Distributie van boter, oliën en vetten. Distributie van grutterswaren. Voorloopig 250 gram per week. Tijdelijke regeling tot 28 Juli a.s. Eerste periode gaat 22 Juli in. MAANDAG 15 JULI 1940 De Secretaris-Generaal, waarnemend hoofd van het departement van Landbouw en Vis- scherij maakt bekend, dat het noodzakelijk is gebleken over te gaan tot de distributie van margarine, spijsvetten, spijsoliën en boter, met uitzondering van schapen- en gei- tcnboter. Voorafgaand aan de definitieve regeling zal van 15 tot en met 28 Juli a.s. een voorloopige distributie plaats hebben. Ge durende deze twee weken zullen de met „67" en „68" genummerde bonnen van het alge meen distributiebonboekje elk recht geven op het koopen van 250 gram boter öf margarine of vet, naar keuze van den kooper. Het koo pen van spijsoliën voor consumptiedoeleinden zal gedurende deze twee weken verboden zijn. Bovendien zal met ingang van 15 Juli af geen room. op welke wijze ook vervaardigd en voor welke doeleinden ook bestemd, mogen worden betrokken, tenzij op dokters attest, waarvoor nog een nadere regeling zal volgen. Personen, die in aanmerking komen voor zooge naamde volksmargarine en volksvet, hetwelk ver strekt wordt door het departement van Sociale Zaken, zullen dit op de gewone wijze kunnen hlijven betrekken. Zij behooren daartoe evenwel eerst een met de te verstrekken hoeveelheid volksmargarine of volksvet overeenkomend aan tal bonnen van de algemeene distributiebonboek jes in te leveren bij de instantie, welke de gebrui kelijke bonnen ter verkrijging van volksmarga rine of volksvet verstrekt. De detaillisten, die gedurende het tijdvak van 15 tot en met 28 Juli a.s. boter, margarine of vet verkoopen of afleveren, dienen de bij hen in geleverde bonnen te plakken op opplakvellen, welke verkrijgbaar zijn bij de plaatselijke distri butiediensten. Op een opplakvel mogen slechts bonnen die alle hetzelfde nummer dragen worden geplakt. Gedurende de week van 15 tot en met 21 Juli zijn de detaillisten vrij in dan aankoop van boter, margarine en vet. Te beginnen met de tweede week, dus met ingang van Maandag 22 Juli a.s., zullen de detaillisten echter uitsluitend hun voorraad kunnen aanvullen met toewijzin gen, welke zij tegen inlevering van de door hen ingenomen bonnen bij de plaatselijke distributie- diensten kunnen verkrijgen. Deze inlevering kan geschieden op de voor hen vastgestelde inleve- ringsdagen, welke zullen valien in het tijdvak van heden tot en met 5 Augustus a.s. Iedere detail list, wiens codenummer begint met een 1, kan eiken Maandag bonnen inlevereniedere detail list, wiens codenummer met 2 begint eiken Dins dag, enz. De distributiediensten reiken op grond van het aanta) ingeleverde bonnen aan de detaillisten een aantal toewijzingen uit (in coupures van 21/2, 10, 25 en 100 kilogram) voor een overeenkomstige hoeveelheid boter, margarine en vet, in verhou ding naar keuze van den aanvrager. Aan den de taillist is de verplichting opgelegd op de achter zijde van de toewijzing terstond zijn naam en volledige adres als „kooper" in te vullen. Eerst daarna zal hij de toewijzing, kunnen gebruiken voor het bestellen van een nieuwen voorraad bij grossier of fabrikant. De detaillist is verplicht de hoeveelheid boter, margarine en vet te bewaren op het adres, dat hij zelf op de toewijzing heeft ingevuld. De opgeslagen hoeveelheden mogen dit adres slechts verlaten in geval van rechtstreek- sehe aflevering aan den consument. Vervoer naar een andere opslagplaats is dus, behoudens toe stemming van het centraal distributiekantoor, niet toegestaan. De grossiers kunnen de door hen van de de taillisten ontvangen toewijzingen bij den plaatse lijken distributiedienst inleveren ter verkrijging van een „verzameltoewijzmg". Met deze „verza- meltoewijzing" kunnen zij op hun beurt boter, magarine of vet van hun leverancier betrekken. Overeenkomstige regelingen, zooals die bij de distributie van andere goederen reeds getroffen zijn ten aanzien van zieken, buitenlandsche schippers, personen, die in het verblijfsregister zijn ingeschreven en personeel van groote instel lingen, zullen bij de distributie van boter, mar garine en spijsvetten eveneens gelden. Er wordt op gewezen, dat meer boter dan het rantsoen bedraagt op medisch voorschrift slechts kan wor den verstrekt, indien een verklaring van de daar toe aangewezen controleerende instantie wordt overlegd aan den plaatselijken distributiedienst. De z.g.,instellingen, d.z. ziekenhuizen, gevange nissen, hotel-, café- en restaurantbedrijven, broodjeswinkels en cantines, welke een uitgespro ken restaurantkarakter dragen, zullen toewijzin gen ontvangen. Hiertoe dienen de desbetreffende instanties zich van heden af te wenden tot den plaatselijken distributiedienst. Hotel-, café- en restaurantbedrijven, zieken huizen, gevangenissen, evenals de hierboven be doelde broodjeswinkels en cantines dienen hun verbruik over de periode van 15 tot en met 31 Juli 1939 alsmede dat over de maand Augustus 1939 op te geven en aan de hand van de desbe treffende bescheiden aan te toonen. De instellin gen zijn, evenals bij de vorige distributies, ver plicht alle bonnen van de vaste bevolking en zoo veel mogelijk bonnen -van de wisselende bevol king in ontvangst te nemen en bij den plaatse lijken distributiedienst in te leveren. Instellin gen zullen, met uitzondering van ziekenhuizen en gevangenissen slechts in aanmerking komen voor boter. De vet- en olie verwerkende industrieën, waar onder mede gerekend broodbakkers en banket- .bakkers, zullen van de Nederlandsche Zuivelcen- trale, afdeeling margarine, vetten en oliën, toe wijzingen ontvangen. Bij de definitieve distributieregeling, welke blijkens het bovenstaande op 29 Juli a.s. in werking treedt zullen evenals zulks reeds bij de brooddistributie geschiedt zij, die zwaren en zeer zwaren liehamelijken arbeid verrichten voor extra rantsoenen in aanmer king komen. De distributie van goedkoope margarine en bak- en braadvet aan werkloozen kan op de nor male wijze voortgaan, zooveel mogelijk met hand having van de bestaande kwanta. Aangezien echter bij de algeheele distributie het verkrijgen der hierboven genoemde producten slechts kan plaats hebben door het afgeven der daarvoor bestemde bonnen, zullen ook de werk loozen en armlastigen voor het verkrijgen van goedkoope margarine en vet een gelijk aantal bonnen behooren in te leveren teneinde te voor komen, dat deze categorie zich grootere hoeveel heden zou kunnen aanschaffen dan de an dere distributiegerechtigden. Aangezien bij de algeheele distributie de be schikbare hoeveelheid- voorloopig 250 gram per persoon per week bedraagt zullen de werkloozen en armlastigen in aanmerking nemende de vastgestelde kwanta goedkoope margarine en vet veelal dus nog enkele bonnen van hun alge meen distributieboekje overhouden, waarvoor zij nog margarine en/of vet tegen den normalen prijs kunnen koopen. Herstellingsoord voor Duitscliers in Troelstra-oord. Naar het A.N.P. verneemt, is het bekende vacan- tie- en rusthuis Troelstra-oord afgehuurd door de Nationaal-Socialistische Volkswohlfahrt om inge richt te worden als herstellings-oord voor in Neder land wonende Duitschers, die ten gevolge van den oorlog of anderszins in hun gezondheid zijn be nadeeld. Later zullen ook Duitschers van elders van dit oord gebruik kunnen maken. Ongevallenscliade door oorlogs handelingen. (AN.P.) Vanwege den Rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden en het depar tement voor sociale zaken wordt medegedeeld, dat voor tengevolge van vijandelijke handelin gen zich voordoende ongevallen gedurende den arbeidstijd en op den weg naar en van de plaats waar de arbeid wordt verricht, een verzekerings regeling bestaat. Volgens den tegenwoordigen rechtstoestand worden zulke ongevallen overeenkomstig de be palingen van de ongevallenverzekeringswet be handeld. Geheel gelijk aan de tot dusver bestaan de verzekering voor ongevallen gedurende den arbeidstijd en op den weg van en naar het werk: is deze verzekering thans ook van toepassing op die ongevallen, welke een gevolg zijn van vijan delijke handelingen. De aflevering van brandstoffen. Over de met 1 October ingaande regeling nog niets te zeggen. 's-GRAVENHAGE, 13 Juli. Naar aanleiding van mededeelingen in sommige bladen inzake de aflevering van brandstoffen, wordt van bevoegde zijde medegedeeld, dat onder de nieuwe rege ling, voorzoover de beschikbare hoeveelheden dit zullen toelaten, tot 1 October a.s. niet meer dan een vijfde van de hoeveelheid kolen die men in het afgeloopen stookjaar heeft verbruikt zal mogen worden verkocht of afgeleverd. Omtrent de regeling, welke eventueel 1 October van kracht zal zijn, is thans nog niets met zekerheid te zeggen. (A. N. P.) Graaf Schwerin von Krosigk bezoelil ons land. 's GRAVENHAGE, 13 Juli. De Duitsche rijksmi nister van financiën Graf Schwerin von Krosigk is Vrijdagochtend in gezelschap van den inspecteur-ge neraal van de Duitsche douane Geheimrat Hossfeld uit Berlijn te Utrecht aangekomen. Hij begaf z,ich met een auto naar Amsterdam, waar hij de stad en de havenwerken bezichtigde. In den namiddag reis de hij over IJmuiden. Zandvoort en Katwijk naar den Haag, waar hij den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied rijksminister Seyss- Inquart een bezoek bracht. Hierbij werden in het bijzijn van den commissaris-generaal voor finan- cieele en economische aangelegenheden dr. Fisch- böck en van den commissaris voor de Nederlandsche bank dr. Wohltat hangende economische vraagstuk ken behandeld. Des avonds heeft graf Schwerin von Krosigk op uitnoodiging van den Rijkscommissaris deelgenomen aan een maaltijd in kasteel Oud-Wassenaar, waar aan ook de weermachtsbevelhebber in Nederland ge neraal Christiansen aanzat. Zaterdagochtend is hij over Antwerpen naar Brus sel gereisd. (A.N.P.) Vrijwillige landstormkorpsen opgeheven. De Vrijwillige Landstormkorpsen motovdienst, vaartugendienst, spoorwegdienst, luchtwacht dienst zijn, naar het A. N. P. verneemt, met in gang van heden opgeheven. In verband daarmede zijn per heden verbro ken alle verbintenissen van vrijwilligers bene den den rang van officier, alsmede de verbinte nissen van vrijwilligers die in geval van binnen- landsche onlusten tijdelijk tot officier worden benoemd. De ontslagbrieven zullen door den korpscommandant worden toegezonden. Voor zoover bovenbedoelde dienstplichtigen beneden den rang van officier nog niet voor den opbouwdienst zijn aangewezen, kunnen zij in dien dienst worden opgenomen volgens door den leider van den opbouwdienst gestelde tegelen. Terugbetalingen Rijkspostspaarbank In verband met de deviezenverordening 1940 en de verordening betreffende de behandeling van vijandelijke vermogens wordt met betrekking tot de rijkspostspaarbank het volgende medegedeeld: a. Aan houders van spaarbankboekjes die niet bin nen het bezette Nederlandsche gebied hun woon plaats hebben, gewoonlijk daar niet verblijven, noch aldaar kantoor houden, wordt alléén van hun tegoed terugbetaald wanneer zij een vergunning van 't de- viezeninstituut kunnen overleggen. b. Geen terugbetaling heeft plaats aan houders die onderdaan zijn van of hun woonplaats of verblijf hebben in Groot-Brittannie, Noord-Ierland (met de overzeesche bezittingen, koloniën, protectoraten en mandaatsgebieden, evenals de dominions Canada, Australische Bond, Nieuw Zeeland en Zuid-Afri- kaansche Unie met hun mandaatsgebieden), Frank rijk (met inbegrip van zijn bezittingen, koloniën, protectoraten en mandaatsgebieden) Egypte, Soe dan, Irak en Monaco. Ook als het tegoed ten name van de echtgenoote van bovengenoemde personen staat, kan geen terugbetaling plaats hebben. Met ingang van 15 Juli a.s. zal, behoudens de hier bovenaangehaalde bepalingen, de dienst der rijks postspaarbank weer geheel normaal functïonneeren. De werkzaamheden der rijkspostspaarbank loo- pen, naar wij vernemen, van heden af weder geheel normaal. (ANP). SCHOENENMAGAZIJN BAT'A. De welbekende schoenhandel Bat'a is verplaatst van de Oranjestraat naar de Kalverstraat. Zaterdagmiddag heeft de opening van de nieuwe zaak plaats gehad. Dat velen hieraan hun aandacht hebben geschonken bewees het groote aantal bloem stukken en planten, dat van bevriende zijde gezonden was. De nieuwe zaak ziet er keurig uit; al zijn hier niet die groote spiegelruiten aanwezig, zooals in de oude zaak, niettemin bieden twee welverzorgde étalages een duidelijk overzicht van de groote keuze schoeisel. Ook is alles doelmatig ingericht, geheel ten gerieve van de clientèle. De reparatie-werk plaats blijft nog voorloopig in het oude pand in de Oranjestraat gevestigd. DE ARBEIDERS IN DE WERKVERSCHAFFING. De werkkampen te Steenwijk, waar vele arbei ders uit IJmuiden, VeLsen en Beverwijk te werk gesteld waren, zijn thans opgeheven. Met ingang van heden (15 Juli) worden de contingenten arbeiders, die aldaar te werk ge steld waren, aangevuld met nieuwe groepen. Deze zullen allen naar het nieuwe werkkamp „Kream- Borch" te Wusten in Drente worden overgeplaatst. Eenmaal in de 14 dagen kunnen de arbeiders met verlof naar huis komen. Bokkenrijders zijn ook al in het verkeerswezen ingeschakeld. Een Tilburgsch span op weg. OPENING DIERGAARDE BLIJDORP. Zaterdag is onder zeer groote belangstelling uit alle Rotterdamsche kringen, doch on-officieel, de nieuwe Rotterdamsche diergaarde Blijdorp voor een gedeelte geopend. Deze opening had daarom geen officieel karakter, omdat eerst in September de totale opening zal geschieden. (A.N.P.) Weer een aantal Bredanaars Allen bevonden zich in goeden welstand. Met vier autobussen van de B. B. A. is Zondag middag een nieuwe groep vluchtelingen in Breda te ruggekeerd. Deze groep bestond in hoofdzaak uit Bredasche gezinnen, in totaal 52 personen. Daaren boven waren er nog verschillende personen uit Amsterdam bij. Een aantal Nederlandsche schippers, met dit transport meegekomen, is in Antwerpen ach tergebleven. Deze groep was afkomstig uit Nantes, uit welke stad thans alle daar ondergebrachte Nederlanders zijn gerevacueerd. De bussen zijn Zaterdagmiddag uit Nantes vertrokken en hebben de lange reis vrijwel in één ruk afgelegd. Slechts in den nacht heeft men enkele uren rust genomen. Onmiddellijk bij hun aankomst zijn de gerevacueerde personen in het ge meenteziekenhuis door den G. G. D. onderzocht en geregistreerd. Zij bleken zich allen in goeden wel stand te bevinden. Tevens werden zij van brood, melk en boter voorzien. De autobussen zullen a.s. Dinsdag naar Frankrijk terugkeeren, zij gaan dan naar Bordeaux of naar Toulouse, in welke steden de meeste Nederlanders thans zijn geconcentreerd. Ook de autobussen die vo rige week uit Frankrijk zijn teruggekeerd hebben in- tusschen de reis naar het Zuiden weer aanvaard. (A. N. P.) De houthak- en kookploegen in actie in het Nederlandsche vluchtelingenkamp, dat te Lessac in Frankrijk was ingericht. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van landbouw en vis- scherij, maakt bekend, dat op 22 Juli a.s. een begin zal worden gemaakt met de distributie van alle soorten rijst, gebroken rijst, rijste- meel, havermout, havervlokken, grutten, gort, maizena, griesmeel, macaroni, spaghetti, ver micelli en puddingpoeders. Om te bevorderen, dat bij den aanvang van de eerste periode de winkeliers over voldoen de voorraden zullen beschikken, was het nood zakelijk den verkoop en de aflevering van de genoemde goederen aan den verbruiker stop te zetten van heden tot en met 21 Juli a.s. De toewijzingen voor de detaillisten en instel lingen. zooals hotels en resaurants, zullen zooveel mogelijk in den loop van deze week worden uit gereikt. Er zullen vier soorten toewijzingen wor den verstrekt en wel één voor de groep van rijst, gebroken rijst, en rijstmeel, één voor de groep van havermout, havervlokken, grutten en gort, één voor de groep van maizena, griesmeel en pud dingpoeders en één voor de groep van macaroni, spaghetti en vermicelli. Een toewijzing kan ge bruikt worden voor een of meer artikelen, welke behooren tot de op de toewijzing vermelde groep, naar keuze van den detaillist, De industrieën welke een der genoemde artikelen verwerken zullen voor het koopen van deze ar tikelen vóór 22 Juli a's. een vergunning kunnen aanvragen bij de Nederlandsche Meelcentrale te 's-Gravenhage. Ten aanzien van de hoofdlijnen der eigen lijke distributie kan voorshands het volgende worden medegedeeld: voor de eerste distribu tieperiode zullen vier bonnen van het alge meen distributiebonboekje worden aangewe zen. Gedurende het tijdvak van 22 Juli tot en met 11 Augustus geeft één bon hiervan recht op het koopen van 250 gram rijst óf gebroken rijst óf rijstemeel en één bon op het koopen van 250 gram gort óf havermout óf haver vlokken ef grutten. Voorts zal gedurende het tijdvak van 22 Juli tot en met 8 September a.s. één bon recht geven op het koopen van 100 gram maizena óf griesmeel óf puddingpoeder en één bon op het koopen van 100 gram macaroni óf spaghetti óf vermicelli. Het ligt in de bedoeling voor zeer jonge kin deren een toeslag op het normale rantsoen van bepaalde artikelen te geven. Een regeling hieromtrent is in voorbereiding en zal t.z.t. worden bekend gemaakt. Het heeft geen zin zich voordien om inlichtingen terzake tot het centraal distributiekantoor of de plaatse lijke distributiediensten te wenden. De detaillisten zullen evenals dit bij distribu tieregelingen van andere artikelen is bepaald de bonnen dienen te plakken op opplakvellen en deze in te leveren bij de distributiediensten. Op basis van het aantal ingeleverde bonnen zullen dan toewijzingen worden verstrekt, welke kunnen worden doorgegeven aan de grossiêrs. De fabrikanten zullen toewijzingen ontvangen van de Nederlandsche Meelcentrale, de instellin gen zooals hotels en restaurants, van het centraal distributiekantoor. Gezamenlijke verkoop zaaderwteii en zaadboonen. In bloembollenbedrijven geteeld. Het Weekblad voor Bloembollencultuur meldt De besturen van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur, den Bond van Bloembollen- handelaren en het Hollandsch Bloembollenkwee kers Genootschap hebben zich, na overleg met Re- geeringsautoriteiten, beraden over den verkoop van in bloembollenbedrijven geteelde zaaderwten en zaadboonen (geen bruine boonen). In het bij zonder bij deze producten bestaat het gevaar, dat de verschillende aanbiedingen van de onder scheidene kweekers er toe leiden, dat niet de hoogst mogelijke prijzen worden verkregen. Wan neer het aanbod in één hand is, kunnen alle mo gelijkheden uitgeput worden, en kan ook op de juiste basis de export dezer producten worden verzorgd. Hierbij wordt er in het bijzonder aan gedacht, voor gezamenlijke rekening den export deezr producten naar Duitschland ter hand te nemen. Bij een dergelijken verkoop voor geza menlijke rekening is er een waarborg, dat eiken producent de hoogst mogelijke opbrengst toevalt. De commissie, die het commerciëele en tech nische gedeelte van dit plan verzorgt, is samen gesteld uit de heeren Jos. M. J. Braam, Heem stede; C. H. Kramer, Bloemendaal; A. Verduyn Jr.. Lisse en T. M. H. van Waveren, Bennebroek. De administratie ervan zal loopen over het bureau der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur, waar formulieren voor aangifte voor kweekers verkrijgbaar zijn. STEUNBONNEN VAN DE RADIO-CENTRALES. De radiocommissie voor de uitreiking van steun- bonnen aan de werklooze aangeslotenen bij de radio-centrales maakt bekend, dat de hernieuwde inschrijving voor de maand Augustus zal plaats hebben voor de centrale Kennemerland en Vel- sen-Noord Donderdag 18 Juli a.s. en de uitreiking Donderdag 25 Juli a.s. voor de centrale Kenne merland van 78 uur 's avonds en voor Velsen- Noord van 6 1/27 1/2 uur 's avonds. Voor de centrale Kennemerland is de inschrij ving en de uitreiking in het kerkgebouw Wille- brordstraat. Voor de centrales Huisman en v. d. Broek is de inschrijving Vrijdag 19 Juli a.s. en de uitreiking Vrijdag 26 Juli a.s. van 78 uur 's avonds bij Outenaar, Enschedéplein. Hij, die zich voor het eerst wil laten inschrijven moet minstens een half jaar abonné van een der bovenstaande centrales zijn. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: M. Huider. de Lethstraat 9 Velsen-N. en D. van Lint, Duinvlietstraat 110, Velsen-N. Toek. adres: de Lethstraat 9 rd., Velsen-N. H. P. Peereboom, Beverwijk en W. Ridder, Tus- schenbeeksweg 52, IJmuiden. Toek. adres: Verl. Wijk a. Zeeërweg 24, IJmuiden. J. C. Wickel, Amsterdam en M. H. Balk, W. de Zwijgerlaan 64, Santpoort. Toek. adres: Am sterdam. A. M. Keur, S. P. Kuijperstraat 9, IJmuiden en E. Luppens, Casembr.straat 18, IJmuiden. Toek. adres: v. Wassenaerstraat 50, IJmuiden. H. Smit, D. Hartoghstraat 25, IJmuiden en H. W. de Groot, D. Hartoghstraat 25, IJmuiden. Toek. adres: Tusschenbeeksweg 36, IJmuiden. Gehuwd: C. Meeuwenoord en A. G. Tervoort, Noordwijkerhout, Heerenweg 166. C. Cupido en S. Visser, Pr. Hendrinkstraat 121, IJmuiden. W. La- man en G. v. Nieuwkoop. Zandersstraat 9, IJmui den. L. Schellevis en W. Scholten, de Ruijterstr. 123, IJmuiden. J. Nuijen en G. Gravemaker, Elzen straat 44, IJmuiden. G. H. v. Leur en F. Kruizinga, K. Zegelstraat 14, IJmuiden. J. W. H. Halsema en J. D. J. Jansson, Meerweidenlaan 19, Velsen-N. Bevallen: W. J. v. d. Stokv. d. Mik z„ Kerke- rinklaan 1, Santpoort. N. Korverde Vries d., Kerkweg 30, Velsen. M. A. G. MarcusseHorbach Kennemerlaan 147, IJmuiden. C. A. Peiffers Meijer d., Kerkweg 52, Santpoort. E. Zonneveld Keuning d., Hyacintenstraat 9, Santpoort. M. B. EpkerHofmann d., De Ruijterstraat 150. IJmui den. G. DijkstraBosscher d., Anemonenstraat 7, Santpoort. M. M. Vonk—van Kleef d., Anemonen- straat 7, Santpoort. T. WuisJordaan d.. Hadley- straat 19, IJmuiden. A. M. DijkmanDekker z., Beecksanghlaan 32, Velsen-N. G. HoopeBlokker Schulpweg 150, Velsen-N. Toepassing der ontslagverordening. Een beslissing in kort geding. De Persdienst van de N.S.B. deelt mede, dat de juridische adviseur van het Nederlandsche Ar beidsfront, Mr. R. van Genechten te Utrecht, in kort geding een zaak betreffende het beperken van werk voor den president der Utrechtsche Rechtbank behandeld heeft. Omdat kosteloos procedeeren omslachtig is besloot Mr. van Ge nechten de kosten voor eigen rekening te nemen teneinde de procedure te bespoedigen. De werkgever in kwestie werd gedagvaard voor de Utrechtsche Rechtbank, die Donderdag 11 Juli uitspraak heeft gedaan. Gevraagd was dat de President zou beslissen dat, totdat de procedure in de hoofdzaak was beslist, de arbeider weer in dienst moest worden genomen met bepaling van een dwangsom gesteld op het dubbele van het loon. De President heeft beslist overeenkomstig den eisch. Hij heeft vastgesteld, dat het ontslag ongedaan moest worden gemaakt en heeft daar enboven beslist, zooals door Mr. R. van Genech ten ook was betoogd, dat de arbeider een kan toorbediende als zoodanig weer in dienst moest worden genomen tegen hetzelfde loon. De werk gever had er zich n.l. mede willen afmaken, door dezen kantoorbediende aan te zeggen dat hij wel sjouwersarbeid kon verrichten, waartoe de man natuurlijk niet geschikt was. De President besliste nu dat de arbeider niet verplicht was ander werk te aanvaarden en dat hij in zijn zelfde functie moest worden hersteld tegen hetzelfde loon, tot dat het ontslag zou zijn goedgekeurd door de ar beidsinspectie, of dat anders in de hoofdzaak zou zijn beslist. Hiermede heeft het Arbeidsfront duizenden een grooten dienst bewezen. De ondernemer, die wei gerachtig is de verplichtingen, die uit de verorde ning voortvloeien, na te komen, kan tot onmid dellijke nakoming worden verplicht want het Yon- nis is uitvoerbaar bij voorraad. HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerardus Johannes Adrianus, z. v. Alb. de Boer en J. M. Gerritsen; Cornelia Hendrica Ma ria, d. v. Ant. J. van Oevelen en M. Looyestijn. Overleden: Corn, van Velzen, wedr. van A. Nij- man, 91 j.; M. Kamper, echtgenoote van Will. Koop man, 81 j. Ondertrouwd: Bern. Wesseling te Haarlem en Ber. Bol, alhier; Nic. J. Kater en Hehdr. Bloedjes, beiden alhier; Petr. de Ruijter en Cath. Visser, beiden alhier; Jac. C. Zonneveld en E. M. de Ruij ter, beiden elhier. Getrouwd: Mart. Kuil, 35 j., alhier en A. Winder, 21 j., te Limmen. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. MAANDAG 15 JULI Bioscoop De Pont, 8 uur: ,,'t Zit in de lucht" en „Arizona vechters". Thalia Theater 8 uur: „Marionetten" en „De heldhaftige telefoniste". Rex Theater, 8.uur: „Rigolboche" en „Blik semflits". AGENDA VOOR BEVERWIJK MAANDAG 15 JULI Luxor Theater, Breestraat: „Twee onmisbare vrou wen" en „Bankroovers", 8 uur. DINSDAG 16 JULI Luxor Theater, Breestraat: „Twee onmisbare vrouwen" en „Bankroovers", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: MAANDAG 15 JULI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Volksconcert H.O.V., 8 uur. Rembrandt Theater: „De regen kwam", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Het complot der 39 stappen", 2, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Kameraden van de straat", 2.30, 7 en 9 uur. Frans Hals Theater: „Vooruit met de geit", (geprol.). 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken in Haarlemsche schilders 104 uur. Museumschip „Klein Artis", Spaarne bij de Lange brug. 9 v.m.9.30 n.m. DINSDAG 16 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling van 89 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken an Haarlemsche schilders. 104 uur. Museumschip „Klein Artis", Spaarne bij dt Lange brug. 9 van.9.30 non.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 5