N Nota blijft kampioen. DINSDAG 20 AUGUSTUS 1940 Zwemmen Haarlemmers in den strijd de nafionale zwemfifels. om Resultaten worden over het algemeen beter. Successen voor V. Z. V. A de zwem-kampioensehappen van Nederland, die Zondag jl. te Zaan dam gehouden zijn, willen wij eens de prestaties en tijden van de cracks uit Haarlem en omgeving beschou wen. Niet alleen omdat de V.Z.V. met Kobie Koster en Pum Swier voor twee derde prijzen zorgde, maar vooral met het oog op het na tionale zwemfeest de revanche van Zaan dam dat H.P.C. Zondag a.s. in de zwem vijvers te Groenendaal organiseert. Er wordt in zwemmerskringen wel eens over ge klaagd, dat er in de pers over het algemeen te wei nig aandacht wordt besteed aan het schoartsprin- gen. Welnu, wij willen ditmaal dan eens beginnen met dit aantrekkelijke onderdeel van het program ma, te meer, waar de eenige Haarlemsche deelne mer, de H.V.G.B.'er Adri Zomer, door zijn keurig werk de aandacht op zich gevestigd heeft. Deze juniores-ka-mpioen van Noord-Holland was met zijn verplichte sprongen (vijf in getal) zoo goed op dreef, dat hij na het eerste gedeelte met een totaal van 44.90 punten achter den Amster dammer H. Lotgering (met een totaal van 49.07 punten na de vijf verplichte sprongen) de tweede plaats bezette en dus zes concurrenten, waaronder Cl. de Goede, L. Gompers, P. Kopelle en H. Ha- vermans den loef af stak. De eerste vrije spron gen van den H.V.G.B.'er gaven hoop, dat hij de tweede plaats tot het einde toe zou weten te be houden. Na drie vrije sprongen was Zomer met een totaal van 72.06 punten inderdaad nog tweede, zij het dan ook met een verschil van slechts 0.84 punt op den A.Z.C.'ers Kopelle. Met de laatste twee sprongen, die helaas mislukten, verspeelde de Haar lemmer zijn fraaie kansen op de tweede plaats en moest met de toch nog eervolle viere plaats genoe gen nemen met een totaal van 85.63 punten (slechts 2.21 punten minder d'an de derde prijswinnaar Gompers van de Amsterdiamsche Zwemclub). In de diverse series van de 100 M. borst crawl heeren startten in totaal negen zwemmers uit Haarlem en omgeving. De „Haarlem"-spninter Hugo Smits was met een tijd van 1 min. 6.1 sec. de snelste Haarlemsche deelnemer. De H.V.G.B.'er Nieuwenhoff en de Waterrat A. van den Bogaerde deden weinig voor elkaar on der. Hun tijden, respectievelijk 1 min. 9.4 sec. ei 1 min. 9.6 sec., waren minder goed, dan wij den laatsten tijd van deze zwemmers gewend waren, De tijden van de overige zwemmers van den kring Haarlem late" Kramer (V.Z.V.) 1 min-. 10 sec. K. van Lohuizen (D.W.R.) 1 min. 13.1 sec. L. ten Berge (D.W.R.) 1 min. 13.5 sec. J. Schol (H.V.G.B.) 1 min. 14.6 sec. J. Hogelan-d (H.V.G.B.) 1 min. 17.4 sec. C. Rademaker (D.W.R.) 1 min. 17.4 sec. Op de 100 M. rugslag heeren is Geerling C.Haar lem") heel goed voor den da-g gekomen. Met een tijd van 1 min. 17.8 sec. plaatste de oud-kampioen van Java zich in de finale. Ook de H.V.G.B.'er Franlcenthal zwom een goede race. Hij kon het echter in zijn serie legen Van Schouwen en De Groot niet bolwerken en had een zoodanigen ach terstand. dat de tijd. die voor hem genoteerd stond (1 min. 2(1.2 sec.)nooit juist kan zijn en hoogst waarschijnlijk op,pen vergissing berust. De Haarlemsche deelneemsters aan het nummer 100 M. rugslag dames kwamen in het nationale stuk nog niet voor. De .,Haarlem"-zwemster, mej. M. Jansen, moest wegens ziekte verstek laten gaan, In d-e laatste serie moesten de diames M. Zieren (D.W.R.) en A. Buding (V.Z.V.) onder meer den strijd aanbinden tegen Dini Kerkmeester. Terwijl laatstgenoemde zich met een tijd van 1 min. 22 sec. in de finale plaatste, moesten de Haarlemsche da mes respectievelijk genoegen nemen met de tijden 1 min. 34 sec. en 1 min. 36.4 sec. Ook op de 200 M. schoolslag heeren zijn de Haarlemmers reeds in de series uitgeschakeld. De beste prestatie leverde Spaanderman („Haarlem") met een ti.id van 3 min. 10 sec. Hij was den besten H.P.C.'er. K. de Ridder, maar liefst 7.4 sec. te snel af.'De Waterrat J. van Viersen maakte in zijn serie eer tijd van 3 min. 19 1 sec., terwijl de H.P.C.'er Wensinig met 3 min. 25.6 sec. genoegen moest ne men. SUCCES VOOR MEJ. KOSTER. In hotel Gooiland te Hilversum zijn Maandagmiddag de vijfdaagsche bonds wedstrijden van den Ned. Schaakbond, georganiseerd door den Stichtsch- Gooischen Schaakbond, begonnen. Een overzicht van de zaal, dat duidelijk do groote belangstelling voor deze wedstrijden demonstreert. (Foto Pax Holland.) Op de 200 M. schoolslag heeft mej. Koster van V.Z.V. voor een succes gezorgd, door achter de prominenten, de dames Waalberg en Bijland, met een tijd vam 3 min. 10.4 sec. de dterde plaats op de nationale ranglijst te bezetten. In haar serie noteerde de V.ZV.-ster Zaterdag jl. een tijd van 3 min. 10.5 sec. Van de overige Haarlemsche deelneemsters aan dit nummer noteerde de chronometer voor mej. A. van Wijk van D.W.R. een tijd van 3 min. 26.5 sec., terwijl de „Haarlem"-zwemster, mej. C. Kraft, gedisqualificeerd werd. In. die series van de 400 M. borstcrawl heeren startten slechts zes deelnemers, waaronder twee Haarlemmers, namelijk de Waterratten A. van den Bogaerde en K. van Lohuizen. De Haarlemmers kwamen ver achter bij cracks als Van der Kuil, Van Merkesteyn, Ramack en Geerling, maar aan gezien Sipkema verstek had laten gaan en de snel ste vijf geplaatst werden, kon Van den Bogaerde. die met een tijd van 5 min. 51 sec. zijn clubgenoot 7.6 sec. te snel af was, in de finale komen, waarin Ihij wederom met de vijfde plaats tevredien moest zijn. De 1500 M. vrije slag heeren werd direct als fi nale in twee series verzwommen. De Velsenaar Pum Swier zorgde in deze race voor een- groote verrassing door zij het dan ook met een ach terstand van ruim 21 sec. op den winnaar Mer kesteyn met een tijd van 22 min. 31.2 sec. als derde aan te tikken. Een keurige prestatie van de zen taaien V.Z.V.'er. Deze nabeschouwing leert ons dus, dat, hoewel de Haarlemsche wedstrijdzwemmers en -zwemsters - over het algemeen nog niet zoo ver zijn, dat zij in dividueel in het nationale milieu meetellen, toch eenige krachten naar voren gekomen zijn, die met een zeker succes hun krachten met de besten im den lande hebben kunnen meten. Politiemannen in het water. Sportieve zwemwedstrijd tusschen Haarlem en Velsen. De Haarlemsche politiemannen hebben het in het zwemduel tegen hun Velsensohe collega's om den „Dobber"-beker leelijk moeten af leggen. Op alle nummers toonden de Velsenaren zich de sterksten. In Timmermans en Visser hebben zij twee uitste kende krachten, die afwisselend de verschillende nummers voor hun rekening namen. Bij Haarlem waren het te veel dezelfde zwemmers, die op de ver schillende slagen moesten uitkomen, waardoor de vermoeidheid soms een belangrijke rol speelde. Toch waren de prestaties van de Haarlemmers niet slech ter dan anders, daar maar liefst twee bestaande records van de Haarlemsche politiesportvereeniging verbeterd werden. Beide malen was het de stoere Rode, die een record van Klopper op zijn naam bracht n.Lde 50 M. rugslag en-dé 50 M. vrije slag. Eén lichtpunt was er in de wedstrijden, en dat was het veteranennummer, dat echter buiten de punten telling voor den beker omging. W. de Koning wist na een buitengewoon spannende race van den Vel senaar P. Peters te winnen, terwijl van den Burg en an Huis resp. derde en vierde werden. Reeds na drie nummers hadden de Velsenaren een behoorlijken voorsprong, en toen dan ook de esta fette over drie maal 25 M. wisselslag verloren werd, was er bij het drenkeling sleepen en bij het popdui- ken geen kans meer den achterstand in te loopen. Wel maakten Rode en Klopper goede tijden, maar toch behaalde Velsen ook bij het drenkeling sleepen de meeste punten. De einduitslag was tenslotte: Velsen 65 punten, Haarlem 49 punten.' In 1939 was Haarlem als overwinnaar uit Velsen gekomen met 1 punt voorsprong. Na afloop van de wedstrijden reikte de heer Hof land, voorzitter van de. Haarlemsche Politiesport vereeniging, den beker aan den leider van de Vel senaren, den heer Ritman, uit. De heer Hofland bedankte in het bijzonder de heeren Warnier, A. Berendsen, oud-inspecteur te Haarlem, thans hoofd inspecteur te Heemstede en den heer Weyburg, commissaris van politie te Velsen, voor hun aanwe zigheid. Chef van den Burg, die als veteraan de medaille voor de Haarlemsche veteranenoverwinning in ont vangst kreeg te nemen, wekte in een pittig speech je de jongeren onder de Haarlemsche politiemannen op om zich toch vooral aan het zwemmen te wijden. Het speet hem te moeten constateeren, dat het zwem men de laatste jaren in Haarlem bij de politie in steeds dalende lijn is. „Willen wij een revanche in Velsen", aldus de heer van den Burg, „dan moet er nieuw bloed in. de zwemmerij komen." Ook de heer Meijerink spoorde de Haarlemsche 'agenten aan om zich toe te. leggen op het reddend zwemmen, omdat vooral in deze duistere tijden het water zooveel gevaren kan opleveren. Voetbal st. M. v. Dijk, Hommerts; 2. Favonius, st. J. Helder, Paterswolde. 16 vierkante meter, eenheidsklasse B: 1. Rebi, st. M. Ringnalda, Sneek; 2. Tarantella, st. J. Gevers, Wolvega. TWEEDE DAG. Evenals de eerste dag, was ook de tweede dag van dit zeilevenment goed. Het was ideaal zeilweer. De wind was West, ofschoon iets noordelijker. De uitslagen luiden: 12 voetsjollen: 1. Ree st. C. W. Schaap (Sneek): 2. Beroeboe st. mej. E. Bier (Aerdenhout). Regenboogklasse: 1. Schelm, st. P. van Dijk (Sneek); 2. Bruiser, st. R. A. van der Sluis (Sneek). Olympiajollen: 1. Trewes, st. S. M. van der Meer (Leeuwarden); 2. Estamtam, st. C. C. Flemming (Bloemendaal); 3. Windekind III, st. H. Evers (Heemstede). JACHTVEREENIGING „WATERVRIENDEN". Zondag j.l. hield de „Jachtvereeniging Watervrien den", wedstrijden, die begunstigd werden door fraai zeilweer. De uitslagen waren als volgt: Klasse A: 1. Zeulenvoet; 2. Sellenraad; 3. Struickenkamp. Klasse B: 1. H. Brandsma; 2. Hoogland; 3. Steen beek. Klasse C: 1. Oud; 2. D. Bot; 3. v. d. Velde. Athletiek De reorganisatie bij den Haarlemschen Voetbalbond. Opneming in afdeeling Haarlem van den Ned. Voetbalbond. Zooals bekend, heeft zich gedurende de voor afgaande weken in het wezen van den Haarlem schen Voetbal Bond een reorganisatie voltrokken, die geleid heeft tot opheffing van den Bond en de opneming daarvan in de Afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Voetbal Bond. Het bestuur zal op Vrijdagavond 23 Augustus in hotel De Leeuwerik, Kruisstraat te Haarlem, de bij den voormaligen Haarlemsche Voetbal Bond aangesloten vereenigingen inlichten omtrent het verloop der reorganisatie en de doelstelling van de afd. Haarlem van den Nederlandschen Vqetbal Bond. Biljarten Kampioenschappen groot- en klein- biljart. Sedert de oprichting van den Ned. Biljartbond zijn er 120 nationale kampioenschappen op groot- en 49 op klein-biljart gespeeld. Van die op groot biljart heeft J. Dommering er 10 gewonnen, alle op 452 anker kader; J. Sweering 7, waarvan 6 op 452 anker kader en 1 op 451 eveneens anker kader; A. Bos 5, waarvan 2 op 452 anker kader, 2 op driebanden en 1 op 451 anker kader; C. van Vliet 4, waarvan 2 op 712 anker kader, 1 op 452 anker kader en 1 op libre; P. de Leeuw 4, waarvan 3 op 712 en 1 op 451 beide anker kader; A. Sengers 4, alle op driebanden; J. Wiemers 2, alle op 45—2 en C. B. Koopman 2, alle op driebanden. De uitslagen op klein-biljart kader 352 liepen zeer uiteen. Biljartfonds 1940. EEN SYMPATHIEK PLAN. Ten einde de biljarters, die door de plaats gehad hebbende gebeurtenissen have en goed of hun be trekking verloren hebben, toch in de gelegenheid te stellen, hun geliefd spel weder te beoefenen, wil het bestuur van den Ned. Biljartbond 'n fonds op richten, om hen daaruit voor dit doel te steunen. In het orgaan „De Biljartrevue" deed de voorzitter, Jhr. Dr. J. C. Mollerus, een oproep tot de aange sloten vereenigingen en de leden. We hopen, dat het plan zal slagen. Zeilen De Sneek-week. De eerste dag van de Sneek-week is door prachtig weer begunstigd. Er woei een flinke bries uit het Westen. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Regenbogen: 1. Dolfijn, st. K. Vrolijk, Sneek; 2. Swan, st. H. Zuiderbaan, Sneek; 3. Jan van Gent, st. dr. J. W. v. d. Zijpp, Sneek. 16 vierkante meter, klasse B 1: 1. Porto Alegre, st. H. R. Schaap, Deersum; 2. Animae, st. IJ. S. Dijkstra, Leeuwarden. Olympiajollen: 1. Wildebras, st. D. Bakker, Sneek: Trewes, st. S. M. v. d. Meer, Leeuwarden; 3. Windekind 3, st. H. Evers, Heemstede; 4. Beroeboe 2, st. J. Bier, Aerdenhout. 16 vierkante meter, klasse: I. Ali, st. F. J. Jansma, Grouw; 2. Europa, st. T. Tammes, Groningen. 16 vierkante meter, klasse B 2: 1. Hobby, st. P. Gemser, Leeuwarden; 2. Valk, st. J. Muurling, Sneek. 16 vierkante meter, eenheidsklasse A: 1. Marie, Van de zijde van de Nederlandsche Athletiek- unie vernemen wij, dat de protesten, betreffende de finale 100 meter en de 4 x 100 meter estafette afge wezen zijn. Deze beslissing is na lang beraad genomen, ook dé film kon aan de daartoe bevoegde personen geen andere meehing geven. Nota blijft dus kampioen op de 100 meter en de A. V .1923 op de 4 x 100 meter. Golf Kennemer Golfclub. Op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort is Zondag de wedstrijd gespeeld om den wisselbeker uitgeloofd door den heer E. A. Veltman. Het was een J.8 holes handicap match gespeeld volgens het Staplefordsysteem. Het hoogste aantal punten behaalde E. Lefebvre (10) 36. Tweede werd Beels van Heemstede (13) met 34 punten. M. de Kadt (17) behaalde 32 punten. Dammen „Jozeph Blankenaar" kampioen van Nederland. Uit Zwolle: Door een gelijk spel tegen Het Noor den is de Amsterdamsche Damclub Jozeph Blan kenaar kampioen van Nederland geworden. De uitslag van den wedstrijd tegen Het Noorden was 10—10. Tournooi Haarl. Damclub nieuwe speelwijze. In het door de Haarlemsche Damclub georgani seerde tournooi volgens de nieuwe speelwijze (Hoogland's systeem) werd de eerste prijs in de derde klasse gewonnen door F. Akersloot te Aer denhout. Hieronder volgt de eindstand van deze klasse: No. 1 F. Akersloot 6 pnt.; 2 tot en met 4. P .van Dijk, H. L. Philippo eri J. J. Zalm elk 2 pnt. Korfbal Aiiimo-Ready. Secretaris: J. P. Kruger. Karei van Mander- straat 100. Wedstrijdsecretaris: J. van Andel, Allanstraat Gespeeld: Animo Ready comb.Nieuw Flora comb. 21. De wedstrijd Zwaluwen 2Animo Ready 2 werd uitgesteld. Te spelen: Donderdag 22 Augustus, Animo Ready 3Nieuw Flora 3 te 7.15 uur op eigen veld. Maandag 19 Augustus te 8 uur bestuursvergade ring bij J. Blauw, Karei van Manderstraat 92. Aangenomen als lid mej. L. Kuntze. „Oosterkwartier". Secretaris: A. Hoogveld, Nagtzaamplein 9. Wedstrijdsecretaris: T. Luikël Jr., Van Keulen straat 47. Gespeelde wedstrijden 12 Augustus: Finale lagere series: O. K. 5O. K. 6 82 13 Augustus adspiranten O. K. AMeerlebosch A Te spelen Dinsdag 20 Augustus te 7.30 uur: Oosterkwaï tier 2Sport Vereent. Zondag 25 Augustus op het E. D. O.-terrein voor wedstrijd OosterkwartierRest van Haarlem te 13.15 uur. Oosterkwartier 5 en Oosterkwartier 6 nemen deel aan de serie wedstrijden van Sport Vereent op Zon dag 25 Augustus. Vertrek van de Nagtzaambrug te 8.30 uur. Het programma luidt: 9.30 uur: Landlust 1Oosterkwartier 4. 10.05 uur: O. K. 5— O. B. Z. B. 11.50 uur: O. K. 4—Rohda A 12.25 uur: Rohda C—O. K. 5 15.20 uur: D. D. V. com.O. K. 5 15.55 uur: AdosO. K. 4 Trainen elke Woensdag en Donderdagavond te uur op het terrein aan de Zomervaart. Nieuw Flora. Secretaris: J. H. Seheffer, Dorreboomstraat 13. Gespeeld Dinsdag j.l. Nieuw Flora comb.Onder Ons 52. Donderdag: Animo ReadyNieuw Flora comb. 2—1. Zondag 25 Augustus serie wedstrijden van S. V. voor het 2e en 3e twaalftal, aanvang 9.30 uur, ter rein Santpoort. Voorgesteld als lid J. Steding, Gibraltarstraat 23. Haarlem. H. K. C. „Haarlem". Secretariaat: H. R. Arends, Nic. v. d. Laanstr. 36. Gespeeld op Woensdag 14 Augustus: Haarlem- comb.Meelebosch-comb. 14. Gespeeld op Vrijdag 16 Augustus: Watervliet comb.Haarlem comb. 36. Te spelen op Woensdag 21 Augustus: Haarlem- comb.Onder Ons-comb om 7 uur, terrein Noor der Sportpark. Te spelen op Vrijdag 23 Augustus: Haarlem-comb. -Meerlebosch-comb. te 7 uur, terrein Noorder Sportpark. Te spelen op Zondag 25 Augustus: Haarlem-comb. speelt op de series van S. V., terrein Santpoort, ver trek per fiets van het Noorder Sportpark te 8.45 u. Te spelen op Dinsdag 20 Augustus: Haarlem-adsp T. H. B.-adsp. te 7.15 uur in het Noorder Sportpark. Voorgesteld als lid: de heer S. Delden, Tramstraat 7, Zandvoort, door H. R. en J. Arends. Oefenen en trainen op de bekende tijden in het Noorder Sportpark. „SPORT VEREENT". Bloemendaal-Santpoort Secretariaat: Bloemendaalsche straatweg Sant poort (station). Zondag 25 Augustus hebben onze serie-wedstrij- den voor H. K. B.-twaalftallen plaats. Ingeschreven hebben 36 twaalftallen. De er-tree tot ons terrein is geheel vrij Fietsenstalling op dien dag bedraagt 10 cent. Voorgesteld door de adspirantencommissie: Willy Frederiks, Zinnêveltlaan 1 Santpoort (s.), Beppie Top.' Rijksweg 414 Santpoort (d.) Te spelen: Dinsdag 27 Augustus: S.V. 2O.K. 2 7.30 uur. Voor Zondag 1 September schreven op de series voor den Landelijken Bond 18 twaalftallen in, waarvan 2 eerste klassers, 8 tweede en 8 derde kïassers. Lawn tennis Jeugdtournooi op het Kennemer Lveeiim. Om den Van Lennepbeker en de Kea Bouman-vaas. Onder leiding van de heeren H. Schram de Jong en D. Nieman begonnen Maandag op de banen van het Kennemer Lyceum de jeugdwedstrijden om den van Lennep-beker en de Kea Bouman-vaas. Onder de aanwezigen waren ook de heeren G. J. Scheur leer en G. Leembruggen namens den N. L. T. B. De Haarlemsche deelnemers hadden weinig suc ces, daar zij allen in de eerste ronde geëlimineerd werden. De uitslagen van Maandag luiden: Van Lennep-beker. Eerste ronde: H. Went (Rotterdam)E. Elink Schurman (Den Haa) 64. 63; M. J. Lubbers (Amsterdam)J. Jongeneel (Utrecht) 64, 63 Tweede ronde: H. Wilton (Den Haag)H. W. G. Ras (Utrecht) 60, 61; R. Glückmann (Den Haag) H. Goetisch (Groningen) 97, 46, 64.; W. Akkersdijk (Utrecht)J. H. Kuiper (Haarlem) 62, 64; M. J. Lubbers (Amsterdam)B. van Vloten (Gelderland) 64, 62; H. Busselman (Noord-Holland)N. Keuls (Den Haag) 75, 75; L. van Meegeren (Den HaagW. Viëtor (Haarlem) 62, 60; W. van Swaag (Den Haag, W. Willemsen (Gelderland) 97, 62; H. Went (Rotterdam)R. Storm (Den Haag) 61, 1412. Derde ronde: H. Wilton (Den HaagWp .F mann (Den Haag) 75, 6—2; L. v. Meegp^ j Haag)W. van Swaag (Den Haag) 7 Busselman (Noord-Holland)- sterdam) 63, 06, 64 -M. J. Lubber; I Kea Bouman-vaas. Eerste ronde: mej. R. Wiersema (Groiv. mej. C. Stoop (Den Haag) 63, 75; m gens (Nooi-d-Holland)mej. I. Alofs jn.' 75, 46, 64; mej. E. Herklots (Den» mej. J. L. van Heemstra (Gelderland) 6-j-V mei. G. Nijhof (Gelderland)mej. lem) 2-6. 6—4, 6—4; mej. H. Djjckmei' Haag)mej. L. de Roos (Haarlem) 1—6 K Tweede ronde: mej. J. v. d. Wal (Amc^l mej. I. v. d. Horst (Utrecht) 6—3, 6-0 Herklots (Den Haag)—mej. J. Jurgens (Wn3 land) 21 retired; mej. N. Felix (Den G. Nijhof .(Gelderland) 7—5, 6—0; mei h- meester Den Haag)—mej. R. Wiersema' /nl gen) 6—4, 9—7. Halve eindstrijd: mej. N. Felix (Den Haa- E. Herklots (Den Haag) 6—2, 5—7, 6-4 „DE BALLENJAGERS" (2- I—„DE -5). METEU), De gedetailleerde uitslagen luiden: Damesenkel: mej. W. Fonteijnemej. 06, 46; mevr. R. Graafmevr. L. G( 36, 46. Damesdubbel: mej. M. Noordhoff en méi teijnemevr. L. Meeder en mej. W. Bais (Li Heerendubhel: J. F. Kramer en C. S q Ï-' hoffMaandag en H. G. Gerssen 6—4, 5 Heerenenkel: A. GraafMaandag F. Kramer—II. Surink 1—6, 5—7. H Gemengddubbel: mevr. R. Graaf en A r- mevr. L. Meeder en A. Meeder 3—6, 6—3 5. Hengii „MORGENROOD". De Haarlemsche Hengelaarsvereeniginj Zondag een onderlingen wedstrijd op bovJ sche witvisch in de Ringvaart. Held van dat C. Burggra^e. 1. H. v. Honschoten met den grootsten r- 5 stuks; 2. F. C. Burggraeve 9 st.; 3. H. v. d 4. G. Houtkamp; 5. E. Vooges; 6. G. Voogp' Rondema; 8. v. Oostrom; 9. A. Steffens; 10'. Doorn; 11. J. Meijer; 12. J. Steffens; 13. B. d R-' 14 J. Ket; 15. J. v. Dijk; 16. F. Lourenburr V, Werven; 18. C. J. Ket; 19. H. Vredenbuij' Cricl Haarlem TT-Haarlem III, Gewonen door Haarlem II met 85 runs.H» II scoorde 144 runs, waarvan H. Pescharl4,G: sel 28, J. de Boer 24, J. Elsinger 27, C. v.'u 22. Voor Haarlem III bowlden: B. Dik é—if Goossens 02, M. Buissing 136, C. Dekker' J. Bouwes 022. G. Janssen 117. Haarlem III bracht het tot 59; slechts C. met 15 en P. Goossens met 16 bereikten de c_: cijfers. Bowlingcijfers van Haarlem II: J. de BoerU R. Ton 521, G. Wessel 210, J. Elsinger 0-S C. V. H. 2—ROOD EN WIT 4. Rood en Wit 4 trok eerst naar de wicket: scoorde 136 runs voor het verlies van 8 wiek Berendsen 13. A. J. de Haan 17 en W. F. Kruiiii uitstekende 66 n.o. (1 maal 6, 7 maal 4). G, Langelaar 5 voor 43 en A. Eelman 2 voor 40, C. V. H. 2 faalde 'volkomen en zat voor 13 pc aan den kant. Het drama voltrok zich in Th J. Berendsen 1 voor 5 en H. Thon 6 voor 7, BLOEMENDAAL—C. V. H. 3 Bloemendaal scoorde 74 runs. J. Beijk IS, en W. M. Roozen 16. J. Beijke en L. van der bowlden resp. 5 voor 23 en 5 voor 25. C. V. H. 3 kwam tot 60 punten. Van der Pi Van Loenen 14 en F. Jacobs 11. Van der Pas I» uitstekend en veroverde 6 wickets voor 18 Jacobs 3 voor 50. ROOD EN WIT 3—HAARLEM 4. Rood en Wit 3 had niet veel moeite metdeo? lem aanval en scoorde 127 punten voor het van 8 wickets. Jhr. B. Th. Elias 29, Drs. WJ, 13, H. Kruseman 23 en J. R. Meeuwenoorc harde 24 (3 maal 6 en 1 maal 4). Hetem 2vee Wessel 1 voor 17. Van Balen Blanken 1 voo:;. W Onkenhout 4 voor 31. De Haarlem-batsrr.e: ren een willig slachtoffer voor Nijhuis en punten zat Haarlem aan'den kant. Wessel h'. Mijer 16. Nijhuis 6 voor 13. Meeuwenoord 1 v; en Joh. Faber 1 voor 5. UIT HET ARCHIEF VAN DEN H. C. E Nadat Drs. W. F. Bok drie runs gescoord hadj op Rood en Wit de vlag in tot, ten teekend-:; zijn 1000ste run voor Rood en Wit in denfK geslagen 'had. Zijn totaal is nu 1010 runs innings, waarvan 5 maal n.o. Gem. 8.42. In hel zoen 1937 sloeg Bok 123 runs bijeen in 11 ri Gem. 11.18. STAND TOT EN MET 17 AUGUSTUS Rood en Wit 3 11 10 a 1 20 Rood en Wit 4 10 7 1 2 15 R. C. H. 9 6 0 3 12 Bloemendaal 10 5 0 5 10 Haarlem 5 10 3 2 5 8 C. V. H. 3 11 3 1 7 1 C. V. H. 2 10 3 0 7 6 Haarlem 4 9 1 0 8 2 Op den toren van het prae" tigc stadhuis te Middelburg, dat thans hersteld wordt van de in de oorlogsdagen geleden schade. De wijzerplaat wordt onder handen genomen. .(Foto Pax Holland.), BUITEN DE COMPETITIE. Kam pong—Oehoe's. Het is Kampong gelukt, aan de Oehoe's hun' de nederlaag op dezen toer toe te brengen - wedstrijd met een spannend einde. De Oehoe's scoorden eerst 131 runs. Niet^ dan 6 batsmen wisten de dubbele cijfers te Het bowlen van Kampong liet wel iets te wö over, alleen A. Rutgers bowlde constant^ lh Voogd, die geopend had voor de Oehoe's a* 20 runs, waaronder een enorme zes aan leg: f P. Groeneveld 17: P. v. Tiggelen, die weer:- ken op dreef was 19, Drs. B. Kleefstra 20, H-Sï 14 en H. Peschar 12. Van 126 voor 7 werd out voor 131 bij de Oehoe's, daar de laatste j men niets maakten. Voor Kampong bowlden' van der Bijl 657, J. G. Peeterman 010, A- gers 2-21, G. Kramer 220 en J. G. dei 0—10. Kampong, hierna ingaande, bracht het Vellinga bleef langen tijd staan, zonder scoren. In het begin deden de batsmen niet veel of bowlen van v. d. Wal die vrij zuiver bowlde* wind in. Van der Bijl, als derde man inkort- begon met een ferme zes op Abendanon en sov nog snel eenige runs, toen hij door Van der W bowld werd voor 10. F. Verzijl en A. Rutgers dan door goed spel het totaal op te voeren- Rutgers, na 20 runs gescoord te hebben, op H wijze door J. Ruschen uitgevangen was, ware Peeterman met 13 en Verzij] met 36, die voor- zorgden. Voor de Oehoe's bowlden: O. Abendanon^; P. v. d. Wal 1—20, P. Groeneveld 1—26. H-B* 0—10, Drs. J. Voogd 4—27, P. v. Tiggelen H P. A. J. v. d. Bergh 10. v Van de vier door de Oehoe's gespeelde wet- d.en, - werden er dus twee gewonnen en twft1 loren.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2