IJmuider Courant DAGBLAD VOOK VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen De teerling is geworpen". De huisvrouw. De verduistering I v- %'A Bonnen 25e JAARGANG No. 223 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem, Telefoon 10724. Bureau IJmuider Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen in de Kennemer Courant. Directie! P W PEEREROOM EM ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM WOENSDAG 24 JULI 1940 Abonnementen per week f0A2lA, per maand 0.52:/2, per 3 maanden ƒ1.55, franco per post 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ0.60, elke regei meer ƒ0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.25, elke regel meer ƒ0.10. Berlijnsch commentaar op de rede van Halifax van semi-officieele zijde aldus het D.N.B. wordt medegedeeld: ..De teerling is ge- ornen! Aldus luidt de conclusie, welke in Duitsche politieke kringen wordt getrok- tPn uit de radiorede welke de Engelsche minister van buitenlandsche zaken gisteren heeft gehouden. Wij zijn, aldus verklaart men in deze kringen, de meening toegedaan, dat deze rede de laatste afwijzing is van de rede van den Führer. ne huichelachtige manier, waarop het aan- hnH van den Führer is bejegend kan niet meer worden overtroffen. Het gefemel, waarmee u>rd Halifax poogt het Engelsche volk met tïheden te mobiliseeren. is van dien aard dat Si ons met discussies in dien trant niet ïnla- tpn Wij zijn van meening dat de rede van den ïnaelschen minister van buitenlandsche zaken fen anderen vorm van handelen noodzakelijk heeft gemaakt. Indien Lord Halifax niet wil luisteren naar de woorden van den Führer, dat deze niet voornemens is het Byitsche wereldrijk te vernietigen, dan nemen wij er acte van. dat Lord Halifax en allen, in wier naam hij spreekt, de meening van den' Führer niet deelen, maar van opvatting zijn dat het op een vernietiging van het Britsche wereldrijk niet aankomt. De Führer, zoo zegt men hier verder, heeft niet zooals Lord Halifax beweert, gedreigd, maar gevolgtrekkingen gemaakt uit politieke feiten en uit een politieke noodzaak. Of het gaat om dreigementen of om zulke gevolgtrekkingen zal de toekomst leeren. Indien Lord Halifax meent zich te kunnen en te durven veriaten op bepaalde opmerkingen van staatslieden en uit dergelijke opmerkingen meent te kunnen afleiden dat ook andere lan den en werelddeelen de beslissing van Lord Ha lifax beschouwen als een bewijs van historisch doorzicht, dan blijve deze opvatting voor re kening van de Engelsche politici. De geschie denis zal aantoonen wie gelijk heeft. Zij zal be wijzen of het juist was de beslissing over de Engelsche politiek afhankelijk te maken van verstandelijke meeningsverschillen, van filoso fische stokpaardjes, van religieuze overtuigin gen en van wenschen, die zijn ingesponnen in de redevoeringen van andere staatslieden. Over de duidelijke verklaringen en mededeelingen van den Führer wordt van Duitsche zijde niet meer gediscussieerd. Van Duitsche zijde wordt 'vastgesteld dat Lord Halifax, daarmee de En gelsche regeering en daarmee ook het Engelsche volk, „neen" gezegd hebben. Op dit „neen" is nog maar één antwoord mogelijk en dit ant woord staat niet op schrift en is geen gespro ken woord. Wat de religieuze noot in de rede van den En- gelschen minister van buitenlandsche zaken betreft, herinnert elke zin. dien men in zijn rede leest, door zijn schijnheiligheid en feme- larij aan de beroemde vergelijking van den dui vel met het brevier. Wanneer Lord Halifax het Engelsche volk met den bijbel toewenkt om het te mobiliseeren, staat achter hem de duivel, die dit Engelsche volk en zijn rijk naar een ander doel dan naar den Hof van Eden wil leiden. „Definitieve afwijzing". BERLIJN, 23 Juli (D.N.B.) De avondbladen schrijven boven hun commentaren op de rede van Halifax koppen als ,De beslissing is gevallen", „Engeland heeft zijn lot gekozen". Zij leggen er den nadruk op dat de verklaringen van den Brit- schen minister moeten worden beschouwd als een definitieve afwijzing van het beroep, dat Adolf Hitler op het gezonde verstand heeft gedaan. De „Börsenzeitung" schrijft: „Engeland heeft de uitgestoken hand teruggestooten. Blind en doof voor alle overwegingen van het verstand en vooralle geboden van ware menschelijkheid drij ven de Engelsche machthebbers hun land naar de catastrofe, om het daarna aan anderen over te laten het met hun nalatenschap klaar te spelen. Na datgene, wat de Britsche minister van buiten landsche zaken gisteren gezegd heeft kan Chur chill als minister-president zich verdere verkla ringen besparen. Engeland heeft den strijd op leven en dood gekozen. Duitschland neemt daar van kennis en Duitschland zal de consequenties daaruit trekken". Het ..Hamburger Fremdenblatt" zegt: „Door het besluit, dat het Britsche kabinet heeft geno men. is snel een einde gekomen aan het tijdperk van het verstand, dat de Führer hoopte nog eens tot gelding te kunnen brengen. Thans zullen de wapenen spreken. Hun scherpte zal het Britsche rijk tot verbazing brengen. Het tijdstip daarvoor zal alleen de Führer bepalen. Engeland hoopt nu de geheele wereld den vrede te onthouden, door dat het in weerwil van den Duitschen oproep tot vrede een tegenstand biedt, die niet meer op mi litaire doelwitten gericht kan zijn. Het is immers voor de Britsche eilanden onmogelijk geworden eenigen invloed op het Europeesche vasteland te doen gelden. Alleen het oorlogszuchtige univer salisme van Groot Brittannië, dat altijd in de ge schiedenis bereid is geweest den vrede van alle volken aan zijn eigen belangen op te offeren, heeft kunnen besluiten tot deze daad van een herostratos". De bewering, dat een overwinning van Hitier het einde zou beteekenen van alle dingen, die het leven zijn waarde geven, wordt door de bladen tfgewezen als een brutaal verzinsel, dat slechts propaganda ten doel heeft. Zij verklaren met nadruk dat hier ten hoogste sprake kan zijn van voorrechten der Engelsche heerschende klassen. „Deze dingen zijn bekend uit de levensopvatting der Britsche plutocratie", aldus merkt de ..Deutsche Allgemeine Zeitung" op. „Daartoe behooren ook de renpaarden, die in Canada in veiligheid gebracht zijn, terwijl voor ae kinderen der armen geen scheepsruimte be- beschikbaar gesteld kon worden. Duitschland strijdt voor een socialen staat en een sociale orde van Europa, waarin het bezit van de dingen, die het leven zijn waarde geven, niet het monopolie van een enkele klasse of een enkel volk is." In dit verband schrijft de „Lokal Anzeiger". „De volken van Europa zullen alle gemeenschappelijk samenwerken tot heil van het geheel. Dat zal de orde zijn, die Duitschland instelt. Het is de politiek van Engeland geweest de volken van Kuropa tegen elkaar op te zetten. Dat zal voorbij zijn. Lord Halifax, en gij zult ook geen uitval in uw ..vesting" meer beleven.' De volken zullen ten uiterste ontgoocheld zijn over Engeland, wanneer rf" ^'erkelijk,de vuurproef van een harden oorlog moet doormaken". Zing een loflied, mannenbroeders, Op de onvolprezen vrouw. Echtgenooten dan wel moeders, Zorgzaam, toegewijd en trouw. Bied vooral in deze dagen Haar den dank en hulde aan, Die zij zeker nimmer vragen. Maar ook zeker niet versmaan. Denk maar even aan het eten, Dat gij klaarvindt op uw disch, Wat 'n passen en 'n meten Daarvoor nu niet noodig is. Denk dan verder aan de kleeren, Nu vermaakt en dan versteld, Aan haar kunst om lang te teren Op haar portie huishoudgeld. Zij werkt wel met kleine dingen, Maar voorwaar, in uw gezin, Is haar arbeid geen geringe, Een onnutte evenmin. Ach, ge zult dit niet weerleggen, Want gij weet het al te goed, Maar men moet het ook eens zeggen, Dat geeft haar geluk en moed. P. GASUS. Zon onder 9.43 Zon op 5.50 Tusschen deze belde tijdstippen moet verduisterd worden. Frontbericht van het D. N. B. De uitwerking der lucht aanvallen in Engeland. Het Dinsdag gepubliceerde frontbericht van het D.N.B. luidt: „In den loop van 22 Juli en in den nacht van 22 op 23 Juli heeft de activiteit van de Duit sche bommenwerpers zich hoofdzakelijk gecon centreerd op het Britsche eiland zelf, waar van Wales tot Noord-Schotland talrijke militaire doelen met succes werden gebombardeerd. In Wales waren de aanvallen gericht tegen haven en tankwerken te Pembroke in het Zuid-Westen van het graafschap. Pembroke is een belangrij ke petroleumhaven, van waaruit de industrie aan het kanaal van Bristol wordt geravitail leerd. Van andere havens, die met Duitsche bommen werden bestookt: is Chatham in Zuid- En geland, aan de monding van de Theems, de belangrijkste. Door de aanvallen op Edinburgh en Aberdeen werden de belangrijkste havens aan de Oostkust van Schotland bestookt. Over de uitwerking van het optreden der Duitsche vliegers is een dezer dagen een belangwekkend bericht van neutrale zijde uit de Vereenigde Staten ontvangen. Nederlandsche opvarenden van een vüor Engelsche rekening varend Ne- derlandsch schip, dat onlangs de haven van New-York bereikte, verklaarden dat de onop houdelijke Duitsche bomaanvallen op de ha vens van Plymouth, Pembroke en Cardiff daar onbeschrijfelijke verwoestingen en vernie lingen hebben aangericht. In deze havens zijn talrijke schepen tot zinken gebracht". Opperste Sovjet 1 Augustus bijeen. Aansluiting der nieuwe gebieden vermoedelijk in behandeling. Naar Radio-Moskou meldt aldus het D. N. B. is de Opperste Sovjet der Sovjet- Unie tegen 1 Augustus voor zijn zevende zitting bijeengeroepen. In deze zitting zal de Opperste Sovjet waarschijnlijk de kwestie van de aan sluiting der drie Oostzeestaten bij de Sovjet- Unie, alsmede die van de aansluiting van Bes- sarabië bij de Moldavische Sovjet-republiek in behandeling nemen. Scheepvaart naar de Engelsche Westkust verlegd. Gebied van Cornwall tot de Zuidelijke kust tot gevaarlijke zone verklaard. Het D. N. B. meldt uit Stockholm: De Britsche admiraliteit heeft als gevolg van het toenemende duikbootgevaar nieuwe ingrijpende maatregelen moeten nemen voor de geheele scheepvaart n/ir de Engelsche westkust. Zij heeft zich gedwongen gezien de ingangen tot het St. George 1/anaal en tot het Bristol kanaal af t? sluiten. Een gebied ter breedte van vijftig zeemijlen, dat loopt van Cornwall tot de zuidkust van Engeland, is tot gevaarlijke zóne verklaard. Alle schepen, die havens aan de westkust van Engeland willen binnenloopen, moeten varen via het Noorderkanaal en door de tusschen Engeland en Ierland gelegen Iersche Zee. Hierdoor is de normale handelsweg voor de scheepvaart naar Bristol, Car diff en Zuid Wales, alsmede de voornaamste route naar Liverpool opgegeven. Alle havens aan de west kust van Engeland kunnen alleen nog via een groo- ten omweg om het noordelijk punt van Ierland worden bereikt. Deze ingrijpende bepalingen van de Britsche Admiraliteit worden beschouwd als een direct ge volg van de toegenomen bedreiging door duikboo- ten en van het feit dat Duitschland in het bezit is van de Fransche kanaal- en Atlantische Oceaan- kust. DANSEN WEER TOEGESTAAN IN DUITSCHLAND Het D. N. B. meldt: Bij beschikking van den Führer is dansen in het openbaar op Woensdag en Zaterdag na 19 uur toegestaan. Shaw's politieke uitlatingen. STOCKHOLM, 23 Juli. (D.N.B.) Toen de En gelsche schrijver G. B. Shaw in een interview had voorspeld dat Engeland den oorlog zou verliezen, hebben alle Londensche dagbladen, naar uit de Engelsche hoofdstad wordt gemeld, een z.g. „D- notitie" ontvangen, welke een verbod inhield van alle artikelen van of over Shaw. Staatssecretaris Nicolson had in de dagelijksche conferentie van het ministerie voor de inlichtingen voorgesteld een of ficieel en algemeen verbod tegen Shaw's publicaties Uit te geven. Het voorstel werd door Duff Cooper categorisch van de hand gewezen. Verscheidene vrienden van Shaw, uitgevers, journalisten en musici, zijn uitgenoodigd invloed op Shaw uit te oefenen, opdat hij in het vervolg politieke uitlatin gen achterwege zal laten. In dezen zin heeft ook de schrijver H. G, Wells een brief gericht aan den nestor van de Angelsaksische Satirici. Roemeensch-Duitsche besprekingen Von Ribbéntrop ontvangt te Salzburg den Roemeenschcn premier. BOEKAREST, 23 Juli Van officieele zijde wordt medegedeeld dat de Roemeensche minis ter-president en de minister van buitenland sche zaken zich a.s. Vrijdag naar Salszurg zul len begeven om een onderhoud te hebben met den Duitschen minister van buitenland sche zaken Von Ribbéntrop. In officieele krin gen verluidt dat de uitnoodiging tot deze con ferentie van Von Ribbéntrop is uitgegaan. De Roemeensche minister-president hecht aan deze komende besprekingen groote beteeke- nis. Voorts wordt gemeld dat de koning Maan dag den minister-president en den Duitschen ge-zant in afzonderlijke audiëntie heeft ontvan gen. In diplomatieke kringen te Boekarest zegt men' dat Von Ribbéntrop bij de a.s. ontmoe ting den Roemeenschen staatslieden het Duit sche standpunt betreffende de revisionistische eischen van Hongarije uiteen zal zetten en dat hij hen op de hoogte zal stellen van de tusschen de Duitsche regeering en de Hongaarsche staatslieden op de recentie conferentie te Mün- chen bereikte overeenkomst. (United Press). Veertien bunders land worden aan het IJselmeer gewonnen. Op initiatief van de boeren grondbezitters, in Ermelo, die nabij de voormalige Zuiderzee hun landerijen hebben, wordt de in den loop der jaren aangeslibde grond opgegraven en daarmede de insnijding in de kust gedempt, waardoor een waardevolle grondaanwinst wordt verkregen. Bommen op Amersfoort en bij Bergen Acht dooden Het A. N. P. meldt uit Amersfoort: Bij een door het nachtelijk duister begunstigden aanval van Engelsche vliegers heeft een dichtbevolkte woonwijk van Amersfoort het moeten ontgel den. Een woning werd door een voltreffer ge troffen. Hierbij werden vijf personen gedood. Zij allen behoorden tot het gezin van den siga renmaker E. J. D. Verder werd de leerling machinist der Nederlandsche Spoorwegen M., die zich naar zijn woning begaf, door een gra naatscherf getroffen en gedood. Het aantal ge wonden is zeer groot. In andere straten is een aantal woningen door brandbommen getroffenn, verschillende huizen zijn vernield. Van talrijke woningen zijn de ruiten gesprongen en dakpannen van de daken gerukt. In verschil lende straten is een groote ravage aangericht. Voorts verneemt het A. N. P. uit Bergen: In den afgeloopen nacht is tijdens een bomaanval door Engelsche vliegers te Groet in de omgeving van Bergen nabij een noodslachtplaats een bom néergekomen in een zomerhuis, waar de familie L. haar vacantie doorbracht. De 59-jarige heer des huizes en een 25-jarige dochter werden gedood, terwijl twee huisgenooten ernstig en een licht werd gewond. Ned.-Indië bij het Sterlingblok aangesloten. Grondstoffen worden door Engeland in ponden betaald. Te Londen werd, naar het Hamb. Fremdenblatt mededeelt, bekend gemaakt, dat met ingang van 22 Juli Nederlandsch-Oost-Indië officieel bij het ster lingblok is aangesloten. Dit beteekert, dat in de plaats van de Engelsch- Neoerlandsche valuta-overeenkomst, die door de Duitsche bezetting van Nederland is komen te ver vallen, thans voor Indië een nieuwe regeling tot stand is gekomen, waardoor Engeland voor de grondstoffen in Ned.-Indië met porden sterling kan betalen, terwijl de Ned.-Indische exporteurs voor dezen export dus geen vrije deviezen meer ontvangen, aldus de N.R.Ct. Amerikaansche vloot- en lucht basis in Argentinië? Ver. Staten zou het plan hebben Bahia Blanca op te eischen. BUENOS AIRES 24 Juli (D. N. B.) Het avondblad „Pampéro" meldt uit Havanna, dat uit, naar gezegd wordt, betroüwbai-e kringen verluidt dat de Vereenigde Staten het voorne men hebben teeischen dat de Argentijnsche haven Bahia te hunner beschikking wordt ge steld. Bahia Blanca ligt 1400 K.M. van de Mal- vinen eilanden. Het zou de bedoeling zijn er een vloot- en luchtsteunpünt aan te leggen. De „Pampero" zegt verder te weten dat Engeland bereid zou zijn de Malvinen voor het zelfde doel ter beschikking te stellen, ofschoon, zooals bekend, Argentinië nooit afstand heeft gedaan van de sou- vreiniteit over deze wederrechtelijk bezetten gebie den en zijn aanspraken herhaaldelijk opnieuw heeft doen hooren. In een commentaar op dit bericht geeft het blad uitdrukking aan de hoop, dat deze „ongehoorde" eisch ten scherpste door den leider der Argentijn sche delegatie van de hand zal worden gewezen. Klaarblijkelijk, zoo schrijft het blad, verwarren de Vereenigde Staten het vrije, groote Argentinië, met Midden Amerikaansche kleine republieken, die zich veilig voelen in de schaduw, van het dollar-impe- rialisme. Noch Bahia Blanca, noch welke andere haven, eiland of ander Argentijnsch gebied ook, zal worden afgestaan. IJMUIDEN DE IJMUIDER VISCHHANDEL VEREENIGING IN 1939. Wat er aan- en uitgevoerd werd. Het jaarverslag der IJmuider Vischhandel Ver- eeniging over 1939 is sober naar formaat en in houd, als gevolg der omstandigheden. Er is dan ook geen plaats om toekomstmogelijkheden onder de oogen te zien, zoodat het verslag feitelijk alleen statistische waarde heeft. De omzet in den Rijksvischafslag bedroeg f 6.356026 tegen f 7.463072. een vermindering dus van f 1.107046. Aangevoerd werd: Noordzeetrawlvisch f 5542118 (v.j. f 6410722), haring (versch en gezouten) f 421665 (v.j.) f 872144), Barentszeetrawlviseh f 18585 (f 102823), consignatiezendingen f 373658 (f 65969). De aanvoer van versche haring bedroeg in 1939 9466225 Kg tegen ruim 20 millioen Kg. in 1938. Het aantal stoomtrawlers bedroeg 90 op 31 De cember 1939 tegen 93 aan het einde van 1938. Het aantal ingeschreven kooplieden was resp. 317 en 330. De verzending van versche zeevisch per spoor weg bedroeg: 1939' 1938" Nederland 6999507 Kg 8144777 Kg. bruto België 1024881 1643548 Duitschland 754377 958219 Engeland 894347 1262280 Frankrijk 1343324 2033956 Zwitserland 284999 353308 De verzending van versche en gezouten haring per spoorweg was: Nederland 1038326 Kg. bo. (v.j. 946038 Kg. bo.) Duitschland 3913566 Kg bo (v.j. 14322465 Kg. bo.) Het totale vervoer per spoorweg van IJmuiden naar binnen- en buitenland van versche. gedroog de, gerookte en gezouten visch. versche, gerookte en gezouten haring bedroeg in 1939: 16929033 Kg. bruto tegen 30477732 Kg. bruto in 1938. Het vischverbruik in Nederland. Door optelling van het nettogewicht van aan voer en invoer en van de verkregen som het netto gewicht van den uitvoer af te trekken verkrijgt men voor de becijfering van het vischverbruik in Nederland de volgende cijfers: 1938: 36128436 Kg. 1939: 29873000 Kg. Uit deze berekening blijkt, dat het zeevisch- die thans geldig zijn BROOD Bon 61 tot en met 70 (broodbonboekje). Geldig: Tot en met 25 Juli. Recht gevend op: Totaal 2000 gram brood. Bons 71 tot en met 80 (broodbonboeje). Geldig: Van 22 tot en met 28 Juli (even tueel tot en met 1 Augustus). Recht gevend op: Totaal 2000 gram brood of 2500 gram roggebrood. KOFFIE OF THEE Bon 85 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 2 Augustus. Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER Bon S0 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 25 Juli. Recht gevend op: 1 k.g. suiker. MEELWAREN Bon 90 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 9 Augustus. Recht gevend op: 1/2 pond tarweboem of tarwemeel of boekweitmeel of rogge bloem of roggemeel of zelfrijzend bak meel. Bon 75, reclitgevend op hetzelfde rant soen, geldig tot 26 Juli. GRUTTERSWAREN Bon 95 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 250 gram rijst of rijste- meel. Bon 100 uit het Algem. distributieboekje. Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 250 gram havermout of havervlokken, of gort, of grutten. Bon 105 uit het Algem. distributieboekje. Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram maizena of griesmeel of puddingpoeder. Bon 110 uit het Algem. distributieboekje. Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram macaroni of vermicelli of spaghetti. BOTER EN VETTEN Bon 67 en 68 uit 't Algemeen distributie- boekje. Geldig: Tot 28 Juli. Recht gevend op: 1/2 pond boter of mar garine of vet. PETROLEUM (alleen voor hen, die uitsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel „Periode 3". Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 2 Liter. verbruik in ons land in het verslagjaar ruim 6 1/4 millioen Kg. minder was dan in 1938. Hieruit mag echter niet worden afgeleid, dat deze achteruitgang een gevolg zou zijn van een mindere vraag naar visch, doch geheel moet wor den toegeschreven aan den minderen aanvoer. Tegenover een minder verbruik van 6255000 Kg. staat n.l. een mindere aanvoer van ruim 9000000 Kg. Het jaarverslag begint met een „in memoriam" voor den op 10 Februari 1940 overleden eere-voor- zitter der vereeniging den heer J. C. Slis. VELSEN GROOTE DALING VAN HET AANTAL WERKLOOZEN. Zeshonderd arbeiders uit Velsen in de werkverschaffing. Het aantal werkloozen, dat op 13 Juli jl. 1885 bedroeg, was op 20 Juli d.a.v. gedaald tot 1617. In een gesubsidieerde werkverschaffing waren op laatstgenoemden datum 601 arbeiders uit onze ge meente geplaatst, tegen 532 op 13 Juli. Het aantal ingeschreven volwassen werkzoeken den bedroeg op 20 Juli 2191 (v.w. 2336) waarvan 256 (292) bouwvakarbeiders, 230 (235) metaalbe werkers, 23 (20) houtbewerkers, 237 (234) haven- ai'beis'ers, 311 (332) visschers, 52 (60) kantoorbe dienden, 750 (809) losse arbeiders, 311 (328) ar beiders in overige beroepen. Verder waren ingeschreven 83 (98) mannen on der 18 jaar, 31 (39) vrouwen boven en 16 (13) vrouwen onder 18 jaar. BEVERWIJK Uitreiking van boter- en vetkaarten. Op Donderdag 25 Juli zijn in het gym nastieklokaal aan het C. H. Moensplein van 9—12, 25, en van 79 uur, voor de bewoners van de navolgende straten boter- en vetkaar ten verkrijgbaar: N. Scholtestraat, Nieuweweg, Nieuwstraat, Noorderweg, Noorderwijkweg, Oos- tertuinen, Oosterwijkstraat, Parklaan, Paiters- weg. Peperstraat. Populierenlaan, Pruimendijk, Pijpkade. Raadhuisstraat, Reguliersstraat, Re guliersdwarsstraat, Romerkerkweg. De stamkaarten van alle leden van het gezin, de aanslagbiljetten van het hoofd van het ge zin en alle gezinsleden, die aangeslagen zijn in de Gemeentefondsbelasting, belastingjaar 19391940. en het ingevulde formulier M.D. 54 moeten medegenomen worden Netnummers worden gewijzigd. Op Dinsdagmorgen 30 Juli te 7.30 uur zullen de netnummers van de telefoonnetten gewijzigd wor den. Ingaande Dinsdagmorgen moeten dus voor het bereiken van die telefoonnetten een K en 4 cij fers gekozen worden. Het nieuwe kengetal voor Beverwijk is K 2510, voor IJmuiden K 2550, voor Haarlem K 2500 eo voor Amsterdam K 2900.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1