewezen. Tot de geslaagden en wel met goede cijfers be- hoorden de dames A. Osterthun en S. Smit, en de heer F. W. G. Bischot, allen lid van het Haar lemsche Concordia. De hoofdleider van den cursus, de heer J. Hop, deelde de uitslagen mede. Aangezien dit cursus- examen het eerste Bondsgebeuren was sinds half Mei, werden de gesneuvelde turnmakkers her dacht. UITVOERING VAN „CONCORDIA" Zondag 21 Juli geeft Concordia 's middags op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan een uitvoering, welke wordt voorafgegaan door een optocht van het Juno-plantsoen. Het pro gramma is vrijwel gelijk aan dat voor enkele jaren, toen de uitvoering zoo'n succes werd. Gymnastiek, athletiek en handbal zullen elkaar afwisselen. De toegang tot deze uitvoering is kos teloos. WIELRIJDEN DE NATIONALE WIELERKAMPIOENSCHAPPEN TE AMSTERDAM. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van de N. W. U.. de nationale kampioenschap pen op 27 en 28 Juli in het Olympisch Stadion te Amsterdam te laten verrijden. EXCELSIOR. Excelsior reed een clubontmoeting tegen de A. S. C. „De Germaan". De amateurs en de nieuwelingen reden 70 K.M. Na een spannenden wedstrijd moest de Ger maan in Excelsior de meerdere erkennen, nl. Excelsior 32 en de Germaan 10 p. De uitslag werd als volgt: Amateurs: 1. H. v. Dijk, 7xc., tijd 1 uur 57 min; 3 sec., 2. Wilders, Germ., 3. B. Fennis, 4. J. Smit, 5. H. v. Es, 6. J. Walgien, allen Excelsior. Nieuwelingen: 1. B. Kleinhout, Excels, tijd 1 uur 45 6/15, 2. C. Boersma, 3. Ch. Schefout, 4. E. Zekveid, 5. J. Lasschuit, allen Excelsior, 6. Ca- bolt, 7. v. Os. Germaan. Junioren: 45 K.M.: 1. H. Jas, 2. Tholen Exc.„ 3. Kerkhof, Germ., 4. Ketting, 5. Schipper, 6. Lan- geveld, 7. Petten. HENGELEN DE GRUNDEL. Dit college hield Zondag een wedstrijd in de Ringvaart. De uitslag was: 1. v. Ochtent, 2. R. Draaijen, 3. H. Koelemij, 4. B. Duits. 5. Chr. Schou ten, 6. P. Veen. 7. L. H. Duits. 8. H. Sieraat, 9. V. Wooning, 10. J. Deen, 11. J. Wesseling, 12. J. Hes- seling, 13. K. Stemers, 14. J. Pirets, 15. L. Scheid- Ier, 16. KI. v. Dijk, 17. Cor Net, 18. P. v. d. Pol, 19. L. v. Dijk, 20. B. Bon-kerk, 21 Oudhuizen, 22. Dircks, 23. R. Papenburg, 24. Bloemarts. Draayer werd „held van den dag". Des avonds had de prijsuitreiking plaats in het clubgebouw van den heer L. Scheidier aan de Amsterdamsche vaart. ZWEMMEN PROGRAMMA VAN DE JUNIOREN KAMPIOENSCHAPPEN. De zwemcommxssie van den Kring Haarlem van den K.N.Z.B. heeft in overleg met de organi- seerende vereenigïngen de data en het pro gramma van de Juniorenwedstrijden en der beste prestaties van de adspiranten als volgt sa mengesteld: Dinsdag 9 Juli: Organisatie van de zwemclub Haarlem in Stoop's Bad te Overveen: 50 M, rug slag jongens, 100 M. schoolslag heeren', 100 M. rugslag dames, schoonspringgen dames en hee ren en 3 x 50 M. wisselslagestafette dames en 10 x 50 M. borstcrawlestafette heerérx. Zondag 28 Juli: Organisatie van de Kennemer zwemclub te Beverwijk. 50 M. borstcrawl meis jes, 50 M. rugslag meisjes, 50 M. schoolslag meisjes, en 5 x 50 M. borstcrawl-estafette meis jes, 50 M. schoolslag jongens, 50 M. borstcrawl jongens en 5 x 50 M. borstcrawl-estafette, jon gens. Zondag 4 Augustus: Organisatie van de Vel- ser Zwemvereeniging. Zwembad Heerenduinen: 100 M. schoolslag dames, 3 x 50 M. wisselslag persoonlijk dames, 4 x 100 m. borstcrawl-esta fette dames, 3 x 50 M. wisselslag persoonlijk hee ren, 100 M. rugslag heeren, 100 M. borstslag heeren en 4 x 100 M. borstcrawl-estafette heeren. Zondag 25 Augustus: Organisatie van H.P.C. in de zwemvijvers te Heemstede.'100 M. borst crawl dames, 10 x 50 M. borstcrawl-estafette da mes en de 3 x 50 M. wisselslag-estafette hee ren. WATERPOLO. OVERZICHT We zijn Woensdagavond getuige geweest van een spannende partij waterpolo tusschen H. P. C. en D. W. R.. Vóór de rust was het een goede wedstrijd, waarbij het initiatief hoofdzakelijk van de Waterratten uitging. Zij hadden met de rust een verdienden voorsprong van 10, die kort na de heiwatting tot 20 werd opgevoerd. Hierna bleef het spannen, doch de verhouding in het veld werd minder prettig, waaronder het spelpeil leed. Het werd tenslotte 21, hetgeen o.i. de juiste verhouding .was. De groote verrassing was wel de nederlaag van het IJ tegen U.Z.C., welke laatste met 32 won. Dat is ixx jaren niet geschied! Nu staan de vier zeventallen gelijk met elk twee punten uit twee ontmoetingen. Dat hel IJ evenwel het kampioenschap zal ontgaan lijkt ons ondenk baar. In de tweede klasse deed V.Z.V. goed werk door H.V.G.B., dat met eenige invallers speelde, met 51 te kloppexx. De Velsenaren waren voor al ixx tactisch opzicht uitstekend; zij wisten de verdiende zege daardoor in de tweede helft te bewerkstelligen. Haarlem kwaxn verzwakt uit tegen een onvolledig HPC 2. Een weinig interes sante strijd, dien „Haarlem" met 42 won. De V.Z.V.-dames debuteerden tegen „Haar lem" en verloren met 2-0, hetgeen niet onver dienstelijk is. Het programma voor deze week biedt slechts weinig, nl,: Woensdag 3 Juli: D.W.R. IIHaarlem, dames. H.P.C. II—H.V.G.B. Donderdag 4 Juli: H.Z. en P.C.R.Z.C.; H.V. G.B, 2—H.P.C. 3. Vrijdag 5 Juli ZIAN^S.V.H. De eerste-klassers van de eerste-klasse A heb ben deze week derhalve rust, evenals Haarlem en V.Z.V. UITSLAGEN. Heeren: D. K. R.—Otter 51 en Het IJ 2—A. Z. I 3—0. Dames: DJC.R.U.Z.C. 1—4.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2