IJMUIDEN WELKERS KeÉenuitzet Keukenuitzet HEEMSKERK Als hef zonnetje lacht... Keukenuitzet Groote verscheidenheid van groenten op de markt. De handel blijft bevredigend. De aanvoeren aan de groen ten veilingen bepalen zich momenteel niet alleen tot flinke partijen der verschillende groentensoorten maar ook de ver scheidenheid is zeer uitgebreid, zoodat thans ge regeld een ruime keuze voorhanden is. Er heerscht hierdoor groote bedrijvigheid aan de veilingen. Anderzijds is tot nu toe de belangstelling van de zijde der koopers zeer bevredigend is. De gang van zaken gedurende de week van 510 Juli was behoudens enkele uitzonderingen nog al bevredi gend, daar de meeste producten een behoorlijk prijspeil konden handhaven. Postelein maakte een zeer ongunstige week mee, daar de prijzen, die reeds vorige week in dalende richting gingen zich niet konden herstellen, maar zelfs nog meer terug liepen. Sla maakte evenals vorige week onregelmatige noteeringen. Hiervoor kwamen noteeringen voor wisselend van f 0.50f 1.0. Een enkele partij soms tot f 2 per 100 stuks, terwijl ook daarnaast nog verscheidene partijen onverkocht bleven. Voor bospeen was de handel vooral de laatste dagen iets stugger. De noteeringen wisselden naar soort vain: 4K8 ct. per bos. Voor waschpeen, die ruim werd aangeboden, was de verhouding van 58 ct. per K.G. Voor spinazie van goede kwaliteit werden nog mooie prijzen besteed, doch de topprijzen zijn van de baan. Naar kwaliteit werd van 49 ct. per K.G. besteed. Bloemkool was ruim vertegenwoordigd, waar onder echter ook nog al partijen met gebreken en afwijkingen voorkwamen. Voor de beste soorten werden goede prijzen besteed, vooral Vrijdag en Maandag toen nog prijzen gangbaar waren van 1017 ct. per stuk. Op de veiling van Woensdag kwamen de noteeringen op 913 ct., mindere kwa liteiten naar verhouding van 48 ct. per stuk. De aanvoer van tomaten maakt nog geen groote vorderingen. De prijzen bleven zoo ongeveer op hetzelfde peil ml. van 1424 ct. per K.G. Komkommers kwamen iets ruimer naar voren, Hiervoor zijn tot heden de prijzen zeer goed. Eer ste soort gaat geregeld vlot weg voor prijzen van 57 ct. mindere soorten van 3—4 ct. per stuk. De aanvoer der verschillende soorten doperwten was de afgeloopen week zeer groot. Het schijnt, dat de teelt zich dit jaar heeft uitgebreid, althans er komen flinke partijen aan de markt. De kwali teit der verschillende soorten is tot heden zeer goed en over belangstelling voor deze producten valt niet te klagen. Voor Raspers varieerden de noteeringen van 1520 ct.; doperwten van 1016, bruine capucijners van 1218 en witte capucijners van 1215 ct. per K.G. Peulen hebben geregeld een zeer willige koop lust en maken voor de beste kwaliteit goede prij zen. De noteeringen schommelen zoo ongeveer van 2434 ct. per K.G. Tuinboonen werden in de afgeloopen week heel wat ruimer aangevoerd. De besommingen liepen inaar soort uiteen van 57 ct. per K.G. Het aanbod van snijboomen als kasproduct bleef nog bescheiden, doch dat van dubbele boonen wordt, nu uit de natuur de oogst ook een aanvang heeft genomen, heel wat ruimer. De prijzen van genoemde soorten bewogen zich tot het begin, de zer week op eeni peil van 3036 ct. per K.G., doch in het midden dezer week daalden voor dubbele boonen de prijzen tot 2226 ct. per K.G. In de fruitafdeeling begint de aanvoer van aard beien sterk te verminderen, doch daarentegen -kwamen de verschillendesoorten bessen, kruisbes sen en frambozen ruimer aan de veiling, zoodat hiervan thans een groote keuze, aanwezig is. De zomercompetitie van Sans Atout. De uitslagen van de wedstrijden voor de zo mercompetitie van „Sans Atout" luiden als volgt: Team 1: De heer en mevrouw Van der Lin den; dames Steenbergen—Tabak wint met 21 tegen 19 p., van team 6: de heer en mevr. Tho mas; mevr. BraamG. C. Tabak. Team 9: De heer en mevr. Tand; de heer en mevr. Admiraal verliest met 18 tegen 22 p. van team 4 W. G. KleineC. Geldermans; Ph. van Groningen—N.N. Teom 7: De heer en mevr. Van Amstel; B. Hoogeboom—K. van der Wal wint met 24 te gen 16 p. van team 2: J. Broekhuizen—T. Ro- mijn; J. BosG. de Boer. Team 3: G. Steenbergen—P. van der Werff; J. Dil—G. Tabak wint van team 5: mevr. Dil— Th. Braam; G. Daalhuizen—K. Kee met 24 tegen 16 punten. Ambtenaren wonnen van de slagers. Een gemoedelijk partijtje in het Sportpark. Het elftal van de Beverwijksche gemeenteambte naren heeft in het Gemeentelijk Sportpark haar tweede overwinning behaald. Ditmaal moesten de slagers uit Beverwijk en omgeving met 62 het onderspit delven. De slagers begonnén direct zeer enthousiast, waardoor het spel in het eerste kwar tier zich in hoofdzaak op de helft der ambtenaren afspeelde. Toen de slagers wat verslapten poogden de ambtenaren de slagersverdediging te passeeren, wat tot driemaal toe gelukte. Eerst moest Blokker zwichten voor een schot van Horeman, J. Albers en Grapendaal maakten er 30 van. Maar ook de slagers hadden in de eerste helft succes, want hun linksbuiten passeerde met een hard schot den gemeentelijken doelman (31). Kort voor de rust kregen de slagers een uit stekende kans om den achterstand nog eens te verkleinen, maar hun animo om deze kans te be nutten was zoo groot, dat zij elkaar in den weg liepen, waardoor de kans verkeken was. In de tweede helft scoorde Voormeer voor de slagers met 'n fraai schot (32). Eén hunner backs plaatste daarna het leder in eigen doel (42). De ambtenaren scoorden toen nog twee doelpunten, waaronder één uit een strafschop, die door Albers werd ingeschoten. Ook vacantiebezigheden zendt niet uit. Naar wij vernemen heeft ook het bestuur van de Christelijke Vereeniging Vacantiebezighe den voor schoolkinderen het besluit genomen dit jaar geen kinderen met de dagkolonie naar Wijk aan Zee te zenden. De bezwaren aan de uitzending verbonden waren van dien aard, dat het bestuur het niet aandurfde de uitzending doorgang te laten vin den. Dit bericht zal ongetwijfeld voor de ouders, jongens en meisjes een groote teleurstelling zijn, daar Vacantiebezigheden altijd een zeer groot aantal kinderen in de vacantiemaand een pret- tigen tijd bezorgde. Dit jaar was het aantal kinderen, dat uitgezonden zou worden, reeds de 150 genaderd. Ondanks deze teleurstelling gaat de vereeni ging met haar arbeid gewoon door. De laatste speciale aardbeienveiling. Snel verloop der campagne. Donderdagmiddag zijn de laatste speciale vei lingen van aardbeien gehouden en daarmede be hoort het aardbeienseizoen 1940 weer min of meer officieel tot het verleden. De rampagne is dit jaar van heel korten dudr geweest. Op 20 Juni zijn de veilingen begonnen; het geheele sei zoen heeft dus slechts drie weken geduurd. Het eindigen van de exportveilingen wil echter niet zeggen, dat er nu geen aardbeien meer zijn. In tegendeel, het zal nog wel eenige weken duren, voordat de aardbeien niet meer aan de markt verschijnen, doch dit kwantum is zoo gering, dat het tegelijk met de groenten geveild wordt. Over den aardbeienoogst worden voor den aan vang van het seizoen allerlei voorspellingen ge daan, die echter dit jaar ver uiteenliepen. De op timisten beweerden, dat de oogst buitengewoon zou meevallen, doch een andere categorie liet zich zeer pessimistisch uit over den oegst. En nu aan het einde van het seizoen blijken de pessi misten goed gezien te hebben, want de oogst opbrengst is danig tegengevallen. Hoewel de vel den rijk gebloeid hebben blijkt de vruchtzetting niet naar wensch verloopen te zijn. Vele vruchten kwamen niet tot ontwikkeling. Ook het „rot" in de aardbeien was dit jaar van nogal omvang. Vorige week reeds waren er al verschillende tuin ders, die uitgeplukt waren en bij het ingaan van de derde week van de speciale veilingen werden al zeer veel doosjes aangevoerd. Voor vele tuinders loonde het toen de moeite al niet meed om de aardbeien per groote slof te veilen en zij voerden ze toen in de bekende doosjes aan, die niet alleen het aardbeienseizoen in- maar ook uitluiden. De prijzen waren dit jaar over het algemeen vrij goed te noemen en daarom is het temeer jammer, dat de oogstopbrnegst onder het normale bleef. De kwaliteit van de aardbeien liep zeer uiteen, wat uit onze dagelijksche overzichten duidelijk bleek. Na de eerste helft van het sei zoen was de kwaliteit voor het meerendeel mid delmatig. Op de markt van Donderdag waren de prijzen vrijwel hetzelfde als den dag daarvoor. IJSEl EMAILLE 21 dig19.50 26.50 PRIMA EMAILLE 21 dig EXAMENS. A. Adrichem en C. v. Hooff uit Heemskerk slaagden te Amsterdam voor het diploma Mulo A. VOETBAL. Zaterdagavond speelt een elftal der St. Josephs Gezellen eén voetbalwedstrijd tegen een elftal der St. Josephs Gezellen uit Castricum op het A.D.O.- terrein. Het programma voor ondag luidt: A.D.O.-comb.Hoofddorp Boys 4.30 uur. A.D.O. aHoofddorp Boys a 3. uur. Bijna onafgebroken heeft weken lang de zon eiken dag uit den strak-blauweh hemel geschénen. De maanden. Mei en Juni, wleke achter ons lig gen, hebben veel leed gebracht, maar moeder na tuur heeft den mensch zulk een stralend weer ge geven als zij ons slechts in deze prachtige maanden geven kon. De boschrijke omgeving van Velsen is weer als opnieuw verjongd te voorschijn gekomen door de gulle wijze, waarop de natuur door de zon bedacht geworden is. Alles ademt frischheid en bloei en in bosschen en parken, tuinen en weilanden geuren bloemen en valt er een weelde van kleuren te ge nieten. Wie nu een fietstocht maakt door onze mooie ge meente kan volop van dit schoons genieten. Zie eens dat prachtige stukje plantsoen nabij den Van Tuijl- weg, waar tal van bloeende heesters een ware symphonie van kleuren vormen. Fiets eens door onzen onvolprezen lusthof, het gemeentelijke park Velserbeek met zijn steeds wisselende aspecten, het frissche, jonge opgaande hout; de statige, oude lindenlaan en het speelsche gedoe van de jonge dieren, welke de hertenkamp bevolken. En ver geet ook niet via het wondermooie Boschweggetje in het Velserbosch langs het fraaie buitengoed Beeckensteijn te fietsen via den Kweekensteins- weg, welke op zijn beurt weer uitmondt in het verlengde van de P. C. Hooftlaan. Dit is een weg getje dat zich als vrijwel vergeten slingert door de weilanden langs den rand het bovengenoemde oude landgoed. Verder fietsende zijn de ruime weiden in de Santpoortsche dreven, wélke met een fraai groen tapijt bedekt zijn een ware lust voor het oog. Daar achter vormt het dichte gebladerte van de bosschen een donkere afsluiting, waarin hier en daar fraaie bloemenheesters voor een rustige ondgerbreking zorgen. Boven dezen donkeren zoom koepelt zich het uitspansel, zooals wij dit langs den zeekant zoo goed kennen; zware wolleen, van elkander ge scheiden door 'lichtende plekken of een stralend zonnetje, datons vertelt hoe er na regen steeds zonneschijn komen zal.... Een bekoorlijk panorama ontrolt zich voor het oog van den fietser, wanneer hij den Duin en Kruidbergerweg afrijdt in de richting van het land goed Duin en Kruidberg en nabij de halte Driehuis- Westerveid. Daar liggen tusschen den steilen Zui delijken duinrand van Westerveld, de lage gronden van Van Hoorn en den donkeren Noordrand van Duin en Kruidberg vele tuintjes, waar kleine tuin- dex-s en wellicht ook amateur-kweekers allerlei producten van den tuinbouw aan den donkeren zandgrond ontwoekeren. De reis vervolgend slaan wij op het kruispunt MiddenduinerwegDuin en Kruidbergerweg rechts af en volgen eerstgenoemden weg tot even voor het beschut gelegen natuurbad „Velserend" en vol gen dan den Bergweg met zijn steeds wisselende aspecten. Dit stukje natuxxr is eveneens een der uit gezochte plekjes natuurschoon in het Santpoortsche. „Pak vlug je rijwiel en vlieg er 's xxit! Als het zonnetje lacht in haar stralende pracht!zingt de A.N.W.B.-dichter. Zoo is het. Het Middenstandsoffer 1940. Comité tot herovering van zelfstandig bestaan. De di-ie Middenstandsorganisaties, de Koninkl. Nederl. Middenstandsbond, de Nederl. R.K. Midden, standsbond en de Christelijke Middenstandsbond, hebben zich beraad op. een z.g. Middenstandsoffer 1940. In verband hiermede verzoekt het plaatse lijke comité ons opneming van den volgenden op roep: VAK- EN STAND- GENOOTEN. In opdracht van het Centraal Comité Midden standsoffer 1940, samengesteld uit de hoofdbestuixr- ders der drie Middenstandsbonden is in de ge- 30.50 EDY EMAILLE grijs 21 dig. groen blauw rood reseda 21 dig. 52.00 B. K. EMAILLE reseda blauw enz. 23 dig. 41.70 ORU EMAILLE grijs 22 dig. 46.25 reseda blauw enz. 22 dig54.15 „DE STAD MAASTRICHT" Breestraat 136, Beverwijk (Adv Ingez. Nled.) meente Velsen opgericht een plaatselijk comité „Middenstandsoffer 1940". In dit comtié hebben zitting genomen de heeren L. M. van Noord, Kalverstraat 54 (voorzitter), G. van Telgen, Trompstraat 2 (secretaris), H. H. Meijer Wij kerstraat weg 16 (penningmeester), P. W. van Amersfoort Wijkerstraatweg 132 en P. Stuurman, Hoofdstraat 160 Santpoort. Subcomité's worden in alle deelen der gemeente opgericht waarna met den meesten spoed aan het werk kan worden gegaan. Middenstanders, de daad is thans aan u! Als volgende week de comitéleden een bijdrage vragen voor uw getroffen standgenooten, maakt u er dan niet van af met bezwaren. Laat uw hart spreken, bedenkt dat u nog alles behouden hebt, maar dat gij spoedig van helper kan vervallen tot geholpene. Zooals van zelf spreekt zullen giften van enkele guldens, zelfs van enkele kwartjes, in dank worden aanvaard. Doch men bedenke wel, dat zulke be dragen ook al komen zij in grooten getale binnen den ontzaggelijk grooten nood niet kunnen lenigen. Millioenen zijn 'veflorén gegaan.' aan b'estaaris'-' bronnen van dep middenstand. Wil deze daad beteekenis hebben, dan zal 'er vëêl geofferd moeten worden. Uit nood kan deugd ge boren worden, ook thans. Het is een eerezaak voor den geheelen zelfstandigen Middenstand, dat gij schouder aan schouder gaat staan met vak en standgenoot om onze collega's te helpen. Demoh- sti-eert uw dankbaarheid, dat gij gespaard bent ge bleven door gehoor te geven aan onzen oproep. „Marionetten" met Benjamino Gigli en „De heldhaftige Telefoniste''. Ben jamino Gigli en Paul Kemp in „Marionetten" In Thalia wordt van heden af de film ..Marionetten" vertoond, waarin de beroemde Italiaansche tenor Benjamino Gigli de hoofd rol speelt. Verdere medespelenden zijn o.a. Paul Kemp en Theo Lingen, Lucie Englisch en Car- la Rust. Omtrent Gigli en dan met betrekking tot deze film schrijft „Het Vólks-blad": De vo cale attractie in deze film is uiteraard Gigli. Hij ï's een begenadigd zanger, naar wien men steeds geboeid luistert. Bovendien heeft hij een populair blijspel-ensemble naast zich, waarmede men zich best zal kunnen vermaken. Theo Lingen is een ge routineerd en knap „Komiker", wiens hu moristische techniek nimmer faalt. Het verhaal is dat van den Italiaanschen tenor Mario Rossi, die door een toeval met een marionettentheater in aanraking komt. Dit theater kan niet optreden, omdat zijn gramofoonplaten gebroken zijn. Mario biedt aan zelf te zingen. Dit optreden redt het marionetten-theater uit een moeilijk parket, doch Mario Rossi komt er door in heel oneerbiedig gezegd, de kous op den kop. doch 'ster worden zij en. Mario het roerend, eens.. "Het is ëeri" genoeglijke film met veel humoristi- .che scènes en met knap en levendig spe!. Men zal echter bovenal genieten van de prachtige vocale muziek, die Gigli weet te bieden. In het programma is verder opgenomen de film ..De heldhaftige telefoniste", de geschiede nis van twee vriendinnen van het schakel bord. gespee.ld door Judith Allen en Alice Whi te. De intensieve werkzaamheid van de tele foonmeisjes en haar vindingrijkheid in nood gevallen wordt op deze film afgeschilderd. „Rigolboche" en „Bliksemflits". „Rigolboche" en „Bliksemflits". Het Rex Theater geeft deze week een tweetal films. Dé eene is de bekende Fransche x-olprent „Rigolboche" met Mistinguette, de bekende revue ster, in de hoofdrol. Rigolboche! Op ongeveer 5 K.M. van Dakar door kruist in volle zee een motoi'jacht de tropische wa teren. In de boot zit een gelukkig paar. Plotseling raakt de man zijn bezinning kwijt en grijpt de vrouw bij haar polsen. Het schijnt zelfs, dat hij haar ring van de vingers wil nemen. Om zich van hem los te maken gaat zij achteruit, de boot schommelt.... een lichaam valt in het water en verdwijnt in de golvenDe^ gevolgen van deze daad, welke zich tot een schijnbaar onoplosbaar mysterie verwikkelt, vervolgen de vrouw tot in haar nieuwen werkkring: De nachtclub „Le Gleria" te Parijs, waar deze Lina Bourget onder den naam van „Rigolboche" avond aan avond groote succes sen oogst als revuester. Di afwikkeling van het ver haal zullen we niet vertellen. Mistinguette bewijst in deze film, die geheel vervaardigd is in overleg met deze beroemde ster, welk een ras-artiste zij is, Voor de pauze vraagt Odeonfilm de aandacht voor Richard Arlen en Beverly Roberts in „Blik semflits" (Call of the Yukon), een film naar een Curwood-roman. De korte inhoud is als volgt: De schrijfster Jean Williams zoekt inspiratie voor haar werk in het hooge Noorden van Alaska, waar zij leeft in het Eskimo-dorp Topek. Ex-g rooskleurig is de toestand daar niet. Hongei-snood dreigt en daar mee gaat gepaard de mogelijkheid van een bezoek der wolven en wilde honden, die aangevoerd wor den door „Bliksemflits". De huidenhandelaar Hugo tracht Jean te bewegen zich met hem in te schepen op de boot, die haar naar veiliger ooi-den zal bren gen. Zijn pogingen zijn echter te vergeefsch. Kort daarna verlaten de Eskimo's het dorp, waai de toestand kritiek geworden is, nu de wolven en wilde honden de rendierkudde hebben aangevallen en verscheurd. Jean blijft over met Gaston Rogers, een half wilden blanken jager en met Firefly, een verlaten hond, Winkey, een gedresseerde raaf en twee jonge beertjes. Aanvankelijk weigert Jean nog' om te vertrekken, maar Gaston dwingt haar tenslotte door een list. Het is een barre sledetocht. De levensmiddelen- voorraad wordt angstig gering, zij ontkomen nau welijks aan een lawine en tenslotte, op het rivierijs, moet Gaston de honden lossnijden, als het ijs breekt. Op het nippertje kunnen zij zich redden op een eilandje, waar ondanks alle kommer en zorgen een liefdesverklaring van Gaston niet uitblijft. Een hevige storm belet hun terugkeer naar Nenana. Hugo wil, dat Jean Gaston verlaat en is van plan om met Firefly en Buck,, die evenals Jean en Hugo „opgevoed zijn in de beschaving", te ver trekken. Maar Bliksemflits en Gaston, de „onbe- sehaafden" zijn woedend en de spanning ontlaad zich in'een gevecht tusschen Hugo en Gaston. Gaston wint, maar Jean geeft toch aan Hugo den voorkeur en Gaston besluit om heen te gaan met Bliksemflits. Maar Firefly wil naar zijn „mannetje" terug en met Jean is het eigenlijk niet anders. Zij vinden Gaston, die heldhaftige pogingen doet om den wolfshond, getroffen door een vallenden boom, te redden. Vol liefde en teederheid verzorgt Gaston de hond en Jean bemerkt, dat onder Gaston's ruw;en bolster een gouden hart zit. Zij besluit dan ook óm bij Gaston te blijven' en als Hugo, beseffend, dat hij overbodig is, vertrokken is, zijn menschen en dieren in gelukkige harmonie vereenigd. GESLAAGD. Bij de. aan de R.K. M.U.L.O.-school gehouden examens slaagden onze plaatsgenooten H.A. Ewijk en A. v. d. Kley. voor het examen M.U.L.O. A. KAATSEN. WEDSTRIJD TE UTRECHT. Zondag 14 Juli zal te Utrecht, een kaatspartij worden gehouden, waaraan kunnen deelnemen clubs, aangesloten bij den Ned. Kaatsbond en buiten Friesland gevestigd. De Zijlstra-Wandel- balwedstrijd is vervallen, waarvoor deze wedstrijd in de plaats komt. Reeds hebben ingeschreven: Amsterdam, Hilversum, Utrecht, Zeist, Amers foort, Bussum en Haarlem. De Haarlemmers komen uit met de heeren De Graaf, opslag, Hibma, achterin en Pascal (of een ander) voorin. HONKBAL HET PROGRAMMA. Het programma vermeldt o.a. de volgende wed strijden: Zaterdag: le klasse: A.F.C.Haarlem, Ajax—H.H.C. en Blauw WitE.D.O. 2e klasse: H.C.K.—R.C.H. en Quick—H.H.C. II. 3e klasse: R.C.H. IIL-E.D.O. III. Zondag: le klasse: H.H.C.—Ajax.' 2e klasse: T.H.B—Schoten, E.D.O. II—Haar lem n en E.H.S.—Zeeburgia. 3e klasse: Celerltas—H.C.K. II, Haarlem IIL— H.H.C. III, R.C.H. nE.D.O. IV, Spaarnevogels Schoten II en Hercules—E.D.O. V. De drie Haarlemsche eerste-klasse negentallen komen dus deze week alle drie in het veld. H.H.C. zelfs twee keer. Haarlem en E.D.O.die de eerste en tweede plaats bezetten, gaan op bezoek bij resp. A.F.C. en Blauw Wit, die de onderste en op één na onderste plaats innemen. We verwachten dus niet anders dan een overwinning der Haar lemmers. H.H.C. en Ajax ontloopen elkaar niet veel. We achten de mogelijkheid, dat Ajax Za terdag en H.H.C. Zondag wint, wel het grootst. De ontmoeting H.H.C.—Ajax heeft Zondagmid dag kwart over twee in het Noorder Sportpark H.C.K—R.C.H. wordt Zaterdagmiddag drie uur, eveneens aldaar gespeeld, T.H.B.—Schoten en E.D.O. IIHaarlem II Zondagmorgen 10 uur, E.H.S—Zeeburgia 2 uur. WATERPOLO. UITSLAGEN. (HEEREN). V.Z.V. II—D.W.R. II Otter II—Vest Poelmeer II—A.Z.C. II (DAMES). Otter IOtter II 2—6 4—3 4—1 10—0 wat verwikkelingen. Een Amerikaansch journalist TOURNOOI VAN H.P.C. TE HEEMSTEDE. Ter gelegenheid van den competitiewedstrijd H P. C. U. Z. C., die a.s. Zondagmiddag in de zwem- vijfers Groenendaal plaats heeft, organiseert H.P.C een polotournooi. Gedurende het weekeinde is U.Z.C te gast bij H.P.C.aangezien zij aterdag a.s. ook krijgt eerst, I een competitiewedstrijd in de Houtvaart tegen D. W: R. moet spelen. De spelers van U.Z.C. wc> bij de leden, van H.P.C.ingekwartierd, om-Zo; hun tweeden wedstrijd, eveneens voor de co* ilie, te spelen in Groenendaal tegen H.P.C. De Heemstedenaren hebben hierin aanleg gevonden om een polotournooi te organise* waaraan tevens zullen deelnemen D.W.R. en V; Er zal gespeeld worden in twee ronden mei winnaars- en een verliezersronde. In de speelt het eerste dames-zevental van H.P.C. t» de V.Z.V.-dames. De belangrijkste wedstrijd van het tournoo; ongetwijfeld de competitiewedstrijd van H.P.C. fc U.Z.C. worden. In Utrecht wisten de H.P.C.fa winnen: thans zullen de U.Z.C.'ers ongetwj; revanche willen nemen. Dat zij inmiddels aan fa. hebben gewonnen blijkt wel uit het feit, dat Amsterdam van Het IJ. de Nederlandsche kamp;; ploeg, wisten te winnen. WIELRJJDEN Schulte in Amsterdam geklopt Het programma, dat Donderdagavond op Stadion-wielerbaan te Amsterdam werd verrel heeft ongetwijfeld velen teleurgesteld. Het begon na tien ronden met een lek bandje Wals, die zich hierdoor niet liet ontmoedigen en; spoedig op zijn oude plaats had genesteld. J daarop gaf Schulte blijk, niet in den gewenst vorm te zijn. Reeds spoedig werd hij aangev; door Bakker, Dezen niet al te zwaren aanval, hij evenwel niet afslaan; hij raakte even los zijn gangmaker, hetgeen hem ook nog een lap zorgde van Zwartepoorte. Hiervan wist hij zie: eenige ronden evenwel te herstellen; vrijwel zor eenigen strijd kon hij Zwartepoorte wederom a; zich werken. Doordat Bakker en Bosland zich terstond bij begin op veiligen afstand naar voren hadden werkt, reden zij een vrij regelmatigen wed;: zonder ernstig bedreigd te worden. Toen ongeveer de helft van den wedstrijd^ verreden, verhoogde Wals zijn tempo; hij passes Zwartepoorte, om vervolgens op Bakker af te' venen. Het vlotte evenwel niet bijster tuss; Wals en zijn gangmaker Kaeser. Hetgeen tot ge had, dat Wals van zijn fiets stapte en den t: De wedstrijd had hierna vrijwel alle aantré: lijkheid verloren. Regelmatig draaiden de an: renners de nog resteerende ronden, zonder evet eenigen noemenswaardigen strijd te leveren, zo: pas in de voorlaatste ronde nog van een goede; ging om tot den aanval over te gaan, gesproken! worden. Hierbij gelukte het Zwartepoorte i«i laatste sprint Bakker te passeeren. De rest van het programma vermeldde eéni demwedstrijd, die ook tegenviel, omdat de p] PronkKors voor de overigen te sterk bleek, j dat deze in alle ritten als eerste over de eindstf. kwam. De uitslagen luiden: Eerste rit tandem wedstrijd voor amateurs eii afhankelijken, over 1500 Meter (drie ronden). PronkKors, 2. MiddelinkVerdonk, 3. Kuype Houtzeel, 4. PruysWinterink. Tweede rit: 1. PronkKors, 2. Middelink—V; donk, 3. KuyperHoutzeel, 4. PruysWintering Derde rit: 1. PronkKors, 2. PruysWinter: 3. Middelink—'Verdonk, 4. KuyperHoutzeel. Wedstrijd voor amateurs over 10 K.M. (20 ronè met vier klassementen: 1. Laan 8 punten, 2. Boheemen, 7 pnt., 3. Siebeling 7 pnt. Wedstrijd met motorgarigmaking voor beroe rijders, te verrijden over 75 R,M. (150 ronden). Bosland (Wiersma) 1 uur 34.4 sec.; 2. .Zwartepo; op 495 Meter; 3. Bakker op 650 Meter; 4. Schi op 990 Meter. Wals werd door de jury gestraft met een ge boete van f 25 wegens het staken van den strijd. VOETBAL. HET BONDENTOURNOOI VOO ROTTERDAM. A.s. Zaterdag Utrecht—Haarlem. De stedencompetitie ten bate van Rotterdt wordt Zaterdagmiddag te Utrecht besloten it den wedstrijd UtrechtHaarlem. Het gewijzigd Haarlemsch elftal is als vol samengesteld: Doel: Wille (E.D.O.). Achter: Zandstra (E.D.O.) en Drijver OH.F.C Midden: Van der Gevel (V.S.V.), De Vr' (V.S.V.) en Flack (H.F.C.). Vóór: Spek (E.D.O.), Biesbrouck (R.C.H.), V; der Hulst (Haarlem), Balvers (V.S.V.) en Ninab (Haarlem). Het programma voor Zaterdag eii Zondag. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Blauw WitHeracles. Juliana—G. V. A. V. AFDEELING II. Groep A: Feijenoord—Hermes-D.V.S. (Zaterdag 6 ui oude Feijenoord-terrein Dordtsche Straatwe? AFDEELING IV. Groep A: Willem IIP.S.V. (Zaterdag half zes). AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. VRIJDAG 12 JULI Bioscoop De Pont, 8 uur: ,,'t Zit in de lucht" t .Arizona vechters". Rex Theater, 8.15 uur: „Rigolboche" en „BID semflits". Thalia Theater 8 uur: „Marionetten" en „D heldhaftige telefoniste". ZATERDAG 13 JULI Bioscooptheaters, zelfde programma's als Vri; dag 12 Juli. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 12 JULI Luxor Theater. Breestraat: „Twee onmisbare vrov wen" en „Bankroovers". 8 uur. ZATERDAG 13 JULI Luxor Theater, Breestraat: „Twee onmisbai vrouwen" en „Bankroovers", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 12 JULI Rembrandt Theater: „De regen kwam", 2.30, en 9.15 uur. Palace: „Het complot der 39 stappen", 2, 7 ei 9.15 uur. Luxor Theater: „Kameraden van de straat", 2.5( 7 en 9 uur. Frans Hals Theater: „Vooruit met de geit' (geprol.). 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum. Tentoonstelling van werke an Haarlemsche schilders 10—4 uur. Museumschip „Klein Artis", Spaarne by di Lange brug. 9 v.m—9.30 n.m. ZATERDAG 13 JULI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avona Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werke: n Haarlemsche schilders. 104 uur. Museumschip „Klein Artis", Spaarne bij di Lange brug. 9 v.m.9.30 n.m.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2