HEEMSKERK WIJK AAN ZEE f Sp&it m Spet 1 Conrad Veidt in „De Tyran". SUCCES TOON FUN (Luxor Theater, Beverwijk.) Twee gpanneude films in één programma. „De Tyran" met Conrad Veidt, In de komende bioscoopweek vertoont het Luxor Theater als hoofdnummer „De noodlottige getuige' jnet James en Margot Stephenson in de hoofdrollen. Aan den inhoud van dit spannende filmwerk ont- leenen wij het volgende: Philo Vance van de rijks-recherche komt, kort na zijn terugkeer in Amerika van een reis door Europa, tot de ontdekking, dat Archer Coe, een be kend vliegtuig-constructeur, landverraad pleegt en plannen van de nieuwste Amerikaansche vliegtui gen in handen van agenten van vreemde mogend heden speelt. Als Vance deze hoogst belangrijke zaak rappor teert, komt juist het bericht binnen, dat Coe, de vliegtuig-bouwer, om het leven gekomen is. Vance onderzoekt dit sterfgeval en toont aan, dat het een moord was, in tegenstelling met de posi tieve bewering van Ryan, dat het een geval van zelf moord is. Voor den moord komen tal van verdachten ir aanmerking en Vance moet nu maar uitvisschen of Hilda Lake, het nichtje van Archer Coe, Tom MacDonald, een vertegenwoordiger van de Brit- sche Luchtmacht of Brisbane Coe, een broer van het slachtoffer, de moordenaar is. Brisbane Coe, waarop de zwaarste verdenking rust, wordt van de lijst der verdachten afgevoerd, als zijn ontzielde lichaam in een afgesloten kast ontdekt wordt. De gebeurtenissen volgen elkaar snel op en bin nen drie uur na den moord op Archer Coe arresteert Vance den moordenaar. De sleutel tot het raadsel levert de politiehond van" het slachtoffer. Gewond door den sluipmoor denaar huilt de hond afgrijselijk als hij met den dader geconfronteerd wordt. Het andere hoofdnummer is niet minder span nend, waarvoor Conrad Veidt wel zorgt. De titel van de film is „De Tyran". De diploma-uitreiking aan de Huishoudschool. 50 geslaagden. In de Gemeentelijke Huishoud- en Industrie school aan de C. H. Moensstraat zijn Woensdag middag door den burgemeester mr. H. J. J. Schollens, in tegenwoordigheid van vele ouders en de Commissie van Toezicht de diploma's uitge reikt aan de geslaagden van den vierjarigen en tweejarigen cursus van deze school. De directrice, mej. Van Capelle, uitte in haar welkomstwoord haar groote tevredenheid over de flinke belangstelling van de zijde der ouders. Deze belangstelling is voor de meisjes, voo rwie het diploma ten slotte een mijl paal is, verheugend. Door de bijzondere tijdsom standigheden zijn de examens even verlicht. Hierna sprak de burgemeester zyn blijdschap uit over het feit, dat de diploma-uitreiking door de aanwezigheid van een zoo groot aantal ouders werd opgeluisterd. Spr. feliciteerde de ge slaagden hartelijk met hun behaalde diploma's Het afgeloopen schooljaar is een zeer bewogen jaar geweest, doch het onderwijs is vrijwel zander eenige stagnatie verloopen. De kennis, die vergaard is, is van zeer groot nut. Niemand zal niet overtuigd zijn, aldus spr., dat het Nederlandsche volk in de tijden, die ons wachten vooral zal moeten werken. Dit houdt in, dat mannen en vrouwen harder moeten arbeiden en zuinig op hun arbeidskracht moeten zijn om het leven goed en aangenaam te maken. De vergaarde kennis kan van nut zijn, omdat het juist in de toekomst op de jeugd aan komt. De burgemeester hoopte, dat de geslaag den zich als ferme Hollandsche vrouwen door de moeilijkheden heen zouden slaan. Na de diploma-uitreiking bracht de burgemees ter dank aan de leeraressen voor de toewijding aan het onderwijs in het afgeloopen jaar en aan de Commissie van Toezicht, voor de liefde, waarmede zij de belangen van de school in het oog houdt. Namens de geslaagden werd het onderwijzend personeel terwijl de belangstellenden een kopje thee genoten, een theemuts voor de leeraressen- kamer aangeboden en een boek voor de school bibliotheek. Het spreekt vanzelf, dat de leeraressen voor deze geschenken zeer erkentelijk waren. Het getuigschrift van de vierde klas ontvingen' Reina van der Berg, Marry Booker, Cor de Bruyne, Jannie Eckhardt, Aafje Luttik, Riet Mul der, Lena van Noort en Jo Visbeen. Afgewezen 1 leerling. Het getuigschrift van den 2-jarigen voorberei denden cursus ontvingen: Ans van Amersfoort, Tea van der Berg, Ada de Bie, Annie Bleeker, Ali van der Brink, Atie Broek, Hennie van Donselaar, Bets Groen, Marie van Groningen, Annie Hamel, Jo Hoogerduyh, Bep Kleyn, Liselotte van Os, Annie Redelijkheid. Lena Schelvis, Annie van der Scheur, Tea Schoos, Rie Stals, Annie Stratïng, Cor Visser, Rie de Wildt. A. Harmeyer, Annie Buding, Maartje Clots, Hillie Doustra, Rie Gerritsen, To Haasnoot, Ali den Heyer, Willie Hoekstra, Coba Horst, Lena de Jager, Jannie de Koter, Nel Kraak, Lena Krab. Nel Krab, Dora Krabbe, Lida Kramer, Annie Nederlof, Rie van Oudshoorn, Grietje Schenk, Riekje Schmidt en Rie Steyn. Afgewezen 4 leerlingen. HOE MAAKT MEN DEKENS. In de Huishoud- en Industrieschool is een cur. sus begonnen in het ma ken van bedden en dekens door de vrouwen van kleine boeren en tuinders. In verband met de groote belangstelling zijn de lessen over twee middagen verdeeld, n.l. Dinsdag en Vrijdag. De cursus omvat zes lesmiddagen. De benoodigde materialen worden gratis ter beschik king gesteld. Werkgevers mogen seizoen arbeiders ontslaan. De bepalingen. De directeur van Sociale Zaken dezer gemeente verzoekt ons in verband met het feit, dat nog niet iedereen voldoende op de hoogte is met de ont slagvergunningen, {iet volgende afschrift van een beschikking van den Directeur-Generaal van den Arbeid van 1 Juli j.l. op te nemen: Gelet op Par. 2, alinea 1, van het eerste Uit voeringsbesluit van den Secretaris-Generaal van het Departement van Sociale Zaken ingevolge de Verordening van den Rijkscommissaris., betref fende het beperken van werk, van 11 Juni 1940; Verleent met ingang van heden vergunning aan werkgevers om arbeiders, die met het oog op een bepaald, met name aangewezen werk, dat ten hoogste drie weken duurt, voor dien. tijd in dienst zijn of worden genomen, te ontslaan, mits zoodanige indienstnemingen in het desbetref fende bedrijf gebruikelijk zijn en voorts door den werkgever onverwijld na de indienstneming van zoodanigen arbeider aan het bevoegde districts hoofd der Arbeidsinspectie een schriftelijke ken nisgeving in tweevoud worde gezonden, houdende opgave van: a. den naam en het adres van den werkgever; b. het door den werkgever uitgeoefend bedrijf; c. de plaats, waar de werkzaamheden worden verricht of het werk is gelegen; d. den naam, de voorletters en het adres van den arbeider; e. de werkzaamheden, die deze te verrichten heeft; f. het tijdvak, waarvoor hij in dienst geno men is. In de gevallen als in deze beschikking bedoeld, is een vergunning noodig, mits de schriftelijke kennisgeving in de beschikking vermeld, aan hem wordt gezonden. Geen werklooze zal meer in ondersteuning kun nen worden genomen, zonder dat door hem wordt overlegd een bewijs, dat zijn werkgever vergun ning heeft ontvangen hem te ontslaan, dan wel dat ingevolge de bovenbedoelde beschikking de daarin genoemde kennisgeving is gedaan. Wat de tuinders kregen. Spinazie per KG 58l/2. Postelein per KG 35. Sla per 100 krop 0.502.00. Wortelen per bos 4J/28. Rabarber per bos 1 y23. Selderij per bos 1IV2. Peterselie per bos 1 y22 y2. Tomaten per KG 1420. Waspeen per KG 4 y29. Bloemkool I per stuk 1014. Bloemkool II per stuk 68. Komkommers I per stuk 45. Komkommers II per stuk 3—3 {fa. Tuinboonen per KG 56%. Snijboonen per KG 2435. Dubb. boonen per KG 2530. Spercieboonen m. dr. per KG 3032. Doppers per KG 1218. Raspers per KG 1520. Capucijners witte per KG 1418. Idem bruine per KG 1620. Peulen per KG 1632. Groene kool per stuk 45. Roode kool per stuk 910. Aardbeien per doosje 1017. Idem per slof 7585. Frambozen per slof 90110. Bessen roode per slof 4050. Bessen zwarte per slof 80100. Kruisbessen per slof 6080, VOETBAL. Zondag a.s. neemt A. D. O. deel aan het tournooi van de vereeniging „Vitesse" te Castricum, even als G. V. O. en Santpoort. A. D. O. heeft voor Zon dag geloot tegen Vitesse. DE OPENING VAN HET NATUURVRIENDEN HUIS. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling het Natuurvriendenhuis van het Instituut voor Arbei ders-Ontwikkeling op 28 Juli officieel te openen. De gewesten Noord-Holland Noord en Zuid orga- niseeren op dien dag een grooten stertocht erheen. Daar er echter nog het een en ander in orde moet worden gemaakt zal er reeds op 20 en 21 Juli een zoogenaamd werk-weekeind worden gehouden. Nationale inzameling 1940. Velsen offerde in totaal ƒ7776.13. Voor de „Nationale Inzameling" in de gemeente Velsen zijn nog meer giften ontvangen, waaronder één van f 1000. Het totaal-bedrag is hierdoor ge komen op f 7776,14. Voorwaar een mooi resultaat, wanneer we bedenken dat voor de slachtoffers in Rotterdam reeds meer dan f 3000 was bijeengebracht. Stortingen zijn nog mogelijk op gironummer 18905 van den Gemeentelijken Dienst van Maat schappelijk Hulpbetoon te IJmuiden (O.) met ver melding: „Nationale Inzameling 1940", Muziek- cn zangdilettanteii. Zelf musicceren. niet slechts luisteren. Toen wij een dezer dagen eer.s een globale schat ting maakten hoeveleonzer Velsenaren, (inwo ners van Santpoort, Velsen-Noord zoowel als van IJmuiden en Velsen) actief de muziek beoefenden in vereenigings verband, kwamen wij tot het respec tabele aantal van circa 1100, verdeeld in ongeveer eer 650 zangers en zangeressen benevens een 450- tal mus'ci in de verschillende orkesten. Deze 650 zangers (groot en klein) zingen in on geveer een 14-tal koren, de musici spelen in 11 harmonie-, fanfare-, symphonie- en mandoline orkesten. Wij maakten de opmerkiirg, dat dit zeker een krachtig dilettantisme mag doen veronderstellen. En dat verheugt des te meer nu er zeker een te rugslag verwacht mag worden. Maar die is men wel eens meer te boven geko men! De ontwikkeling van het muziekleven in de negen tierde eeuw heeft onder den invloed eerst van het openbare concertleven, van het instrumen talen virtuozendom, daarna van de mechaniseering der muziek (pianola, gramofoon) het muziekdilet- tantisme, het actief musiceeren uit liefhebberij, zoo goed als totaal stuk geslagen en de radio heeft er nog den nekslag aan gegeven. De dilettant werd meer en meer in den hoek van het passief luiste ren gedrongen en verloor langzamerhand den lust tot technische oefening. En met reden: de componisten van beteekenis stelden technische eischer, waar een dilettant toch niet behoorlijk aan voldoen kon. En hetgeen bin nen zijn technische bereik geschreven werd had weinig waarde. Zoo daalde het niveau ven het di lettantisme geleidelijk en voor den componist was er anH'erzijds geen stimulans voor den liefhebber te schrijven. Zoo werd het actief musiceeren op zijn best nog beperkt tot den koorzang. Langzamerhand kwam de massa echter in beweging. Was deze eerst nog slechts tot een luisterende functie gedwongen, meer en meer brak de lust tot actief musiceeren, tot „het zelf doen" zich baan. Toch is veelal door het zich verspecialiseeren en imdividualiseeren der muziek het levende contact tusschen den scheppenden kunstenaar en zijn gemeenschap meer en meer zoek geraakt. Uitgezonderd echter enkele compo nisten van koorzang. In het buitenland heeft mem echter steeds een krachtig en gezond muziekleven kunnen consta- teeren. Hoe wortelde niet de kunst van een Bach, een Handel, een Mozart, een Beethoven in de ge meenschap. Tusschen vele landen bestaat een sterk verschil van muzikale mentaliteit en van muzikale historie. Nederland is op het gebied van het laat ste wel zeer sterk achtergebleven. Als wij in dit verband denken aan een Rusland, waar men over een onuitputtelijke bron van primitieve maar oer sterke volksmuziek beschikte als wij denken aan het historische bouwwerk van Bach, aan de volks liederen van Haydn en Mozart en last but not least aan kte kracht, waarmede Smetana's muziek wor telt in de Tsjechische volkskunst, dan komt ons land er lang niet representatief genoeg af. Er ligt immers tusschen het glorie-tijdperk dei Nederlandsche kunst van een Dufay, een Swee- linck en deze twintigste eeuw een te groot hiaat. En toch wanhopen wij er niet aan of activiteit op dit gebied in ons land zal een beeld van een nabije toekomst zijn. Wat daarbij echter in de eer ste plaats noodig is is actief musiceeren van het volk zelf. Niet alleen passief luisteren, maar zelf werkzaamheid, te beginnen bij onze spes patriae, lm- dien zin werkt een instelling als de Volksmu ziekschool, voor wier arbeid gelukkig meer en meer belangstelling begint te bestaan. Een be langstelling, welke zich o.a. daadwerkelijk uit in het toekennen van (zij het dan nog slechts beschei den) subsidies van overheidswege, w. VOORDRACHT VOOR GEMEENTE-ONTVANGER Ter voorziening in de vacature van Ontvanger deze rgemeente bieden B. en W. den gemeenteraad de volgende voordracht aan: 1. A. Zadel, gemeente-ontvanger te Sneek; 2. W. Th. v. d. Meer, commies ter Provinciale Griffie te Utrecht. WEER AANVOEREN VAN DEENSCHE VISCH. Er was hedenmorgen wederom een groote partij versche Deensche visch in de vischhal aangevoerd. Het was ditmaal een partij van 5000 K.G., be stemd voor de firma Job Gouda. „Tarzan en de Groene Godin" alsmede „De Zesdaagsche,\ In de bioscoop De Pont draaien deze week origi- neel-Amerikaansche rolprenten. Daar is ten eerste een ouderwetsche Tarzan-film met Herman Brix als de vertolker van deze be kende schepping van Burroughs. „Tarzan en de groene godin" heet ditmaal de geschiedenis van den filmheld en de verfilming van zijn avonturen in de wildernissen is geschied op een wijze, die de toe schouwers minuten van adembenemende spanning en groote emoties be zorgt. Als tweede hoofdfilm draait er de bekende lachschlager „De Zes-daagsche" met den populai- ren komiek Joe E. Brown als de held van dit verhaal van het witte doek. Ongetwijfeld zal iedereen deze film, die vele lachsalvo's aan de toeschouwers ontlokken zal, nog eens willen zien. Dit zomerprogramma bij uitstek draait behalve iederen avond 8 uur ook Zondagmiddag a.s. om 3 uur en om 5.30 uur, alsmede de volgende week op Woensdagmiddag. GEEN LEGERPAARDEN MEER BESCHIKBAAR. De bit-kol. W. Thomson, hoofd van het Bureau Vesting Holland, heeft aan den burgemeester dezer gemeente een schrijven doen toekomen, waarin wordt medegedeeld, dat geen legerpaarden zijnerzijds meer ter beschikking kunnen worden gesteld aan burgers, omdat de Vesting Holland mot ingang van "20 Juli j.l. werd opgeheven. Voorts is b^Daald, dat geen legerpaarden meer mochten worden verplaatst. TENTOONSTELLING CORT V. D. LINDENSCHOOL. In de P. W. A. Cort van der Lindenschool dei- Neutrale School vereeniging „IJmuiden en Om streken", tijdelijk gevestigd aan de Houtman straat, een tentoonstelling gehouden worden van teekeningen, nuttige handwerken en slöjdwerk. Deze tentoonstelling is geopend heden van 24 uur en des avonds van 79 uur, alsmede Vrijdag 19 Juli op dezelfde uren. OVERGANGSEXAMENS OPENBARE U. L. O. SCHOOL IJMUIDEN. Op de Openb. U. L. O. school aan het Tiberius- plein te IJmuiden-Oost zijn bevorderd: Van de 3e naar de 4e klasse: P. Bakker, W. Bak ker, W. van Bel, A. Boersma, R. Dickerhoff, J. Duijve, D. v. Gelderen, Th. Heere, A. Henkés, M. v. Herle, Th. Heijdenrijk, A. v. d. Horst, B. Klein, H. de Korte, E. Laman, L. Mossel, I. Mulder, F. Muus- se, H. v. Nieuwenhuizen, T. Prins, A. Schipper, H. Spaander, H. Verwer, G. de Wit, J. de Wit, T. v. Baaien, L. Bant, J. v. Dalen N. v. Deijck, G. Grootes. W. Heistra, A. Hennink, F. Hillebrink, F. de Jong, W. v. d. Klippe, A. Kragt, N. Krikke, W. de Las- sacquère, R. Lenters, I-I. List, 'J. v. Marion, J. Mar tens, F. Mol, H. Mol, E. Mooy, H. Repko, A. Schols, G. Speelman J. Woudhuizen. Van de 2e naar de 3e klasse: J. Altink, N. Baart, J. Beek, A. v. Beilen, W. Blok, A. Copier, H. v. Donselaar, K. Frenay, A. de Graaff, J. de Groot, I. Hillebrink, IJ. Jonkman, H. Kamps, G. Kramer, K. Kroon, A. Maatje, B. Neef, H. v. Otterloo, J. Schol der, W. Verbon, H. de Weerd, A. Wensink J. Wijker, A. Worst, W. v. Zwol, B. de Hoog, W. Geelhoedt, A. Berkhof, G. Blok, H. Braunius, J. Goos, H. Grool, H Groot, J. de Groot, C. Harmeijer, P. Harms, T. v. Honk, A. Lammerse, B. Loot, H. v. Lopik R. Meijer, K. Poetskoke, A. Smit, J. de Vries, C. Weij, H. Wielema, J. Wijker, G. Zalm, J. Zuidam, H. Zwanenburg, J. Koster, D. de Vries, A. Stek en J. v. Eyck. Van de le naar de 2e klasse: A. Baak, J. Baas, H. Berkhof, H. v. Beusekom, J. Blinljhof, J, de Boer, M. Boeter, Fr. Colenbrander, R. v. Dongen, R. v. d. Duin, J. de Goede, L. Groen, P. Hamers, A. Hilvers, W. Holman, P. Jagtman, H. de Jong, A. Keyer, B. Lieshout, H. Lugtig, J. Neeteson, T. Prins, A. Rooze, D. Scholten, M. v. d. Starre, P. v. Strien, J. Tol, J. Veluwenkamp, S. Verkerk, J. Vissinga, H. de Weers, S. Wolvers, J. Wortman, A. Blok', W. Gijzen, A. Barg, J Bastiaan, A. Berghuis, Kr. de Best, J. Bieren broodspot, L. Bèsse, G. Boender, J. v. Boerum, R. Brandwijk, T. v. Dijk, A. Döhring, A. v. Eek, G. Hagedoorn, J. Heiligers, M. Iemenscliot, H. Kist de Ruyter, Th. Klaver, G. Klijn, P. Kuiper, L. Kuiper. J Leydeckers, H. Michels, W. v. d. Pieterman, B. Reygwart, P. Schaap, D. Schrama, D. Slagboom, G. Start, H. Stolk, J. v. Venetiën, A. de Waard, L. v. Wijk, I. Wilken, F. Henning, J. Reehorst, M. Tieman en G. Bosman. Jlllil® "Unit Allium.—..■■■■Iinwin■■■■■inmillciUBTOillI# ROEIEN. LAGA WINT DEN TELEGRAAFBEKEK. Ook de acht van De Amstel heeft Woensdag avond te Amsterdam in den eindstrijd om den Telegraafbeker de meerderheid van Laga moeten erkennen; door deze overwinning kwam Laga weer voor een jaar in het bezit van den beker. Hoewel De Amstel vooral op de eerste 1000 M. goed partij gaf, werden de Amsterdammers met ruim vier lengten geslagen. Nadat dr. Meurer het sein tot starten gegeven had, sloeg Amstel direct een hooger tempo, dan Laga. Toen het baantempo door beide ploegen was aangenomen, leidde Laga met een halve lengte. Langzamerhand bleek meer en meer haar over wicht en bij den Omval, na 2 Vfc K.M., bedroeg het verschil reeds 2% lengte. Amstel, dat hier de binnenbocht had, wist door goed sturen en een flinke spurt weer een lengte in te loopen. De spurt, die Laga als antwoord hierop gaf, kon Amstel echter niet bijhouden. Bij de Berlagebrug liep Laga dan ook regelmatig uit; prachtig gelijk roeiend gingen de Delftenaren met een goede spurt over de eindstreep. De uitstekende tijd van 15 min. 19 sec., dus 16 sec. minder dan in den voorwedstrijd, wees voldoende op de bui tengewone kracht van deze ploeg. KANOSPORT KAMPIOENSCHAPPEN KORTE BAAN. A.s. Zondag worden op de Zaan bij Wormerveer de korte-baan kampioenschappen voor kanovaar ders gehouden. De Haarlemmers hebben goede kansen. W. van der Kroft (H.K.V.), die het vorige jaar in de K I en R. I. S. tweede werd, heeft dit jaar een heel goede kans. Zijn rivaal, J. Kraaier (Geuzen), won toen met 1/5 sec. verschil; de R. I S. kampioen J. Vrolijk werd met de Wetrace, veertien dagen geleden derde. Hoewel dit lange baan was, gelooven wij toch dat W. van der Kroft het kampioenschap in een der beide nummers mee naar Haarlem zal brengen. Van het koppel BosseKuperus (H.K.V.) verwach ten wij dat het zijn kampioenschap in de K II met succes zal verdedigen; wij hopen, dat het ook het kampioenschap R. II S. ook voor zijn rekening zal nemen. VOETBAL. HAARL. SCHEIDSRECHTER! VEREENIGING. Jaarvergadering te Haarlem. Onder leiding van den voorzitter, den hee; W. H. de Korte, heeft de Haarlemsche schJ rechtersvereeniging Woensdagavond te Haa? haar jaarlijksche algemeere vergadering ge}, den. In zijn openingswoord wees de heer De K< op de moeilijkheden van het afgeloopen seij waarin door de noodcompetitie de animo var. Iers en scheidsrechters niet het normale pei] reikte. Zoodoende waren er uiteraard weinig punten, hoewel het bestuur zich veel moeite, gegeven-, het vereenigingsleven sterk te hou-. Ten gevolge van de tijdsomstaligheden Wa. belangstelling voor de clubavonden en de lezit niet zoo groot, als men had kunnen wenst- Spreker verzocht eenige oogentolikken stilt? herdenking van scheidsrechters, die in ons las; den strijd waren gevallen. Uit het uitvoerige en welverzorgde jaarver van den secretaris, den heer J. W. Koelman, b!- dat in het begin van het vorig seizoen elf nie. leden konden worden geboekt, doch dat na Jar. een ken-terirg intrad, waardoor het ledental to: terugliep. De vereeniging is veel dank verst digd aan den eere-voorzitter, den heer J. H. I ken, die 15 jaar de leiding in handen heeft gé Volgens zijn voorbeeld zal in het nieuwe se3 een actie tot het werven van leden onder Haarlemsche scheiasrechterscorps worden geve-; in verband met de op handen zijnde fusie der verse bonden meende spreker een a an merkel; toeneming te mogen verwachten. Met den Ned. Bond van Voetbal-scheidsrecb zoowel als met het bestuur en de commissies- den Haarlemschen Voetbalbond, liet de versta houding niets te wenschen. Het bestuur van de H.S.V. organiseerde drie; zingen; de heer N. J. Twisterling besprak de ui; we spelregels, de heer C. A. van Asperen hield Velsen een causerie; de lezing van Dr. Mürr. kon wegens ziekte van den spreker niet doorgj In den loop van het seizoen bedankten de stuursleden Voogd en Le Fèbre voor hun func: Het verslag besloot met een opwekking tot gr; tere activiteit en met den wensch, d-a-t in het! mende seizoen het voetbalspel zich weer nor® zal kunnen ontwikkelen. Uit de mededeelingen van den penningmeer. den heer R. Sm ink, kwam de gezonde financ:? positie van de vereeniging tot uiting. Bij de bestuursverkiezing werden de hee Koelman en Smink, die aan de beurt van aftrei waren, bij acclamatie herkozen; in de vacatii werden de heeren H. H. Kraneveld en J. Hafkt scheidt als commissarissen benoemd. Tot afgevaardigden naar de vergadering i H.V.B.-scheidsrechters met de commissie van H.V.B. werden de heeren Koelman, De Korte Scholts aangewezen. Nadat enkele door het bestuur voorgestelde v zigingen in de redactie van het reglement goedgekeurd, wees de voorzitter op het vele, in den loop der jaren door de H.S.V. was berë De vereeniging wordt thans door drie leden inl scheidsrechters-commissie van den H.V.B. ve: genwoordigd, terwijl de referees vrijen toegang: de K.N.V.B.-wëdstrijden in dit rayon kunnen krj gen. Spreker zag de toekomst hoopvol in; hij sloot vergadering met een opwekking om de Hü grooter en sterker te maken. WATERPOLO. OVERZICHT. De resultaten voor D. W. R. en H. P. C. wa» minder gunstig. D. W. R. verloor met 42 b U Z. C.; H. P. C. moest met 1—0 voor de Utree: sche ploeg de vlag strijken. Zonder twijfel speelt'. Z. C. uitstekend, vooral haar achterhoede, doch: productiviteit is niet groot, waardoor het Y te slotte wel weer met het kampioenschap zal ga; strijken. Niettemin is het een verdienstelii; prestatie van U. Z. C., deze beide lastige uitwedslij den te winnen. Zoowel voor H. P. C. als voor! W. R. is nu de kans op de tweede plaats vrijJ verkeken. H. P. C. moet nog tweemaal tegen he: en éénmaal tegen D. W. R. spelen; D. W. R. spe thuis nog tegen H. P. C. en moet nog uitwedstrijd! spelen tegen het Y en U. Z. C. De stand is thans: gesp. gew. gel. verl. v.-t. p: U. Z. C. 4 3 0 1 9—6 Het Y 2 10 18—4 H. P. C. 3 1 0 2 3—4 D. W. R. 3 1 0 2 4—10 In de tweede klasse zijn de kansen van V. Z.1 dat fraai van H. P. C. 2 won, veel verbeterd, doet dat H. V. G. B. kans zag, van Haarlem te winnen. De „Haarlem"-dames verrasten door tegen W. R. I een gelijk spel te bevechten. Is de goe: vorm van het vorige seizoen teruggekeerd? Voor; komende dagen werden de volgende wedstrijd: vastgesteld: Donderdag 18 Juli: H. V. G. B. 2Haarlem 2 Vrijdag 19 Juli: D. W. R. 2—D. W. R. 1 (dams Zondag 21 Juli: V. Z. V.—Haarlem (dame! V. z. V.—H. V. G. B.; V. Z. V. 2—H. V. G. B.! Het Y—H. P. C. H. P. C. 2—HAARLEM (1—2). Voor de competitie ontmoetten de H. P. C.-rese ves voor de tweede maal het eerste zevental vans Zwemclub Haarlem. Dank zij goed werk van mii denvoor Gieling kon Haarlem reeds spoedig ei voorsprong nemen; Zeeman kwam naar voren i plaatste goed naar Gieling. Kort daarop was i stand echter weer gelijk, toen een harde bal v; Van Aalst door een der Haarlem-verdedigers v: richting veranderd werd en keeper Spaandernu verraste (11). Het duurde geruimen tijd, alvorens Haarlem has voorsprong wederom door Gieling kon vergroote Hierna kwamen de H. P. C.'ers los; er ontstonas gevaarlijke situaties voor het Haarlem-doel. I' achterhoede wist echter het gevaar af te wende er kwam in den stand geen verandering meer. H. P. C. NAAR HET NEREUS-TOURNOOI. Op Zondag 21 Juli zal H. P. C. met twee combi naties van het eerste en het tweede zevental dee? nemen aan het polotournooi van de Zwemclii Nereus te Koog aan de Zaan. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 19 JULI. Luxor Theater, Breestraat: „De Tyran" en „Dl noodlottige getuige", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden. DONDERDAG 18 JULI. Groote of St. Bavokerk: Orgelbespeling 34 uui Kerkconcert door de H.O.V., 8.15 uur. Rembrandt Theater: Een midzomernachtdrooiu 7.30 uur. Palace: Swing time, 7.30 uur. Lüxor Theater: „Kameraden van de straat", 2.3'- 7 en 9 uur. Frans Hals Theater: „Vooruit met de geitt (geprol.). 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum. Tentoonstelling van werkfl van Haarlemsche schilders in4 uur. Museumschip „Klein Artis", Spaarne by dl Lange brug. 9 v.m.—9.30 n.m. VRIJDAG 19 JULI. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avondi Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werket \an Haarlemsche schilders. 104 uur. J Museumschip „Klein Artis", Spaarne bij dl Lange brug. 9 vjn.—9.30 n.m.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2