HONKBAL LAWNTENNIS WATERPOLO ATHLETIEK ZWEMMEN. KANOSPORT WIEIRIJDEN DAMMEN KAATSEN. POSTDUIVEN. SCHAKEN KON. NED. VOETBALBOND am. n. VOETBALNIEUWS R.K. VOETBAL Haarlemsche seo^: Voetbalbond MAANDAG 15 JULI 1940 .4. F. C.—Haarlem (0-8) Geldt een „no run game" altijd als een zeer bijzondere prestatie van een werper, De Mon is er Zaterdagmiddag in geslaagd dit succes voor de tweede maal in dit seizo cnte boeken! In negen beurten zijn van A.F.C. slechts viel en dertig man aan slag geweest. Een en twintig van hen konden onmiddellijk met drieslag naar hun plaats terug keeren. Drie bovendien door een aan gooi van De Mon naar het eerste honk en twee door een goeden vang van Kloos. Vijf maal kreeg een speler een vrijen loop naar het eerste honk en drie maal kwam er daar een door een honkslag. Voordat deze loopers echter thuis waren, was de slagbeurt weer voorbij, zoodat AJT.C. steeds weer met een nul eindigde. Haarlem kwam echter ook niet gemakkelijk aan de runs. Wel werd Disselkoen nog al eens geslagen, doch het veldwerk van A.F.C. was goed. Nu was Haarlem ook niet erg fortuinlijk met slaan. Dat bewijst wel een aantal van veertien door A.F.C. benutte vangkansen! Tweemaal kwam het zelfs voor dat een inning uit niet anders dan drie vangballen bestond. Honkslagen van Ferment en Voetelink bezorgde Haarlem in de tweede beurt twee runs. Het duurde echter tot de vijfde innings eer deze kleine voor sprong veilig gesteld werd. Toen gaf Disselkoen n.l. 4 keer vier wijd en de honkslag van Koning en de tweehonkslag van Beets zorgden voor drie punten. In de laatste beurt kwamen de goede tikken van Hunik, Vrugt en Veenhof, waardoor de stand van 5 tot 8 werd opgevoerd. De cijfers der innings zijn: Haarlem: 0—2—0—0—3—1—0—0—2 8 A. F. C.: 0—0—0—0—0—0—0—0 0 Ajax-H. H. C. (16-2) In de eerste helft ging deze wedstrijd gelijk op. Wel was het werpen van Blomvliet beter dan dat van Pijnakker maar het liep H.H.C. nog al mee en de Ajax-innings eindigde met bijv. 3 man op de honken. Dank zij honkslagen van Van der Schalie en J. Baas wist'H.H.C. in de vijfde beurt ook te scoren en daarmee den stand op 11 te brengen. Toen liep het echter totaal mis. Pijnakker was nu de goede richting heelemaal kwijt en er begon nen fouten in het veldwerk te komen. Met slechts één honkslag, gegeven tijdens het werpen van Baas, die Pijnakker had vervangen, kwam Ajax in de zesde beurt aan vijf runs. H.H.C. had in haar zesde beurt door honkslagen van Van der Schalie en Pijnakker nog een run gescoord en daarmee den stand op 21 gebracht. Die voorsprong was nu echter weer verloren. Herstel is na deze beurt niet meer ingetreden. De vrije loopen van Pijnakker en de tweehonkslagen van Weppner en Prins bezorgden Ajax steeds meer punten. Öok Mulder, die de laatste anderhalve in nings wierp, zag geen kans er verandering in te brengen. Ook de drfiehonkslag van Noordhoff in de laatste beurt, hielp niet want de drie op hem volgende spelers gingen te gemakkelijk uit. De cijfers der innings zijn: H. H. C.: 0—0—0—0—1—1—0—0—0 2 Apax: 0—0—1—0—0—0—5—6—4—x 16 Blauw Wit—E. D. O. (3—9) Voor E.D.O. wierp Schijvenaar alle negen innings. Deze.had natuurlijk ook last met den natten bal en kon dan ook niet op buitengewoon succes roemen. Hij bracht het er echter beter af dan Ten Siethoff, die dezen wedstrijd voro Blauw Wit wierp. Dié gaf n.l. liefst twaalf maal een vrijen loop wegens vier wijd, terwijl Schijvenaar dit wist te beperken tot vier keer. Het aantal honkslagen is voor beide partijen zes. E. D. O. was wat dat be treft onfortuinlijk, liefst elf maal ging de bal de hoogte in en werd de speler uitgevangen. De Blauw Witters raakten den bal wel veel vaker maar ?t waren altijd te korte tikken. Het gevolg was een groot aantal aangooien naar het eerste honk, waar Kr. Zandstra den bal zonder één fput verwerkte. Toch was het aantal fouten aan beide kanten vrij groot, vooral de korte stop van elke par had daar schuld aan. Bij Blauw Wit hadden de gemaakte fouten meer gevolg dan bij E.D.O. en zoo kwam E.D.O. met slechts zes honkslagen toch aan voldoende punten óm royaal te winnen. De cijfers der innings zijn' E.D.O.: 0—2—2—0—0—1—1—2—1 9 Blauw Wit' 0—1—9—0—1—0—0—1—0 3 H. H. C.-Ajax (8-3) H.H.C. slaagde er ook Zondagmiddag in, de scipre van Ajax langen tijd tegen te houden. Na vlif in nings was de nul nog niet verdwenen en waren nog slechts twee honkslagen gevallen. In de zesde beurt ging de nul echter verloren. Hordijk en Prins sloegen raak, Schalm en Van Zuylen kregen vier wijd, waardoor Ajax het eerste punt zelf automa tisch behalde. In de laatste beurt kreeg Ajax nog een goede kans. Blomvliet werd looper door een honkslag en hoewel er toen twee man achter een uit gingen, kwamen toch nog drie honken bezet, dank zij twep maai vier wijd en een honkslag van Schalm. Deze honkslag bracht Blomvliet binnen, maar nu waren opnieuw de drie honken bezet. Van Zuylen faalde echter in het slaan, Hij was de derde nul en daarmee was Ajax uitgespeeld. Dat H.H.C. dezen keer won, dankt zij uitsluitend aan haar vierde slagbeurt, toen Blomvliet maar geen succes kon boeken. Vijf honkslagen in dezen beurt, dIus drie fouten in het veldwerk, bezorgden H.H.C. "liefst zeven punten. In de volgende inning wisten J. Baas en Mulder door honkslagen daar nog één aan toe te voegen. Toen ging voor Ajax Van Lobberege werpen en kreeg H.H.C. vrijwel geen kans meer. Afzonderlijke vermelding verdient een dubbelspel van Aiax waaraan Jac. Hartog door een vang en Van der Schalie door een aangooi ten offer vielen. De cijfers der innings zijn: H'!HX.: cto—0—7—1—0—0—0—x 8 De overige uitslagen. R. C. H.: 0—1—1—0—0—1—0—1—1 5 H. C. K.: 0—2—0—1—1—2—0—1—0 7 H. C. K.: 4—0—40—6—0—01x 15 R.C.H.: 4—0—0—1—1—0—0—0—1 7 T. H. B.: 1—5—0—3—0—0—0—0—0 9 Schoten: 3—3—4—5—1—2—0—2—8 28 E. D. O. II: 3—4—1—2—3—2—1—1—x17 Haarlem II: 443010011 14 E. H. S.: 0—0—3—5—0—0—3 =11 Zeeburgia: 5021251 15 R.C.H. III: 0—2—1—0—2 5 E.D.O. III: 13—9—1—1—16 40 Celeritas: 520 407 18 H.C.K. II: 0—0—11—1—0—6 18 Haarlem III: 1—0—5—1—1—1—0—0 9 H. H. C. III: 3—1—5—3—1—4—1—2 20 Hercules: 5—2—2—6—4—1—2—x 22 E.D.O. V: 0—1—0—1—3—8—0—6 19 Verder won Quick met 164 van H.H.C. II, H.H.C. III met 18—17 van E.H.S. II en R.C.H. II van E.D.O, IV wegens niet opkomen. Het toiirnooi te Hilversum. De laatste uitslagen van dit tournooi waren: Heerenenkelspel, eindstrijd: D. Teschmacher sl. Jhr. R. de Brauw 6—1, 7—5. Damesenkelspel, eindstrijd: Mej. A. Knottenbelt sl. mej. A. Kerckhoff 61, 62. Heerendubbelspel, halve eindstrijd: Hughan en Van Swol .sl. Van Erk en Rinkel 62, 75: Karsten en Teschmacher sl. Wilton en Bouman 63, 62. Eindstrijd: Hughan en Van Swol sl. Karsten en Teschmacher 63, 64, 6—1. Damesdubbelspel, halve eindstrijd: Mevr. Joncquiè re en mevr. N. van Lidth de Jeude sl. mej. A. Kerckhoff en mevr. N. Vleugels Schutter Spit 6—3, 6—3; mej. Mechel en mej. Knottenbelt sl. mej Hartog en mej. Klein 61, 63. Eindstrijd: Mevr. M. Joncquière en mevr. N. van Lidth de Jeude sl. mej. Mechel en mej. Knotten belt 6—2, 8—6. Gemengd dubbelspel, eindstrijd: Mej, A. Knotten belt en H. van Swol sl. mevr. M. Joncquière en W. Karsten 6—4, 6—4. Het tournooi vau H. P. C. H. P. C. organiseerde Zondag ter gelegenheid van den competitiewedstrijd van naar eerste zevental tegen dat van de Utrechtsche Zwemclub een polo- tournooi in de zwemvijvers Groenendaöl te Heem stede, waaraan tevens deelnamen de Waterratten en de Velser Zwemvereeniging. Door een overwin ning van de U. Z. C. tegen H. P. C. en van D. W. R. tegen V. Z. V., kwamen U. Z. C. en D. W. R. in de finale, welke wedstrijd door D. W. R. met den on even goal werd gewonnen, waardoor zij beslag legde op-de eerste plaats. Er werd sportief gespeeld zoodat het een geslaagd tournooi werd. Als tusschenwedstrijd werd nog ge speeld H. P. C.-dames tegen V. Z. V.-dames, die op overtuigende wijze door V. Z. V. werd gewonnen. Na afloop reikte de heer Colder, voorzitter van H. P. C., met een hartelijk woord de prijzen uit, waarna de Utrechtenaren bij hun H. P. C.-gasthee- ren, waar zij logeerden, het diner gebruikten. De wedstrijden hadden het volgende verloop: H. P. C.—U. Z. C. (0—1). Het eerste gedeelte kenmerkte zich niet door bij zonder spel; bovendien werden weinig kansen geboden. De rust kwam dan ook met blanco stand. Na de hervatting kwamen beide ploegen goed los. Bij een aanval beoordeelde de H. P. C.-achter Leyenaar het leder verkeerd, zoodat de U. Z. C.- middenvoor geheel vrij spel kreeg en met een back handschot aan zijn vereeniging de leiding kon geven (01). D. W. R.—V. Z. V. (3—2). J. Kollerie van D. W. R. opende de score. V. Z. V. speelt een fraaien wedstrijd, speciaal Swier toont zich een groote kracht. Onvermoeid zet hij steeds zijn mannen aan het werk. Als Visman naar voren gaat, hindert v. d. Boogaerde. De strafworp wordt door Visman te vroeg genomen, zoodat D. W. R. een vrijen worp krijgt te nemen. Toch weet Gottmer van V. Z. V. te doelpunten (11). Kollerie maakt na rust direct 21. De zelfde spe ler scoort uit een strafworp (31). Dan verkleint Gottmer den achterstand tot 32. H. P. C.—V. Z. V. (6—2). Het eerste doelpunt werd door Stammes en de 5 overige doelpunten alle door Braam gescoord, waartegen V. Z. V. slechts 2 doelpunten kon stellen. FINALE D. VV. R.—U. Z. C. (1—0). Er werd vrij zwaar gespeeld. De beide midden- voors zagen geen kans om zich van hun bewakers te ontdoen. Steeds zagen de verdedigers kans, de aanvallen te onderscheppen en het gevaar af te wenden. Na de rust had Heetveld een mooie kans om zijn club de overwinning te bezorgen, doch zijn schot faalde. Toen de tijd verstreek was nog niet gescoord, zoo dat na een korten rusttijd besloten werd twee maal drie minuten te verlengen. t Eerst in het tweede gedegelte van deze verlenging kwam de beslissing, toen N. de Vries die zeer tac tisch speelde, een lange pass gaf naar middenvoor Kollerie, die met een doorslagbal kans zag, het eenige en overwinnende doelpunt te scoren. D. W. R.-U. Z. C. (24-) Wanneer scheidsrechter Braam beginnen laat, lost Kollerie een schot, dat rakelings over gaat. Onmid dellijk volgt een tegenaanval van U. Z. C.; een ge vaarlijk schot wordt goed door keeper Kollerie gehouden U. Z. C. krijgt een corner; die wordt tegen den paal geschoten. Wanneer Pieters voor een overtreding het water uit moet, wordt dit gestraft met een strafworp, dien Menselink benut (01). Kollerie plaatst een vrijen worp naar Behle; deze geeft 'den bal terug aan Kollerie, die met een mooien doorslagbal gelijkt maakt (1—1). By een Haarlemschen aanval laat v. d. Boogaerde zijn man even los; de Utrechtenaren nemen opnieuw de lei ding (12). Even voor de rust vergrooten zij den voorsprong (13). Na de hervatting speelt Pieters middenvoor; aan vankelijk lukt de Haarlemsche aanval iets beter. Toch scoren de Utrechtenaren het eerst door Men selink (14). Bij een aanval der Waterratten plaatst Kollerie een vrijen worp naar Behle, die in eens inschiet (24). Wedstrijd voor adspiranten. Zaterdagmiddag werd op het gemeentelijk sport terrein aan de Kleverlaan te Haarlem een atletiek wedstrijd voor adspiranten uit den Kennemer Turnkring gehouden onder leiding van den heer F. Bischot. De meeste prijzen van alle deelnemende vereeni- gingen werden 'gewonnen door O. S. 'S. uit Zand- voort. Ook het Beverwijksche Turnlust blonk uit. De berekening van den vereenigingswedstrijd kon nog niet worden beëindigd, maar van de vier daarop betrekking hebbende prijzen komen er zeker twee aan O. S. terwijl Turnlust B er één zal ontvangen. Voor zoover de nummers één betreft, luidt de uit slag: eMisjes 11, 12, 13 jaar: Hardloopen- 60 M. den Herder (Turnlust B) 9 sec.. Balwerpen: A. Buma (Concordia) 15,85 M. Vèrspringen: J. Drommel (O. S. S.) 4.05 M. Hoogspringen: G. Koning (O. S. S.) 1.20 M. Jongens 11, 12, 13 jaar: Hardloopen 60 M.: A. van Loon (Concordia) 9.1 sec. Balwerpen: A. Hesselink (O. S. S.) 23.07 M. Vèrspringen: W. Zwemmer (O. S. S.) 4.02 M. Hoogspringen: D. Kassenberg (B. G. V.) 1.30 M. Meisjes 14, 15 Jaar: Hardloopen 80 M>: M. Koper (O. S. S.) 11.4 sec. Hoogspringen: M. Koper (O. S. S.) 1.29 M. Vèrspringen: M. Koper (O. S .S.) 4.30 M. Driesprong: E. v. Eek (Turnlust B) 8.25 M. Discuswerpen: R. Gertenbach (O. S. S.) 21.13 M. Jongens 1415 jaar Hardloopen 80 M.: J. Silver (Turnlust H.) 10.9 sec. Hoogspringen: H. Koning (O. S. S.) 1.40 M. Vèrspringen: H. Koning (O. S. S.) 4.54 M. Speerwerpen: A. Weber (O. S. S.) 23,55 M. Kogelstooten: M. de Koning (O. S. S.) 8.35 M. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Osendarp wederom door Nota geklopt. Op de Nenijto-sintelbaan te Rotterdam hebben Zondag nationale athletiekwestrijden plaats gehad, die in alle opzichten geslaagd zijn. Het nummer van den dag was de eindstrijd op de 100 Meter voor a-klassers, waarin Osendarp, Boersma, Nota, Houtman, Heinz Baumgarten en Van Osta uitkwamen. In drie zeer spannende series werd voor de plaatsing in de finale gestreden. In zijn serie had Dsendarp weinig moeite: hij werd eerste in 11,5 sec. De tweede serie had ieders aandacht, omdat daarin Nota, die den laatsten tijd zoozeer van zich heeft doen spreken, uitkwam. Zijn voornaamste tegen stander was Heinz Baumgarten.' De start was voor treffelijk. Nota ging er onweerstaanbaar van door. op de hielen gezeten door den eveneens snellen Baumgarten. Met zeer goeden stijl ging Nota over de baan; de chronometer gaf aan. dat Nota de 100 Meter had afgelegd in den uitstekenden tijd van 10.5 sec. Baumgarten noteerden den eveneens goeden tijd van 10.7 sec. Onder zeer groote spanning werd toen de eind strijd aangebonden tusschen de rivalen Osendarp en Nota. Er ontspon zich een korte, maar zeer felle strijd tusschen deze twee; Baumgarten voegde zich als derde daarbij. Met inspanning van alle krachten wist Nota den kampioen achter zich te laten en als eerste de eindstreep te passeeren. Zijn tijd was echter iets minder, n.l. 10.8 sec. Osendarp werd tweede in 10.9 sec. en Baumgarten derde, eveneens 10.9 sec. noteerénd. Aan de uitslagen ontleenen we verder de volgende: 3000 Meter klasse a, b, c, heeren: 1. J. Koopman (Haarlem) 9 min. 10.5 sec.: 2. J. Walther (Vole- wijekers) 9 min. 11 sec. Polstokhoogspringen': 1. J. Vefkes (Haarlem) (kl. a) 3 Meter 65; 2. J. Markesteun (P. P.) 3.50 Meter (kl. b). Het U. L. O.-zwemfeest. Het weinig aanlokkelijk weer van Zaterdagmor gen kon niet verhinderen, dat voor het in de in richting aan de Houtvaart te Haarlem gehouden zwemfeest van de drie gemeentelijke U. L. O.- scholen veel belangstelling bestond en dat er met bijzonder veel animo werd gestreden. De wedstrijd stond onder leiding van de heeren W. Marsman en J. Admiraal. De jury was gevormd uit het personeel van de deelnemende scholen. Ook op andere wijze liet het personeel zich niet onbetuigd: het stelde, nu het vorig jaar de U. L. O- A den wisselbeker definitief had gewonnen, een nieuwen beker beschikbaar. Zaterdag won dezelfde school weer. In 7 van de 8 persoonlijke nummers en estafette toonde zij zich de meerdere, terwijl de U. L. O.-C op één nummer beslag legde. In totaal was de uitslag: 1. U. L. O.-A 170.5 p.; 2. U. L. O.-C 121 p.: 3. U. L. O.-B 92.5 p. Het zwemfeest werd met een polo-wedstrijd besloten. Nationale Betrouwbaarheidsrit. Zondag werd door de K. V. „Trekvogels" te Haarlem een nationale betrouwbaarheidstocht over een afstand van 27 K.M. georganiseerd. Er was een flink aantal deelnemers, n.l. 102, die allen den tocht volbrachten. Het was alles uitstekend georganiseerd. Te kwart voor elf werd van het clubhuis der „Trekvogels" aan het N. B. Spaarne gestart voor de eerste étappe. Het ging via den Mooien Hel naar de Lie en Ringvaart, waar bij de Cruquius werd gerust. Toen ging de tweede étappe door de Ringvaart, Bennebroekervaart en Leidsche Vaart. Hier werd voor den tweeden keer gerust. De laatste étappe ging via Leidschevaart, Raam- singel, Gasthuissingel, Kampersingel weer naar het N. B. Spaarne. Hierna werd de prijs uitgereikt aan de vereeniging met de meeste deelnemers. Trekvogels voer buiten mededinging mee. Het was de K. V. Zwetplassers, die dezen prijs kreeg met 19 deelnemers. Ook werd aan alle deelnemers een herinneringsmedaille aangeboden. Tot slot hield de secretaris van den Ned. Kano- Bond, de heer v. d. Plaat, een korte toespraak. Het was een mooie tocht door een mooie omge ving; onder de deelnemers heerschte een prettige en gezellige stemming. Het was een goede reclame voor de kanosport. Wedstrijden te Heemstede, Het mooie weer had vele wielrijdersenthousias ten doen besluiten een bezoek te brengen aan de Heemsteedsche Wielerbaan. De directie had ook ditmaal weer voor een aantrekkelijk en afwisse lend programma gezorgd, waarvan de sprint en de achtervolging wel het voornaamste waren. Daar niet minder dan vijf der bekendste sprin ters als voorwedstrijd voor de kampioenschappen in Amsterdam elkander zouden ontmoeten, trok dit nummer vooral veel belangstelling. Pas in de laatste serië tusschen A. van Vliet en J. Derksen viel de beslissing ten gunste van Vam Vliet, die in deze serie den besten tijd maakte, nl. 11 4/5 sec. In den achtervolgingswedstrijd over max. 20 ron den hadden v. d. Heyden met R. Lodewijks en J. Evers met P. Herbershof niet veel moeite. Beide winnaars hebben echter in de finale aan de talrijke toeschouwers een fraaien strijd te zien gegeven; met slechts 45 M. wist v. d. Heyden zijn tegenstan der in 5 min. 9 sec. te kloppen. In de 100 ronden voor amateurs wist C. de Best op sublieme wijze al zijn tegenstanders te kloppen door één ronde te memen en zich dus van de eerste plaats te verzekeren. De koppel wedstrijd was ook interessant. De koppels Dersen-Evers en Van Egmond-v. d. Heyden trachtten er al direct tusschen uit te ko men, doch pas na 34 ronden gelukte dit Het laat ste klassement moest de beslissing brengen, tus schen Derksen-Evers en v. Egmond-v. d. Heyden. Hoewel v. Egmond er goed voor stond, kwam Derksen in de voorlaatste bocht geweldig opzetten; hij won onder luid applaus het klassement en ook den wedstrijd. De uitslagen zijn als volgt: Sprint: totaaluitslag: 1 A. v. Vliet 4 p., beste tijd 11 4/5 sec.; 2 A. J. Derksen 5 p., 3 J. v. d. Vijver 6 p., 4 A. v. d. Linden 7 p., 5 J.' v. Egmond 8 p. Achtervolgingswedstrijd max. 20 ronden. 1 Van der Heijden haalt na 9 ronden R. Lodewijks in. Tijd 2 min. 14 4/5 sec. 2 Evers haalt Herberhof in na 8 ronden tijd 2 min. 3 1/5 sec. Winnaarsronde v. d. Heyden loopt 45 meter od Evers in tijd 5 min. 9 sec. Wedstrijd over 100 ronden voor amateurs: 1 De Best tijd 29 min. 26 sec.; 2 Bijster 6 p., 3 Siebeling 3 p.; 4 T. Ooms 2 p. Koppelwedstrijd over 30 K.M.: 1 Derksen-Evers 13 p. tijd 40 min. 43 2/5 sec.. 2 v. Egmond-v. d. Heyden 5 p. Op 1 ronde: 3 J. v. d. Vijver-Verschoort 9 p. Op 2 ronden: 4 A. van Vliet-Herbershof 3 p. Op 3 ronden: 5 A. v. d. Linden-Lodewijks 3 p. 6 J. en R. Riethoven 0 p. De Ronde van Chaam. Onder groote belangstelling werd Zondag de Ronde van Chaam verreden over een afstand van 132 K.M. Winnaar werd de renner C. de Groot uit Amsterdam in 3 uur 39 minuten. Op een halve wiel- lengte volgde de renner Valentijn uit Willibrord Achilles. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een sprint wedstrijd over 500 M. De uitslag werd: A- klasse 1. B. Schell: 2. N. N.: 3. C. v. Egmond: 4. P. Korthals; 5. D. Claassen. C-klasse: 1. Steenvoorde; 2, D. Kabel; 3. Voorting. Het lid J. Stet werd in de Ronde van de Lies bosch no. 3. Clubkampioenschap Haarl. Damclub. De wedstrijd om het tweede klasse clubkampioen schap 1939/1940 der Haarlemsche Damclub is ge ëindigd. De titel werd ongeslagen behaald door H. W. C. van Rhoon. Naar de eerste klasse promoveeren H. W. C. van Rhoon, D. Philippo en C. Vrolijk; naar de derde klasse degradeerden O. T. Glaser, W. J. A. Matla en J. Merts. De Haarlemsche Kano-vereeniging „De Trekvogels" had Zondag voor haar nationalen betrouwbaarheids- tocht waarlijk niet over gebrek aan belangstelling te klagen. Hier ziet men het vertrek van het clubhuis aan het Noorder Buitenspaarne. SPORTDAGEN VAN E. D. O. In het Noorder Sportpark. E. D. O. neemt het initiatief, tot het organiseeren van een grooten sportdag op haar terrein in het Noorder Sportpark. Het programma is als volgt: Zondag 28 Juli: ZONDAG 28 Juli. (Aanvang 10 uur, einde pl.m. 6 uur). 1012 uur: Honkbalwedstrijd E. D. O. tegen het Haarlemsch Negental. 121 uur: Handbalwedstrijd heeren. Concordia tegen nog nader bekend te maken tegenstander. 12 uur: Krachtsport door leden van Achilles en anderen worstelen gewichtheffen. 23 uur: Athletiekwedstrijden, deelnemers o.a. H. A. V. „Haarlem", Dames A. V. Gita; Bloemend. G. V. en Concordia. Hoogspringen, 100 meter, 4x80 meter dames en heeren, 1500 meter met voorgift. 34 uur: Gymnastiek-uitvoering door Concordia met ruim 200 deelnemers. 46 uur: Voetbalwedstrijd E. D. O.Haarlemsch Elftal. Het geheel wordt opgeluisterd door muziek. HAARLEM WINT WISSELBEKER. (Van onzen medewerker). Zondag heeft te Utrecht de eerste Bondswedstrijd plaats gehad, voor de buiten-afdeelingen, aange sloten bij den Ned. Kaatsbond. Het hoofdbestuur had beschikbaar gesteld een zilveren wisselbal voor het winnende partuur, een vereenigingsmedaille en tevens drie verg. zilveren draagballetjes voor het winnende partuur, be nemens luxe voorwerpen voor le en 2e prijswin naars. Het was een kaatsdag, die nog lang in aangename herinnering zal blijven; menigmaal moest op 6 gelijk de beslissing brengen. RotterdamHilversum ging in den beginne gelijk op; het werd hier ook 5 gelijk en Hilversum sneuvelde als volgt: Rotterdam 82828808228 56 Hilversum 68286286882 64 Ook Den HaagZeist speelden 55 gelijk en 6—6 en hier was de eindstrijd: Den Haag 8628 4288480 58 Zeist 68828302868 64 Amsterdam won gemakkelijk van Amersfoort en wel als volgt: Amsterdam 8288444888 62 Amersfoort 6820888062 48 Haarlem speelt daarna tegen Rotterdam; dit was wel de partij die het meest uiteen liep. De Haar lemmers deden met hun tegenstanders wat ze wil den; zoowel aan den opslag als in het perk waren zij ongenaakbaar. Uitslag: Haarlem 8868888 54 Rotterdam 4480064 26 Hoewel Zeist van Amsterdam slecht V/z spel ver kreeg, hebben de Amsterdammers het niet cadeau gekregen;'meermalen werd het 6 gelijk, wat voor de hoofdstedelingen den doorslag gaf en wel als volgt: Amsterdam 868880848 58 Zeist 484648686 54 De eindstrijd ging tusschen Haarlem en Amster dam. De Haarlemmers waren geweldig od dreef; op 2 spel gelijk, verknoeide Hibma 2 ballen door buitenslag, een schoone 4; hij herstelde zich en 2 maal op 6 gelijk wisten de Haarlemmers nog te zegevieren en het sterke Amsterdam te kloppen, alhoewel deze de meeste punten in deze partij be haalden. Deze eindstrijd verliep als volgt: Haarlem 8448848288 62 Amsterdam 4886686866 66 De zilveren wisselbal ging jus naar Haarlem, be halve de club- en personeele prijzen. Tweede prijs Amsterdam. NATIONAAL VERBOND VAN NED. POSTDUIVENHOUDERS. Blijkens een acte, verleden ten overstaan van notaris J. van den Berg te Amsterdam, is Zondag te Amsterdam de oprichting geschied van het Na tionaal Verbond van Nederlandsche Postduiven- houders. In deze nieuwe organisatie zullen alle groe peeringen en kleinere bonden worden vereenigd, zooals die tot nu toe, ieder op eigen gelegenheid, de postduivensport hier te lande hebben 'beoefend. De ofi'icieele gemachtigde van de Duitsche over heid de heer Joh. Hornstra en diens plaatsvervanger de heer Cl. F. Scherhards te Amsetrdam, die de oprichtingsvergadering bijwoonden, gaven de richt lijnen aan, langs welke de ontwikkeling van den nieuwen koers dient te geschieden. Het tijdelijk bestuur, dat belast werd met de voorbereidende werkzaamheden werd als volgt samengesteld: J. H. van Vlodorp, Duivendrecht, eerste voorzitter: Cl. W. Scherhards. Amsterdam, tweede voorzitter; mr. W. J. H. Stam, Wamsveld, eerste secretaris; M. W. Govers, Eindhoven, tweede secretaris; L. Draaisma, Amsterdam, eerste penning meester; F. J. van der Grift Sr., Amsterdam, tweede penningmeester; Joh. Hornstra, Amsterdam, M. de Roode Rotterdam en P. G. Bongaerts, Maastricht, commissarissen. Om den Kamslra-beker. Zaterdagmiddag zijn i.n hotel „Central" te Rot terdam schaakwedstrijden om den Kamstra-beker gespeeld. De uitslagen luiden: dr. M. EuweTh. P. van Tol 1—0 H. KmochW. J. Miihrung 01 Chr. VlagsmaW. Chr. Goris 1—0 Mr. E, MulderC. J. K. Samelius 1—0 H. G. BlokS. Landau 01 De stand is thans als volgt: 1 dr. Euwe mét 9K- pnt. uit 6 partijen; 2 en 3 Vlagsma en Mührung met 9pnt. uit 7 partijen, 4 Lar-dau met 4 nnt. uit 6 partijen, 5 Kmoch met 4 pnt. uit 7 partijen. 6 Samelius met 3/ pnt. ui.t 7 partijen. 7 Van Toi met 3 pnt. uit 6 partijen, 8 mr. Muider met 2 pnt. uit 6 partijen, 9 en 10 Blok en Goris 1 pnt. uit 6 partijen. DE UITSLAGEN. Om het Kampioenschap van Nederland. 3—4 2—2 Blauw WitHeracles Juliana—G.V.A.V. Groep A: FeijenoordHermes-D.V.S. RANGLIJSTJES. Kampioenschap van Nederland. gesp.gew gel verl nn» v-t eem. Feijenoord 4 4 0 0 8 13—4 2.— Juliana 4 2 1 1 5 11—13 1.67 Blauw Wit 4 1 1 2 3 9—9 0.75 Heracles 4 1 1 2 3 8—10 0.75 G.V.A.V. 4 0 1 3 1 6—11 0.25 Af deeling II. Eerste klasse: Feijenoord 18 12 5 1 29 46-16 1.61 Sparta 18 9 5 4 23 65—44 1.28 H.B.S. 17 9 3 5 21 49—44 1.24 Hermes-D.V.S. 18 7 6 5 20 51—41 1.11 D. F. C. 18 8 3 7 19 35—30 1.06 D H. C. 18 6 6 6 18 52—41 1.- V.' U. C. 18 6 4 8 16 39—58 0.89 R. F. C. 18 7 3 8 17 37—34 0.94 Xerxes 17 4 5 8 13 36—56 0.76 C.V.V. 18 0 2 16 2 17—66 0.11 HET BONDENTOURNOOI VOOR ROTTERDAM. Utrecht en Haarlem spelen 3—3 gelijk. De laatste wedstrijd voor het Vierbonden tour- tournooi tusschen Utrecht en Haarlem, Zaterdag avond op het U.V.V.-veld gespeeld, trok niet zoo veel belangstelling, als in de vorige wedstrijden het geval was. Bij Haarlem waren Van der Hulst en Zandstra vervangen door Hensen (E.D.O.) en Kors (R.C.H.) Haarlem was dadelijk in den aanval; nam na 12 minuten door Ninaber de leiding. (01). Drie minuten later liep Blom een goeden voor zet van Cohenrin het doel; in de volgende minuut gaf Dumortier met een kopbal aam Utrecht een 21 voorsprong. Er kwam toen meer actie in het spel. Ninaber, de linksbuiten van Haarlem, was de gevaarlijke man; toen hij even vrij gelaten werd, kon hij door een fout van doelman Mosterd den gelijkmaker scoren. (22). De Winter, die intusschen Balvers was komen vervangen, zond een hard schot in, dat de keeper nog wel trachtte te stoppen, maar de bal verdween onhoudbaar in het Utrechtsche doel. (23). In de tweede helft zakte het tempo aanmerke lijk. Utrecht was aanvankelijk in de meerderheid. Doordat de voorhoede het spel veel te kort hield, 1 duurde het vrij lang, voordat Kreuning bij een plotselinge doorbi-aak den gelijkmaker langs Wille schoot. (33). Het laatste kwartier was geheel voor Utrecht. Keeper Wille verdedigde zijn doel echter fraai; hij stopte tal van goede schoten. Doelpunten kwa men er niet meer. Met een 33 gelijk spel ein digde deze wedistrijd. De eindstand van dit tournooi luidt,als volgt: gesp.gew.gel. verl. pnt. v.-t. gem. Amsterdam 5 3 117 1310 1.40 Haarlem 5 2 1 2 5 119 1. Den Haag 5 2 0 3 4 14—11 0.80 Utrecht 5 1 2 2 4 11—19 0.80 Duitschland—Roemenië (9—3) Uit Frankfurt: De landenwedstijd tusschen Duitschland en Roemenië, die Zondag te Frankfurt voor ruim 40.000 toeschouwers werd gespeeld, lever de een 93 overwinning op voor de Duitschers.. De stand bij de rust was 40 voor Duitschland. Jaarvergadering „Stormvogels". De jaarvergadering van „Stormvogels", welke anders in de zomermaanden gehouden wordt, is uit gesteld tot September. H. B. C.-V. V. Z. (3-1) Ook in de tweede ontmoeting om den eeretitti van kampioen West Nederland is 1/ B. C. zegevie rend uit den strijd gekomen. Zij wot. met 31 van V. V. Z. Hiermee is II. B. C. kampioen van het Westen; zij zal nu tegen den kampioen van het Zuiden uit moeten komen om te trachten het kampioenschap van Nederland te veroveren. 1 elefoon 14569 Officieële mededeelingen Overschrijvingen. AANVRAGEN. Bezwaren moeten binnen ze ven dagen na heden schriftelijk ter kennis wor den gebracht. No. 1110 T. Lub wonende te IJmuideh; Pr. Hen drikstraat 103 van Kennemerland naar Telefonia, Royementen. Geroyeerd door EHS en overgenomen door den H.V.B.: G. Wagrer, wonende te Amsterdam, Boe- tonstraat 5. „ZEVEN-KAMP". De „Zeven-kamp" zal worden gehouden op Zon dag 21 Juli a.s. en wel op de terreinen van R. C. H. (Heemsteedsche Sportparken). De aanvang is be paald op 12.30 uur n.m. Einde pl.m. 18.30 uur. H. H. Vereenigings-secretarissen worden vriende lijk verzocht de deelnemerskaarten met de daarbij 'behoorende reglementen e. d. zoo spoedig mogelijk aan hun deelnemende leden uit te reiken. Den deelnemers wordt er op gewezen, dat hun aanmelding behoudens overmacht de spor tieve verplichting inhoudt, dat zij hun inschrijving gestand doen. H. H. Jury-leden worden gaarne om uiterlijk 12.15 uur verwacht. Indien de besturen der aangesloten vereenigingen nog in de gelegenheid zijn hun niet-deelnemende leden en verdere belangstellenden op te wekken om de wedstrijden bij te wonen, dan zal zulks zeer op prijs worden gesteld. De toegang tot de terreinen is gratis. JURY „ZEVEN-KAMP". Bijeenkomst der jury voor den „Zeven-kamp" op Donderdag 18 Juli a.s. des avonds om uur, in Hotel „De Leeuwerik", Kruisstraat 30, te Haarlem. Schriftelijke convocaties zijn inmiddels ver» tonden.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 6