one hour gleaning service us De verduistering Eenheid IN EEN UUR CHEMISCH GEREINIGD EN GEPERST! (Adv. Ingez. Med.) (Adv. Ingez. Med.) (Adv. Ingez. Med.) (Adv. Ingez. Med.) (Adv. Ingez, jjJ De rede van dr. Seyss-lnquarf. (Vervolg van de vorige pag.) Bij deze opvatting behoort dan ook de besliste noodzakelijkheid en het door niets in te toornen streven aan alle volksgenooten op een of andere wijze arbeid mogelijk te maken. Dan zullen zij de innerlijke versterking en vernieuwing bespeuren, die het resultaat is, als een volk arbeid heeft, onverschillig waar en in welken arbeid vooreerst ieder afzonderlijk te werk wordt ge steld. De bekwaamheid van ieder afzonderlijk zal dan de vereischte selectie mogelijk maken. Landbouw, scheepvaart en handel. En wat den landbouw aangaat, zoo meen ik te kunnen zeggen, dat een boer, die minder van de opbrengst van de door hem bebouwden grond dan van de aanvullende premies van den staat afhankelijk is. niet het gevoel van den vrijen boer op het vrije land kan hebben, ook dan als hij in een formeel democratisch land leeft. De boer die voor de producten van zijn arbeid een zekeren afzet in een groot achterland en een overeen komstige marktordening gewaarborgd weet, die dus een zekeren en rechtvaardigen prijs voor zijn werken ontvangt, zal een geheel ander bewust zijn van zijn beteekenis, maar ook een geheel andere bestaanszekerheid hebben. Ik heb ook van de zeelieden en van de koop lieden gesproken. De Nederlandsche en Holland sche zeelieden en kooplieden beschikken over een buitengewone schat aan ervaringen en weten schap en op dit gebied ook over harde onderne mingszin. Zij zullen een niet slechts welkome, doch zelfs onontkoombare noodzakelijke en daardoor een dienovereenkomstig gewaardeeerde aanvul ling en een waardevol bestanddeel zijn van het nieuwe in vorming zijnde groot-Europeesche eco nomische gebied. Nederlandsch-lndië. Van deze beschouwing leidt slechts een kleine stap naar dat deel van het Nederland sche rijk, dat buiten Europa is gelegen, vooral Nederlandsch-lndië. De leiding van het groot-Duitsche rijk Iaat met de militaire be zetting van Nederland evenmin een aan spraak gelden op een af ander deel van het Nederlandsche rijk buiten Europa als zij een opheffing van de zelfstandige Nederlanden op het oog heeft. Ik kan nu veeleer de verzeke ring geven, dat Nederland in het herhaalde lijk genoemde verantwoordelijkheidsgevoel en in ons bewustzijn van een gemeenschappelijk lot dien steun zal kunnen vinden, welke er toe leidt en welke op een of andere wijze ertoe kan bijdragen, dat het Nederlandsche rijk in zijn geheel onverkleind blijft. Menschen met inzicht zullen thans reeds erkennen, dat het niet het gewicht van de bezettende macht is, dat hier het gevaar van een breuk aantrekt. Engeland heeft den Führer van het groot- Duitsche rijk niet begrepen of niet willen be grijpen. Na de glorierijkste overwinning, welke de wereldgeschiedenis kent, heeft de Führer in het volle besef van de verantwoordelijkheid voor dit continent Engeland de vredeshand toegesto ken en niets anders verlangd dan de erkenning van de levensrechten van het Duitsche volk en zijn wereldbeteekenis. Deze hand is niet aange nomen. Hieruit mag worden afgeleid, dat de Engelschen zich heelemaal niet kunnen voor stellen, dat iemand in dezen toestand een zoo grootsch voorstel doen kan, dat een dergelijk aanbod volgens hun eigen gedachten slechts ge daan kan worden in een toestand van zwakte of ten slotte toch de uiteindelijke vernietiging althans uitschakeling van den tegenstander be doelt, gelijk immers de Engelschen dat in hun geschiedenis en bij -het bijeenrooven van hun wereldrijk steeds bedoelden. Juist het lot van Nederland is een bewijs voor de denkwijze en de houding van Engeland. Het is waarschijnlijk goed. dat het tot dezen strijd komt. want de Engelschen moeten klaarblijkelijk door zeer drastische middelen en ervaringen leeren, dat zij niet meer onaantastbaar en onbereikbaar zijn; zij moeten juist door deze drastische maat regelen tot een gemeenschappelijk verantwoor delij kheidsbewustzijn worden teruggebracht. Het is zonder twijfel voor de toekomstige be teekenis en positie van Nederland in de nieuw opgebouwde groot-Europeesche ruimte van be teekenis op welke wijze de Nederlanders in de zen de eeuw beheerschenden strijd positie kiezen en hoe zij zich verhouden. Er zijn zeker thans vele Nederlanders, die het betreuren, dat de Nederlanders in dezen strijd niet als strijdge- nooten en als kameraden aan de zijde van groot- Duitschland staan om in het oogenblik der hoogste beslissingen die kameraadschap te be- toonen, welke dan geslachten en eeuwen door den band van onoplosbare en onzelfzuchtige vriendschap vormt, welke het nat. soc. Duitsch- land met het fascistische Italië voor altijd zal verbinden. Dit verzuim komt op het konto der voorheen in dit land verantwoordelijke mannen. In dit oogenblik is de meest nauwgezette opvolging van de bevelen van den opperbe velhebber der weermacht een vanzelfspre kend gebod. Elke, ook maar geringste onder steuning van den vijand wordt met den dood gestraft. Meer echter zal het Duitsche volk nu nauwkeurig in oogenschouw nemen welke houding het Nederlandsche volk thans aanneemt. Hiervan echter zal het wezenlijk afhangen, welke plaats en welke beteekenis het lot in de toekomst aan Nederland inrui men zal. Dit schijnen mij toe de heden noodzakelijke verduidelijkingen te zijn op het moment waar het om de laatste beslissingen gaat. Dit zijn ook de richtlijnen, volgens welke de Rijksduitschers hier in voortdurende en steeds gereede overgave hun deel aan het groote opbouwwerk van den Führer zullen kunnen geven. De Führer heeft meermalen vastgesteld, dat de Duitschers in het buitenland de meest trouwe vaderlanders en de meest standvastige strijders voor het Duitsche rijk zijn. Daaraan mogen bovenal zij denken, die heden uit het eigenlijke rijk komen en begrip voor die volksgenooten moeten vinden, die ja renlang hun krachten in den vreemde hebben gegeven. Ik zelf geef u niet slechts mijn warme belang stelling, doch weet, dat uw belangen mij, als den door den Führer met het opperste regeerings- gezag belaste, is toevertrouwd. Ik wil alles, wat gij mij wilt zeggen, ten allen tijde aanhooren en sta steeds tot hulp bereid. Ik ben met u in na tionaal socialistische kameraadschap ten in nigste verbonden. Zien wij terug op den weg, dien het Duitsche volk gegaan is, uit de diepste rampzaligheid vlak voor den afgrond en de vernietiging van zijn be staan, dan zien wij dat het door de bijzondere grootheid van één man opgeroepen werd tot zijn grootste kracht en heerlijkheid. Wij gaan den weg, dien de Heere God ons gewezen heeft en waarop Hij ons tot nu toe zichtbaar gezegend heeft. Het is de genade der Voorzienigheid, dat wij als medearbeiders en medestrijders van den Führer er bij kunnen zijn, nu groot-Duitschland en het nieuwe Europa gebouwd worden. In dit uur'-vereenigt het gansche Duitsche volk al zijn wenschen, al zijn offervaardigheid en zijn moed voor het laatste offer in zijn weermacht. Ge dragen door den wil en de krachten van het gansche volk is deze vastbesloten tot den be- slissenden strijd aangetreden. Wij allen echter staan geheel achter den Führer. Geheel achter den Führer te staan beduidt de zekerheid der overwinning. Op het podium van de zaal was een vlaggenven- del opgesteld. Alvorens de Rijkscommissaris aan het woord kwam heeft de leider der afdeeling Neder land van de buitenlandsche organisatie der N.S.D. A.P. o.m. de in Nederland gesneuvelde Duitschers herdacht. Nadat de rijkscommissaris zijn rede beëindigd had, brachten de aanwezige Duitschers met een drie werf sieg heü den groet aan den Führer; de volles- liederen weerklonken, het vlaggevendel mai'cheerde af en onder heil-geroep verliet de rijkscommissaris de zaal, waarna de vergadering door den heèr Lauf- ferd gesloten werd. Tot de genoodigden behoorden o.m. oud-minister dr. F. E. Posthuma en mr. K. P. van den Mandele. Op bonnen 81 t. m. 90 brood 's-GRAVENHAGE, 26 Juli. De secretaris generaal, waarnemend hoofd van het departe ment van landbouw en visscherij maakt bekend dat gedurende het tijdvak van 29 Juli tot en met 4 Augustus a.s. de met „81" tot en met „90" ge nummerde dubbele bonnen van het broodbon- boekje recht geven op het koopen van 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood. Elk der enkele bonnen geeft derhalve recht op het koopen van 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood. De bonnen, welke 4 Augustus nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog tot en met 8 Augustus a.s. geldig. (A.N.P.) Zon onder 9.39 Zon op 5.55 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. Plundering in oorlogstijd. De Amsterdamsche rechtbank behandelde Vrijdagmorgen twee zaken, die nauw met elkaar verband hielden. De twee verdachten waren vervolgd wegens plundering in door den oorlog geteisterd gebied. Het was een ingewikkelde zaak. De aardap pelhandelaar D. uit Bussum was op 16 Mei met zijn knecht N. per auto naar Arnhem ge gaan om zijn zwager te zoeken. Op den heen weg had hij in de omgeving van Rhenen nabij een boerderij gestopt. Hier waren de ongerech tigheden gepleegd en daar beide verdachten, die tevens als getuigen gehoord werden, strijdigë verklaringen aflegden wérd liet een zeer ingewikkelde kwestie. Het relaas van D. luidde als volgt. Bij de boerderij was gestopt en daar had hij de auto verlaten en de boerderij bezocht met enkele heeren, die daar waren. N. was daar niet bij geweest. Bij de thuiskomst in Bussum haalde N. onder de zitting van de bank in de auto een barometer welke in de boerderij had gehangen en een zeil. dat hij bij een in de omgeving van de boerderij gelegen militair graf had gezien, te voorschijn. Het was voor D. duidelijk dat N. deze voorwerpen gestolen had. Hij had hem en kele dagen daarna wegens de aan het licht ge komen oneerlijkheid ontslagen en later een klacht bij de politie ingediend. Een verklaring voor het feit, dat hij met deze klacht zoolang had gewacht kon hij niet geven. De verklaring van N. was geheel anders. Vol gens hem had D. hem bij de boerderij geroe pen en gezegd: neem dat zeil mede, want het is zonde, dat het hier blijft liggen. Ook de baro meter had N. op last van D. medegenomen. La ter was er twist ontstaan en was hij ontslagen door P. Hij had het zeil en den' barometer toen nog in huis en heeft ze niet teruggegeven aan zijn baas. Toen de politie bij hem huiszoeking deed, na den ingedienden klacht van D. wer den de voorwerpen in zijn woning dan ook aan getroffen. De barometer had hij willen geven aan een vriend als huwelijkscadeau. Hij gaf toe zich aan diefstal in vereeniging te hebben schuldig gemaakt, terwijl D. ten stel ligste ontkende iets met den diefstal uit te staan te hebben. De officier van Justitie was naar bleek uit de requisitoirs, welke hij in beide zaken hield, overtuigd, dat beide verdachten zich aan dief stal in vereeniging hadden schuldig gemaakt. Hij eischte tegen beide mannen een jaar ge vangenisstraf. Uitspraak 2 Augustus (A.N.P.) in de Voetbalsport gekomen! Nederlandsche Voetbalbond opgericht. Dc Nationale Stichting tot bevordering van de Lichamelijke Opvoeding deelt het volgende mede: Dc besprekingen met de volgende voetbalorgani saties: K.N.V.B., Federatie van R.K. Voetbalbon den, Chr. Ned. Voetbalbond, Ned. Arbeiders Sport bond (afdeeling Voetbal) en Ned. Voetbalfede ratie hebben tot resultaat gehad, dat unaniem is besloten tot het oprichten van den Nederland- schen Voetbalbond met opheffing van de thans bestaande bonden. (A.N.P.) VOETBAL. Kampioenschap van Nederland. Het programma voor morgen luidt als volgt: Blauw WitFeijenoord. G.V.A.V.—Heracles. Onze voetballezers zullen het er wel allemaal over eens zijn, dat aan Feijenoord het zooveelste kampioenschap haast niet meer kan ontgaan. De Rotterdammers hebben reeds een voorsprong van drie punten en dat wil heel wat zeggen voor een competitie, waarin de clubs slechts acht wedstrijd- den behoeven te spelen. Van Blauw Wit, die in de gewone competitie zoo uitstekend gespeeld heeft, hadden we wel wat meer verwacht, dan de derde plaats met vier punten uit vijf wedstrijden. Als Feijenoord morgen voor de tweede maal van Blauw Wit wint. of zelfs maar gelijk speelt, dan zijn de Amsterdammers meteen uitgescha keld. Juliana, die Feijenoord het meest bedreigt, heeft een vrijen dag. G.V.A.V.-Heracles gaat oni de voorloopige bezetting van de laatste plaats den wederopbouw. De bekende V.Z.V. zwemster Co Koster zal op het nummer 200 m. schoolslag uit komen. Zij zal, gezien de goede resultaten bij de training van den laatsten tijd, een goed figuur slaan. Ook de V.Z.V. poloërs zullen 28 Juli niet stilzit ten. Het 1ste zevental zal deelnemen aan een tour- nooi in De Oude Wetering. Aan dit tournooi nemen voorts deel: Z.i.a.n., Den Haag: D.W.R., Haarlem en H.P.C., Heemstede. Er wordt een winnaars- en verliezersronde gespeeld. De volgende V.Z.V.'ers zijn voor deze wedstrijden aangeschreven: P Swier, G. Janus, N. Schoone, J. Wevers, P. Gottmer, P. Duinker, Ch, Moeken, C. Visman, J. Verwer, EXAMENS. Visscherij Machinist-stoker aan boord stoomvisschers- vaartuigen. Geslaagd de heerenK. Blok en J. D. van der Bijl te IJmuiden. HEEMSKERK LUCHTBESCHERMING.- Ook in onze gemeente zijn thans sirenes geplaatst, welke zullen dienen voor het maken van lucht alarm. VOETBAL. Zondag speelt A. D. O. in het Vitesse-tournooi tegen den eersten klasser G. V. O. uit Krommenie; het gaat om de len of 2en prijs. Het elftal van A. D. O. komt als volgt uit: Kloes, Duin, M. Beentjes, Rozing Jr., Rozing Sr., Groot, Burger, Koopman, Voormeer, Jac. Beentjes, Meijer „ST. CECILIA". Het fanfarecorps „St. Cecilia" heeft, na een on derbreking van elf weken, zijn repetities hervat. SANTPOORT R.-K. VOETBAL. OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP. Zondagmiddag ontvangt H.B.C. aan den Hee ren weg te Heemstede de Oostelijke kampioen Quick. Den vorigen Zondag won H.B.C. uit reeds met 6—2. HET ONGEVAL BIJ VAN LEER. Gisteravond had in de fabriek van Van Leer's Wals- bedrijven de te Heemskerk wonende gehuwde ar beider P. Uitenthuis het ongeluk met zijn hand on der een ijzeren strip te raken. Hierdoor werd zijn rechter duim ernstig gewond en bekwam hij schaaf wonden aan den linkerarm. Na door den verband- meester van het bedrijf vorloopig te zijn verbonden werd Uitenthuis naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk overgebracht en later naar zijn wo ning vervoerd DIPLOMAZWEMMEN IN „DE HEERENDUINEN". Vrijdagavond werd voor het eerst in dit seizoen in de zweminrichting „De Heex-enduinen" aan een 15-tal candidaten een zwemexamen afgenomen voor het diploma van „De Heerenduinen" en één voor het diploma K. N. Z. B. De jury bestond uit de heeren J. Bleeker, P. Borst en J. W. Schachtschabel Jr. Hoewel zeer vele zwemliefhebbex-s onder instructie van den badmeester, den heer Broersma, zwem- des namen, verschenen de laatste weken slechts wei nig kinderen in het bad, wat waarschijnlijk aan de tijdsomstandigheden te wijten is. Vandaar dat slechts door vijftien pex-sonen werd afgezwommen.. Na afloop werd door den heer P. Borst aan de volgenden het diploma qitgereikt: Tini Moelken, Martha Booy, Willy en Betty Oefs, Wientje Smit, Mien van Rijn, Adriaan Mantje, Jan Elzing, Wim Post, Leendert Roos jen, Engel de Groot,, Map Go- mes. Lenie van de Dyl, Dora Plugboer en Adri Bruine (K. N. Z. B.) VOOR VALKENBURG. In de Ned. Herv. Kex-k alhier is een collecte ge houden voor de zwaar getroffen Ned. Herv. Ge meente te Valkenburg bij Leiden. Deze collecte heeft bijna 127 opgebracht. V.Z.V.-NIEUWS. Zondag a.s. vinden in zwembad „Adriehem" te Beverwijk wedstrijden plaats om de beste prestatie van „Kring Haarlem". Hieraan nemen alleen adspi- ranten deel. Ook V.Z.V. is hierop vertegenwoordigd met 13 adspiranten. Zij zullen uitkomen op 50 M. borstcx-awl meisjes en jongens, 50 M. schoolslag meisjes en jongens, 50 M. rugcrawl meisjes en 5 x 50 M. borstcrawl estafette meisjes en jongens. Jos Mijs en Rie Groot zullen den 100 M. school slag zwemmen, om het kringkampioenschap Haar lem. Denzelfden dag ox-ganiseex-en de Hilversumsche I zwemvereenigingen wedstrijden aldaar, ten bate van R.K. SPORTVEREENIGING „SANTPOORT". In ,,'t Huis te Velsen" hield bovengenoemd© ver eeniging onder voorzitterschap van den heer Jac. P. Nijssen, haar 18e jaarvex-gadering. Na een woord van welkom zeide de voorzitter, dat op het gebied der sportorganisatie nog een on zekere toestand bestaat. In de toekomst gaat er wat veranderen en daarom is het zaak, dat we eensge zind optrekken. Hieruit volgt, dat de leden trouw aan het be stuur hun medewerking moeten verleenen. Aan de junoren wordt te weinig aandacht ge schonken. In dit vex-band zou spr. gaax-ne eenige jongere kx-achten tot het bestuixr zien toetreden. Na een bemoedigend woord van den geestelijk adviseur, werd het financieel overzicht behan deld, dat in mineur gesteld was. Aan den pennüxg- meester werd décharge verleend Bij de bestuursverkiezing bleek, dat aftredend wa ren de heeren Jac. P. Nijssen, S. J. Wittebrood, N. Handgraaf, G. Wessel en M. van Dorp. Tegenover deze heeren waren geen andere candidaten gesteld. De voorzitter noemde toen twee candidaten, doch op vei-zoek van den heer Commandeur werd de be stuursverkiezing uitgesteld. De voorzitter zegde toe, binnen drie weken een nieuwe vergadering te zullen uitschrijven, waarin het bestuur zijn mandaat ter beschikking van de leden zal stellen. TERAARDEBESTELLING J. C. H. DUDOK. Onder veel belangstelling heeft gistex-middag op de begraafplaats De Biezen de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer J. C. H. Dudok, die in de Ned. Herv. Evangeli satie alhier een vooraanstaande plaats innam, o.a, door zijn arbeid op liefdadig terrein, ten bate van „De Macht van het Kleine", Eben-Haëzer enz. In de Ned. Herv. kapel was een x-ouwdienst, geleid door oud-zendeling H. Lasschuit. De heer G. de Jonge, voorzitter van de Ned. Herv. Evangelisatie, herdacht den overledene als een een voudig en oprecht Christen. In den lering der Evangelisatie zal zijn naam blij ven voox-tleven als van een man, die veel ax-beid heeft verricht. De heer D. Miezerus sprak als vriend en dankte voor de genoten vriendschap. Nadat men het lied „Veilig in Jezus' ax-men" gezongen had, heeft de lieer Lasschuit het Onze Vader uitgesproken. De weduwe dankte voor de belangstelling, waar na men „In Uw hoede zijn wij welgeborgen" heeft gezongen. Veel belangstelling voor boonen aan de markt. Op de groenteveiling van Vrijdag bestond er voor de verschillende boonensoorten veel belang stelling. De conservenfabrieken koopen reeds veel. Dubbele boonen, die hoe langer hoe ruimer aan In de maand Augus tus zullen in het na- tuurtheater te Oister- wijk voorstellingen gegeven worden van De Paradijsvloek" van Alphons Laudy. Een overzicht van het spel. de markt komen, noteerden 16 cent per Kih- mooie partijen snijboonen bestond een flinke) lust. De prijzen liepen tot 23 ceiit per K.G Tot nog toe is het een gunstige inzet vanÜ boonenseizoen. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. P. T. Romeijn en M. Ht toek. adi'es: Velsen, Duinvlietstraat 125. Getx-ouwd: P. J. J. Westgeest èn P. v. Bu Schx-euders en H. C. D. Wesemann. Bevallen: A. S. WinterWalsmit, d.; BerseeVessies, z.; M. E. KlousDuineve;- C. Noox-demanZaadnoordelijk, d.; C. M. G persNiesten, z.; H. Q. de JongeMonné,. Schi-amLagrand, d.: G. M. Dekker—Ar^ H. A. TesselaarHoogland, z.; E. M. L. de Graaf, z.; S. Hilbei-tsFolkerts, d.: A. v. d. Velde, d. Ovex-leden: S. Schaafsma, 72 j., ongeh., laan 21; M. E. ten Hoope, 73 j., echtgen. Rensenbrink, Bankelaan 68; T. E. van T._ j., ongeh., Heemskerk, Coevenhovestraat 2; j den Bex-g, 60 j., gesch. echtgen. van J e*i Ogti-opweg 20 De harddraverij op 15 Augusli Reeds elf paarden ingeschreven Hoewel de inschrijving voor de harddraven de Beverwijksche Harddraverijvex-eeniging, g Donderdag 15 Augustus, wordt gehouden,'; Woensdag a.s. wox-dt geopend zijn er nu ret; paarden ingeschreven. Wat het aantal paarde; treft staat dus nu reeds het welslagen van deb draverij vast. Zooals men weet had men aanvankelijk hejfi opgenomen om in de pauze wïelx-enners teju) snelste paarden te laten lijden, doch daar d°e-J lerclub „Kennemerland" niet meer bestaat m voor het bestuuruiterst moeilijk om aan itj goede wielrenners te komen. In plaats van atti-actie komt nu een geheel andere en we heel oi-igineels. In de pauze van de draver; namelijk voor hardloopers een koppelwei; over 5000 meter werden georganiseerd, r«r beste athleten van Nederland aan zullen deelcc De organisatie van deze koppelrace voor is in handen van de R.K. Sportvereeniginj E. M.". De Amstelbrouwerij heeft voor den eigenaa: het winnende paard een plaquette beschikbar steld. Het verloop van den handel opi bloemenveiling. Groote aanvoer gladiolen. Ook in de afgeloopen week bestond het ste gedeelte van den aanvoer aan de bloei; veiling' ,,'t Centrum" uit gladiolen. Door ïki 4 kl groote aanbod moesten de prijzen zakken, van groote invloed op het verloop van den k: was dit niet. De prijzen varieerden van 4 cent per bos. De'rose kaslelies „Rubrum" komen meer de markt. Naar gelang het aantal kelken i een tak liepen de prijzen uiteen var. f 5 f 15 per 100 takken. De divei-se soorten snijbloemen blijven: danks den f linken aanvoer op prijs. Tot no?;- draait er in verhouding met den aanvoer b weinig door. Concert op het C. H. Moenspleiu Het gecombineerde concert van de BeverJ sche Harmoniekapel en het Mannenkoor Zn; lust is vastgesteld op Woensdag 31 Juli; muziektent op het C. H. Moensplein. DE HARDDRAVERIJ EN DÉ HARMONH KAPEL. De Beverwijksche Harmoniekapel zal ei? eens als vorige jaren weer medewerking leenen aan de j aarlijksche harddraverij de Beverwijksche Harddraverijvereeniging, op Donderdag 15 Augustus wordt gehonde: Wat de tuinders kregen. Spinazie per K.G. 7—8 cent. Postelein per K.G. 3J/25 cent. Sla 100 krop f 0.75—f 2.50. Andijvie 100 krop f 1.f 2.10. Wortelen per bos 4J/28 cent. Rabarber per bos 1 y22y2 cent. Selderij per bos 1IV2 cent. Peterselie per bos V/22 cent. Aardappelen (klei) per K.G. 4cent. Tomaten per K.G. 1420 cent. Waschpeen per K.G. 69 cent. Bloemkool I per stuk 1425 cent. Bloemkool n per stuk 812 cent. Komkommers I per stuk 4—5 cent. Komkommers n per stuk 2V2—3 cent'. Tuinboonen per K.G. 610 cent. Pronkboonen per K.G. 810 cent. Snijboonen per K.G. 1822 cent. Dubb. boonen per K.G. 1416 cent. Spercieboonen z. dr. per K.G. 1921 cent. Spercieboonen m. dr. per K.G. 1718 cent Doppers per K.G. 1420 cent. Raspers per K.G. 16>25 cent. Capucijners witte per K.G. 1222 cent. Capucijners bruine per K.G. 2226 cent. Peulen per K.G. 1820 cent. Groene kool per K.G. 34 cefit. Frambozen per doosje 1628 cent. Kruisbessen per slof 4590 cent. Bramen per slof 60 cent. Bessen roode per slof 3250 cent'. Bessen zwarte per slof 84—94 cent. Appelen per K.G. 1014 cent. Noteering van den 26en Juli 1940. Spinazie per kilo 5'/210. Postelein per kilo 36 Andijvie 100 str. 12*/2 Wortelen per bos 58J/2 Bieten per bos 6. Komkommers per 100 3 V25 V2 Aardappelen klei per kilo 4—6- Doppex-s per kilo 1622. Capucijners per kilo 2426. Raspex-s per kilo 2227 Tuinboonen per kilo 812. Snijboonen per kilo 1525 Heerenboonen per kilo 14y216, Roode kool per 100 10. Bloemkool per 100 824. Uien per kilo 12 Sla per 100 krop 12. Rabarber per ,100 bos 1. Pieterselie per kistje 8. Selderie per kistje 12. Appelen per kilo 914. Aardbeien per doosje Fx-amboozen per doosje 1316 Bessen per kilo 1224 Idem per slof 85. Kruisbessen per kilo 2924. Druiven per kilo 50—64.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 6