VELSEN HEEMSKERK U bespaart veel geld IJmuider Wasscherij Spact en Suei Bij hun boot staan vier van de zes opvarenden van de „Neeltje Jacoba". Tweede van links is schipper Van der Meulen, geheel rechts stuurman Stam, geheel links de nieuwe opstapper K. Veldman. Stuurman Van der Meulen schipper van de „Neeltje Jacoba". Schipper Kramer krijgt een waardig opvolger. Zet maar niet te veel in de krant", zëide de heer J. v. d. Meulen, die zooals wij Vrijdag reeds hebben gemeld is benoemd tot schipper van de motorreddingboot „Neeltje Jacoba", als opvolger van den heer P. J. A. Kramer, aan wien in ver band met het bereiken van den 65-jarigen leeftijd eervol ontslag is verleend. Deze opmerking karakteriseert den rondborsti ge en bescheiden Fries, die met zijn belevenissen op zee wel een heele krant zou kunnen vullen. Want de heer v. d. Meulen is al sirds 1927 in dienst Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Mij. en sindsdien heeft hij vooral met schipper Toxopeus aan boord van de „Insulinde" heel wat moeilijke reddingen verricht. Van zijn levensloop vertelde de heer v. d. Meu len dat hij in 1906 in Oostmahorn, in den uiter st© N.O. hoek van Friesland werd geboren. Hij is nu dus nog maar 34 jaar oud, zoodat de Maatschap pij nog veel van hem kan verwachten. Na de lagere school in Anjum te hebben bezocht ging de heer v. d. Meulen als 14-jarige jongen naar iee°Tot 1927 heeft hij op verschillende koopvaardij schepen alle zeeën der aarde bevaren. In 1927 werd hij stuurman op de „Insulimde" wear hij in schipper Toxopeus een uitstekend' leer meester vond. Iedere IJmuidenaar weet, hoevele heldendaden de wakkere bemanning van de „In sulinde" op de gevaarlijke gronden langs de Frie- sche Waddeneilanden verrichtte. De heer v. d. Meulen heeft op de „Insulinde" vele reddingen helpen volvoeren-. O.a. nam hij deel aan de redding van zeven opvarenden van de „Malmö". Ineen zwaren storm nam hij deel aan de redding van vijf Durtsche loodsen van de „Hagfors", een Zweedsch houtbootje, dia-t door de bemanning was verlaten. De vijf Duitschers trachtten toen het weer bedaard was, het scheepje te redden, maar werden daarbij door een zwaren storm overvallen. Verder redde de heer v. d. Meulen o.a. twee Zoutteimpervisschers, die met him scheepje ïn r.ood verkeerden. De heer v. d. Meulen kwam in 1929 met die Jn- sulinde", die toen tijdelijk in IJmuiden gestation- neerd werd, naar hier. Toen de „Neeltje Jacoba" in 1930 in dienst werd gesteld, werd de heer V. d. Meulen stuurman onder schipper Kramer. Stuurman G. Stam, opvolger van den heer v. d. Meulen en de opstapper K. Veldman zijn geboren en getogen IJmuidenaren en zijn bekend met alle gevaren van de zee. De heer Stam, tot nu toe schipper van de motor-strandreddingboot „Barend van Spreekens" werd in IJmuiden geboren'. Ook hij heeft reeds zijn sporen in het reddingwezen verdiend. Zoo nam hij op 12 April 1927 deel aan het redden van 27 opvarenden van het nabij de Noorderpier vergane s.s. „Sonja" en in November 1928 bij de pogüngen tot redding van 'het nabij het Bloemendaalsche strand verongelukte Italiaansche ss. „Salento". Hiervoor ontving hij een zilveren medaille van den Koning van Italië en voor het reddingswerk bij de „Sonja" schonk de Engelsche regeering he meen bronzen medaille. Verder bezit hij een bronzen medaille van de Xederlandsche regeering en een zilveren medaille van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Mij. Hij is van 1927 af in dienst van de maat schappij. De opstapper K. Veldman heeft ook veel gedaan om den naam van de redders van de Nederlandsche bist hoog te houden. Als lid van de Koperen Ploeg is hij een uitstekend roeier, die met roeired- ding'oooten vele moeilijke tochten heeft meege maakt Herinneringen van schipper Kramer. Kramer verlaat de N.Z.H.R.M. Na ge dweilde 28 jaar bij tal van stormen zijn gevaar lijk reddingswerk te hebben verricht heeft hij de zeelaarzen en den zuidwester in het schuurtje gehangen, wat voor een 65-jarige niet bepaald te vroeg is. Deze 28 jaar was hij in dienst van de N.Z.H.R.M. maar ook voordien heeft hij. zoowel in den Hel der als in IJmuiden. vele moeilijke tochten met de vlet gemaakt, waarbij hij als leermeester had zijn grootvader Dorus Rijkers en zijn oom Janus Kuiper. Is het met zulk een stamboom een wonder, dat ook Kramer zijn hart ging verpanden aan dat mooie werk, dat zoovele stoere vletterlui beroemd heeft gemaakt? In 1890 kwam Kramer als 15r-jarige jongen naar IJmuiden. Hij heeft eerst een paar jaar op de trawlers gevaren en werd toen vletterman. Reeds in die dagen heeft.hij aan veel reddingswerk deel genomen. In 1912 werd Kramer schipper van de roei- reddingboot; in 1929 kreeg hij zijn aanstelling als schipper van de Neeltje Jacoba, die het jaar daarop in dienst werd gesteld. Van de reddingen waaraan hij heeft deelge nomen, herinnerde schipper Kramer zich wel het die van de Salento in 1928 en van de Sjonga in 1929. Zooals men weet sloeg bij den gevaar vollen tocht naar de Salento de boot om; hierbij verdronk een der roeiers, twee anderen stierven later aan de gevolgen van dit ongeval Van de bjonga werden 10 man gered door de IJmuide- waarbij ook Kramer was. De overige schip Drenkelingen werden door de „Dorus Rijkers" 4vfn wissen doo<J g€red- htvK «Ikaar", vertelde schipper Kramer. L 7e" we met de oude vlet zeker wel honderd re**-1£n gered- meer dan met de roei- en motor- reddmgbooten samen". vnwL i ele herinneringen kwamen namen naar n als -Van.de Kerkplein toen ze een heele nacht buiten waren en men zelfs naar hun boot is gaan zoeken, van de SCH 62, die eenige jaren geleden voor de haven verongelukte en waar ze nog één man hebben afgehaald. In den vorigen oorlog is Kramer nog naar de Tubantia geweest, die bij den Noordhinder was vergaan. Met hun boot achter een sleepboot voe ren ze naar de Tubantie, maar toen ze daarbij kwamen, waren de opvarenden al gered. Met schipper Kramer verdwijnt een redder van den ouden stempel uit het actieve reddingsleven. Maar het werk van zijn opvolger zal hij onge twijfeld met groote belangstelling blijven'volgen Niet voor niets heeft hij zijn leven lang op den uitkijk gestaan als de storm op de -kust bulderde. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Velsen maakt be kend: Met den meesten aandrang wordt van ieder, die nog onrechtmatig munitie, schietwapenen, of on derdeden daarvan in zijn woning of op zijn erf, of op eenige wijze in zijn bezit heeft, gevorderd deze onmiddellijk af te geven aan een der bureaux van politie. Mededeeling is gedaan, dat door jongens bij het zwemmen in een der kanalen, dergelijke voorwer pen zijn opgedoken en naar huis medegenomen. Dit zijn goederen, die toebehooren aan de Duit- sche weermacht. Ouders dienen hieraan alle aandacht te schen ken. Degene, bij wien bij in te stellen onderzoek iin woningen en daarbuiten éenig voorwerp of stof als bovenbedoeld wordt aangetroffen, zal zich niet op onwetendheid kunnen beroepen, doch zal streng gestraft worden.,, aangezien zooda.nig Je.it Jn. de huidige omstandigheden als een zèer érnstig feit moet worden beschouwd. ...- v BEKENDMAKING. Het Hoofd van de plaatselijke politie in de ge meente Velsen vordert dat alle vreemdelingen, die thans 'hun woon- of verblijfplaats hebben in de gemeente Velsen, mét. uitzondering van. arische Duitschers, zich binnen 14 dagen na da.gteekening van deze bekendmaking bij hem aanmelden aan het bureau, gevestigd aan het adres Tiberiuspleifi 1 te IJmuiden-Oost, onder medebrenging van hun piaspoort en/of eventueel andere identiteitspapie ren (trouwboekje, geboortebewijs enz.) en wel op werkdagen (behalve Zaterdag) van 911 uur en vam 1416 uur. Deze vordering geldt niet voor: a. Niet-arische vreemdelingen, die na 1 Januari 1933 Nederland zijn binnengekomen en b. Vreemdelingen van Engelsche, Fransche, Bel gische en Poolsche nationaliteit, voor zoover zij reeds aan een ria 28 Mei 1940 gedane vordering tot aanmelding hebben voldaan. Onverminderd de andere maatregelen, welke kunnen worden genomen ten aanzien van de(n) vreemdeling(e) die voornoemden aanmeldingsplicht niet nakomt, kan niet-nakoming dezer verplichting volgens art. 26 van het Vreemdelingenreglement, gestraft worden met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste dui zend gulden- BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: E. C. Wals, Stationsweg 150, IJmuiden en C. C. Schrama, Hagelingerweg 194, Santpoort. Toek. adres: P. Vermeulenstraat 22, IJmuiden; J. A. C. Kroon, Gorinchem en C. van Vrede, Willemsplein 8, IJmuiden; J. Dijkhuis, Iepen straat 23, IJmuiden en C. M. Tielrooij, IJmuider- straatweg 63, IJmuiden; J. Duijn, Overbildtweg 3. Santpoort en H. P. Buhre, Overbildtweg 7, Sant poort; J. J. A. Laurent, Corverslaan 70, Velsen-N.- en A. M. v. d. Bos, Eendrachtstraat 12, Velsen-N. Toek. -adres: Anemonenstraat 15; F. Asselman, Wil- ïemsbeekweg 70, IJmuiden en J. van Wijk, Juliana- kade 8rd, IJmuiden. Toek. adres: v. Galenstraat 28, IJmuiden; H. B. de Meijer, Verl. Wijk aan Zeeërweg 11, IJmuiden en A. M. Vlegels, P. J. Troelstraweg 18, IJmuiden. Toek. adres: P. J. Troelstraweg 18, IJmuiden. Getrouwd: B. Reitsma en E. M. Schipper. Cor- verslaan 101, Velsen-N.; J. v. d. Berghe en W. K. Spring in 't Veld, Ogelwichtstraat 23, Velsen-N.; A. Bruinink en M. Petersen, Zaandam; R. C. Nie- borg en J. M. van Kampen, Haarlem, Duinoord straat 8; A. v. d. Rovaart en M. Baak. Schipbroeker- weg 1, Santpoort. Bevallen: A. Brandenburgde Koning, d.. Si renestraat 8. IJmuiden; M. Groenendijkde Ronde, d., de Ruijterstraat 63, IJmuiden; B. Veldman Stigter, z„ Visseringstraat 14 rd, IJmuiden: W. Köhnkevan der Engh, z„ Tuindersstraat 115, IJmuiden; M. W. BosmanSoulje, d., Groeneweg 74, IJmuiden; G. M. A. WillemsHuijg, z. Rotter dam. Overleden: T. Roossen, 81 j., wedr. v. S. Wiersma, Marconistraat 1, IJmuiden; P. G. Balm, 68 j., echt- gen. v. G. A. J. van Werven, Willemsbeekweg 67 IJmuiden; P. Smit, 70 j„ wed. v. F. A. Heeremans, Kerkweg 36, Santpoort. A. D. O.—V. V. E. Zondag komt A.D.O. met het volgende elftal te- gan V.V.E. in het veld: Kloes, Duin, M. Beentjes, Rozing Jr., Rozing Sr., Groot, ;rger, Koopman, Voormeer, Jac. Beentjes, Meijer. Verder wordt nog gespeeld: Meervogels 2A.D.O. 4 2.30 uur Meervogels cA.D.O. c 1,30 uur. en zorgen wanneer U Uw wasch ter behandeling geeft voor 18 cent per Kilo gemangeld overweeks aan de SNELLIUSSTRAAT 39. IJMUIDEN TELEF. 4371 TELEF. 4371 (Adv Ingez. Med.) Wat <le tuinders kregen. Spinazie per KG. VA7 Postelein per K.G. 48 Sla per 100 krop 1.003.00 Andijvie per 100 krop 1.001.80 Wortelen per bos 46 Selderij per bos VA2 Peterselie per bos V/22 Aardappelen Qdei) per K.G. 3.804.20 Aardappelen (duinzand) per K.G. 55'A Tomaten per K.G. .814 Pronkboonen per K.G. 7V/2 Trosboonen per K.G. 1418 Tuilriboonen per K.G. 69 Waschpeen per K.G. 47 Bloemkool I per stuk 12-18 Bloemkool II per stuk 69 Komkommers I per stuk 4VA Komkommers II per stuk V/23 Meloenen per stuk 818 Perziken per stuk 48 Snijboonen per K.G. 1316'A Dubb. boonen per K.G. 1012 Spercieboonen z. dr.' per K.G. 1115 Doppers per K.G. 1720 Raspers per K.G. 1620 Capucijners bruine per K.G. 2226 Groene kool per K.G. 3V/2 Frambozen per doosje 20-26 Bramen per slof 6570 Druiven per K.G. 2832. Augurken per K.G. 6—22 „Sjors van de Rebellenclub". In het veilinggebouw „Kennemerland" wordt op Woensdag 21 Augustus een filmmiddag ge organiseerd voor de jeugd. Vertoond zullen wor den de films „Sjors van de Rebellenclub met va- cantie", „De dolle trein" en „Koko de rood huid". BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: D. Vonk en C. v. d. Kolk, toek. adres: Velsen, Stationsweg 164; J. v. Heerwaarden en A. M. Arisz, toek. adres: Texel C 71, de Cocks- dorp. Gtrouwd: Chr. Schijf en H. B. Groen; J. E. Zei- linga en M. A. Waagmeester; J. Demmers en A. M. Kleine. Bevallen: J. E. PhilipoomKruk, z.; A. Bakker Kruit, z.; J. G. Kloosde Ruiter, d.; G. Boscher Ottens, z.; C. G. Thomas-Duin, d.: S. H. Schoo Ulehake, d.; K. Kruinenberg-v. d. Scheer, z.; J. J, ScheermanHoen, d.; M. M. C. de SwartMercx, d. Overleden: J. J.^Heïjne, \88 j.. wedr van J. Dik alhier, Alkm. weg '127 De opstelling van Beverwijk. Beverwijk komt Zondagavond in den wedstrijd tegen Kinheim 'met de volgende opstelling uit: Doel Van. Roon.. Achter: De Ruiter en Vessies. Midden: J. Woortman, G. Grapendaal en J. Maenhout. Vóór: S. Teeling, A. Marx, J. Albers, C. Albers, en A. Holman. PERSONALIA. Voor het Mercuriusdiploma boekhouden slaagde de heer C. H. van Baar, alhier. Hij werd opgeleid door den heer J. Dop te Velsen-Noord. Het eerste treffen tusschen R.-K. en neutraal voetbal. A. D. O.—-Beverwijk. Op Zondag 25 Augustus heeft het eerste treffen plaats tusschen R.K.- en neutraal voetbal. Dan zal namelijk de Beverwijksche derdeklasser Be verwijk te Heemskerk den strijd aanbinden tegen A.D.O. uit de tweede klasse I.V.C.B. Ongetwijfeld kan dit een aardige ontmoeting worden, daar A.D.O. in de I.V.C.B. vrijwel steeds een leidende rol heeft gespeeld. Beverwijk heeft wel eens eer der tegen A.D.O. gespeeld. Dat was in het seizoen 19241925 toen Beverwijk nog als S.D.O. in ka tholiek verband speelde. Zoowel in Heemskerk als aan den St. Aagten- dijk verloor A.D.O. beide keeren met 21. DE TWEEKAMP STET—VAN IKELEN. In het Statenhuis van Hoogovenstaten is Vrij dagavond de 4e partij van den tweekamp schaken Stetvan Ikelen gespeeld. De partij werd afgebro ken in een gewonnen eindspel voor wit. De 5e partij wordt gespeeld op Dinsdag 20 Augustus in het clubhuis van de Schaakclub Wee- nink in de Baa.nstraat. De uitslagen van de zomercompetitie van de Hoogovenstaten luiden: G. L. de HaasA. de Bruin 01, KorfMulder 10. WullemsSchollen 10, PaardekooperJ. C. de Haas afgebroken, C. van KrimpenVogel zang 01, OfferhausUilenbroek 01, Scherer van den Broek 1/21/2, Hendriks—van Alphen: afgebroken Noteering van Beverwijk 16 Augustus 1940. Spinazie per K.G. 412'/t* Postelein per K.G. 57 Andijvie 100 str. '1—2i/2 Wortelen per bos 58 Bieten per bos 6 Komkommers per 100 35 Augurken per K.G.' 18 Aardappelen, klei, per K.G. 4—6 Peulen per K.G. 28 Doppers per K.G. 1824 Capucijners per K.G. 1925 Raspers per K.G. 2025 Tuinboonen per K.G. 712 Snijboonen per K.G. 13'/215 Heerenboonen per K.G. 1012 Trosboonen per K.G. 1417 Roode kool per 100 8 Bloemkool per 100 818 Uien per K.G. 12 Sla per 100 krop 12% Rabarber per 100 bos 4 Pieterselie per kistje 6 Selderie per kistje 12 Appelen per K.G. 816 Peren per K;G. 812 Pruimen per'K.G. 1624 Bessen per K.G.'26 Druiven per K.G; 44 VOETBAL. HET AANSTAANDE SEIZOEN. Voorpostengevechten in Haarlem en omgeving. De voetballers in Haarlem en omgeving gaan. nu het eind van Augustus weer in 't zicht is, den strijd weer beginnen. Het eerst staat op het programma het tournooi om den ZILVEREN MOLEN VAN GROENEND AAL. Deze wedstrijden worden niet op Zondag, maar op avonden in de week in het Heemsteedsche Sportpark gespeeld. Het programma luidt als volgt: 21 Augustus: H.F.C.E.D.O.; 22 Augustus Haar lemR.C.H.: 28 Augustus de verliezersronde; 29 Augustus de finale. Dit is dus wel een uitstekend bezet tournooi. Er wordt 's avonds half acht be gonnen. R.C.H.H.B.C. Zondag 25 Augustus wordt in het Heemsteed sche Sportpark de tweede ontmoeting tusschen R.C.H. en de Heemsteedsche Katholieke club H. B. C. gespeeld. JUNIORENTOURNOOI R.C.H. Het Juniorei:toumooi van R.C.H., dat met Kerst mis niet kon doorgaan, zal nu Zondag 1 Septem ber in het Heemsteedsche Sportpark gespeeld wor den. SPAERNEBEKER-TOURNOOI. Het jaarlijksche tournooi om den Spaernebeker wordt Zondag 8 September op het Haarlem-terrein gespeeld. De deelnemende clubs zijn Haarlem, V.S.V., Quick uit Nijmegen en U.V.S., de sterke Leidsche tweede-klasser van het vorig seizoen in Afdeeling II (de club vain Jan van Polanen). JAARVERGADERING H.F.C. H.F.C. houdt haar jaarlijksche algemeene ver gadering op Zaterdagavond 7 September in haar clublokaal aan den Zijlweg 1 te Haarlem Woensdag: D.W;R. 4—D.W.R. 57 D-.W.R-3— H.V.G.B. 3. H.P.C.V.Z.V. adsp. Donderdag: H.P.C.V.Z.V. 2, dames. Vrijdag: D.W.R. 5Haarlem 4. H.P.C.Haarlem adsp., Haarlem 2H.P.C., dames. WANDELSPORT De Avond-vierdaagsclie. DE ROUTE VOOR HEDEN AVOND EN ZONDAG MORGEN. In ons vorig nummer is per abuis het stukje over de route voor de tochten van hedenavond en Zondagochtend onder de rubriek „Wielrijdien" te recht gekomen. De route is als volgt: Hotel Dreefzicht, Dreef tot Florapark. Iordens- straat. Lore-tzplein, Raamsïngel, Raambrug, Raam- vest. Leidschebrug, Leidschestraat, Westerstraat, spoorwegovergang over. De Ruiterweg, Vlaamsche- weg. Rollandslaan, Ramplaan, Duinlustweg, Brou werskolk weg (langs voetpaden). Prins Bernard- brug, Brouwerskolkweg, Militair en weg. Hoefsteede- weg, Hooge Duin en Daalscheweg, Midden Duin en DaalsCheweg, Zomerzorgerlaan. Brederodelaan, Bergweg rechtuit. Midden Duinerweg, Pastorieweg, Burg. Enschedéweg, Wüstelaan, Clinolaam-, Hard draverslaan, Wijnoldi Daniëlslaan, Wüstelaan, spoorwegovergang over Duinweg, Conollyweg, Brederodelaan, Noorderlaan, Duinlustparkweg, Bloemendaalsche straatweg, Kennemerweg, Noor der Stationsweg, Vijverweg, Iepenlaan, Kleverlaan, Kleverparkweg, Brederodestraat, Verspromckweg, Schotersingel, Viaduct onderdoor, Kinderhuissingel, Zijlsingel, Schouwtjesbrug, Schouwtjesplein, Ber kenrodestraat, Oranjeplein, Zomerluststraat, Wa genweg, Spanjaardslaan tot Hildebrandtlaan, Oos- terhoutlaan, Kleine Houtweg, Hertenkamplaan, Fonteinlaan, Dreef, Hotel „Dreefzicht". Zondagmorgen heeft de start te elf uur bij „Dreefzicht" plaats. CRICKET De wedstrijden voor Zondag. Voor hot eerst heeft de regen jl. Zondag getracht als spelbreker op te treden, doch dit is hem slechts gedeeltelijk gelukt, want van de eerste-klassers moest alleen de wedstrijd Hercules—V.R.Age staakt worden. Maar verder heeft hij toch het ver blijf op de velden voor spelers en kijkers onaan genaam gemaakt: vaak moest het spel onderbro ken worden. Op de ranglijst heeft men intusschen kunnen zien, dat Rood en Wit nog steeds een uit stekende kans op het kampioenschap heeft A.C.C. bedreigt haar het meest en nu wil het toeval, dat de Amsterdammers morgen op het terrein aan de Spanjaardslaan moeten komen spelen. Dat wordt hier misschien wel de belangrijkste wedstrijd van het seizoen, want dan is het met deze zomersport heel spoedig gedaan-. We geven aan de thuisclub een heel goede kans op de overwinning. Haarlem, die Zondag op vrij gelukkige wijze aan Rood en Wit een punt kon afsnoepen, zal het dit seizoen blijkbaar toch niet ver brengen. Het bat ten der Haarlemmers was Zondag jl-, niet uitzon dering van P. Kruyt, weer heel slecht. Als dat muet veel beter wordt, dan geven we aan Haarlem voor den uitwedstrijd tegen V.R.A. slechts heel weinig kans. De titel, in West Zuid I zal wel weer door H. C.C. I behaald worden. Ook morgen zal Zij wel van H.B.S weten te winnen. De andere kam pioensgegadigde, Hermes-D.V.S., wint natuurlijk van Sparta, die het tot nog toe bij die eene done- punts overwinning gelaten heeft. Het programma luidt als volgt: West Noord I: V.V.V.S.C.H.C. Rood en WitA.C.C. V.R.A.Haarlem Afd. West Zuid I: H.B.S.H.C.C. I Hermes-D.V.S.Sparta ExcelsiorV.O.C, Tweede klasse! C.V.H.—V.V.V. 2 U.V.V.V.R.A. 2 (op het V.R.A.-terrem). Derde klasse: R.I.O.Olympia A.C.C. 3—V.V.V. 3 Haarlem 3—Haarlem 2 WIELRIJDEN DE WEGKAMPIOENSCHAPPEN TE ZANDVOORT. De deelnemers. We hebben in deze week al versoheidene keeren de aandacht gevestigd op de belangrijke gebeurte-, nis, die Zondag op wielergebied te Zandvoort plaats zal hebben. Op de lijst der professionals vinden we o.a. de volgende namen: Pellenaans, Wals, Zwarte- poorte, Braspenninx, Van Amsterdam, C. Bakker, Schulte en B. D. van Voort uit IJmuiden. Bij de o n a f h a n k el ij k e n: J. C. van Vliet, Van der Linden, W. H. van Vliet, De Ruiter en de Haar lemmer J. P. van der Heyden. Bij de amateurs: Hellemons, Laderdus, de IJmuidenaar J. Stet, C. Portegies, uit Driehuis Velsen en de Haarlemmers B. Fennis, H. van Dijk, H. van Es. J. Walgien, C. de Gier en A. Asmus. Bij de veteranen: W. v. d. Beeke, J. Westbroek, A. Buys, G. H. Stouten en W. J. F. van der Linde, allen uit Haarlem. Bij de nieuwelingen en beginnelingen: A. C. Kuilman uit Beverwijk en de Haarlemmers G. Gerritsen, G. van Dijk, B. Kleinhout en H. Ta verne. Zooals men ziet, zal de eertijds zoo vermaarde Haarlemsche renner G. H. Stouten het nog eens in de afdeeling Veteranen probeeren. Hij zal zijn mannetje heusch nog wel staan! ZWEMMEN ZOMERCOMPETITIE KRING HAARLEM. Haarlem 3 kampioen. De groote wedstrijd om de eerste plaats in de zomercompetitie van den Kring Haarlem is deze week gespeeld; het is het derde zevental van Haarlem, dat met den kampioenstitel is gaan strijken, door den grootsten concurrent V.Z.V 3 met 2—0 te verslaan. Een goede voorhoede, die 30 goals wist te maken en een goede keeper, die zijn sporen reeds vroeger had verdiend hebben Haarlem naar het kampioenschap gebracht. Onze ^elukwenschenDe derde zeventallen van V.Z.V., D.W.R. en H.V.G.B. zetten den strijd om de tweede plaats nog voort. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Haarlem 3 6 6 0 0 i2 30— 3 V Z.V. 3 6 3 1 2 7 107 D.W.R. 3 6 3 1 2 7 1618 H V G3. 3 5 3 0 2 6 1220 HZ V 5 2 0 3 4 1418 KZ 6 2 0 4 4 13—15 H.P.C. 4 5 1 1 3 3 129 Whtertr. 5 0 1 4 1 4^-20 Halfweg en H.V.G.B. 4 wisten wederom te win nen, nu van Haarlem 4 en D.W.R. 5, zoodat hier nog'steeds drie ploegen zijn, die een kans maken op het kampioenschap, al staat Halfweg er het beste voor. D.W.R. 4 en H.V.G.B. 4 moeten beide nog een wedstrijd spelen tegen Haarlem 4, dat ondanks haar twee punten toch een ernstige tegenstander is. Halfweg 6 5 0 1 10 229 D.W.R. 4 5 4 0 1 8 107 H.V.G.B. 4 5 4 0 1 8 18— 5 Haarlem 4 3 1 0 2 2 56 H.P.C. 5 6 2 0 4 4 14—17 D.W.R. 5 4 1 0 3 2 3—12 Watertr. 2 5 0 0 5 0 319 In de damesafdeeling geven Haarlem 2 en H.P.C. elkaar weinig toe. Beide hebben zij een kans op het kampioenschap. Wij geven aan de Heemsteedsche dames de beste kans. H.P.C. 3 3 0 0 6 172 Haarlem 2 5 4 0 1 8 1613 V.Z.V. 2 4 2 0 2 4 139 H.Z.V. 6 0 0 6 0 729 De Haarlem- en H.P.C.-adspiranten zullen moe ten uitmaken, wie hier den titel krijgt. V.Z.V.. dat met een ongerechtigden speler tegen H.V.G.B. uit kwam, heeft zijn laatste kans tegen Haarlem ver gokt. Haarlem 4 3 0 1 6 154 H.P.C. 2 10 12 4—4 V.Z.V 3 1 0 2 2 8—9 H.V.G.B. 3 1 0 2 2 3—13 In de komende week zullen de volgende wed strijden gespeeld worden: Dinsdag: Haarlem 3—K.Z., H.Z.V.—'V.Z.V. 3. Watertr.—Haarlem 4. G. H. Stouten. Zal Schulte wegkampioen worden? Het is opmerkelijk, dat geen der titelhouders 1939 deelneemt aan de nationale wegkampioenschappen, welke Zondagmiddag te Zandvoort worden gehou den. Engel, de amateurkampioen, ontbreekt op het appel, de kampioen der onafhankelijken Tacken heeft niet ingeschreven, terwijl ook de profkam pioen Hellemans verstek laat gaan, hetgeen begrij pelijk is, omdat hij dit seizoen nog niet aan den start is verschenen. Kan het kampioenschap der amateurs verrassing brengen, hetzelfde kan men zeggen van den wed strijd voor de onafhankelijken en voor dien van de professionals. De inschrijvingen der onafhankelij ken zijn tot 33 gestegen en van hen is de Limburger Guus Saes, die dit seizoen de Ronde van Hoograven en die van Edam won, sterk favoriet. De pas 21- jarige renner weet zijn krachten altijd goed te ver- deelen, hetgeen zeker noodig is in een kampioens wedstrijd over 170 K.M. De Oostelijke vertegenwoordiger Sprenkelink was het vorig jaar geweldig op dreef,, dit jaar heeft hij, voor zoover ons bekend is, niet in wedstrijden gereden, zoodat wij over zijn huidigeïi vorm weinig of niets kunnen zeggen. Met de professionals is het een eigenaardige zaak. Er staan namen op de inschrijvingslijst, die op dezen langen afstand absoluut geen kans maken, temeer niet, omdat men vrijwel zeker kan rekenen op een zeer hoog tempo van den aanvang af, zoodat alles tenslotte aankomt op de reserves in de laatste 40 a 50 K.M. Nu Lambrigts en Seyn nog steeds niet in het land teruggekeerd zijn waarschijnlijk ver toeven zij in Spanje maken Pauwels, Reuter en Overweel voortreffelijke kansen, op den titel beslag te leggen. Maar wat zal Gerrit Schulte doen, zal hij ondanks de vele baan wedstrijden der laatste jaren nog over voldoende hardheid beschikken om in dit kampioenschap een rol van beteekenis te spelen? Mocht deze vraag in bevestigenden zin beantwoord kunnen worden, dan heeft Schulte inderdaad kans, dit jaar twee nationale titels te veroveren, één op de baan en één op den weg, een unicum op zich zelf. Het is te hopen, dat goed weer de kampioenschap pen zal begunstigen, dat vele duizenden zich langs het Zandvoortsche circuit zullen verzamelen om den wedstrijd bij te wonen en dat het pechduiveltje zoo weinig mogelijk slachtoffers zal kiezen. Nieuwelingen, beginnelingen en veteranen zullen vóór de kampioenschaappen een wedstrijd rijden. De amateurs, onafhankelijken en professionals star ten daarna tezamen te 1 uur op den Boulevard te Zandvoort. Het circuit is het beste te bereiken per trein en tram. Degenen, die met de fiets komen, kannen het gemakkelijkst de ZandvoortSchelaan nemen; stallingen zijn er ruim voldoende in Zand voort, ook in de omgeving van start en finish, op den Noord Boulevard.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 3