Spoxt in 't 3(pxt> liet JOient w Jxut OUe&ol. Huwelijk met modern Comfort. V RIJ DAG 19 J U L I 1940 Amateur-wielrenners zijn optimisten Uitlooppogingen In het begin van een baanwedstrijd De Best bekeek het beter; lean Borotra was een groot tennisser en een groot sportsman Waarom geen liefdadigheidsmiatch in Haarlem?; Het Duitsche voetbalkampioenschap. Zou er wel een optimistische menseh bestaan dan een amateur-wielrenner, die aan een klasse mentswedstrijd .deelneemt? We meenen- van niet, 'want op welke baan men deze kampioenen' der toe komst ook ziet rijden, steeds zijn zij zoo overtuigd van eigen kracht, dat zij vrijwel onmiddellijk na het startsein in ijlende haast probeeren om een ronde uit te loopen. Of zij twintig dan wel dertig kilometers voor den boeg hebben., is hun om het even; of de baan 200 dan wel 500 Meter lang is, speelt geen rol in - hun kansberekening. Er moet een winnaar zijn en zij zien niet in, waarom hun die eer niet te beurt zou mogen vallen. Men zegt wel eens, dat de oogen grooter zijn dan de maag en- hoewel deze vergelijking hier niet ge heel opgaat, is de toepassing van het gezegde ix dit geval toch mogelijk, immers de baan is grooter dan het uithoudingsvermogen. Merkwaardig is blijft het, dat in bijna eiken baanwedstrijd van dit soort dezelfde fout wordt begaan; we hebben het zelfs op de, een halve kilometer lange, Stadion- baan zien gebeuren. De even ondoordachte als stoutmoedige pedaalridder schiet er dan plotseling tusschen uit, neemt een kwartbaan voorsprong en gesterkt door de aanmoedigingen van het publiek, dat dergelijke uitlooppogingen altijd graag ziet, trapt dfe vluchteling in enkele kilometers al zijn uithoudingsvermogen weg om daarna steevast te worden ingehaald en gepasseerd. Zondag jl. was het op de Heemsteedsehe baan al wiet anders; er was een optimist, die er vóór het eerste klassement van door ging, de vijf punten in de wacht sleepte, maar daarmede geenszins te vreden was. Het peloton deed het kalmpjes aan, be reikte den vluchteling en laatstgenoemde was ten slotte de eenige, die twee ronden op den winnaar ten achter was. Die winnaar was Cor de Best, die blijk gaf op de baan al even goed thuis te zijn als in een cri terium op den weg. Hij berekende zijn kansen goed, bleef tot kort voor het einde achter in de groep hangen en toen hij den tijd rijp achtte, liet hij zijn door de jachten vermoeide concurrenten zijn „hie len" zien en veroverde de beslissende ronde, waar om de anderen te lang en te vaak hadden gestre den. Wie nu echter meent, dat dit lesje vruchten zal afwerpen, heeft het mis. Bij den eerstvolgendeni wedstrijd voor amateurs over tien of twintig Kilo meter zijn er weer verschillende enthousiaste jon gelingen, die na vijf ronden te hebben gereden een hoopvolle ontsnappingspoging wagen. Vandaar onze hier boven gestelde vraag: zou er grooter optimist bestaan dan een amateur in een baanrace? Jean Borotra is zooals men Dinsdag jl. in ons blad heeft kunnen lezen, door de Fransche regee- riirg tot leider van de sport en de lichamelijke op voeding benoemd. Men had moeilijk een meer populaire persoonlijkheid voor deze functie kunnen vinden, want zelden was een sportsman in eigen land en ver daarbuiten zoo bekend en gezien als deze oud-kampioen tennisser. De „vliegende Bask" ontleent dezen bijnaam aan het feit, .dat hij steeds, het-tournooi-tennis met zaken-reizen combineerde en zoo kon het voorko men, dat hij, ma vroeg in den middag een belang rijke partij op Wimbledon te hebben gespeeld, en kele uren later per vliegtuig 'in Parijs of Brussel of Genève arriveerde om aldiaar een nog veel be langrijker handelscontract af te sluiten. Den vol genden dag wachtten de bezoekers rond het cen tre-court van Wimbledon dan in spanning, of Jean op tijd voor zijn'wedstrijd terug zou zijn en wan neer hij dan op het laatste oogenblik in draf de baan kwam opstormen, klaterde het applaus van alle rangen. Borotra beschikte over een enorme vitaliteit, nimmer gaf hij zich gewonnen en zijn acrobatische toeren om een onmogelijken bal nog te achterha len en dikwijls met succes waren niet in de laatste plaats de oorzaak van zijn populariteit. Deze werd nog verhoogd door zijn immer zonnig humeur en zijn sportieve houding onder alle omstandig heden, zoodat hij met recht aanspraak mag ma ken op den titel: ambassadeur voor de sport. Hij heeft met Lacoste, Cochet en Brugnon als de „vier musketiers" voor het Frarsche tennis een wereldreputatie gevestigd, waarbij het veroveren van de Davis-Cup wel de voornaamste plaats in neemt. Behalve zijn successen in enkel- en dubbel spel te Wimbledon ,te Parijs en te Forest Hills in Amerika is hij er ook in geslaagd niet, minder dan negen maal- het kampioenschap overdekte banen in Engeland te winnen. Het Nedierlandsch elftal, dat een drietal liefda digheidswedstrijden zal spelen, biedt, wat de sa menstelling betreft, weinig nieuwe gezichtspunten. Dat is Ln dezen tijd van het jaar ook niet verwon derlijk, maar wel valt het op, dat de drie matches in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag zullen worden gespeeld, terwijl men Haarlem stilzwijgend voorbij gaat en Utrecht evenmin aan de beurt komt Het Haarlemsch stedelijk elftal bereikte immers in Ihet Vierbonden-tournooi de tweede plaats in den, eindstand en wat gezien het doel van deze matches wellicht van meer belang is, in Utrecht werden verreweg de hoogste recettes gemaakt. Intusschen verheugt het ons, dat de E.D.O.-doel- man Wille eindelijk zijn kans krijgt; hij heeft die dubbel en dwars verdiend. Voor de halve eindstrijden van het Duitsche voetbalkampioenschap hebben zich de volgende vier clubs geklasseerd: Rapid uit Weenen, de Dresdener Sportclub, de S. V. Waldhof en natuur lijkSchalke '04. Laatstgenoemde vereem'igin'g heeft reeds ontelbare malen den titel veroverd en zij beschikt klaarblijkelijk nog steeds over een elftal, dat tot de sterkste clubploegen van Europa behoort. De beroemde internationaal Szepan is nog steeds van de partij en het spreekt vanzelf, dat een der gelijke geroutineerde tacticus voor het opbouwen van den aactval van onschatbare waarde is. Ook de voorwaartsen Kuzorra en Schuh hebben een groote reputatie en men kan er zeker van zijn, dat Schalke ook nu weer een goede gooi naar het kampioen schap, waarvan de finale in het Olympisch Sta dion te Berlijn wordt gespeeld, zal doen. De S.V. Waldhof is echter ook zeer sterk, want dit team bereikte de finale om den Tschammer- Pokal om dezen eindstrijd sleohls na drie matches tegen Wacker (Weenen) te verliezen. NAAR EENHEID IN DE VOETBAL SPORT. Bijeenkomst der vijf bonden. BELOVEN SPOEDIGE BESLISSING. In een Donderdag te 's Gravenhage gehouden bijeenkomst van vertegenwoordigers van voetbal organisaties is het volgende besluit genomen. Vertegenwoordigers van den Kon. Ned. Voetbal bond, de R.K. Voetbal Federatie, den Christ. Voet balbond, den Ned. Arbeiders Sportbond en de Ned. Voetbal Federatie, in vergadering op het departe ment van Onderwijs,. Kusten en Wetenschappen bijeen onder leiding van Mr. J. J. P C. van Kuyk, voorzitter van de Nationale Stichting tot bevorde ring van de Lichamelijke Opvoeding; overwegende, dat zij principieel overeengekomen zijn tot samen smelting van de bestaande voetbalbonden op grond van enkele nader bekend te maken algemeene grondslagen, behoudens goedkeuring hunner be sturen, besluiten vóór 24 Juli a.s. de definitieve be slissing over de beoogde samenwerking ter kennis van het bestuur van voornoemde stichting te zullen brengen. De steker aan den arbeid in de uitgestrekte veenderijen, waar de turf „er goed voor staat". WIELRUDEN EENHEID IN DE WIELERSPORT. De Zuïd-Nederl'andsche Wielerbond deelt aan het A.N.P. mede, dat zij zich bereid heeft ver klaard' met den N.W.B. mede te werken, teneinde te komen tot eenheid in de Nederlandsche wieler sport. Niet minder dan 27 inschrijvingen zijn bij de Nederlandsche Wielren Unie binnengekomen voor het nationale kampioenschap sprint amateurs, welke wedstrijden a.s. Zaterdag en Zondag op de Stadiowbaan te Amsterdam worden gehouden. De sterksten zijn Smits (Tegelen), Chr. Kropman (Utrecht), B. Leene (Den Haag), De Bést, Bijstel en Duyns (Haarlem), Faanhof, Van Gelder, Hoek, Remkes en Van Boheemen (allen Amsterdam). In het -nummer achtervolging zijn nog drie ren ners bijgekomen, nl. Piet van Nek, Kees Pellenaars en Willem Reuter, waardoor dit nummer nog meer aan beteekenis heeft gewonnen. VOOR DE KINDEREN Krent hoorde het en schoot eenige keeren achtereen zijn buks af. Bij het hooren hier van sprongen de inboorlingen angstig over eind en stoven uit elkaar. De hoofdman bleef alleen achter. Hij sprong van zijn troon, langs den Dikke in de richting van den professor. Hij wilde probeeren om in zijn vlucht zijn buit mee te sleepen. Maar de Dikke was hem te vlug af. Het werd een heftige vechtpartij, waaruit de dikke zegevierend te voorschijn kwam. De Kaagweek, het jaar- lijksch evenement in de zeilsport, is aangevangen. Een der deelnemende booter wordt vakkundig opgetuigd voor den strijd. HONKBAL HET PROGRAMMA. Op het programma van deze week komen o.a. de volgende wedstrijden voor: Zaterdag: Buiten de Competitie: Stedenwedstrijd HaarlemAmsterdam. 2e klasse: Ajax II—Schoten I. Zondag: Buiten de competitie: Blauw Wit-tournooi. 2e klasse: E.D.O. II—E. H. S. Haarlem IIQuick I. H.C.C. IIZeeburgia. 3e klasse: - E.D.O. Ill—H.C.K. H. E. H. S. IICeleritas. Schoten HI—R. C. H. II. HerculesSchoten II. E.D.O. IVSpaarnevogels. De voornaamste gebeurtenis is natuurlijk de Stedenwedstrijd. De samenstelling der negen tallen publiceerden we dezer dagen reeds. Door het niet spelen van De Mon is het Haarlemsche negental aanzienlijk verzwakt. Een overwinning van „Haarlem" is nu nog wel mogelijk, maar staat niet bij voorbaat vast. De wedstrijd heeft plaats óp het Ë.D.O.-terrein en begint te half vier. Zondag komen in het Blauw-Wit-tournooi 'alle eerste klasse negentallen plus Schoten tegen over elkaar. Daar De Mon voor deze wedstrijden wèl beschikbaar is, geven de aan Haarlem een goede kans. De finale is vastgesteld op 3 uur. E.D.O. IIE.H.S., Haarlem II—Quick I en H.H.C. IIZeeburgia vinden alle plaats in het N. Sportpark resp. om 10 u. 10 u. en 2 uur. WENK AAN HET PUBLIEK. De belangstelling voor het Honkbalspel wordt steeds grooter en terecht, want het is een bijzon der levendig kijkspel. Te begrijpen is het dus, dat de toeschouwers steeds trachten, een zoo gunstig mogelijke plaats te veroveren, ten einde niets van het spel te missen. Maar toch is het dringend gewenscht gebleken, dat er een flinke scheiding komt tusschen de ruimte, bestemd voor de spelers en die voor het publiek.. Dat is vooral Woensdagavond bij den wedstrijd tus schen Haarlem en E.D.O. gebleken; de toe schouwers drongen zóó op, dat zij gevaar liepen, pijnlijk door een bal getroffen te worden dit is Woensdagavond gebeurd en het spel belem merd werd. Het publiek moet op een behoorlij ken afstand blijven. GYMNASTIEK BATO. Van 23 Juli af heeft de G.V. „Bato" vacantie. De athletiek-beoefening gaat gedurende de vacantie door." De eerste lessen beginnen weer op 20 Augus tus Kortebaandraverij te Zandvoorl De kortebaandraverij, welke Donder dagmis;' door de Harddraverijvereeniging uit Beverwijk den Boulevard de Favauge te Zandvoort werd: houden, is weder uitstekend geslaagd. De org* satie was uitstekend. Door middel van luidspreii werd het vrij talrijke publiek voortdurend op- hoogte gehouden van alles wat er op de baan: beurde. In de pauzes werd vroolijke muziek: beste gegeven. Het weer hield zich goed. Het althans den geheelen middag droog. De wind evenwel nog al hinderlijk en daarom had me: startplaats aan den zuidkant gekozen, zoodat paarden met den wind mee liepen. 's Morgens elf uur had in café Bluys de lot plaats. Van de 27 ingeschreven paarden waren 22 opgekomen. In den tweeden omloop kwamen nog uit: Zon: straal, Donar, IJ Zelda, Peter, Zora, Allouez, B:: nesse Holl, Rozy Moran, IJ. Kernei, Aura V, Xe- en Ahzolor. In den derden omloop bleven hiera over: Anzolor, Donar, Xerxes, Zora, Rozy Moran-: Allouez. Zeer spannend was in dezen omloop; strijd tusschen Anzolor (J. H. de Vlieger, te Niém Vennep) en Donar (M. v. d. Pol te Heemstede).1, een klein verschil wist de laatste zich in den eh strijd te plaatsen. Allouez, van J. de Vlieger;: eenmaal disqualificeerd werd wegens te vroegst: ten, won ten slotte met gering verschil van B: Moran (Kè Wijk Jr. te Haren). In den eindstrijd won Donar gemakkelijk v Zora en Allouez had weinig moeite van Anztt te winnen. De le prijs werd toegekend aan Allouez, 315 M,; tweede prijs aan Donar, 300 m.; de derde prijs-L Zora, 310 M. en de vierde prijs aan Anzolor. In: pauze werd onder leiding van den heer J. Tulleb een wieier wedstrijd gehouden tusschen T. Ooms,! Duyns, C. Bijster en M. de Lange. Winnaar werd' Duyns, die later uitkwam tegen het paard Xero een van de beste paarden. Ook. van Xerxes x Duyns gemakkelijk te winnen. Met een voorspro: van ongeveer 40 meter ging hij als eerste over eindstreep. Als komisch nummer werd nog ïngelascht: ,3 oude tijd op de baan". Twee „aa!pjes"-koetsiersi? hoogen hoed, reden met hun vieelante om het hare tot groot vermaak van het publiek. 's Avonds werden door den heer A. Blom de prik uitgereikt. Hij bracht dank aan de Zandvoortschéi! Duitsche autoriteiten, die deze wedstrijden mogé gemaakt hadden. Ook de politie en V. V. V. wera niet vergeten. De vierde prijs werd, nadat dezer; verhoogd, met algemeen goedvinden verdeeld schen de eigenaars van Anzolor, Baronesse Hollej Zonnestraal. HANDBAL. O. S. S'.B. G. V. (1—2). Donderdagavond werd te Zandvoort de wedstTj O S. S.B. G. V. gespeeld. De verdediging 4 aan beide zijden goed in vorm; het duurde dano: geruimen tijd voor B. G, V. met een mooien wig de leiding kon nemen (01). Nog voor de rusUv' O. S. 9. na een snellen aanval den achterstand: te halen (11). Na de hervatting wist B. G. V. r.: een doelpunt te scoren (12). Hiermee kwamt? einde. Mr. CORRT STOLZ-VAN DEN KIEBOOML 45) Een beetje leedvermaak had ze zich wel gegund, maar nu heeft ze toch medelijden met zijn versla genheid. Want Frank noemt zichzelf een schoft en een ellendeling en vloekt en jammert, dat hij haar leven nu ook nog verknoeid heeft en hij zal naar de Directie gaan en zeggen, dat het allemaal zijn schuld was en hij zal alles aan Westhove vertellen en vragen, of die zijn invloed wil aanwenden en hij zal Je mag gerust nog een beetje doorkletteren, als het je goed doet, zegt Nick geduldig. Maar noodig is bet niet. Want je hoeft je werkelijk ner gens bezwaard over te voelen, Frank. Waar haal je toch die.voorwereldlijke ideeën vandaan, zeg? Er is immers geen sprake van mijn schuld of jouw schuld. We zijn allebei lichtelijk stom geweest en de vriendelijke „men" heeft er een schepje op ge daan. En gesteld nu eens, dat jij er geduvel door kreeg, zou je dan verwachten, dat ik me daar ver antwoordelijk voor voelde? Nee toch zeker? Nou wat zeur je dan? Frank voelt wel, waar de fout in Nicks redenee- 'ring schuilt. En hij wil het nietaccepteeren, dat ze het hem zoo makkelijk maakt. Je bent een kraan, Nick, zegt hij. Maar je vergelijking gaat niet op. Tenslotte ben ik de man en jij het meisje Schei uit met je antiek gedaas, lacht ze. Ik ben een moderne, vrije, zelfstandig vrouw dat is één. En ten tweede, die historie met jou Franks mond trekt even is nu wel de aanlei- dende oorzaak van het drama geweest, maar als die quaestie van mijn promotie er niet bij gekomen was, zou het zoo'n vaart niet geloopen hebben. En dan trof het nog bijzonder ongelukkig, dat de Di rectie juist gisteren, met aog een stel zondaars heeft afgerekend en nogal kras ook. Zoo luchtig en cynisch vertelt Nick dat allemaal. Eigenlijk zou ze nu wel kunnen ophouden. Maar ze heeft het gevoel, alsof ze bezig is met een moeilijk werk, dat ze moet afmaken. Zie je, gaat ze verder, en nu zou het alles bij elkaar nog niet zoo slim geweest zijn, als ze niet. ook nog die ouwe koe uit de sloot hadden.kunnen halen. Van mijn aanstel ling destijds, je weet wel, zegt ze onverschillig, als Frank haar vragend aankijkt. Dat was nu een prachtig argument natuurlijk. Zooiets van: we hebben altijd wel gedacht, dat er een steek aan los wasZiezoo, nu is ze klaar met haar werk. Nu kan hij zijn eigen weg gaan, zonder dat lastige gevoel van -medelijden of tot iets verplicht zijn. Uit. Nu meteen maar afscheid nemen en verdwij nen, ze hebben elkaar niets meer te zeggen. Frank probeert het te verwerken, wat Nick hem daar allemaal verteld heeft. In haar pogingen om zich opzettelijk zwart, te maken voelt hij wel vaag de branie van de Nick van vroeger, maar hij kan het niet ontleden. Hij is moegepiekerd over al zijn opeengestapelde moeilijkheden. Ja, laten we maar naar huis gaan, zegt hij als Nick opstaat. Je moet er nog maar eens rustig over denken, Nick. En verbeeld je maar niet, dat ik al die beweringen van jou zoo maar geloof. Wat zijn je plannen voorloopig? De eerste dagen blijf ik hier, zegt ze. Ik kan nog lang genoeg daarginds zitten. Met Kerst mis moet ik natuurlijk naar huis. Ik weet niet, of ik moed genoeg zal hebben om het dan te ver tellen. Waarschuw me dan in elk geval vóór je naar huis gaat, zegt Frank dringend. Ik kan je toch niet zoo ineens loslaten. Kindje, als je eens wist, hoe ik over je tob. Je bent een ouwe zeur, zegt ze. Dag Frank. Beloof me nu, dat je opbelt voor je weg gaat. Ja, vast. Daag. Op de een of andere manier gaan de dagen voorbij. Telkens weer een dag dichter bij Kerst mis. dichter bij het schrikbeeld: naar huis. Nick weet niet meer, wat ze wil. Tien keer per dag staat ze op het punt Frank op te bellen. Maar de herinnering aan de woorden van meneer De Jong èn aan Franks opgelucht gezicht, toen ze zijn „aan zoek" afwees, houdt haar telkens terug. Tenslotte neemt ze een besluit. Ze zal hem op bellen, maar alleen om afscheid te nemen, definitief afscheid. En dan onmiddellijk naar huis. Maar als hij nu laat merken, dat .hij haar nog graag zien wilZe weifelt nog, als ze de telefoon al in de hand heeft. Nee mevrouw, meester Róbberts is niet op kantoor, zegt Van-Dijk, die alle dames die hun naam niet noemen, trouw als mevrouw betitelt. Ja, dat kan ik u niet zeggen, mevrouw. Nee, morgen ook niet. 41 Spijt me, maar ik kan u niet nader inlichten. Ja, belt u nog maar eens op. Dag mevrouw. Uit, denkt Nick. Onherroepelijk uit nu. Stom toe val? Noodlot? Ze weët het'niet.. Ze weet alleen, dat ze Iet niet weer zal probeeren. Die paar korte, bijna snauwende woorden van den klerk be leefde man is datOch, wie weet, hoeveel vrou wen er den heelen dag aan de telefoon hangen, die hij voor Frank-moet afschepen. Nu maar gauw naar huis, met den eersten dén besten trein. Vóór ze zich misschien nog gaat bedenken. Thuis zullen ze in ieder geval blij zijn, dat ze komt. En ze heeft haar kamér aangehouden en drie maanden salaris op haar spaarbankboekje. Na de Kerstdagen zal ze wel verder zien. Tien minuten voor Nick opbelde, had Van Dijk nog met zijn normaal-bedaarde beleefdheid aan Mr. Van Westhove aangekondigd: De Officier van Justitie is voor u aan de telefoon, meneer. En toen was een oogenblik later Mr. Van West hove gejaagd zijn kantoor komen uitschieten: Waar is.meneer Róbberts? Is meneer .Róbberts er al? Zeg hem, dat hij zich onmiddellijk klaar maakt. We moeten op het Parket komen. Er is iets ge beurd. Groote goden! Ik ga vast. En Van- Dijk, die verder niets te hooren heeft gekregen, dan de haas tige instructie: Iedereen, die komt wegsturen. Terugbestellen op morgen of overmogen ja, kijk zelf de agenda maar na.is door de ongewone zenuwachtigheid van .zijn werkgever dermate ge ïnfecteerd, dathij na Nick verschillende ande ren even kortaf en onvriendelijk te woord staat. Had ze ooit gemeend, dit te kunnen volhouden, denkt Lies bij het begin van iederen nieuwen dag. Op „de Waeldonck" was ze ook dikwijls genoeg doodmoe geweest. Na een groot diner of 's zomers in den inmaaktijd. Maar dit is veel erger. Beenén, die zoo zwaar zijn, dat iedere stap moeite kost en het trappen loopen,twintig, dertig keer per dag een onmenschelijk moeilijk werk lijkt. Pijn in den rug, pijn in de schouders het komt niet alleen van het werk, weet ze. Ze hoest ook en ze kan niet eten. En slapen nog veel minder. Ze zal ook wel ziek worden, denkt ze berustend. Misschien gaat ze wel dood, dat zou nog het beste zijn. Hier moe ten blijven, altijd dit domme, ellendige werk moe ten doen, werw, waar de eerste de beste dorpsmeid beter geschikt voor is, dan zijEen huishoud ster, die goed kan koken o jawel. Zelfs dat heeft ze niet eens, niet eens de- voldoening van een moei lijk gerecht, dat goed uitvalt, van een lekker nieuw schoteltje, van een in de puntjes verzorgd diner. De eeuwige bouillon en magere lapjes voor de freule, de eeuwige bloedworst of gebakken spek voor de keuken. Het gaat niet, denkt Lies en ze begint avond aan avond de advertentiekolommen van de krant na te snuffelen, tot groote ongerust heid van Bertus en Marie, die de symptomen uit lange ervaring kennen Maar ze zeggen niets, zitten zwijgend toe te kijken, als Lies iederen avond op nieuw brieven schrijft op de advertenties, die haar geschikt lijken. Veel keus heeft ze niet, want ze durft het allèen wagen, zich bij alleenwonende da mes. of bij echtparen op leeftijd aan te bieden. Een gewoon gezin: vader, moeder en kinderen och, daar hoeft ze immers niet aan te beginnen, daar zou ze 't nog minder uithouden dan hief. Het is dan ook al heel gauw geen teleurstelling meer, als ze 's morgens aan het van leedvermaak grijnzende gezicht van Bertus ziet, dat de post wéér niets voor haar heeft gebracht. Niks voor jou, juffie, zegt Bertus dan nog ten overvloede. Waarop telkens weer Marie's half voor zich heen gemompeld commentaar volgt over „sommige menschen, die maar iéder oogenblik moeten veranderen" en over „diensten, die van daag den dag niet opgeschept liggen". Nee, denkt Lies, als ze voor den zooveelsten keer het avondblad heeft nagesnuffeld. Opgeschept lig gen de diensten niet tegenwoordig, zelfs niet voor een bekwame huishoudster-keukenmeid. Wéér niets vanavond. Zou ze zelf niet eens een adver tentie plaatsen? Hoeveel zou dat kosten? Ze re:-' zuinig zijn. Ze bladert de krant door op zoek iï- het advertentie-tarief.... Kerstboomen, Kerf- artikelen, Kerstdiners. Een heel rijtje restaura® kondigt triomfantelijk de Kerstmenu's aan. Gè dat die wereld nog bestaat, die gewone were; waar menschen Kerstfeest vieren, plezier hebt* en uitgaan De wereld van Kerstboomen en Kers cadeautjes, van Kerstprogramma's in de bioscot-: en matinées in de schouwburgen. Je kunt het,' bijna niet meer voorstellen, je moet er de krat voor lezen, om te beseffer, dat dat er allemaalw! is, dat alles gewoon doorgaat. Allesniet alle de pretjes, ook de nare dingen van andere menseh? gaan door in die wereld daar achter de bosschc- van „Klein-Schorenburgh". De oorlog, de ongein! ken, de branden, de aarrijdingen, dede- Haar oogen hebben zich vastgehaakt lezen lezen nog eens. Een berichtje, een klein bericht maar, tusschen de branden en de aanrijding^; Uit Amsterdam. Verduistering door een Advocaat. Hier ter stede werd hedenmorgen gearrestee de 32-jarige Mr. F. R., advocaat en procureur a!- hier, als verdacht van verduistering van onder zij: berusting zijnde gelden. Na een voorloopig vet hoor werd hij in het Huis van Bewaring inges) ten. Omtrent het totaal-bedrag der verduistert gelden wordt een nader onderzoek ingesteld. Dit is de keuken op „Klein-Schorenburgh". F zijn Bertus en Marie, die aan tafel zitten. All? precies als vijf minuten geleden. En intusschen. intusschen.... Verstijfd zit Lies. Haar oogen, ha£ gedachten telkens naar die paar regels in de krat' langzamerhand niets meer ziend, niets meer voe lend, niets meer wetend, dan dit ééne: Frank ge arresteerd. Frank in de gevangenis. „De twee-er.' dertigjarige Mr. F. RTegenover haar af tafel suffen de twee oudjes. Marie, knikkebollen boven haar breikous, Bertus boven zijn pluimvee krantje. De twee, die niet weten. Die niet weten dat zij, tegenover hen, hoopt, dat ze nu maar doo: mag gaan. Omdat ze dit niet kan dragen. Fraai die zijn hoofd zoo hoog gedragen heeft. Frank, de eerlijkheid en de correctheid zelf is geweest .(Wordt vervolgd)!

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 6