P. DE VRIES H" SEIZOEN-OPRUIMING Zomerjapormen P SANTPOORT Litteraire Kantteekenmgen. Kennisgeving Bosco N.V. 18 Rijksstraatweg GEHEEL GEBIT vanaf/35.- LUIDSPREKERS S. J. FRANKE, KLEED ING MAG A ZIJN CREMATIE IS NIET DUUR GROOTE UITVERKOOP in 'T OPKLAPBEDDENPALEIS „CEBUCO" Concert van Harmoniekapel en „Zanglusi'9. De besturen van de Beverwijksche Harmonie kapel en van het Mannenkoor „Zanglust" hebben besloten een gecombineerd concert te geven in de muziektent op het C. H. Moensplein. Dit gezamenlijk optreden zal in het eind van de maand Juli plaats vinden. Jeugdbond voor Onthouding. Ook de plaatselijke af deeling van den Jeugd bond voor Onthouding heeft haar werkzaam heden hervat. Het programma, dat voor de maan den Juli en Augustus is vastgesteld, luidt als volgt: Zondag 21 Juli een dag-tocht naar Bak» kum; Zondag 28 Juli een tocht naar 't Zwet waar men den geheelen dag zal blijven; Zondag 4 Augustus staat een avond-wandeling op het pro gramma. Op Zondag 11 Augustus wordt tezamen met de afdeeling Haarlem een dag-tocht naar Volendam gemaakt. Zondag 18 Augustus zal de afdeeling een stranddag in Egmond hebben. Een bonte-avond in het clubgebouw aan de Adrichem- straat besluit het programma voor Augustus. Postzegelverzamelaars aan den arbeid. In de ledenvergadering van de yereeniging van postzegelverzamelaars „De Philatelist" is besloten het werk op den ouden voet voort te zetten en weer geregeld op iederen Vrijdag om de veertien dagen in gebouw „Adrichem" bijeen te komen. Ook de rondzendingen van de postzegelboekjes zullen hervat worden. De heer Luttik werd tot directeur van de rondzending aangewezen en de heer Bakker tot secretaris. Besloten werd meer propaganda te maken om het ledental op te voeren. Voorts werden in deze geanimeerde vergadering de statuten en het re glement vastgesteld. Bepalingen voor duivenhouders. De aandacht der duivenhouders wordt nog- inaals gevestigd op het bepaalde in paragraaf 3, 4, 5, 6 en 7 van de verordening op het gebied van berichtgeving en fotografeeren; inhoudende: Hij die duiven, die geschikt zijn voor het over brengen van berichten (postduiven), daadwerke lijk in zijn bezit heeft moet aangesloten zijn bij een door den Duitse hen weermachtsbevelhebber in Nederland toegelaten postduivenbond of -ver een iging. Hij die duiven, die in het algemeen in goed af gesloten ruimten gehouden worden (slagduiven), daadwerkelijk in zijn bezit heeft, moet een lijst van deze duiven opmaken. De lijst moet, van de handteekening van den houder voorzien, zicht baar in het slag opgehangen worden. Een af schrift van deze lijst moet aan den burgemeester der gemeente, waar zich het slag bevindt, worden overhandigd. Bij verandering in den voorraad gehouden dui ven zijn bovengenoemde bepalingen van overeen komstige toepassing. Is een duif gestorven, dan moet de poot, waar aan de ring zit, bij het eerste lid worden afge sneden c-n met den ring ingeleverd worden. Het is verboden duiven van eiken aard vrij te laten vliegen. Hij bij wien een duif binnenvliegt of die op andere wijze een duif daadwerkelijk in zijn bezit krijgt of vindt, moet deze met de zich mogelijk bij de duif bevindende berichtkokers en mededee- lingen, aan den dichtsbijzijnden burgemeester af geven. Pootringen en dergelijke mogen niet wor den afgenomen. Zwemwedstrijden voor de jeugd. Bij de gehouden trainingswedstrijden van de Heemskerksche Zwemclub heeft de 14-jarige Rinus Oldenkamp 50 M. schoolslag in 44 sec. gezwommen, nadat twee meisjes ook reeds beneden de 45 sec. waren gebleven. Oldenkamp kwam door zijn mooie prestatie in het bezit van de uitgeloofde medaille. De uitslagen van de andere wedstrijden waren: Balspel meisjes: 1 Jannie Nolten 19 p., 2. Willy v. Eerden 14 pnt. Afvalwedstrijd: 1. Annie Meyer, 2. Jansje Hagen doorn. Balspel jongens: 1. C. Stapper 17 p., 2. T. Palles- sen na beslissing met J. v. d. Winden 15 p. Afvalwedstrijd: 1. J. Goossens, 2. R. Olden kamp. Op Zondag 21 Juli wordt voor de eerste maal diploma-zwemmen gehouden. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN KENNEMERLAND. KennemersKinheim (97). De tweede wedstrijd om het kampioenschap van Kenneiuerland tusschen Kennemers en Kinheim is na een weinig mooien kamp in een 97-overwin- ning voor de roodzwarten geëindigd. Er werden niet minder dan 18 doelpunten gescoord, waarvan er echter twee wei-den geannuleerd. Deze korfbal- cïjfers vormen wel het bewijs, dat aan de beide ver dedigingen nogal wat gehaperd heeft. De eerste drie doelpunten had Kinheim's doelman bij sneller rea- geeren kunnen voorkomen. De Kennemers brachten een geheel verjongd elftal in hel veld, waarvan de voorhoede wei het meest voldaan zal hebben. Van Luin opende de score met een hard schot. Aan den anderen kant kon Zoontjes ternauwernood een kogel van v. d. Kant stoppen. Horeman doet het echter beter; hij passeert opnieuw Kinheim's doelman (20). Bij een mooi opgezetten aanval kopt Kuilenburg het leder langs Zoontjes (21). Kinheim maakte even later gelijk door Prins, die profiteerde van een ver keerd opstellen der jKennemers-backs. Verbeek scoort hierna opnieuw, dank zij een fout van den keeper; Horeman geeft uit een strafschop wegens hands aan Kennemers met 42 de leiding Nog voor de rust voerden Horeman en Bleeker den voor sprong op tot 62. In de tweede helft werd de score weer direct ge opend door Bleeker, na keurig afgeven van Hore man (72). Dan verkleint Michel den achterstand (73). Kalf brengt den stand op 74; direct hierna maakt Verbeek er weer 84 van. Uit een corner passeert de spil keeper Zoontjes opnieuw (85) Verhoofdstad reduceert den voorsprong van Kenne mers tot 86. Vlak voor het einde scoort Semeins weer voor Kennemers en Verhoofstad voor Kinheim. Einde 9—7. VISCHCOLLEGE „HET KARPERTJE" Zondag heeft het vischcollege „Het Karpertje" deelgenomen aan een 'vischconcours te Akersloot, uitgeschreven door de vereeniging „De Sander". De uitslag van den corpswedstrijd luidt als volgt: 1. Morgenstond, Uitgeest; 2. Het Karper tje, Beverwijk, 3. Alkmaar, 4. Purmerend, 5. Uit geest A.H.B., 6. Castricum, 7. „De Sander", Aker sloot. In den personeelen wedstrijd bezetten de leden van het „Karpertje" de volgende plaatsen: l. J. Stals, 4. W. van Waveren Sr., 7. J. Bosch, 8. C. Bosch, 9. G. Grapendaal, 10 C. Kater, 11 J. Maen- hout, 12 J. Jansen, 13 J. Bols, 14 J. Zuidersma, 15. B. Kleine, 17. J. Castie, 19. J. Kloos, 20. J. J. Haaf- jes, 22. W. van Waveren Jr. NIEUWE ZAAK IN DE ZEESTRAAT. Zaterdagmiddag heeft de heer C. H. Uitendaal in het perceel Ze°straat 19 een keek- en banket zaak geopend. Het interieur alsmede de etalages zien er aan trekkelijk uit. Dit zelfde kan gezegd worden van de uitgestalde smakelijke producten. De nieuwe zaak genoot veel belangstelling, Za terdagavond was het er bepaald druk. Dat was voor den ondernemer dus een bemoedigend begin VERSCHE VISCH. Heden zou op den afslag te IJmuiden een groote partij versche visch, afkomstig uit Denemarken, worden aangevoerd. Deze partij weegt in totaal 10.000 K.G. en bestaat uit verschillende soorten visch. Marktberichten en besommingen. SCHEVENINGEN, 15 Juli. Hedenochtend was er geen aanvoer van versche visch uit zee. Aan de markt waren eenige partijtjes visch uit Denemar ken. De noteeringen hiervan was: Vei'sche makreed f 8.9.per kist van 20 k.g. Schol f 79.per kist van 20 k.g. Middel Schelvisch f 1719.p. kist van. 30 k.g. Groote schelvisch f 20.per kist van 30 k.g. Gullen f 10.12.50 per ikst van 25 k.g. Geep f 12.per ikst van 35 k.g. Levende bot f 0.750.80 per k.g. Snoekbaars f 0.450.50 per k.g. IJMUIDEN,, 15 Juli. Makreel f 18.75—16.50, wijting f 17.5016.50, kleine schol f 36.22.50, ka beljauw f 29.f 27.—, koolvisch f 21.19.50, kleine schelvisch f 29.27.50, bot f 31.5030.Alles per 50 k.g. Tarbot f 1.601.35, snoekbaars f 0.500.41, snoek f 0.34—0.19, baars f 0.22—0.11, blei f0.15- 0.12. Alles per k.g. Schoolzrwemwedslrijden V. Z. V. Evenals in 1938 en de jaren daar aan vooraf gaande zal de V.Z.V. voor de" scholieren te IJmui den weer zwemwedstrijden houden in de zwemin richting „De Heerenduinen" aan den Velserduin- weg te IJmuiden-Oost. Het programma is zoodanig gekozen, dat alle leerlingen tot 13 jaar en van 13 t.m. 16 jaar in groepen zijn ingedeeld. Voor beide leeftijden is in een estafette over 3 x 50 M. een wisselbeker be schikbaar. Deze bekers zijn thans in het bezit van de R.H.B.S. en de Ds. H. W. Creutzberg-school. Be halve de zwemnummers zal in schoolverband als slot van de wedstrijden een of meer polo wedstrijden gespeeld worden. Eventueel zouden twee scholen gecombineerd een team kunnen vormen. De wed strijden zullen Vrijdagavond 19 Juli a.s. te 6 uur aanvangen. Er zullen geen inschrijfgelden geheven worden; voor elk nummer is een medaille, beker of diploma beschikbaar. Het programma is als volgt: 1. 25 M. schoolslag meisjes tot 13 jaar. 2. 25 M. schoolslag jongens tot 13 jaar. 3. 50 M. schoolslag meisjes 13 t.m. 16 j. 4. 59 M. schoolslag jongens 13 t.m. 16 jaar. 6. 50 M. borstcfawl meisjes 13 t.m. 16 jaar. 6. 50 M. borstcrawl jongens 13 t.m. 16 jaar. 7. 3 x 50 M. vrije slag estafette voor jongens 13 t.m. 15 jaar. 8. 3 x 50 M. vrije slag estafette voor jongens boven 15 jaar. 9. 100 M. schoolslag meisjes 17 jaar en ouder. 10. 100 M. schoolslag jongens 17 jaar en ouder. 11. 100 M. borstcrawl meisjes 17 jaar en ouder. 12. 100 M. borstcrawl jongens 17 jaar en ouder. 13. Waterpolowedstrijden in schoolverband. Voor de abonnementhouders der „Heerenduinen" 1. 50 M. schoolslag meisjes t.m. 16 jaar. 2. 50 M. schoolslag jongens t.m. 16 jaar. 3. 50 M. borstcrawl meisjes t.m. 16 jaar. 4. 50 M. borstcrawl jongens t.m. 16 jaar. 5. 50 M schoolslag dames 17 jaar en ouder. 6. 50 M. schoolslag heeren 17 jaar en ouder. 7. 50 M. borstcrawl dames 17 jaar en ouder. 8. 50 M. borstcrawl heeren 17 jaar en ouder. Laatstgenoemde wedstrijden zijn uitsluitend voor de abonnementhouders van het zwembad „De Heerenduinen". Inschrijvingen worden ingewacht aan de cassa van dit zwembad. Elke abonné doet natuurlijk mee. JUBILEUM BIJ DE POSTERIJEN. De brievenbesteller J. Zaal herdenkt Dinsdag ,.s. den dag, waarop hij voor 25 jaar als zoodanig bij P.T.T. in dienst trad. CONCERT. Woensdag a.s. wordt in het Rijkenspark het eerste zomerconcert gegeven. Het fanfare-korps „Wilhelmina" zal dan ten gehoore brengen: De 5-rivieren marsch P. F. de Kort La féte triomphale J. L. van Dam Firenza Gabr. Alier Colonel Bogey, marsch Kenneth J. Alford With sword and lance, marsch H. Stai'ke Ouverture Joyeuse (de Kéler Béla) arr. M. Kessels La valleé tragique Jean Filleul Dans de jardin d'un Monastère W. Ketelbey Champion Marsch S. W. Ord Hume, arr. Molenaar. PERSONALIA. Voor het middenstandsdiploma is geslaagd onze plaatsgenoot, de heer C. Wesselman. Hevige gevechten boven het Kanaal. Optreden van Duitsche jachttoestellen. Het D. N. B. meldt: Bij de aanvallen van Duitsche gevechtsvliegtuigen op Britsche schepen in het Kanaal, die in het legerbericht van Zondag worden vermeld, is het, naar van bevoegde zijde nog wordt medegedeeld, tot zeer zware luchtgevechten geko men, waarbij de Duitsche superioriteit aan perso neel en materiaal duidelijk aan den dag is getre den. Niettegenstaande de naar getal zeer groote overmacht van den vijand, gelukte het aan Duitsche jachtvliegtuigen in drie verschillende gevechtshan delingen in totaal tien vijandelijke toestellen neer te schieten, terwijl van de optredende Duitsche toe stellen er slechts een verloren ging. In het voor naamste gevecht stootten negentien Duitsche jacht toestellen van het type „Bf 109" op veertien vijan delijke vliegtuigen van het type „Hurricane". Den Duilschen jachttoestellen gelukte het hierbij zes Hurricane-toestellen te vernietigen. Tijdens een tweede gevecht ontmoeten tien Duit sche jagers, wedei-om van het type „Bf 109", acht tien Spitfire-vliegtuigen, waarvan er twee werden neergeschoten, terwijl hierbij een Duitsch vliegtuig verloren ging. In een derde gevecht op een andere plaats werden wederom twee Spitfire-vliegtuigen neergeschoten. Van bijzondere beteekenis is hierbij de omstandigheid dat het hier luchtgevechten be treft tusschen constructies, die voor hetzelfde doel gebouwd zijn. Ook de Engelsche constructeurs wa ren er dus op bedacht hun toestellen zoo snel mogelijk te bewapenen. Het Duitsche ontwerp heeft echter tegenover de beide, door den vijand gebruik te typen, niettegenstaande een groote minderheid naar getal, in de hand van uitstekend geschoolde piloten zijn superieure kwaliteit opnieuw kunnen bewijzen. MARKT ALKMAAR. 13 Juli. Aanvoer 959 K.G. boter van y2 K.G. Groothandel: 7782y2. Kleinhandel 85—871/2- Handel matig. Aanvoer eieren. 10.000 kippeneieren 44.35 per 100 stuks. Eendeneieren 753.25. Handel matig. De Camera Obscura in een tweede luxe editie. Haarlem. De Erven Bohn. ET feit dat Hildebrand's Camera het vorige jaar haar eeuwfeest vierde, heeft, wat die viering betreft, door omstan digheden buiten ieders wil en voorne men niet die publieke opmerkzaamheid gehad, die men gehoopt en gewenscht hacl. Optocht en feestelijkheid moesten door den ernst der wereldgebeurtenissen worden uitge schakeld en zoo bleef er. de herdenking in pers en redevoering uitgezonderd, slechts de groote feestuitgaaf der Camera, door de Haarlemsche uitgevers op touw gezet, over, als een blijvende herinnering aan die wel zeer bijzondere zeld zaamheid dat een Hollandsch belletristisch werk gedurende honderd jaar gelezen bleef en in die eeuw veertig drukken beleefde. Voor die feestuitgaaf hadden de uitgevers hun beste beentje voorgezet en er de medewerking- voor ingeroepen van den bekenden teekenaar Jo Spier, die den geest van den honderdjarigen tekst met dien van den twintigste-eeuwer te ver luchten kreeg. Hildebrand's bewonderaars hebben die vrij kostbare luxe uitgaaf zelfs zoo goed op genomen, dat ze, naar de uitgevers mededee- len, vrij spoedig uitverkocht was, hetgeen een bijzonder compliment beduidt zoowel voor hun inzicht, als voor de koopers, die zich zelfs in donkere tijden niet het genoegen wilden ontzeg gen het boek dat hun genegenheid bezat, ook in feestkleedij te bezitten. En zoo zal het inzicht van de eersten ook nu wel juist blijken, nu een nieuwe, iets versoberder editie, thans met een honderdtal uitgekozen teekeningen van Spier, de wereld ingaat, tegen een prijs die iets meer dan een derde van de groote jubileumsuitgaaf be draagt. De lezer zal niet verwachten dat er hier over de litteraire beteekenis van de Camera iets nieuws gezegd wordt. Dat de levenskracht van het boek meer in de gecomponeerde familiever halen (Stastok, Kegge, Witse) berust, dan in den essayvorm der persoonstypeeringen, is een meening, waarvan ik reeds vroeger getuigde, dat ik ze deelde. In die verhalen boeit Beets nog steeds, ondanks een geringe dosis sentimentaliteit, in zijn jeugd jaren in de mode, door een verbluffend rake psychologie der optredende figuren, een hartelijk zich inleven in het wezen der beschreven per sonen en een eenvoud van dialoog die voor dien tijd baanbrekend geacht kan worden. Men las en herleest thans die stukken met onverminderd genot en wordt er slechts bij hooge uitzondering aan herinnerd met honderdjarigen te doen te hebben. In de essays daarentegen zit voor mijn gevoel een dor en droog element, ze vertoonen veelal een moeizaam „gemaakt" zijn en missen de hartelijkheid, het uit het hart geschrevene, der familievertellingen. In de laatste steekt iets van den modernen artist, in de eerste vermoedt men den ouderwetschen nutslezer. En wat den stijl dier kleinere stukken aangaat zal men in derdaad Beets achter Potgieter en Busken Huet moeten blijven stellen. Maar met dat al blijft de Camera liet natio nale boek bij uitnemendheid. Zelfs waar het aesthetisch te kort schiet weerspiegelt het ons Hollandsch karakter, waardoor zijn populariteit gerechtvaardigd wbrdt. De teekenaar heeft dat begrepen en niet naar grappigheid gezocht, waar ze niet te vinden zou zijn geweest. Hij heeft zich als illustrator be hendig op de vlakte gehouden en kon volkomen volstaan met het oproepen van beelden die aan de eerste helft der vorige eeuw herinneren. De pijpekrul en de bakkebaard zijn daarbij onmis bare ingrediënten gebleken. De mannenbroeders uit het Stastok-Kegge-Witse-ensemble zijn van één stam: groote, ronde koppen met meer of minder langharige wangfranje. De oudere hee ren konder inderdaad broers zijn. En dat klopt met de voorstelling die wij op den dag van vandaag ons van dien voorbijen tijd kunnen ma ken. De geest van Hildebrand's tijd is in veel van de illustraties gevaren: waar de lastige Nurks met de twee studentjes door den Hout wandelt, waar de Groote Markt, bij de kerk, een typeerend stadsbeeld uit de vorige eeuw oplevert, is de teekenaar geheel in zijn materie. Een aller aardigst blad is dat waarop Dr. Deluw door den tuin van zijn vriend loopt te puffen (pag. 140). Iets verder van huis gaat de teekenaar onzer dagen, als hij de eigen groote genegenheid en bewondering- voor de oude Japanners door Beets' meesterwerk vlepht. Dat worden dan intusschen wel bladen vol van die geraffineerde luchtig heid waar men in onze kunst van een eeuw te rug nog geen weet van had. En waar Dolf van Brammen onder een weelde van jonge takken en twijgen naar de wegwan delende jonge dame staat te kijken, zou men be reid zijn straks zijn plaats door een van Ho- kusai's poppetjes te doen innemen. Het voorafgaande zal genoeg zijn, om aan te toonen dat ook met deze minder kostbare feest- editie iets bereikt is dat zich voor een typisch Hollandsch geschenk aan de jeugd en den ouder dom leent. Ook buiten de scholen blijft de Ca mera gezonde en waardeerbare lektuur. Hannibal over den Helicon? Een nieuwe dichter-generatie en haar werkelijkheid, door Anthonie Don ker. Arnhem. Van Loghum Slaterus' U. M. Wat Hannibal met den Helicon te maken heeft? „Dreigt Hannibal, met zijn gansche logge legermacht in dezen tijd over den Helicon te trekken, als eertijds over de Alpen, en viert hij zijn lompe triomfen?" De schrijver stelt deze vraag, omdat hij vreest dat de poëzie der werke lijkheid thans een zwaarderen trek op de dich ters uitoefent dan meestal het geval was en om dat hij daarin een riskante zaak ziet, wijl ook de poëzie der werkelijkheid slechts reden van be staan heeft waar ze tevens de werkelijkheid der poëzie bevat. In dit werk heeft de schrijver een aantal criti- sche essays over jongere dichters verzameld; ik hoop daarop in 'n volgend kroniekje terug te ko men, omdat, dit zij reeds thans vastgelegd, men in Anthonie Donker een rustig motiveerend be- oordeelaar der dichtkunst vindt die zich boven dien zelf op den Hollandschen Helicon tehuis gevoelen zal. Voor den belangstellende in onze litteratuur is zulk een geleide met leering te aanvaarden. Voor den buitenstaander moet die ontzettende massa gedichten, die steeds door geproduceerd wqrdt en, naar men algemeen beweert, slechts spaarzaam gelezen en bij uitzondering gekocht, wel een vreemde vertooning zijn. Hem moet dat conglomeraat van tijdschriften, groepen, onder linge waardeering en afbraak, indeeling in perio den en verwantschappen, wel den indruk blijven geven dat hij er buiten staat, dat het een vreemd onder-onsje, een afgebakend tei'rein, zoo als dat der postduivenhouders of der postzegel verzamelaars, is. Hetgeen te betreuren en waar aan door selectie verbetering aan te brengen is. Donker's werk kan daartoe bijdragen J. H. DE BOIS. Hiermede betu.gen wij on zen oprechten dank aan faxxiilie, buren, vrienden exx kenxxissen voor de deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen Vader, den heer G. C. BEDEKE. Farn. BEDEKE. Bakkum, Juli 1940. V oeruardappelen, Mergkoolplanten. Meerstraat 68, Beverwijk, Terrein Vrije Veiling. Tandheelk. Instituut Haarlem-N. Telef. 16726 Spreekuren: Iederen morgen van 912, Behalve Donderd. Dinsdag- en Donderdagavond van 78 y». Pijnloos trekken inbegrepen. PROVINCIALE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VLSSCHERI.J SLACHTVERBOD VOOR VARKENS. Het Rijksbureau voor dc Voed selvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat met ingang van Maan dag, 22 Juli 1940 het slachtver bod voor varkens zal worden uit gebreid over de provincies Fries land. Drente. Overïjsel en het grootste gedeelte van Gelderland, terwijl in de provincie Noord-Hol land de gemeente Urk onder het slachtverbod zal komen te vallen. Het slachtverbod zal dan gelden voor het volgende gebied: de pro vincie Nooi-d-HoIland. uitgezonderd de gemeenten: Texel, Vlieland en Terschelling; de provincie Zuid-Holland, met uitzondering van de gemeenten Ahbenbroek, Beyerland (Nieuw), Beijerland (Oud)t, Beijerland (Zuid), den Bommel, Brielle, Dirksland, Geèrvliet. Goedereede. Goudswaard, Heenvliet, Heinen- oord. Hekelingen, Hellevoetsluis, Helvoet (Nieuw), Herkingen, Klaaswaal, Melissant, Middelhar- is, Mijnsheerenland, Nieuwen- hoorn, Numansclorp, Ooltgensplaat, Oostvoorne, Ouddorp, Oudenhoorn Piershil, Rockanje, Rozenbui" Somrnelsdljk, Spijkenisse, Stad aan 't Haringvliet. Stellendam, Tonge (Nieuwe), Tonge (Oude), Vierpol- ders, Westmaas, Zuidland en Zwar- tewaal; de provincie Utrecht; de provincie Gelderland, met uitzondering van de gemeenten: Druten, Appeltern, Ewijk, Horssen, Dreumel, Heerewaarden, Wamel, H'edel, Driel, Ammerzoden, Kerk wijk, Brakel, Gameren, Haaften, rwenen, Nederhemert, Poeder- oijen, Rossunx, Zuilichem en Zalt- bommel de provincie Overijsel; de provincie Drente, met uitzon dering van de gemeenten: Eelde, Peize en Roden; de provincie Friesland, met uit zondering van de gemeenten: Ame land en Schiermonnikoog. In dit gebied zal door de Neder - landsche Veehouderijcentrale ont heffing van het verbod worden verleend voor de slachting van var kens. welke door deze Centrale be schikbaar worden gesteld aan de daartoe aangewezen centrale slachtplaatsen, welke behoudens de reeds in de publicatie van 5 Juli j.l. genoemde gevestigd zijn in de olgende gemeenten: Akkrum, Bolsward, Buitenpost, Dokkum, Drachten. GoiTedijk, Harlingen, Leeuwarden, Sneek, Wolvega. As sen, Meppel.Hoogeveen, Dieverbrug Emmen. Coevoi-den, Gieten, Al melo, Hengelo (O.), Enschede, Ol- denzaal, Goor, Holten, Deventer-, WIjhe, Zwolle, I-Iardenberg, Kam pen, Steenwijk, Wageningen, Ren- kum, Arnhem, Ede, Rheden, Zut- phen, Apeldoorn, Harderwijk, Èl- bux-g, Box-culo, Nijmegen, Epe, Groenlo, Winterswijk, Aalten, Dinxpei-lo, Doetinchem, Zevenaar Lobith, Tiel, Culemboi-g, Gelder- malsen. In deze gemeenten zijn wederon: de openbare abattoirs of de ge meentelijke noodslachtplaatsen er enkele gevallen particuliere slachterijen aangewezen. De voor iedere centrale slacht plaats aangewezen commissie uit de slagei-s en/of grossiers moet een opgave van de varkens, noodig in de week van 2227 Juli a.s.. Maandag. 15 Juli vóór 12 uur bij den directeur van het abattoir e.q. het hoofd van den Vleeschkeu- ringsdienst indienen. uit Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 cf. (uitsluitend bij vooruitbetaling) DAGMEISJE gevr. per 29 Juli. Adres te vernemen bur. v. d. blad. AFWSZIG t. m. 30 JULI -> Adveiteeit -> in dit Mad Doe dubbel zoo lang met de schoenen die U hééft... wie weet, wanneer U nieuwe krijgt! Poets ze dage lijks met ERDAL, dat houdt het leder soepel, stetk en duur zaam Erdal is Nederlandse}: Fabrikaat. Erdalsoo goed voor het leder en beroemd door sijn glans Nu nog ZONDER PUNTEN OP STAMKAART. nu voor ƒ6,25, 5.45, 4.60, 5.25, 2.48. BLOUSES voor sterk verminderden prijs. Pracht sortee- ring SWINGROKJES, witte linnen ROKKEN f 1.98. HANDSCHOENEN, SHAWLS, extra koopjes. Nog groote verscheidenheid in KINDERJURKEN vanaf 69 cent. Het oude en alom vertrouwde adres: TROMPSTRAAT SI, IJMUIDEN-OOST. ORANJESTRAAT 22, IJMUIDEN, TELEF. 5736. indien lid der Vereen, v. Lijkverbr. tegen 75 cent per gezin over 2 e half jr. 1940 (kinderen ben. 21 L inbegr.). Be sparing crematiekosten circa 100.—. voor leden zijn crematiekosten ca. 92.50; voor niet-leden circa ƒ190.—. Vraagt gratis prospectus aan het secretariaat VAN DER WEYDEN - Alexander Bellstraat 51 - IJmuiden OPKLAPBEDDEN, OMBOUWEN met boven- en zijkasten, ook verticaal. DIVANBEDDEN, SPIRAALMATR., BEDSTELLEN, DEKENS. Alles prima waar voor weinig geld. MONSTERKAMERS ORIONWEG 8, HAARLEM-N., Telef. 23932. GESLOTEN HUIS. Wat doet men elders in Nederland in mijn branche en in andere branches Dat ïs een vraag, die menig zakenman, van den grooten industrieel tot den kleinen winkelier, zich in dezen tijd stelt. Men wil weten: wordt er elders geadver teerd? Zoo ja: hoe, waar en door wie? Een antwoord daarop geeft U het zoo juist uitgekomen „CEBUCO-BULLETIN No. 3", geïllustreerd met tal van voorbeelden uit alle deelen van het land. Het is op aanvraag gratis verkrijgbaar bij de Administratie van dit blad, of bij: CENTRAAL BUREAU VOOR COURANTENPUBLICITEIT VAN DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS. Heerengracht 253, Tel. 43045, Amsterdam-C.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 4