IJmuider Courant DAGBLAD VOOK VELSEN. IJMUIDEN. SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen De Veiligheid Ier Bevolking. Eerbeek's collecte. De verduistering Geen autotochten voor vermaak. Bonnen 25c JAARGANG No. 211 Jitgave lourens Coster. Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem, Telefoon 10724. Bureau IJmulder Courant: Kennemerlaan 42, IDmuIden, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen In de Kennemer Courant. DimrtietP W PEEREROOM EN ROBERT PEEKEBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM 'WOENSDAG 10 JULI 1940 Abonnementen per week 012J4, pe» maand ƒ0.5234, per S maanden ƒ1.55, franco per post 1.95 per kwartaal Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.12. BIJ abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels (L25, elke regel meer ƒ0.10. Er zijn nieuwe bepalingen van de verduiste- ings-verordening bekend gemaakt, waarvan de ajornaamste is, dat fietsers dadelijk na het invallen ran de duisternis niet meer zonder licht mogen •ijden. Hoe de beperking van de lichtbron op de üets verzekerd moet worden, hoe de fietslampen verduisterd moeten zijn, is daarbij in détail vast- lesteld en onze lezers hebben het allen in ons blad «innen lezen. Laat ieder er zich nauwkeurig aan louden. Er is in de officieele mededeelrng gezegd lat over de handhaving van de verduistering bin- n aenkort verdere bepalingen zullen worden bekend gemaakt en dat verwacht wordt dat alle voor- door de bevolking zeer nauwgezet zullen q worden nagekomen. Dat is inderdaad volkomen in w jjaar eigen belang. Het geldt haar eigen bescher- en die van haar eigendommen. En natuurlijk betreft dit niet alleen de fietserij maar ook en in nuiet minder mate de verduistering van huizen en a andere gebouwen. Die moet volledig en nauwkeu- i-rig zijn en men kan den eenvoudigen contröle- a maatregel toepassen door eiken avond als men donkere gordijnen, al of niet met punaises vastgemaakt, met luiken en dergelijke zijn „licht- dichtheid" heeft toegepast even buiten te gaan kij- )fken of het in orde is. Want wat een maand of mis schien maar een week geleden nog goed sloot doet nhet nu misschien niet meer. Vergissingen van huis- die uit oude gewoonte nog eens gedach- een licht aanknippen zullen nu langzamer tot het verleden moeten behooren, want men l"is al maandenlang getraind op het nieuwe en de 'Joude gewoonte iS' dus verdwenen. De veiligheid der bevolking wordt er ook mee gediend als men niet op straat of aan de stads- a grens, waar zoo'n mooi uitzicht is op wat er in nde lucht gebeurt, naar een of andere beschieting j. van vliegtuigen gaat staan kijken. Daar is al meer malen tegen gewaarschuwd, maar het lijkt niet overbodig het nog eens te doen. Er zijn al gevallen voorgekomen, dezer dagen nog in Amsterdam, van menschen die door scherven gewond werden. Als [e zij binnenshuis waren gegaan en dan niet voor de ramen waren gaan staan natuurlijk zou hun dat niet óverkomen zijn. Blijkbaar is de mensche- lijke nieuwsgierigheid ook in deze dingen voor ve- len moeilijk te bedwingen; zij zullen zich dan toch i? op deze zelfoverwinning toe moeten leggen. Het is g alweer in hun eigen belang en niet minder in dat r van degenen, voor wie zij verantwoordelijk zijn. Is men buiten, ver van een huis of schuur, dan kan men er zijn fiets beter bij neergooien en aan een weg- of slootberm gaan liggen, hetgeen de kans om getroffen te worden tot een minimum vermin- idert. Velen doen ook dat en ze. zijn .verstandiger dan anderen die met-open mond en groote oogen naar de lucht gaan staan staren ofschoon him vol doende waarschuwingen gegeven zijn. In alle opzichten is het in ons belang de voor- 3 schriften der autoriteiten nauwkeurig op te volgen 3. en wie er even over nadenkt zal dat zelf inzien en er zich naar gedragen. Daar worde hier nog eens met nadruk de aandacht op gevestigd. Lees ze met aan- dacht, ga niet af op de woorden van iemand die er iets anders in gelezen meent te hebben dan uzelf :- maar her-lees ze als uit die woorden eenige twijfel mocht ontstaan, en handel dan met zekerheid er- naax\ Praatjes vullen geen gaatjes.... een bijzon- n der toepasselijk woord op de verduistering.er het is noodig de krant in dezen tijd met nauwkeu righeid te lezen. Lang niet iedereen neemt een be paling, die ook hem geldt, bij eerste lezing precies in zich op. Velen hebben in een haastigen tijd de ge woonte aangenomen, vluchtig te lezen. Dat weten zij self het best. Laten zij dus herlezen. R. P. Luchtaanval op Noorsch vliegveld. W Twaalf Britsche bommenwerpers neergeschoten Het D. N. B. meldt: Dinsdagochtend hebben twaalf Britsche bommenwerpers van het type Bristol- - Blenheim geprobeerd het vliegveld Stavanger- - Sola aan te vallen. Tengevolge van het onmiddellijk optreden van jachtvliegtuigen en luchtdoelartillerie n werden de vijandelijke vliegtuigen bij het tenuit- - voerleggen van hun opdracht gehinderd en konden t. zij slechts enkele bommen werpen, die geringe t, materieele schade aanrichtten. Alle Britsche vlieg- s tuigen,die aan den aanval deelnamen, werden neer geschoten en wel elf tijdens luchtgevechten met jacht- en gevechtsvliegtuigen en een door de lucht- doelartillerie. De Duitsche vliegtuigen keerden allen d behouden terug. (In dc opgave van resultaten der collecte van Zaterdag j.l. neemt het, 2600 inwoners tellende Eer beek met ruim 4400 gulden een bij zonder fraaie plaats in.) Men rapporteert van alle kanten Over 't collecte-resultaat, En men kan lezen in de kranten, Hoe het er collectief mee staat. Er is een massa geld gegeven, Wat minder hier, wat beter daar, Als het totaal wordt opgeschreven, Zal 't heel wat wezen bij elkaar. Mag ik er één speciaal vermelden, Die mij voorloopig 't schoonste leek. Dan kies ik Eerbeek uit, de gelden Stroomden daar toe, nou als een beek. Als dat per hoofd wordt uitgerekend, Eén-zeventig (ik heb 't gedaan) Vermoed ik zoo dat dit beteekent, Dat Eerbeek bovenaan mag staan. 't Heeft niet slechts in de bus geblazen, Het deed er gulle gaven in, Maar hoeven wij ons te verbazen, Over zoo schoonen burgerzin? Want Eerbeek dacht aan zijn prestige, Het deed zijn best, het deed veel meer, Want Eerbeek dacht: noblesse oblige, Voorop in Eerbeek staat toch eer. P, GASUS. Zon onder 10.00 Zon op 5.31 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. 's-GRAVENHAGE, 9 Juli (A.N.P.) Het blijkt, dat particuliere personen-auto's veel voor vermaak en in het algemeen niet-zake- lijke doeleinden worden gebezigd. Dit kan niet worden toegestaan, zoolang motorbrandstof niet volledig voor zakelijke doeleinden beschikbaar is en tal van bedrij ven daarvan nadeel ondervinden. Engelschen maken de France" buit. .lie de Het Fransche passagiersschip ligt thans in Singapore voor anker. Het D.N.B. deelt mede: Uit Singapore wordt gemeld dat het 43.54/0 ton groote Fransche stoomschip „Ile de France" door de Britsche marine-autoriteiten in Singapore op 3 Juli in beslag is genomen, toen het op weg van de Vereenigde Staten naar Australië de haven van Singapore binnenliep. De „He de France" ligt onder Britsche vlag in Singapore voor anker. Drie jaar wegens verachtelijk maken van de Duitsche weermacht. RECORDVLUCHT VAN STRATOSFEERTOESTEL. NEW YORK 10 Juli. Een stratosfeervligtuig van de Transcontinental and Western heeft New York van Burbank in Californië uit onofficieel in een nieuwe recordtijd van 12 uur en 18 minuten bereikt. Het vliegtuig kwam te New York aan achteentachtig minuten voor het voorgeschreven tijdstip. De normale vliegtijd op dit traject was tot dusverre vijftien uur en twee en veertig minuten. Er werd op een hoogte van tusschen vijf en zeven duizend kilometer gevlogen. (United Press). De harddraverij op den Boulevard te Zandvoort. Voor de onder auspiciën van de Beverwijk- sche Harddraverij vereeniging op Donderdag 18 Juli te houden harddraverij op den Boulevard de 7 Favauge te Zandvoort zijn in totaal 27 paar den ingeschreven, zoodat deze eerste course op de korte baan in dit seizoen in ieder geval door gaat. De ingeschreven harddravers zijn: Flora Mac Elwyn, Claudy O. IJ. Zelden, Peter, Sis- 1 ter Bond, Welkom van Aduard, Aura V., IJ. Ker nei. Zonnestraal, Zora, Douglas S.. Xerxes, Be- I linda. Baronesse Hallo, Douglas H., Avro, Bobi- chon. Anselor. Alouez Donor, A.. Farm Relief, Young, Oostar. Cesar Norton, Rosy Moran, Xut'nus, Akron. B., Daisinia Scott en Welkom. In de pauze zullen zooals men weet, wielerwed strijden wórdengehouden. De Persafdeeling van den staf van den Rijks commissaris deelt mede: Een Duitsche krijgsraad behandelde op 8 Juli 1940 in de raadszaal te Dordrecht een zaak tegen den 41-jarigen Salomon Leo Jacob van der Sluis, wonende te Dordrecht, Singel 144. Van der Sluis was bedrijfsleider van het filiaal in Dordrecht van het warenhuis „HEIMA" aan de Voorstraat aldaar. Hij werd er van beschuldigd de vrouwelijke bedienden van de zaak bij herha ling er tegen gewaarschuwd te hebben met Duit sche soldaten uit te gaan, en haar verboden te hebben met hen zelfs te spreken. Deze beschuldiging werd in de zitting, waartoe vertegenwoordigers van alle couranten uit Dord recht toegang hadden, door de onder eede afge legde verklaringen der vrouwelijke getuigen als in vollen omvang vastgesteld. Van der Sluis, die inmiddels op 6 Juli gearres teerd was, werd door den krijgsraad wegens het verachtelijk maken van de Duitsche weermacht tot 3 jaren gevangenisstraf veroordeeld. De aanklager had 5 jaren gevangenisstraf ge vorderd. Fransche Kamer en Senaat stemmen in met grondwetswijziging. Het verloop der parlementszitting te Vichy. Het D.N.B. maakt bekend: De Fransche radio deelt mede, dat de Dinsdagmorgen te Vichy bijeengekomen Kamer er met 395 tegen 3 stemmen in heeft toegestemd, dat de Fran sche grondwet herzien zal worden. De tekst van de ontwerp-resolutie luidt als volgt: ,De Kamer van Afgevaardigden verklaart, dat er aanleiding bestaat tot een herziening van de grondwetsbepalingen". Tegen stemden de radicale afgevaardigde Margaine (Marne), de socialisti sche afgevaardigde Biondi (Oise) en de socialis tische afgevaardigde Roche (Haute Vienne). De zitting van de Kamer te Vichy werd om 9 uur 50 door Herriot in aanwezigheid van onge veer vierhonderd afgevaardigden geopend. Onder de aanwezigen bevond zich ook Paul Reynaud, met verbonden hoofd. De voorzitter van de Ka mer las het decreet voor, waarbij de Kamer voor een buitengewone zitting wordt bijeengeroepen. Hierop werd de zitting onderbroken. De commissie voor het kiesrecht nam eenstem mig en zonder bespreking de ontwerpresolutie aan. waarbij wordt vastgesteld dat er aanleiding tot herziening van de grondwetsbepalingen be staat. De Kamerzitting werd om 11 uur weer geopend. Rapporteur Mistier gaf een toelichting op de ont werp-resolutie. Hij wees er op dat de debatten Woensdag gehouden zullen worden. Daarna werd een voorstel van Laval, om heden negen uur een voorbereidende vergadering van Kamer en Senaat- te houden, waarin hij op alle vragen en bezwaren zal antwoorden, aangenomen. De tekst van de ontwerp-motie, welke aan de nationale vergadering zal worden voorgelegd luidt als volgt: „De Nationale Vergadering verleent aan de regeerrng der republiek onder handteekening en gezag van maarschalk Pétain, voorzitter van den ministerraad, alle volmachten tot het uitvaardigen van de nieuwe grondwet van den Franschen staat. Deze grondwet moet de rech ten van den arbeid, van het gezin en van het vaderland waarborgen. Zij zal door de verga dering geratificeerd worden." In de motiveering van de ontwerp-resolutie der Fransche regeering inzake de grondwetsherzie ning wordt, naar uit Vichy gemeld wordt, nog het volgende gezegd: „De regeering verlangt van het als Nationale Vergadering bijeenkomende parlement dat het minister-president maarschalk Pétain in overwe ging geeft onder zijn verantwoording de grond slagen van den Franschen staat te verkondigen. Het gaat in de eerste plaats er om den staat in zijn souvereiniteit en het regeeringsgezag in zijn onafhankelijkheid te herstellen. Het staatsgezag zal van den druk der oliarchie bevrijd worden. De regeering zal het lot van het land voortdurend in handen houden, gesteund door een nationale vertegenwoordiging en zij zal zich tot taak stel len, het gezag met eerbiediging van de noodige vrijheid in overeenstemming te brengen. In dezen geest en door te breken met misstanden en ver ouderde methoden zal de regeering de bestuurs- en justitie-organen des lands op moderne en een voudige grondslagen opbouwen. Als scheidsrech ter over de belangen van alle Franschen zal zij er bij deze taak naar streven door de groote spaarzaamheid de last der openbare uitgaven te verminderen. Zij zal zorgen voor de nationale opvoeding der jeugd en met alle kracht de in stellingen bevorderen die hef geboortecijfer kun nen verhoogenen het gezin beschermen. Het economische leven van Frankrijk zal beslist in nieuwe banen worden geleid. Ingeschakeld in het continentale productie- en uitwisselingssysteem zal Frankrijk overigens tot zijn voordeel weder in de eerste plaats een landbouw- en boerenland worden en zijn industrie zal terug moeten keeren tot de kwaliteitsproductie. De wijziging der be- roepsstanden zal de regeering natuurlijk ertoe brengen een nieuwe sociale orde in gerechtigheid op te bouwen. Iedere Franschman, in het moe derland of in het koloniale rijk, moet op de plaats gezet worden, waar hij Frankrijk het beste dient. Slechts één aristocratie zal erkend worden, die van het intellect en slechts één verdienste, de arbeid". Zeegevecht bij Calabrië. Britsche en Italiaansche oorlogsschepen slaags. Het Italiaansche persbureau Stefani deelt mede: De vlootcorrespondent van Stefani meldt draadloos dat Italiaansche zeestrijdkrachten Dinsdag slaags zijn geraakt met Engelsche zee- strijdkrachten, die de Italiaansche vlooteen- heden, welke een Italiaansch convooi naar een haven van Cyrenaika hadden geëscorteerd en thans terugkeerden, wilden aanvallen. De ontmoeting tusschen de vijandelijke strijd krachten geschiedde om half drie in den middag ten zuiden van Kaap Spartivento, de uiterste punt van Calabrië. De slag duurde tot negen uur in den avond en er werd aan deelgenomen door talrijke formaties bommenwerpers, die de vijandelijke schepen in de achtereenvolgende golven met bom men van groot kaliber aanvielen. Bij het vallen van den avond zette het Britsche eskader koers naar het. zuiden, achtervolgd door de Italiaansche oor logsbodems. ENGELSCHE KRUISER BIJ KRETA TOT ZINKEN GEBRACHT? Dezelfde vlootcorrespondent van Stefani meldt dat een Italiaansch vliegtuig, dat een verkennings vlucht maakte, Maandag radiotelegrafisch aan zijn basis meldde dat nabij het eiland Kreta een Britsch eskader in de Middellandsche Zee voer. Het eska der bestond uit een linieschip, twee zware en twee lichte kruisers en andere eenheden, alsmede een vliegtuigmoederschip. Italiaansche luchtstrijdkrach ten bereikten na een vlucht van 800 K.M. over zee den vijand en bombardeerden de vijandelijke een heden met bommen van zwaar kaliber, niettegen staande het hevige vuren van het afweergeschut en de pogingen, zich achter een nevelscherm te verber gen. Een linieschip en een vliegtuigmoederschip werden beschadigd en een kruiser werd tot zinken gebracht. De bommenwerpers keerden alle behou den op hun basis terug. Engelscli vliegtuig gooit bommen uit. De projectielen op landerijen terecht gekomen s-HERTOGENBOSCH. 10 Juli. Het A.N.P meldt: Hedennacht heeft op het Lieseind, onder Schijndel, een Engelsch vliegtuig een vijftal bom men geworpen, waarvan een niet ontplofte. De bommen kwamen terecht op eenige landerijen, doch troffen geen woningen. Van de in de nabij heid staande boerderijen werden de ruiten ver nield. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorge vallen. De Richelieu" werd te Dakar aangevallen. Schip ligt met het achterstuk onder water. Het D.N.B. meldt uit Londen: De minister van marine, Alexander, heeft het Lagerhuis mede gedeeld dat het Fransche slagschip „Richelieu door vliegtuigen en met luchttorpedo's in de haven van Dakar is aangevallen. De „Richelieu" ligt met het achterstuk onder water in de haven, Uit Vichy wordt nader gemeld dat ook de senaat, en wel met 225 stemmen tegen 1 stem, het regeeringsvoorstel betreffende het -begin sel der grondwetsherziening heeft aangeno men. RIJKSVERKEERSINSPECTIE. 's-GRAVENHAGE. (A.N.P.) Ten behoeve van het goederenvervoer zal te Amsterdam van wege de rijksverkeersinspectie een inspectie Noord-Holland worden gevestigd. Met het beheer dezer inspectie wordt belast ir. J. Breuning. De meeste huizen van Cambrai (Frankrijk) zijn voorzien van witte lappen aan de deurknoppen ten teeken, dat de bewoners gevlucht zijn. De Engelsche verliezen in dc lucht. Het D. N. B. deelt mede: Naar aanleiding van nieuwe pogingen van de Engelsche radio de Brit- i sche verliezen in de lucht te verkleinen wordt van 1 bevoegde zijde gewezen op de Duitsche legerbe- richten, volgens welke de Britsche luchtmacht van 25 Juni tot 8 Juli, dus sedert den wapenstilstand met Frankrijk, in totaal 110 vliegtuigen verloren heeft, terwijl 20 Duitsche vliegtuigen als vermist zijn opgegeven. Werklooze chauffeur redt drie kinderen het leven. Dinsdagmiddag om ongeveer kwart voor twee speelden drie kinderen op een bakfiets op de Heerengracht bij de Brouwersgracht te Am sterdam. Op een gegeven moment geraakte de fiets met de drie kinderen er op te water. Voor de oogen van de verschrikte voorbijgan gers verdwenen zij in de diepte. De werklooze chauffeur B. M. Drenth, die het ongeluk zag gebeuren, bedacht zich geen oogenblik en sprong gekleed te water. Hij mocht het ge noegen smaken de drie kinderen op het droge te brengen. De chauffeur, die door zijn moe dige daad drie levens redde, verloor hierbij zijn bril (A.N.P.) die thans geldig zijn BROOD. Bons 41 tot en met 50 (broodbonboekje). Geldig tot en met 11 Juli, recht gevende op totaal 2000 gram brood. Bons 51 tot en met 60 (broodbonboekje) Geldig: van 8 tot e?i met 14 Juli. KOFFIE OF THEE. Bon 85 uit het Algemeen distributieboékje GeldigTot en met 2 Augustus. Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons tliee. SUIKER. Bon 80 uit het Algemeen distrïbutieboekje. Geldig: Tot en met 25 Juli. Recht gevend op: 1 kg. suiker. BLOEM OF BAKMEEL. Bon 75 uit het Algemeen distributieboekje. Geldig tot en met 12 Juli. Recht gevend op: 1/2 pond tarwebloem of 1/2 pond zelfrijzend bakmeel. PETROLEUM. (alleen voor hen, die uitsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel „Periode 2" Geldig: Tot en met Zondag 14 Juli. Recht gevende op: 2 Liter. De druivenpluk in het Wesilanu is begonnen. De volle trossen tusschen de groene bladeren bieden een smakelijken aanblik. Plukkers aan het werk in een der kassen te Poeldijk. BEVERWIJK De laatste aardbeien zijn duur. De stijging van de aardbeienprijzen heeft zich ook gisteren op de speciale veilingen weer voortgezet. Vooral zeer goede kwaliteit is gezocht bij de koop lieden. De hoogste noteering voor Moulin Rouge was 1.23 per slof. De prijzen lagen tusschen 80 en 123 cent per slof. Ook de Amazonen waren weer even duurder als Maandag. Men besteedde hiervoor ongeveer 19 tot 38'/2 cent P©r kilo. Werklooze militairen moeten zich melden. Ingevolge de bevelen van den Duitschen Com missaris voor de demobilisatie van de Nederlandsche Weermacht moeten sedert 15 Mei j.l. met groot vei-lof gezonden onderofficieren, korporaals en sol daten zich wederom melden, wanneer zij tot dus ver geen arbeid hebben kunnen vinden of weder om werkloos zijn geworden en een vrijwillige aan melding nog niet heeft plaats gehad. Hieronder zijn mede begrepen studeerenden en zij, die zon der werk zijnde zelf, dan wel door middel van hun familie of van anderen in hun onderhoud voorzien. Deze aanmelding moet geschieden ter gemeente secretarie, derde afdeeling op Donderdag 11 Juli des v.m. tusschen 10 en 12 uur (ingang Raadhuis straat). De bouwplannen van de woning- bouwvereenigingen. Komen voorloopig niet tot uitvoering. Op 1 Mei j.l. werd ten raadhuize aanbesteed de bouw van 52 arbeiderswoningen voor de Wo- ningbouwvereeniging „Goed Wonen" en van 31 arbeiderswoningen voor de Christelijke Woning- bouwvereenigïng „De Voorzorg". Naar wij vernemen zal de uitvoering van dit plan zich nog wel eenigen tijd laten wachten, om dat de hoogere instanties daarvoor althans voor loopig niet de vereischte toestemming verleenden. De voor dezen woningbouw bestemde grond, ge legen aan den Arendsweg, is inmiddels reeds dienst baar gemaakt aan de voedselvoorziening. Het terrein is altijd als cultuurgrond in gebruik geweest en leende zich uitstekend voor verkaveling in „volks tuintjes". Dit is dan ook geschied. Een flink aan tal gegadigden kon aan een stukje teelgrond van 200300 vierk. meter worden geholpen. De bloemenveiling in het eerste half jaar. Omzet een halve ton minder. Aan de Bloemenveiling ,,'fc Centrum" zijn de veilingomzetten van het verstreken halfjaar be langrijk minder dan in de overeenkomstige pe riode van het vorige jaar. De omzet van het eer ste half jaar in 1940 bedroeg f 162.110. tegen f 213.682 in 1939 en f 179.378 in 1930. Er is dus een achteruitgang in de omzet van f 51,572. In Januari was de omzet f 16.477, in Februari f 31.258, in Maart f 46.172. in April f 31,199, in Mei f 16.604 en in Juni f 20.400. (Totaal f 162.110) Deze achteruitgang in den omzet moet voorna melijk worden toegeschreven aan de zeer strenge vorstperiode in de eerste maand van dit jaar en den oorlog die in Mei uitbrak. Vooral in laatst- genoemde maand daalde de omzet schrikbarend. I In Januari 1940 werd ongeveer voor f 16.000 j minder geveild dan in de overeenkomstige I maand van het vorige jaar, terwijl in de maand Mei de omzet f 21.000 lager was dan in dezelfde maand van 1939. Op het oogenblik zijn echter de bloemenprij- zen vergeleken bij vorig jaar weer normaal, zoo- dat, buitengewone gebeurtenissen daargelaten, de omzetten weer het gewone peil zullen berei- 1 ken. Door de beperking van 'net as-verkeer en de daardoor ontstane vervoersmoeilijkheden moet van de aanvoeren bloemen, die zeer groot zyn. bijna alles in Beverwijk en naaste omge ving geplaatst worden. Zendingen naar Gronin gen, Leeuwarden, Eindhoven en vele andere groo te steden behooren door de vervoersmoeilijk heden en de vrachtkosten, die enorm zijn ge stegen, zoo goed als tot het verleden. Aan den anderen kant staat echter weer het feit, dat de koopers uit deze omgeving niet meer naar de veilingen te Aalsmeer, waar de omzetten eveneens belangrijk zijn gedaald, gaan, maar nu in Beverwijk hun handel betrekken. Dit weegt echter niet op tegen het aantal, dat van de Be- verwijksche veiling wegblijft. Wat de komende zes maanden zullen brengen is natuurlijk moeilijk te zeggen. Een zeer be langrijke factor is ook voor het tweede halfjaar het vervoer en als dat goed gaat, ziet het Cen trum de toekomst met vertrouwen tegemoet.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1