VELSEN 's Avonds Radio-Centrale Radio-Central WIST U? Duin op, duin af, op zoek naar bramen. Een gezonde sport.die ook wat oplevert. Hoe de bramen geplukt Zonder moeite geen bramen! „Men neme vier pond bramen, wascht de vruchten, verwijdert de pitjes, doet er vier pond suiker bij en laat dit 10 minuten bruisend koken". Enz. enz. Het eindproduct bestaat uit zes potjes overheer lijke bramengelei met een aroma, waar men de heer lijke, pittige geuren van het duinlandschap, dat deze wilde vrucht heeft voortgebracht, terugvindt, een aroma dat een cocktail is van aardbeien, zwarte en roode bessen kortom van alles wat het grauwste brood, belegd met het dunste laagje boter of mar garine lekkerder doet smaken dan iets van den fijnsten banketbakker. „Men neme vier pond bramen". Maar hoe komen we aan bramen? Koopen in den fruitwinkel? Wie koopt er nu bramen. Zoeken, zelf zoeken natuurlijk. We leven toch midden in het bramen- land. In het Noorden, in het Zuiden duinen, alle maal duinen, het domein van dat kleine, donker blauwe vruchtje, dat groeit op de hellingen, op de duintoppen, in de duinkommen van de laagste bin- nenduinen tot de hoogste achter den zeereep. Dat voortwoekert overal waar de wortels houvast konden krijgen in het mulle zand, dat groeit tus- schen bokkedoorns, brandnetels en ander soort on kruid, dat net als de bramenstruiken zelf vol zit met stekels en doornen. En daarom is dat „nemen" van die vier pond (of meer, of minder) niet zoo heel eenvoudig. Die zoek je zoo maar niet in een vloek en een zucht bij elkaar, want bramen groeien niet als de aard beien op een bed, maar wijd en zijd verspreid en als je niet het geluk hebt een rijk plekje te vinden, of als het eens een slecht bramen jaar is kun je urén lang duin-op en duin-af gaan voordat je eenv jampotje vol hebt of genoeg voor een vol potje jam. Ik heb bramen gezocht in het Castricumsche. Het is al weer eenige dagen geleden. M'n rug doet nog pijn, m'n beenen zijn nog wat stijf, maar in m'n provisiekast staan zes potjes vol heerlijke bramen gelei. van die donkerroode, smeuige gelei, die een streeling is voor de tong en die ons immuun heeft gemaakt voor alle brood- en boterzorgen. Op een vroegen Zondagmorgen, toen de zon nog nauwelijks boven den horzion was verschenen ten minste volgens den tijd, want de zon zelf was niet te zien stegen we met ons drieën op onze fiets en peddelden we via het nieuwe pontveer op Castricum af. Het was nog kil, maar het beloofde echt bramen- zoekersweer te zullen worden, frisch weer, zonder zon. Beter kon het dus niet, want bramen zoeken op een fx-isschen zomerdag moge een prettige nuttige sport zijn, bramen zoeken on der een strak blauwen hemel met een brandende zon is nog erger dan hard fietsen den Cauberg op. i We waren vroeg in de duinen, maar de Castri- cummers en de Bakkummers hadden een voor sprong van ongeveer 1 y2 uur op ons en die waren dus nog vroeger. Maar het duin van de Provin ciale Waterleiding is groot en je loopt elkaar daar niet zoo gauw in den weg, zoodat er nog ruimte genoeg voor ons over was, om naar hartelust te zoeken. En zoeken was het; want er mogen dan wel veel braamstuiken in het duin zijn, aan elke struik zit ten nog geen bramen en als ze er al aan zitten zijn ze dikwijls nog groen. En een braam is in de onmetelijkheid van duinland een nietig ding, dat je gauw over het hoofd ziet. Wij zagen ze niet, op een enkel plekje zaten er twee of drie of nog wel eens wat meer, maar toen we een uur gezocht hadden en onzen oogst eens gingen verzamelen, was de bodem van onze slof nog te zien. Het is met bramenzoeken net als met het vis- schen; je trekt er op uit om wat te vinden of te vangen, maar van te voren weet je nooit, waarmee je thuiskomt. Bij het visschen levert dit vraagstuk geen moeilijkheden op; je hebt altijd wel een net of iets dergelijks bij je, om je vangst, al is die nog zoo groot, er in mee naar huis nemen. Maar wat moet je doen, als je met je drieën bramen gaat zoeken. Zullen we één slof meenemen, of twee, of drie. Veronderstel dat ze eens zoomaar voor het plukken zijn en je komt voor het feit te staan, dat je niet meer kunt bergen. Hadden wij nu nóg maar een slof of een blik meegenomen. Zonde, dat we nu moeten uitscheiden. Dat is ook zoo leuk niet. We hadden ons er niet al te veel van voorgesteld en heel bescheidenlijlc één slof en een koekjesblik meegenomen en als reserve-bergruimte nog drie groenteblikken, die we toch noodig hadden bij het zoeken. Stel je voor, als je alles in een slof doet en de slofdrager eens „uit z'n slof schiet" en met bi-amen en al een buiteling maakt of met z'n schoen achter een wortelstengel of iets derge lijks blijft haken. Weg bramen! Dat zou ons tenminste niet overkomen. Zoo hadden we dus na een uur zoeken een oogst van hoogstens een paar ons. De voor 9/10 leege slof gaapte ons aan en het koekjesblik zou, naar we vreesden, overtollige ballast blijken te zijn. Maar we desespereerden niet en zochten door; nog eens een uur. De drie jonge leden van ons ge zelschap waren nog frissch en vol goeden moed; het oudste lid dat was ik wreef zich al eens over rug en beenen. Het valt niet mee zoo'n paar uur door de duinen sjouwen. Om elf uur hielden we pauze om een boterham te eten en even languit te gaan liggen. Dat was een oogenblik van Zon'dagsx-ust in extenso. Hè, wat is dat fijn, zoo achterover met de handen onder het hoofd, na die zware uren. Zijn er Zandmannetjes in de duinen? Loopt Klaas Vaak er stiekum rond? Neen, ni^t slapen; bramen zoeken. „Kom je nog?" Vooruit maar weer. Maar we zochten een ander visschei-ijtje op, zooals de visschex-man doet als hij op een plaats zit waar niets te vangen is. We kwamen op een plaats, waar het vol stond met bokkedoorns. De duizenden goud-gele vrucht jes, die heelemaal niet vergiftig zijn, zooals de meeste menschen denken zorgden voor een vroolijken toon in de eenkleurige symphonie van het duinlandschap en het was alsof ze voor ons de boeitjes waren, die de visscherman uitzet als hij op een goede visscherij is gekomen. Achter de doornstruiken lag, als een borstwering achter een prikkeldraadversperring een ruigte, waarvan we de beste verwachtingen koesterden. Ten koste van een heeleboel schrammen op en prikken in diverse lichaamsdeelen kwamen we er doorheen „Men neme vier pond bramen Hier waren de bramen inderdaad voor het nemen. En andere plukkers wai-en niet in onze nabijheid. Eux-eka! Heelemaal alleen d.w.z. wij met ons di-ieën op een plek, waar hondei-den, duizenden braamstruiken vol zaten met rijpe vruchten. Hoe groot onze oogst zou zijn wisten we niet; wel wisten we, dat we de i-eis naar Castricum niet te vergeefs hadden gemaakt. Maar alles wat er stond prikte en het „Au, weer een prik" was niet van de lucht. We doken onder in het wirwar van alle mogelijke prikplanten, die de Nederlandsche duinflora oplevert, we kropen op onze knieën door de wildernis, we plukten en plukten, zwarte bramen, blauwe bramen, kleine en groote bramen. En onze blikjes vulden zich en werden weer geledigd in de gemeenschappelijke slof, die hoe langer hoe voller werd. Weg pijn in den rug, weg stijve beenen. Plukken maar, altijd maar plukken. We gunden ons geen tijd voor een oogenblik rust, evenmin als de vis scherman, die een rijke visscherij heeft. Het was zwaar en pijnlijk werk, maar het loonde moeite en pijn. Onze slof werd hoe langer hoe voller en toen we de ruigte afgegraasd hadden, was ze vol. Vijf pond bramen. Toen was het ook tijd om op te breken. De slof kreeg een veilig plaatsje op den bagadrager, werd met wat stevig papier toegedekt, zorgvuldig, want aan elke braam kleefde figuurlijk gesproken na tuurlijk een droppel zweet en een paar mole culen bloed en verheugd over den mooien dag en den rijken oogst peddelden we over den muilen zandweg naar den lommerrijken weg, die van Bakkum naar Castricum aan Zee voert. hebben we in de drie keurig gedrukte dagkaarten van het P.W.N. Afdeeling Terrein, volgens welke de Directeur van het P.W.N. aan toonder „onder verplichting tot opvolging der aan ommezijde ver melde voorschriften vergunning verleent tot be- ti-eding van bovengenoemde duinterreinen". WAT KOST EEN SLOF BRAMEN? Een slof bi-amen kost op de veiling ongeveer 75 ets.' Wat' heeft dit ons gekost? Dertig cents entrée en 45 ets voor drie kopjes koffie in Beverwijk ook precies 75 ets. Maar als we het plukloon er eens bijrekenen zouden we bij het hoofd van de keuken de volgende nota moeten indienen: Kosten van 1 slof bramen 0.75 Plukken 3 man elk 5 uur: 15 uur a 30 ct. (toch niet te veel!) 4.50 5.25 EN WAT KOST EEN POTJE JAM? Grondstoffen (zie boven) 5.25 2 pond suiker a 26 ct. 0.52 2 pond glucose a 25 ct. 0.50 Bindmiddel 0.55 Diversen (gas enz.) 0.20 Zes potjes gratis 7.02 of per potje 1.17. Daarvoor kan ik in den winkel drie potjes koopen. Maar geen jam is zoo lekker als die van bramen, die je zelf hebt geplukt en die in eigen keuken zijn bereid. Hoe smaakt een boterham met gelei van zelf- geplukte bramen? Kijkt u maar eens naar die vroolijke snuiten. Au, m'n rug! En stijf dat ik nog ben! S. B. MIDDAGKERKDIENSTEN. Te beginnen met Zondag 6 October a.s. zullen in plaats van de avonddiensten der Ned. Herv. Kerk IJmuiden-West middagdiensten gehouden worden. Deze zullen om 3 uur beginnen. INTREDE Ds. VAN ANDEL. De voormalige hulpprediker bij de Ned. Her vormde Kerk IJmuiden-Oost, de heer C. P. van Ar.del, zal Zondag zijn intrede doen in de gemeen te te Tjerkgaast. Hij zal door ds. G. F. Callenbach Ned. Hervormd predikant te IJmuiden-Oost, in zijn ambt bevestigd worden. m en hoe ze gegeten worden, „MAG IK EVEN UW KAARTEN ZIEN?" Maar voordat we op den hoofdweg kwamen stond een heer met een groene pet bp het hoofd en een fiets aan de hand en die vroeg ons beleefd even af te stappen. Hetgeen we natuurlijk deden. „Mag ik even uw kaarten zien?" We hadden geen kaarten. We legden den Cerberus geen onvriendelijke overigens uit hoe dat kwam. De kiosk bij het station Castricum, waar de kaarten a 10 cent per stuk verkrijgbaar zijn,' was gesloten en we dachten heusch waar dat we die ook wel bij de boschwachters konden koo- i pen. i Dat was niet het geval. Maar de man had een j goede bui. Ook koddebeiers hebben wel eens een j goede bui. „Ik zal jelui-dit keer pardonneeren, maar j denk er om, dat ik jelui niet weer snap. Èn jelui moet me beloven dat je in het jachthuis een restaurant dat aan den hoofdweg ligt en waar ook 1 kaarten verkrijgbaar zjjn, wat we niet wisten een kaart koopt". Hetgeen we natuurlijk deden; zoowel het beloven als het koopen. Eerlijk. De bewijzen daarvoor ONJUISTE GERUCHTEN OVER EVACUATIE. De commissaris van Politie der gemeente Velsen verzoekt ons te melden, dat van de op nieuw in omloop zijnde geruchten over een evacuatie van de bewoners van LJmuiden, Velsen of Santpoort geen woord waar is. De commissaris waarschuwt ernstig tegen het verspreiden van dergelijke geruchten. Daar tegen zal ernstig worden opgetreden. LEDENVERGADERING „NATIONAAL FRONT". In de dezer dagen gehouden ledenvergadering van de afdeeling Velsen, van Nationaal Front, lei der Arnold Meijer, werd medegedeeld, dat de lei der der beweging Zaterdag 28 September in het Thalia-Theater te IJmuiden komt spreken. De bijeenkomst was zeer goed bezocht. Er werd een lezing gehouden door den heer W. Kortekaas uit Santpoort, die sprak over „het zuiver Neder- lardsche karakter van Nationaal Front", Wat be treft de corporatiesi -trof hij een vergelijking met de in ons land tijdens de middeleeuwen gevormde gilden. Spreker schetste den overgang van de huis houdelijke bedx'ijvigheid naar de stedelijke bedrij- vigheid. Toen de steden ontstonden vereenigden de beoeferaren van eenzelfde ambacht zich in corpo raties, waarin niet alleen naar een economische- doch tevens naar een rechtseenheid werd gestreefd. Aanvankelijk ging de actie niet verder dan de stadspoorten, maar des te machtiger men werd, des te grooter wilde mén zijn invloed doen zijn. Als karakteristiek voorbeeld herinnerde spreker er aan, tot half twaalf schitterende gramofoon- muziek uit eigen studio van de Geeft U heden op als abonné. ROMERKERKWEG 87, BEVERWIJK. WIJKERSTRAATWEG 45, VELSEN-NRD. (Adv. lngez. Med.) AGENDA TE HAARLEM. Hed en: ZATERDAG 7 SEPTEMBER. Rembrandt Theater: „De verdwenen minnaar" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Scheiding op korten termijn" 2.30, 7 en 9 uur. Cinema Palace: „De man met de twee gezichten" 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Moederlied", 2.30, 7 en 9.15 uur. Alle dagen: Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. ZONDAG 8 SEPTEMBER De Leeuwerik. Haarl. Amusementsvereen: Soirée Dansante, Martin Roman, 7.3011.30 uur. Gem. Concertgebouw. The Hot Tune Club: ,iHarlem Night". Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds MAANDAG 9 SEPTEMBER. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds dat Haarlem in 1389 het monopolie wist te verkrij gen van het hierbrouWen in Kennemer'and. Ver der wijst een document uit 1412 uit. dat vïsch, die in Gorinchem werd gevanger alleen op de visch- markt al-'aar mocht worden verkocht. De Bataafsche republiek verklaarde de gilden in 1798 wegens de vele uitwassen vervallen. Toen ontstond het tijdperk van individualisme, dat tot een bandelooze, ongeordende economie leidde. Thans zier wij het einde van deze periode na:eren. Ons land is hierbij een rustige observatiepost te midden van een woelige zee. De Nationaal Fronters, die. van dezen post af de internationale toestanden bestudeeren, beschouwen Versailles al* de baker mat van het Nationaal Socialisme in Duitschland; het corrupte vrije stelsel deed het Fascisme in Italië tot stand komen. Ook in verschillende an dere landen kwamen er bewegingen, die alle hun opkomst even na den wereldoorlog haddê.i. Men wilde een verjongd Europa bouwen zonder klassen haat en -strijd. De tegenwoordige oorlog is beslis send. Bij de nieuwe ordening in Eurooa zal Neder land op eigen Nederlandsche wijze zijn plaats moe ten innemen. De weg hier naar wordt -'oor Natio naal Front gewezen ert ka- door ons volk als vrije Nederlanders worden gevolgd, want de beginselen van deze beweging komen voort van eigen bodem. Zii is gegroeid zonder steun van het buitenland. Het is ieders taak, zoo betoogde spreker tenslotte, ir- de groote nationale concentratie van Nationaal Front mede te werken. Na de pauze werd nog gesproken door den af- deelingsleider den heer Van Rees, den propagan daleider, den heer Visser en den gouwleider voor Noord-Holland, den heer Tusenius. DE GEM. ARBEIDSBEURS IN AUGUSTUS. Ook in den loop dezer maand bewoog het aantal ingeschreven werkzoekenden zich in dalende lijn. Aan het einde van Juli bedroeg dit aantal: 2248 (w.o. 58 vrouwen), tex-wijl aan het einde der ver- slagmaand nog 2064 (w.o. 58 vrouwen) werkzoe- kenden stonden ingeschreven. Een vermindering dus van 184 personen. Het aantal geheel-werklooze mannen bedroeg aan het einde van Juli: 1380. Aan het einde van Augustus was dit aantal gedaald tot 1123. Voor een deel is deze daling te danken aan de voortge zette bemiddeling van arbeiders voor Duitschland, het plaatsen van een aantal visschers op Duitsche hospitaalschepen, terwijl ook een aantal bouwvak arbeiders kon worden tewerkgesteld. Het aantal tewerkgestelden bij de verschillende werkverruimings-objecten (kamp „Kremboong" te Wijster (Dr.), de werken der N.V. Ontginningsmij. te Bakkum, Castricum en Heemskerk, Wieringer- meer, Akersloot, Halfweg, bij Schiphol, Houtx-ak- polder, Boerensluis en de Rioleei'ingswerken) be droeg aan het einde van Augustus: 765. In den loop der maand werden 438 mannelijke- en 28 vrouwelijke werkzoekenden ingeschreven. Geplaatst wei-den 176 mannen en 1 vrouw. Van weikgevex-szijde kwamen 102 aanvragen om mannelijke- en 1 aanvrage om vrouwelijke arbeids krachten in. Aan alle aanvragen kon worden vol daan. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: A. G. Croese, Haarlem, Tiessen straat 18, en M. A. Nijssen, Rijksweg 295, Santpoort, toek. adres: Haarlem, Raafstraat 29; J. v. d. Brink, Amsterdam en B. v. d. Welle, Koningsweg 161, Velsen N., toek. adres: Amsterdam; C. J. Kruse, Amsterdam en M. Zeeuw, Fr. Halsstraat 59, IJmui den, toek. adres: Fr. Halsstraat 59, IJmuiden; R. Brans, Stationsweg 1, Velsen en L. Alders, Pr. Kru- gerstraat 74, IJmuiden; toek. adres: Acaciastraat 17, IJmuiden; H. J. Engelhart, P. Heinstraat 115, IJmui den en A. C. Fulckens, Ratelsstraat 64, IJmuiden; t. adr.: P. J. Troelstraweg 15, IJmuiden; G. N. Hen- neman, Heemskerk en M. A. Schavemaker, Schulp weg 42, Velsen-N., toek. adres: Krommenie, Mili- tairenweg 128. Getrouwd! J. Gouwenleeuw en E. H. Hartog, Bloemendaalschestraatweg 102, Santpoort; D. Goed hart en A. PlooijF. L. Ligt en G. H. de Korver, Naarden, Fr. Halslaan 7; J. A. van Splunter en N. Leijen, Stationsweg 104, Velsen; L. Roth en B. M. Koelemeij, Ratelstraat 62, IJmuiden. Bevallen: C. J. Vinkvan Roon, z., Eendracht- 'straat 17, Velsen N.; A. van EsNedermouwen, d., Dalenlaan 19, Santpoort; W. M. v. d. Kant Rooijmans, z., Roos wij kerlaan 84, Velsén N.; J. Kwakv. d. Plas, z., D. Hartoghstraat 20, IJmuiden; JongstraKoerselman, z., Zeeweg 166, IJmuiden: SterteveldOldenburg, d., Zeeweg 68, IJmuiden. Overleden: C. van Roon, 76 j., echtgenoote v. M. Bont, Heemskerk; A. Banda, 75 j., echtgenoote van M. J. Hettelingh, Da Costalaan 32, Driehuis. ojj Uw ontbijt om half acht reeds an de 1 Sluit U heden nog aan. ROMERKF3KWEG 87. BEVERWll» WIJKERSTRAATWEG 45, VEI.SFN!|J (AtIV. Twee Beverwijksche koren. Op Zondag 22 September nemen het R,- a Capellakoor, dirigent Leo Pielage en? Gezellenkoor, dirigent Lou Tervoort, deri zangconcours te Haarlem van den Bond - Zangvereenigingen in Noord- en Zuid-HoB-^^ Beverwijksch a Capellakoor zingt in h afdeeling en zal ten gehoore brengen v alleen" van Wierts en „De Winter" VBniv Het R. K. Gezellekoor voert in de twe* ling mannenkoren uit „Semtember bw! Andriessen en „Domine Salvam Fac" van? De Floraliatentoonstelling, In de bovenzaal van het veilinggebouw trum" wordt Woensdag 25 September 'smiiwl uur, de jaarlijksche Floraliatentoonstellii/ houden. De inzendingen moeten den dag te v schen 4 en 5 uur aan het gebouw worden?' Ook dit jaar bestaat er weer gelegenheid tol zenden van overjarige planten en vrije stukjes. De warmte was van invloed de prijzen. De handel aan de bloemenvel,. In de afgeloopen week waren aan de 'o' veiling ,,'t Centrum" over het olgemeend* iets lager dan de vorige week. De oorzaah AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 7 SEPTEMBER. Thalia Theater: „De Spion", 8.15 uur. Rex Theater: „Kinderarts Dr. Engel", 8.15 uur. Bioscoop De Pont: „Meryntje Gijzen's Jeugd". 8.15 uur ZONDAG 8 SEPTEMBER Thalia Theater: „De Spion", 8.15 uur. Rex Theater: „Kinderarts Dr. Engel", 8.15 uur. Bioscoop De Pont:. „Merjjntje Gijzen's Jeugd", 8.15 uur. In alle theaters: 3 uur matinée. MAANDAG 9 SEPTEMBER. Thalia Theater: „De Spion", 8.15 uur. Rex Theater: „Kinderarts Dr. Engel", 8.15 uur. Bioscoop De Pont: „Mèrijntje Gijzen's Jeugd" 8.15 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 7 SEPTEMBER. Luxor Theater, Breestraat: „Pygmalion" en bij programma, 8.15 uur. ZONDAG 8 SEPTEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Pygmalion" en bij programma, 2.30—7 uur en 8 uur. MAANDAG 9 SEPTEMBER. Luxor Theater, Breestraat: „Pygmalipn" en bij- programma, 8 uur. Wat de tuinders kregen. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND' EN „VRIJE VEILING" BEVERWIJK. Noteering van 6 September 1940. Spinazie per K.G. 610 Postelein per K.G. 49 Sla per 100 krop 50280 Andijvie per 100 la-op 100230 Wöx-telen per bos 58 Rabarber per bos 3 Radijs per bos 1 y2 Selderij per bos 1IV2 Pieterselie per bos 1iy2 Aax-dappelen, klei, per K.G. 4.05 Tomaten per K.G. 814 Prei per K.G. 7—9 Uien per K.G. 45 Pronkboonen per K.G. 912 Waspeen per K.G. 3l/z8 Bloemkool I per stuk 1220 Bloemkool II per stuk 68 Komkommers I per stuk 59 Komkommers II per stuk 33J/2 Meloenen per stuk 617 Snijboonen per K.G. 1226 Dubb. boonen per K.G. 916 Sercieboonen z. dr. per K.G. 1317 Trosboonen m. dr. 1321 Doppers per K.G. 2024 Raspers per K.G. 2032 Capucijners, witte per K.G. 1824 Tuinboonen per K.G. 816 Gx-oene kool per K.G. 3'/25 Roode kool per K.G. 45 Aarbeien per doosje 2325 Bramen per slof 7590 Appelen per K.G. 410 Peren per K.G. 713 Druiven per K.G. 2532 Pruimen per K.G. 816 Augurken per K.G. 850 Als er zieken zijn. Zondagsdienst doktoren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door dr. C. Versèlewel de Witt Ha mer, Vondellaan 89. In de week van 8 tot 15 September is de apo theek A. A. Donker, Breestraat 61, telef. 3150, belast met de waarneming van den Zondags- en nacht dienst. CHR. NAT. WERKMANSBOND. Dinsdag 10 September houdt de plaatselijke afdeeling van den Nat. Chx. Werkmansbond een ledenvergadering in het Verenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. De eere-voorzitter, ds. J. de Vries, spreekt han over het onderwerp: „Zekerheid". invloedt. Zoodra de temperatuur stijgfhee!^ de veiling ten gevolge, dat de prijzen dale?- dan de bloemen boor de koopers minder hr'- zijn. Behalve van de anjers en lelies, waar? aanvoer belangijrk minder wordt, J ieder product in prijs. Het aanbod van gladiolen krimpt nog sitei De prijzen bleven echter op een behoorlijk Ondanks den grooten aanvoer kon toch alfe plaatst worden. De aanvoer van vuurpijlen blijft nog steed< Eenige jaren gelden waren er veilingdagen niet minder dan 10.000 bos van deze bloer veild werden, terwijl er nu slechts 400 a 5® geveild wordt. In 1939 verminderde het reeds door de karte, maar strenge vorstperkj dezen winter, die zeer veel schade in dè geir aanrichtte. En de afgeloopen winter, die ever? maar van langer duur was, bracht de kweek? deze bloemen opnieuw een slag toe, waarre gevolgen zich nu op de veilingen openbara STET WINT DE TWEEKAMP VAN VAN IKELEN. De tweekamp schaken tusschen Van (Hoogoven Schaakclub) en P. Stet (Scha Weenink) is na de zesde en laatste partij rr 42 overwinning voor Stet geëindigd; 1 BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H. S. v. d. Ham en B. Bras, Getrouwd: J. van Heerwaarden en A. M,A> W. A. Raaymakers en D. Goedhart; H. J. P Ha graaf en I. A. Koopman; J. J. Goed en l Nijman; J. H. Snel en J. A. de Vries. Bevallen: M. A. KrooneGlandorf, z,;M,C.i GooiSnijders; C. v. d. Meij—Markx, z.; v. d. ValkDe Bruyn, z.;A. M. Appel—Peperiz z.; W. M. MeesterWinthorst, d.; C. van te Liefting, z.; M. BeentjesSeling, z. Overleden: A. M. Sprangers, 56 j., Th. Janse, 77 j., Arendsweg 103; J. C. Jansen!. Deken Weerestraat 6; M. van Twuijver, Scheybeecklaan 5, wed. van C. Semeins. R.-K. VOLKSBOND. Het winterprogramma van de plaatselij deeling van den Ned. R.-K. Volksbond r. Zondag 6 October geopend met een m Zondag, waarop de geestelijke adviseur va: bond. dr. A. Olierook, zal spreken over „tei in rampen gedompelde wereld wordt door G voorzienigheid bestuurd en bewaard." SANTPOORT BEROEPEN. De heer C. A. Evelein, candidaat en hutat: ker bij de Ned. Hervormde Kerk te Spaank heeft een beroep ontvangen naar de gemeen!! 's Heer Abtskerke (Zeeland). Uw COSTUUM gereinigd en binnen 1 uur ges U belt 4 8 8 6 en wij komen direct. OLD CLOTHES NEW Frans Naereboutstraat 59 IJmuiden-^ (Adu. lngez. Mc E IJMUIDEN N. H. KERK, Kanaalstraat. 10: Ds. L. H. Doop. 5.30: Ds. Lagerwey. BETHLFHF.MKERK. James Wattstr. 10: M dienst. D. Selling. HERV. EVANG., Oranjestx*aat 8. 10 en 5: de - Gebraat, van Nieuwe Tonge. GER KERKEN geen opgave ontvangen. CHR, GER. KERK. 10 en 5: Ds. A. Zwiep. DOOPSGEZ en PROT BOND Helmstraat 9. Ds. Milatz O.-KATH KERK lu H. Dienst. 7: Vesper. LEGER DES HEILS. Edisonstraat. 10: Hei dienst. 8: Verlössingssamenkomst. Donderdag 8: Heiligingssamenkomst. IJMUIDEN-OOST N H. KERK Goede Herderkerk. VelserdC- 10: Ds. H. J. Di'ost uit Haai'lem en 5.30 R Tromp uit Zandvoort. VRIJZ. HERV.. Bovenzaal Rex Theater, dienst. GER. KERK, Velserduinweg. 10 en 5: Dr. Harresteyn, Santpoort. p j LUTH GENOOTSCH.. Herv. Vereen, geb.. Ka straat. Geen dienst. BAPTISTEN-GEM. Willemsbeekweg 22 8: Ds. L. de Haan, pred. te Haarlem. STADSEVANG. Willemsbeekweg. 10: S: v. Geloovigen. 7.30: Evangelisatiesamenk--- 4 HERST. APOST ZENDINGSGEM.. Willed 10. 10: Godsdienstoefening. ROZEKRUISERS, Stationsweg 65. 10.30: TO dienst. Zaterdag 7 15- Genezingsdienst. VELSEN N H. KERK. 10. Ds. Johs. Bronsgeest. VELSEN-NOORD GER, KERK. Geen opgave ontvangen.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2