liet JOient en Jan OCieAoi. Huwelijk met modern Comfort. WOENSDAG 24 JULI 1940 HET KOREN IS RIJP. De oogst voor het dagelijksch brood is in vollen gang". Verpleging van lijders aan vallende ziekte. Aantal patiënten nam toe. Verschenen is het jaarverslag over 1939 van de Christelijke vereeniging voor de verpleging van lij ders aan vallende ziekten te Haarlem. Aan het verslag van den secretaris is het volgende ontleend: Het spreekt vanzelf dat dc wereldgebeurtenissen niet onopgemerkt aan onze inrichtingen voorbij gingen en het bestuur voor vele problemen stelden. Ondanks dit alles nam het werk toe en maakte de aanstelling van mejuffrouw H. M. E. van der Noordaa als assistent-arts op Bethesda Sarepta noodzakelijk. Het propagandawerk heeft zeer onder den druk van de tijdsomstandigheden gestaan. Vooral toen de algemeene mobilisatie een feit was geworden, werd het aan onze reizende broeders heel vaak on mogelijk de beschikking te krijgen over lokaliteiten om hun bijeenkomsten te beleggen. Dat de resul taten van de filmavonden en spi-eekbeurten hier door ongustig zijn beïnvloed, behoeft geen betoog. Daarom stemt het tot te meer dankbaarheid, dat de activiteit in de verschillende afdeelingen, aange vuurd door de reizende broeders, in staat is geweest het aantal leden op peil te houden, waarmede aan de daling der laatste jaren een einde is gekomen. Het aantal afdeelingen is inmiddels tot 1100 ge stegen. waarin wij op 31 December 92827 leden mo gen tellen met 5137 collectanten, die allen geheel belangeloos hun medewerking verleenen. Het is wel een groot voorrecht, dat al die duizenden ons werk dragen en mogelijk maken en ondanks alle econo mische moeilijkheden trouw blijven. Allen kunnen van onze groote erkentelijkheid verzekerd zijn. Deze liefde voor onzen arbeid zal in moeilijke tij den, die komen, een onmisbare steun blijken te zijn. En deze steun is niet alleen tot het ophalen van de contributies beperkt, maar ook het veel werk en voorbereiding eischende organiseeren van bloem- pjesdagen wordt door onze afdeelingen mogelijk gemaakt. De directeur-geneesheer schrijft in zijn jaarver slag o.m.: Het. jaar 1939 heeft uitbreiding van het werk op Meer. en Bosch doen zien, daar zoowel het aantal opnamen als het aantal aanwezige patiënten weder toenam. Het gemis van een Kliniek op Bethesda- Sarepta deed zich steeds sterker gevoelen en demonstreert zich in de cijfers. Is b.v. het aantal verpleegdögen op Meer en Bosch sinds het bestaan der Koningin Emma Kli niek met meer dan 25000 per jaar toegenomen, op Sarepta is dit in dezelfde jaren met 5000 vermin derd. Ondanks alle daartoe aangewende pogingen, is het ook in 1939 niet mogen gelukken, tot den bouw eener nieuwe Kliniek te geraken. De bezetting der inrichtingen was over 1939 als volgt: Aanwezig waren op 31 December 1938: 277 mann. 232 vr. totaal 509. Opgenomen werden in 1939: 141 mann., 62 vr., totaal 203. Afgeschreven werden in 1939: 118 mann., 76 vr., totaal 194. Aanwezig warep op 31 December 1939: 300 mann., 218 vr., totaal 518. Het totaal aantal verpleegdagen bedroeg over 1939: 180.430, tegen een totaal van 178.177 in 1938. Di verpleegdagen waren als volgt verdeeld: Meer en Bosch met Koningin Emma Kliniek: 103.594; Bethesda-Sarepta: 76.836. Omtrent de af geschreven patiënten kan het volgende worden me degedeeld: Er werden 96 patiënten hersteld of genoegzaam hersteld ontslagen, n.l. 58 man. en 38 vr. patiënten. Er overleden 32 patiënten, n.l. 11 man. en 21 vr. patiënten. Dr. A. C. de Vet, neuro-chirurg te Wassenaar werd vast aan ons werk verbonden. De consultatiebureaux te Haarlem Apeldoorn Leeuwarden functionneerden zeer goed. Zij wer den in totaal bezocht door 443 patiënten, terwijl 1508 consulten werden gegeven. Uit hefverslag van den penningmeester blijkt, dat de exploitatierekening sluit met een nadeelig saldo van f 27.892,12. FAILLISSEMENTEN. Door de arrondissements-rech'tbank te Haarlem is op Dinsdag 23 Juli het faillissement uitgespro ken van Wilhelmus Lambertus Staal, autospuiter, wonende te Haarlem, Gaelstraat no, 1 B. Curator: Mr. C. Blarkevoort te Haarlem. Rechter-commissaris: Mr. E. J. W. Top te Haar lem. Door het verbindend worden der Uïtdeelings- lijst zijn geëindigd de faillissementen van: 1 J. Zelvelder, wonende te Haarlem. Curator: Mr, L. G. van Dam te Haarlem. 2. W. H. Servaas, groentenhandelaar, eertijds wo nende te Zaandam. Curator: Mr. H. M. C. Dekhuyzen, te Zaandam. Het Nederlandsclie Arbeidsfront en de musici. Wezen en werken van de H. O. V. De nationale werkcemersvereeniging „Het Ne- derlandsch Arbeidsfront" afdeeling Haarlem en omgeving hield Dinsdagmiddag een bijeenkomst in hotel café Spoorzicht. Op deze vergadering wa ren verscheidene leden van het H.O.V.-orkest aan wezig zoomede ambulante musici. De heer C. A. Funckler, voorzitter van de afdeeling Haarlem van het Nederlandsclie Arbeidsfront, zette uiteen hoe het Arbeidfsront het wezen en werken van de Haarlemsche Orkestvereeniging ziet- De H.O.V. dient beschouwd te worden als een cultureele instelling, welke niet van een subsidie of andere toevallige posten afhankelijk mag zijn. De geheele Haarlemsche burgerij moet er toe bij dragen dat de orkestleden een menschwaardig be staan leiden. Wat de ambulante musici, zij die in cafés voor vereenigingen, of bij andere gelegenhe den musiceeren, betreft stelt het Arbeidsfront po gingen in het werk om de musici via zijn organi satie aan te doen -steller. Drie groote zaken ir Haarlem hebben reeds toegezegd om op deze wijze te handelen. De strijd tegen de dilettanten, voor zoover zii >zicb op het gebied der vakmusici bewe gen, zal ter hand worden genomen. Desnoods zal gevraagd worden om te dezer zake een verbod voor dilettanten in te stellen. Over de verschillende naar voren gebrachte pun ten vond een geanimeerde discussie plaats. ORGELCONCERT. Orgelbespeling in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 25 Juli 1940, des namiddags van 34 uur, door den heer George Robert. Programma. 1. Wir glauben all' an einen Gott, J. S. Bach 2. Fantasie en Fuga g kl. t., J. S. Bach 3. Andante con moto, A. P. F. Boëly 4. a. Verset Choral, b. Noël. Th. Dubois 5. Sonate IV, A. Guilmant LIJKEN VAN VLIEGERS AANGESPOELD. Op het Texelsche Noordzeestrand zijn Dinsdag de stoffelijke resten aangespoeld van twee Franschen en een Engelschman, vermoedelijk vliegers. De na tionaliteit van een vierde lijk kon niet worden vast gesteld. Nadat dokter Boswijk de lijken had geschouwd, zijn deze op de algemeene begraafplaats te Den Burg ter aarde besteld. (A. N. P.) VEILING VAN PAARDEN. Vrijdag 26 Juli, des ochtends te elf uur, zullen 1.3 's Gravenhage, in de Houtrusthallen, ongeveer 35 paarden worden geveild, als koopers komen perso nen in aanmerking, die bij de mobilisatie of tijdens den oorlog paarden of auto's aan de Nederlandsclie of Duitsche overheid hebben afgegeven. Een ambte lijke schriftelijke verklaring daarvan dient te wor den overgelegd.Handelaren zijn hiervan uitgeslo ten. Iedere kooper van paarden moet zich verpliclr ten, deze minstens zes maanden in zijn bedrijf te houden. De kooper verkrijgt een door de Duitsche militaire autoriteit afgegeven controle als legitimatie dient, name, dat bij latere controle als legitimatie dient. Zij, die zonder deze legitimatie in het bezit van militaire paarden worden aangetroffen, zullen wor den gestraft. De paarden worden in dat geval in beslag genomen. (A. N. P.) VOOR DE KINDEREN Vereffening, scheiding cn deeling van boedels. Bepalingen wanneer niet-ingezetenen hierbij betrokken zijn. f A.N.P.) Overeenkomstig artikel 35. derde lid. der Deviezenverordening 1940, wordt met mach tiging van de secretarissen-generaal van de de partementen van financiën, van handel, nijver heid en scheepvaart en van landbouw en vis- scherij, door het deviezeninstituut bepaald: 1. Onverminderd het bepaalde bij andere wet ten en verordeningen is het aan executeurs- testamentair en aan notarissen, belast met de vereffening van boedels en nalatenschappen van ingezetenen, waarin niet-ingezetenen gerechtigd zijn. zonder vergunning van het deviezeninstituut geoorloofd alle gerechtelijke en buitengerechte lijke handelingen te verrichten, welke noodig zijn om den boedel tot effenheid te brengen. Betalin gen in binnenlandsche betaalmiddelen aan execu teurs-testamentair en aan notarissen, zoomede andere handelingen, als bedoeld in artikel 15 der Deviezenverordening 1940 ten gunste van den boedel zijn eveneens zonder vergunning.van het deviezeninstituut geoorloofd. 2. Scheiding en deeling van boedels en nala tenschappen van ingezetenen, als bedoeld in het eerste lid, kan zonder afzonderlijke vergunning van het deviezeninstituut worden tot stand ge bracht. met dien verstande, dat het slechts met vergunning van dat instituut geoorloofd is aan de deelgerechtigden-niet-ingezetenen een groo- ter deel van de in den boedel aanwezige buiten- landsche waarden toe te scheiden dan met hun aandeel overeenkomt. 3. Beschikkingen over de bij de boedelschei ding door de deelgerechtigden-niet-ingezetenen verkregen waarden blijven onderworpen aan de bepalingen van de deviezenverordening 1940. Deze bekendmaking is Dinsdag in werking ge treden. Wijzigingen in de leiding van den Nederlandschen Bioscoopbond. In het officieel orgaan van den Nederlandschen Bioscoopbond wordt gemeld, dat den Bondsdirec- teur met ingang van 1 Juli jl. verlof is verleend en hij in al zijn functies en werkzaamheden wordt vervangen door de assistenten van het Bondsbu- reau, de heeren H. W. Hagenberg Jr. en J. G. J. Bosman. Eerstgenoemde is tot secretaris van het dagelijksch bestuur benoemd'. Voorts zijn de heeren L. Groen, J. Wessel en J. de Wind uit Den Haag en S. Kinsbergen uit Den Haag uit het hoofdbestuur van den Bond getre den. Van deze vier vacatures, moeten drie worden bezet door leden-film-verhuurders en één door een lid-exploitant. Het dagelijksch bestuur adviseert d'e leden voor de eerste drie vacatures candidaat te stellen: P. J. Beynes, gedelegeerd commissaris der N.V. Gofiex te Leiden; ir. mr. B. Koch, directeur der N.V. Internationale Tobis Cinema te Amsterdam; F. L. D. Srengholt, directeur der N.V. Metro-Gold- wyn-Mayer te Amsterdam. Voor de vierde vacature beveelt het D. B. aan der heer J. M. P. ter Linden, directeur der N.V. Maatschappij tot Exploitatie van het City-Theater te Den Haag. De verkiezing der hoofdbestuursleden zal plaats vinden op een buitengewone ledenvergadering op Maandag 29 Juli a.s. Ir. mr. B. Koch, is tot lid van den Raad van Be roep gekozen en de heer J. H. D. Daudey van de Tobis tot lid van de commissie van geschillen. In den namiddag kwamen zij op de plaats van bestemming aan. Krent staarde met open mond naar die geweldige steenmassa. In die pyramide is een koningsgraf, legde de professor hem uit. Krent vond het griezelig en was niet te be wegen zich met den professor in de pyramide te begeven. Toen hij echter zag dat de Dikke zonder dralen naar binnen ging, besloot hij toch maar te volgen. Kredietverleening aau niet- ingezetenen. Ter betaling van onderhoudskosten en pensioenen. A.N.P.) .Overeenkomstig artikel 35, derde lid. der Deviezenverordening 1940 wordt, met mach tiging van de secretarissen-generaal van de de partementen van financiën, van handel, nijver heid en scheepvaart en van landbouw en vis- scherij, door het deviezenintsituut bepaald: 1. Het is aan ingezetenen zonder vergunning van het deviezeninstituut geoorloofd ten gunste van niet-ingezetenen krediet te verleenen. voor zoover zulks geschiedt ter betaling van: a. Kosten van onderhoud en studie van hier te lande verblijvende leden van het gezin van een niet-ingezetene; b. verplichte of vrijwillige ondersteuning van ingezetenen; c. pensioenen, verschuldigd aan ingezetenen. 2. De ingezetene, die op grond van het"eerste lid krediet verleent, is verplicht binnen een week na de beëindiging van ieder kwartaal aan het deviezeninstituut schriftelijke opgave te doen van alle gedurende dat kwartaal op grond van zoo danig krediet verrichte betalingen. 3. Het deviezeninstituut kan in bijzondere ge vallen bepalen, dat kredietverleningen, als be doeld in het eerste lid, slechts met vergunning van dat instituukgeoorloofd zijn. Deze bekendmaking is Dinsdag in wer.king ge treden. De geboortedag van den Rijkscommissaris. 's-GRAVENHAGE, 23 Juli. De Führer heeft den Rijkscommissaris voor het bezette Nederland sclie gebied rijksminister Seyss Inqüart ter gelegen- heid van zijn 48sten verjaardag gisteren telegrafist zijn hartelijkste gelukweuschen gezonden. Onder de vele andere telegrammen, die de Rijkscommissaris gisteren ontving, bevindt zich ook een gelukwensch van rijksmaarschalk Goering. (A.N.P.) JONGENS BIJ HET SPELEN MET EEN GEWEERPATROON GEWOND. Eenig^ jongens vonclen in een bosch nabij de Beetslaan te Amersfoort een geweerpatroon. Zjj gingen er zoo onvoorzichtig mee om, dat het pro- jectiel ontplofte. Een der jongens zal vermoedelijk een hand moeten missen. (A.N.P.) Het eerste huwelijk op glazen schoentjes is t« Den Haag voltrokken. De moderne asschepoester past het muiltje,alvorens naar het stadhuis te rijden. W4ÏKT EEMCiTIN MARKT TE ROTTERDAM. Totaal aanvoer 1814. Vette runderen 776, vette kalveren 197, nuchtere kalveren 10, schapen en lammeren 583, varkens 247, bokken en geiten 1. Vette koeien per KG le kw. 8698, 2e kw. 74—84, 3e kw. 6070; vette ossen per KG le kw. 86—*" 2e kw. 7484; 3e kw. 6272; vette kalveren per KG le kw. 1.02—1.12; 2e kw. 82—92, 3e kw. 65—75; schapen per KG le kw. 70, 2e kw. 65, 3e kw. 55; lammeren per KG le kw. 67, 2e kw. 57, 3e kw. 53; vette varken per KG le kw. 66, 2e kw. 64, 3e kw, 62; schapen per stuk le kw. 40, 2e kw. 30, 3e kw, 20; lammeren per stuk le kw. 20, 2e kw. 15, 3e kw. 9. De aanvoer van vette koeien en ossen was iets ruimer, met vlotten handel en hoogere prijzen. Een prima koe ging tot 102 en een os tot 100 cents. De aanvoer van vette kalveren was iets korter, met willigen handel en hoogere prijzen. Een prima kalf ging tot 122 cents. Varkens ruimer aangevoerd, met tamelijken han del en prijzen als vorige week. De aanvoer van schapen en lammeren was rui mer, de handel lui en de prijzen als vorige week, PURMEREND 23 Juli 1940. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 20 partijen, wegende 80.000 K.G. Handel matig. Hoogste pry's f 39,—. Kaasmarkt, gewicht 938. Handel vlug. Kleine Boe ren f 38 per 50 K.G. Boter 1080 K.G. f 1,60—f 1,62 per K.G. Runderen, totaal 783 stuks. Vette koeien 350 0,800,88 per K.G. goed. Gelde koeien 195 130— 210 per stuk, matig. Melk koeien 172 195300 per stuk, matig. Stieren 66 0,620,75 per K.G., matig, Paarden 13 225425 per stuk, stug Vette kalveren 52 0,600,95 per K.G. Gras kalveren 0,400,65 per stuk. Nuchtere kalveren voor de slacht 816 per stuk. Nuchtere kalveren voor de fokkerij 14—22 per stuk. Magere varkens 53 2646 per stuk. Biggen 186 1427 per stuk. Schapen 599 1633 per stuk. Bokken 109 416 per stuk. Lammeren 794 6—12 per stuk. Kipeieren 45 per 100 st. Eendeneieren 3 per 100 stuks. Noord Hollandsche Blauwen (kui kens) 1900 0,550,62 per K.G. Oude-kippen en hanen (wit en rood) 0,500,55 per K.G. Oude kip pen en hanen (blauw) 0,52V20,60 per K.G. Konij nen 0,301,70 per stuk. Eenden 2400 0,100,30 per stuk. Duiven 0,40 per paar. Jonge hanen (wit en rood) 2600 0,45—0,55 per K.G. COÖPERATIEVE CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Aanvoer 60.000 Eendeneieren f 3,05f 3,25. Kip peneieren f 3,90f 4,80. Mr CORRT STOLZ-VAN DEN KIEBOOM. 49) Nou, dat spreekt toch vanzelf, zegt Frank. 'Alleen, 't was natuurlijk wel een heele consterna tie. Als Jimmy er niet zoo achterheen had gezeten- En ik kon niet voor half twaalf los komen. Ja, 't is een beroerd geval. Heb je 't in de krant gelezen? Ja. Ze knikt. Ze kan geen woord uitbrengen. Westhove is er ook kapot van, vertelt Frank verder. Je snapt, dat we ons lam schrokken, toen de Officier opbelde. Wij hals over kop naar het Parket natuurlijk. O hemel, o hemel, hijgt ze. O Frank, hoe heb je dat kunnen doen? Nou, een prettig karwei was het niet, zegt Frank. Maar ja, 't moest nu eenmaal. Ja en voor het kantoor is het ook een geweldige strop, dat begrijp je. We raken er heel wat cliënten door kwijt natuurlijk. Met starre oogen kijkt ze hem aan. Hoe kun je.... hoe kun je er zoo onverschillig over spre ken? Heb je dan heelemaal geen gevoel meer? Ik ken je niet meer. Lieveling, je ijlt, zegt Frank, ineens in doods angst. Houd je toch stil. Je kent me toch nog wel weet je 't nu ineens niet meer, dat ik bij je ben? Nee. ik ijl niet, zegt Lies beslist. En je hoeft me niet te ontzien, zoo ziek ben ik niet meer. Ik weet het immers al drie dagen. Van Dinsdag avond af. toen het in de krant stond. Maar lieve schat, zegt Frank, dat hoef jij je toch niet zoo aan te trekken. Wij kunnen er hoogstens beter van worden,' financieel tenminste. Nu rukt Lies de verfrommelde krant van onder haar kussen te voorschijn. Frank, zegt ze heesch. Ben ik nu krank zinnig aan 't worden of ben jij het? Daar! Moet ik me dat niet aantrekken? Kunnen wij daar fi nancieel beter van worden? Frank kijkt en leest.Wel alle goden, barst hij uit. Groote hemel, Lies! Lies! Ben jij daar ook ingevlogen? Jij?? Stralend kijkt ze hem aan. Ben jij het niet? Ben je stapel? zegt Frank. Ben je nou hee lemaal van Lotje getikt? Ze wijkt angstig voor hem terug. Ikjaals het niet zoo is, zul je wel kwaad zijn, dat ik dat gedacht heb. Maar het klop te zoo precies. Er zullen toch wel andere menschen ook.Ze duwt haar hoofd in het kussen en snikt, alsof ze nooit meer zal ophouden. Met beide handen in de verwarde krullen trekt Frank haar hardhandig overeind. Je krijgt me geen zenuwtoeval of zooiets, zegt hij streng. Goeie genade, Lies, ik begrijp niet, dat je nog tranen over hebt. Als je drie dagen lang je man als misdadiger hebt beweend. Stommeling, dat je bent. Van alle stommiteiten, die wij tweeën in de laatste maanden hebben uitgehaald, is dit wel de klap op de vuurpijl. O nee, zegt ze. Hierdoor is het juist alle maal weer terecht gekomen. Want toen ik dat bericht gelezen had, wist ik ineens, dat het alle maal mijn schuld was, omdat ik jou alleen had ge laten. En omdat Jimmy me nog wel gewaarschuwd had, dat jij wel den verkeerden weg op zou gaan, als ik niet bij je bleef. Zoo, zegt Frank. Nog zoo'n vleiende opinie. Alles bij elkaar blijft er niet veel van me over. Jimmy heeft mij juist zoo vreeselijk uitge kafferd, vertelt ze. En dit baantje.maar dat vertel ik je straks wel. Eerst moet ik nu weten, hoe dat zit met die krant en de Officier van Justi tie en dat heele verhaal van jou, want daar begrijp ik nu heelemaal niets meer van. Wel. zegt Frank, Renselaer heeft Dinsdag een attaque gekregen, in het Paleis van Justitie. Ze hebben er nog een dokter bij gehaald, maar hij was al dood, toen Westhove en ik er aankwamen. Hij had juist te voren een heftig dispuut gehad met den Officier over een zaak. En vanmorgen hebben we hem begraven. Van den eenen kant trof dat ongelukkig, want nu kon ik bijna niet wegko men. Maar van den anderen kant kwam het wel prachtig, uit. Want er waren natuurlijk meer zulke ezels als jij, weet je. Zóóveel zelfs, dat de Deken me al gevraagd had, of ik er prijs op stelde, dat er vanwege de Orde iets ondernomen werd. 't Is al eens meer gebeurd, dat in zoo'n gevalletje de verkeerde er op werd aangezien en dat dit via de kranten rechtgezet moest worden. Nou, maar dat hoefde toen niet, want die begrafenis bezorgde me voldoende publiciteit. Toen ik zoo deftig vooraan in den stoet meetippelde je ziet toch wel, dat ik mijn apejas nog aan heb? Of dacht je zeg, dacht je soms, dat het een buitenmodel boevenpak was? Lieveling, zegt Lies logisch Ik ga nooit meer een minuut van je vandaan. Schitterend, beaamt Frank. Maar nu de practische uitvoering. Allemachtig daar heb ik heelemaal vergeten- om aan dien dokter te vragen, of je er uit mocht. Had die kerel zelf ook wel eens kunnen zeggen. Nou ja, we wagen het er op. Je hebt toch geen verhooging? vraagt hij angstig. Weet ik niet. Kan me niet schelen ook. zegt Lies roekeloos. Ik weet alleen, dat ik niet zonder jou hier blijf. En ik weet positief, dat ik niet hier mijn in trek wensch te nemen, zegt Frank beslist. Maar waar gaan we in 's hemelsnaam heen? Zijn er hier in dat prachtdorp ook hotels? Eén, weet Lies. Een heel behoorlijk hotel. Ze lacht zachtjes voor zich heen. Zeg, maar -hoe moet het met de freule? Ik moet hier toch opzeg gen: het is misschien nog niet tot ie doorgedron gen. dat ik hier in betrekking ben. Laat dat maar aan mij over, zegt Frank be schermend. Kun je je alleen redden, denk je? Zou je kunnen staan? Probeer eens. 't Gaat best, bluft Lies, als ze aan Franks arm een paar stappen heeft gedaan. Mooi, dan zorg maar, dat je je goed warm aankleedt. Je koffer zal ik dadelijk wel inpakken. Eerst maar naar beneden. Krank, roept ze hem na. Denk er om, dat je beleefd blijft, 't Is een tante van Ada. Als Frank na een lichtelijk stormachtig onder houd met Lies' werkgeefster weer boven komt, zit ze hem al kant en klaar op te wachten, het koffer tje gepakt naast haar stoel. Even je koffer in den wagen zetten. Hij wil al weer wegrennen, maar ze roept hem terug. Waar in? Frarkie toch, heb je al dien tijd ie taxi laten wachten? Frank grinnikt gelukzalig. Nee hoor. Ik ben met ons eigen wagentje hier. Wat? O wat zalig. Hoe ben je daar zoo ineens aan gekomen? Ja, daar zit een lang verhaal aan vast, zegt Frank. Maar dat komt straks. We hebben nog heel wat te bepraten. Lies. Ze trekt zijr hoofd naar zich toe. Kun je me vergeven? fluistert ze in zijn oor. Ik jou? Och kindje.... zegt Frank berouw vol. Ik zou wel ik weet niet wat willen doen, om alles goed te maken Stil nou, zegt Lies. Nu we weer bij elkaar zijn. komt alles in orde. Jaalles komt in orde. beaamt Frank. Als hij maar niet telkens aan Nicks gezicht moest den ken zooals ze daar beneden ir» de auto zat. Als hij zich maar niet zoo vervloekt schuldig en ver antwoordelijk hoefde te voelen Kom! Frank gooit het van zich af, laten we de rest van het programma nu maar in een vroolijker omgeving afwerken, vind je niet? Voor uit met die koffer. Ziezoo, zegt Frank even later. Neem nu maar afscheid van je zolderkamer Klaar? Allarg. zegt Lies. Dan tilt Frank haar op en draagt haar in zijn armen naar beneden. De hall is leeg Bertus en Marie blijven onzichtbaar. Door de open voordeur het bordes af dan zet Frank Lies behoedzaam neer in het effectief beste wagentje, springt zelf achter het stuur. Frank, zegt ze. Nu weet je nog niet eens, hoe het hotel heet. Nou? vraagt Frank en start vast. Het „Wapen van Gelderland", zegt Lies. Niet origineel, zegt Frank en schakelt in. Maar wel sympathiek. Want dit. zegt Frank, dit wordt onze derde huwelijksreis. Mijn dorpsdoktertje is verloofd, zegt Lies een paar weken later over de ontbijttafel en ze steekt Frank de engagementskaartjes toe. Met een col lega van je dat meisje Lenswaerdt. O ja? zegt Frank en verslikt zich in zijn bo terham. Bijna had hij hardop „gelukkig" geroepen. Voortdurend heeft hij er mee rondgeloopen, deze veertien dagen. Getobd en gepiekerd. Zich voor gehouden, dat hij iets moest doen voor Nick. Zich voorgenomen alles aan Lies te vertellen, met haar te overleggen. En nu hoeft het niet meer.... ge lukkig, nu hoeft het niet meer. Wat vind je zouden we hun geen bloemen sturen? vraagt Lies. Haar kennen we wel niet zoo goed, maar aan hèm hebben we toch eigenlijk een boel te danken. Haar kennen we niet zoo goed, maar aan hèm hebben we een boel te danken.... jaja, zegt Frank, op een toon alsof hij diep nadenkt. Ik geloof, dat je nog niet goed wakker bent, ontdekt Lies. Ik dacht.aan iets anders, zegt Frank. Daar op dien stoel heeft ze gezeten„ik hou van je"Enfin, gelukkig gelukkig, dat het allemaal zoo geloopen is. We zullen een groote mand gaan bestellen, besluit hij. De mooiste bloemen, die er zijn. Uit darkbaarheia. Maar géén orchideeën, zegt Frank. Want die kan ik mijn leven lang niet meer zisn. EINDE.. (Morgen begint een ander feuilleton).

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 6