r Oproep van de „Nederlandsche Unie". WOENSDAG 24 J U E T 1940 JONGENS LEGDEN BOMMETJES OP DE TRAMRAILS. Groote consternatie veroorzaakt DRIE MAANDEN GEVANGENISSTRAF GEëlSCHT. Vrijdagavond 8 Maart ontstond plotseling op den I Het A.N.P. meldt uit 's-Gravenhage: De reeds bij name bekende „Nederlandsche Unie", vertegen woordigd door een driemanschap bestaande uit de heeren mr. L. Einthover,, mr. J. Linthorst Homan en prof. dr. J. E. de Quay, heeft zich thans met Coolsingel te Rotterdam een groote consternatie I den volgenden oproep tot het Nederlandsche volk teweeg gebracht door een hevige explosie. Een tram, die van de Kruiskade kwam, reed ter hoogte van hotel Atlanta, toen plotseling een hevige knal weerklonk, gepaard gaande met een onmid dellijk opstijgende, dichte kruitdamp De wagen werd een eindje opgetild en viel weer terug in de rails, terwijl de ruiten hevig trilden. Hoogst verschrikt sprongen de passagiers er uit, om dat ze niet anders dachten of er was een aanslag gepleegd op de tram. Den volgenden avond hei-haalde zich het zelfde menlyk door kordaten arbeid naar een nieuwe Ne. op den Goudschen Singel. Weer een hevige knal, I derlandsche saamhoorigheid te streven, een dichte kruitdamp en een groote ontsteltenis onder de trampassagiers en de omstanders. De Rotterdamsche politie slaagde er al vrij spoe dig in den negentienjarigen C. F. M. en den achttienjarigen J. W. S.. beiden machinebankwer kers, te arresteeren. Het bleek, dat ge een explo sieve stof in een koperen dop hadden gedaan en J gewend: Landgenooten, Uit den nood der tijden is een nieuwe taak ge boren. Wij noodigen u uit, met ons deze taak op te rem en. Wij roepen u op, met eigen ki-acht en overeen komstig onzen eigen Nederlandschen aard, geza- Allereerst is noodig: Erkenning van de gewijzigde verhoudingen. Nationale samenwerking op den allerbreedsten grondslag. Harmonische economische opbouw, mét samen binding van alle arbeidskrachten in ons volk. Sociale reohtvaardigheid opdat er kome werk deze dop werd op de tramrails gelegd, waarna beide voor allen en arbeidsvreugde voor allen, voor jong jongens zich in een portiek verstopten om de uit werking ie zien als een tram over de dop reed. Wegens overtreding van de vuurwapenwet moesten ze Dinsdagmiddag voor de Rotterdamsche recht bank terecht staan. S. vertelde, dat hij het recept voor het maken van de bommen had gelezen in „Het geheimzinnige eiland" van Jules Verne. Hij had I Nederlardsch^ auto^ïteiten 'en'met' eerst thuis op de waranda geëxperimenteerd en hetl autoriteiten. en oud. voor den sterke en den zwakke. Bezieling van de jeugd in vaderlandschen zin. Dit willen wij verwezenlijken op Nederlandsche wijze, eerbiedigende de traditioneele geestelijke vrijheid en verdraagzaamheid. Wij willen ons werk verrichten in contact met de de bezettings- daarna in het groot op straat gedaan. De officier van justitie eischte tegen M. drie I maanden gevangenistraf en tegen S. drie maanden tuchthuisstraf. (A. N. P.). Landbouwer verduisterde militaire goederen. I Acht maanden gevangenisstraf geëischt. Kort na de oorlogsdagen werd in de woning va» den 76-jarigen landbouwer T. van H. te Veen en daal een groote hoeveelheid militaire goederen aangetroffen. Wegens verduistering van al deze goederen had van H. zich Dinsdag voor de Arnhem- Nederlanders, geeft aan ons streven uw aller krachten. Wie zich afzijdig houdt schaadt de Nederland sche zaak. Sluit u aan! L. EINTHOVEN. J. LINTHORST HOMAN. J. E. DE QUAY. Het voorloopige adres van de Nederlandsche Unie is: Alexanderstraat 20, 's-Gravenhage. Naar aanleiding van dezen oproep heeft het A. N. P. zich tot den heer Linthorst Homan gewend en nog de volgende bijzonderheden vernomen: De Nederlandsche Unie wil een zelfstandige be weging zijn, die uit eigen kracht en op eigen gezaj_ haar actie zal voeren. Ofschoon de onderteeke^aars sche rechtbank te verantwoorden. Verd. beweerde, I door van allerlei kanten ontvangen sympathiebe- dat hij te goeder trouw was geweest. De soldaten tuigingen de zekerheid hebben gekregen, dat zij op liepen bij hem in en uit en hier lag dit en daar lag den steun van personen, uit verschillende kampen dat. De oproep van den burgemeester, dat iedereen afkomstig, zullen kunnen rekenen, zullen zij zelf- die nog militaire goederen onder zich had daar- standig, zonder eemg mandaat, een nieuwen weg van aangifte moest doen, verklaarde verd. niet ge- inslaan, lezen te hébben. Zij zullen daarbij gaarne contact opnemen met De gemeenteveldwachter uit Veenendaal ver- I anderen, die eveneens bezig zijn met pogingen tot klaarde als getuige, dat eenige dagen tevoren eeni- I nationale concentratie, gè soldaten de goederen hadden moeten halen. Zij Het driemanschap zal worden bijgestaan door hadden alleen maar eenige geweren aangetroffen. I een raad van bijstand, waarin belangrijke personen Over al het andere had verd. niet gesproken. Toen deskundig op economisch en sociaal gebied, zitting de politie huiszoeking deed, had verd'. de aandacht zullen nemen. zooveel mogelijk afgeleid van de plaatsen, waar I Naar wij vernemen, zdï mr. J. Linthorst Homan alles verborgen lag. de wordingsgeschiedenis van de Nederlandsche De subst. officier van justitie eischte acht maan- j Unie vastleggen in een tweede brochure, welke den gevangenisstraf met aftrek der preventieve j tegen het weekeinde zal verschijnen, hechtenis. Vervolgens stond de zoon van den verd. terecht, de 24-jarige H. van H. Hij had een rijksrijwiel meegenomen. Tegen hem werd vier maanden ge- eischt. Tenslotte hoorde de 64-jarige arbeider L. D. te Rhenen die een fiets bij van H. had wegge nomen, drie maanden tegen zich eischen. (A.N.P.) ..Nieuw Nederland''. EXAMENS. HOOFDAKTE. HAARLEM 23 Juli. Geëxamineerd 8 candidaten. Organisatie welke naar eenheid streeft. AMSTERDAM, 24 Juli. Het A.N.P. meldt: De organisatie „Nieuw Nederland" heeft een „Voor- looper van de Nederlandsche krant" laten ver schijnen. De organisatie bestaat, naar men ons mededeelt, uit intellectueelen en middenstan ders, arbeiders, leeraren, onderwijzers epz., allen personen, die niet aan politiek deden, van 'geen Geslaagd voor het geheele examen: J. J. Stam te enkele soort, doch die onder den drang der om Obdam; mej. A. P. Struycken te Amsterdam; J. standigheden en de nieuwe mogelijkheden tot de Twaalfhoven te Uitgeest..overtuiging zijn gekomen, dat Nederland vóór Voor gedeelte A: mej. F. M. R. van Slogteren te alles tot eenheid moet komen. Om die eenheid te Heemstede; J. A. Tolsma te Landsmeer. verkrijgen, is noodig, dat men één doel en één Voor gedeelte B: G. Bos te Broek op Langendijk. programma nastreeft. Het programma van Nieuw Nederland om- STAATSEXAMEN. I vat 0.a.: Ie. Radicale opruiming van alle corruptieve en *sGRAVENHAGE 23 Juli. Geslaagd voor hetl volksverraderlijke elementen uit ons land. staatsexamen ter toelating tot de universiteiten 2e. Grondige herziening van ons vroegere re- (art. 12 der hooger-onderwijswet) diploma a; H. V. ten Cate. Voor diploma b: W. Ham. MIDDELBARE TEXTIELSCHOOL. De heer L. J. Beukenkamp te Haarlem is ee- slaagd voor het eindexamen van de fabrikantencur sus der Middelbare Textieldagschool te Tilburg. HAARLEM 23 Juni. Geëx. candidaten. Geslaagd: C. H. Bakker, J. A. Mackay, S. v. d. Zee, A. P. C. Visser, F. L. Lüdenhoff, Am sterdam; C. v. Poelgeest, Uithoorn; E. A. de Bruyn, Ouderkerk a. d. Amstel; J. Heinsius. D. J .G. Mei lens, G. Arendsen, Amsterdam; J. M. van Arkel, Nieuw Vennep; M. J. Coehn, Bussum; M. C. da Costa Gozem, Amsterdam. EXAMEN M.U.L.O. HAARLEM. Geslaagd voor Mulo Diploma A: M. Smid, P. geeringsstelsel, dat gedurende de laatste tiental len jaren onder het mom van schijndemocratie een dictatuur van het bankkapitaal bevorderde. 3e. Ter verantwoording-roeping van de regee- ringspersonen. welke ons land gedurende den laatsten tijd regeerden. 4e. Opheffing van alle politieke partijen en hun nevenorganisaties, welke onmachtig bleken zich te verheffen boven het peil van het nastreven van HANDENARBEID. bekrompen groepsbelangen. 5e. Uitschakeling van de bemoeiingen van ker- 14 vrouwelijke kelijke of daarmee gelijk te stellen instellingen ,.ta K/r—i.I 0f stroomingen met de politiek. 6e. Vestiging van een economisch stelsel, dat is gebaseerd op arbeid en behoefte. 7e. Opbouw van een geheel nieuw regeerings- apparaat, steunende op de voorvechters van Ne derlandsche hernieuwing en de beste krachten van ons bedrijfs- en cultureele leven. De administratie van de organisatie ..Nieuw Nederland" is gevestigd Pleinweg 91. Rotter- dam-Z. foor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet ge plaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. OPBOUW. Het is nu tien weken geleden, dat ons land door de Duitschers bezet werd. Onze eerste ge voelens van schrik en ontsteltenis maakten al zeer spoedig plaats voor meer geruststellende, na de uiterst correcte houding der Duitsche bezettings troepen en de soepele maatregelen der Duitsche overheid, die blijk gaf de Nederlandsche gevoelens en volksaard te ontzien. Voor duizenden Nederlanders die jarenlang ge waarschuwd hébben tegen de gevolgen van een vastklampen aan een verouderd economisch stelsel kwamen de gebeürtenissen niet onverwacht. Iedere weldenkende Nederlander ziet thans in. dat het zaak is, met alle verouderde begrippen finaal te breken en eensgezind mede te helpen aan den opbouw van een geheel nieuwe Nederlandsche samenleving. Ook de Duitsche overheid gaf in die richting verschillende wenken die aan duidelijk heid niets te wenschen over laten. Nu verwondert het mij eigenlijk, dat een bewe ging met een programma, waaruit spreekt een bewust inzicht in de dynamische ontwikkeling dei- dingen, worstelend in werkelijkheidsbesef in het heden, waarachter 100 pet. der Nederl. bevolking zich spontaan scharen kan, tot nu toe niet ont staan is. Er waren toch tallooze organisaties, die zioh bezig hielden met het voorbereiden en opvoeden van onze landgenooten in economisch zoowel als ethisch op zicht, tot een samenleving niet gebaseerd op grof materialisme, eigenbelang en concurrentie, doch op samenwerking, ter verkrijging van de gunstigste voorwaarden tot ontwikkeling der betere mensche lijke eigenschappen. In deze nieuwe samenleving kunnen en moeten drie belangrijke factoren har monisch en afdoende zijn opgelost en wel productie, consumptie en koopkracht. Onze materieele be hoeften zijn n.l. primair, wat niet wit zeggen dat zij het voornaamste zijn. Met behulp van de tegen woordige techniek is het mogelijk, aan onze mate rieele behoeften in alle opzichten te voldoen, zoo dat werkloosheid, armoede en vermogensdelicten niet behoeven voor te komen met hun immoreelen invloed op het opgroeiende geslacht. Zuurstof is onontbeerlijk om te leven, zoo ook voeding, klee ding enz. Zoo vanzelfsprekend als ieder mensche- lijk wezen van het eerste zooveel heeft als hij behoeft, zoo vanzelfsprekend kan en moet het laat ste geregeld worden. Eerst dan zullen we kunnen beginnen met de tweede en voornaamste faze van opbouw. Dat hiervoor menschen noodig zijn met een kosmisch inzicht, met een geestesgesteldheid, die zeer verschilt van onze sectarisch-politiek ge schoolde z.g. democratische volksleiders van wel eer, ligt voor de hand. Tevens dat de zoodanig ingestelde mensch zich tot iederen prijs onthield an het bekende politieke steekspel, dat nu een maal de gang van zaken in ons landje bepaalde, Zooals gezegd zijn er duizenden landgenooten, wier levensbeschouwing ik hier weergeef. Dat deze stroomingen nog geen vaste bedding gevonden hebben, zal waarschijnlijk liggen aan een inge- •oesten tegenzin van alles wat met politiek te maken heeft. De gewijzigde omstandigheden maken het echter noodzakelijk, dat alle goedwillende Neder landers thans deze schroom laten varen en zich eensgezind scharen achter een beweging die een programma zou moeten hebben in den volgenden geest: 1. Werkplicht voor alle valide Nederlanders tus- schen bepaalde leeftijdsgrenzen. 2. Productie te regelen naar de behoefte en niet oor winst. 3. Recht op een menschwaardig aandeel in het tezamen voortgebrachte voor eiken Nederlander, ongeacht leeftijd of sekte. Als 4e punt zou ik hier nog aan toe willen voe gen: Uitbreiding van het giraal geldverkeer om ge leidelijk te komen tot afschaffing van onpersoon lijk geld. H. Ph. C. v. B. DAMMEN. TOURNOOI HAARL. DAMCLUB VOLGENS DE NIEUWE SPEELWIJZE. Maandagavond begon het door de Haarlemsche Damclub georganiseerd tournooi volgens de nieuwe speelwijze (Hoogland's systeem). De uitslagen der eerste ronde luiden als volgt: Hoofdklasse: J. B. Sluiter Jr. wint van J. W, van Dartelen; P. H. Meure wint van J. van Looij; A. MiedemaK. Olij afgebroken. Eerste klasse: D. Philippo wint van G. Bakker; Schrijnemakers wint van J. J. Koren. Tweede klasse: W. Jonkhof wint van G. J. Steen- kist; W. de Goede wint van G. de la Rie: P. van Dijk wint van J. J. Zalm; F. Akersloot wint van H. L. Philippo. Schipper, J. J. v. Daalen, A. J. Hoogland, M. Bouw huis, F. B. L. M. Bercht, W. R. Brassem, A. Koele- mij, H. v. Lewe, G. v. Rijn, D. A. Otte, J. G. Dercksen, J. A. Pronk, J. A. Klein, P. Kraayer. J. M. Solkesz, J. H. Solkesz, J. Tailleur, M. N. Kuypers, P. M. C. J. Hirsch, A. E. Druyf, M. W. Warners, J. H. van der Wel, G. A. Aptrool. C. de I Vries, G. v. d. Worp, A. G. Sondorp, H. Spiekstra en D. van der Kraan. Afgewezen: 6 candidaten. Twee schipbreukelingen floor (le „ïnsulinde" gered. De motorreddingboot „ïnsulinde" van de Noord en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij, gesta- tionneerd te Oostmahorn, is gisternacht om twee I uur teruggekeerd van een tocht naar de Boschplaat, I een zandbank beoosten Schiermonnikoog, waar een I garnalenbootje was gestrand. De opvarenden van het bootje, twee jongemannen, zijn door de „ïnsu linde" gered en naar Oostmahorn gebracht. De jongelieden, die Vrijdag uit Zoutkamp waren vertrokken hebben ger-uimen tijd op de Bosch plaat, die bij hoog water geheel blan-k staat, door gebracht. Zij hebben een dankbaar gebruik ge maakt van het aldaar op palen staande schip breukelingerhuisje. waar zij voedsel konden vin den. Maandagavond werd het gestrande bootje van Rottumeroog af opgemerkt. (A.N.P.) -.IS NED. BOND VAN BEROEPS-PENSIONHOUDERS Te Amsterdam is opgericht de Nederlandsche I Bond van Beroepspensionhouders. Totdat er een definitief bestuur kan worden gekozen zijn als be heerders benoemd de heer M. Bruggenwirth, voor- I zitter van den Amsterdamschen Bond van Be- roeps-pensionhouders, en de heer P. C. Rike, voor zitter van de Vereenigde Pensionhouders voor Haarlem en Omstreken. Als voorloopig commissa ris te Haarlem zal de heer J. Voorbeijtel optreden. I Gehoopt wordt, dat overal in den lande afdeelin- gen van den nieuwen bond gesticht zullen worden. Voorts werden de wedstrijden om de clubkam pioenschappen 19391940 der Haarlemsche Dam club voortgezet. De uitslagen luiden: Hoofdklasse: Ph. G. Amelung Jr. remise met Th. Tolenaars. WTELRIJDEN REVANCHEWEDSTRIJDEN OP DE ZAANSCHE WIELERBAAN. Op de Zaansche wielerbaan te Assendelft wor den Zondag 28 Juli a.s. revanche-wedstrijden van het sprint-kampioenschap van Nederland gereden. De beide prof-sprinters Arie van Vliet en Jan Derksen zullen dien dag elkander in twee ritten ontmoeten. Voorts zal v. d. Voort, die er tijdens de achtervolgings-kampioenschappen in slaagde Klink uit te schakelen, een wedstrijd rijden tegen Bak ker. De onafhankelijken Evers en Kremers, als mede de Rotterdammer Van Gent, die verleden week Schulte in de ronde van Zaandam adhter zich liet, starten eveneens. ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN K.T.K. De vereenigingswedstrijd in athletiek voor adspi- ranten van den Kennemer Turnkring had tot uit slag: Jongste meisjes: 1 Turnlust B., 2 O.S.S. Oudste meisjes: 1 O.S.S., 2 Turnlust B. Jorgste jongens: 1 O.S.S., 2 Turnlust B en Bloe- mendaalsche Gymn. Ver. De vereenigingswedstrijd voor oudste jongens ging niet door, daar er slechts twee vereenigingen voor aanmeldden. KAMPIOENSCHAPPEN K.T.K. De kampioenswedstrijden in athletiek van den Kennemer Turnkring worden Zondag 1 September in Haarlem gehoudpn. CRICKET HAARLEM-COMB.—R. EN W.-COMB. Dinsdag speelden bovengenoemde combinaties een friendly-game tegen elkaar op het Haarlem terrein. R. en W. batte eerst en scoorde 103 runs. Het openingspaar was gauw verdwenen, maar H. van Zijl en daarna W. Kruyff en J. Sanders wisten runs te maken. Van Zijl sloeg over een langen bal van De Ruig, die goed op dreef was, en werd gebowld voor 16. Kruyff en Sanders scoorden rsp. 25 en 34 runs. De laatste batsmen werden voor weinig runs opgeruimd. Voor Haarlem bowlden P. de Rui] 4—20, W. Peschar 1—31, P. Groeneveld 3—17, J. Voogd 1—10. Haarlem wist het R. en W.-totaal voor het ver lies van 5 wickets te passeeren en sloot op het to taal van 109 runs. Hiervan hadden W. Pesdhar 13, Hartog 14, P. de Ruig een harde 34 waaronder 5 maal 4 en P. Groeneveld 22 not out. Voor R. en W. bowlden H. Thon 023, J. Be- rendsen 130, J. Meeuwenoord 25, A. van Baas- bank 227. Haarlem won dus met 6 runs. HENGELEN. HAARL. HENGELAARSBOND. De Haarlemsche Hengelaarsbond hield zijn half- jaarlijkschen kaswedstrijd in de Ringvaart tus- schen den Cruquius en Vijfhuizen. Er was een groot aantal deelnemers, er werd gevischt op bo- venmaatsche witvisch. De uitslag was: 1 G. Hijmans, 2 F. v. Bezooyen, 3 G. v. d. Aar, 4 J. Meyer, 5 Hendreks, 6 Boeser, 7 G. Houtkamp, 8 W. Oud. 9 H. Veen, 10 T. Lou- renburg, 11 Lagerweij, 12 W. Kruid, 13 A. v. d. Pol, 14 D. Kruid, 15 Rondema, 16 J. v. Wijk, 17 Berghuis, 18 A. Heyman, 18 H. v. d. Smitsen. 20 W. v. Keulen, 21 T. v. d. Werven, 22 R. v. d. Aar, 23 J. v. Dijck, 24 v. d. Veld, 25 N.N., 26 H, Smits, 27 H. Eenhard, 28 H. Schaap, 29 H. J. van Veen, 30 J. Barnhoom, 31 A. Broekhuizen, 32 W. Dansik, 33 v. d. Jagt, 34 v. Leeuwen, 35 Rusman, T. v. d. Pol, 37 Post, 38 P. v. d. Pol, 39 J. Post, 40 Boekelaar, 41 C. Burgers, 42 P. v. d. Smitsen, 43 M. Meyer, 44 A. Eerhard, 45 H. de Vries, 46 Termes, 47 Everdingen, 48 v. d. Hulst, 49 Wester hoven, 50 Brand', 51 J. C. v. Dijke, 52 H. Bloemen, 53 H. Thuis, 54 Wensveen, 55 H. G. Deen, 56 H. Tangerman, 57 P. Tangerman, 58 A. Eerhard, 59 J. Stevenhagen. Na afloop werden de prijzen door den- voorzitter, den heer Jansen Kok, uitgereikt. HONKBAL E.D.O.—REST VAN HAARLEM. In het kader van den sportdag, die a.s. Zon. dag op het E.D.O.-terrein in het Noorder Sportpark wordt gehouden, speelt E.D.O. tegen De Rest van Haarlem. Het negental van „De Rest" waarin vele in de tweede klasse sterk op den voorgrond tre dende spelers zijn opgesteld spelers van H.H.C. en R.C.H. waren niet beschikbaar is als volgt samengesteld: Werper: Klip (H.C.K.); vanger: Geurts (Scho ten); le honk: Tuyl (H.C.K.), 2e honk De Kleijn (Schoten), korte stop: Hunik (Haarlem) tevens aanvoerder; 3e honk: Bloemink (Haarlem); links elder: Voetelink (Haarlem), midden-velder: Zandstra (Schoten); rechts-velder: Hogendijk (Schoten). Reserves zijn: Klooster (Schoten) en Van Driel Krol (H.C.K.) De tunnelbouw onder de Maas te Rotterdam is in een nieuw stadium getreden. De voorbereidingen worden getroffen voor het transport van het 5de tunnelstuk. Een overzicht op de rivier. Op den achtergrond de richtbrug. LAWNTENNÏS Tournament „Jatiloo". Ook op den tweeden avond waren er vele span- nenden drie sets-partijen. De laatste uitslagen luiden: Voorronde heerenenkelspel, tweede ronde. H. SpiethoffR.E. Schwalm 75, 64, A. Cats H. M. Mos 6—4, 6—2. Voorronde gemengddubbelspel: Mej. H. Josso en H. M. Mosmej. N. Henning en O. Niemeyer 61, 62. Mej. H. Wildeboer en F. Wildeboer Jr.mevr. v. Strien en M. Gatsonides 6—2, 5—7, 6—1. Voorronde - heerendubbelspel. J. Boelstra en W. VqsM. Fruitema en#H. van Pampus 61, 61. A. Portier en C. PieterseM. Gatsonides en N. den Hartog 61, 64. Hoofdronde heerenenkelspel, eerste ronde. P. DickmannD. Nieman 64, 61. Hoofdronde damesenkelspel, eerste ronde. Mej. A. Schrodermej. M. ten Have 62, 64. Hoofdronde gemengddubbelspel, eerste ronde: Mej. K. Mos en P. Jossomej. Krayenveld en H. Stalling 7—5, 3—6, 6—3. Mej. v. d. Haan en T. de Crauwmej. B. Schol ten en J. Bakker 75, 62. Hoofdronde heerendubbelspel, eerste ronde. M. Wijt en Z. IJzendoornE. J. Alofs en J. Saarberg 60, 61. J. Logger en S. HiemstraJ. Boelstra en W. Vos 6—1, 5—7, 7—5. Hoofdronde damesdübbelspel, eerste ronde. Mej. J. Jonker en mej. F. Krayenveld—mej. E. Dieters en mej. H. Dieters 6—1, 1—6, 7—5. Watersport in waterland. Zeilen op de Zaan, ZEILEN De Kaagweek geëindigd. De Kaagweek is Dinsdag helaas in windstilte eindigd, ondanks alle optimistische voorspelling^! zoodat de wedstrijden grootendeels in een drii'"! partij ontaardden. Het belangrijkste feit van den dag was de oved winning van Van der Velde in de regenboo-.1 klasse a; zijn groote concurrent Leen de Wit eindhi de op de vierde plaats, hetgeen voor eerstgenoem.' de juist voldoende was om zijn kleinen punte;. achterstand in een voorsprong om te zetten. De uitslagen luiden: 45 M2-klasse: 1. Walta, st. C. A. Vermaat (Wj;. mond) tevens hoofdprijs; 2. Coppelstock, st. J. j C. Sieverts, Den Haag. Vrijbuitersklasse: 1. Thedo, st. J. C. Smalt, Ws» senaar; 2. Graaf de Lumey, st. L. J. Fonteyn, Schf. veningen (tevens hoofdprijs). Drakenklasse: 1. Stormvogel, st. H. W. van ö-- Steen: 2. Vliegende Hollander, st. A. Warners, Air- sterdam. De „Ran" van Ph. Keegstra, AmsterdéÈ. won den hoofdprijs. Valkenklasse: 1. Wardy, st. R. Lemstra, Amste;. dam, tevens hoofdprijs; 2. Goesting, st. W. Patnisj Leiden. Olympiajollenklasse: a. 1. Black Magie, st. \j Stoutenbeek, Beverwijk; 2. Magneet, st. J. R. v. i Berg, Weesp. De Glipper (D. Kagchelband) en Zomerweelü (De Jong) wonnen de hoofdprijzen. Idem klasse a 2: 1. Glipper,. st. D. Kagchellanc, Rotterdam; 2. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mul der, Oegstgeest. Idem klasse b: 1. Ted., st. J. L. de Heer, Hille- gersberg; 2. Waterrat, st. K. Lambinon, Leiden. Di Nar won den hoofdprijs. 12 M2. klasse a: 1. Ronny II, st. F. Overman; Hillegersberg; 2. Ronny III st. C. Overmans, Hillü gersberg; de hoofdprijzen werden gewonnen i de All Weather van Jac. Stap en de Ronny II vat: Overmans. Idem klasse b: 1. Wiko, st. A. J. de Koningh, Den' Haag; 2. Pieternel, st. ir. A. van der Heyden, Rot terdam: hoofdprijs: de Wiko. Pampusklasse met bijzeilen: 1. De Zeehaan, s'. G. J. F. Groeniger, Hillegersberg; 2. Oppassertje, st, H. Stumpe, Den Haag. Regenboogklasse a: 1. Duke II, st. J. C. van dei Velde, Den Haag, tevens wisselprijs; 2. Pipa, st A Theunissen, Leiden. Idem klasse b: 1. Maas, st. M. G. van der Pol. RoS, terdam; 2. Chanteclair, st. J. de Haan, Wassenaar.! Twaalfvoetsjollenklasse a: 1. Dr. Knock, st. R, Kagchelland (Rotterdam); 2. Phoenix, st. J. van1! Oever, Schiebroek. Hoofdprijzen Spirit en Phoenix. Idem klasse b: 1. Mistral, st. Daniels, Hillegers berg; 2. Alvertje, st. D. le Comte, Hilversum. Hoofd prijzen Hennie, st. H. Warners, Amsterdam ai Beatrix, st. R. J. Winters, Loosdrecht. Idem klasse c: 1. Swaayer, st. M. van Swaay, Da Haag;' 2. Kwikdruppel, st. J. H. de Vries. WATERPOLO. COMPETITIESTANDEN. De stand van de waterpolocompetitie voor éi Haarlemsche vereenigingen is thans als volgt: Afdeelïng 1. gösp. gew. gel. verl. pnt. v.-l, U Z C. 4 3 0 1 6 9—5 Y 3 2 0 1 4 12— T D. W. R. 3 1 0 2 2 5-11 H. P. C. 4 1 0 3 2 6-1 Er moet thans nog gespeeld worden YD. W. R1 op 25 Juli, D. W. R.—H. P .C. op 2 Augustus, U. Z. C.Y op 2 Augustus, H. P. C.Y op 7 Augus tus en U. Z. C.D. W. R. op 'tl Augustus. Afdeeling 2. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t HaaiTem 4 3 0 1 6 8—' Z. V. 4 3 0 1 6 18-5 H. P. C. 2 4 1 0 3 2 5-1') H. V. G. B. 4 1 0 3 2 6-15 In deze afdeeling moeten nog gespeeld worden H. V. G. B.H. P. C. 2 op Donderdag 25 Juli, Haar lem—V. Z. V. op 30 Juli, V. Z. V.—H. P. C .2 op Ij Augustus en H. V .G. B.Haarlem op 8 Augustus UITSLAGEN. Haarlem—D.W.R. 2 2- H.G.A.—R.D.Z. 0-2 A.D.Z.Nereus 5-0 Heeren: Haarlem 2—D.W.R. 2 4-1 StarOtter 3—0 Amstel—A.P.G.S. 3-1 Zian 2—H.Z. en P.C 3—0 HALFWEG—WATERTRAPPERS. (8—0). Direct na het begin blijkt, dat „Halfweg" een te sterke tegenstander voor de Watertrappen uit Haarlem was. Zoo doende kon de voorhoede van Halfweg verscheidene doelpunten scoren. Voor de rust werd de stand op 4—0 voor Half weg gebracht. Na de hervatting scoorden Tichelaar. Duyvenbode en Griffioen nog enkele fraaie doelpunten; de Watertrappers konden het net niet vinden. Met 8—0 voor „Halfweg" kwam het einde. WANDELSPORT AVOND-VIERDAAGSCHE TE NIJMEGEN. Naar het A.N.P. verneemt, is thans van officieele zijde toestemming gegeven voor het organiseeren van de avond-vierdaagsche te Nijmegen op 15, 16, 17 en 18 Augustus. Op deze dagen worden resp. 15, 20, 25 en 30 K.M. afgelegd. Majoor J. Breunese, commandant van den op- bouwdienst, heeft zfjn bijzondere instemming met deze avond-vierdaagsche betuigd en zitting geno men in het comité van aanbeveling. 1

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2