Na de ontruiming De strijd in de Middellandsche Zee. PROGRAMMA DINSDAG 20 AUGUSTUS 1940 BOVEN HET KANAAL. Een Heinkcl-bommemverpcr gezien uit de cockpit van een machine van hetzelfde type tijdens een vlucht naar vijandelijk gebied. (Foto Weltbiid.) van Somaliland door de Britsche troepen. Duitsche pers aan het woord. H°t D.N.B. deelt mede: De Duitsche bladen publiceeren de groote Italiaansche overwinning in Oost-Afrika op hun frontpagina's. In verband met de poging van Churchill, de vlucht van de Engelschen uit So maliland als een ..succes" voor te stellen wijzen de bladen op Andalsnes, Namsos en Duinkerken, die eveneens volgens de Engelsche opvatting .successen" zijn geweest. Zij beteekenen, aldus de ..Berliner Börsenzeitung", dat Engeland van het continent wordt weggevaagd. Zij beteekenen dat de Britsche expeditiecorpsen, die eigenlijk Duitschland hadden moeten veroveren, in de pan zijn gehakt. Eeft chaos van uitrustingsstukken, transportmiddelen, wapens en wrakstukken van schepen kenmerkt thans nog de plaatsen van Britschen roem bij De Panne en Duinkerken. In Berbera heeft Engeland nog eens gebruik gemaakt van de mogelijkheden van een derge- lijken terugtocht om nederlagen in „overwinnin gen" te veranderen, alsmede zware nederlagen in successen. Italiaansch-Oost-Afrika is-thans na de verovering van Britsch-Somaliland eens en voor altijd van het gevaar van een Britsche in vasie bevrijd en territoriaal afgerond. Italiaansch-Oost Afrika is thans in het bezit van de geheele kust en geroepen de functies te vervullen, die het in het kader van het Italiaan sche imperium ten deel vallen. De zegevierende Italiaansch weermacht zal zich na haar groote successen bezig houden met militaire taken in Noord-Afrika, met de oplossing waarvan zij reeds begonnen is. Zij kan er zeker van zijn, dat haar unieke overwinningstocht niet alleen te beoor- deelen is naar de territoriale terreinwinst. De roem van haar wapens vervult de geheele Ara bische en Oostersche wereld, die haar gevech ten in ademlooze spanning heeft gezieh en nog zal zien, want ook deze wereld verzet zich tegen Engeland's overheersching en ziet in, dat ook het oosten voor het begin van een nieuwen tijd staat. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" schrijft: „De Italianen hebben Engeland een zwaren slag toegebracht. Thans is Italië nog dichter en be slissender gekomen tot aan het hart van de Brit sche steunpunten in Afrika. Het heeft door de kracht van zijn wapens en door de dapperheid van zijn soldaten, alsmede door de schitterende leiding van de strategische manoeuvres dit ge bied op de Engelsche macht veroverd. De politie ke beteekenis van deze verovering is veel grooter dan alleen een op zichzelf staand succes." Engeland ingelicht over de kleeding* der valschermjagers. Londen ontvangt een nota door Zwitsersche bemiddeling. Het D. N. B. meldt uit Berlijn: Op een des betreffende vraag werd van bevoegde zijde aan journalisten meegedeeld dat de rijksregeering door bemiddeling van Zwitserland een nota heeft gericht tot de Britsche regeering, waarin zij wijst op het uiterlijk van de Duitsche val schermtroepen (uniform, uitrusting enz.). Aan dit uiterlijk zijn de Duitsche valscherm troepen door iedereen als leden van de Duitsche weer macht te onderscheiden. In de mededeeling wordt verder o.a. gezegd: De kleeding van de inzittenden van Duitsche vliegtui gen en van de formaties valschermjagers bestaat, geheel volgens de regels van het volkenrecht, uit uniformen. Deze Duitsche „nationale uniform" is voor vliegers en valschermjagers dezelfde 'als die van alle soldaten van het Duitsche luchtwapen. Over deze algemeene uniform dragen de vliegers en valschermjagers een bijzondere vliegerskleedij. gelijk deze in de legers van alle modern uitgeruste staten wordt gedragen. Sedert 1936 is deze kleedij in Duitschland bij parades in het openbaar vertoond. Ook bij deze bijzondere kleedij bevinden zich op de linker mouw duidelijk zichtbaar de Duitsche mili taire distinctieven. Derhalve voldoet ook deze bij zondere kleedij aan de regels van het volkenrecht. De Duitsche rijksregeering moet er daarom nogmaals op wijzen dat zij onmiddellijk de scherpste represailles tegen Engelsche vliege-rs zal nemen, indien in gevangenschap geraakte Duitsche vliegers of valschermjagers niet vol gens de regels van het volkenrecht als krijgs gevangenen worden behandeld. Engelsche bommen op Zwitsersch gebied. BEEN. 19 Augustus. Naar de generale staf in verband met de nieuwe schending van het Zwit sersche luchtgebied in den nacht van 18 op 19 Augustus nader mededeelt, zijn tusschen Diessen- hofen en Schlatt (provincie Thurgau) op 19 Augustus des ochtends tusschen 00.24 en 01.00 uur bommen geworpen op de spoorlijn. De rails wer den onder het puin bedolven, doch niet bescha digd. Telefoon- en telegraaflijnen werden ver nield. Zonder twijfel zijn deze vliegtuigen, die deze bommen hebben uitgewoi-pen, Engelsche machi nes, die systematisch in de laatste nachten de zwitsersche neutraliteit hebben geschonden. (D.N.B.) De Engelsche luchtaanval op Brussel. Het D.N.B. deelt mede: De luchtaanval, dien de Engelschen in den nacht van 17 op 18 Augustus op de binnenstad van Brussel hebben ondernomen en waarvan een aantal burgers, onder wie vrou wen en kinderen, het slachtoffer is geworden, wordt door de Belgische pers met verontwaardi ging besproken. De „Nation Beige" noemt den aanval „een laaghartige misdaad der Engelschen, gepleegd op de Belgische hoofdstad", die uitdruk kelijk tot open stad verklaard is. Deze snoode daad bewijst opnieuw, dat Duitschland in zijn recht is, wanneer het eens en voor al een einde wil maken aan de Britsche barbaarschheid. De „Soir" spreekt van „een laffe en brutale boeven streek", die te gemeener is. daar zich in het een trum van de stad geen enkel gebouw van militaire beteekenis bevindt. Alle bladen schrijven, dat de Belgische politie en brandweer op voorbeeldige wijze zijn geholpen door Duitsche soldaten. Fransche torpedojager na explosie vergaan. Reuter deelt mede: Naar te Londen medege deeld wordt is de Fransche torpedojager „Maille Brèze" (2.441 ton) in de nabijheid van een West- Schotsche haven gezonken. Op het schip vond eerst een ontploffing plaats, waarna het volkomen in vlammen stond. Verscheidene matrozen, als mede redders, die het niet te blusschen vuur be streden, werden gedood. Ongeveer 60 anderen werden gewond. Het schip bevond zich ongeveer een mijl uit de kust toen de verschrikkelijke ont ploffing plaats vond. Alle dokters en verpleeg sters uit den omtrek werden gealarmeerd. De zie kenauto's brachten .de gewonden naar de zieken huizen 'en geestelijken dienden de' stervenden de laatste sacramenten toe. Na de groote ontplof fing werden nog verscheidene kleinere explosies gehoord. Nadat het vuur was uitgewoed zonk het schip, de voorsteven het eerst, in de diépte. De torpedojager, die in 1932 voltooid werd, was een schip van de „Aigle"-klasse. De snelheid bedroeg 36 knoopen en het aantal opvarenden 220. Italiaansche luchtmacht versus Engelsche vloot. Het D.N.B. meldt uit Rome: In de Middellandsche Zee hebben zich in de laatste dagen zoware luchtgevechten afgespeeld, waarover naar de oorlogscorrespondent van het D.N.B. voor het Middellandsche Zeegebied meldt thans nadere bijzonderheden bekend worden. Ita liaansche verkenningsvliegtuigen hadden in de ha ven van Alxandrië de aanwezigheid van een groot aantal Engelsche linieschepen, kruisers en torpe dobooten vastgesteld. Kort daarop deden verschei dene eskaders Italiaansche bommenwerpers, bege leid door talrijke jagers, een aanval op de haven en bestookten deze anderhalf uur lang ononderbroken met bommen van het zwaarste kaliber. De Engel sche Middellandsche Zee-vloot poogde aanvankelijk maar tevergeefs schuil te gaan achter een rook gordijn. Daarop stegen Engelsche jagers op en een hevige luchtstrijd ontspon zich. Tijdens het bombar deeren met explosieve .bommen konden de Italiaan sche vliegers de uitwerking hiervan reeds waar nemen. Hooge rookzuilen en branden werden op verschillende punten in het havengebied gezien en den volgenden dag werd vastgesteld dat een deel van de Engelsche Middellandsche Zee-vloot de haven van Alexandrië had verlaten. Er bestaat hier de indruk, dat de Engelschen hun Middellandsche Zee- vloot in het oostelijk bekken van de Middellandsche Zee hebben verdeeld over verschillende havens om de bedreiging door de onophoudelijke Italiaansche bomaanvallen te verminderen. Bij hun terugkeer van Alexandrië kregen de Ita liaansche verkenningsvliegtuigen een Engelsch es kader in het vizier, dat een sterkte had van vier kruisers, acht torpedojagers en een vliegtuigmoe derschip en dat koers zette naar het westen, kort daarop werd de aanwezigheid van het Engelsche eskader in de nabijheid van de Italiaansche haven Bardia aan de Noord-Afrikaansche kust vastgesteld. Het eskader opende het vuur op de haven en loste 300 schoten. Tegelijkertijd stegen van het vlieg tuigmoederschip Engelsche jagers op, die voort durend boven het eskader zwermden. Kort daarop kwamen, begeleid door jagers, verscheidene Ita liaansche eskaders boomenwerpers ter plaatse. Aan de Italiaansche vliegers gelukte het in korten tijd zeven Engelsche Gladiatorenvlïegtuigen neer te schieten. Twee andere vliegtuigen stortte brandend naar omlaag en kunnen als verloren beschouwd worden. De Italiaansche verliezen aan vliegtuigen bedroegen drie jagers. Onder den indruk van deze onophoudelijke bom bardementen hield het Engelsche eskader op met de beschieting van de haven van Bardia en ver dween. Ondanks de hevige beschieting, welke uren lang heeft geduurd, is de schade, welke in de haven van Bardia is aangericht, buitengewoon gering. De afleidingsmanoeuvre, welke het Engelsche opper bevel te Kairo als afweer tegen de dagelijks hevi ger Italiaansche luchtaanvallen heeft ondernomen, is geheel zonder resultaat gebleven. Het initiatief in de Middellandsche Zee ligt in handen van Italië. Duitsch legerbericht. Engelsche bladen dringen aan op snelle Amerikaansche hulp. Torpedojagers gevraagd. Het D.N.B. deelt mede: De Engelsche bladen dringen de laatste dagen bijzonder krachtig aan op snelle Amerikaansche hulp. De „News Chroni cle" wijst er op dat de hulpbronnen van het Brit sche rijk nog lang niet voldoende gemobiliseerd zijn. Daarom is Amerikaansche hulp op groote schaal een dringende noodzakelijkheid voor En geland. Het blad hoopt op „voortdurende uitbrei ding van deze hulp". In het bijzonder uit het den wensch dat de Vereenigde Staten eindelijk eenige torpedoboot jagers, die zij kunnen missen, aan Engeland zullen afstaan. Op bovenstaand kaartje is de begrenzing van het Duitsche blokkadegebied om Engeland aangegeven. DE BELEGERING VAN ENGELAND. Uit Rome meldt het D.N.B.: De belegering van Engeland, zooals de „Giornale d'Italia" de Duitsche tegenblokkade noemt, vormt, naar hetzelfde blad schrijft, een nieuw hoofdstuk in den oorlog tusschen Engeland en de asmogend- heden, waarbij Duitschland en Italië op alle gebie den het initiatief in handen hebben. Na de belege ring van Engeland uit de lucht is op 17 Augustus thans ook de belegering- ter zee begonnen. Enge land gelijkt thans op een belegerde stad, welker buitengrenzen niemand kan passeeren zonder zijn leven op het spel te zetten. De blokkade bereidt een nieuwe wereld voor, waarin een einde wordt gemaakt aan de tyrannie welke de Britsche pluto cratie een eeuw lang heeft uitgeoefend, opdat alle volken voordeel kunnen behalen uit de vrijheid der zeeën. Het D.N.B. verneemt uit Lissabon: In politieke kringen hier acht men de Duitsche verklaring over de algeheele blokkade van het grootste gewicht. In het bijzonder verlangt men dat de schepen, die tot dusverre nog naar Engeland voeren, onverwijld uit dit gevaarlijke gebied worden genomen. Deze schepen moeten dan voor de vaart op Zuid-Amerika en Afrika gebruikt worden. De meeste schepen hebben de vaart op Engeland reeds opgegeven. De operaties der Duitsche luchtmacht boven Zuid- en Midden-Engeland. BERLIJN, 19 Augustus (D.N.B.) Het Opperbevel van de Weermacht maakt be kend: „Het luchtwapen behaalde, zooals reeds ge deeltelijk in een speciaal bericht werd gemeld, op 18 Augustus nieuwe groote successen. Af- deelingen Duitscte vliegers vielen in Zuid- en Midden-Engeland voor den oorlog belangrijke doelwitten, zooals industrieele fabrieken, spoor wegen. luchtdoelbatterijen en voornamelijk vliegvelden rondom Londen en in de graafschap pen Kent en Hampshire met goed gevolg aan. Bij bomaanvallen op scheepsdoelen in het Kanaal gelukte het een koopvaardijschip van 4000 brt. tot zinken te brengen en een ander schip zwaar te be schadigen. Op verscheidene plaatsen ontwikkelen zich hevige luchtgevechten, in het verloop waarvan onze ge vechtsvliegtuigen en jagers den vijand zware ver liezen toebrachten. Het gevechtseskader „Horst Wessel", onder leiding van zijn commandant, luite nant-kolonel Huth, schoot alleen op dezen dag 51 vliegtuigen neer. -In den nacht van 18 op 19 Augustus bestookten gevechtsvliegtuigen groote op slagplaatsen voor brandstof ten Oosten van Londen, wapenfabrieken in Bournemouth en Weymouth, alsmede verscheidene vliegvelden in Zuid-Engeland en bij Liverpool met. bommen. Bij alle aangevallen doelen konden zware branden en ontploffingen worden waargenomen. In de havens werden ver scheidene schepen getroffen. Britsche vliegtuigen wierpen in den nacht van 18 op 19 Augustus in West- en Zuid-Duitsch- land bommen neer, zonder groote materieele schade aan te richten. De verliezen van den vijand bedroegen gisteren 147 vliegtuigen. Hiervan werden er 124 in lucht gevechten neergeschoten en 23 op den beganen grond vernield of door de luchtdoelartillerie om laaggeschoten. Bovendien werden 33 versperrings ballons vernietigd. 36 Duitsche vliegtuigen zijn niet teruggekeerd." FRONTBERICHT. Het frontbericht van het D.N.B. van Maandag luidt: „De aanvallen, welke de Duitsche luchtmacht Zondag heeft ondernomen, hebben talrijke vitale inrichtingen van de Britsche landsverdediging ge troffen. Ten Oosten van Londen zijn een groote petroleumomslagplaats, alsmede talrijke hangar vernietigd, terwijl verscheidene vleigtuigen op den beganen grond werden vernield. Voorts werden luchtaanvallen gedaan op de vliegvelden van Liverpool en van Pembroke in Wales, waar zware branden zijn waargenomen en waar met zekerheid kon worden vastgesteld dat treffers waren gemqakt. In het gebied van Kent zijn te Chatham, Newhavsn en Eastbourne bommen geworpen, waarvan de ont ploffingen duidelijk zijn waargenomen. Te Nor wich is de vliegtuigfabriek aldaar zwaar beschadigd Aan het Kanaal van Bristol zijn te Molhordhaven en Swansea, aan de Kanaalkust bij Bournemouth en Weymouth behalve schepen ook dokken havenwerken met succes aangevallen". Dr. Borms spreekt aan den IJser. Prof. Dr. Daels brandmerkt de voorgevallen ongerechtigdheden. BRUSSEL, 19 Augustus (D.N.B.) De 21ste bedevaart naar den User, de traditioneele tocht van het Vlaamsche volk naar het eeregedenkteeken in 'Dixmuiden, dat opgericht is ter nagedachtenis aan de strijders voor de Vlaamsche vrijheid voor de in den wereldoorlog gesneuvelde Vlamingen, stond geheel in het parool: „Concentratie en nieuwe orde". Dr. August Borms, de leider der Vlamingen, zeide in zijn toespraak: „Ik heb nu ten tweeden male voor Vlaanderen mogen lijden, samen met honderden volksgenooten, waaronder gewezen oud-strijders die jaren met. óiierbare doodën, in deze bloedige vlakten hebben gestaan: het Vlaamschhatende België heeft ons aan den eeuwen-ouden vijand van Vlaanderen overge leverd en nieuwe Vlaamsche slachtoffers zijn ge vallen onder Frarsche kogels. Onze schuld? Wij waren te Vlaamsch en ijverden te zeer voor het „nooit meer oorlog". Bij de van bloed drui^nde namen: Fresnes, Auvours, Orleans en al die folterplaatsen waar gij zooveel hebt geleden, komt nu de schrikwekkende reeks welke aanvangt met Abbeville, Le Vernet St. Cyprien en eindigt in de gruwelkampen, waar een misdadige regeering onze jonge knapen van 16 jaar heeft opgesloten. Dierbare dooden, de Vlaamschvijandige staat, die u eens zoo onbillijk heeft behandeld, uwe gra ven heeft geschonden, zijn soldeniers in 1930 hier tegen ons heeft losgelaten, de amnestie aan uw beste kameraden heeft geweigerd, snoerde met zijn nieuw verraad Vlaanderen tot een blok samen en bewees voor goed aan de Vlamingen dat hij hun vaderland niet kan zijn. Thans keeren de Vlamingen zich voor immer van het Zuiden af, naar het Noorden toe. Heel het volksnationale Vlaanderen smeekt God door uwe tusschenkomst, dierbare dooden, om zijre bescher ming en 'hoopt dat de zon die draagt aan de Ooster kim licht en leven brengt voor ons heele volk" Na dir. Borms sprak namens de Vlaamsche frontsol daten van 19141918 de voorzitter van den Vlaam- schen oudstrijdersbond, Germain Lefever, die het dictaat van Versailles en zijn gevolgen hekelde. De neutraliteit van België, zoo zeide hij, is opge offerd aan de omsingelingspolitiek van Frankrijk, waardoor België automatisch in den oorlog der anderen gesleurd werd. Men vertrouwde op bond genooten en werd bedrogen. Men verlangde hulp en wat heeft men gekrtegen: massa-arrestaties, ver jaging, plundering, bedrog, matelooze en ontzaglijke vernietiging. En toch kwamen de Vlaamsche oud strijders op voor dezelfde taken van 1918, n.l. voor een nieuwen vrede en voor den herbouw van Euro pa. Daarvoor zijn echter niet de machthebbers van gisteren, die verantwoordelijk zijn voor de eco nomische cultureele en sociale wanorde van gisteren en morgen. Tenslotte sprak de dichter Vercnoeke als ver tegenwoordiger van de jonge Vlaamsche frontgene ratie, die zeide, dat de jonge Vlaamsche generatie van soldaten in den dienst van een volksvijandigen staat heeft gestaan. Zij heeft, geleid door officieren die haar taal niet kenden, den staat moeten ver dedigen, die zij gehaat hebben. Ook professor dr. Daels brandmerkte in naam van het bedevaartcomité de ongerechtjgdheden, die na den oorlog zijn voorgekomen. De loyaliteit van de Vlamingen is beantwoord met zwarte lijsten en massa-arrestaties, teneinde den Franschen troepen het binnendringen in het land te vergemakkelijken. Met de dooden van Vlaanderen hoopt men, dat uit dezen oorlog een nieuwe sociale orde op Volkschen nationalen grondslag zal voortkomen. De plechtigheden werden gesloten met het ont hullen van een nieuw eerekruis voor de gevallenen van 1918 tot 1940. Engelsche duikboot over tijd. Naar Reuter meldt heeft de Britsche admiraliteit het volgende communiqué uitgegeven: Tot ons leedwezen moeten wij mededeelen dat de onderzeeboot „Orpheus" aanzienlijke vertraging heeft en waarschijnlijk als verloren moet worden beschouwd. De verwanten der ODvarenden zijn ver wittigd. Overzetten per zweef brug. Zware vrachtwagens en een groot aantal passagiers kunnen tegelijker tijd op deze wijze over de rivier worden gebracht. (Foto Weltbiid.) De oudergang vgn het Engelsche vliegluigmoederschii) „Glorious". 1204 opvarenden omgekomen. Het D.N.B. deelt mede: De Britsche Admirali teit heeft thans de verliezen bekend gemaakt ten gevolge van den ondergang van het vliegtuig moederschip „Glorious", dat in Juni voor de Noor- sche kust werd vernietigd. Bekend gemaakt is dat 1204 man zijn omgekomen, waaronder de com mandant, kapitein G. Doyly Hughes. Overstrooiningen in China. Honderdduizenden dakloozen. Het D. N. B. meldt uit Peking: De zware regenval van den laatsten tyd heeft in China opnieuw groote overstroomingen veroorzaakt. Uit Kaifeng wordt gemeld dat de dijken van de rivier Hoangho op tal van plaatsen bezweken zijn. Een reusachtig gebied is daardoor overstroomd, waarbij duizenden dorpen verwoest zijn. De geheele oogst van de geteisterde streken is aan de vernietiging prijsgegeven. Hon derdduizenden menschen verkeeren in levensgevaar. Een groote stroom vluchtelingen tracht zich elders in veiligheid te brengen. Men neemt aan, dat een groot aantal personen het slachtoffer van de over strooming zijn geworden. Men vreest bovendien, dat de vloed nog zal aanhouden en de ramp nog De oogen van de Duitsche weermacht. Duitsche Heinkel-vliegtuigen op verkenningstocht boven de Noordzee. (Foto Weltbiid.) WOENSDAG 21 AUGUSTUS. JAARSVELD 414.4 M. V.A.R.A.-uitzending. 8.00 Berichten A. N. P„ gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 VPRO: Morgenwij ding. 10.15 Pianovoordracht. 10.45 Declamatie. 11.00 Zang en orgel. 11.30 Declamatie. v 11.50 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.05 Es meralda en solisten. 12.45 Berichten ANP, gra mofoonmuziek. 1.15 VARA-orkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 VARA-orkest. 3.00 Zang en orgel. 3.30 Vóór de kinderen. 5.15 Berichten A.N.P., 5.30 Esmeralda. 6.15 Reportage, 6.35 Volks zang. 7.00 Vragen van den dag (A.N.P.) 7.15 Be richten. 7.20 Felicitaties. 7.30 Lezing. 7.50 Gra mofoonmuziek. 8.00 Berichten A.N.P., 8.15 Puzzle-uitzending. 8.30 VARA-orkest en so liste. 9.15 Radiotooneel. 9.40 VARA-orkest en soliste. 10.15 Berichten ANP en sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. AVRO-uitzcnding. 7.00 Berichten (Duitsch). 7,15 Berichten (En gelsch). 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten A. N. P., 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon muziek. 10.30 Ensemble Jonny Kroon (11.15— 11.30 Berichten 'Engelsch), 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Berichten A.N.P., gramofoon muziek. 1.00 Muziekkorps van het Duitsche Luchtwapen. 2.00 Berichten (Duitsch), 2.15 Con certgebouw-orkest, Toonkunstkoor en solisten. 3.15 Berichten (Engelsch). 3.30 AVRO-Amuse- menfcsorkest en gramofoonmuziek. 5.00 Berich ten (Duitsch). 5.15 Berichten A.N.P. 5.30 Om roeporkest. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 Onderwijsfonds Scheepvaart: Taalles en causerie „De vaarwegen in West-Europa". 7,00 Vragen van den dag (A.N.P.) 7.15 Altviool, plano en zang. 3.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Berichten (Engelsch). 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Be richten (Duitsch). 10.15 Berichten A.N.P.. 10.30- 10.45 Berichten (Engelsch) en sluiting. 11.15— 11.30, 0.15—0.30 en 1.15—1.30 Berichten (En-« gelsch).

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 3