Bonnen die thans geldig zijn De verduistering Hoeveel Russen wons er in Rusland? BURGERLIJKE STAM Is hier iets van u bij Aan het politiebureau zijn inlichtingen te ver krijgen over de volgende gevonden en verloren voorwerpen: Verloren: ceintuur, wollen badpak met handdoek, hoofddoek, ceintuur, stamkaart, schakelarmband, goud horloge, sleutelring, nikkelen damesarmband horloge, zilveren damesarmband, damesportemon- naie met inhoud, regenpijpen, zilverbon van 2.50. Wijk aan Zee: twee tennisrackets, regenkapje, gummigcape, trouwring, twee Duitsche leerboeken. Gevonden: slot, vulpotlood, rolletje katoen, wol len das, ring, jongensportemonnaie met inhoud, schakelarmband, heerenportemonnaie, dameshand schoenen, regencape, roode portemonnaie met in houd, knot grijze wol, damesportemonnaie met in houd, dameshandschoen, duif, blauw damessport- bloekje, heerenhandschoen. Wijk aan Zee: autoslingér, zwarte dameshand schoen, bril. NIET OP HET VERKEER GELET. Dinsdagmiddag werd op den Alkmaarscheweg nabij den Narcissenweg een wielrijder, J. L. uit Heemskerk, door een personenauto gegrepen en tegen den grond geslagen. Met een hoofdwonde werd de man café „Sportlust" binnenge bracht, waar dr. M. H. A. Melchior het slacht offer verbond. De oorzaak van het ongeluk was, dat de man zonder acht te slaan op het verkeer dezen drukken straatweg overstak. Zijn fiets werd zwaar be schadigd. BEVERWIJK. DIPLOMAZWEMMEN IN „ADRICHEM" Op Zaterdag 31 Augustus wordt voor de tweede maal in dit seizoen voor het diploma gezwommen in zwembad „Adrichem". „DE IJZEREN VOORN". Dinsdagavond hield bovengenoemde vereeniging een huishoudelijke vergadering, waarin enkele in terne zaken werden geregeld, welke een geani meerd verloop had, onder voorzitterschap van den heer Hofman. Daarna had de prijsuitreiking plaats van den wedstrijd op witvisoh van jl. Zondagochtend, welke order leiding stond van den hoofdcontroleur van Waveren. Den eersten prijs behaalde de heer Ko- nings met 74 punten, den 2en prijs de heer De Bie met 50 punten; den 3en prijs de heer Niemeyer met 42 punten; den 4-en prijs de heer Vries met 40 punten en den 5en prijs de heer Steenbergen voor de grootste gevangen witvisch, nl. een voorn van 24 c.M. Daarna hield de heef J. Pos, handelaar in vischartikelen, een causerie over het gebruik der hengelsportartikelen. De heer Pos had een aan>- dachtig gehoor voor zijn vele technische uiteen zettingen. MARKTBERICHTEN. Noteering van den 26en Augustus 1940. Spinazie per kist 610 Postelein per K.G. 47 Andijvie 100 str. 1.502.50 Wortelen per bos 4X'—6j4 Bieten per bos 57 Komkommers per 100 34}4 Augurken per K.G. 1228 Aardappelen, klei per K.G. 4X654 Doppers per Kilo 1624 Capucijners per Kilo 2028 Tr:i„ or» OQ V^apuajiiaa yci Raspers per Kilo 2029 Tuinboonen per K.G. 812 Snijboonen per K.G. 101514 Heerenboonen per K.G. 9125*5 Trosboonen per K.G. 1113 Roode kool per 100 9 Savoye kool per 100 10 Bloemkool per 100 818 Uien per Kilo 6 Prei per K.G. 12 Sla per 100 krop 1.503 Pieterselie per kistje 8 Selderie per kistje 5 Appelen per Kilo 818 Peren per Kilo 718 Pruimen per K.G. 1016 Druiven per Kilo 36 LEDENVERGADERING SCHAAKCLUB WEENINK. In het Witte Kruisgebouw hield de Schaakclub Weenink Dinsdagavond een ledenvergadering. Het voorstel van het bestuur, dezen winter in het zelfde gebouw te spelen, werd aangehouden. Be sloten werd over den tijd dat er niet geschaakt is, geen contributie te heffen. Ook zullen ondanks de verduistering de clubavonden op dezelfde uren geholden worden. Nadat de voorzitter had medegedeeld dat dit jaar geen bondencompetitie gehouden zal wor den, werd besloten op 1 October de j aarlijksche propaganda-avond te houden met een simultaan- séance door de heeren Zoontjes, Bakker en Stet. De jaarvergadering werd op Dinsdag 24 Septem ber vastgesteld. Hierna werd besloten, de groepsindeeling van de onderlinge competities te wijzigen. Uit de verschillende groepen zullen nu clubs ge vormd worden die tegen elkaar spelen. Loop der bevolking. Ingekomen: J. van der Son, zonder beroep, van Bloemendaal, 'Alkm. weg 150; J. Dekker en gezin, los arbeider, van Velsen, Hofdijkstraat 63; G. P. Vinke en gezin, varensgezel, Boeweg 55; Pa. H. Buys en gezin, on derwijzer, van Amsterdam, Kastanjelaan 6; S. Schaap en gezin, kapster, van Den Helder, Zee straat 14; M. M. Ketelaars, dienstbode, van St. Oedenrode, Pepei-straat 17; A. Derks, opperman, van Velsen, Graafwijkstraat 28; J. J. Weustink, zonder beroep, van Rhenen, Kastanjelaan 8; M. L. Nuijten en gezin, zonder beroep, van 's-Graven- hage, Simon Rumpingstraat 1; G. Piets, grondwer ker, van 's-Gravenhage. Simon Rumpingstraat 1; C. J. Limmen, slager, van Heemskerk, Alkm. weg 27; H. E. Göttsch, zonder beroep, van Doeti- chem, Vondellaan 97; C. M. van der Gulik, dienst bode, van Amsterdam, St. Odulphstraat 4; M. A. Kramer, huishoudster, v. Amsterdam, St. Odulph straat 4; E. de Roos, dienstbode, van Achtkarspe- Ien, Vondellaan 20; G. A. A. Gussenhoven en gezin, Zonder beroep, van Haarlem, Peperstraat 17. Vertrokken: A. M. Kleine, zonder beroep, naar Velsen, Ka naalstraat 122; A. H. Bakker, leerl. verpl., naar Bloe mendaal, N. Stationsstraat 21; E. M. Schipper, zon der beroep, naar Velsen, Corverslaan 101; Th. Krie- ger en gezin, ingenieur, naar Duitschland; C. Snits laar, kindergeleidster, naar Amsterdam, Wever straat 52 I; D. Tolsma en gezin, koopman, naar Zaandam, Vaartstraat 12; C. Droog en gezin, naar Velsen, Trompstraat 11; J. van den Berghe, naar Velsen, Ogelwightstraat 23; J. F. Pruis, constructeur, naar Amsterdam, Achillesstraat 65 hs.; J. F. E. Kui pers, onderwijzeres, n. Rijssen, Julianastraat 17; M. L. van Welsem, zonder beroep, naar Haarlem, Pres. Steijnstraat 1; J. W. F. Sligting en gezin, dir. rijksbur. staal en ijzer, naar 's-Gravenhage, Haan plein 3; A. H. de Koff en gezin, zonder beroep, naar Amstelveen, Bovenkerkerlaan 35b; J. H. van Bennekom,, koopman, naar Amsterdam, 3e Hel- mersstraat 9hs, AQUARIUMVEREENIGING „KENNEMERLAND". Dinsdagavond hield de Vereeniging van Aqua rium- en Terrariumhouders „Kennemerland" in café van der Lem te IJmuiden-Oost een ledenver gadering. Bij de ingekomen stukken was o.a. een brief van de afdeelingen Haarlem en Utrecht, betreffende de -fusie met den Ned. Bond van Aquariumliefhebbers. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergade ring in Den Haag werden benoemd de heeren G. Vermeulen en A. F. Kee. Besloten werd Zondag a.s. een excursie te hou den naar het Tinholthuis te Sanpoort. De voorzitter, de heer G. Vermeulen, behandelde vervolgens een gedeelte uit hetboek „Het leven der viseh", waarin tal van intereressante bijzonder heden verteld worden over de visch. In de pauze werd dit boek onder de aanwezigen verloot. De heer W. Wonink was de gelukkige. Het resultaat van de ledenwervingsactie was, dat nieuwe leden konden worden ingeschreven. Zij die een nieuw, lid hadden aangebracht ontvin gen allen een paartje visch. Nadat nog een liefhebberij bespreking was ge houden werd besloten, in verband met de ver-duis tering voortaan des Zondagmorgens te vergade- De verdediging van de Italiaansche hoofdstad tegen aanvallen uit de lucht. Rondom Rome is een kring van zwaar afweergeschut getrokken, gereed om iederen aanval te weerstaan (Foto Weltbild) OPENLUCHTUITVOERING „GHEZELLEN VAN DE SPELEWEI". Dinsdagavond hebben de „Ghezellen van de Spelewei" onder leiding van Anton Sweers een voorstelling gegeven op de speelplaats van de R.K. Meisjesschool aan den Galgenweg, waardoor voor al van de zijde der Katholieke Jeugdbeweging veel belangstelling werd getoond. Het gezelschap voerde een afwisselend pro gramma op. Begonnen werd met een herdenking van de gevallenen, waarbij een der medewerken den een gedicht voordroeg van Gabriël Smit. Verder werden nog opgevoerd een fragmena uit het Mysteriespel St. Willibrord van J. Engelman en een klucht van Henri Brochet en Felix Tim mermans. De uitvoering werd besloten met het zingen van enkele liederen, o.a. het Marialied. CONCERT HARMONIEKAPEL. Maandag 2 September geeft de Beverwijksche Harmoniekapel, directeur de heer H. Hofmeester, in de muziektent op het C. H. Moensplein een concert. V.Z.V. NAAR HEEMSTEDE. Hedenavond zijn door H.P.C. kring wedstrijden voor juniores georganiseerd in den Zwemvijver in Groenendaal te Heemstede. Ook V.Z.V. is op deze wedstrijden vertegenwoordigd. Zoo zal het nummer 100 M. borstcrawl gezwommen worden door Maartje Kwak, Ina de Vries, Coba de Vries en Bep Blok. De 10 x 50 M. borstcrawl estafette dames bestaat uit de reeds genoemde dames met Co Huisman, Rie Groot, Jos Mijs, An Buding, Ali Veuger en Jeanne Kwak. De 3 x 50 M. wisselslag estafette heeren wordt gevormd door P. Gottmer (rugslag), P. Swier (schoolslag) en P. Kramer (borstcrawl) Met deze Junioreswedstrijden worden ook nog enkele nummers op uitnoodiging gezwommen, zoo zijn de V.Z.V.'ers H. Jordaan en P. Swier uit- genoodigd op het nummer 100 M. schoolslag; op de 100 M. rugslag zal P. Gottmer starten. V.Z.V.'ers naar Bussum. Zondag 1 September zullen er in het zwem- stadion te Bussum nationale zwemwedstrijden gehouden worden, georganiseerd door de zwem- vereeniging „De Vest" te Naarden. Voor V.Z.V. wordt de 100 M. borstcrawl gezwom men door M. Kwak, P. Kramer en N. Schoone. Buding en P. Gottmer zullen op de 100 M. rug slag starten; voor de 200 M. schoolslag hebben C. Koster, H. Jordaan en P. Swier ingeschreven. Vooral de prestatie van Cobi Koster wordt met belangstelling tegemoet gezien. Haar slechte tijd van j.l. Zondag te Heemstede zal wel aan het zeer koude water te wijten zijn geweest! BURGERLIJKE STAND. Bevallen: B. Venema—Vazel, z., Tuindersstraat 52, IJmuiden; J. C. van Laer—Haver, z., P. Ver- meulenstraat 9, IJmuiden; G. G. Zeilmaker—van Zoelen, d., C. Drebbelstraat 36, IJmuiden; A. C. Telliervan Balen, z., Kanaalstraat 202, IJmuiden; A. J. Huurmande Does, d., Burg. Rambonnetlaan 21, IJmuiden; A. J. M. KlaverHermans, z., Wil- lemsbeekweg 33, IJmuiden; H. Zorgdrager—Visser, d., Tuindersstraat 11, IJmuiden; H. C. de Jong— Homburg, z., Koningstraat 4, IJmuiden; P. M. SneekesBraam, d., de Weerdstraat 26, IJmuiden; M. VlegelsRijkhoff, z., Heidestraat 11, IJmuiden. Overleden: A. A. Brossois, 69 j., echtgen. v. W. G. Hessels, Laurillardlaan 17, Santpoort; G. Berghuis, 35 j., ongeh., Kweekerslaan 13/19, Santpoort, IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. IJmuiden, 28 Augustus 1940. Deensche consignatievisch per 50 K.G. Schol f 31—f 15, Schar f 22—f 21, Wijting f 19— f 17.50, Haring f 21—f 17, Makreel f 24—f 21, Tarbot per kilo f 2.40, Tong per K.G. f 1.95—f 1.85 Zoetwatervisch: Snoekbaars f 0.70f 0.68 per K.G. WIJK AAN ZEE SCHAAK- EN DAMVEREENIGING „DENK EN ZET". De trekking van de door bovengenoemde ver eeniging georganiseerde verloting welke Donder dag 29 Augustus a.s. zou plaats vinden is tot na dere aankondiging uitgesteld. HEEMSKERK i,,v PERSONALIA De heer P. Visser te Heemskerk slaagde te Am sterdam voor het examen drogist. R.K. FABRIEKSARBEIDERSBOND. Zondag 1 September houdt de afdeeling Heems kerk van den R.K. Fabrieksarbeidersbond een leden vergadering in het K.S.A..-gebouw. A.D.O.-KINHEIM. A.s. Zondag speelt A.D.O. op haar tèrrein een vriendschappelijken wedstrijd tegen Kinheim, derde klasser N.V.B. SANTPOORT SPORTVEREENIGING „TERRASVOGELS". Ter gelegenheid van het feit, dat Zondag a.s. de vereenigingen R.C. Brederode en Kemphaan voor het eerst onder den naam „Terrasvogels" in het veld komen, worden in de étalage van het electro- technisch bureau Stuurman te Santpoort de vele fraaie prijzen, door beide vereenigingen in den loop van haar bestaan behaald, tentoongesteld. AGENDA VOOR BEVERWIJK. WOENSDAG 28 AUGUSTUS. Luxor Theater, Breestraat: „Manege" en uitge breid bijprogramma. 8 uur. AGENDA Tt: HAARLEM Heden: WOENSDAG 28 AUGUSTUS. Nederlandsche Circusrevue: Paviljoenslaan, 7.30 uur. Alle dacen: Gebouw H.K.B., Tempeliersstraat, H.K.B.-caba ret. 8 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werker van Haarlemsche -^bilders 104 uur DONDERDAG 29 AUGUSTUS. Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Groote Kerk: H.O.V.-Kerkconcert, 7 uur. STUDENTEN - N O VUT A AT TE AMSTERDAM. De Senaat van Unitas Studiosorum Amsteloda- mensium schrijft ons: De Senaat der Unitas Studiosorum Amsteloda- mensium heeft in verband met het vroegtijdig be gin der colleges aan de Amsterdamsche Univer siteit besloten, dat het novitiaat, in tegenstelling tot vorige berichten, zal beginnen op Maandag September des middags om 3 uur. Voor spoor studenten, die door den huidigen treinenloop des avonds reeds vroeg moeten vertrekken, zal een speciale regeling getroffen worden. In verband met het algemeen streven naar een heid en samenwerking, dat in de laatste tijden ook in de studentenmaatschappij duidelijk merkbaar is geworden, wordt er op gewezen, dat het thans door alle Universitaire instanties van het hoogste belang geacht wordt, dat de aankomende studen ten zich bij een der groote algemeene studenten organisaties aansluiten. Ook zal er naar gestreefd worden, dat studenten, die voorheen als ongeorga niseerd studeerende de Universiteit bezochten, in het komende academisch jaar in de organisaties der studentengemeenschap opgenomen zullen kun nen worden, zonder dat daarmee belangrijke fi- nancieele lasten gepaard zullen gaan. Ongetwijfeld zal voor alle studenten op deze wijze een betere basis gelegd worden dan voorheen, waarop zij zich op hun. toekomstige maatschappelijke taak kunnen voorbereiden. 8ROOD Bons 2 nieuw Broodbonboekje) Geldig: van 1929 Augustus. Bons 3. Geldig van 26 Aug. tot en met 5 Sept. Recht gevende op: Totaal 2000 gram brood of 2500 gram roggebrood. KOFFIE OF THEE Bon 53 uit het Algemeen Distributieboekje. Geldig: Tot en met 30 Augustus. Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER Bon 66 uit het Algemeen Distributieboekje. Geldig: Tot en met 30 Aug. Recht gevend op: 1 K.G. suiker. Bon 74 uit het Algemeen Qistributieboekje. Geldig: Tot en met 30 Augustus. Recht gevend op 11/4 K.G. suiker MEELWAREN Bon 40 uit het Algemeen Distributieboekje. Geldig: Tot en met 6 September. Recht gevend op: 1/2 pond tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeél of rogge bloem of roggemeel of zelfrijzend bak meel. BOTER EN VETTEN Bon 05 tot en met 12 van de Boterkaart. Geldig: Tot en met 18 October. Recht gevend op: 1/2 pond boter. Bon 05-06-07 van de Vetkaart. Geldig: Tot en met 18 October. Recht gevend op: 112 pond margarine of boter. Bon 08 van de Vetkaart. Geldig: Tot en met 18 October. Recht gevende op 1/2 pond boter of 1/2 pond gesmolten spijsvet. Bons 09-10-11-12 van de Vetkaart. Recht gevend op: 1/2 pond boter met een reductie van 10 cent per half pond. GRUTTERSWAREN Bon 14 uit het Algemeen Distributief Geldig: Tot en met 6 September. Recht gevend op: 250 gram rijst 'of meel. n Bon 27 uit hel Algemeen Distributiebon Geldig: Tot en met 6 September. Recht gevend op: 250 gram haverrno^ havervlokken, of gort, of grutten. Bon 105 uit het Algem. Distributiebon,-. Geldig: Tot" en met 11 September. ';i Recht gevend op: 100 gram maizenn griesmeel of puddingpoeder. 81 Bon 110 uit het Algem. Distributiebon' Geldig: Tot en met 11 September. 'f' Recht gevend op: 100 gram macaroni vermicelli of spaghetti. (alleen voor hen, die uitsluitend op m,. leufn kunnen koken). Zegel „Periode;! Geldig: Tot en met 8 September. Recht gevend op: 2 Liter. HONDENBROOD Bon 1 (Geldig tot 1 September). Recht gevend op: Groep 1 en 2: 12 K.G. Groep 3: 10 K.G. Groep 4: 6 K.G. Groep 5: 5 K.G, Groep 6: 3 K.G. Hondenbrood wordt alleen verstrekt v* groote rashonden of ingeval men meerè één hond heeft. KATTENBROOD Bon 1 (Geldig tot 1 September). Recht gevend op: 11/2 K.G. Kattenbrood wordt alleen verstrekt cc# raskatten. Zon onder 8.37 Zon op 6.45 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. De bom in de Kinkerstraat te Amsterdam. Projectiel wordt uit het perceel no. 43 verwijderd. Langzaam maar zeker nadert het einde van de bommentragedie in de Kinkerstraat te Amsterdam. In het wegdek ligt op anderhalven meter diepte een zware betonlaag; het gat is reeds bijna geheel opgevuld met zand en cement. Na overleg met de bewoners van de nabijgelegen perceelen is het besluit genomen de bom, welke in Kinkerstraat 43 ligt, te verwijderen. Ter voorbe reiding hiervan is Dinsdagochtend de ruimte onder den benedenvloër met zand opgevuld, niet alléén van het perceel 43, maar ook van nummer 41. De stadsreiniging zorgde er in den loop van den dag voor, dat alles, wat in de perceelen 41, 43. en 45 beschadigingen zou kunnen oploopen, verwijderd was. De stut- en sloopdienst had de woningen op eenige plaatsen gesteund. Dinsdag heeft men zich bepaald tot het tot springen brengen van den vloer, opdat het gevaar lijke projectiel in vrije positie zou komen en ge makkelijk te verwijderen zou zijn. Met het oog op mogelijke complicaties, zooals bijvoorbeeld het explodeeren van de bom, waren twee ambulances van den Geneeskundigen Dienst, twee motorbrandspuiten en een ladderwagen en drie ploegen van den stut- en sloopdienst ter plaatse aanwezig. Zij hebben geen dienst behoeven te doen. Na uitgebreide voorbereidingen is Dinsdagavond omstreeks acht uur een geringe lading trottyl tot ontploffing gebracht, welke de verdere verwijdering van de bom aanzienlijk vergemakkelijkt. Er is een groot gat in den vloer geslag, zóó diep, dat het projectiel goed bereikbaar is. Heden worden de werkzaamheden voortgezet. Een aardige bijzonderheid is dat bewoners van de omgeving der Kinkerstraat in enkele dagen tijds reeds een bedrag van circa 800 bijeengebracht hebben, dat zal dienen om dé schade, die inwoners ondervinden, eenigszins te vergoeden. Tegen straatvervuiling door honden. 's-GRAVENHAGE. De commissie voor de strafverordeningen stelt aan den Haagschen ge meenteraad voor in de algemeene politie-veror- dening-een nieuw artikel in te voegen, luidende: „Ieder is verplicht er voor te zorgen, dat een onder zijn hoede staande hond zich niet van uitwerpselen ontdoet op een gedeelte van de open bare straat, dat kennelijk ingericht is voor ver keer uitsluitend of mede van voetgangers". Ter toelichting wordt het volgende opgemerkt: Herhaaldelijk is geklaagd over verontreiniging door honden van de voor voetgangers bestemde deelen der openbare straat. Dit zeer hinderlijke euvel is te erger bij verduistering. Daarom wordt voorgesteld een bepaling in het leven te roepen, aan de hand waarvan de politie er tegen kan op treden. De gekozen redactie omvat behalve trot toirs, galerijen en passages, met stoepen en por tieken, ook vluchtheuvels en als zoodanig aange duide oversteekplaatsen voor voetgangers, als mede wandelpaden e.d. Bevolking der Sovjet-republiek verk over 47 nationaliteiten (Van een V.P.B.-medewerker). De voaag, hoeveel Russen er in Rusland 'i zal menigeen op liet eerste gezicht zonderling komen. Toch is zij niet zoo zonderling, als hei' wanneer men weet dat de in Januari 1939 g4j volkstelling aan het licht heeft gebracht, in Rusland niet minder dan 47 nationaliteit*:i den onderscheiden. Hiervan vormen de b ruim de helft, namelijk 58 pet. Zij tellen S5 lioen zielen. Daarop volgen, op verren afstand de (Mi met 28 millioen of 16 pet en de Witrusseni» millioen of 3 pet. Uit deze drie Slavische n bestaat dus voor meer dan drie kwart de bevcj van de Sovjet-Unie. Van de overige 44 nationaliteiten vormen 7 elk meer dan 1 pet. van de bevolking, de Oebeken, de Tataren, de Kozakken, de h de Azerbaidsjaners, de Groesiniërs en de Arms: Onder de Europeesche inwoners van Rusland de Duitschers vertegenwoordigd met 1.4 cl of 0.8 pet. DE BOERENSTAND IS STERKST VERTEGENWOOBD! In sociaal opzicht vormen de z.g. „colki boeren" met 75.6 millioen zielen, of 44.6 pet. sterkste groep in de bevolking. Dë arbeiders ii stad en op het land brengen het' niet verder 32.2 pet. en de groep der andere werknemers c 17.5 pet. van het geheel uit. Bijzonder opvallend is ook de verandering gekomen is in de sociale samenstelling van volking in den loop van de laatste tien jaar, gevolge van de industrialiseering en het insr de collectief systeem is het percentage der ark en andere werknemers gestegen van 17 pet. col pet., terwijl het percentage van de z.g. boeren is gestegen van 3 pet. op 46.9 pet. Hs;; centage der buiten het collectief verband boeren daarentegen is gedaald van 73 pr. 2.6 pet. Het peil der algemeene ontwikkeling blijh: schen 1926 (toen de vorige volkstelling we:: houden) en 1939 te zijn gestegen. Het z analphabeten van 9 jaar en ouder is gedaa!: 49 pet. op 19 pet. Personen, die ho leiding hadden genoten, werden er 1.1 teld of 0.6 pet. met middelbare schoopoleidict millioen of 7.8 pet. Goede vangst van de Amsterdamsche politie. Rijwieldieven en medeplichtigen aangehouden. Dinsdag heeft, naar Het Volk meldt, de recherche te Amsterdam twee exploitanten van een rijwiel stalling in de omgeving van den Overtoom en twee vermoedelijke rijwieldieven gearresteerd. Reeds eenigen tijd had de recherche verdenking tegen deze rijwielstalling en tegen een tweetal bij de politie bekende rijwieldieven, die hun „waar" steeds op onverklaarbare wijze wisten te ver werken. Nadat de rijwielstalling zoowel als de dieven geruimen tijd in het oog gehouden waren, is inspecteur Mol er toe overgegaan een inval in de rijwielstalling te doen, waarbij al spoedig bleek, dat men een goeden slag geslagen had. Onder de rijwielen, die er gestald waren, trof men er ver scheidene aan, die van diefstal afkomstig waren, zoodat beide exploitanten als verdacht van heling in verzekerde bewaring genomen kon worden. Ook de beide rijwieldieven werden ingesloten. Autobus en vrachtauto in i Vijf personen gewond, van wie twee zeer en* Op den Rooyseweg te Son deed zich, naai Volk meldt, een ernstig auto-ongeluk voor. Een autobus met arbeiders van de Cito uil hoven kwam uit de richting Sint Oedenrode dén Rooyseweg gereden, waarbij de chaufffö veel op de linkerweghelft reed. Uit de tegenu gestelde richting naderde een vruchtauto WU eveneens arbeiders waren gezeten. De van de vrachtauto kon zonder aanrijding onmop passeeren. De vrachtauto reed daardoor eerst'4 een van de langs den weg staande boomt vervolgens met de achterzijde van de ai)W in botsing te komen. De bestuurder van de at- verloor hierdoor zijn macht over het stuur en pardoes in een langs den weg loopende sloot Met een geweldigen slag werden de arbeiden de bus geslingerd, waarbij verschillende pen op den weg en in het land terecht kwaraei. personen bleken min of meer ernstig ge^ zijn, waarvan er drie naar hun woning ven° konden worden, terwijl twee personen deer ziekenauto van den G. G. en G. D. uit Eint opgehaald moesten worden en in zorgweiie- toestand naar het Binnengasthuis werden or--.- bracht. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk W oensdagssv^ betaald te zijn, daar de bezorgen Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Haarlem, 27 August» Bevallen: 24 Augustus: K. J. Heerem van Opzeeland d., 25 Aug.: C. A. MeWJJ meulen d., 26 Aug.: M. E. Heijselaar--sw; pa z„ J. W. Borger-van Huët z., J- Scw*® Eijkenaar z. Overleden: 24 Aug.: R. C. Venema 61 lianastraat; 26 Aug.: J. M. van "Wor^i Dodeweerd 58 Hyaeintenlaaiir j., de jyitstraat.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2