IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Ons oude Orkest. Wachtwoord De. distributie van boter en vet. De verduistering Bonnen ""25e JAARGANG No. 217 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem, Telefoon 10724. Bureau Bmuider Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos jpgenomen in de Kennemer Courant Verschijnt dagelijks, beflalve op Zon- en Feestdagen Directie: P W PEEREROOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM WOENSDAG 17 JULI 1940 'Abonnementen per week 0.12)4, per maand 0.52)4, per 3 maanden ƒ1.55, franco per post 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.25, elke regel meer ƒ0.10. I Hoeveel malen er al in dit blad en vooral op deze plaats voor de H.O.V. gepleit is weet ik niet. Het zou een statistisch onderzoek vereischen, zich uit strekkend over vele jaren, om deze vraag te kun nen beantwoorden. Intusschen is het nog altijd •nooöig en daarom doe ik het opnieuw, nu de or kestvereniging weer pogende is om hulp van het 'Rijk te krijgen-. Het Rijk is voor de H.O.V. het Ivoornaamste „aanvalspunt". De gemeente schijnt niet minder belangrijk, maar in de laatste jaren had die zooveel van haar autonomie ingeboet dat zij geen enkele subsidieverhooging kon toestaan zonder Rijkspermissie. De finamcieele misère van het Haarlemsche or- kest is al zoo vaak in dit blad geschetst dat ik niet in breede herhaling behoef te vervallen. Nog altijd is de toestand zoo, dat het orkest maar 7j^ of 'maanden van het jaar kan spelen, dat de beloo- jongen van de orkestleden en trouwens ook die van de dirigenten allerdroevigst zijn en dat men de vereeniging eigenlijk alleen in stand heeft kun- am" nen houden uit aller liefde tot de Muze en omdat hetgeen men dan aan salaris ontving altijd nog beter was dan niets. Tijdens de concertlooze maan- >e{' den gingen vele orkestleden stempelen en de steun verschilde niet veel met hun bezoldiging in actieve periode, maar voor die laatste konden althans musiceeren. U Natuurlijk is nu de toestand nog benarder ge- 5 worden doordat velen leerlingen hebben verloren, wier bezuinigende ouders deze lessen van hun kin- S deren onder de uitgaven-rubriek luxe plaatsten en J, afschaften. j Toch is in de laatste jaren ook wel verbetering in den algem een en toestand van het orkest geko- men en die is een direct gevolg van de artistieke prestaties. De belangstelling voor muziek van hoog aas gehalte is al sinds jaren in Haarlem in de stijgen- k de lijn. De volksconcerten, in den regel zeer druk ngi bezocht, en de geestdriftige belangstelling voor de jjeugdconcerten hebben daar vooral van getuigd, j De thans loopende reeks zomerconcerten bewijst rste het opnieuw. Helaas brengen volks- en jeugdcon- 0qj certen weinig gel-di in het laadje en al gaat het ook goed met de ledenconcerten: de totale opbrengst ngj blijft toch te gering. De verklaring is dat een or- kest, ook een als de H.O.V. dat zich tot ongeveer 45 leden beperkt, een te duur apparaat is om het ïen ooit uit entrées alleen te kunnen financieren. Er zijn subsidies noodig, flinke hooge subsidies. Die van de H.O.V. houden tot dusver nog steeds de S, nationale laagte-records. Zelfs in veel kleinere ste- den als Maastricht en Arnhem wordt hooger gesub- 0), sidieerd, in Groningen eveneens, in het iets groo- tere Utrecht veel hooger. Er zijn zeer nuchtere menschen op wie deze rede- Peeringen geenerlei indruk maken. Zij willen een orkest persé beschouwen als een jamfabriek of een staalpletterij of een kruidenierswinkel en vinden dat ieder bedrijf er met de betalingen van zijn klan ten moet kunnen komen. Anders moet het maar niet bestaan. Dit is een eenvoudige redeneering maar als die algemeen geldend was in de wereld bestonden er nergens orkesten meer. In verschei dene landen is men ten aanzien van overheidssteun aan de kunst evenwel altijd vrijgeviger geweest dan in het onze. Men beschouwde orkesten niet als be drijven van handel en industrie. En dat moeten wij ook niet doen, want het is volkomen ernaast. Erkend zij trouwens dat voor sommige orkesten in ons land wel groote subsidies zijn uitgetrokken. Ook ten aanzien van de H. O. V. zal de waarheid aanvaard dienen te worden, dat een orkest een duur kunst apparaat is dat zonder flinke subsidies nooit zal kunnen bestaan en dat de overheid dien steun voor over moet hebben in het algemeen belang, omdat de verzorging der muziekcultuur dat eischt, omdat die cultuur een belang is ook al hoort de meerderheid van'het menschdom liever moppen dan Beethoven. Gelukkig heeft de stijgende belangstelling voor de H.O.V. in de laatste jaren zoowel in als buiten Haarlem veel indruk gemaakt. En daarom lijken de kansen voor verhoogde Rijks- en gemeentesub sidies (en daarmee op herstel van een vol werk jaar) nu beter te staan dan eenige jaren geleden. Bovendien moeten velen toch wel sterk voelen dat een bezoldiiging als die van de orkestleden en diri genten een Sociale misstand is, die men van over heidswege niet kan blijven aanzien en in zekeren zin „helpen voortzetten" door het geven van veel te lage subsidies. Ik heb dus hoop dat men ditmaal een gewilliger ©or zal vinden. In de laatste jaren is trouwens ook wel gebleken dat in het Haarlemsche gemeentebe stuur kunstzinniger opvattingen terrein hebben "ge wonnen. Als die nu maar hun gelijken in Den Haag vinden breken er wellicht eindelijk weer eens betere tijden voor orkest en,leiders aan. Zij hebben ze door hun werk en hun toewijding zeker verdiend. In het Nedcrlandsche vHnhteHngenkamn op het kasteel de Partoucie te Lessac. Op het hordes omtrent de plannen voor het" t'er'ugSrënïVn ^"TAewoVr" C0Bmlissie mededeeling, (Naar aanleiding van de dagorder van Majoor Breunesse, comman dant van den opbouwdienst.) Verlies den tijd niet met gepraat, Bij 't werk, in huis of op de straat, Van hoe het ging en hoe het gaat, Dat haring is noch kuit; En is van het gesproken woord Genoeg, en meer dan dat, gehoord Eén krachtig motto helpt ons voort, Maar dat is niet: pak uit. Geef niet aan de gemakzucht toe, En wees niet liever lui dan moe U machtloos vragend: ja, maar hoe? Want dat heeft nut noch zin; Ga niet over uw zorg te keer En zit niet bij de pakken neer, Er is één leuze, zeg ik weer, Maar die is niet: pak in. Er ligt een taak die vraagt om moed Om werken, bouwen, flink en goed, Een geest waarin elk 't zijne doet In wat er moet gedaan; Nu niet geaarzeld of gezeurd,. Niet om wat is vergaan getreurd, Wat er gebeurd is, is gebeurd, Het wachtwoord' is: pak aan! P. GASUS. Britsche bommen op Einden. Burgerbevolking getroffen. Het D.N.B. deelt mede: Uit Londen werd op 14 Juli gemeld dat de aanval van de Royal Air Force op Emden in den nacht van 12 op 13 Juli buiten gewoon veel succes zou hebben gehad. Petroleum- opslagplaatsen, fabrieken en pakhuizen zouden hevig zijn gebombardeerd. Het zou gemakkelijk zijn geweest om deze doelen te herkennen, daar het zicht buitengewoon goed was. Van Duitsche zijde wordt hiertegenover vastgesteld dat in wer kelijkheid 40 bommen boven Emden zijn neerge worpen. Daardoor zijn slechts twee woonhuizen verwoest en verschillende beschadigd. Er zijn vijf burgers gedood en 16 gewond. R. P. Rijksmiddelen over Juni belangrijk lager. De Rijksmiddelen hebben in Juni, voor wat de niet-directe belastingen betreft, slechts f 26.281.000 opgebracht tegen f 38.914.000 in dezelfde maan den van 1939, een achteruitgang derhalve van f 12.633.000. De stijging van ruim 3 ton, die de eerste vijf maanden hadden aan te wijzen, is dus op het einde van het eerste halfjaar, bij een totale op brengst van f 211.673.800, in een daling van f 12.326.000 verkeerd. Van de directe belastingen was op eind Juni van de Inkomstenbelasting f 11.145.000 minder ten kohierc gebracht dan op denzelfden datum van het vorig jaar. De vermogensbelasting is f 2.500.000 en de verdedlginesbelastine f 1.725.00 bü 1939 ten achter. Autoriteiten geven nog nadere inlichtingen. Het A. N. P. meldt: In de Dinsdag gehouden pers conferentie bij het Rijkscommissariaat werd gele genheid gegeven tot het stellen van vragen naar aanleiding van de inmiddels gepubliceerde regeling inzake de distributie van boter en vetten. De dagelijksche leider van het centrale distribu tiekantoor, de heer S. de Hoo, deelde in zijn ant woord o.a. mede, dat inwonende dienstboden, evenals dagdienstboden, die in den vollen kost zijn, worden beschouwd als behoorende tot het gezin. Kiinderen behooren eveneens tot het gezin. Voor wat betreft de berekening van het gezinsinkomen wordt het inkomen van de dienstbode niet, doch dat van minderjarige kinderen wèl tot het gezinsinko men gerekend. Meerderjarige inwonende kinderen worden voor wat betreft de bepaling welke soort kaart zij moeten krijgen als gezinsleden beschouwd. Het spreekt vanzelf, dat evenals dat voor de sui kerbons het geval is, de huisvrouw en haar meisje voor halve dagen of haar werkster samen tot een accoord moeten komen over de verdeeling van de boter- of vetbons. Van hoogerhand is deze zaak niet te regelen, doch in de practijk wordt zij blijk baar overal bevredigend opgelost. Het bonnenstelsel geldt mede voor pensions en inrichtingen, waar inwonende personen voor lange- ren tijd verblijf houden. Voor hotels zal inlevering van bonnen door logeer gasten alleen dan worden vereischt, indien zij daarin langer dan zes dagen vertoeven. Dr. ir. P. N. Boekei, regeeringscommissaris voor de zuivel, deelde nog mede, dat het landbouwcrisis- fonds reeds aanmerkelijk is ingekrompen, doch dat het op verkleinde schaal zal blijven functionneeren, zoolang de landbouw nog steun van de overheid behoeft. De consumptiemelkregeling zal zooveel mogelijk dienstbaar worden gemaakt aan verbetering van de melkdistributie. Afslachting van een deel Van den rundveestapel ligt vooreerst niet in de bedoeling. Tot dezen maat regel zal pas in de laatste plaats worden overgegaan, omdat herstel van dien stapel een lange periode vergt. Indien afslachting noodig mocht blijken, dan zal deze maatregel vooral aan de kwaliteitsverbetering van den veestapel dienstbaar worden gemaakt. In dat geval zullen runderen, welke verschijnselen van tuberculose vertoonen, of minder productieve! dieren het eerst worden opgeruimd. Duitsch legerbericht: Vliegvelden en havens in Engeland opnieuw bestookt. BERLIJN 16 Juli (D. N. B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: „Een duikboot meldt dat zij scheepsruimte der vijandelijke koopvaardij met een inhoud van 23,600 bruto registerton tot zin ken heeft gebracht. Een tweede duikboot heeft een vijandelijke tankboot van 9000 ton, die in een sterk beveiligd convooi voer, in den grond geboord. Bij herhaalde luchtaanvallen op 15 Juli op het Engelsche scheepvaartverkeer in het Kanaal gelukte het drie koopvaardijschepen met een totalen inhoud van 18.000 bruto registerton tot zinken te brengen en nog vijf koopvaardijschepen met bommen te be schadigen. In den loop van den dag viel het luchtwapen verder de Britsche vliegvelden van Pembroke, St. Athanatan, Plymouth en Bicester, de haveninstalla ties in Cardiff en Brighton, benevens een vliegtuig fabriek in Yeovil aan. De neergeworpen bommen deden talrijke branden en ontploffingen ontstaan. Engelsche vliegtuigep hebben in den afgeloopen nacht wederom in Noord en West Duitschland op eenige plaatsen bommen neergeworpen, zonder schade aan te richten." Engelsche plannen tol een Angel saksische Statengemeenschap. Het oordeel van het „Hamburger Fremdenblatt", Het D.N.B. meldt: „Het Hamburger Fremden blatt" houdt zich in een artikel met als opschrift „Federal Union" bezig met de Engelsche plan nen voor een Angelsaksische statengemeenschap? In dit artikel wordt o.a. het volgende gezegd: Terwijl Churchill praat zwijgt Duitschland. De strategische politieke en economische verwaarden voor den eindstrijd tusschen Duitschland en Brit- tannië zijn voor Duitschland te gunstig dan dat wij aanleiding zouden hebben ons eenigerlei zorgen te maken over den afloop van den strijd. Het Enge land van Churchill bevindt zich in den kansloozen toestand van een man die dèn reddenden sprong niet meer kan maken. Men vraagt zich af, welke hoop Churchill nog is overgebleven, men mag bo vendien het gegronde vermoeden koesteren dat zijn grootspraak de uiting is van een wanhoop, die slechts verzacht schijnt door de buiten Europa lig gende plannen van een kaste van heerschers welke in den geest steeds buiten Europa geleefd heeft. Wat Engeland ook bij den tegenwoordigen stand van zaken voor plannen beraamt, het kan slechts de, mobilisatie van de buiten Europa liggende wereld tegen het Europeesche vasteland beteeke- nen. Het tweede doel is de eindelooze verlenging van den oorlogstoestand. Het is karakteristiek voor de verbanning van een wereld die onderworpen is aan de politieke grondbeginselen van de universeele gedachte der Engelschen dat de Britsche politiek de oorspronkelijk Europeesche worsteling tusschen Duitschland en de Westelijke mogendheden tracht uit te breiden tot het terrein der wereldpolitiek, nadat zij haar Europeesche posities heeft verloren. Het kan echter niet in het wezen der huidige ontwikkeling liggen dat totale oorlogen worden ontketend alleen om de machtsinstincten van ver. Waande rassen te bevredigen. Het. Duitsche toe komstbeeld v?n de wereld berust op een innerlijk versterkt en tot vrede gebracht Europa, te midden van een wereld, waarin zich volgens het voorbeeld van de Vereenigde Staten andere groote gebieden met dezelfde taken voor den vrede en welstand reeds gevormd hebben. Het Engelsche beeld van de wereld echter dat reeds sedert het begin van dezen oorlog is openbaar gemaakt doelt op de verdeeld heid van de aarde zooals het vroeger de grootte van Brittannië door de verbanning van het Euro peesche continent trachtte te waarborgen. Wij behooren niet tot de lieden die het Brit sche Rijk nog eenige toekomst voorspellen wanneer het moederland in den strijd die zijn misdadige leiding heeft uitgelokt door deze leiding zou wor den opgegeven. Wij volgen echter met belangstel ling hoe de Engelsche kaste van heerschers ook in het uur van haar grootste wanhoop haar oude spel trouw blijft, dat steeds er in bestaan heeft jonge deelnemers te winnen voor de door haar geleide Britsche wereld firma. Datgene, wat de aanhangers van de Angel Saksische statengemeenschap van de Amerikanen verwachten is het afzien van hun eigen Monroeleer zooals zij pas kort geleden door Roosevelt is uitgelegd De Engelsche vlucht naar Amerika zou in ieder geval een noodsprong be- teekenen en geschikt zijn het Amerikaansche vaste land verwikkelingen te bezorgen die het vermijden i wil Men zal zich buiten Europa met de gedachte ver- trouwd moeten maken dat Europa aanstuurt op positie te veroveren. De Duitsche strijd tegen de Westelijke mogendheden is van het begin af niet het eigenlijke doel geweest doch hij wil de periode van een economischen opbloei van het continent openen die op den duur voor de Vereenigde Staten en de Zuid-Amerikaansche republiekenen veel be- belangwekkender zal zijn dan de politieke hersen schimmen van die Engelsche leidende klasse die den oorlog reeds thans verlóren heeft en nooit heeft gestreefd naar een echten universeelen vrede van rechtvaardigheid naar alle kanten". Heropening van banken in Frankrijk. Credieten kunnen weer opgenomen worden. Het D.N.B. meldt: Krachtens een verordening van het ministerie von financiën zijn Dinsdag in het geheele Sein-department de banken en open bare kassen weer geopend. Tegelijkertijd zijn alle beperkingen ten aanzien van het opnemen van 'credieten opgeheven. Ook de rentedienst, alsmede de rentebetaling op schat kistpapier en oorlogsleeningen, begint weer te functioneeren. Verkiezingen in Letland. Groote meerderheid voor de communisten. ITet D.N.B. meldt uit Riga: Volgens een gisteravond gepubliceerden officieelen uitslag zijn bij de Letlandsche parlementsverkiezin gen in totaal 1.179.000 stemmen uitgebracht. Dat wil zeggen dat 94.7 procent der stemgerechtigden aan de verkiezingen heeft deelgenomen. Het onder leiding der communisten staande blok van het „Werkende Volk" heeft 1.151.000 stemmen ver kregen, d.w.z. 97.6 procent van alle uitgebrachte stemmen. De mijnramp in Pennsylvanië. Het D.N.B. meldt uit New-York: Het mijn ongeluk te Sonman (Pennsylvanië) heeft in totaal 63 slachtoffers geëischt. Zon onder 9.55 Zon op 5.40 Tusschen deze beide tij'dstippen moet verduisterd worden. BEVERWIJK De Harddraverij gaat door. De harddraverij Vereeniging „Beverwijk en Om streken" hield Dinsdagavond in het Kennemer Hotel een spoedeischende ledenvergadering in verband met het nemen van een bindend besluit over de harddraverij 1940. De voorzitter, de heer A. Blom Hzn., wees op het belang van deze spoedeischende vergadering. Het bestuur heeft in de afgeloopen weken alles gepro beerd bij den Rijkswaterstaat en de Duitsche auto riteiten, teneinde toestemming te verkrijgen, weer in de Breestraat te mogen laten draven. Hoewel het nog niet schriftelijk bevestigd is, staat het nu vast, zei spreker, dat de draverij in de Breestraat ge houden mag worden. Wegens de huidige omstandig heden had het bestuur echter gemeend, de leden over het al of niet doorgaan van de draverij te laten beslissen. Het vervoer van de paarden was ook één van de grootste zorgen, maar nu voor de course in Zandvoort 27 paarden zijn ingeschreven, blijkt dit min of meer een ongegronde vrees ge weest te zijn, vooral omdat Beverwijk goed te be reiken is. „Wij moeten den moed bezitten", zei de voorzitter, „om door te zetten; juist in deze om standigheden moeten wij ons Beverwijkers toonen en met vertrouwen de toekomst tegemoet zien. Het bestuur is dan ook van meening de draverij door te moeten laten gaan, maar durft niet alléén de ver antwoording van het besluit te dragen. Om de on kosten zooveel mogelijk te verlagen wilde het bestuur de prijzen lager vaststellen en als het mogelijk was meer bezuinigingen invoeren om te voorkomen dat bij een échec de vereeniging niet met een leege kas zou komen te zitten." Hierna deelde de voorzitter mede, dat nog die thans geldig zijn BROOD. Bon 51 tot en met 60 (broodbonboekje). Geldig tot en met 18 Juli; rechtgevende op totaal 2000 gram brood. Bons 61 tot en met 70 (broodbonboekje). Geldig van 15 Juli tot en met 21 Juli (eventueel tot en met 25 Juli), recht ge vende op totaal 2000 gram brood. KOFFIE OF THEE. Bon 85 uit het Algemeen distributieboékje Geldig: Tot en met 2 Augustus. Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER. Bon 80 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 25 Juli. Recht gevend op: 1 k$. suiker MEELWAREN. Bon 90 uit het Algemeen distributieboékje Geldig tot en met 9 Augustus. Recht gevend op: 1/2 pond tarweboem of tarwemeel of boekioeitmeel of roggebloem of roggemeel of zelfrijzend bakmeel. Bon 75, rechtgevend op hetzelfde rant soen, geldig tot 26 Juli. BOTER EN VETTEN. Bon 67 en 68 uit het Algemeen distribu tie boekje. Geldig tot 28 Juli. Recht gevend op 1/2 pond boter of mar garine of vet. De verkoop van grutterswaren is tot 22 Juli stopgezet. PETROLEUM. alleen voor hen, die uitsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel „Periode 3". Geldig: Tot en met 28 Juli. Recht gevende op: 2 Liter. De .onkosten voor het organiseeren bedragen ieder jaar ongeveer f2000 tot f2500, zoodat bij ge ringe belangstelling het geheele batig saldo van de vereeniging er bij in zou kunnen schieten. Een garantiefonds van neringdoenden, dat bij een eventueel tekort aangesproken zou kunnen worden, zou de. voorzitter een belangrijke stap in de goede richting vinden. Verder had het bestuur het voornemen de prijzen te verlagen tot f300, f .100, f50 on f 25 en voor paarden, die in den tweeden omloop afvallen f 10 beschikbaar te stellen vooi' vergoeding. Het voorstel van den voorzitter, een garantiefonds te vormen, vond een gunstig onthaal. De heeren Ch. Hart en J. Klein zullen trachten een waarborgfonds op te richteh. De voorzitter hoopte, dat het fonds niet aange sproken behoefde te worden. Zonder hoofdelijke stemming wep-d aangenomen het bestuursvoorstel om de draverij door te laten gaan, zoodat b.uitengewone omstandigheden daar gelaten het sportevenement voor Kennemerland op 15 Augustus a.s. plaats heeft. Op voorstel van den heer A. C. Schaap werden de prijzen hierna als volgt vastgesteld: le prijs f300; 2e prijs f150'; 3e prijs f75 en 4e prijs f25. Boven dien f 10 voor ieder paard, dat in den tweeden om loop afvalt. Bij de rondvraag werd op voorstel van den heer Hart de commissie voor het waarborgfonds uitge breid met de heeren P. Timmer, C. Zon jee en E. Rus. De heer F. R. C. Rijkens bracht hulde aan het bestuur voor den ijver en energie; hij hoopte, dat men een succesvolle draverij tegemoet zou gaan. Nadat aan het bestuur ten slotte nog vrij mandaat was verleend om bij buitengewone gebeurtenissen de draverij alsnog af te gelasten en het bestuur toegezegd had zich in verbinding te stellen met de wielerclub „Kennemerland" voor een attractie tijdens de draverij, sloot de heer Blom de ver gadering. --- geen toestemming was ontvangen om de jaarlijksche paardenverloting te houden. dezelfde rechtmatigheid waarmede het het Amerika Vervolgens kwam het al of niet doorgaan van de van de Monroeleer gelukt is een vreedzame wereld- draverij op 15 Augustus ter sprake. IJMUIDEN 22 jaar in dienst der Reeders- vereeniging. Het heengaan van den heer F. P. Vermeulen als secretaris van de Reedersvereeniging is ongetwijfeld voor deze belangrijke IJmuidensche organisatie een gevoelig verlies. Ruim 22 jaren is deze functionaris een vraagbaak geweest voor hen, die voor netelige vraagstukken kwamen te staan, waar het vis- scherijbedrijf zoo rijk aan is. In den loop van 1918 kwam de heer Vermeulen als secretaris in functie, zoodat hij dus het geheele risscherij-proces" der na-oorlogsche resp. voor-or- logsche jaren van nabij heeft kunnen volgen. De heer Vermeulen kent als geen ander het vis- scherijbedrijf en de nooden daarvan. En het zijn juist deze nooden, die zijn taak verre van gemakke lijk gemaakt hebben. Het zou interessant zijn eens te vernemen hoeveel conferenties de heer Ver meulen de laatste jaren heeft bijgewoond, waar de belangen van IJmuiden ter sprake' werden ge bracht En ongetwijfeld heeft hij er een gezaghebbende stem in gehad als een erkend deskundige op dit gebied. Met een groote veerkracht en energie heeft de secretaris zijn veelomvattende en ver antwoordelijke functies waargenomen. Wij schrij ven functies, want behalve secretaris der Reeders vereeniging is de heer Vermeulen ook nog secreta ris-penningmeester van het Centraal Administratie Bureau en secretaris van de Vischvaart-Onderlinge „IJmuiden". Het eerste sinds 1919 en het laatste sinds 19 Juli 1915. Ook voor het derde instituut der Reedersvereeniging De Onderlinge Risico Bank houdt dit afscheid in, dat de heer Vermeulen daar zijn werkzaamheden eveneens beëindigt.. Wel is de scheidende functionaris voornemens lid te blijven van het College voor de Visscherijen en van de Commissie tot bevordering vap het visch- gebruik in Nederland. De heer W. G. Meijboom, de nieuwe secretaris, werd als opvolger van den heer J. Ph. Heijbrock 3 jaar geleden als adjunct-secretaris aan de Reeders vereeniging verbonden. Hij heeft zich in dien tijd reeds volkomen vertrouwd weten te maken met de vele vraagstukken, welke zich in het viSvScherii- bedrijf voordoen.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1