Van Merkesteijn Queues. vR TJ D A r. 23 AUGUSTUS 1940 Voetbal pe nieuwe competitie-indeeling van de Westelijke clubs. Hoewel de besprekingen over de nieuwe compe- -jndeeling van den Nederlandschen Voetbalbond <j steeds gaande zijn, zoo deelde de secretaris van V. B. de heer A. J. Staal aan het A. N. P. de 'kunnen wij toch reeds overgaan tot de be- making van de indeeling van de Westelijke elftallen. Deze luidt als volgt: AFDEELING 1. Ie klasse: Hermes-D. V. S.; D. W. S.; Stormvogels; n F C.; Feijenoord; 't Gooi; K. F. C.; Sparta; A D O.; D. H- C. klasse a: A. F .C.: Alcmaria Victx-ix: Alkmaar- .Up Bovs; D. W. V.; H. R. C.; O. S. V.; West Fx-isia: W F C.; Zeeburgia: V. V. Z. •?e klasse b: E. D. O.; Hei-cules; H. F. C.; Hilver- ji. v. C.; De Kennemers; R. C. H.; De Spar taan'; Velox; Volendam. AFDEELING 2. Ie klasse: Ajax; Blauw Wit; C. V. V.; D. O. S.; H, B. S.; Haarlem; R. F. C.; V. U. C.; V. S. V.; Xerxes. 2e klasse a: B. M. T.: Emma; H. V. V.: Martinit, Quick (H.); Sliedrecht; Unitas; U. V. V.; Vios; Neptunus; Spartaan (Rotterdam). 2e klasse b: Excelsior; Fluks Gouda; De Hollan- diaan; O. D. S.; Overmaas; S. V. V.; U. V. S.; V. D.L.; Vriendenschaar; H. B. C. Stormvogels is dus bij de landskampioenen inge deeld en daar in deze af deeling ook D. W. S. en A D. O. zijn ingedeeld zal het den IJmuidenaren niet al te gemakkelijk woi-den gemaakt. Dat ze zich echter in deze afdeeling met glans zullen hand haven staat voor ons wel vast. Haarlem en V. S. V. staan voor een zware op gaaf. De strijd om de bovenste plaats zal hier wel weer hoofdzakelijk gaan tusschen Ajax en Blauw Wit. terwijl ook V. S. V. wel een geduchte tegen stander zal zijn. De tweede klasse B telt vele clubs uit Haarlem en omgeving. E. D. O., H. F. C., De Kennemers en R, C. H. zullen een harden strijd moeten voeren met Hilversum, Hercules en Velox, waarbij E. D. O. zeer goede papieren heeft. Zeer benieuwd is men naturlijk naar het debuut van Volendam, dat.met H. B. C. tot de sterkste Katholieke elftallen moet worden gerekend. H. B. C. zelf is tot veler teleurstelling niet in deze afdeeling opgenomen doch in die van de Tweede Klasse B der Tweede Afdeeling waarin zeer vele clubs uit Rotterdam en omgeving zijn ondergebracht. Waarom de Heemsteedsche club haar uitwedstrij den hoofdzakelijk in Zuid-Holland zal moeten spelen is ons niet recht duidelijk. Kennelijk heeft men de beide Katholieke clubs niet in één klasse willen plaatsen. Het had ons echter juister geleken indien men Volendam in de tweede klasse A der eerste afdeeling had geplaatst en H. B. C. in de andere tweede klasse van deze zelfde afdeeling. DE DERDE EN VIERDE KLASSERS. Hieronder volgt nog de competitie-indeeling der derde en vierde klassers uit Haarlem en omstre ken. Afdeeling I: 3e klasse B: Santpoort, Beverwijk, Bloem endaal, Kinheim, Ripperda, Schoten, Zandvoort, De Zee meeuwen, TYBB, Onze Gezellen, DEM, Wilskracht. 4e klasse H: WE, DSSH, BSM, Halfweg, Spaar- cevogels, Vliegende Vogels. DIO, EHS. WB, THB. 4e klasse B: Andijk, Bei-gen, CSV, Nieuwe Nie- dorp, Strandvogels, ADO," Sporters, St. George, Vitesse, Uitgeest. Haarlem in de finale om den Zilveren Molen. Gebrek aan strijdlust deed R.C.H. verliezen. De wedstrijd R.C.H.Haarlem gisteravond op het R.C.H.-terrein gespeeld om den Zilveren Molen van Groenend'aal tusschen twee nogal gehavende ploegen, bx-aoht een vei'diende overwinning voor Haarlem. Bij R.C.H., waarin het jeugdige element toch nogal sterk tegenwoordig is, was een volko men gebrek aan strijdlust waar te nemen, en dit gepaard aan een absoluut gemis aan behoorlijk tempo, telkens werd veel te lang gewacht met het afgeven van den bal. werd tenslotte oorzaak van de nederlaag. Was het spelgehalte bij Haarlem al niet veel beter, er werd in elk geval met grooter felheid en strijdlust gespeeld, waardoor die R.C.H.- verdediging voor een lastiger taak stond dan die van Haarlem, waal-in bovendien keeper Kluit een zekerder indruk maakte dan Van Vliet in het R. C.H.-doel, die in elk geval het eerste doelpunt op zijn geweten heeft en bovendien herhaaldelijk don indruk wekte groote last te hebben met den glad den bal. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op, ondanks het voordeel van den sterken wind aan R.C.H.- zijde. Door snelle aanvallen, meestal geleid door den linkervleugel, werd het Haarlem-doel enkele malen, belaagd, doch nadat eerst door een dubieuze beslissing van scheidsrechter Seubring R.C.H. aan een doelpunt ontkwam, werd Haarlem sterker. Veel moeilijks kreeg echter Van Vliet ook niiet te verwerken zoodat de rust met 00 inging. De tweede helft, toen Haarlem het windvoordeel had teekende de strijd zich meer en meer in Haar lem's voordieel af. Te zacht terugspelen van Kors gaf v. d. Hulst een kans die niet geaccepteex-d werd, doch even later schoot linksbuiten Bakker, hand, doch wel houdbaar nummer één in het R.C.H.-doel. Haarlem bleef sterker en uit een goed door Ko ning aangegeven bal scoorde v. d. Hulst toen num mer twee. (02). Dezen voorsprong liet Haax-lem zich niet meer ontnemen, temeer niet omdat de R.C.H.-voorwaax-t- sen hardnekkig voortgingen met pingelen. Volgende week Woensdagavond wordt de verlie- zerseindstrijd gespeeld tusschen H.F.C. en R.C.H.. Donderdagavond de finale om den Zilveren Molen tusschen Haarlem en E.D.O. Lawntennis Clubkampiocnschappen voor Haarlem. Aantrekkelijke wedstrijden op „Eindenhout". Zaterdag en Zondag a.s. worden op de banen Eindenhout" de jaarlijksche clubka mpioen- A~.appen voor Haarlem weer gespeeld. Deze wed- Wen leveren altijd een groot aantal fraaie par- jen op, daar de indeeling naar sterkte in twee -«"I vrijwel gelijkwaardige tegenstanders vo aar hi-engt. Bovendiien moeten de clubs °r een zeer groot team zorgen, te k? Wedstrijden zullen ongetwijfeld weer groo- v jHgstelling trekken, dank zij een goede faam omg£ Sai Spe^' een vlotte leiding en een prettige trokken zonder een run gescoord te hebben. Bij zonder fraai was de catch wahrmee A. Bouwes een einde aan de innings van Luyendijk maakte. Huinder en Offerman begonnen het bowlen aan te vallen, vooral eerstgenoemde speelde goed. Offer man werd 4 maal gemist en maakte 39 runs, Huinder ging l.b.w. op het bowlen van Dx-s. J. Voogd voor een harde 51 (6 x 4 en 2x6). Toer de tijd vex-streken was, had S.G.S. 110 runs ;ecoord voor het verlies van 7 wickets. Voor de Oehoe's bowlden: W. Peschar 323, O. Abewf'anon 246, P. Groeneveld 021 en Drs. J. Voogd 214. Een vernielingswerktuig onschadelijk gemaakt. Een daverende slag deed Woens dagavond Amsterdam opschrikken, toen de bom op het Paramariboplein, na er ruim een week gelegen te hebben, Qp deskundige wijze tot ontploffing werd gebracht. Tal van ruiten der omliggende huizen werden vernield. (Foto Pax Holland.) Zwemmen leerde moeilijk zwemmen. Ondanks diploma mocht hij niet in het diepe Thans tweevoudig kampioen. Het feit, dat de huidige tweevoudige zwem- kampioen Joop van Mex-kesteyn, lid van de Amsterdamsche Zwemclub „De Dolfijn" en leexTing van het Chr. Lyceum te Haarlem, dit seizoen weinig op nationale wedstrijden was uitgekomen, was voor velen aanleiding om in voox-beschouwingen over de zwemkampioen- schappen te Zaandam te voorspellen, dat hij noch op de 100 M. noch op de 400 M. en de 1500 M. een ernstig candidaat voor de eerste plaats zou zijn. Van Mex-kesteyn heeft weer eens ten overvloede aangetoond, hoe gevaarlijk voor spellingen over prestaties zijn en evenals in Doetinchem voor een verrassing gezorgd, door op twee Nedex-landsche zwemtitels beslag te leggen: op de 100 M. en 1500 M. borstcrawl. Wij hebben den jeugdigen kampioen naar aan leiding van zijn laatste successen op een regen- achtigen morgen te zijnen huize in O verveen opgezocht om het een en ander over zijn merk waardige sportcarrière te weten te komen, en wat na te kaarten over zijn zwemsuccessen, die hij deze sportsman ex-kent het ruiterlijk voor een groot gedeelte aan zijn energieken en volhardenden trainer Leo van der Brom te danken heeft. Merkwaardig genoeg was de stevig gebouwde zwemmer Van Merkesteyn van thans in zijn achtste levensjaar, toen hij zwemmen leerde, een tengere knaap, waarvan men allerxninst verwachtte, dat hij eens tweevoudig zwemkampioen van Nederland zou worden. Integendeel: het zag er naar uit, dat deze jongeman nimmer de zwemkunst goed zou machtig worden. In het bad in de Schinkel te Amstex'dam besteedde men alle mogelijke moeite aan zijn schoolslag, die zelfs, toen hij op zijn tiende jaar het diploma als geoefend zwemmer behaalde, zoo miserabel was, dat de badmeester hem ondanks zijn zwembrevet niet in het diepe dox-st te laten. Kort daarop verhuisde Joop naar Zandvoort en werd lid van de nog jonge zwemclub „Haarlem", waarvan Jan van Hemsbergen degene was, die hem de eerste geheimen van den crawlslag bij bracht. De jeugdige Van Mex-kesteyn had een zeker „gevoel" voor den crawlslag en kon aanstonds op een beenslag bogen, die hem bij wedstrijden in Augus tus van het jaar 1935 als derden px-ijs op de 50 M. vrijen slag de eerste medaille opleverde. Hët verblijf in de Spaamestad was hèlaas van kox-ten duur. Joop vei-huisde naar Amsterdam en werd daar lid van „Dolfijn", waar hij onder de hoede kwam van den trainer Leo van der Brom, die zijn crawlslag perfectionneerde en onder meer het verrassende resultaat bereikte, dat Van Merke steyn als veertienjarige met een tijd van 1 min. 6 sec. op de 100 M. borstcrawl het junïores-kampioen- schap van Amsterdam behaalde. De fraaie slag, de krach' exx het uithoudingsver mogen (toch heeft Joop zich nimmer tot het water- polospel aangetrokken gevoeld, omdat hij er zoo moe van wordt! van v. Mex-kesteyn leenden zich uit stekend voor den langeren afstand. Daar bovendien de concurrentie op de 100 M. voorloopig nog te groot was, besloot de trainer zijn discipel vooral te prepax-eeren voor de 400 M. Voor den strijd om de zwemtitels, die in 1938 te Haarlem werd gehouden, wei-d Van Merkesteyn intensief getraind en het resultaat was, dat hij op de 400 M. eervolle tweede werd achter Moolenaar in den voor een zestienjarige fraaien tijd van 5 min. 17.2 sec. Mogelijk zou Van Merkesteyn nog datzelfde jaar tot groote successen zijn gekomen, wanneer niet een verhuizing naar Ovex-veen en moeilijkheden op school de zwemtraining in den weg hadden gestaan. OOK ANDERE SPORTEN. Joop bleef echter lid van „Dolfijn" en waar de trainer Van der Brom nog steeds een veelbelovend zwemmer in hem zag, behoeft het niet te verwonde ren, dat de training werd voortgezet. Het ontbrak Van Mei-kesteyn echter aan de noodige hax-dheid en aan de voor wedstxhjden onmisbare „fighting spirit" Daarom ging van Merkesteyn zich op aanraden van zijn tx-ainer naast het zwemmen op andere sporten, in het bijzonder athletiek (kogelstooten) en tennis toeleggen. Zoo staalde hij zijn spieren en de kroon op dit trainingswerk was wel 't landskampioenschap, dat Van Merkesteyn tegen alle verwachting in te Doetinchem op de 100 M. box-stcx-awl behaalde. Men ziet het: een sportcarx-ière vól verrassende elementen. Ook dit jaar kwam Van Merkesteyn weinig op nationale wedstrijden uit. Wij zagen hem in dit seizoen vóór de kampioenschappen te Zaandam enkele malen bij wedstrijden in Stoop's Bad aan den start, konden zijn slag bewonderen en bouwden daarop onze verwachting, dat hij trots zijn geringe wedstrijdroutine tot bijzondere prestaties in staat was. De eerlijkheid gebiedt ons te zeggen, dat wij daarbij niet zoozeèr het oog hadden op zijn sprint over de 100 M. dan wel op de 400 M., vooral gezien het feit, dat hij bij zijn serieuze training voor Zaan dam over dezen afstand tijden maakte van zoo om en nabij 5 min. 10 sec. Van Merkesteyn zorgde echter voor de zoo- veelste maal voor een verrassing door op de 100 M. te zegevieren en „op zijn akkertje" den titel over de 1500 M. in de wacht te sleepen. „Het is gek", verklaarde Joop ons, „maar ik had er Zaterdag en Zondag j.L absoluut geen zin in. Dagen van te voren was ik al wat nex-veus en vooral tegen de 1500 M., waarvoor ik slechts éénmaal getraind heb een hekel als ik heb aan dat vervelende baantjestrekken zag ik op als tegen een berg. Ik dacht niet één kampioenschap te kunnen halen en ik had best drie titels kunnen veroveren, als ik op de 400 M. even goed van stapel was geloopen als tijdens de training en Ramack beter in de gaten had gehouden. Exxfhx besloot hij enthousiast mogelijk kan ik Zondag a.s. ook op dit num mer toonen, wat ik waard ben. Waterpolo Haarlem en D. W. R. in de finale van het H. P. C.-tournooi. Gebrek aan schotvaardigheid bij de H. P. C.-dames. Het watex-polotoux-nooi van HPC om het dames kampioenschap van Haax-lem, ondex-deel van de Heemsteedsche Zwem- en Polo-week, werd Don derdagavond ingezet met de wedstrijden der voor ronden. Nudat geloot was kwamen de HPC-diames tegen Haarlem uit, welke wedstrijd in een gelijk spel eindigde, dodh door het nemen van strafwor- pen in het voordeel van Haarlem wex-d beslist. Vex-volgens speelde VZV tegen DWR. Deze wed strijd werd met ruime cijfers door DWR gewonnen. In de finale welke a.s. Zondtag tijdens het groote zwemfeest zal worden gespeeld komen dus tegen elkaar de damesploegen van Haarlem en DWR. H.P.C. 1—HAARLEM 1 0—0. Beide ploegen waren geheel aan elkaar gewaagd terwijl geen speelster over voldoende schotvaar digheid beschikte om een doelpunt te maken. Al leen mej. Kraft van Haarlem maakte hiex-op een uitzondering. Zij werd evenwel goed bewaakt door mej. Kloots. Toen het einde kwam was de stand nog steeds dubbel blank en wercl besloten dat het nemen van strafworpen zou beslissen. Mej. Kraft van Haar lem benutte daax-op alle strafwox-pen. Plet eerste schot van HPC wex-d evenwel gestopt door mej Schulte zoodat Haarlem dezen wedstrijd won. V.Z.V. 1—D.W.R. 1 0—5 Deze wedstx-ijd was van een geheel ander ge halte. Hier kon men zien dat het spel op een veel hooger peil stond. Speciaal DWR verdient een pluim voor het fraaie spel door haar vertoond, Évenwei mag ook de rechtsbuiten van VZV wor den genoemd die enkele malen een snelle rush naar vox-en ondex-nam doch daarbij niet voldoenden steun van haar medespeelsters ondervond. Reeds dix-ect na het uitzwemmen verraste mej. G. Zieren de VZV-keepster met een keurig schot dat .in (het doel verdween. Even daarna was DWR opnieuw in den aanval en was het He/nny Zieren die op fi-aaie wijze met een diagonaal sefhot den voorsprong van haar vereeniging tot 20 verhoog de. Vlak voor de rust was het weer de beurt van mej. G. Zieren om te scoren. (03). Na de hervatting kwam VZV opzetten en zette enkele zeer goede aanvallen op. Mevr. Kerkhof en mej. G. Kuiper zagen evenwel steeds kans het le der weg te werken. De achterhoede van VZV die het minst sterke deel van de ploeg vox-mt moest vervolgens opnieuw wijken voor den DWR-aan- val en ihet einidé van deze ontmoeting kwam dan ook met een 50 overwinning van de DWR. Het IJ afdeelingskampioen. Donderdagavond speelden in het Bad Crailo te Hilversum de ploegen van het IJ uit Amsterdam en van U.Z.C. uit Utrecht een beslissingswedstrijd voor het kampioenschap van afdeeling b. In de noodcompetitie van den N.Z.B. De Amsterdammers wonnen den wedstrijd met 31 en behaalden hier mede het kampioenschap. Het IJ zal thans tegen H.Z. en P.C. uit Den Haag, kampioen van afdeeling A, spelen om het landskampioenschap. Cricket De Oehoe's en Still Going Strong, spelen onbeslist. Regen als spelbreker. De jaarlijksche wedstx-ijd van S.G.S. tegen de Oehoe's te Haarlem is deze keer in een draw ge ëindigd wegens gebrek aan tijd. Door den regen moest het spel herhaaldelijk worden onderbroken. S.G.S. was sterk opgekomen en had J. Offerman van Hermes, A. Luyendijk en C, Huinder van H. B.S. in dé gelederen. De Oehoes begonnen met batten. Al spoedig ging v. d. Wal, die met Drs. Kleefstx-a geopend had, l.b.w. op Sweys die vrij zuiver in de Dalen bowlde. Even later werd ook Gx-oeneveld door hem ge- bowled. Van Tiggelen en Drs. Kleefstx-a speelden daarna gelukkig en wisten den stand van 17 op 64 te brengen op welk totaal Drs. Kleefstra voor 34 gestumped werd. Op 83 viel ook het wicket van Van Tiggelen voor een kalme 25. J. Offerman. die in het begin geen succes had met bowlen, wist de laatste batsmen voor weinig runs op te ruimen. Slechts N.N. met 11 en G. Wessel. met 13 not out kwamen nog in de dubbele cijfers. De innings der Oehoe's werd gesloten op een totaal van 125 voor het verlies van 9 wickets. Voor S.G.S. bowlden: A. Sweys 216. J. Offer- man 529, C. Huinder 016, A. Luyendijk 012, R. G. Ingelse 225 en D. Kelder 015. S.G.S. startte slecht; de. eerste 3 batsmen ver Dammen D.O.S.—HET NOORDEN. De uitslag van een vriendsohappelijken massa kamp tusschen de damclub D.O.S. en de damclub „Het Noorden" is als volgt: D.O.S. „Het Noorden'' T. B. DinklaG. Harmsen 20 G. A. OttolïniA. F. Leuffen 20 H. J. Oudhof Jr.—L. Poots 2—0 J. Boex-koelH. Diensk-e 20 W. DijkhofA. Blom 20 W. de Goede—A. Bron 0—2 J. SpijkerG. v. >d. Meulen 02 G. HeekelaarW. Leuffen 1 H. J. Oudhof Sr.—W. Wesselius 1— A. M. JansenA. P. Wassenaar J. Zurel Jr.G. Lobbes 1 H. HermsenA. J. Molhoek 1I 15—9 Totaal Honkbal Haarlem gaal feestvieren. Ter viering van het kampioenschap. Ter viering van het behaalde kampioenschap der eerste klasse ox-ganiseert de Honkbalclub Haarlem voor leden en donateurs op Zondag 28 Augustus een feestavond in een der zalen van Brinkmann op de Groote Markt. Een der programmapunten is: Huldiging der spelers. HET PROGRAMMA. Op het programma van deze week komen o.m. de volgende wedstrijden voor: Eerste klasse. Vrijdag: V. V. G. A. I—Blauw Wit I Zaterdag: Ajax I—A. F. C. I te spelen op het ter rein van Blauw Wit. Zondag: E. D. O. I—H. H. C. I V. V. G. A. I—Haarlem I Promotie Eerste klasse. Zaterdag: Quick ID. O. S. I Tweede klasse. Zaterdag: Watex-graafsmeerH. C. K. I R. C. H. I—Ajax II Zondag: O. V. V. O.T. H. B. I te spelen op het texrein van T. H. B. Derde klasse. Zaterdag: E. D. O. Ill—R. C. H. III Zondag: CeleritasHaarlem III HerculesSchoten ni E. D. O. IV—R. C. H. II De twee negentallen der eerste klasse die veilig staan, Haarlem en E. D. O., zullen het ook Zondag wel tot een overwinning brengen. Daar zullen dan H. H. C. en V. V. G. A. het slachtoffer van zijn. De vraag is echter: wat zal de uitslag van V. V. G. A.Blauw Wit hedenavond en van AjaxA. F. C. op Zaterdagmiddag zijn? Logisch is dat zoowel E. D. O. als Haarlem aan H. H. C. en V. V. G. A. een nederlaag toebrengt. Het zal Haarlem misschien wat meer moeite kosten, nu Lammers wel weer op de plaat zal staan, maar De Mon zal er wel alles op zetten om de compe titie zonder nederlaag te eindigen. Dan blijven echter nog over V. V. G .A.Blauw Wit en Ajax A. F. C. Maar daar een voorspelling over te doen, is ons, gezien den loop der vox-ige wedstrijden, te gewaagd. Voor de promotie wordt gespeeld QuickD. O. S. Schoten komt deze week niet in het veld, maar is natuurlijk erg nieuwsgierig naar den uitslag. Aanvangstijden der in Haarlem te spelen wed- strijdexi zijn de volgende: E. D. O. IH. C. C. I 10 uur, O. V. V .O.T. H. B. I eveneens 10 uur, ter wijl R. C. H. IAjax II Zaterdagmiddag om half vier begint. Zeilen Onderlinge wedstrijden van de Haarlenisclie Zeil' -eniging. De Haarlemsehe Zeilvereeniging zal Zondag 25 'Aug. ondei-linge zeilwedstrijden houden. Er worden 2 korte-baan wedstrijden gezeild waax-van de le start in de BM, 16 M2. BM en ge mengde klasse plaats heeft te resp. 11 uur, 11.05 en 11.10 uur. Voor den 2en start zijn de tijden 2.30, 2.35 en 2.40 uur. Gezien het reeds binnengekomen aantal i-nschx-ij- vingen belooft het een mooie wedstrijd te worden. Succes voor Evers bij de Sneekweek. Tweede in de Olympische jollenklasse. De laatste dag van de Sneekweek slaagde aan zienlijk beter dan de hardzeildag, al dreven den ge- heelen dag dreigende regenwolken over zeilers en toeschouwers. Thans viel ook de beslissing voor den Sneekweek- wisselprijs. De groote zilveren waterpoort, welke dit jaar in de Olympiajollen klasse vex-zeild werd, is met 11 punten over alle wedsti'ijden gewonnen door den heer S. M. v. d. Meer te Leeuwarden, eigenaar van de olympiajol „Trewes". H. Evers uit Heemstede werd tweede. De voox-naamste uitslagen van Donderdag zijn als volgt: B. M. klasse: 1. Favoriet, st. J. Pasma (Sneek) Hoants. st. D, Leemburg (Leeuwarden); 3. Poask, st. J. Veldstra Jr. (Terhorne). Drakenklasse: 1. Vliegende Hollandex-, st. H. Warners (Amstex-dam); 2. Ran, st. Ph. Keegstra (Amstex-darh); 3. Darling 2, st. J. R. Blickmann (Amsterdam). Olympiajollen; 1. Wildebras, st. D. Bakker (Sneek); 2. Tx-ewes, st. S. M. v. d. Meer (Leeuwer den); 3. Arrow, st. B. J. Gros (Leeuwarden); 4. Windekind 3, st. H. Evers (Heemstede). 22 M2. klasse van den N. N. W. B.: 1. Swalker 5, st. B. v. d. Wei-f Sneek); 2. Marjan, st. J. Pen Jr (Lemmer). 12-vóetsjollen: 1. Ree, st. C. W. Schaap (Sneek) 2. Popeye, st. D. M. Schoen (Bloemendaal). CONSULATEN IN DE VROEGERE RANDSTATEN OPGEHEVEN. Het D.N.B. meldt uit Moskou: Naar verluidt zullen de consulaten der Ver- eenigde Staten in de vroegere randstaten voor 15 September worden opgeheven. Een der nieuwste huisvrouwtaken Is om in de queue te staan, Voor een keur van goede zaken, Die haar zeer ter hax-te gaan. Daar geeft zij dan haar biljetje En dan wordt haar, zoogezegd, Door den man aan het loketje Prompt in ruil de kaart gelegd. Uit die kaarten kan z' ervaren, Wat de toekomst brengen zal, En, men mag dat wel verklaren Het komt uit in dit geval. Maar een queue beteekent wachten En het gaat niet altijd snel Dus is het voor haar te achten Als een soox*t patience spel. Maar dan toch een soox-t patience, Met vertrouwen in 't besluit, Zonder vx-ees voor kwade kansen, Whnt ook dit komt zeker uit. Een der nieuwste huisvx-ouwpliehten Is om in de queue te staan En niet altijd is 't een'lichte, Die met vreugde wordt gedaan. Maar al trekt z' ervoor haar neus op, Of al vindt zij het affx-eus, Toch stelt zij zich in de queues op, Want zij heeft geen andre keus. P. GASUS. Opneming van fondsen in de dagelijksclie noteering. -De wnd. Secretaris-generaal, wnd. hoofd va'a het departement van Financiën, maakt bekend, dat hij heeft aangewezen ter opneming in de" da- gelijksche noteering in de prijscouranten der beux*zen met ingang van heden een groot aantal fondsen met 258 noteeringen. Van de Hypo theekbanken zijn o.m. aangewezen ter opneming in de noteering: 4 pet, serie A. C. Haarlemsehe Hyp. Bank, 3'/^ pet. idem serie B. en D. idem, 3l/2 pet. idem idem; 4 pet. serie N.V. Noord-Holl, Grondcrediet Hyp. Bank. 3V2 pet. serie A. B. idem, 31/: pet. serie MD. idem. Van de industrieele ondernemingen zijn het o.m.: gew. aandeelen Kon. Fabriek J. j. Beynes, aan-deelen Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrie ken; aandeelen Kon. Ned. Papierfabr.; aan deelen Gebr. Stork en Co., machinefabriek; aandeelen Unie van Ijsfabrieken aan deelen Vereen. Kon. Papierfabr. v. Gelder Zo nen. Marktberichten en besommingen. IJmuiden, 23 Augustus. Aangevoei'd door consignatiezendingen: Hai-ing 22.50—15. Wijting 2120. Koolvisch 21. Kabeljauw 4745. Makreel 22—18. Alles per 50 KG. Zoetwatervisch: Snoekbaax-s 0.54—0.52; baars 0.25—0.15; blei 0.22 per KG. V.S.V.-COMBINATIEN.A.S.B. Een V.S.V.-combinatie speelt a.s. Zondag 2 uur op het V.S.V.-terrein een wedstrijd tegen een elf tal van de N.A.S.B., ter kennismaking en voorbe reiding van de nieuwe competitie. V. V. B. speelt Zondag tegen V. V. E. „Beverwijk" is Zondag a.s. niet de eenige neu trale voetbalvereeniging, die tegen een IVGB club speelt, want ook de Hoogovenclub V.V.B. bindt Zondag den strijd aan tegen een Katholieke ver eeniging en wel V.V.E. uit Wijk aan Zee. De Wijk aan Zeeërs behooren tot een van de sterkste elf tallen vam de tweede klasse I.V.C.B.; zij behaalden reeds een keer het kampioenschap in deze afdee ling. De vierde klasser V.V.B. komt met het volgende sterke elftal uit: Doel: Versluis. Achter: Booy en Lantsink. Midden: Zantvliet, Oldenburg en Nooy. Vóór: Morlarxg, Valk, Bravenboer, Spruit en Pian-fcond. De wedstx-ijd begint te half drte. VISCHCLUB „DE IJZEREN VOORN". De Donderdagavond gehouden ledenvergadering van de vischclub „De IJzeren Voorn" heeft besloten, Zondagmorgen a.s. te 7 uur, een vischwedstrijd te houden op witvisch in de Staalhaven. Op Dinsdag 27 Augustus vindt de prijsuitreiking plaats in het Statenhuis aan de Zeestraat. In deze bijeenkomst zal tevens een specialist op visscherijgebied een causerie houden. PERSONALIA. Voor het diploma costumière slaagden te Haar lem de dames C. Sluiters en T. IJff, beiden al hier. DRIEHUIS "BRANDBLUSCHDEMONSTRATIE. De onlangs opgexdchte permanente vrijwilligers- brandweerploeg „Di'iehuis" zal a.s. Zaterdagmid dag 3 uur een brandbluschdemonstratie houden op een terrein aan de v. d. Vondellaan. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. VRIJDAG 23 AUGUSTUS. Thalia Theater: „Zoo'n brutale vlegel", 8.15 uur. Rex Theater: „Levensspiegel", 8.15 uur. Bioscoop De Pont: „Je hebt 't of je hebt 't niet", 8.15 uur. ZATERDAG 24 AUGUSTUS. Thalia Theater: „Zoo'n bi'utale vlegel", 8.15 uur. Rex Theater: „Levensspiegel", 8.15 uur. Bioscoop De Pont: „Je hebt 't of je hebt 't niet", 8.15 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK. VRIJDAG 23 AUGUSTUS. Luxor Theater, Breestx-aat: „Manege" en uitge bloeid bijpi'ogramma. 8.15 uur. ZATERDAG 24 AUGUSTUS. Luxor Theater, Breestx-aat: „Manege" en uitge- bi-eid bijprogramma, 8.15 uur. AGENDA TE HAARLBM. Heden: VRIJDAG 23 AUGUSTUS. Nederlandsche Circusrevue: Paviljoenslaan, 7.30 uur. Alle daten: Gebouw H.K.B., Tempeliersstraat, H.KD.-caba- ret, 8 uur. Frans Hals Museum: Kamermuziekmiddag 2.30 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsehe xrhilders 104 uur. ZATERDAG 24 AUGUSTUS. Nederlandsche Circusrevue: Paviljoenslaan 2 uur en 7.30 uur. Gem. Concertgebouw: Peter Pech en zijn vrooljjk® vrienden in «Wij zijn niét bang!", 7 uur.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 5