IJmuider Courant Nachtelijke operaties der Duitsche luchtmacht Komkommertijd. 2"r JAARGANG NO. 234 imirens Coster, Maatschappij voor Uitgave CoUfan,.Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93( Haarlem, Telefoon 10724. Bureau j jdef Courant: Kennemerlaan 42, ITmuiden, c*ni Postqiro 310791. Alle Advertenties, 1 telefoon voor dit blad, worden kosteloos opgegeven Lenomen in de Kenneme, Courant. DAGBLAD VOUK VELSEiN, 1JML1DFIN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, beiialve op Zon- en Feestdagen Directie; F W PKKREROOM E.N ROBER'I PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM DINSDAG 6 AUGUSTUS 1940 Abonnementen per week 0.1234, per maand 0.52per 3 maanden ƒ1.55, franco per post 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ0.60. elke regel meer ƒ0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.25, elke regel meer ƒ0.10. Een uiteenzetting over de befeekenis der nieuwe verkeersordening. werking getreden en daarmede is thans beid geheele land een uniforme regeling in de Ti- gekomen van plaatselijke voorschriften, v n de overwegingen, welke tot uitvaardiging deze verordening hebben geleid, hebben wij Van bevoegde Duitsche zijde een uiteenzetting jvan eerste doel der verordening is 0 Tfjng van de veiligheid, mede met het oog a vele fietsers, die door de snelheidsbeperking opTL bescherming gaan genieten. Dit is ook be- ■■'k omdat de laatste maanden het aantal K 'op den weg nog toegenomen is. vorts heeft de verordening ten doel, besparing materiaal en brandstof. Het is niet noodig dat Tl hare wagens worden afgejakkerd en daardoor dig versleten zijn. Bovendien verslindt het al rnélle rijden de zoo noodige benzine. Als er in ff algemeen bedaarder gereden wordt, zullen ook 5,eer benzinetoewijzingen kunnen worden ver- MBai derde gevolg van de verordening zal zijn onze autowegen gespaard worden. Ons land Jeft zoo zeide onze Duitsche zegsman, zeer goede ,t owe gen, doch helaas is de ondergrond slap, zoo- J" men er' zuinig mee moet omgaan. Ook is er nog Z aantal zwakke wegen. Ook aan het wegennet k mt het ten goede, indien de snelheid binnen be. «aaide grenzen blijft beperkt. De mate der snelheidsbeperkingen komt overeen t de ervaring, in Duitschland opgedaan. De Süiet is zóó gesteld, dat snel gereden kan worden, terwijl aan de eischen der veiligheid voldaan wordt FIETSERS NAAST ELKAAR. Onze Duitsche zegsman, die een vooraanstaande functie bij de Duitsche verkeerspolitie inneemt, eaf ons tevens eenige wenken welke voor een goeden gang van zaken van het hoogste nut kun nen zijn. Als eerste en meest in het oog loopende noodzakelijkheid noemde hij het tegengaan van het naast elkander rijden van fietsen. Het is heel goed te begrijpen, dat het met tweeën rijden hier onver - Ejjdeljjk is, het verkeer immers zou niet verwerkt kunnen worden, indien men dit niet toestond. Ook is het in de meeste omstandigheden te billijken, als bij het passeeren op sommige momenten drie of vier fietsers naast elkander rijden. Maar wel moet worden tegengegaan dat zes. zeven of acht fietsers zich naast elkaar op den rijweg bevinden. Van de fietsers moet verlangd kunnen worden dat zij op het snelle verkeer letten. De vraag, of het naast elkander rijden geoorloofd is, zal afhangen van die. of het snelle verkeer nog ruimte genoeg over houdt. Op een heel breeden weg kan op dit punt dan ook meer vergeven worden, dan op een smallen. Een tweede zwakke plek in het Nederlandsch ver- I keer is de wijze waarop de fietsers teekens geven, 1 of liever gezegd niet geven. Het geven van teekens wordt dikwijls nagelaten en als het gebeurt, gebeurt het slordig. De achterop komende automobilist is geen gedachtenlezer en ongelukken wegens het on voldoende geven van teekens zijn dan ook aan de orde van den dag. Er zijn hier zooveel wondermooie fietspaden. Waarom rijden de fietsers er dan nog naast? De Nederlandsche verkeerspolitie zal daar strenger tegen moeten optreden. Deze opmerkingen dienen niet om de fietsende gemeente onaangenaam te zijn, doch zijn in haar eigen belang. Er zijn hier op het oogenblik veel i Duitsche chauffeurs op den weg die niet bekend zijn met de eigenaardigheden en grillen van de Ne derlandsche wielrijders en die bovendien voorrech ten hebben als militaire chauffeurs. De waakzam- heid voor de veiligheid van het verkeer dient ook van de zijde der fietsers te worden betracht. PUNTEN DIE VERWARRING STICHTEN. Er zijn nog andere punten, die verwarring kun nen stichten. Een voorbeeld daarvan is de voor rangsregeling. Hier te lande zijn alle weggebrui kers gelijkgerechtigd, behalve de bevoorrechte trams. In Duitschland zijn auto's en trams onderling gelijk, doch hebben voorrang boven andere ver keersmiddelen. Hierdoor ontstaan misverstanden die noodlottig zouden kunnen worden. Daarom wordt den trambestuurders aangeraden scherp op te letten, vooral indien zij van links komen. Duitsche militaire chauffeurs kennen de voorrechten van het railverkeer niet en hebben bovendien voorrang. Daar in Duitschland een auto voorrang heeft boven fietsers, is de Duitsche chauffeur niet ge wend op van rechts komende fietsers te letten. En de van rechts komende fietsers zijn op hun beurt bijna geneigd op de van links komende auto's te letten. Opgepast dus en voorrang gegeven aan alle militair verkeer, van welken kant het komt. Het afslaan naar links is ook een struikelblok. Als in Duitschland een voertuig links af wil slaan, dan gaat het te voren reeds naar den linkerkant van de rijbaan en het verkeer dat rechtuit moet gaat er rechts langs. In Nederland gaan dergelijke voertuigen zich rechts van de rijbaan opstellen om te wachten. Onze zegsman was van meening dat het Duitsche systeem vlotter werkt. Tenslotte had hij nog een opmerking op het hart. Hij verbaasde er zich over, dat het hier, waar men toch op het punt van zindelijkheid een repu. tatie op te houden heeft, is toegestaan dat hon den op het trottoir hun behoeften doen. Niemand schijnt daar eenig bezwaar in te zien. Nu tijdens de verduistering de straten 's avonds donker zijn, is dit volksgebruik bijzonder onprettig. In Duitsch land is men met de hondendressuur zoover, dat daar de goten en onbebouwde stukken grond voor ge mikt worden. (A.N.P.) Dertig Indiërs bij spoorweg ongeluk gedood. Sabotage in het spel. Het H.N.B. meldt uit Sjanghai, 5 Augustus, vfnt n DaccaxCalcutta is op ongeveer pr, £m" van 9alcutta ontspoord. De locomotief n ane ry tuigen stortten van een spoordijk, snh ?nge*ulc :,s ontstaan door een daad van vor? u?ei cr waren op de plaats des onheils S ff ne rails verwijderd, luk m ii!Cieel ^richt over het spoorwegonge- tpvo«5 ^at dertig personen zijn gedood en Indiër gewond- De slachtoffers zijn allen de verordening op de maximum snel- Duitsch legerbericht: BERLIJN, 5 Augustus (D.N.B.) Het opper bevel van de weermacht maakt bekend: „Het luchtwapen heeft op den vierden Augus tus verkenningsvluchten gemaaktboven Enge land, Schotland en het daarvoor gelegen zeege bied. Hierbij werd een koopvaardijschip aan den uitgang van het St. George Kanaal, ongeveer honderd kilometer ten Zuidwesten van Pembroke, tot zinken gebracht. In den nacht van 4 op 5 Augustus deden onze gevechtsvliegtuigen -een aanval op de scheepswerf van Sheerness, alsmede op de benzine-opslagplaatsen en luchtdoelstel lingen bij North Killingholm en luchtdoelstellin gen bij Thameshaven. Eenige Britsche vliegtuigen zijn des nachts West-Duitschland binnengevlogen en hebben eenige bommen geworpen. Behalve geringe schade aan gebouwen, ontstond er brand in een boeren hoeve in het district Borken. Een burger kwam om het leven". Gantlhi waarschuwt Engeland. NEW YORK. 5 Aug. Volgens berichten in de bladen heeft Gandhi gisteren Engeland opnieuw voor een nieuwe vertraging van de beslissing ten gunste van de onafhankelijkheid van Indië ge waarschuwd. Het Al-Indische nationale Congres zal niet eindeloos op vrijheid wachten, aldus ver klaarde Gandhi. De Duitsche actie met strooibiljetten in Engeland. Het D.N.B. meldt uit Lissabon: Naar hier be kend wordt zijn Zaterdag en Zondag in verschil lende plaatsen in Engeland huiszoekingen verricht naar de strooibiljetten met uittreksels van de jongste rijksdagrede van Adolf Hitler, welke door Duitsche vliegers zijn neergeworpen. In de land streken, waar die strooibiljetten zijn neergewor pen heeft de bevolking, ondanks de straffen, waarmede de autoriteiten dreigen, nauwelijks één strooibiljet ingeleverd. Die huiszoekingen bleven vrijwel zonder resultaat en men heeft slechts enkele personen kunnen arresteeren, die men voor leden hield van de legendarische „vijfde colonne".De strooibiljetten gaan overal in Enge land, in het verborgene echter, van hand tot hand en zonder het te weten bestellen de Engel- sche posterijen talrijke afschriften van deze strooibiljetten. Het effect dat deze hebben is des te grooter, daar de ontevredenheid van de politiek van geheimzinnigheid van het Britsche ministerie van propaganda steeds meer toeneemt. Engelsche spoorwegstations krijgen vitten daken. LISSABON, 6 Aug. (D.N.B.) Naar uit Londen ge meld wordt, worden de glazen daken op de Engel sche spoorwegstations wegens het gevaar voor splin ters Verwijderd en door geperst vilt vervangen. In twee groote Londensche kopstations is men thans met dit werk bezig. De spoorwegbeambten klagen er nu over, dat zijonafgfebroken bij kunstlicht moe ten werken. Zakenlieden in het Engelsche Ministerie van Oorlog. Scherpe aanval van de „Daily Mail" op de oude ambtenaren. LONDEN, 6 Aug. (D.N.B.) De bladen bespreken uitvoerig de reorganisatie van het Engelsche mi nisterie van Ooi-log. Volgens de „Times" zijn er ver scheidene menschen uit het zakenleven in het mi nisterie van oorlog opgenomen, die blijkbaar het be drijf op commercieele grondslagen moeten opfris- schen. Voor deze functies werden benoemd een vak man uit den tabakshandel en vooraanstaande per sonen van de Imperial Chemical Trust, van de Cu- nard Line en de Irak Petroleum Company. De nieuw benoemde personen hebben niet alleen een adviseerende stem doch moeten ook als leden van van het personeel van het ministerie van oorlog aan het verouderde apparaat nieuw leven inblazen, al dus schrijft de „Times" die. deze hervorming toe juicht, doch tevens de oude leiding tracht te ver ontschuldigen, De „Daily Mail" daarentegen doet eerf scherpen aanval op de oude ambtenaren van het ministerie van Oorlog. Het blad verwijt hun obstructie, vertraging en verwarring. In de benoe ming van zakenlieden ook voor de andere ministe ries meent de „Daily Mail" een stap te zien tot ra tionalisatie van het regeeringsbedrijf. Het blad her innert aan een uitspraak van Ward Price, dat er zonder aanzien des persoons hervormingen in het Engelsche bestuur noodig zijn. „Beleg Uw vacantiegelcl in de oorlogsleening." Advies van advertentie in Engelsche bladen. LISSABON 6 Augustus (D. N. E.) In de Engelsche bladen verschijnen advertenties welke de bevolking verzoeken ditmaal niet haar zomer- vacantie aan zee door te brengen, maar het vacan- tiegeld in de oorlogsleening te beleggen. De adver tentie eindigt met: „in dit jaar zult ge in plaats van verlofweken spaarweken hebben." Engelsche oorlogspolitiek heeft vier critieke punten. Een opsomming van de „Daily Mail". LONDEN 6 Augustus (D. N. B.) De „Daily Mail" noemt de volgende vier critieke punten van de Engelsche oorlogspolitiek: 1. De verhouding tusschen Engeland en Japan. 2. De maatregelen van Roemenië tegen de Brit sche petroleumbelangen. 3. De aanspraak van generaal Franco op Gibraltar. 4. De blijvende anti-Britsche houding der Rus sische buitenlandsche politiek. Anti-Britsche betoogingen in Japan. TOKIO 6 Augustus (D. N. B.) Naar de „Asahi Sjimboen" meldt, hebben te Sjimonoseki anti- Britsche betoogingen tegen de arrestaties van Ja- panneezen door de Engelschen plaats gehad. De vaderlandsche volkspartij nam een scherpe motie aan, waarin de onverwijlde verwijdering uit het land van den Britschen consul aldaar geëischt wordt, alsmede van ontbinding van de Britsche ambassade te Tokio en van .alle Britsche consulaten in Japan. De motie werd ook aan den Britschen consul te Sjimonoseki voorgelegd. FREDERICK COOK OVERLEDEN. NEW YORK, 5 Aug. (Stefani). De Ameri- kaansche Poolreiziger en geneeskundige Frede rick Cook is op 75-jarigen leeftijd overleden. DR. F. A. COOK. Het doodsbericht van Dr. Frederick Albert Cook, wiens overlijden door Stefani uit New York ge meld wordt, verlevendigt de herinnering aan de sensatie, die in 1909 ontstond, toen uit Kopenhagen het bericht kwam, dat daar een tot dusver vrijwel onbekend poolreiziger, de Amerikaan Dr. Cook was gearriveerd met de mededeeling, dat hij de Noord pool had bereikt. Cook's naam was in die dagen op aller lippen en gedurende korten tijd was hij de gevierde man. Totdat zijn reisverhaal verscheen, waaruit bleek, dat hij of te goeder trouw had gedwaald dan wel en dit vermoeden was het sterkst een brutale poging had aangewend, zich een wereldfaam te ver schaffen voor een prestatie, die hij niet volbracht had. Reeds van het begin af hadden ervaren ken ners van de arctische wereld zijn mededeelingen in twijfel getrokken en toen korten tijd later Peary van een geslaagden pooltocht terugkeerde stapelden de bewijzen tegen Cook zich op en van dien tijd af werd Cook een figuur, wiens beweringen de weten schap niet meer kon aanvaarden. Al heeft Coolc zelf tot het eind van zijn leven hartstochtelijk betoogd, dat niemand dan hijzelf de eerste mensch is ge weest, die het eerst de plek bereikte, die het doelwit van zoovele poolexpedities is geweest. Cook, die 10 Juni 1865 in den staat New York geboren was, had het na een bewogen jeugd tot ge neesheer gebracht en nam als medicus deel aan de tweede expeditie van Peary naar Groenland, be zocht de Zuidpoolstreken en bereisde vervolgens Aiaslta, waar hij, naar hij later beweerde, den Mac Kinley, den hoogsten berg van Noord Amerika be klommen had, een verhaal, waarvan de waarheid al evenzeer in twijfel getrokken is als die omtrent zijn p ooi-ontdekking In 1907 ondernam hij een'reis naar Groenland en trok, daar, volgens zijn zeggen, de toestand van het ijs zeer gunstig was, het volgend jaar nog noor delijker, begeleid door 4 eskimo's en 44 honden. Op 21 April zou hij met 2 eskimo's en 12 honden de Noordpool bereikt hebben. Twee dagen-is hij volgens zijn verhaal hier gebleven. Op 23 April werd de te rugtocht aanvaard en in den zomer van 1909 arri veerde hij ten slotte in Kopenhagen, waar hem, als gezegd, een luisterrijke ontvangst ten deel viel, tot dat uit zijn eigen verslagen in de New York Herald het bedrog aan het lioht kwam. Cook gaf niet toe, doch had zijn crediet verspeeld. Jarenlang heeft hij' zich op verschillend terrein be wogen, wierp zich op als promotor van over het algemeen nogal fantastische ondernemingen, het geen hem ten slotte in aanraking met den rechter bracht, die hem wegens het plegen van fraude tot 14 jaar gevangenisstraf veroordeelde. Wel heeft hij na eenige jaren verblijf in een gevangenis in Kansas gratie verkregen, doch het vertrouwen in Cook, die intusschen zeker niet van talenten en een groot door zettingsvermogen ontbloot was, was verdwenen. Vrijwel vergeten is Cook gestorven. Weet u nog uit vroeger jaren, Toen de dingen anders waren, Vrijwel zonder onderscheid; Toen men van d' Augustusdagen Goedig spottend kon gewagen, Als van den komkommertijd? Toen werd in de krant geschreven Van de zeeslang en haar leven, Geheimzinnig, in de zee; Wel was daar geen krant aan schuldig, Maar de krant nam het geduldig En zij spotte zelf graag mee. Deze tijd is lang reeds henen En de zeeslang is verdwenen, Sinds geen mensch haar aandacht wijdt; De komkommer van tevoren Heeft daarbij zijn kop verloren, 1-Iet werd enkel kommertijd. Weer kwamen veranderingen In den loop der aardsche dingen, Nu is deze tijd herleid Tot een tijd om aan te pakken, Niet den moed te laten zakken, Tot een kom! ik kom er-tijd. P. GASUS. Estlandsche en Letlandsclic schepen in Engelsche havens vastgehouden. Engeland aarzelt inlijving der Ballische Staten te erkennen. STOCKHOLM 6 Augustus (D. N. B.) D Lon densche correspondent van Dagens Nyheter meldt: Engeland aarzelt om de opneming van de Baltische landen in de Sovjet Unie te erkennen. In dit ver band wijst de correspondent er op, dat een reeks Estlandsche en Letlandsche schepen in Engelsche havens liggen. De schepen kunnen niet uitvaren omdat de Engelschen weigeren hen van kolen te voorzien. De ambassadeur van Rusland in Londen heeft, naar de bladen melden, in Londen stappen ondernomen om acht Estlandsche schepen vrij te krijgen, die in Engelsche havens liggen en door Rusland bevracht waren. Doch ook deze schepen worden door de Engelschen vastgehouden. Ook een Estlandsch schip waarmede de leden van de Russi sche handelsvertegenwoordiging in Londen zouden terugreizen werd vastgehouden. NETTENBOETEN. Een bezigheid, die veel vingervlugheid vereischt en waarin de Scheveningsche visschersvrouwen meesteressen zijn. Jongeman onder wagenwiel. Maandag is den zestienpjarigen H. Entjes, wonen de te Scharmer, een ernstig ongeluk overkomen. De jongeman was in hét land aan het werk met paard en wagen. Op een gegeven oogenblik ge raakte hij door tot nu toe onbekende oorzaak on der een wiel van den wagen. Hij kreeg zware verwondingen en moest naar het academisch ziekenhuis te Groningen worden overgebracht, waar hij aan zijn kwetsuren is overleden. GROOTE PLANNEN VAN HOOGOVEN STATEN. Openluclitbad op IVutervliet? Ontwikkeling en ontspanning voor de leden. Voor het aangebroken vereenigingsjaar 1940— '41 heeft de vereeniging Hoogoven Staten vele plannen gemaakt, die o.a. beoogen de ontwikke ling en ontspanning van de volwassen en jeugd leden. De door het hoofdbestuur voor het komende seizoen ontworpen plannen zien er als volgt uit: Uitgifte van I.V.I.O.-lessen en organiseeren van I.V.I.O.-cursussen; bevorderen van het lezen van het goede boek, naaicursus voor vrouwen, voor lichtingsavonden voor amateurtuinders, cursus handteekenen (uit de natuur), kaderbijeenkom sten, lezingen, waarvoor o.a. is aangevraagd Mr. Stufkens. Niet alleen aan de ontwikkeling van de volwas sen leden wordt in het nieuwe programma aan dacht besteed, doch ook voor de ontspanning is een groote plaats ingeruimd, wat uit het volgende wel blijkt: zomersportavonden iederen Vrijdag op het sportterrein Watervliet, zangfestival op Wa tervliet op Zondag 18 Augustus met medewerking van harmonie gezelschappen, boottocht naar Am sterdam op Zondag 1 September met bezoek aan volkstuin „Ons buiten", voetbalwedstrijd en zang feest, demonstraties reddend zwemmen, uitwer king plannen openluchtbad op Watervliet, too- neel- en filmavonden, sociëteits-avonden en Sta- ten-soo$. Voor de ontwikkeling en ontspanning der jeugd.- leden bestaan de plannen uit vertelmiddagen, huisvlijt, zweef vliegtuigbouw, kano-bouwclub, handwerken enz., en buitensport. En naast het hoofdbestuur staan de 9 afdeelin- gen met een aantrekkelijk program. In oprichting is een zwemvereeniging, terwijl de volkstuingroep overweegt eveneens toe te treden tot Hoogoven Staten. De toenemende belangstel ling in het werk van Hoogoven Staten wordt dui delijk gedemonstreerd door de toetreding van tal van nieuwe leden gedurende den laatsten tijd. De omzet van de bloemenveiling in Juli. Een gunstige maand. De omzet aan de bloemenveiling ,,'t Centrum" be droeg in de afgeloopen maand Juli 15.859.69. In de overeenkomstige maand van het vorige jaar was de omzet 15.915.58. Er is dus in de afgeloopen maand voor 55 minder geveild dan vorig jaar. Toch is het, de tijdsomstandigheden in oogen- schouw genomen, een gunstig resultaat. BEVERWIJK Do uitreiking van textielkaarten. Op Woensdag 7 Augustus zullen in het Gymnas tieklokaal aan het C. H. Moensplein van 8.30 tot 12 uur en van 2 tot 6 uur aan de bewoners van de volgende straten textielkaarten worden uitge reikt: Bloemhofstraat, Bloksteeg, Boeweg, Boogaard laan, Brandsteeg, Breesüraat, C. H. Moensplein, C H. Moensstraat, C. Amsestraat en C. Matersweg. Bij afhaling der textielkaarten moeten de stam kaarten, alsmede de ingevulde formulieren worden overlegd. In geen geval zullen de kaarten aan kin deren worden overhandigd, IJMUIDEN De IJmuider Reddingsbrigade. Hoe staat het nu met de IJmuider Reddingsbriga de, nu er voor haar aan het strand niets te doen is? vroegen wij dezer dagen den heer A. P. Bakker, die de ziel is van alles wat E.H.B.O. en reddingswezen betreft. Inderdaad, zeide de heer Bakker, aan het strand is er voor ons weinig of niets te doen. Dit houdt echter niet in dat het bestuur der IJ. R. B. stil zit. Aan het groote doel „iedereen moet zwemmen" wordt meer dan ooit aandacht besteed. Daartoe houdt de IJ. R. B. Vrijdagavonds van 6.309 uur in de „Overdekte" in onze gemeente, een vaste oefen avond. Natuurlijk wordt veel aandacht ge schonken aan het reddend zwemmen. Om te komen tot het diploma„reddend zwemmen" van den Nederl. Bond (waarbij de IJ. R. B. is aangesloten), is de eenvoudigste weg: geeft u op als actief lid! Voor een minimum bijdrage van f 1 per jaar is men reeds actief lid en krijgt men gratis zwemonder- richt. De heer Bakker, als technisch leider, leert de eerste grondbeginselen en leidt op voor diploma's A en B van de IJ. R. B. Dan neemt de bekende Amsterdamsche zwemleeraar Kammer de leerlingen over en geeft onderricht Lu men. via de diploma's A, B en C van den Nederl. Bond, het hnogstc, d. w. z. het ..Kustwachtbrevet" heeft bereikt. Dat de H. B. O. hierbij ook een belangrijke rol speelt, laat zich begrijpen. Voor alle genoemde diplo ma's is het een vereischte dat de zwemmers(sters) in staat zijn Eerste Hulp te verleenen. Dr. Mac Da niel zorgt er voor dat de toekomstige redders de E. H. B. O. kennis wordt bijgebracht. In deze moeilijke dagen trekt ook de Luchtbe schermingsdienst in Velsen profijt van de geoefend heid van de leden der IJ. R. B., daar alle leden zich hebben opgegeven voor de Geneeskundige Ai'dee- ling der Luchtbescherming. Is het niet mogelijk actief lid te worden van de IJ. R. B.., dan kan men zich opgeven als donateur. Het secretariaat is gevestigd Da Costalaan 6. Drie huis, lelef. 5310. Rest ons nog u uit te noodigen op één der oefen avonden of om nadere inlichtingen te gaan naar den heer Bakker, Cronjéstraat 5, IJmuiden, telef. 5455,

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1