Hervatting. Belangrijke werkobjecten worden uitgevoerd. Raad Beverwijk. Ruim 1,5 ton voor verbreeding van den Boschweg. Maandagavond vergaderde de gemeenteraad van Beverwijk onder voorzitterschap van burgemees ter mr. H. J. J. Schol tens. Afwezig was wethouder N. J. Out. INSTALLATIE NIEUW LID. Nadat de heer R. van Lunzen, opvolger van den heer K. Steyn, de gebruikelijke eeden had afge legd, werd hij als raadslid geïnstalleerd. BENOEMING VAN PERSONEEL AAN DE HUISHOUDSCHOOL. Met ingang van 1 September werd in vasten dienst tot leerares in algemeen vormend onderwijs aan de gemeentelijke Huishoud- en Industrieschool benoemd mej. F. Aalbers, sedert 1 September 1939 reeds in tijdelijken dienst aan de school werkzaam. Mej. C. T. M. Brumsen, thans leerares teekenen aan de Alkmaarsche Huishoud- en Industrieschool, werd eveneens met algemeene stemmen met ingang van 1 September benoemd in tijdelijken dienst voor den tijd van 1 jaar tot leerares in teekenen aan deze school. BENOEMING COMMISSIELEDEN. Ter voorziening in de vacatures, ontstaan door de ontslagneming van den heer K. Steyn, werd tot lid der Commissie van Bijstand in het beheer van het Gasbedrijf en van de Commissie van overleg voor de ambtenaren de heer R. van Lunzen be noemd. OVERPLAATSING VAN EEN ONDERWIJZERES. Het voorstel van B. en W. om het verzoek van imej. A. L. Remme, thans onderwijzeres van bij stand aan de openbare lagere school te Wijk aan Zee, voor overplaatsing naar de Zeewijkschool toe te staan werd met algemeene stemmen aangeno men. GEMEENTE-REKENING, DIENST 1939. B. en W. boden aan de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1939, alsmede de bedrijfsrekeningen en balansen der be drijven en diensten voor hetzelfde dienstjaar. Deze stukken werden in handen gesteld van de fimiancieele commissie, met opdracht, daarover rap port uit te brengen. De voorzitter deelde mede, dat de reke ning der gemeente sluit met een batig saldo van f 55.000. WIJZIGING GEMEENTE- BEGROOTING. Vastgesteld werd de 14e wijziging van de ge meentebegroting, dienst 1939. De heer T. Schaaf, adjunct-commies ter secreta rie, die door B. en W. benoemd is tot tweeden •waarnemèr van den gemeente-ontvanger, werd in deze. functie beëedigd NIEUWE OVEREENKOMST MET „DE KENNEMERS". B. en W. stelden voor tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met de Beverwijksche voet- balvereeniiging „De Ken nemers' omtrent het ge bruik van het Sportpark voor den tijd van-een jaar met een optiejaar. Wat de regeling van den huurprijs betreft, wordt thans meer rekening ge houden met de draagkracht van de huurster; bij een stijging der entreegelden boven een bepaald bedrag, zal de meerdere opbrengst in de eerste plaats worden aangewend tot aanzuivering van de achterstallige huurpenningen. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel aangenomen. HET OMLEGGEN EN VERBREEDEN VAN DEN BOSCHWEG. Hierna kwam aan de orde het voorstel van B. en W. tot het uitvoeren in werkverschaffing van het omleggen en verbreeden van den Boschweg. De breedte van den weg zal gemiddeld 13 M. bedra gen. De totale kosten van het werk bedragen aan loon f 124.450 en aan kapitaalslasten f 36.450. In den loonpost wordt bijgedragen door het Werkloos- heidssubsidiefonds. De andere kosten moeten op den kapitaaldienst worden geraamd om in tien ja ren ten laste van' den gewonen dienst te worden gebracht. Daar echter van de provinciale commis sie voor de werkverruiming een toegezegde bij drage tot 1/3 gedeelte wordt verwacht, worden de voor de gemeenterékening komende kapitaalslasten tot ruim f 24.000 verlaagd. Over de bebouwing zuidelijk langs de Zeestraat te Wijk aan Zee merkten B. en W. op, dat daar een zeer ruime open bouw wordt gedacht, ieder bouw perceel zal een oppervlakte moeten hebben van tenminste 3500 M2. Blijkens het ontwerp-plan van uitbreiding moet rekening gehouden worden met een belangrijke verbreeding van de Zeestraat. De straat zal een breedte krijgen van pl.m. 50 M. De heer R ij k e n s verklaarde met belangstelling kennis te hebben genomen van deze voordracht; hij bracht hulde aan het gemeentebestuur voor deze werkwijze en bracht dank aan de directies van Hoogovens en Papierfabriek. Een mooi duinland schap wordt nu ontsloten. Spreker hoopte, dat deze weg tot de mooiste duinwegen zou gaan behooren. Van Beverwijk uit is de Boschweg echter zeer moeilijk te bereiken, omdat de wegen naar dezen weg in een slechten toestand verkeeren. Hij vroeg of de gemeente zich niet met het gemeentebestuur van Velsen in verbinding kan stellen, teneinde ver betering van den toestand der wegen te verkrijgen. Ook vroeg hij verbetering van den weg langs het Gaasterboschje. De heer N ij s s e n vond de loonen van 36 cent per uur te laag en vroeg of tenminste in aangeno men werk de loonen niet hooger gebracht zouden kunnen worden. Ook de heer Passchier sprak zijn vreugde Uit over het plan en uitte zijn voldoening, dat on der leiding van de Ned. Heide Mij. de werkzaam heden worden uitgevoerd, omdat zij op dit gebied veel ervaring heeft. Ook was spreker tevreden over het feit, dat het werk in werkverschaffing wordt uitgevoerd. Hoewel de loonen niiet hoog zijn, was hij hierover niet ontevreden. Ook de heer Visser vond de loonen vooral in dezen tijd te laag. De heer Vink was het eens met den heer Rij- kens. Ook deze spreker achtte de loonen niet hoog. In verband hiermede vroeg hij of geen kindertoe slag gegeven kon worden. Wethouder Van Dok merkte op, dat aan de loonen niet veel valt te doen, daar zij op een landelijke schaal, die voor de werkverschaffingen' is vastgesteld, zijn gebaseerd. Als het college er nog iets aan kan doen, dan zal het dat doen. Onze be moeiingen zijn begrensd. Er wordt echter zooveel mogelijk rekening gehouden met het behoud van het natuurschoon. Reeds is er overleg gepleegd met de gemeente Velsen; het is reeds zoo goed als ze ker, dat het gedeelte van Velsen eenzelfde profiel zal krijgen. Ook over de verbetering van toegangs wegen is reeds gesproken. Verder zei spreker, dat als we terugdenken aan het oogenblik, dat de Hoogovens en de Papierfa briek dit groote terrein aankochten, dat zoo rijk is aan natuurschoon, er een storm van verontwaardi ging door Kennemerland ging, omdat men vreesde, dat het natuurschoon van Tussehenwijk in gevaar |ou komen,. Dit was ook het geval, daar zij ken nelijk bestemd waren voor industrieterreinen. Het Hoogovenbedrijf heeft echter een open oog gehad voor de belangen van Beverwijk en zich direct be reid verklaard, het industrieterrein te limiteeren. Om buiten het terrein van de Hoogovens te blij ven, wordt in den weg een bocht gebracht van 1200 M. De weg wordt ongeveer 4000 M. lang en voor dat gedeelte zal de Hoogovens alle materialen le veren. Wel een bewijs van zeer groote medewer king. Spreker geloofde wel, dat de raad ongetwij feld zou instemmen met het plan. De voorzitter merkte op, dat de Hoogovens nog iets verder zullen gaan en een. breeder groen- scherm zullen handhaven, dan waartoe de over eenkomst hun verplicht. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. HET EGALISEEREN VAN EEN TERREIN AAN DEN WATER- LEIDINGWEG. B. en W. stelden voor, het aan de gemeente in eigendom toebehoorende terrein' aan den Water- leidingweg, dat door de aanwezigheid van talrijke kuilen en bodemverheffingen niet geschikt is, het op normale wijze bouwrijp te maken, in werkver schaffing te doen egaliseeren en de benoodigde gel den beschikbaar te stellen. De kosten worden be groot op f 4500 aan arbeidsloonen en f 1000 aan andere kosten. Zonder hoofdelijke* stemming aangenomen. ZEVEN EN OPRUIMEN VAN BELTVUIL. B. en W. gaven in overweging, het bel tv uil van de oude vuilnisbelt te zeven en op te ruimen en de daarvoor benoodigde gelden beschikbaar te stellen. De kosten van dit werk zijn begroot op f 66.000 aan loonen en f 12.500 andere kosten. 85 pet. van de loonen enz. (f 56.100) komt voor subsidie in aanmerking; de overige kosten, voor zoover deze miet door de opbrengst van de te verkoopen mest stoffen worden gedekt, worden ten laste van den kapitaaldienst gébracht. Ook dit voorstel werd zonder op- of aanmerking aangenomen HET IN CULTUUR BRENGEN VAN DUINTERREIN. Met het oog op de voedselvoorziening heeft Jhr. Boreel om niet aan de gemeente in gebruik voor beplanting met voedselgewassen aangeboden een gedeelte van het landgoed „Westerhout", bekend als het „Dirkenbosch" ter grootte van 5 H.A. B. en W. stelden den raad voor hen te machti gen dit terrein als object van werkverruiming te doen spitten, egaliseeren, zaaiklaar maken enz. en de. benoodigde gelden beschikbaar te stellen'. De kosten zijn begroot op f 13000 loonen enz. en f 3200 andere kosten. Van het Departement van Sociale Zaken werd subsidietoezegging verkregen. De ten laste van de gemeente komende uitgaven zullen echter geheel kunnen worden bestreden uit de op brengsten. De heer Passchier juichte dit plan als werk verruimingsóbject toe; hij vroeg of het terrein in gericht zou worden voor volkstuintjes of er andere richtlijnen aan gegeven zouden worden. Wethouder Van Dok antwoordde, dat het nog niet vast staat, hoe het zou gaan met de exploita tie in het eerste jaar. Uiteraard komen er echter geen völkstuintjes. Het ligt in de bedoeling dat het terrein, als het eenige jaren in cultuur geweest is, weer bosch wordt. Het voorstel werd aangenomen. HET RECHT VAN VERHAAL OP COUPONBELASTING. Bij besluit van den Secretaris-Generaal van het departement van Financiën worden ook de onder- 'handsche geldleeningen door de couiponbelastinig- getroffer. De belasting bedraagt 2 pet. van het rentebedrag. De gemeente kan, lettende op de overeenkomst, de verschuldigde couponbelasting verhalen. B. en W. stelden den raad dan ook voor, daartoe te besluiten. De Raad deed dit. INGEKOMEN STUKKEN EN MEDEDEELINGEN. De missives van Ged. Staten, houdende: toezen ding van het besluit tot vaststelling der gemeente- rekening, dienst 1939; het goedgekeurde raadsbe sluit betreffende het overnemen van straten enz. van de N.V. „De Meerweide" en het goedgekeurde raadsbesluit tot vaststelling van de voorgevelrooi lij nverordening no. 3 werden als kennisgeving aan genomen. Op diens verzoek werd aan den heer P. Krab bendam, hoofd der openbare Noorderséhool, eervol ontslag verleend, evenals aan mej. S. van der Hoek als leerares aan de gemeentelijke Huishoud- en Industrieschool Ingekomen was een verzoek van den heer J. de Boer te Wijk aan Zee om restitutie van betaalde straatbelasting. B. en W. stelden voor op dit verzoek te beschik ken overeenkomstig het bij de stukken gevoegde ontwerp-b ësluit. Aldus besloten. RONDVRAAG. Bij de rondvraag drongen mevr. Kernp-Haan, en de heeren Baas en Vink aan om maatregelen te treffen om te voorkomen dat door de verduiste ring ongelukken gebeuren. Ook informeerde mevr. Kemp-Haan hoe het staat met de plannen van woningbouw. De voorzit te r antwoordde, dat er reeds maatregelen in voorbereiding zijn om de lasten, aan de verduistering verbonden, zoo klein mogelijk te maken door witte lijnen op de trottoirbanden en richtlampen enz. Over de plannen van den woningbouw zei hij, dat deze gestrand waren. Maar B. en W. zetten het werk voort, teneinde alsnog wat te bereiken. Hierna sluiting. Kampioenschap van Midden- Kennemerland. Na de nederlaag van Beverwijk tegen Storm vogels luidt de stand van het voetbaltournooi om het kampioenschap van Midden-Kennemerland als volgt: Stormvogels 5 4 0 1 8 139 Kennemers 4 3 0 1 6 2015 Beverwijk 5 2 0 2 4 11—9 Kinheim 6 1 0 5 2 14—25 Woensdagavond wordt gespeeld De Kenne mersBeverwijk. EEN MONDACCORDEONCLUB VAN HOOGOVEN-STATEN. Woensdag wordt ten huize van den heer Zand vliet een vergadering gehouden om tot oprich ting te komen van een mondaccordeonclub, waarvoor zich reeds een 20 leden hebben opgege ven. 't Is uit met de vacantiejool, De schooljeugd gaat opnieuw naar school, Een beetje meer of minder vlijtig, Een beetje meer of minder spijtig, Het jonge hart vol vrees of moed, Maar met leergierigheid in 't bloed. De boesemvrienden en vriendinnen, Gaan dromsgewijs de deur weer binnen. De leeraar die, naar u zult weten, Niet als zoodanig is geheeten, Omdat hij raar is in de leer, Komt ook in 't krijt (of in 't geweer) En gordt zich aan, in zijn pupillen, Den wijsheidgeeuwhonger te stillen, Tot het ontvankelijke brein Opnieuw verzadigd lijkt te zijn. De ouders zien hun kroost weer gaan, En moeter trekt het zich wat aan, Dat al dat bruin weer op zal lichten, Tot winterschoolsche bleekgezichten. En vader denkt niet zonder spijt, Weer aan zijn eigen jongenstijd, Vergetend dat hij, oud van dagen, Voor geen examen meer zou slagen. Zeg ouders, als ik u mag vragen. Laat niet de jeugd ook mededragen Aan zorgen, die de uwe zijn, Haar eigen zorg is al niet klein.» Gij moet het jong scholierenleven, Nu meer dan ooit een steuntje geven, Zoodat het kalm zich concentreert Op wat de school en tijd het leert. Gij leeraren en leeraressen, Nooit werd er zooveel van uw lessen En van uw tact en wijs beleid Gevergd, als juist in dezen tijd. Voelt, naast het recht tot eischen stellen De plicht om ook de zorg te tellen, Die ook de jeugd van nu vervult, Toon dus begrip en veel geduld. En gij scholieren, treedt weer binnen, De ernst gaat nu opnieuw beginnen, Na een vacantie vol jolijt En zon (nou ja, van tijd tot tijd) 't Is nu weer uit met pretjes zoeken, 't Is nu weer: oogen in de boeken! Soms leuk, maar vaak, dat weet ik, saai, Nou, doe je best en hou je taai. Wat de tuinders kregen. Vereenigde Veilingen „Kennemerland" en „Vrije Veiling". Spinazie per K.G. 410 Postelein per K.G. 912 Sla per 100 krop 75260 Andijvie per 100 krop 100220 Wortelen per bos 411 Radijs per bos IV22 Selderij per bos 1V22 Peterselie per bos IV22 Tomaten per K.G. 8—15 Prei per K.G. 910 Uien per K.G. 5 y2' Waspeen per K.G. 47 Bloemkool I per stuk 1220 Bloemkool II per stuk 68 Komkommers I per stuk 45Va Komkommers II per stuk 23 Meloenen per stuk 513 Tuinboonen per _K.Q. 16 Snijboonéri per'K.G. 10—27 Dubb. boonen per K.G. 918 Spercieboonen z. dr. per K.G. 1318 Trosboonen m. dr. per K.G. 1518 Doppers per K.G. 2430 Raspers per K.G. 2838 Capucijners witte per K.G. 2024 Pronkboonen per K.G. 712 Groene kool per K.G. 45,80 Roode kool per K.G. 4 Aardbeien per doosje 2327 Bramen per slof 7890 Druiven per K.G. 2430 Augurken per K.G. 1047 „HET KARPERTJE" VISCHTE IN AKERSLOOT. Zondag had het Vischcollege „Het Karpertje" haar maandelijkschën vischwedstrijd. Ter afwisse ling werd er ditmaal gevischt in het Noord-Hol- landsch Kanaal in Akersloot. Het vervoer van de leden naar het vischwater baarde nog al zorgen. Deze moeilijkheid werd echter opgelost door deze leden in bakfietsen naar de plaats van bestemming te vervoeren. Hoofdcontroleur was de heer T. Dek kers en controleurs waren de heeren C. Albers en B. Luyt. Er werd uitstekend gevangen en het spreekt dan ook vanzelf, dat in een prettige stem ming de terugtocht in de bakfiets werd aan vaard. In het clubhuis reikte de voorzitter met een toepasselijk woord de prijzen uit. Uitslagen: 1. J. Maenholt, 2. K. Monné Sr., 3. K. Honing, 4. J. van Rookhuizen, 5. J. Pools, 6. J. J. Posch. POPPENKASTVOORSTELLING. De tooneelgroep van de St. Jozef gezellen van de Parochie van O. L. Vrouwe van Goeden Raad heeft Zondagmiddag de jeugd een prettigen middag be zorgd met de poppenkastvoorstelling. De avonturen van Jan Klaassen en Katrijntje vielen natuurlijk buitengewoon in den smaak en meermalen heeft de jeugd om het koddige spel kostelijk gelachen. DE ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN K. Z. De onderlinge wedstrijden van de Kennemer "Zwemclub, die vorige week door de slechte weers omstandigheden werden uitgesteld, zullen nu ver moedelijk in het overdekte Velserbad gehouden worden. DE OMZET AAN DE B.E.T.-VEILING. De omzet aan de B.E.T.-veiling heeft over de maand Augustus 115.991.93 bedragen. Beverwijksche Harmoniekapel. De komst van de mannen van den Opbouwdienst heeft een streep door de rekening van de Bever wijksche Harmoniekapel gehaald. Zooals onze lezers weten werd het gebouwtje van de Harmonie aan de Groenelaan bij het uitbreken van de mobilisatie als ziekenzaaltje ingericht. De kapel moest toen een ander repetitielokaal zoeken. Na eerst in een lokaal aan den Alkmaarscheweg gerepeteerd te hebben kwam men tenslotte in de bovenzaal van ,,'t Cen trum" terecht. Het gebouwtje aan de Groenelaan kwam deze week weer vrij en dus was het verhui- zen.van ,,'t Centrum" naar het Harmonie-gebouwtje. Alle moeite blijkt nu echter vergeefsch te zijn ge weest, want het gebouw wordt nu weer ingericht als ziekenzaal voor den Opbouwdienst. UITSLAGEN HOOGOVEN-SCHAAKCLUB. De uitslagen van de wedstrijden voor de zo mercompetitie van de Hoogoven-Schaakclub lui den als volgt De Boer Jr.—Paardekoper, afgebr. KorfScherer, afgebr. Mulder—De Boer Sr. 10 v. d. BroekKroon, remise, v. d. PlasJ. C. de Haas 10 Kroon—y. d. Plas 1—0 Mej. v. d. Meer, die 25 jaar aan het hoofd van de Maria Cornelia Bewaarschool is. HULDIGING MEJ. v. d. MEER. Mej. A. S. van der Meer, hoofd van de Maria Cornelia Fröbelschool aan de Eendrachtstraat is Maandagmorgen in verband met haar vijfentwintig jarig jubileum onder groote belangstelling van ouders, leerlingen en oud-leerlingen gehuldigd. Eerst vond een huldiging plaats in kleinen kring. Hierbij waren tegenwoordig de heer J. Smit, pro curatiehouder der firma Van Gelder Zonen, de heer en mevrouw L. J. van het KaarAllan, oud-procu ratiehouder, mevrouw AllanSchilthuis en me vrouw Van der LeeSenf vormende het oude en het huidige schoolbestuur. Voort waren aanwezig de ouders en een broer van de jubilaresse, de beide assistenten de dames J. Lijnslager en M. Hummel alsmede de heer en me vrouw C. C. J. BakkerJongejans, bewaarders van de school. De heer J. Smit richtte zich namens mevrouw M. C. Smidt van GelderKaars Sijpestein, die de school aan het personeel der papierfarbriek schonk en naar wie de school ook genoemd is, tevens namens de schoolbesturen tot mejuffrouw Van der Meer. De heer Smit zeide, dat de jubilaresse 25 jaar ge leden zeker niet aan dezen dag zou hebben gedacht. Ook toen lagen, evenals thans zware sluiers over het land. Dit heeft echter, trots uw wensch, om aan dezen dag zoo weinig mogelijk aandacht te beste den, niet kunnen verhinderen dat dit feest onopge merkt voorbij zou gaan. Als men 25 jaren lang zijn werk heeft gedaan en vooral zooals u dit werk zeer plichtsgetrouw, nauwgezet en met liefde tot de kin deren hebt gedaan is er alleszins reden feest te vieren. Uw werk heeft zeer veel maatschappelijk nut afgeworpen. Vervolgens merkte de heer Smit op, dat het werk van juffrouw Van der Meer al die jaren een goede sfeer geschapen heeft, want behalve de tegenwoor dige twee assistenten zijn 'er slechts twee andere helpsters geweest. Als bewijs van erkentelijkheid en waardeering bood de heer Smit de jubilaresse namens de directie van de papierfabriek een fraaie met leer ingelegde boekenkast aan, alsmede een theeblad. Namens het ouderen het huidige schoolbestuur, alsmede namens de beide assistenten werd de jubilaresse een fraai Perzisch kleed geschonken; mevromy Smidt van Gelder had een kostbare theetafel gezonden. Boven dien waren er nog enkele kleine persoonlijke ge schenken. Mejuffrouw Van der Meer dankte den heer Smit voor zijn hartelijke woorden en voor de mooie ge schenken. Als de oudste der beide assistenten, herinnerde mejuffrouw J. Lijnslager aan den omgang en de samenwerking met de jubilaresse sedert vele jaren, waarbij zij welgemeende woorden van dank sprak. In een dichtwerkje uittte spr. den wensch, dat me juffrouw Van der Meer nog vele jaren aan de school vei-bonden mag blijven. Op origineele wijze werd door oud-leerlingen hulde gebracht. Deze ging ver gezeld van een fraaie bouquet. Eveneens was er een bloemenhulde van de Harmoniekapel „De Een dracht" en het piannenkoor „De Eendracht". Na de intieme huldiging vulden ouders, leerlingen en oud-leerlingen het ruime speellokaal der school. Velen brachten een kleine bloemenhulde mede. Namens de ouders en de - oud-leerlingen sprak mevrouw RoscharZalm als oud-leerling de jubi laresse toe. Mevrouw Roschar dankte de jubilaresse voor het geen deze als grondslag heeft gelegd voor het latere leven. Zij bood een prachtige huiskamerlamp aan. Onder leiding van de beide assistenten zongen de dreumessen hun „juffrouw" een huldigingsliedje toe, terwijl zij haar een groot en mooi boekwerk en divankussen schonken. Mejuffrouw Van der Meer dankte zoowel ouders als kinderen hartelijk voor deze huldiging en zeide dat het haar door de buitengewoon goede samen werking al die jaren mogelijk is geweest haar taak met liefde voor het kind te vervullen. Met een „Lang zal zij leven" was deze huldiging ten einde. JAARVERGADERING VAN D. C. IJ. Hedenavond wordt in „Kennemerhof" de 16e jaarvergadering van D. C. IJ. gehouden. Het D. C. IJ.-bestuur heeft besloten, voor deze ver gadering ook de oud-leden uit te nóodigen, na tuurlijk in de hoop, dat zij hun oude club weer zullen komen opzoeken. Juist nu er zoo weinig verkeer is en ook met het oog op de lange avonden hoopt de voorzitter, dat velen zich zullen komen aanmelden. Juist het beoefenen der damsport is een der beste gele genheden om zoowel binnenkamers als op de clubavonden een nuttige en 4 aangename tijd- passeering te vinden. HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND. Geboren: Cornells Johannes, z. v. Corn. Koedijk en Luc. Beentjes; Reinier Nicolaas, z. v. Nic. de Ruijter en M. J. G. Kaptein. Overleden:. Ger. A. Nijman Nz., 3 jaren. Ondertrouwd: Jac. C. van Stralen, alhier en Tj. Tolsma te Dantumadeel. VERLOREN VOORWERPEN. Een portemonnaie met inhoud en een taschje. SANTPOORT toe en aangezien zij zonder onderscheid geroutineerde dilettantzangers konden worden, kon reeds aanstonds een aardir gevormd worden, zooals na afloop van houdelijk gedeelte der oprichtingsvergadè* het „proefzingen" bleek. Woensdag a.s. beginnen de repetities ij „De Weyman". In overleg met den dirk-, besloten in studie te nemen „Het Woud"r van Nieuwenhoven De redtlingsbooten der N.Z.HI Activiteit in 1940 zeer toegenomen AMSTERDAM, 2 September. De zee* den Juni, Juli en Augustus zijn over hel ;S de rustigste voor de N.Z.H.R.M. In de ahL 10 jaar bedroeg b.v. het aantal diensten \z dingbooten gedurende deze drie maanden tic dan 68, d.i. nog geen 7 gemiddeld. Het jaar 1940 vertoonde echter een g ander beeld. Ondanks het feit, dat weinig scheepvaart is langs onze kust, vi de reddingbooten der N.Z.H.R.M. in 'de i zomermaanden niét minder dan 20 maal' deze 20 tochten werden er drie verricht de motörreddingboot Neeltje Jacobs IJmuiden, twee door elk der motorrsë booten Brandaris (Terschelling), Dorus^ (Den Helder), President Steyn (Egmcti: Zee), Abraham Fock (Ameland), en d» roeireddingboot van Katwijk aan Zee, ta de roeireddingboot van Noordwijk aan h roeireddingvlet van Petten en de mote dingbooten C. A. den Tex (Harlingen),!: linde (Oostmahorn), Nicolaas Marius schelling), Arthur (Scheveningen) en,' Hodshon (De Cocksdorpf eenmaal uitvte In totaal werden in dit tijdvak 31 n red, zoodat het totaal aantal gereddensé Januari 1940 thans 85 bedraagt. Vele redfe ten geschiedden des nachts of tijdens zwaar t weer onder bijzonder moeilijke omstandig Dat het risico voor de redóingbootbemari veel grooter is dan vroeger, behoeft g Wel zijn thans de stalen motorreddingboote»; zien van een z.g. gausskabel ter beveiliging; magnetische mijnen, doch het gevaar var ankerde en drijvende mijnen is allermimti beeldig, waarbij men tevens niet uit het k verliezen, dat de zeegaten onverlicht zija De paraatheid der N.Z.H.R.M. is thans an lijk opgevoerd. De in havens liggende mot dingbooten zijn gereed om onmiddellijk i varen, waartoe op sommige stations enkèi van de bemanning dag en nacht op of vlai: reddingboot aanwezig zijn. Dat dezf paraatheid voor de N.Z.H.R.M. belanj kosten met zich medebrengt, behoeft geen x doch de N.Z.H.R.M. rekent het tot haar plks reddingwezen aan te passen aan de bijzonda standigheden, die snel handelen noc&i maken. De reddingbootbemanningen trotseerai grooter gevaren dan ooit, doch allen zijnij ouds bereid zee te kiezen, als de assisted reddingboot wordt ingeroepen. KATTEN- EN HONDENBROOD. In ons dagelijksch lijstje, waarop vermeld welke bonnen geldig zijn, mist men vardal aanwijzing omtrent katten- en hondenvoer, bonnen golden tot 1 September en ztjn meer van waarde. De nieuwe bon is echter nog niet en dit zal, zoo vernamen wij, nog wel een#: duren. Er heeft zich een kleine stagnatie daan, zoodat de bezitters van raskatten elf honden of houders van hondenfamilies (v®! één hond wordt geen hondenvoer verstred geduld zullen moeten hebben. Zij zullen er evenwel rekening - houden, dat het rantsoen in de volgenoef iets minder zal worden. Zoo zal het hoog* soen, 12 K.G. voor een hond, teruggebracb. tot 10 K.G. en de rest naar rato. BURGERLIJKE SU HAAKLEM - Overleden: 31 Augustus: J. van de Polder-Groen^' j., Kamperlaan. A. Molenaar-de zepaterslaan. G. van Excel. 77 j., Hags 1 September: E. P. J. M. z. van J. J- 1 maand, Kamperlaan MANNENKOOR „ORPHEUS" OPGERICHT. Te Santpoort is het mannenkoor „Orpheus" op gericht. In het bestuur namen zitting de heeren J. W. A. Westerhoven (voorzitter), H. de Graaf (secretaris), J. Ruyters (penningmeester), J. de Haas en W. Cöhrs. De heer Henk Arisz werd direc teur. Staande de vergadering traden reeds 25 personen AGENDA TE HAARLEM. Heden: DINSDAG 3 SEPTEMBER Groote Kerk: Orgelconcert van 7.3M- Gebouw H.K.B., Tempeliersstraat: H.K.o.^ 8 uur. Frans Hals museum: Tentoonstelling v: van Haarlemsche schilders. 104 uur. WOENSDAG 4 SEPTEMBER- Gebouw H.K.B., Tempeliersstraat: HJw>' 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWU* DINSDAG 3 SEPTEMBER. Luxor Theater, Breestraat: „Alaska' 01 gramma. 8.15 uur WOENSDAG 4 SEPTEMBER- Luxor Theater, Breestraat: „Alaska s gramma. 8.15 uur. Gem. Sportpark, C. Amsestraat: Beverwijk, 6.30 uur.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2