IJmuider Courant 1 t )e Vreemde Mare. DAGBLAD VOOK VELSEN, IJMU1DEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Motorverkeer tusschen 10 uur 's avonds en 4 uur 's nachts beperkt. IJMUIDEN Formulieren. Radiostation op de Scilly- eilanden vernield. BEVERWIJK Het uitgaan in den komenden winter JAARGANG NO. 253 lourens Coster, Maatschappij voor en Algem. Drukkerij N.V., Gr. lót lji*e Uitgave" 93 Haarlem, Telefoon 10724. Bureau Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden, W'der 5301/ postgiro 310791. Alle Advertenties, „„or dit blad, worden kosteloos gegeven vou in de Kennemer Courant. genomen tr P>' mare door het land en de inhoud is pgt ^ébeurt tegenwoordig meer dan ooit. n in den loop van vele jaren meermalen t Gerucht gewaarschuwd. Wij hebben dat "uitbreken van den oorlog in 1939 herhaald he ."jagen toen de strijd in ons land woedde F steeg de noodzaak. Nu is er meer dan Sn voor, temeer omdat men door het ver- i! re ffprunht.en in «ióen van bepaalde geruchten in ernstige moei- j.an geraken. Als iemand dat overkomt f n( 7ii wel heel diep in de misère zitten >t nu 01 'J roekeloosheid. Des te erger als later 'er van het praatje weer niets waar was, IJ?datgeeft dan nog een bijzondere gewaarwor- n.'-UaM TT.n met Vipf vpr^nrpldpn van onbe geruchten ir eigen lijkt, dat (Vioed door Verschijnt dagelijks, benalve op Zon- en Feestdagen Directie: P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEKEBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1940 Abonnementen per week ƒ0.1254, per maand /0.52J4, per 3 maanden ƒ1.55, franco per post 1.95 per kwartaal Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels O.é'O. elke regel meer ƒ0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.25, elke regel meer ƒ0.10. onbenulligheid. En met het verspreiden doet men niets nuttigs en bereikt niets goeds. Het wordt als regel alken be den wensdh om zich te doen gelden schokkends of sensationeels te vertellen, dat nu werkelijk iets waard? ,Is het waard, er j risico's voor te nemen? In het belang van onze lezers zelf waarsohuwen hen tegen het Gerucht. Niet alleen tegen het rsprciden er van, maar ook tegen lichtgeloovig- id ten aanzien van alle mededeelingen die be- men met „ze zeggen...." of „ik heb gehoord t "Als regel is de inhoud dier. mededeelingen ulslagen onwaar. Nu zijn er mensohen die dat niet aannemen wil- B jjet zou dan ook een bewijs van erge zelf- te .patting zijn als iemand ooit tegen het Ge- tótte veIde trok in de meeningï dat het zou ïs innen uitroeien. Dat ligt buiten menschelijk ver- t ff|en evenals' de vernietiging van die bijzonder k ^d'ige kindertjes van het Gerucht: Lastertje Roddeltje, die in alle tijden hun tongetjes roeren, wel kan men er velen met succes tegen waar- ia huwen: velen, die hun tong voldoende in be is jan* hebben, die zelf over genoeg critisch ver gen beschikken om het praatje aan de werking verstand te toetsen en die bovendien ge- e xibelangen in het leven hebben om het niet met babbel te behoeven bijvullen. Degroote bondgenoot van het gerucht is het «kwoord: „Geen rook zonder vuur". Geen en- spreekwoord is volkomen en in alle omstandig- wLjn waar. Maar vele zijn het althans in letter- ten zin. t is dit spreekwoord zelfs niet eens. sar bovendien is het een gevaarlijke gemeen ste om er ieder praatje, van het onschuldigste het ergste, mee te rechtvaardigen. En hoe ont wil! het praatje? Het maakt een wordingsgeschie- tisooor, van mond tot mond, waarin het wordt randerd, verminkt en vooral aangedikt terwijl Iorigine niet anders geweest is dan de veronder- lling: „Stel je voor dat dit of dat eens gebeurde" een verkeerd gelezen bericht, of een verkeerd Stane radio-uitzending of.... pure fantasie, ant er zijn ook menschen, die er maar in de limte op los fantaseeren, zooals iedereen weet die at langer in deze wereld heeft rondgekeken. Er zouden reeksen voorbeelden op te halen zijm in geruchten waarvan de volstrekte onjuistheid aler gebleken is. Allemaal rook zonder vuur. Ik al er maar niet aan beginnen want waar zou het aid zjjn? Ieder die zich de moeite geeft er eens islig over na te denken zal ze zich herinneren: it die vijf oorlogsdagen in Nederland bijvoorbeeld Sar ook uit vroeger jaren. Het wonderlijke is dat el Gerucht aan zijn eigen tallooze mislukkingen o' rlijdt. Maar wel worden er veel verstandige naschen door genezen van hun lichtgeloovigheid. Vaak zal iemand een ander vragen: Weet jij ook ts van dit of dat? En dat is een zeer machtige sti- v r de Vreemde Mare, want zooveel men sen vinden het niet prettig om te antwoorden: Ik reet het niet. En dan veronderstellen ze maar wat, j ópperen maar wat, en de ander, die veelal wat r, *öhi wil om het verder te kunnen vertellen, r®ft het (in zijn lezing, die al wat gewijzigd is), ïfkr. Dat het praatje zooveel veranderingen on- J' fegaat komt deels door half luisteren of toevoe- ivg van meer fantasie, deels door commentaar van fflsdien die het al in krasser vorm meenen ge- te hebben. Wie er zelf eens nauwkeurig op sat letten zal de wijze van wording zonder al tte t»l moeite kunnen waarnemen. En er soms om loeten lachen. Maar er zitten vooral ernstige .kan- aan. En daarbij laakbare. Het is zeker niet i overbodig het Gerucht nog eens aan de kaak te en te taxeeren op de waardeloosheid w.aar- °°r ^et zich schier altijd kenmerkt. Vraagt men u iets dat u niet weet, antwoord dan: het niet. Het is niet erg. Het houdt heele- ®sal niet in dat u dom zoudt zijn. En het klinkt aaat origineel. Het bevalt goed. R. P. regelde luchtdicnst Ver. Staten- Ned. Indië éigens Japansch blad vinden hierover onderhandelingen plaats. - „Kokoemln Sjlmboen" zouden v*shinëton geheime onderhandelingen ge- r fworden over het instellen van een ge- geiden luchtverkeersdienst tusschen de Ver gde Staten en Nederlandsch-Indië. olad ziet daarin een opmerkelijk teeken wiit"VeS€€ring der ^ereenigde Staten haar Verre Oosten een nieuwen im- voiff g€ven- ontworpen luchtlijn zou iia ens de Vereenigde Staten via Nieuw ,leibinden met Nederlandsch Indië. reeeer Iand en Austl'alië. De Japansche aaVeWZ°° besluit het zal ook deze met srootc aandacht waar- Duitsch leger bericht Kent ge de meer dan 1500 tuinen, die een lusthof vormen rond Amsterdam en in veertien groepen langs den buitenkant van de hoofdstad verspreid liggen? Wat zegt u van deze fontein in „Klein Danzig", waar de volkstuinders trotsch op zijn? (Foto Pax Holland!) Onder leiding van Oberfeuerwerker Blumberg wordt de Engelsche bom, welke naast de tramrails in de Kinkerstraat te Amsterdam is ingeslagen, „ingevroren", d. w. z. met een betonlaag overdekt, daar het niet mogelijk is, het projectiel te vinden. (Foto Pax Holland.) Strand mag na zonsonder gang niet worden betreden. Op order van den Duitschen militairen bevel hebber in Nederland en op bevel van den Rijks commissaris voor de bezette Nederlandsche gebie den, wordt het volgende bepaald: 1. Van 27 Augustus 1940 af moet tot nadere aan kondiging tusschen 22.00 en 04.00 uur alle ver keer van Nederlandsche motorvoertuigen worden stopgezet. Onbeperkt wat den- tijd betreft is het motorverkeer toegelaten voor motorvoertuigen. a. Van de Duitsche weermacht, van de Waffen- S.S. en van de Duitsche politie, van de bureaux van den Rijkscommissaris, van den douanedienst van de „technische Nothife" en van de Rijksduitsche bureaux met officieele Duitsche onderscheidings teekenen. b. Van de Nederlandsche politie en brandweer, van een ambtelijken luchtbeschermingsdienst, .even als van ambulance-auto's, kraanwagens, motor voertuigen van artsen en vroedvrouwen bij de uit oefening van den 'desbetreffenden dienst. c. taxi's voorzoover zij rijden voor artsen, vroed vrouwen of zieken. Het in strijd handelen met deze bepaling leidt tot dwangmaatregelen van de zijde der politie en tot inbeslagneming van het voertuig. BETREDEN VAN HET STRAND IN HET DUISTER VERBODEN. 2. Van 27 Augustus 1940 af is het betreden van het strand in geheel" Nederland tusschen het invallen van de duisternis en het aanbreken van den dag tot nadere aankondiging verboden. De Duitsche kustwacht heeft hiertoe bijzondere aanwijzingen van den Duitschen militairen bevel hebber ontvangen. w.g. RAUTER, S.S.-Brigade Führer. Vreemdelingen in de Ver. Staten moeten zicli bij de politie melden. NEW YORK, 27 AUG. (D.N.B.) Alle 3.6 mil- lioen in de Ver. Staten wonende vreemdelingen boven den 14-jarigen leeftijd, uitgezonderd de geaccrediteerde vertegenwoordigers van vreemde mogendheden en hun verwanten, moeten zich met ingang van heden en tot uiterlijk eind December bij de politie melden om vingerafdrukken te laten maken. Tot de dienovereenkomstige wet was zoo als bekend destijds op verlangen van de Ameri- kaansche regeering als maatregel tegen de z.g. vijfde colonne besloten. Ilaliaansch vliegtuig valt kruiser aan. Britschen Oorlogsbodem maakte slagzij. Stefani meldt uit Tripolis: De bijzondere cor respondent van Stefani in Libië maakt melding van een aanval van een Italiaansch torpedovlieg tuig op een Britschen kruiser, welke met- succes door een torpedo werd geraakt. Het toestel, dat niet heeft kunnen vaststellen of de kruiser is ge zonken, is, ondanks het feit, dat het op vele plaat sen was getroffen door het hevige vuur van de kruiser, er toch in geslaagd op zijn basis terug te keeren. Een bijzondere correspondent van Stefani meldt dat de inzittenden van het torpedovliegtuig nader hebben meegedeeld dat de torpedo bij den achtersteven van het schip, insloeg ter hoogte van de waterlijn. Het schip was onmiddellijk in een vuurzuil en in witte wolken gehuld en begon vervolgens slagzij te maken, terwijl het geheel stil lag. Het torpedovliegtuig had niet in de na bijheid kunnen blijven, daar het getroffen was door het luchtafweergeschut van den kruiser. Zijn benzineresefvoirs waren bijna leeg geloopen en het moest zich haasten om zijn basis te bereiken. DS. T. A. BAKKER OVERLEDEN. Na een langdurige ongesteldheid is te 's-Gra- venhage in den ouderdom van ruim 71 jaar over leden ds. T. A. Bakker, voormalig predikant bij de Chr. Geref. kerk alhier. Ds. Bakker werd 4 Maart 1869 te Veendam ge boren en studeerde eerst aan de Theol. Hooge- school der Geref. Kerken te Kampen en later aan die der Chr. Geref. kerk toen te 's-Gravenhage, die aldaar in 1894 werd geopend en waar hij als no. 2 in het album studiosorum ingeschreven werd. 13 Sept. 1896 aanvaardde de overledene het predikambt bij de Geref. gemeente van 's-Gra- vendeel. Vandaar ging hij in 1900 naar Bunscho ten. welke standplaats in 1902 met Maassluis ver wisseld werd. In 1906 werd het beroep naar 's-Gravenhage aangenomen en daar heeft Bakker de meeste van zijn dienstjaren doorge bracht. In 1923 meende hij het beroep naar Slie- dreeht te moeten aannemen, waar hij slechts kora verbleef want reeds na 11/2 jaar vertrok hij naar IJmuiden om in 1933 te Assen zijn intrede te doen. Reeds na één jaar legde hij zijn bedie ning neer, onttrok zich aan de gemeenschap der Chr. Geref. kerk en vestigde zich metterwoon te Soestdijk. Later kwam hij weer in den Haag wo nen waar hij tot de Geref. kerken toetrad, waar van hij tot zijn dood toe lid is geweest. Ds. Bakker diende de Theol. School te Apeldoorn eerst als curator en vervolgens vele jaren als pen ningmeester. Ook was hij secretaris van het col lege van deputaten voor de buitenlandsche zen ding vanwege de Chr. Geref. Kerk. Bij herhaling wetd hij afgevaardigd naar de Generale synode dezer kerk. Voor de verschillende Part. synoden in wier ressort hij werkzaam was, heeft ds. Bak ker vele deputaatschappen vervuld, Formulieren, formulieren Moeten worden ingevuld, En dat loopt in de papieren, En vergt veel van ons geduld. Vragen, vragen, alsmaar vragen, Met de waarschuwing aan 't end. Je zult de gevolgen dragen, Als je soms niet eerlijk bent. Met het hoofd in beide handen, 't Starend oog 'op het papier, Zit het volk der Nederlanden, Worstlend met hetformulier. En als het is volgeschreven En den trouwen ambtenaar, Minzaam is teruggegeven, Ligt alweer een ander klaar. Formulieren om te zuchten; De productie is het hoogst, In dit tijdperk van de vruchten, Van den pennevruchten oogst. P. GASUS. BERLIJN, 27 Augustus (D.N.B.) Het opper bevel van de weermacht maakt bekend: „Afdeelingen Duitsche vliegers hebben opnieuw aanvallen gedaan op vliegvelden en troepenkam pen in Zuid-Engeland en op de oorlogshaven Portsmouth. Een radiostation op de Scilly-eilan- den werd vernield. Drie in convooi varende koop vaardijschepen kregen ten noorden van Fraser burgh zware bomtreffers. In het verloop der ge vechtshandelingen ontstonden verscheidene voor de Duitsche vliegers succesvolle luchtgevechten. In den nacht van 26 op 27 Augustus ondernamen sterke afdeelingen gevechtsvliegers aanvallen op de oorlogshaven Plymouth, op een vliegveld in Cornwall, op vliegtuigfabrieken in Coventry en bij Birmingham, alsmede op de havenwerken van Hull en Newcastle. Na het werpen van talrijke bommen ontstonden er op vele plaatsen branden en ontploffingen, vooral in Plymouth en Huil. Britsche zeehavens werden verder uit de lucht met mijnen versperd. In den nacht van 26 op 27 Augustus wierpen Britsche vliegtuigen in het rijksgebied op verscheidene plaatsen bommen uit. De aangerichte materieele schade is niet van be- teekenis. Er werden twee burgers gedood en acht ;ewond. o De totale verliezen van den vijand bedroegen gisteren zeventig vliegtuigen. Daarvan werden er 61 in luchtgevechten neergeschoten en negen op den beganen grond vernield. 21 eigen vliegtuigen worden vermist." Frontbericlit. Het Dinsdag uitgegeven frontbericht van het D.N.B. luidt als volgt: „De vernieling van het radiostation op de Scilly-eilanden, waarvan in het weermachtsbe- richt van vandaag melding wordt gemaakt, is militair in zooverre van bijzondere beteekenis, dat deze eilanden voor de westkust van Engeland lig gen en den toegang beheerschen naar de Iersche zee, evenals naar het Kanaal van Bristol. Voorts verdient speciale aandacht het voortgezette leg gen van mijnen voor Engelsche havens door het Duitsche luchtwapen. De Britsche koopvaardij wordt daardoor sterk belemmerd en bekneld. Zij heeft juist den laatsten tijd. naar bewezen is, door mijnen voor de haventoegangen gevoelige verliezen geleden, die echter door de Britsche ad miraliteit zijn verzwegen. De nachtelijke Engelsche vluchten naar Duitschland waren militair weer volkomen zon der beteekenis." Britsche verliezen in de lucht. Van 1 tot 26 Augustus zijn, naar het D.N.B. van bevoegde zijde verneemt, bij luchtgevech ten, door afweergeschut op op den grond in totaal 1055 Engelsche vliegtuigen vernietigd. In dezelfde periode zijn ook 98 Engelsche ver sperringsballons vernietigd. De Duitsche ver liezen aan vliegtuigen in dit tijdvak bedroe gen 271. Nieuw Leven" brengt „Moeder" voor het voetlicht. De Geheelonthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" heeft voor haar eerste uitvoering in het Kennemer Theater in studie genomen „Moeder' tooneelspel in drie bedrijven van Cor Hermus. In dit stuk spelen mee de dames SchelvisJansen, BraasVan Helden, mej. Schelvis, mej. Bekker, mej. Jongejans en de heeren L. Pesch, K. Groot, G. Janssen, A. Groot, K. Jurriëns en L. J. Pesch. Autoverkeer 's nachts verboden. Tot nader order. De burgemeester van Beverwijk maakt -bekend, dat met' ingang van 27 Augustus a.s. tot nader order ieder verkeer van Nederlandsche motor voertuigen tusschen 22 uur des avonds en 4 uur des ochtends is verboden, met dien verstande, dat deze beperking niet geldt: 1. Voor het verkeer met motorvoertuigen, die behooren: a. tot de Duitsche Weermacht, Waffen SS en Politie; den dienst van den Rijkscommissaris; den dienst van het grenstoezicht, den technischen hulpdienst, en Rijksduitsche ambtelijke instanties, voor zien van de ambtelijke Duitsche kenteekenen; b. tot de Nederlandsche politie en brandweer, den dienst der luchtbescherming, alsmede ambulance of reddingsdiensten of aan artsen of vroedvrouwen in de uitoefening hunner diensten. n. Voor het verkeer met taxi auto's in zoo verre zij rijden ten behoeve van artsen, vroed vrouwen of zieken. Overtreding heeft politieele dwangmaatrege len en inbeslagneming van het motorvoertuig tot gevolg. Het is nog geen winter en van eind Augustus tot de donkere liagen is nog lang. Maar van eind Augustus tot het begin van het winterseizoen is madr kort. In September ligt de zomer achter ons en in September begint het vereenigingsle- ven zich weer te laten gelden met zijn avond uitvoeringen, concerten en tooneelvoorstellingen. Hoe -moet dat echter nu, als de internationale toestand niet spoedig wijzigt en we dus straks de win terverduistering krijgen, hetgeen beteekent, dat de Egyptische duisternis, die ons thans nog niet zoo heel erg kan bezwaren, aangezien zij grootendeels met den voor „voor nachtrust be stemden tijd" samenvalt, reeds om vijf uur in den middag begint? Zal men terwille van de ge noegens, die de voorstelling of het concert be looft, zich tweemaal een wandeling getroosten door het „aardedonker Beverwijk". Wij geloo- ven van wel, want juist in den laatsten tijd bleek, hoe het vereenigingsleven in onze ge meente bloeide. De tooneelvereenigingen trok ken bij ieder optreden zalen vol, concerten wer den eveneens in het af geloopen seizoen goed bezocht. Het leek wel of er een nieuwe geest onder de vereenigingen ontstond, zoodat men ondanks mobilisatie en oorlog van een opgewekt vereenigingsleven kan spreken. Wellicht zal dit nu met de verduistering even minder worden, maar wij zijn er van overtuigd, dat het meeren- deel van het publiek, dat altijd concerten, too neelvoorstellingen, enz., bijwoont, zich door de verduistering niet laat afschrikken. Reeds nu is men er van gemeentewege toe overgegaan om op drukke wegen, o.a. de Breestraat. de straat lantaarns te verduisteren. Voor voetgangers zijn deze lichtpuntjes een oase in de woestijn. Inzake deze verduisteringsmoeilijkheden heb ben wij ons licht eens opgestoken bij de bestu ren van een aantal Beverwijksche vereenigin- genl, die gewoon zijn. haar leden een paar maal 'n het winterseizoen te vereenigen. Over het algemeen bleek, dat de meeste vereenigingen op den ouden voet voortgaan, hoewel het mis schien wel eens moeilijk zal zijn. Ziehier waartoe onze inlichtingen strekken. Omtrent hetgeen het best-uur van de R. K. Gemengde Tooneelvereeniging „Kunst door Oefening" zal besluiten valt momenteel nog niets te zeggen, aangezien deze vereeniging dezer dagen vergadert en dan ongetwijfeld de gerezen, moeilijkheden onder het oog zal zien. De uitvoe ring eenige uren eerder laten beginnen is ook bezwaarlijk, omdat wij vele zakenmenschen tot onze leden tellen, die daardoor gedupeerd zou den zijn. Het gezellig samenzijn na afloop der opvoeringen zou dan echter misschien wel ge houden kunnen worden. En als we. gewonen tijd beginnen wordt het dan wel een uur of twee; het staat te bezien of wij daar wel toe stemming voor zullen krijgen. Ook het bestuur van de Geheelonthouders Too neelvereeniging „Nieuw Leven" had nog niets besloten om de bezwaren aan de verduistering verbonden te ondervangen. Nieuw Leven heeft evenals haar zusterverenigingen de gewoonte om de leden nog eenigen tijd vast te houden op het bal. En hoe dit nu moest wist het bestuur niet. Om op Zondagmiddagen de uitvoeringen te geven is - eveneens zeer moeilijk. In de eer ste plaa,ts om een geschikte zaal te krij- omdat 's Zondags het Kennemer Theater wel niet beschikbaar zal zijn. In de tweede plaats telt het tooneelf-on-ds veel leden, die. op princiipieele gronden bezwaar zouden maken tegen uitvoe ringen op Zondag. De Rederijkerskamer Kennemerland gaat op den gewonen voet door en geeft als het toege staan wordt, bal na. Wel zijn wij de meening toe gedaan als de winkels eerder sluiten het aan- vangsuur te vervroegen, waardoor de kans op het bal natuurlijk ook grooter wordt. Wij houden echter zooveel mogelijk rekening met onze leden. De repetities gaan gewoon door, alleen zijn zij wat vroeger af geloopen, daar anders de regisseur de verbinding met Haarlem niet haalt. Bij de Tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" had deze kwestie eveneens nog geen punt van bespreking uitgemaakt. Overwegen kan worden om als de winkels eerder sluiten de uitvoeringen om 7 uur te laten beginnen en desnoods zonder pauze af te werken. De repetities gaan gewoon door. en we komen dan ook op 11 October voor "net voetlicht. „Wij zingen voor ons plezier en we zingen door", zei onze zegsman van P. J. Potgiesers Ge mengd Koor. Ons plan is om eerst in December of Januari het eerste concert te geven en dat is het nog lang niet. Veel hangt ook ervan af of van gemeentewege nog iets gedaan zal worden om de verduisteding voor het publiek zooveel mogelijk te vergemakkelijken. Als op kruispunten en op veel begane straten de trottoirbanden eens wit geschilderd werden, dan zou het voor het uit gaande publiek zeker meevallen om zonder on gelukken thuis te komen, temeer omdat de trot toirs hier van behoorlijke breedte zijn. Maar op het oogenblik is het voor ons nog een vraag wat of wij zullen doen. Het Chr. Gemengd Koor „Vox Humana" repe teert vroeger. Wij hebben in studie genomen „Faulus" van Mendelssohn, dat we in Januari, Februari hopen te zingen en het liefst in de kerk. Maar dit zal moeilijk zijn, daar het gebouw beek moeilijk té verduisteren is. Verder zal alles afhangen van de ontwikkeling-van den toestand. Het mannenkoor „Zanglust" deelde ons mede, dat het ook nog geen beslissing genomen had, maar wij studeeren gewoon verder voor het ko mende concert, dat wij ondanks de verduistering hopen te geven. Wij hebben in studie ,De Stalboef" van H. Andriessen voor koor en solis ten. Uit al deze informaties blijkt dus wel, dat de vereenigingen zooveel mogelijk hun werk voort zetten, waarbij zij natuurlijk rekenen op de medé werking van hun leden en donateurs. Jaarvergadering van het Ziekenfonds. Het Mij. Ziekenfonds „Beverwijk en Omstreken" houdt hedenavond haar jaarvergadering. De agenda vermeldt o.a. de gebruikelijke jaarverslagen en de benoeming van een controle-commissie. Betreden van het strand 's nachts verboden. De burgemeester van Beverwijk maakt bekend, dat het met ingang van 27 Augustus a.s. tot nader order in geheel Nederland verboden is het zee strand te betreden tusschen het invallen der avond schemering en het licht worden. De Duitsche kustbewaking heeft te dezen bij zondere aanwijzingen van den bevelhebber des weermacht ontvangen.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1