IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEN. IJMUIDFN. SANTPOORT EN OMSTREKEN De Nationale Inzameling Diplomatieke betrekkingen tusschen Frankrijk en Engeland verbroken. Verklaring van Churchill in het Lagerhuis. Broodbonnen 51 t.m. 60 Koffie- en theebon 85. Bonnen MUZIEK op het terras Britsch vliegtuigmaederschip door torpedo getroffen. De verduistering 25e JAARGANG No. 207 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem Drukkerij N.V., Gr. Houtttraai 93, Haarlem. Telefoon 10724 Bureau Hmuider Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden, Telefoon 5301, Postgiro 310791 Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen In de Kennemer Courant. Verschijnt dagelijks, benalve op Zon- en Feestdagen Directie: P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM VRIJDAG 5 JULI 1940 Abonnementen per week 012J4, p«» maand 0.52^4, per 3 maanden 1.55, franco per post 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ0.60, elke regel meer 0.12. BIJ abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0-25, elke regel meer ƒ0,10. Morgen, Zaterdag, wordt in vrijwel het geheele land en ook hier de collecte gehouden voor de be woners van de door den oorlog getroffen gebieden in Nederland. In ons nummer van Donderdag hebben wij uitvoerige mededeelingen gedaan omtrent de organisatie van de Nationale Inzameling. Die waren afkomstig van eenige leden van het nationale comité en er behoorde deze verklaring bij: „De Nationale Inzameling 1940 heeft ten doel zooveel mogelijk te gemoet te komen aan de bewoners van gebieden, die door den oorlog hebben geleden. Uitdrukkelijk zij hierbij aangeteekend, dat de ontvangen gelden in hun geheel zullen worden aangewend voor hulpver leening in de getroffen gebieden van ons land, zulks in tegenstelling met de daarover verspreide ge ruchten." Ik herhaal dit nog maar eens omdat het van be lang schijnt dat te doen. Op deze plaats is, met be trekking tot de inzameling al vaker gezegd dat 't hier de Nederlandsche getroffenen geldt. Maar het ge rucht moest zich natuurlijk ook met dit pnderwerp bemoeien. En er zijn altijd weer menschen die ieder „ze zeggenen „ik heb gehoordgelooven, tot in het onzinnigste toe al blijkt telkens weer op nieuw dat die praatjes ernaast zijn. Het zou zijn nut kunnen hebben eens een lijst te geven van de ge ruchten die, bijvoorbeeld in de laatste zes maanden, volkomen onwaar zijn gebleken. Maar wij missen er de plaatsruimte voor. Het zou pagina's vergen. Praatjes over de nationale inzameling zijn geen reden en dus ook geen excuus om er niet of minder aan te geven. Er wel aan te geven beteekent, men schen te helpen die zeer zwaar getroffen zijn, die het veel en veel moeilijker hebben dan wij en die hun hoop op het medegevoel, de hartelijkheid, de generositeit van hun landgenooten hebben geves tigd. Velen hebben dat begrepen en dat is dan ook tot uiting gekomen in giften zoowel in geld als in kleeding, beddegoed e. d. De inzameling van die gaven „in natura" is ook in dit district uitstekend geslaagd en vanmorgen nog heb ik er den Haar- lemschen wethouder van Sociale Zaken met lof van hooren getuigen.zoowel van de hoeveelheid en qualiteit der ontvangen goederen als van het uit stekende werk door K. V. V. en anderen voor dit doel verricht. Het comité voor de Nationale Inzameling heeft medegedeeld dat de voorziening met kleeding, over het geheede land gerekend, vrij bevredigend is maar dat het anders gesteld is met meubels. Het heeft gezegd: „Hier bestaat een groote vraag van de zijde van hen, die uit hun voorloopig onderdak overgaan naar hun nieuwe semi-permanente ver blijfplaatsen. Het comité is thans in onderhandeling met verschillende meubelfabrikanten waarbij er de geruststellende zekerheid is, dat alles in voldoende mate en snel kan worden geleverd, mits er geld is voor den aankoop. Maar het comité koestert geen twijfel dat döor de inzameling van 6 Juli hierin zal worden voorzien door het Nederlandsche publiek, dat al zoo dikwijls met milde hand gaf wanneer dat noodig was." Verder heeft het comité herinnerd aan de nood zak, bedrijfskapitaal te verstrekken aan de groep der getroffen kleinste middenstanders In 950 gemeenten in Nederland zal morgen de collecte worden gehouden. Er is, zooals ieder begrij pen kan, een groote voorbereidende arbeid voor noodig geweest. De organisatie is in orde en duizen den en duizenden collectanten zullen morgen hun bereidwillige hulp aan de voltooiing van het groote stuk werk geven. Ik zou u allen die iets geven kun nen, zonder uitzondering, groot en klein, jong en oud, willen vragen: Toont hun uw waardeei'ing voor hun werk maar toont vooral uw menschelijke sym pathie met uw getroffen landgenooten door te ge ven. Dit moet een inzameling worden met een groo- ter en ook een algemeener succes dan ooit tevoren bereikt is. De meeste menschen hebben in den laat- sten tijd de vernietiging van huizen met al hun have niet alleen op foto's maar ook in werkelijk heid kunnen zien. En als zij zich dan eens even voor stelden dat dat hun woning was en er nog eens bij dachten: daar zou ook mijn werk, mijn bedrijf mee vei-nietigd kunnen zijn, dan moeten zij wel gevoeld en begrepen hebben welke beproeving duizenden landgenooten hebben ondergaan en hoezeer zij op den steun van hun medeburgers aanspraak mogen maken. Er is veel noodig. Moge Nederland het geven R. P. GENèVE, 5 Juli (D.N.B.) De Fransche regeering deelt officieel mede: VICHY, 4 Juli. De Donderdagmorgen onder voorzitterschap van president Lobrun bijeengekomen ministerraad heeft na kennis te hebben genomen van den niet te recht vaardigen aanval, dien een machtig Engelsch eskader heeft ondernomen op een Fransch eskader bij Mers el Kebir, en nadat hij zijn waardecring tot uitdrukking had gebracht over den heldenmoed der vloot, besloten de diplomatieke betrekkingen met Engeland te verbreken. voorwaai'den uitdrukkelijk de plechtige garantie van Duitschland bevatten, dat de Fransche vloot niet voor ooidogsdoeleinden zal worden gebruikt. Het betreft hier een tusschen soldaten gegeven bin dende belofte. Wanneer Churchill het waagt over deze belofte heen te loopen en haar beteekenis tracht te ontkennen, resp. in twijfel te trekken, dan is dit in de hoogste mate kenmerkend voor de Engelsche opvatting van recht en bindende plech tige verplichtingen. Franschen verloren veel menschen bij den Engelschen aanval op de Fransche vloot. Het D. N. B. meldt: In zijn voor het Lagerhuis afgelegde verklaring motiveerde Churchill den ovei-val van de Engelschen op de in Oran liggende Fransche oorlogsschepen en het kapen van Fran sche ooi-logsbodems met er op te wijzen, dat Engeland den Franschen heeft aangeboden, hen van hun vei-dragsverplichtingen te ontslaan, indien de Franschen hun vloot voor het sluiten van den wa penstilstand naar Britsche havens gebracht zouden hebben. Dit is niet gebeurd. Hij merkte op, dat Engeland van de regeering in Bordeaux met vol ledige kennis van de gevolgen, een slag heeft ont vangen. die doodelijk had kunnen zijn. Churchill verweet daarop de Fransche regeering een „kwaad willige behandeling" van Engeland. Duitsche vlie- gei-s, zoo ging Churchill voort, bevonden zich als krijgsgevangenen in Frankrijk. Engeland heeft van Reynaud de belofte gekregen, dat deze vliegers naar Engeland gestuurd zouden worden. Toen echter Reynaud was afgetreden, zijn deze vliegers aan Duitschland uitgeleverd. De beslissing van het Britsche kabiixet over de actie tegen de Fransche vloot is eenstemmig genomen. Woensdagochtend heeft Engeland het grootste gedeelte van de Fran sche vloot onder zijn controle gesteld of de Fran sche eenheden opgeroepen, zich te schikken naar de Engelsche voorwaarden, hetgeen met gebruikmaking van „gepaste maatregelen van geweld" is geschied. Twee slagschepen, twee lichte kruisers, eenige duik- booten, waaronder de groote „Surcouf", acht torpe- dojagers en tweehonderd kleine mijnenvegers en duikbootjagers in Portsmouth, Plymouth en Sheer - ness zijn door de Engelschen na een korten termijn ovei-genomen. Deze operatie is met uitzondering van de „Surcouf" zonder bloedvex-gieten verloopen. Bij de „Surcouf' zijn een Britsch en een Fransch offi cier gedood. Er zijn ook gewonden gevallen. Daai-na sprak Churchill over de situatie van de Fransche max-ine-eenheden in de Middellandsche Zee. Hij verklaarde, dat in Alexandrië een stei-ke Bxltsche vloot ligt. Daar bevinden zich ook een Fx-ansch slagschip, vier Fransche' torpedojagers en een aantal kleine schepen. Deze zijn er van in ken- nig gesteld, dat zij van Engeland geen vergunning kunnen krijgen de haven te vei'laten. De Fransche slagkruisers „Dunkerkue" en „Strassboui-g" alsmede nog andei-e oorlogsvaartuigen lagen in Oran. Woens dag vroeg heeft een Britsch officier aan den Fran schen admiraal een document ovei-handigd, waai'in werd verlangd, dat de Fransche vloot een van de beide volgende alternatieven koos: 1. Den strijd tegen de Duitschers en. Italianen voort te zetten. 2. Met een vei-minderd aantal manschappen naar een Britsche haven op te stoomen. FRANSCHE VERLIEZEN. De Fi*ansche admiraal heeft deze voorwaar den van de hand gewezen. De Biütsche com mandant heeft daairop om 17.58 uur het vuur geopend. Een slagkruiser van de „Sti-assbourg"- klasse is beschadigd en op het strand geloopen. Een slagschip van de Bretagne klasse is tot zinken gebracht en een ander zwaar bescha digd. Twee Fransche torpedojagers en een vlieg tuigmoederschip zijn eveneens tot zinken ge bracht of in brand geschoten. Een van de Fran sche slagkruisei-s heeft de haven van Oran ver laten, is door vliegtuigen achtervolgd en door een torpedo geti-offen. Dit schip heeft echter tezamen met andere Fransche schepen, Toulon bereikt. De „Dun- kerqüe" is voor vele maanden buiten gevecht gesteld. Het verlies aan menschenlevens onder de Franschen aan boord der schepen en in de haven van Oran is groot geweest, doordat de De nieuwe Roenieensche regeering samengesteld. Kabinet van nationalisten en leden van de IJzeren Garde. BOEKAREST, 4 Juli (Stefani) Het nieuwe Roemeensche kabinet is als volgt samengesteld: Voox-zitter: Gigurtu. Vice-vooi-zitter: Minail. Buitenlandsche zaken: Monoilescou. Arbeid: Stan Ghitescou. Openbare werken: Macovei. Economische zaken en ad interim buitenlandsche raken: Leon. Binnenlandsche zaken: generaal David Poposcou. Verdediging, luchtwapen en marine: generaal Niculescou. Minderheden: Hans Otto Roth. Volksgezondheid: Gomoinou. Propaganda: Crainic. Onderwijs: Caractistea. Justitie: Cruia. Kadaster: Noveanou. Munitie: Priboianou. Godsdiensten en schoone kunsten: Noria Sima. Minister van staat: Cuza. Het is een kabinet van anti-semietische nationa listen en leden van de IJzeren Garde, Engelschen gedwongen zijn geweest zeer scherpe maatregelen te nemen. Men heeft zware ontploffingen waargenomen, van de Britsche schepen is er geen enkel aan de ge- schuttorens getroffen. De Italiaansche vloot heeft zich heel verstandig buiten het gevecht gehouden. Engeland zal de noodige stappen onder-nemen om de heerschappij in de Middellandsche Zee te hand haven. Eenige andere Fransche oorlogsschepen be vinden zich nog op zee. Het is de vaste wil van Engeland te vei-hinderen, dat deze in Duitsche han den vallen. Churchill laat de beoordeeling van deze zuivere Engelsche actie met vertrouwen over aan het par lement, de natie, de Vereenigde Staten en de wereld. Daarna sprak Churchill over het gevaar van een aanval op het Engelsche eiland. Hij vei-klaai-de: Engeland treft alle vooi-bereidingen, die in zijn macht liggen om aanvallen van den vijand af te slaan, hetzij deze aanvallen op Engeland zelf of op Iex-land zijn gericht. Churchill probeerde den toestand zoo voor te stellen, alsof Ierland in onmiddellijk gevaar ver keert. Aan het einde van zijn vex-klaring x-ichtte Chur chill een appèl tot de Engelsche onderdanen in lxooge functies en aan de verantwoox-delijke per soonlijkheden moedig te blijven en een voorbeeld van standvastigheid en vastbeslotenheid te geven. Zij moeten uitlatingen van slapheid en misplaatste meeningsuitingen in hun functies contröleeren en berispen. DUITSCHE PERSSTEMMEN. Het D.N.B. meldt: Met den diepsten afschuw schrijft de Duitsche pers over den Britschen over val op de Fransche vloot in de Middellandsche Zee. De „Angriff" ziet in dit optreden van Chur chill het bewijs voor de algeheele onzekex-heid, waarin de minister-president van Groot-Brittannië zich bevindt. Nu hij zich in het nauw ziet gedreven, begint hij als een krankzinnige, die door den angst over mand is, om zich heen te slaan. Wie had gedacht, zoo schrijft het blad, en geeft hiermede uiting aan de verrassing, waarmede men van Duitsche zijde tegenover deze daad van zeeroovex'ij staat, dat de slag tegen de Fransche vloot de eenige slag is, die de vloot van Groot Brittannië in dezen oorlog durft te slaan. Het Hambux'ger Fremdenblatt verklaart, dat de rooftocht tegen de vloot van een land, dat goed en bloed voor de verdediging van het Britsche rijk heeft veil gehad tot aan de grens van zijn physieke en moreele krachten, wel het er-gste hoofdstuk is in de lange geschiedenis der Britsche trouweloos, heden. DE INDRUK TE BERLIJN. Het D.N.B. meldt: De door Churchill in het Lagei-huis afgelegde verklaring kan slechts de mee ning van politieke kringen te Bei-lijn versterken, dat het er Engeland alleen om te doen is zijn zware vex-liezen ter zee eenigszins te compenseeren door het in beslag nemen van de vloot van zijn vroegeren bondgenoot. De motiveering, die Chur chill voor 't brutale optreden tegenover Frankx-ijk heeft gevonden, wordt in deze kringen beschouwd als een afleidingsmanoeuvre, die door niets te rechtvaardigen is en die in geen geval geschikt is de Engelsche laagheid te verdoezelen. Met den meesten nadruk moet er op gewezen worden, dat de Duitsch-Fransche wapenstilstands- 's-GRAVENHAGE, 5 Juli. De Secretaris generaal, waarnemend hoofd van het depar tement van Landbouw en Visscherij maakt bekend dat gedurende het tijdvak van 8 tot en met 14 Juli a.s. de met „51" tot en met ..60" genummerde bonnen van het brood boekje gezamenlijk recht geven op het koo- pen van 2000 gram brood. Elk der bonnen geeft derhalve recht op het koopen van 100 gram brood. De bonnen, die op 14 Juli nog niet gebruikt mochten zijn. blijven voorts tot en met 18 Juli a.s. geldig. (A.N.P.) 's-GRAVENHAGE, 5 Juli. De Secretaris generaal, waarnemend hoofd van het depar tement van Landbouw en Visscherij maakt bekend dat gedurende het tijdvak van 6 Juli tot en met 2 Augustus a.s. de met ..85" genummerde bon van het algemeen distribu tiebonboekje recht geeft op het koopen van 2 1/2 ons koffie öf 1/2 ons thee. (A.N.P.) die thans geldig zijn BROOD. Bons 41 tot en met 50 (broodbonboekje). Geldig van 1 Juli tot en met 7 Juli (even tueel tot en met 11 Juli), recht gevende op totaal 2000 gram brood. KOFFIE OF THEE. Bon 69 uit het Algemeen distributieboekje. Geldig: Tot en met 5 Juli. Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER. Bon 80 uit het Algemeen distributieboekje. Geldig: Tot en met 25 Juli. Recht gevend op: 1 kg. suiker. BLOEM OF BAKMEEL. Bon 75 uit het Algemeen distributieboekje Geldig tot en met 12 Juli. Recht gevend op: 1/2 pond tarwebloem of 1/2 pond zelfrijzend bakmeel. PETROLEUM. (alleen voor hen, die uitsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel Periode 2". Geldig: Tot en met Zondag 14 Juli. Recht gevende op: 2 Liter. THEESCHENKERIJ, PARK VELSERBEEK ZATERDAGAVOND van 810.30 uur en ZONDAGMIDDAG van 2—5 uur (Adv. Ingez. Med.) Onder leiding van. eenige dames van het K, V. V. zün Donderdag twintig kinderen uit Rotterdam, die te Amsterdam met hun ouders na den oorlog een onderdak hadden gevonden, naar Drente vertrok ken, waar zij gedurende drie maanden bij ver schillende families onderdak zullen vinden. Nu het papier schaarsch is, heeft de papierafval bijzondere waarde voor dc binnenlandsche fabri catie. Hoog opgepakt worden heele zolderschuiten in de Amsterdamschc grachten gereed gemaakt voor de reis naar de papierfabrieken. HOOFDKWARTIER van den Führer, 4 Juli,, (D.N.B.)) Het oppex-bevel van de weexmacht maakt bekend: Een duikboot onder bevel van den eex-sten luite nant ter zee Endrasz heeft een torpedotreffer ge- plaats op het nieuwste Britsche vliegtuigmoeder schip „Illustrious". Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben op 3 Juli in het Kanaal en aan de Noord zee Britsche haveninstallaties, kustfortificaties, vliegvelden, barakkenkampen en inrichtingen van de bewapeningsindustrie aangevallen. Zoo werden het maixoeuvreterrein Aldex-shof, de vliegtuigfa briek Reading en zware kustbatterijen bij New. haven met succes met bommen bestookt. Bij een aanval op een Britsch convooi op het Kanaal kreeg een groot schip twee zwai'e bom- treffers. Britsche vliegtuigen wierpen, beschei-md door laag hangende wolken, in den loop van den dag van gisteren, op verschillende plaatsen in Noord- en West-Duitschland bommen neer. Hierbij vielen zij op gewetenlooze wijze de burgerbevol king aan, waai'bij in Hambux'g-Barmbeck 11 kin deren, 3 VTOuwen en 1 man gedood en 11 kinderen en 9 vrouwen zwaar gewond werden. Ook in den nacht van 4 Juli vlogen eenige vijandelijke vliegtuigen België en Nedex-land bin nen, zonder echter noemenswaardige schade aan te richten. Zes vijandelijke vliegtuigen werden ver nietigd, 4 Duitsche vliegtuigen worden vermist. EXAMENS. EXAMEN M.U.L.O. HAARLEM. Geslaagd voor diploma A: H. Heddema, J. H. Schadee, R. W. Rijkse en J. van Wijk, allen te Haarlem; P. D. Strik, Rijk; J. v. d. Ploeg, Hoofd dorp; C. Hagedoorn, IJmuiden; A. T. E. Gulde- mond, Lisse; L. H. Schilder, Velsen; A. C. J. Har- meyer, Halfweg; F. J. E. Heydcnrijk en J. P. Mul der, Santpoox-t en J. A. Landsman, Bloemendaal. Geslaagd voor diploma B: W. G. T. Bange, A. A. Kluit, A. J. Lodewijk en J. C. v. d. Broek, allen te Haarlem; L. Boon en G. Baljet, IJmuiden; J. Ph. Beekman en A. J. P. Os kam, Zandvoort; K. Metz en C. J. G. E. H. Repe- lius, Heemstede; P. H. Hoik en J. R. Vogel, Velsen: J. A. Landsman en G. H. ter Beest, Bloemendaal. In oxis vorig nummer wei-den opgegeven als ge slaagd voor het M.U.L.O.-diploma A. J. C. Stob, H. C. Peters en G. J. Piet. Dit had moeten zijn: geslaagd voor M.U.L.O.-diploma B. Zon onder 10.02 Zon op 5.26 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. BEVERWIJK De prijzen van groenten blijven op peil. Nog weinig boonen aan de markt. De aanvoer gedurende de week van 28 Juni tot 3 Juli kenmerkte zich door belangrijke toene ming vooral van verscheidene soorten doppers en peulvruchten. Het verloop van den handel was over het algemeen bevredigend. Voor vei-re- weg de meeste producten was de belangstelling van dien aard, dat hierdoor de prijzen op be hoorlijk peil bleven. Het aanbod van sla was in de af geloopen week nog zeer groot, doch hiervan zal de aan voer wel weer spoedig verminderen daar het hoogtepunt van het seizoen thans wel weer be reikt is. De prijzen liepen deze week nog al uit een daar voor de beste soorten nog al kooplust aanwezig was. Ook doordraaien van sommige partijen bleef niet achtei-wege. De noteeringen verschilden meestal van f 0.50f 2 per 100 krop. Bloemkool, waarvan de aanvoer van flinke beteekenis was maakte voor de beste soorten behoorlijke prijzen, die naast kwaliteit wissel den van 10—15 ct. per stuk. Mindere soorten gingen naar verhouding van 4—8 ct. per stuk van de hand. Postelein is steeds geregeld prijshoudend ge weest, doch in het begin van deze week moest dit artikel een veertje laten. In het laatst der vorige week werd nog van 710 ct. per K.G. be steed, doch deze prijzen daalden tot 46 ct. per K.G. Voor bospeen liepen eveneens de noteeringen terug. Dit product komt thans in ruimen aan voer aan de markt. Naar soort werd van 58 ct. per bos besteed. Ook voor waschpeen had dit een inzinking ten gevolge. Voor dit product daalde de prijs van 78 ct. per K.G. Rabarber, die nog ruünschoots vertegenwoor digd was maakte zeer verschillende prijzen, die schommelden van 11/251/2 ct. per bos. Ondanks deze groote aanvoeren konden toch alle partijen door den handel worden opgeno men en bleef niets onverkocht. De aanvoer van tomaten was vergeleken bij vorige week iets ruimer, ofschoon het langzaam aan gaat. De noteeringen liepen een weinig tei-ug en stonden in het midden dezer week van 12—22 ct. per K.G. Ook komkommers maken in aanvoer nog geen groote vorderingen. De partijen zijn geregeld nog beperkt. De prijzen bleven op goed peil en varieerden naar soort van 4—7 ct. per stuk. Doperwten en capucijners nemen geleidelijk een grootere plaats in. Deze week werden flinke partijen van prima kwaliteit aangeboden. Voor deze px-oducten was geregeld nog al belangstel ling en de prijzen stonden op behoorlijk peil. Voor doperwten stonden de noteeringen van 1216, voor capucijners (bruine) van 1520, witte 1416 en raspers van 1622 ct. per K.G. Peulen bleven als een zeer gevraagd artikel en flink prijshoudend. Zij noteerden ook in de af- geloopen week nog steeds van 2434 ct. per K.G. Snijboonen en dubbele boonen, altijd nog glas product kwamen, hoewel iets ruimer, toch altijd nog spaarzaam voor. De noteeringen voor beide soorten bewogen zich naar kwaliteit van 28—30 ct. per K.G. Tuinboonen kwamen de laatste dagen in groote partijen los. De prijzen vertoonden hierdoor wel inzinkingen, doch in doorsnee bleven zij toch nog op redelijk peil. De besommingen varieerden vaii 5 1/27 ct. per K.G. Soepgroenten als selderie en peterselie maken thans wegens overvloedig aanbod lage prijzen en werden verhandeld van 11/221/2 ct. per bos. Uien daarentegen, die per bos verkocht worden, maakten goede prijzen n.l. van 5 1/26 ct. per bos. De aanvoer van aardappelen ging tot heden nog langzaam aan. De prijzen voor muizen schom melden voor groote soort vtn 5 1/26, voor drie lingen van 441/2 ct. per K.G. In de fruitafdee- lingen werden de afgeloopen week nog flinke par tijen aardbeien aangeboden. Hiervan zal echter het hoogtepunt spoedig bereikt zijn, om dan in snel tempo terug te loopen, daar de oogst de ver wachting zeer teleur stelt. De prijzen die tot heden gangbaar waren zijn bevredigend. Groote hoeveelheden werden geregeld voor binnenland sche markten gekocht.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1