Wat men van de textieldistributie dient te weten Radio centrale a centrale radio Hadio Moor$ Hoe men het aanvraagformulier moet invullen Zij is echter niet ingedeeld in termijnen en is derhalve in haar geheel beschikbaar van 5 Augustus 1941 af tot 1 Februari 1941. Zij is echter niet. ingedeeld in termijnen en is derhalve in haar geheel beschikbaar van 5 Augustus 1940 af. Deze toeslagkaarten worden uitsluitend uitge reikt op aanvrage van het betreffende gezins hoofd. Extra-bons. Op de persoonlijke textielkaart staan 20 bons, gemerkt met hoofdletters. Deze bons hebben geen puntenwaard.e. Zij zijn bestemd voor extra be schikbaarstelling van gerantsoeneerde textiel producten, wanneer hiertoe de mogelijkheid en de behoefte aanwezig is. Leeftijdsgrenzen. De leeftijdsgrens ligt op 5 Augustus 1940. Aldus zijn de vrije artikelen voor kinderen, die na 5 Augustus 1940 den leeftijd van 3 jaren bereiken, eveneens vrij. Het is echter aan te raden de distributiestamkaart voor deze kinderen steeds bij zich te hebben, omdat winkeliers het recht hebben deze kaart in geval van twijfel ter inzage te vragen. De leeftijdsgrenzen der persoonlijke kaarten zijn derhalve ook de leeftijden, welke op 5 Augus tus 1940 zijn bereikt. Garens. Naaigarens en maas- en stopgarens zijn uit sluitend verkrijgbaar tegen afgifte van punten der textielkaart tegelijk met afgifte van garen bons. Men kan dus slechts een beperkt aantal punten aan den aankoop van garen besteden. Als de garenbons op zijn. moeten de resteerende punten aan iets anders worden besteed. Op de toeslagkaarten worden geen naaigarens, maas- of stopgarens verkocht. TEXTIELPRODUCTEN, DIE NIET ONDER DISTRIBUTIE VALLEN. De navolgende producten zijn vrijgesteld van de binnenkort in te voeren textiel distributie. 1. Geheel uit natuurzijde geweven, gebreide en tricot stoffen, en daaruit vervaardigde arti kelen. boven- en onderkleeding, inclusief kousen en sokken. 2. Crêpe georgette, crêpe mousseline, organdi, opal, glasbatist, velours chiffon, brocaat- en laméstoffen, cisselé. en daaruit vervaardigde bovenkleeding. 3. Sportsokjes (z.g. skisokjes) voor zoover niet geheel of gedeeltelijk vervaardigd uit wol, 'A lange dameskousen, vervaardigd uit kunstzijde (geen kinderkousen). "4. Kleeding en benoodigdheden voor babies en kinderen, die op den 5en Augustus 1940 den leeftijd van 3 jaar nog niet bereikt hebben, uit gezonderd op punten gewaardeerde stoffen en weefsels aan het stuk en garens. 5. Rok- en smoking-costuums, rokvesten, rok- hemden èri fronts, voor zoover bestaande stoffen- voorraden een vervaardiging daarvan toelaten Avondjaponnen en -mantels (z.g. galaklee- ding), voor zoover bestaande stoffenvoorraden de vervaardiging daarvan toelaten. 7. Regenjassen, régenmantels en -capes uit gummi en gegümmeerde stóffen'vervaardigd. 8. Strandpyama's voor vrouwen en meisjes. 9. Lange kamerjassen voor mannen. 10. Corsetten, corseletten, bustehouders, sous- bras, lijfjes, gordels, maag- en buikbanden, jarretels, bretelles, sokophouders, buik- borst-, knie-, pols- en oorwarmers, souspieds en hand schoenen. 11. Kant, kantwerk en uit kant vervaardigde artikelen en kleeding. 12. Shawls, hoofddoeken en omslagdoeken, voor zoover niet uit wol en/of halfwol vervaardigd. 13. Zwemkleeding en uniforme sportkleeding, bestaande uit shorts en shirt, voor voetbalclubs en dergelijke sportverenigingen.' 14. Mannen- en vrouwenhoeden, petten, ba retten, mutsen, kappen, dassen (zelfbinders, but terflies enz.), boorden, manchetten, dames kraagjes, jabots en dergelijke, lint. band (ook elastiek), strikken, corsages, kunstbloemen, gar neering, passements, tressen, brandebourgs. haar- bandeaux, haarnetten, rouwar.tikelen (geen bo venkleeding), slaapsokken en veters. 15. Ambtskleeding voor geestelijken, advoca ten, leden van de rechterlijke macht, professo ren. kleeding voor koorknapen, misgewaden, ker kelijke paramenten, bruidskleeding, kap- en bed- manteltjes. en lijkwaden. 16. Echt bont en daaruit vervaardigde boven kleeding voor zoover het bont daarin niet ge bruikt is als voering. 17. Sanitaire textielproducten (b.v. watten, verbandgaas, bandages, sluitlakens, elastieken knie- en enkelkousen enz.). 18. Natuurzijden en kunstzijden garens. 19. Lampenkappen en glascreton en daaruit vervaardigde artikelen, pitten en petroleum- branders. 20. Parapluies, parasols, tuinparasols, para- pluie-foudralen, tasschen, beurzen, doozen, étuis, koffers, stofzuigerzakken, vlaggen, vlaggetjes, vaandels, hangmatten, sierkussens, theemutsen, visscherij-artikelen (geen z.g. visschersgaren) poppenkleeding, speelgoederen, kleerhangers, motzakken en waschzakken. 21. Handwerkgarnituren, -kleeden en kleed jes met of zonder materiaal (met uitzondering van voorgeteèkende kleedingstukkenvoor per sonen van 3 jaar en ouder en handbreigarens); handgeweven tafel- en sierkleeden; handwerk- garens (b.v. borduur- en haakgarens, kelimwol. smyrnawol, zephirwol en dergelijke). 22. Afgepaste tapijten, karpetten en matten, linoleum, balatum, stragula en artikelen, ver vaardigd uit jute, cocos, sisal, manila, hennep en ramé; kunstleer, leerdoek en waschdoek. be nevens daaruit vervaardigde artikelen. 23. Artikelen, vervaardigd uit geperst vilt. 24. Poetsdoeken, vaatkwasten, panschuurders, zwabbers en dergelijke, en poetskatoen. 25. Schilderslinnen, calqueerlinnen, boekbin derslinnen en gaas. 26. Speciale beschermende beroepskleeding voor zandstraalblazers, lasschers. arbeiders in gieterij bedrijven, machine-arbeiders, schoorsteen vegers; verder asbestkleeding, zuurvaste kleeding. mijnwerkerskleeding. waterdichte beroepsklee ding, beschermende kleeding tegen teer en mest, milieleden, natuurlijke, wettige en schoonkinde- operatiejassen (uitsluitend tegen overlegging van ren. stiefkinderen, pleegkinderen en kleinkinde- een bewijs van werkzaamheid in het betreffende ren. j beroep). De punten van deze toeslagkaarten zijn beschik- i 27. Verduisteringsstof en daarvan voor ver baar voor den aankoop van alle goederen, welke duisteringsdoeleinden vervaardigde artikelen, uitsluitend tegen inwisseling van punten afge- 28. Divankleeden, schoorsteenkleeden, tafel- leverd mogen worden, met uitzondering van de kleeden en loopers, sierkleeden en kleedjes, kap- naai-, maas- en stopgarens, zoolang deze goede- stokkleeden, afgepaste gobelins en dergelijke wandkleeden en antimacassers. 29. Stoffen en weefsels in coupons, welke ten hoogste 90 c.m. lang zijn. 's-GRAVENHAGE, 2 Augustus. Hieronder trachten wij zoo beknopt mogelijk de hoofdpunten van de regeling der textieldistributie samen te vatten. In de eerste plaats is de indeeling der textiel producten van belang. Er zijn 3 groepen. a. Textielgoederen, die buiten de distributie vallen. b. Artikelen, welke uitsluitend op de punten- kaart, die zal worden uitgereikt, mogen worden verkocht of in uitzonderingsgevallen op een spe ciale vergunning van het Rijksbureau voor Tex tielproducten (Uitzonderingen eventueel voor huwelijks, babyuitzetten, inrichtingen van hui zen, enz.) c. Artikelen, welke niet anders dan op speciale vergunningen door den Distributiedienst of het Rijksbureau verkrijgbaar zijn. Er zullen worden uitgereikt 5 sooorten textielkaarten, elk in ver schillende kleuren en wel: 1. Voor mannen en jongens van 15 jaar en ouder (rood), 2. Voor vrouwen en meisjes van 15 jaar en ouder (blauw). 3. Voor jongens van 3 tot en met 14 jaar (bruin). 4. Voor meis jes van 3 tot en met 14 jaar (groen). 5. Toe slagkaarten voor hoofden van gezinnen, waar het totaal jaarlijksche inkomen van het gezin kleiner is dan f 350 per persoon. Deze toeslagkaarten worden op nadere aan kondiging later uitgereikt. Voor kinderen, die op 5 Augustus 1940 den leef tijd van 3 jaar nog niet hebben bereikt, is geen textielkaart noodig, aangezien alle voor deze kin deren benoodi-gde textielproducten (behalve stoffen, weefsels, garen) vrij betrokken kunnen worden op vertoon van de Stamkaart, opdat de wmkeliler den leeftijd kan vaststellen. De uitreiking van de bovengenoemde textiel kaarten zal geschieden in het tijdvak van 5 tot en met 17 Augustus. Degene, die de kaarten op den gestelden dag en plaats moeten afhalen, moet niet van huis gaan. alvorens hij zich heeft overtuigd, de stamkaarten van alle gezinsleden die op 5 Augustus 1940 den leeftijd van 3 jaar of ouder hebben bereikt met de daarbij behoorende aan vraagformulieren ingevuld en ondertee kend bij zich te hebben. Voor minderjarigen moet het gezinshoofd tee ltenen. De invulling van het aanvraagformulier behoort tot de taak van het gezinshoofd, die daartoe de stamkaarten van de leden van het gezin, die op 5 Augustus, 3 jaar en ouder waren te voorschijn haalt. Men leest nu eerst het formulier rustig door, en zal zien, dat het invullen niet zoo moeilijk is als het schijnt. Vooral moet de letter en het num mer van den houder van de stamkaart duidelijk worden ingevuld en op den 2en regel, de gemeen te. waar de kaart is uitgegeven. Dit kan voor de toekomst van veel belang zijn. De invulling van de vraag van welken dienst of onderneming men uniformkleeding draagt, moet beslist geschieden, óók al heeft men deze gratis of al wordt er loon voor ingehouden. Men neemt nu de lijst met benamingen en pun ten. genoemd onder a, b. c en d en gaat regel voor regel na. of er goederen genoemd worden, die men voor zijn vrouw, zoon, dochter of zichzelf reeds van 28 Mei 1940 af heeft gekocht. Men neemt bijv. eerst het biljet voor zichzelf, waarbij men het vetgedrukte onder a, b, c en d, voor zoover niet op zichzelf van toepassing, door haalt. U hebt na 27 Mei een halfwollen broek ge kocht. U ziet dan in Uw kolom (a) achter dit ar tikel staan 23. Dit is het aantal punten. U vult nu in de kolom ..Verschuldigde punten" dit getal 23 in. U heeft ook nog een lap stof gekocht van 2 M. lang en 90 c.M. breed, dat is 2 x 0.9 M. 1.8 M2 stof. U vermenigvuldigt dit getal met 10 18, want 1 Meter is 10 punten. Dat is dus 18 punten. U vult dus onder de kolom „Aantal" op den ondersten regel 1.8 M2. en in de kolom „Ver schuldigde punten" 18 in, telt nu de lijst op en vult als totaal in 23 punten van Uw broek en 18 punten van de lap 41 punten. U teekent nu Uw biljet en behandelt daarna evenzoo de formulieren van Uw vrouw en dochter (zie kolom b) en van Uw jongens onder de 15 jaar (kolom c) en van Uw dochters onder de 15 jaar in kolom d. U teekent voor Uw minderjarige ge zinsleden de aanvragen, terwijl de overige door de meerderjarige houders zelve worden geteekend en stapt op den dag, waarop Uw letter voorkomt naar het aangegeven kantoer. Hier wordt van Uw (kaart een klein en intusschen bekend geworden gedeelte van Uw bon afgeknipt, in mindering van de meerdere reeds gebruikte punten, v/elke op Uw formulier zijn ingevuld. Denkt U bij de inkoopen er vooral aan, dat de textielkaart strikt persoonlijk is en dat losse van de kaart verwijderde punten beslist ongeldig zijn en dus niet door de winkeliers mogen worden aan genomen. De punten moeten door den winkelier van de textielkaart worden geknipt. Een volledige invulling en doorhaling als aan gegeven, bespoedigt zeer een vlugge uitreiking, en voorkomt lang wachten! Deze textielkaarten tellen elk 100 punten. Zij zijn geldig van 5 Augustus 1940 tot 1 Februari 1941. Deze geldigheidsperiode is wederom ingedeeld in 2 termijnen, nJ. een termijn van 5 Augustus 1949 tot 1 November 1940 en een termijn van 1 November 1940 tot 1 Februari 1941. In den eersten termijn worden op deze kaarten 40 punten ter beschikking gesteld, zoodat 60 punten overblijven voor den tweeden termijn. In den eersten termijn ongebruikt gebleven punten zijn eveneens geldig in den tweeden termijn. Deze Indeeling in termijnen is geschied om te voorkomen, dat de bevolkingsgroep, die over con tant geld beschikt, zich ineens van alle voorraden meester zullen maken. De toeslagkaart. Deze wordt uitgereikt aan de hoofden der in gezinsverband samenwonende families', waarvan het gezamenlijke jaarlijksch inkomen, berekend per lid van het gezin, beneden f 350 blijft. Deze kaarten tellen een aantal punten, dat afhankelijk is van het aantal gezinsleden van 15 jaar en ouder. Voor het gezinshoofd worden 50 punten ter beschikking gesteld en voor elk verder ge zinslid van 15 jaar en ouder 30 punten. Dienst boden worden niet tot het gezin gerekend. Wel worden tot het gezin gerekend inwonende fa ren bestemd zijn voor het gezin als zoodanig of voor één der leden Van het gezin. De toeslagkaart mag ook zoo worden gebruikt, dat voor aan schaffing van een bepaald artikel gedeeltelijk punten mogen worden ingenomen van een per soonlijke 'kaart, van een der betreffende gezins leden en gedeeltelijk van de aan dit gezin ver strekte toeslagkaart. De toeslagkaart is evenals de andere kaarten GOEDKOOP en ZONDER RISICO is Geeft U heden op als abonné bij de Radio Centrale Beverwijk, Telef. 3421, Radio Centrale Velsen-Noord, Telef. 3959. (Adv. Ingez. Med.) Nu nog eeni-ge afzonderlijke problemen: Kunnen in den eersten tijd ook groote stukken, van meer dan veertig punten, worden gekocht? Ja, want men kan, alleen voor een dergelijk groot stuk, boven de 40 punten van den eersten termijn 1 I geldig van 5 Augustus 1940 af tot 1 Februari 1941. een voorschot nemen op de punten van den vol- l genclen termijn. Hoe zit het met de afgifte van stoffen voor bo venkleeding voor vrouwen en meisjes. Zijn er op dit punt geen voorschriften? Hier geldt de distributiekaart. Voor mannen en jongens mogen bovenkleedingstoffen slechts worden afgegeven aan een. kleermaker, aan te wijzen door den verbruiker. Voor details hierom trent raadplege men den vakman zelf. Speciale vergunningen. Speciale vergunningen kunnen worden aange vraagd voor de aflevering van: a. Uniforme kleeding. rouwkleeding, b. goederen op het gebied van woninginrichting en het beddenvak. c. alle op punten gewaardeerde artikelen, voor de aanschaffing waarvan de absolute nood-zaak is aangetoond, b.v. ingeval de betreffende goederen verloren zijn geraakt door oorzaken buiten de macht van den aanvrager, brand, diefstal, enz. d. Op punten gewaardeerde artikelen, welke door bijzondere omstandigheden benoodigd zijn in grootere hoeveelheden dan uitsluitend voor vervanging van bestaande inventaris, bijv. voor: huwelijksuitzetten, uitzetten voor bepaalde scho len, als daar zijn, huishoudscholen, zeevaart scholen. enz., e. Alle op punten gewaardeerde artikelen ten behoeve van ziekenhuizen, gestichten, kloosters en andere inrichtingen met vaste inwoners; f. Alle op punten gewaardeerde artikelen ten behoeve van hotels, kantoren en ondernemingen, welke deze goederen noodig hebben uit hoofde van hun bedrijf. Ook tijdelijk in ons land verblijvende buiten- landsche werkers en toeristen, die niet in het bezit zijn van een distributiestamkaart, zullen zich voor de aanschaffing van op punten gewaar deerde textielproducten tot den plaatselijken distributiedienst moeten wenden voor een spe ciale vergunning. Winterjassen, wintermantels of demi-saisons zijn niet vermeld op de lijst van artikelen, welke uitsluitend t#en inwisseling van punten ver krijgbaar zijn. Winterjassen, wintermantels en demisaisons zijn derhalve alleen verkrijgbaar op speciale vergunning, tenzij de resultaten van de inventarisatie aanleiding zijn tot beschikbaar- stellen van een der extra bons op de textiel kaart voor de aanschaffing van een winterjas, wintermantel of demi-saison. Teneinde een volledig overzicht te krijgen van de in ons land aanwezige voorraden van textiel producten zal in de week van 5 Augustus 1940 een algemeene inventarisatie plaats vinden. In deze week zal de verkoop 'en aflevering van alle textielproducten verboden zijn. Tenslotte nog de mededeeling, dat alle detail handelaars in de textielbranche aan de studie moeten: nun zijn mappen met inlichtingsmate- ria'al toegezonden, in totaal ten getale van 21.000. Puntenwaardeering van textiel goederen. 's-GRAVENHAGE. 2 Augustus. Hieronder laten wc de puntenwaardeering voor de verschil lende textielgoederen volgen. Om de lijst te ver staan, dient men te weten, dat het eerste cyfer de puntenwaarde aangeeft voor mannen en jon- geiis van 15- jaar en ouder, het tweede dat voor vröiiwén en meisjes van 15 jaar en ouder,, het derde dat van jongens van 315 ja,ar en het vierde dat voor meisjes van 315 jaar. Sommige getallen zijn weergegeven met een breukstreep 7hetgeen wil zeggen, dat het links van de streep staande cijfer de puntenwaardeering geeft van het artikel, wanneer het uit kunstzijde ver vaardigd is en het rechts van de streep staande cijfer de puntenwaardeering van het artikel, wan neer het uit andere grondstoffen is vervaardigd. De volgorde is alfabetisch. Algemeene kleeding. Badmantel 30, 30, 15, 15, blouse 9/18, 5/9, borstrok, singleL, hem of onderhemd 9/14, 4/6, bretelschort 12, 10, broek (lange broek, rij broek. sportbroek, plus-four) 23, 9/18, 0-2, 6/10, camisole, hemd of onderhemd uit stof vervaar digd 6/12. 4/6. camisole, hemd of onder- hemd: tricot of gebreid 5/10. 4/6, combina tion of hemdbróek uit stof vervaardigd (vrouwen en meisjes) 5/10, 3/6, combination of hemd- broek tricot of gebreid (vrouwen en meisjes) 4/8, 3'6, combination of hemdbróek (mannen en jongens) 10/20, 7/9. complet (japon of jurk en mantel) 30/65, 20/45, costuum of pak (jas, broek en vest) 70, 45, directoire of onderbroekje uit stof vervaardigd 5/10, 3/6, directoire of onderbroekje van tricot of ge breid 4/8, 3/6, gebreid vest met mouwen 28, 14/24, 14, 9/14, gebreid vest zonder mouwen, of slipover 21, 9/18. 10, 5/10, halfsehort 10, 8. halsdoek uit wol of halfwol 4, 4, 4. 4,, hansop 11/16, 11/18, huisjasje (coin de feu e.d.) 23 '45, japon of jurk 20/36, 12/22, jas. (sportjas, blazer, colbert, jacquet jas e.d.) 37, 25, jasje, sportjasje van stof (vrouwen en meisjes) 13/36. 9/25, jongens- en meisjes- schort 3/5, 35, kleedingstoffen in het algemeen voor boven- en onderkleeding p. M2. 5/10, 510, 510. 510, 5/10, kousen, lang en lang) 5/8, 5/8, 3/5, 3/5. mantelpak 22/50. 15/35, mouwschort, huishoudschort 15/30, 10/20. nachthemd 16/30. 14/22, 10/17, 10/17. net- combination of nethemdbroek 7/10, 4/6. nethemd 5/7, 3/4, net-onderbroek (lang) 7/10, 4/6, net-oilderbróek (kort) 7/10, 4/6, onderjurk -f-, 9/17, 6/10, onderrok 7/14. 6'10, overhemd of sporthemd 13/20, 11/18, peignoir, ochtendjapon, of kimono (ge voerd en'of gewatteerd) 35/55. 25/40, peig noir, ochtendjapon of kimono (niet gevoerd en/ of gewatteerd) 20/35, 15/24, pullover óf jumper met mouwen 21, 12/19. 14, 10/14. pullover of jumper zonder 'mouwen of met 1/4-mouwen 16, 7/14. 10, 5/10, pyama 24/25, 20 '30. 13/20. 13/20. regenjas, regenmantel of regencape (niet uit gum mi of gegümmeerde stoffen) 56. 45. 40, 36. regen jas. regenmantel of regencape (transparant) 25. 25, 18, 18. regenpijpen 15, 10, 12. 8, rok. rokbroek of broek van stof (vrouwen en meisjes) 9/18, 6/10, rok, rokbroek of broek van tricot of ge breid (vrouwen en fneisjes) 12/24. 6/10 skibroek 25. 25. 13, 13. ski-jas 35. 35. 32. 32. ski- pak 60, 60. 45. 45. slobbroek 16. 16. slob- broek 40. 40. Sokken, sportsokken (z.g. ski sokjes) 3/6. 2. 3/5, 2, speelbroek (36 jaar) 5/8. 58. speelpakje of aanknooppakje (3—6 jaar) 6/10. 6/10, trainingsbroek 20, 20, 11. 11, trainingsjas 18, 9, 9, trainingspak 38. 38, 20, 20 turnpak (vrouwen en meisjes) 9/14, 9/14' trui 35, 35, 20. 20, vest (niet gebreid én zonder mouwen) 5/10. 5/10. 4/8. 4/8, windjacke of wind- blouse 25, 25. 15. 15, winterjekker (geen y4 lange overjas) 60, 40, winterpakje (2-deelig of l^l/O™0/!3"6 J'aar' 20 2°' zakdoek Werkkleedlng. Buis. kiel of boezeroen 20, 15. fletsbroek joor bezorgers 15, 12. mouwvest 15. Beroepskleeding. Korte stofjas 25, 16, ilaboratoriumjassen 30. 30, lange stofjassen 35^ 35, 26,- 26. overall 40, 30, sloof 5/8. 5/8, 4/6. 4/6, werkbroek van keper of drill 20. 17. werkjas van keptr of drill 20, 17, werkpak van keper of drill 40. 34. Garens. Handbreigaren per 100 gram of deel daarvan 5. 5, 5. 5, maas- en stopgaren per 20 nieter (maxi mum 100 meter) 1.. 1. 1, 1, naaigaren per 100 yards (maximum 1000 yards) 1, 1, 1, 1. Huishoudgoederen. Badhanddoek, banddoek. badmat. of stof daar voor per M2. 10, 10. 10, 10. bad- of wasehhandje 1, 1. 1, 1, beddelakens. kussensloopen, spreien molton onderlakens of andere bedbenoodigdheden (behalve matrastijken)of stof daarvoor per M2. 5/10, 5/10. 5/10, 5/10, dekens, reisdekens en plaids per M2. 10, 10. 10, 10. dweilen of stof daarvoor per M2. 10. 10. 10. 10. gladgeweven handdoeken, toilet-, stof-, en andere huishoudelijke doeken of stof daarvoor per M2. 10. 10, 10, 10, tafellakens, servettene onlbijtlakens, vingerdoekjes of stof daarvoor per M2. 5/10, 5/10, 5/10, 5/10. Wat de tuinders kregen. Vereenigde Veilingen „Kennemcrland" en „Vrije Veiling". Spinazie per KG 5ll'/2- Postelein per KG 69. Sla per 100 krop 0.752.60. Andijvie per 100 krop 1.001.70. Wortelen per bos 48. Rabarber per bos iy2—2. Selderij per bos 1V/2. Pieterselie per bos 11J/2. Tomaten per KG 1018. Pronkboonen per KG 7'/210- Trosboonen per KG 2024. Tuinboonen per KG 714. Bloemkool I per stuk 1017. Idem II per stuk 68. Komkommers I per stuk 45- Idem II per stuk 33 Va- Meloenen per stuk 1825. Snijboonen per. KG 2023. Dubb. boonen per KG 1114. Spercieboonen z. dr. per KG. 18. Idem m. dr. per KG 17. Doppers per KG 2024. Capucijners witte per KG 1426. Pvaspers per KG 2030. Idem bruine 2028. Peulen per KG 1825. Frambozen per doosje 2026. Kruisbessen per slof 40. Bramen per slof 6068. Bessen roode per slof 3035. Bessen zwarte 90. Appelen per KG 814. Druiven per KG 3840. HET ELFTAL VAN KINHEUVI. Het Kinheim-elftal is voor den wedstrijd tegen Stormvogels, die hedenavond zeven uur in het Sportpark wordt gespeeld, als volgt samengesteld: Doel' C. Druyven. Achter: J. Versteeg en J. Stals. Midden: F. Cnossen, P. Druyven en S. de Vries. Voor: A. Michel, H. Prinsen, O. Kuilenberg, R. Kalf en K. Ellen. De Arbeidsbeurs wordt verplaatst. De gemeentelijke Arbeidsbeurs aan de Raadhuis straat wordt met ingang van Maandag 5 Augustus naar het voormalige internaat van de R.K. Tuin bon wwinterschool a.an den Kees Delfsweg 1 ver plaatst. 1 BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: Chr. Schuif en H. B. Groen. toek. adres: Haarlem, Jelgersmastraat 41: J. E. Zeilinga en M. A. Waagmeester, toek adres: Velsen, Terras- weg 72 (Santpoort); P! Scheerman en M. J. Com- pier, toek. adres De Visscherstraat 26; J. Demmers en A. M. Kleine, toek. adres: Velsen, Kanaalstraat 122 (IJmuiden); P. Deijle en L. H. Harms, toek. adres: Uilgeest, Langebuurt. Getrouwd: J. van der Steen en C. Krommenhoek: Th. Eikelenboom en J. Oldenburg. Bevallen: C. J. DuijnNijs, z.; C. Verhoefv. Balen, d.; J. C. Hilbersde Wildt, z.; E. E. Lub bersKors, z. Overleden: J. Kluft, 32 j., echtgenoote van B. Beentjes. Wanneer 't geen zomer worden wil, Het klettert maar op de ruiten, De wolken waaien maar niet weg, Dan denkt men niét aan buiten. Dan kruipt men bij de RADIO Om daar zijn troost te zoeken. Zeg: mogen wij U ook misschien Als abonné dra boeken? Radio Centrale BEVERWIJK, Telef. 3421 Radio Centrale VELSEN-N., Telef. 3959 (Adv Ingez. Med.) VERGADERING VER. VAN JONGE OUD KATHOLIEKEN. De Vereeniging van Jonge Oud Katholieken „D. G S." hield dezer dagen een vergadering in het O. K. Verenigingsgebouw, welke bijzonder goed was bezocht. Dit vond mede zijn oorzaak in de aanwezigheid van een vijftiental adspirant-leden, die waren uit- genoodigd. Kapelaan A. C. van de Poll, voorzitter, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom Vervolgens wees spreker op den vriendschappe- lijken geest', welke in de vereeniging D. G. S. en in den Bond van Vereenigingen van Jonge Oud-Kath. heerscht, een geest die uitdrukkelijk medewerkt tot versterking van de geloofsovertuiging. Vertrouwende, dat de jonge leden ook inderdaad zullen blijken goede leden te zijn en actief aan het werk der vereeniging mede te werken besloot ka pelaan Van de Poll zijn aandachtig beluisterde openingsrede, waarna het Vereenigingslied werd gezongen. Na de notulen werd medegedeeld, datde fiets tocht van het Bondsbureau niet doorgaat en dat mej. A. van Pel, secretaresse, was benoemd in de commissie tot huldiging van den bondssecretaris en de bondspenningmeesteresse, pastoor P. J. Jans te Amsterdam en mej. A. Hijzen te Dordrecht. Op voorstel van het bestuur zal, omdat de Bonds dag, dit jaar niet gehouden wordt, aan het bonds- bestuur worden verzocht dezen dag plaatselijk door elke vereeniging kerkelijk te doen herdenken. Voor den fietstocht op Zondag 4 Augustus a.s. was groote animo, daar niet minder dan 40 leden zich opgaven voor den tocht .naar Krommenie. -r.VEG 374, DRIEHUIS, Tel. BETERE SERVICE door VAKMENSCHEN. PHILIPS nieuwste serie v.a. 925. Ook op conditiën. (Adv. Ingez. Mei) - De heer H. Vis bracht van den gehouden fje<Jj tocht naar Amsterdam verslag uit. De voorzitter hield vervolgens een verhand? ov er „Het gebeurde in Palestina" van Lé" Weatherhead. Op duidelijke en ook interessante wijze g een beschrijving van de omstreken van de Jericho en maakte vergelijkingen tusschen het ouó en nieuwe testament wat betreft de gebeurtenis^ rond Jericho in het begin onzer jaartelling en ijÈ heden. Aandachtig werd deze bespreking gevok Na de pauze, waarin een geslaagde verlof- plaats had, vertolkten eenige leden onder lei^ van den heer H. Gravemaker op amusante v/p de radïoschetsen „Autobeux-s" en „40 Jaar ]atjr: Kapelaan Van de Poll sloot deze bijeenkoiré waarin alle 15 adspirant-leden zich voor het ijj! maatschap der vereeniging opgaven, met een hJ telijk woord van dank, dit werd gevolgd door. Bondslied. NIEUWE UITGAVEN. In Scheveningen houden de reeders er den nog in. Zoo heeft de reederij A. v. d. Zwan enL„, bij de Scheepswerf van Gebr. Vuyk te Capelle a?u IJsel twee nieuwe motorloggers in aanbouw gegi, ven en de reederij vil. J. J. Tuyt bij dezelfde tyy één nieuwe logger. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Velsen ingekomen een verzoekschrift van Jan van D.-; van beroep bedrijfsdirecteur, wonende te Veis* 0111 een verlof A, voor den verkoop van zwak-alc> holischen drank in het kantoorgebouw, de ontvangst, zaal en de bestuurskamer van het perceel Driehui, zerkerkweg 110. 138 te Velsen. Vóór 16 Augustus 1940 kan een ieder tegen hï verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren':-; B. en W. voornoemd inbrengen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. de Bie-van Lier, z., Noorderdoio straat 12, Velsen. D. Thomasse-Veldman, d., Ar., sterdam. H. v. d. Veen-Algra, z., Zeeweg IJmuiden. C. E. J. Vlot-Groot, d., Geelvir:;. straat 51, Velsen-Noord. J. B. Visser-Muis, J Kerkweg 3, Santpoort. M. C. Toon-Jasperse, de Ruijterstraat 121, IJmuiden. H. Koster-Hes drickx, d., Groeheweg 68, IJmuiden. M. Wel;. Bouchier, d., K'anaalkade 20, IJmuiden. Overleden: A. R. Lancia, 34 j., echtgen. van J, de Lie, Beverwijk. J. F. R. Buwalda, 72 j., ecl gen. v. B. v. Heijst, Hoofdstraat 134, Santpoort. Ondertrouwden: B. Reitsma, Corverslaan Velsen-Noord en E. M. Schipper, Beverwijk, Zee straat 35. Toek. adres: Corverslaan 101, Velsen-); A. van de Rovaart, Utrecht en M. Baak, Schif- broekenweg 1, Santpoort. Toek. adres: Schipbro-. kenweg 1, Santpoort. Ch. H. Roos, 's-Gravtó- hage, en M. Koning, Kweekerslaan 13, Santpoor. Toek adres:. A. Bruinink, Zaandam en M.Pt. tersen, Neptunusstraat 14. IJmuiden. Toek. adis Zaandam. J. van den Berghe, Beverwijk en V K. Spring in 't Veld. Ogelwightstraat 23, Velsen-K, Toek. adres: R. C. Nieborg, Narcissenstraatll, IJmuiden en J. M. van Kampen, Groeneweg 3!, Velsen, Toek-, adres: Haarlem. Gehuwden: J. Smakman en J. M. van Crooner,, borg, Wijk aan Zeeërweg 164, IJmuiden. van Ree en W. M. C. v. d. Fange, Brunssum. van Vliet en L. Struik, Rooswijkerlaan 66, Velsec- Noord. P. de Boer en C. Dobbenga, Kon.1 minakade 32, IJmuiden. E. Koppenol en T. Meijej Amsterdam. H. Gertenbach en J. Ch. Dries, Be verwijk, Creutzberglaan 53 a. C. Bakker en 1 M. Rosier, Bloemstraat IJmuiden. A. H. Kei' en E. Luppens, v. Wassenaerstraat 50, IJmuiden, - P. Warmenhoven en C. J. Jonkman, Adrianaste 35, IJmuiden. Wederopubouw van Rotterdam lofl 15 jaar. Medecleelingen van ir. Witteveen. In de Rotterdamsche gemeenteraadsvergaderb heeft ir. d'r. Witteveen, dien de Rijkscommisafc belast heeft met den wederopbouw van Rotterdar, een uiteenzetting van zijn plannen gegeven. „Deutsche Zeitung" weet hierover te melden, datl'. Witteveen de geruchten, als zou zijn plan reeds ge reed zijn, ten stelligste heeft tegengesproken. Volgens ir. Witteveen zal de opbouw van Rotta- dam's binnenstad vijftien jaar duren. De vraag,J voor dezen wederopbouw bij voortduring de n: dige gelden en credieten ter beschikking zulle staan, speelt hierbij een belangrijke rol. Men moet wel in het oog houden, dat de oprui- mingswerkzaamheden eigenlijk slechts tien weke gevorderd zijn. Zij zullen in anderen vorm e onder leiding van de Nederl. Heide-Maatschappij- nog tot 1941 voortduren. Vóórdat het groote plan vr wederopbouw .uitgevoerd kan worden, moet buitengewoon veel werk verzet worden. Voorloop!: dient men geduld te oefenen voor zoover het de wederopbouw der binnenstad betreft. De Rotterdamsche bouwpolitie weet voorloop!! nog slechts, wat er niet gedaan zal worden, hierdoor het initiatief der Rotterdammers eenigszins geremd wordt, is helaas niet te verar den. Vanzelfsprekend kunnen echter uit de kringC der Rotterdamsche bevolking nog geen plannen vM groote objecten naar voren komen. Zoolang deoorlo! duurt, zou bovendien de uitvoering voortdurend ge vaar loopen. Ook de overheid wacht liever nog wal, met het opstellen van groote projecten. Een dl eerste gebouwen echter, die in Rotterdam zulle verrijzen, zal de opbouw en vergrooting van hets-l bcuw van de Gemeentetelefoon aan de BoterslP' zijn. Evenals het niet-beschadigde gebouw van cj Gemeente-Bibliotheek, zal de Telefoon een plaat': in het groote, nieuwe ontwerp krijgen. Ook de Nut spaarbank staat nog overeind. Zonder twijfel al van den Coolsingel naar de Botersloot een rijke verkeersader ontstaan. Hoe de ontwikkeling van het nieuwe Rotterdi: ook zal zijn. het staat wel vast, dat de Coolsinp het hart van de stad zal. blijven. Hoe Rotterdaa precies zal worden, is nog niet te zeggen, het is nld te voorzien, welke eischen het jaar 1950 zal stellen Vijftien jaren van hard werken, dat is de tof komst van Rotterdam, waar de lust tot arbeid en eerste symptomen van nieuw leven reeds te zie: zijn. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 2 Augustus Bevallen 31 Juli: M. D. van der Peijlde Wit' ter, z.; A. VosHartsuiker, d.; M. C. Handgraal- de Raat, d.; 1 Augustus: G. E. van der Kort—'Wale- veld, z.; T. Sival—Straatman, z.; A. G. van den Bergde Jeu, d.; P. J. 't HoenNieuwenhuisen, G. M. Dijkzeulvan den Berg, z.; 2 Augustus: M- M. Cörversvan der Ploeg, z.: A. Vromans—Oldett- burger, z. en d. Overleden 31 Juli: P. J. Scherpenhuijzen, 63 j. Schoterweg; W. J. Pelser. 46 j., BakenessergracW P. J. Kuipers, 73 j., Paul Krugerkade, 1 Augustus: G. N., 1 d., z. v. H. A. Spoor, Parkstraat; W. C. H-i 4 j., z. v. H. P. van der Meij, Sophiastraat

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2