Regelen inzake den -Opbouwdienst. Bonnen K j j D AG 2 AUGUSTUS 1940 OPLEVING van de Groninger kustvaart. pe schroeven zullen weer malen door het kolkende water. :en onderhoud met oud-inspecteur Hellen9- o-hrUlt ons uit Groningen: M»11 SCI u oemeld dat enkele schepen van de Ion!»»»» =ci. Gronjnger kustvaarders weer F00? -n- konden gaan om haar plaats te her- in het transport van goederen naar en van felherich it inhoudende dat vijf kustvaar- V „risr Nederlandsche vlag. geladen met zout jers ïi m-oducten van Nederlandschen bodem tc den vertrokken waren om als retour- i aout in te nemen, werd met intense be- fXffing kennis genomen, jjngswiuua ool£ moeilijk anders. De kustvaart ïeel van ons. Noordelingen. Zij is m en 13 a. Groningers gegroeid en voorgelicht door -00timdieen als de oud-inspecteur van de oe; nv-IIrt de heer T. L. Mellema geworden «ttóe- ui is- een ..bedrijf", dat de belangstelling trekken van alle zeevarende naties, onverschrokken zwermden de bootjes als nij- Hten uit om een belangrijk aandeel te ne- 1cr! w het wereldgoederenvervoer. Pt" kwam de oorlog over ons land. De machi- L n,ei-den stopgezet: de schroeven konden met "e! draaien De vloot der kustvaarders was tot vimsheid gedoemd. Men behoeft zich niet af Kagen welk een ramp hier dreigde men ../.ook aan de belangenlnteressen van de kust- - als de werven, machinefabrieken enz. enz. rwpt stemt daarom tot groote erkentelijkheid. V i betrokken autoriteiten reeds in de maand S verschillende deskundigen naar Den Haag Pil laten komen om te beraadslagen hoe en welke v'ijze de kustvaart weer op gang kon Sarden geholpen. Er is een lijst opgesteld van rooftuigen welke bereikbaar waren en dit aan- Erbleek 100 a 150 te bedragen. Daarbij dient op- wmerkt te worden, dat er ook verschillende vaar teen waren, welke averij hadden opgeloopen. voor die goede honderd schepen moest dus em- looi worden gevonden, want het uitgegeven arool luidde: varen. Ineen kort onderhoud, dat wij een dezer dagen met den heer T. L. Mellema hadden, heeft deze ons uiteengezet, welke moeilijkheden daarbij overwonnen moesten worden. Daar was in de eerste plaats de olie, als brand stof voor de motoren. Dan de provisie, de levens- middelenvoorraad voor de schepelingen. Een derde punt waaraan uiteraard de aandacht moest worden-besteed was: een veilige vaarroute. En in de vierde plaats, misschien wel het belangrijkste mint bet valutavraagstuk. >11 deze punten zijn uitvoerig besproken met de Duitsche autoriteiten en het resultaat was dat men thans in denzelfden geest werkzaam is als -hetRijksbureau Zeescheepvaart dat verleden jaar was, toen groote schepen voor de graanvaart werden gecharterd. Als er nu schepen uitvaren dan is de vracht- j besomming bepaald en is voorts een zoodanige jregeling getroffen, dat er behoorlijke normen worden geschapen. Wanneer er gevaren wordt, wordt er brood verdiend. Géén oorlogswinsten, géén weelde, maar behoorlijke verdiensten. In dit verband vestigde de heer Mellema de aandacht op de nivelleering, welke thans over bet geheele niveau plaats vindt. Er wordt op vertrouwd, dat op de wijze als hierboven is aangegeven, binnenkort een 100-tal schepen aan het werk kan gaan. Maarer is nog geeen plaats voor al te poot optimisme. 1Hoewel de kustvaarders ook dienstbaar kun nen worden gemaakt voor het goederenvervoer van de Rijnvaart uit Duitschland, zal de vaart zich moeten specialiseeren op de Oostzee. En de geheele .Oostzee en ook de Bothnische en Finsche Golf zijn vanwege het ijs niet het geheele jaar door bevaarbaar. Het „terrein van actie" is zoo doende beperkt. Dit, en de dringende behoefte aan een valu taregeling, zijn de twee dmgen, welke voors hands verhinderen, dat men de toekomst met hooggestemde verwachtingen kan ingaan. Niettemin blijft het verblijdend, dat tenmin ste tijdelijk weer werk voor onze kustvaarders aanwezig is en dat in de Groninger haven weer geladen wordt. Wij vernamen voorts nog dat ook een regeling getroffen is inzake de week- en maandbrieven van de verschillende opvarenden en wel via de Noord Centrale Kustvaartorganisatie. Men is thans doende om de reedersvereenigin- gen, reederijvereenig-ingen en andere ver- eenigingen op dit gebied te centralisee- ren. Het behoeft wel geen nader be toog, dat ook dit uiteindelijk ten goede moet komen aan de kleine vaart. De toekomst. Aan het slot van ons onderhoud hebben wij de meening van den heer Mellema over de toe komst van de Groninger kustvaart gevraagd. Hoe die toekomst ook moge worden uit gaande dan van de veronderstelling dat Neder land weer onafhankelijk wordt als we de „politiek van de open deur" krijgen, zal speciaal de Groninger kustvaart haar plaats hernemen, aldus luidde het antwoord. In de eerste plaats omdat de scheepvaart een noodzakelijkheid is voor het goederenvervoer en hi de tweede plaats -omdat de moderne kustvaar der een schip is, dat met iedere vaart kan con- curreeren. Maar men moet zich niet voorstellen, dat er zooveel verdiend zal worden als voorheen ver diend werd, omdat de verhouding tusschen ree der. gezagvoerder en schepelingen bezig is een andere te worden; omdat men gaat beseffen, dat de positie zich gewijzigd heeft en allen medewerkers -zijn geworden voor het eene doel. Als deze. geest, dit inzicht, niet komt, dan eerst is er reden om aan te toekomst van de kustvaart te twijfelen. Bussum's raad legt verklaring van eensgezindheid af. In de Donderdagavond te Bussum gehouden ^vergadering heeft het oudste raadslid, gemaeh- ga door den geheelen raad, de volgende verklaring aOiegd: De buitengewone omstandigheden, waar ons vaderland verkeert, hebben in den Bussum- j e+ ,raac' Seleid tot den wensch, dat meer nog bp? I? dusverre> ulle lcachten gezamenlijk worden vnU- i°- een Semeentehjk beleid, waarin het j met inachtneming van den Neder- asehen volksaard en nationale tradities, richt- oer van ons aller handelen zal zijn. Onder erken- j va?§v'an ^en toes^an(Ij zooals die door de bezetting n Nederland thans is geschapen stellen wij allen i prijs op te verklaren dat wij met het behoud stre-:°nZe levensht)Uding er gezamenlijk naar zullen Yea> om sis bestuurders dezer gemeente ons Nert u te leveren in de moedige pogingen om het 2jj erlsndsche volk in eensgezindheid door een ►Ler moei!ijkste uren zijner geschiedenis te voe-J «en naar betere tijden. (A.N.P.) De kaas wordt gewogen op de Aikmaarschc kaas markt, welke in deze dagen weer de interesse van menig bezoeker heeft gekregen. Weerkorpsen e.d. moeten goed keuring van den Rijkscommissaris hebben. Verschenen is een verordening van den Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche gebied be treffende het vormen van koipsen (Mannschafts- verbande). Blijkens deze verordening behoeft het vormen van op korpsleest geschoeide en op het bevels beginsel gebouwde organisaties, welker leden in gesloten formaties of in uniform in het open baar optreden, de goedkeuring van den rijks commissaris. Het verzoek om goedkeuring moet inhouden: 1) de naam van de oi'ganisatie. 2) naam en adres van den verantwoordelij ken leider van de organisatie. 3) de statuten of anderszins, die de doelstel ling, de structuur en den aard der werkzaam heden van de organisatie bevatten. 4) gegevens omtrent het verband of de sa menwerking met andere organisaties. De verantwoordelijkheid van den leider strekt zich in het bijzonder uit over de discipline in de organisatie en over het naleven der statuten. Een nieuw op te richten organisatie kan haar werkzaamheden eerst na verleening der goedkeu ring aanvangen. Reeds bestaande organisaties in den zin dezer verordening moeten binnen een maand na het in werking treden van deze verordening alsnog bo venbedoelde goedkeuring aanvragen. Hij, die een organisatie in den zin dezer verorde ning vormt, zonder de goedkeuring van den Rijks commissaris voor het bezette Nederlandsche gebied aan te vragen, of ten aanzien van een reeds be staande organisatie niet alsnog deze goedkeuring aanvraagt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vier jaren en geldboete van ten hoog ste veertigduizend gulden, of met een dezer straf fen, voor zoover niet ingevolge andere bepalingen een hoogere straf is bedreigd. Hetzelfde geldt voor hem, die zich bij een niet overeenkomstig deze verordening goedgekeurde or ganisatie aansluit, dan wel dezelve op andere wijze steunt. (A.N.P.) Commandant en hoofd der administratie worden door den Rijk s commis s a ri s benoemd. Bij verordering van den Rijkscommissaris is be treffende den Nederlandschen Opbouwdienst 1 het volgende bepaald: De Opbouwdienst is bestemd om de leden van de voormalige Nederlandsche land- en zeemacht in de gelegenheid te stellen nuttig werk ten behoeve van de Nederlandsche volksgemeenschap te verrichten. Hij is een eervolle dienst ten behoeve van volk en vaderland. Aan het hoofd van den Opbouwdienst staan: 1). De commandant (Arbeitsleiter). 2). Het hoofd der administratie (Verwaltungs- direktor) De commandant en het hoofd der administratie- worden door den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied benoemd en ontslagen. Zij staan onder den secretaris-generaal van het depar tement van algemeene zaken. De jaarlijksche begrooting van den Opbouwdienst wordt op grond van een gemeenschappelijk voor stel van den commandant en het hoofd der admini stratie door den secretaris-generaal van het depar tement van algemeene zaken in overeenstemming met den secretaris-generaal van het departement van financiën vastgesteld. Zij behoeft de goedkeu ring van den rijkscommissaris voor het bezette Ne derlandsche gebied. De secretaris-generaal van het departement van algemeene zaken vaardigt de voorschriften, noodig voor de uitvoering van deze verordening, uit. Deze worden in de Nederlandsche Staatscourant bekend gemaakt. Deze verordening treedt in werking met terugwerkende kracht tot 15 Juli 1940. (A. N. P.). Publicatie van menu's met prijzen. Bij den restaurantingang. AMSTERDAM, 1 Augustus. Blijkens een me- dedeeling van het rijksbureau voor het hotel, café restaurant en pensionbedrijf, wordt den restaura teurs de overweging gegeven, hun menu's resp. dag kaarten met prijsopgave naast den hoofdingang op een voor het publiek duidelijk zichtbare plaats op te hangen. Hierdoor wordt voorkomen, dat de binnen- tredenden in het onzekere verkeeren ten aanzien van de geldende prijzen. Er wordt in defce mededeeling bovendien nog eens de aandacht gevestigd, dat de prijzen nog niet ver hoogd mogen worden boven het peil van 9 Mei 1940. overeenkomstig de algemeen hier te lande geldende gedragslijn. (A.N.P.) COÖRDINATIE IN DE BOUWNIJVERHEID. Er zijn besprekingen gevoerd tusschen ver tegenwoordigers van de Vereeniging van hande laren in bouwmaterialen in Nederland, den Nederlandschen Houtbond en de Federatie van Werkgevers in het bouwbedrijf. Deze organisa ties hebben het initiatief genomen tot nauwe sa menwerking en coördinatie op het gebied van de bouwnijverheid. (A.N.P.) Commissie om Bussum's bevolking met raad en daad bij te staan. Te Bussum is in het leven geroepen een com missie voor sociale, economische, juridische en cul- tureele aangelegenheden, welke commissie ten gemeentehuize is geïnstalleerd door mr. dr. L. J. J. C. baron Caron, wethouder van sociale en economi sche aangelegenheden. In zijn installatierede wees mr. Caron erop, hoe onder de gewijzigde omstan digheden sterke behoefte bestaat aan een alge meene oi-ganisatie, welke de bevolking op alle ter reinen met raad en daad bij kan staan en tevens den wethouder van advies kan dienen. Gedacht wordt aan een centrale, die bemiddeling verleent tusschen de burgerij individueel, of sociaal-econo misch en cultureel georganiseerd, en de gemeente lijke instanties en diensten via den wethouder van sociale en economische aangelegenheden. De voor zitter der commissie, mr. M. de Kort, heeft er in zijn rede nog op gewezen, dat de samenstelling uit louter raadsleden een toevallige is, doch dat dit ook een prettigen kant heeft, omdat de commissieleden niet stil zullen blijven zitten bij het vernemen van moeilijkheden, maar via hun raadslidmaatschap tevens zullen trachten de oorzaken hiervan weg te nemen. De commissie, welke eens per week zitting houdt, verricht haar werk geheel belangeloos. (A.N.P.) Nieuwe noteeringen. Koersen van nog niet tot de officieele notee ring toegelaten fondsen, waarvan publicatie bij besluit van den wnd. secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van financiën is toe gestaan: Kon. Petroleum 184V2. Alg. Kunstzijde Unie 56K gb. - 58 1/4 gb. gl. Philips gloeilampen gem. bezit 117. Amsterdam rubber 176. Ned. Scheepvaart Unie 95. Lever Bros and Unilever 66. Handelsver. Amsterdam 324. Van Gelder's Papierfabr. gew. aand. 105 gb. Senembah Tabak Maatschappij Anaconda Copper C.V.A. 18 3/8. Bethlehem Steel C.V. gew. aand. 60 15/16. Republic Steel C.V. gew. aand. 14 gb. 14Vi gb. Curtiss Wright C.V. A. 5 9/16. Shell Union C.V. gew. aand. 8. PARTICULIERE FIETSEN BIJ DEN OPBOUW DIENST TOT 1 SEPT. ZONDER FIETSPLAATJE. In een schrijven van den wnd. secretaris-gene raal, wnd. hoofd van het departement van finan ciën, wordt medegedeeld, dat ten behoeve van den Opbouwdienst tot 1 September van dit jaar een aantal particuliere rijwielen zal worden ge bezigd op den openbaren weg, zonder dat de be rijders van die rijwielen zijn voorzien van een geldig belastingmerk. In plaats daarvan ontvan gen zij een bewijs, waarin de commandant van het betreffende onderdeel verklaart, dat het met (A.N.P.) De Duitsche Rijksmi nister dr. Goebbels tijdens zijn rede bij de opening van de Duit sche Kunsttentoon stelling te München. die thans geldig zijn BROOD Bons 81 tot en met 90 (broodbo??boekje) Geldig: Van 29 Jxili tot en met 4 Aug. Recht gevend op: Totaal 2000 gram brood of 2500 gram roggebrood. KOFFIE OF THEE Bon 85 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 2 Augustus. Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER Bon 66 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 23 Aug. Recht gevend op: 1 K.G. suiker. MEELWAREN Bon 80 uit het Algemeen distributicboekje Geldig: Tot en met 9 Augustus. Recht gevend op: 1/2 pond tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of rogge bloem of roggemeel of zelfrijzend bak meel. GRUTTERSWAREN Bon 95 uil het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 250 gram rijst of rijste- meel. Bon 100 uit het Algem. distributieboekje Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 250 gram havermout, of havervlokken, of gort, of grutten. Bon 105 uit het Algem. distributieboekje Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram maïzena of griesmeel of puddingpoeder. Bon 110 uit het'Algem. distributieboekje Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram macaroni of vermicelli of spaghetti. BOTER EN VETTEN Bon 01 tot en met 04 van de Boterkaart. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op 1/2 pond boter. Bon 01 en 02 van de Vetkaart. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op 1/2 pond margarine, ge smolten vet (indien voorradig) of boter Bon 03 en 04 van de Vetkaart. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op 1/2 pond boter met een reductie van 10 cent per half pond. PETROLEUM (alleen voor hen, die tcitsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel „Periode 3" Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 2 Liter. Aanslag op A. N. P.-omroeper. Bewusteloos geslagen. In den nacht van 29 op 30 Juli is in Amster dam-West een der omroepers van het A.N.P. na een kleine wandeling niet in zijn huis terugge keerd. Hij werd kort daarop bij zijn woning in bewusteloozen toestand aangetroffen met een wonde aan het voorhoofd. De politie, die onmid dellijk een scherp onderzoek heeft ingesteld, is van oordeel, dat men met een laffen aanslag op zijn leven te doen heeft. Of de aanslagpleger het op de portemonnaie van zijn slachtoffer voorzien had. of dat hij door motieven van haat- of wraakzucht werd gedreven, heeft men nog niet kunnen vaststellen, daar de gewonde een ernstige hersenschudding heeft opgeloopen. Er zijn onmiddellijk uitgebreide maatregelen genomen om den dader op te sporen. De procureur-generaal te Amsterdam en de hoofdcommissaris van politie aldaar hebben een belooning van duizend gulden uitgeloofd, voor hem of haar, die aanwijzingen kunnen geven, welke leiden tot de ontdekking en veroordee ling van de(n) dader(s). Er zijn ook scherpe maatregelen genomen om herhaling van soortgelijke aanslagen te voor komen en misdadigers, die van de duisternis ge bruik trachten te maken om hun slachtoffers aan te vallen, te achterhalen. Het staat vast, dat de zwaarste straffen hen bij him veroordeeling zullen treffen. (A.N.P.). Dr. Fischböck bezocht de beurs te Amsterdam. Donderdag heeft dr. H. Fischböck, commissaris- generaal voor financieele en economische aan gelegenheden, in gezelschap van mr. L. J. A. Trip, wnd. secretaris-generaal van het departement van financiën, en den heer dr. A. Bühler, den vertegenwoordiger van den gevolmachtigde voor de Nederlandsche -Bank een bezoek gebracht aan de Effectenbeurs te Amsterdam. De heer Fisch böck werd ontvangen door het bestuur van de Vereeniging voor den Effectenhandel, door de commissie van advies in beurszaken en de com missie van bijstand. In verband met zijn vroegere werkzaamheden bij de Oesterreichische Kredit- anstalt legde de heer Fischböck uiteraard groote belangstelling aan den dag voor de bedrijvigheid op de beurs, die hij van de galerij af kon gade slaan. De effectenbeurs bood Donderdag juist een levendiger aanblik dan den laatsten tijd het geval was. Aan het gezelschap werden in de be stuurskamer van de Vereeniging voor den Effec tenhandel ververschingen aangeboden, waarna het omstreeks half drie het gebouw van de ver eeniging verliet uitgeleide gedaan door het be stuur van de Vereeniging voor den Effectenhan del. (A.N.P.) Nationale Bond van Politie- ambtenaren in Nederland. Dezer dagen maakten wij melding van de op richting van de Centrale Politiefederatie. waartoe de Alg. Ned. Politiebond, de Alg. bond van politie personeel in Nederland, de Bond van Chr. Politie ambtenaren in Nederland en de Ned. R.K. Politie bond Sint Michael toetraden. Tot de besprekingen, welke tot vorming van deze federatie leidclen, was ook de Amsterdamsche Politiebond uitgenoodigd. Deze bond. die zich in 1934 van den Alg. bond van Politiepersoneel heeft afgescheiden, omdat hij zich op het standpunt stelde, dat een organisatie van gezagsdragers los moest staan van elke principieele of politieke richtlijn, kon zich niet vereenigen met een fede ratie waarin de verschillen, welke hij veroordeelt, practisch zullen blijven voortbestaan. Sedert 1934 werkt de Amsterdamsche Politiebond, die 1180 van de 1700 man personeel van het Amsterdam sche politiecorps tot zijn leden telt, aan het tot stand komen van een landelijken polietiebond, bestuurd door actief, dienend personeel. Nu de omstandigheden zoo ingrijpend zijn ge wijzigd, ziet de Amsterdamsche Politiebond hier in een bevestiging van de juistheid van zijn standpunt, dat de politiemannen als gezagsdra gers niet gebonden moeten zijn aan een politieke of principieele richting. Deze overtuiging, ge schraagd door de opvatting, dat een nationale bond van politjeambtenaren behoort te worden bestuurd door actief dienend personeel van hoog tot laag, en niet door bezoldigde bestuurders, leidden op 24 Juli j.l. op de algemeene ledenver gadering van den Amsterdamschen Politiebond tot de oprichting van den Nationalen bond van Politieambtenaren in Nederland. Hij plaatst zich op het standpunt van een zuivere politievakbeweging en wenscht rijks- en gemeentepolitie van hoog tot laag te vereenigen. (A.N.P.) Kar wij teelt in 1941 niet toegestaan. 's-GRAVENHAGE, 1 Augustus. In verband met de omstandigheid, dat de dekvruchten der karwij zijn geoogst, ligt het in het voornemen bij de vast stelling der maatregelen met betrekking tot het teeltplan voor den oogst van 1941 geen teelt van karwij toe te staan. Bij de bewerking van de afge- oogste velden kan men hiermede dus rekening hou den. Nadere mededeelingen omtrent bovengenoemde maatregelen kunnen spoedig worden tegemoet ge zien. (A.N.P.) GARAGEHOUDER DREEF DE PRIJZEN ZEER s STERK OP. De 22-jarige garagehouder K. S. uit Epe, beeft op 22 Mei van de plaats zijner inwoning af een rit met zijn vrachtauto georganiseerd naar Fort Everdin- gen bij Culemborg, om een goede twintig menschen gelegenheid te geven zich in krijgsgevangenschap bevindende verwanten te bezoeken. Hij rekende voor deze rit niet minder dan f 7.50 per persoon, zoodat de 21 volwassenen en de 2 kinderen hem de som van f 172.50 opbrachten. De man had zich te verantwoorden wegens prijsopdrijving. De politierechter te Zutfen vond dit geval buiten gewoon ernstig, temeer omdat de onkosten van den garagehouder niet meer dan f 30 hebben bedragen en deze winst werd behaald op menschen, die fami lieleden opzochten, die ops land hadden verdedigd. De Officier van Justitie vond dat de verdachte een boete moest betalen, welke de gemaakte winst zou teniet doen. Hij vorderde f 100 boete, subs. 1 maand hechtenis. De politierechter vond het spijtig, dat het geld van de boete niet in handen der gedupeerden te recht kwam. Hij veroordeelde S. tot f 60 boete subs. 1 maand hechtenis. (A.N.P.) BIJ HET SPELEN DEN NEK GEBROKEN. GEERTRUrDENBERG, 1 Augustus. Het twaalfjarig zoontje van de familie De Bodt, was vanochtend om half twaalf aan het spelen op de Vischmarkt alhier. Plotseling viel het van een ter plaatse staande steenen tafel op een hardsteenen vloer en brak daarbij een halswervel. DE VESTIGINGSWET EN HET CENTRALE VERWARMINGSBEDRIJF. 's-GRAVENHAGE. 1 Augustus. Bij beschik king van den secretaris-generaal van het depar tement van handel, nijverheid en scheepvaart is bepaald, dat de termijn van 6 maanden, bedoeld in artikel 1, elfde lid. van de vestigingswet klein bedrijf ten aanzien van de beschikking van den minister van economische zaken van 2 Januari 1940. waarbij deze wet van toepassing werd ver klaard op het centrale verwarmingsbedrijf, met 6 maanden wordt verlengd. WAT BLINDEN VERMOGEN. De 24-jarige leerling van het Inst. v. Blinden onderwijs te Bussum, de heer Jan Wit, heeft het diploma Staatsexamen A behaald. Dit is de eerste maal, dat een blinde dit examen met goed gevolg heeft afgelegd. De heer Wit is sinds zijn geboorte blind en heeft de Chr. lagere school te Middelburg en Zeist be zocht. Later is hij leerling van het instituut gewor den; 3 jaar geleden ving hy zijn studie voor het Staatsexamen aan, daar hij predikant wil worden. De directeur van het instituut, dr. Waller Zeper, onderrichtte hem in de wiskunde en mej. Post in de klassieke talen. (N. R. Ct.) WIJK AAN ZEE UITREIKING NIEUWE BROODBONBOEKJES. Voor Wijk aan Zee zal de uitreiking der nieuwe broodbonboekjes plaats hebben op Zaterdag 3 Augustus in den politiepost St. Odulfstraat tusschen 912 en 24. Stamkaarten meenemen. EXAMENS. Geslaagd voor MULO B te Haarlem J. Offen- berg alhier, leerling der openbare Mulo te Be verwijk. Bevorderd van le naar 2e klas Ambachtsschool afd. Timmeren: E. v. Amersfoort, J. Schelvis en B. Hop. AGENDA VOOR BEVERWIJK. VRIJDAG 2 AUGUSTUS: Luxor Theater, Breestraat: „De Zeewolf" en „Roode Orchideeën", 8 uur ZATERDAG 3 AUGUSTUS. Luxor Theater. Breestraat: „De Zeewolf" en „Roode Orchideeën", 8 uur. Gem. Sportpark, C. Amsestraat: KinheïmStorm vogels, 7.15 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: VRIJDAG 2 AUGUSTUS: Rembrandt Theater: „Van je familie moet je 't maar hebben". Op het tooneel de Ramblers, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Sensatieproces Casilla", 2, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Harry Piel in „90 minuten opont houd", 2.30, 7 en 9 uur. Frans Hals Theater: „De dag na de scheiding", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo. Smedestraat: film „Sjors van de Rebellenclub", half twee en vier uur. Frans Hals Museum: Kamermuziekavond 7.30 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. ZATERDAG 3 AUGUSTUS. Stadsschouwburg: Kinderrevue „Hoera, 't is va- cantie!", half drie. Stadsschouwburg: Vroolijke zomerrevue „Met volle kracht vooruit!", 8 uur. Gebouw St. Bavo, Smedestraat: film „Sjors van van de Rebellenclub", half twee en vier uur. Frans Hals Museum: Kamermuziekmiddag 2.30 uur. Bioscopen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werkea van Haarlemsche schilders. 10—4 uur.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 5