Awnds 's Jtoxqzns VELSEN Dansschool Gré Bothoven Inschrijving Radio-Centrale Radio-Centrale Heeft iemand? Radio-Centrale iViaakt U IJmuider Wasscherij WIST U? De handel op de bloemenveiling. Groote aanvoeren. De groote aanvoeren bloemen aan de veiling ,,'t Centrum" houden nog steeds aan. Vrijdag was de aanvoer zoo groot, dat de geheele zaal vol met bloemen lag, die geveild moesten worden. En on danks deze groote kwanta draait er zoo goed als niets door, en wat er naar de vuilnisbelt gaat is van slechte kwaliteit. Vooral de lelies van den kouden grond kwamen in groote partijen aan de markt. Aan den aanvoer van gladiolen schijnt geen einde te komen, want nog geregeld komt dit gewas in flinke kwanta aan de veiling. De prijzen bleven gezien het ruime aan bod goed. Van Cynia's en asters neemt de aanvoer toe, lei-wijl die van Amerikaansche anjers afneemt wat echter eenige stijging in prijs tot gevolg had. Aardige partijen troschrysanten werden aangeboden die voor goede prijzen van de hand gingen. De vuurpijlen verwisselden van eigenaar voor 18 tot 20 cent per bos. De diepspitregeling. Van de gelegenheid om een verzoek in te dienen om in aanmerking te komen voor de diepspitrege ling hebben een 15-tal tuinders gebruikt gemaakt. Dit aantal zal nog tot ongeveer 30 tuinders stijgen zoodra het land geheel leeg is. De te spitten opper vlakte bedraagt tot nog toe 6 a 7 H.A. maar als de tuinders er nog bij komen die er in het voorjaar aan deelnemen wordt de oppervlakte ongeveer 30 H.A. Maandag wordt er reeds begonnen met de werk zaamheden. Begin SEPTEMBER aanvang der nieuwe cursussen voor Beginners, Gevorderden, Gehuwden, R.-K. clubs, Trainingclubs. Snelle, eenvoudige methode. Gcdipl. lecraar en leerares v. d. Ned. Dansonderw. Bond. H. Burgerstraat 15 - Beverwijk (Adv. Ingez. Med.) Orgelconcert in dc Herv. Kerk. Vrijdag jl. gaf de organist der Nederl. Herv. de heer G. Moed, het tweede orgelconcert in den reeks „zomeravondorgelibespelingen" van dit sei zoen. Al was de zomer op dezen guren avonldi ver te zoeken toch was het kerkgebouw bevredigend bezet. Ook nu heeft de heer Moed zijn publiek door de tonen, die hij aan het Müller-orgel wist te ontlok ken, geboeid. Het instrument werd gebouwd door den vermaarden orgelbouwer Christiaan Müller, die ook de orgels" in d!e Haarlemsche Sint Bavo en in de Jaeobijrenkerk te Leeuwarden vervaardigde. Het orgel te Beverwijk werd in 1756 aan de ge meente ten geschenke gegeven door Vrouwe Anna Elizabeth Geelvinck. Op 6 Juli van dat jaar be speelde de organist van de Haarlemsche Sint Bavo het op proef. Dit was de veelgenoemde Henricus Radeker en na diens goedkeuring werd het instru ment aa'ruvaard door de opdrachtgeefsters. De zoon van Henricus Radeker, Joannes Radeker, werd de eerste organist der St. Agathakerk, zooals vroe ger de huidige Nederl. Hervormde Kerk heette. Het programma ving aan met een Ciaconna van Johann Pachelbel. Vergissen wij ons niet, dan was dit de leermeester van Handel. Van zijn tijdge-r nooten .(hij leefde van 16531706) benadert hij wel het meeste den grooten Joh. Seb. Bach als or gelcomponist. Door zijn veelvuldig wisselen van standplaats als organist leerde Pachelbel de stijlen van de Noord- en Zuid-Duitsche meesters kennen en wist deze in zijn eigen werken te versmelten. Met vlotte hand droeg de heer Moed dit werk voor. Het was vrij sterk op de forts-registers in gesteld en had wat meer nuanceering en afwisse ling wel kunnen hebben. Weloverwogen waren de daaropvolgende koraalvariaties J. P. Sweelinck's koraalvariaties over „Mein junges Leben hat ein End" sloot zich waardig bij het voorgaande werk aan. Sweelinck (15621621) een Renaissance-figuur is de eerste groote compo nist geweest van deze fantasieën op evangelisohe koralen. Het nummer bood gelegenheid voor kleurig re- gisterspel, maar hier zoowel als in het voorafge gane schommelden de tempi en deed het spel er onrustig door wouden. Sweelinck's variaties is een prachtig werk voor zulk een programma als dit was. Zoon van een Belg en een Duitscher, studeerde César Franok (1822—1890) aan het Conservatoire te Parijs. Het grootste deel zijner meesterwerken ontstond in de laatste 10 jaren van zijn leven. De heer Moed leidde zijn publiek via dezen interna tionalist naar de meer modernen. Hij vertolkte van „le père Franok", die zich een ware school van leerlingen-aanhangers heeft weten te scheppen, een prélude, fuga en variaties. Franok is een der grondleggers van het z,g. cyclische principe, het thematische verband tusschen de verschillende deelen en de organist liet dit in zijn allesbehalve foutlooze spel even uitkomen. Behalve Franck hoorden we het sublieme Adagio uit Mendelssohn's Eerste Orgelsonate, in een ver tolking en een registerspel, dat ons in verrukking bracht voor dit prachtige instrument, waar men niet zuinig genoeg op kan zijn. Max Reger (1873—1916), een der vroeg-moder- nen, schreef een zeer interessante Introduction und Passacaglia, die evenals vele zijner werken niet vrij van Bach-invloeden is. Reger's beste compo sities zijn die voor orgel, waarbij deze grillig-com- poneerende musicus zich van zijn meest talentvolle zijde laat kennen. Tot onze spijt hebben wij de uit voering van dit werk niet meer kunnen bijwonen. De heer Moed kan wederom de voldoening sma ken vele muziekliefhebbers om zich heen verga derd te hebben in de heerlijk-rustige sfeer van deze statige, oude kerk, die dateerend uit de 13de eeuw, reeds vele stormen die de wereld geteisterd hebben, over zich heen heeft hooren gaan. Ook dien van dezen avond. W. Als er zieken zijn. Zondagsdienst doktoren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door dr. Th. J. J. Duterloo, Zee straat 29, telef. 3838. In de week van 25 Augustus tot 1 September is de Apotheek Seppr Zeestraat 27, telef. 3820. belast met de waarneming van den Zondags- en nachtdienst. De dienst gaat Zaterdagavond 8 uur in. Of het buiten warm of koud is, Of men jong of grijs of oud is. Of men 'n winkel of een zaak heeft, Of uitsluitend voor vermaak leeft, Of men gehuwd of vrijgezel is, Eén ding wat altijd in tel is. Dat was en is en blijft steeds zoo, Dat is CENTRALE RADIO. RADIO-CENTRALE BEVERWIJK TELEFOON 3421. RADIO-CENTRALE VELSEN-N. TELEFOON 3959. (Adv. Ingez. Med.) De nieuwe lagere Tuinbouwschool. Iets over het onderwijs. Men schrijft ons: Nu binnenkort te Beverwijk een R.K. Lagere Tuinbouwschool zal worden geopend, achten wij het belangrijk de tuinbouwende bevolking van Kennemerland op de hoogte te brengen van voor deze streek nieuwen, dus onbekenden vorm van tuinbouwonderwijs. Het in ons land gegeven tuinbouwonderwijs ge schiedt in den vorm van: Hooger-, het middel baar- en het lager tuinbouwonderwijs, dat wordt gegeven aan de algemeene tuinbouwcursussen, de tuinbouwcursussen voor volwassenen en de lagere tuinbouwscholen. Het staat vast, dat de practische tuinbouw over wegend haar belangstelling getoond heeft voor den vorm van het lager tuinbouwonderwijs. Daar om lijkt het ons niet overbodig, een nadere uit eenzetting te geven van het lager tuinbouw onderwijs aan de lagere tuinbouwscholen, te meer daar binnen afzienbaren tijd een R.K. Lagere Tuinbouwschool te Beverwijk zal worden ge opend, welke een zoogenaamde Streekschool be doeld te zijn, waartoe ook leerlingen van andere gezindten volgens Rijksvoorschrift moeten worden toegelaten. Deze scholen gaan uit van land- of tuinbouworganisaties, speciaal daarvoor opgerich te vereenigingen en bij uizondering van gemeen ten en worden door het Rijk gesubsidieerd. Het onderwijs wordt overdag gegeven door een leerkracht, die hierin de hoofdwerkzaamheden vindt en in lokaliteiten, welke alleen voor dit on derwijs zijn bestemd. Tot de stichting van lagere land- en tuinbouw scholen is overgegaan in 1921. In ons land telt men 75 lagere landbouwscholen en 14 lagere tuin bouwscholen. Hieruit blijkt, dat de lagere land en tuinbouwscholen van recenten datum zijn. De stoot tot dezen-vorm van onderwijs werd gege ven door wijlen. Dr. K. H. M. van der Zande, in specteur van den Landbouw en het Landbouw onderwijs. Tot voor kort werden jaarlijks voor 10 lagere land- en/of tuinbouwscholen gelden aan gevraagd op de begrooting van Landbouw. Het onderwijs omvat: voortgezet algemeen vormend onderwijs, voorbereidend tuinbouwon derwijs, het eigenlijke vakonderwijs. De cursus loopt over vier leerjaren. In het eerste jaar wordt gedurende 40 weken op 2 dagen per week onder wijs gegeven, in het tweede leerjaar, gedurende 40 weken op 1 dag per week, in het derde en vier de leerjaar* 30 weken op 1 dag per week. lederen dag wordt 5 uur les gegeven. In het derde en vierde leerjaar kan het aantal uren nog iets worden uitgebreid. In de algemeene regelen voor de lagere land en tuinbouwscholen vindt men onder artikel 4: Indien een lagere tuinbouwschool is gevestigd in een streek, waar meer dan één tak van tuinbouw wordt uitgeoefend, kan de duur van het onder wijs in de derde en vierde klasse worden uitge breid tot 200 uren. Daar in Kennemerland groen teteelt, bloembollenteelt en bloemisterij worden uitgeoefend, kunnen we aannemen dat zal wor den les gegeven in het eerste leerjaar 80 dagen per jaar. het tweede leerjaar 40 dagen, derde leerjaar 40 dagen en in het vierde leerjaar ook 40 dagen per jaar. Aan hen, die de lessen van een lagere tuin bouwschool willen volgen, worden de volgende eischen van toelating gesteld: Zij, die tot de eerste klasse der school wenschen te worden toegelaten, moeten de gewone lagere school (7 klassen) vol ledig hebben doorloopen (het dubbel volgen van de zevende klas is dus uitgesloten). Zij, die tot een hoogere klasse wenschen te worden toege laten, moeten daartoe een toelatingsexamen af leggen. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den heer B. Machielse, leeraar R.K. Tuinbouwwinter- school, Kees Delfsweg 48 te Beverwijk. tot half twaalf schitterende gramofoon- muziek uit eigen studio van de Geeft U heden op als abonné. ROMERKERKWEG 87, BEVERWIJK. WIJKERSTRAATWEG 45, VELSEN-NRD. (Adv. Ingez. Med.) Het nieuwe bureau van de Rijkspolitie. Dezer dagen is zonder eenige plechtigheid het nieuwe bureau van de Rijkspolitie aan het Meeren- steynplein in gebruik genomen. Het bureau is vlak naast het belastingkantoor gevestigd en heeft den zelfden ingang aan het plein. Slechts enkele birgades o.a. Kampen, beschikken ook over een eigen bureau. De brigade-commandant, majoor Zeldenthuis, heeft de beschikking over een eigen ruime werk kamer, waar ook de verhooren afgenomen kunnen worden. Achter deze kamer bevindt zich de „wacht" voor de rijksveldwachters, die eveneens niet over gebrek aan ruimte hebb ente klagen. Het geheele kantoor heeft centrale verwarming. In de gang bevinden zich de cellen, twee in totaal, die met ijzeren deuren zijn afgesloten. Ont snappen uit deze cellen leek ons onmogelijk. Achter het bureau ligt nog een klein erf, dat als luchtplaats moet dienen. Ook hier is ontsnappen tijdens het luchten onmogelijk, omdat de plaats overdekt is met tralies. De rijkspolitie in onze gemeente heeft thans een goed bureau, waaraan al lang behoefte bestond. Het corps, dat zooals onze lezers weten met drie tijdelijk aangestelde rijksveldwachters versterkt is, heeft thans ook de beschikking over een nieuw zwaar motorrijwiel. last van verstopping, slechte spijsvertering, overmatige vet- vorming of de schadelijke gevol gen er van: aambeien, onzuiver bloed en vale onreine huid, dan zuivere men bloed en inge wanden met Dr. Schieffer's Stofwisselingszout De betrouwbare en aangename werking hiervan is een weldaad voor het geheele organisme. Flacon f 1,05. Dubbele flacon fl.TS bij apothekers en vakdrogleten. (Adv. Ingez. Med.) De nieuwe competitie-indeeling. Over het algemeen tevreden. Nu de nieuwe indeeling van de competitie bekend is gemaakt, hebben-wij aan de bestuursleden van de verschillende vereenigingen te Beverwijk hun meening hier over gevraagd. Uit hun antwoorden hebben wij de conclusie kunnen trekken, dat zij over het algemeen ingenomen waren met de in deeling. Alleen voor A.D.O. uit Heemskerk was het een onaangename verrassing, dat zij niet ingedeeld was in de afdeeling van V.V.B. en V.V.E. DE KENNEMERS. De eerste, wiens meening wij vroegen, was de heer H. Jansen, secretaris van De Kennemers. Hij mei-kte op, dat als het een normale competitie wordt, Kennemers 'met de indeeling tevreden kan zijn. Maar als het evenals het vorige seizoen een noodcompetitie wordt, is zij bezwaarlijk, omdat dan ook bij thuiswedstrijden de belangstelling klein blijft. Als de verre reizen zooveel mogelijk op een normale manier gebeuren, is dat geen bezwaar. Bo vendien zijn Amersfoort, Utrecht en Hilvei'sum vrij gemakkelijk te bereiken. Uit ons gesprek bleek ook, dat Volendam niet bij Kennemers ingedeeld is, maar V.V.Z. uit Zaandam, zoodat een lastige uit reis al komt te vervallen. „Het is een heel mooie afdeeling met verscheidene nieuwe vereenigingen, die we nog niet voor de competitie hebben ont moet". Met de Haarlemsche tweede klassers zijn we ook weer blij, omdat dit altijd heel mooie en spannende ontmoetingen waren. BEVERWIJK. De voorzitter ,van Beverwijk vond de indeeling niet slecht. Met de moeilijkheden van het vervoer is goed rekening gehouden, want de afstanden zijn tot een minimum beperkt. „Voor twee uitwedstrij den hebben wij zelfs heelemaal geen kosten en dan nog zes clubs nabij Haarlem. Alleen twee maal naar Zandvoort en één maal naar Amsterdam. Maar dit is weer van latere zorg. Met vijf Katholieke clubs kunnen we dan ook meteen de krachten meten". Ook de heer Grapendaal uitte zijn voldoe ning over de „nieuwe gezichten" in deze afdeeling. „Ik hoop echter dat het met indeelen van het wed- strïjdprogramma rekening gehouden wordt met de belangen van de clubs. Voor Beverwijk zal dat wel moeilijk zijn, omdat nu vier clubs in den N.V.B. spelen. Over het algemeen zeggen ze, dat de Katho lieke clubs sterk zijn en nu is er een mooie kans om dat te toonen. D.E.M. en Santpoort zijn altijd de favorieten geweest. Neen, wij mogen zeker niet mopperen", besloot de voorzitter van Beverwijk. D.E.M. De secretaris van D.E.M., de heer De Goede, vond het ook een aardige indeeling. „Daar kunnen we niets op tegen hebben: het is ook weer eens wat anders. Ik geloof wel dat ons elftal, dat ook in het vórige seizoen uitstekend heeft voldaan, ons in dit nieuwe milieu niet zal teleurstellen". A.D.O. De secretaris van den Heemskerkschen vierde klasser A.D.O., de heer Beentjes, was volkomen verrast met de indeeling van zijn vereenïging. „In de eerste plaats is het reizen een groot bezwaar naar al de gehuchten in den Noord. Hoe we er moeten komen is me nog een raadsel. Al die reizen kost ons veel geld. Naar C.S.V. en Vitesse is geen be zwaar, maar hoe het moet -naar Spidijk, weet ik niet. Wij hadden verwacht, dat we ingedeeld zou den worden bij V.V.E., V.V.B., Ripperda en de andere Haarlemsche vierde Jdassers, maar deze in deeling is een tegenvaller. In den I.V.C.B. werd altijd zooveel mogelijk getracht clubs, die op zand- terreinen spelen, tegen vereenigingen te laten spe len, die ook over deze terreinen beschikten. En nu spelen we voor het grootste gedeelte op klei grond. Wij zullen alsnog probeeren, uit deze af deeling te komen en trachten A.D.O. in de afdeeling van V.V.E. en V.V.B. te krijgen". CASTRICUM VEILING. Ten overstaan van notarisBremmers te Bever wijk, werd in Café Dam een veiling gehouden van een perceel grond gelegen aan de Oosterzijde. Het perceel was groot 42.50 are, werd opgeboden tot 2500 en op 300 afgemijnd door Lammerse te Bennebroek. GEVONDEN VOORWERPEN. De volgende voorwerpen werden in .de afgeloo- pen week als verloren en gevonden aangegeven: Gevonden, rugzak, Fontijn, Pr. Bernhard- straat 11; rozenkrans, politie; ceintuur. P. Deen. Schoolstraat 20; flem, politie; fototoestel met foudraal, G, ZonneveJd, Zeeweg; hondenriem. politie;- regenkapje. Van Luvenen, Kramersweg; handschoen, A. Heeremans,1 Beverwijkerstraat weg; Verrekijker, N. van Nieuwwegen, 2e Zuidpolderstraat 35, Haarlem; damesportemon- naie, A Sikkens Geelvinckstraat 12; ceintuur. Vos. Mient 54., portefeuille, politiepost Bakkum. Verloren: damesjasje, v. Raalte Kleverlaan 134 Haarlem; vulpen, schoentje, J. Nijssen, Schulp- stet 31; bandhanddoek, R. Stet, Bakkummer- straat 66; portemonnaie," 'telefonisch melden op 493, Castricum: portemonnaie, H. Luckerhof, Witzstraat 125. Amsterdam; dames armband, B. Cat, Amstellaan 47, Amsterdam; linnen re genjas. L. Hager, Oud-Landbouwschool, Scha- gsn; Fototoestel, Cambrechts, Postjeskade 81, Amsterdam; bril, B. Budding, Veeringstraat 57. Zaandam; schakelarmband, Cools, Dopsstraat; broche, G. Metselaar, Bakkummerstraat 59; manteltje, Zr. Horeman, Duin en Bosch 52; kin derschoen, Beverwijkerstraatweg 13; schakel armband, B. v.d Himst, Oude Schulpweg 1, ver rekijker,, A. Cohen, Camperstraat 40, Amster dam, belastmgmerk, J. Kersleven, Kamp Me- desteyn, Egmond-, vest, N. Baaltens. Kleverlaan 134, Haarlem; vest, v. Walen, mevr. Beerepoot, v. d. Meyleweg, gouden dameshorloge, 2e Hugo de Grootstraat 64, Amsterdam. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Elisabeth Gertruda Maria, dochter van W. Briefjes en E. A. Hoebe, Ruiterweg 47; Pieter Maria, zoon van C. Portegies en A. J. Klaver, Over toom 10; Pancratiüs Jacobus, zoon van G. Groen tjes en E. Koi-sman, Brakerswcg 62; Geertruida Margaretha, dochter van J. Hoebe en A. M. van Wonderen, Mient 85; Margaretha, dochter van W. Kramer en M. M. H. Wesselingh, Limmerweg 9; Irene Johanna, dochter van G. H. Foks en C. J. Freitag, Brakenburgstraat 43. Overleden: Aaltje Borchert, 58 j., wonende te Am sterdam; Maria Wilhelmina Beeloo, 56 j., wonende te Enkhuizen; Bernarwp Petrus van 't Hoff, 61 j., wonende te Amsterdam; Jannetje Poelijoe, 81 j„ wonende te Amsterdam. Ingekomen: J. R. Robert en gezin, van Amsterdam, Beverwij kerstraatweg 62. M. M. Schole, van Haren (Gr.), Duinenbosch 3. Wed. A. C. JacobsHeyen, van Amsterdam, Nuh. van der Veenstraat 4. J. Jacobs en gezin, van Den Helder, Kon. Wilhel- minalaan 34. Vertrokken: P. Out-Stuifbergen, naar Amsterdam, Molukken- straat 121 III. C. J. Kramer, naar Wijdewormer (N.-H.), Zui- derweg 42. A. Bakerk, naar Maarssen (U.), Rijksstraat- weg 134. J. Vein der Torren en echtgen., naar Hilversum, Gijsbr. v. Amstelstraat 348. R.K. V.V. A.D.O. Het programma voor Zondag luidt: A.D.OBeverwijk 2.30 uur. I.E.V. 3—A.D.O. 5, 2.30 uur. Limmen aA.D.O. e, 1 uur. Vitesse bA.D.O. b, 2.30 uur. Vitesse cA.D.O. c, 1 uur. In dit eerste treffen in dit rayon tusschen neu traal en katholiek voetbal komt A.D.O. met de volgende ploeg uit: Kloes, Duin, M. Beentjes. Rozing Jr., Rozing Sr., Groot, Burger, Koopman, Voormeer, Jac. Beentjes, Meijer. PERSONALIA. Te den Haag slaagde de heer L. J. Henneman voor het diploma vakbekwaamheid afdeeling melkhandel. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Adriana Hendrika, d. v. Matth. van der Kolk en A. Sinnige. Overleden: Geene. Ondertrouwd: Jn. Bennink en A. J. Lohman. beiden alhier. Th. Meijer, te Castricum en M. P. Verdonk, alhier. Gehuwd: Jos.'A. van Schinkel, 27 jr., te Velsen en Ann. W. Schuijt, 19 jr., alhier. Corn. Adrichem, 25 jr.. alhier en M. C. van der Steen. 23 jr., te Limmen. bij Uw ontbijt om half acht reeds muziek van de Sluit U heden nog aan. x ROMERKERKWEG 87, BEVERWIJK. WIJKERSTRAATWEG 45, VELSEN-NRD. (Adv. Ingez. Med.) MONDORGELCLUB I. V. H. WERD DOOR EEN MAECENAS BEDACHT. Reeds eerder was de Mondoi-gelclub van de Speel- tuinvei-eeniging „In Veilige Haven" door haar zustervereeniging „Kindervreugd" in staat gesteld; een aantal mondorgels aan te schaffen. Er kwam hxei-van een berichtje in ons blad, dat door een kindervriend, die tevens een Maecenas bleek te zijn, gelezen werd. Want deze „iemand die onbekend wenscht te blijven", voelde zooveel sympathie voor de jeugdige mondorgel-kunstenaars, dat hij een bedrag van f 10 schonk, om er nog een aantal nieu we instrumenten voor te koopen. Op het eerste concert zal men deze instrumenten kunnen be wonderen. EXAMENNIEUWS. Van de leerlingen der Groen van Prinsterer- school slaagden voor het Mulo-diploma A: G. Bijkei-, A. de Groot, J. J. de Nieuwenboer, A. Plug, J. H. Porck, E. Rat, L. C. Roosjeh, C. H. Sieben; voor het aanvullingsdiploma B: R. Keegstra, H. Rolffs of Roelofs, H. F. Schachtsschabel, C. Steenhoek, J. v. d. Zwan en voor diploma B: A. Spaans en J. L. Zwiep. Alle candidaten slaagden, de laatste twee voor diploma B na een Mulo-cursus van di-ie jaar en vier maanden. Drie candidaten: R. Keegstra, H. Rolffs of Roelofs en C. Steenhoek behaalden tevens het praktijk diploma voor Engelsche Handelscorrespondentie. INTREDE VAN DEN HEER C. P. VAN ANDEL. De heer C. P. van Andel, Ned. Hen-ormd hulp prediker alhier, hoopt Zondag 8 September a.s. zijn intrede te doen in de kerk te St.-Nicolaas- ga. Er is gelegenheid per taxi naar St-.-Nicolaas- ga te reizen om de intrede bij te wonen. Men kan zich hiervoor opgeven bij den heer A. Bos man, Acaciastraat 34, IJmuiden-Oost. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zón-dagdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de IJmuider Apotheek op het Koningsplein. Deze apotheek is tevens aan gewezen voor den nachtdienst in de komende week. OPRICHTING VAN EEN ZANGVEREENIGING. In het Bondsgebouw van de afd. IJmuiden van het Oud-Katholiek Verbond van Vakvereenigingen vond een bijeenkomst plaats van leden dezer orga nisatie, teneinde de mogelijkheid te bespreken van de oprichting eener zangvereeniging, waartoe het hoofdbestuur dezer organisatie bij voldoende be langstelling wilde overgaan. De heer A. J. van Kleef, secretaris-penning meester van het Verbond, zei bij de opening, dat reeds vóór ongeveer 4 jaren bij het hoofdbestuur het plan was ontstaan, voor de leden der organi satie een zangvereeniging te doen oprichten. Toen bestond te IJmuiden reeds sedert eenige jaren de Oud-Kath. Zangvereeniging „Crescendo", een f voortzetting van de reeds eerder bestaande O.K. zangvereeniging „Eensgezindheid", over welke beide koren de heer Joh. Tol directeur was. Door het bestaan van „Crescendo", alsmede om het feit, dat een tweede O.K. koor overbodig was, kon toen het voorgenomen plan uiteraard niet wor den uitgevoerd. Door de opheffing van „Crescendo" nu enkele maanden geleden kon het bestaande plan om uit de leden van het Vakverbond een zangkoor op te richten verwezenlijkt worden. j het leven aangenaam en stuur Ut wasch voor 18 cent per Kilo ge". mangeld overweeks naar do SNELLIUSSTRAAT 39 Tel. 4371 - IJMUIDEN - Tel 43;j (Adv. Ingez. Hierbij deelde spr. mede, dat het hoofdbe^ bereid gevonden zou kunnen worden, bij event» slagen van deze plannen voor de eerste onko^ van materiaal, subsidie te verleenen. Daar de aanwezigen allen met het plan tot richting eener zangvereeniging instemden werd, eenige discussie besloten een kleine comnfe, samen te stellen om de voorbereidende wartgSL heden en proganda uit te voeren waarna op September a.s. de oprichtingsvergadering zal wor£> gehouden. In genoemde commissie werden benoemd heeren K. Gouda, J. Gravemaker en D. Prins, fe wijl als vertegenwoordiger van de plaatselijke JAITfir honr TJ Wilimm, aai| deeling O.K.V.V. de heer D. Wiljouw werd wezen. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. N. H. KERK, IJmuiden-Oost. 10.30: Ds. G. F. Cafe bach. GEREF. KERK, IJmuiden Oost. 10 en 5: Ds. E.G, van Teylingen. ARBEIDSJUBILEUM AAN DE PAPIERFABRIEK. De heer H. B. Daniels, werkzaam in de SeparaSt. afdeeling der Cellulosefabrieken van de N.V, Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zor.a herdacht Vrijdag zijn dertigjarig dienstverband De jubilaris werd des morgens op het kaab der Cellulosefabriek ontvangen waar hij bij stentenis van den bedrijfsleider, den heer A. Allan, namens de directie door den heer Ir, X A. Staring, procuratiehouder, in tegenwoordig! van de heer Ir. J. M. de Muinck Keizer, technic ingenieur en A. Koene, bedrijfschef, werd gelat- gewenscht. Hierbij werd den jubilaris de ge" lijke enveloppe overhandigd. De heer Daniels bracht dezen gedenkdag inhia lijken kring door. BEëEDIGD ALS MAKELAAR. De heer M. Verwer, sedert vele jaren werkzay bij het Makelaarskantoor D. Bus, alhier is de:: dagen door de Arrondissements Rechtbank te lem als makelaar beëedigd. IS HIER IETS VAN U BIJ? Lijst van in het tijdvak van 16 tot en met! Augustus 1940 in de gemeente Velsen gevondt: voorwerpen, waarover aan het Hoofdbureau Politie, Tiberiusplein 1, inlichtingen te bekom- zijn op eiken werkdag van 1112 uur v.m. en m 4-^—5 uur nam., met uitzondering van Zaterdé;- middag. (Niet per telefoon.) Een bos met vijftien sleutels, een vetbon,m zwart zeiïdoëksche rijwièltasch, een kinderpor- temonnaie, een hond (reu, 50'c.m., geel, strait- ras) een grijze mantelceintuur, een lage zwar.i heerenschoen, een konijn, een lederen blan* dameshandschoen, een bruine tasch met elecm. benoodigdheden, een padvindersriem met sir:- tels, een rood-witte bakenstok, een blauw kinder- schoentje, een broche met foto, een blauwe ga bardine jas, een heerenportemoniaie met bank papier, een hondenpenning, een bouvier, ee: schroevendraaier, en een zwart-bruine hond mil lange staart. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: W. Heistra, Huijgensstraat li IJmuiden en D. B. Mol, Meerweidenlaan 5, Veis;: toek. adres: Meerweidenlaan 5. Velsen; D. Goedhr. Alex. Bellstraat 59, IJmuiden en A. Plooij, te Bellstraat 59, IJmuiden; J. A. van Splunter, Mee- vlietstraat 92, Velsen en N. Leijen, Koedijk, tea adres: Stationsweg 104, Velsen; F. J. Licht, Ala Bellstraat 53, IJmuiden en G. H. de Korver, Ifc straatweg 137, IJmuiden, toek. adres: Naai#: L. Roth, Stationsweg 228, IJmuiden (O.) en B -I Koelemey, Engelmundusweg 27, IJmuiden: t«i adres: Ratelsstraat 62, IJmuiden. Getrouwd: D. J. Broekens en J. E. Verwer, Pr- sonlaan 1, Velsen; H. C. Vendel en C. Rozemei.-' Doodweg, 1, Velsen; ,T. A. Kroon en JVC. Nan,Dool weg 22, Velsen; L. P. C. Staphorst en M. van RW A. H. A. M. Ingenhuls en C. H. Sombroek, ÏÏflvB- sum; J. Valk en H. Sikkens, Beverwijk, Méé- straat 16: D. Harms en S. M. G. Tegel, Amsterdr. M. J. de Zwarte en E. J. Lokker, van Valkenbei- straat 2, Velsen (N.). Bevallen: C. .Groenvan Dijk, z., KerkerinklS* 44, Santpoort; W. KrenzWagenaar, d., Berg straat, IJmuiden; G. A. VellingaBuis, z.; Zander- straat 27, IJmuiden; K. BorstPrins, d., Tasmtf' plein 12, IJmuiden; E. Wijkervan Schoor, d, C;1 pressenstraat 19, IJmuiden; G. de Waard—B» heuvel, z„ P. Vermeulenstraat 13, IJmuiden; i van GelderOortwijn, z„ Wijk aan Zeeërweg» IJmuiden; T. RingmaWiersma, d., Rijksweg!» Santpoort; M. Meijerde Boer, d„ Leeuwerikje 38, IJmuiden; J. M. de KlerkHoes, z., N~" dorpstraat 22, Santpoort. Overleden: C. J. van Roon, 7 j., z. v. A. vanR& Beverwijk; J. van den Bruggen, 85 j., echtgen J. V. Stern, Schaepmanlaan 5, Velsen. Uw COSTUUM gereinigd en binnen 1 uur g€#- U belt 4 8 8 6 en wij komen direct. OLD CLOTHES NEW Frans Naereboutstraat 59 IJmuidcn-U® (Adu. Ingez. Md) AGENDA Til HAARLEM Heden: ZATERDAG 24 AUGUSTUS. Nederlandsche Circusrevue: Paviljoenslaan, 'J uur. Gem. Concertgebouw: Peter Pech en zijn vroolf® vrienden in „Wij zijn niet bang!", 7 uur. Alle dat. en: Gebouw H.K.B., Tempeliersstraat. ret, 8 uur. Frans Hals Museum Tentoonstelling van werft -an Haarlemsche childers 104 uur. ZONDAG 25 AUGUSTUS Nederlandsche .Circusrevue: Paviljoenslaan 2u- en 7.30 uur. Gem. Concertgebouw: Peter Pech en zijn vro# vrienden in „Wij zijn niet bang!". 2 en 7 uur. MAANDAG, 26 AUGUSTUS. Nederlandsche Circusrevue: Paviljoenslaan, W uur.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2