IJmuider Courant Industrie- en havenbedrijven te Londen bestookt. ieu Avaatuut ik Hatei Excetsiot Bonnen die thans geldig zijn: DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN een klein land. kitsch geschut kchiet de Britsche kust 1 e» alle voetbalwedstrijden afgelast hel AJU> Hallen van de Spitfire-labrieken getroffen Britsche bommen op Duitsche steden. De rijwiellamp- afscherming. Voorlichting. RexTheater :2of -f JAARGANG NO. 266 9J, HMilem, jjnuids' Lourens [.Uitgaven i Coster, Maatschappij voor sn Algem. Drukkerij N.V., Gr. Telefoon 10724. Bureau Kennemerlaan 42, Dmuiden, I postgiro 310791. Alle Advertenties, dit blad, worden kosteloos Courant: Verschijnt dagelijks, beüalve op Zon- en Feestdagen Directie: P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1940 Abonnementen per week 0.12J4, per maand /0.52J4, per 3 maanden ƒ1.55, franco per post 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels O.dIO, elke regel meer ƒ0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.25, elke regel meer ƒ0.10. en klein volk in een klein land. Dat is ^tkennen, al heeft dat kleine volk ook in der eeuwen groote dingen volbracht, al z< ■de en energieke menschen. Maar tot onze i loop it het Ie tijdei g3aic bijzondere qualiteiten en al heeft het in kunnen bogen op een groot aantal knappe, behooren niet die der een- Quderlinge verdraagzaamheid. En daar scit eD. füden waarin de wereld in brand .'p., WIJ lit v*j 1 meermalen de nadeelen m extra mate van !rid ,en ook nu. Er zijn menschen die hun best'doen om samenwerking tot stand te l£lS'e maar zij hebben een zware taak. En de toe- 01 f^al toch, wat er ook verder gebeuren moge, eischen. Velen beseffen dat, maar anderen temeenen dat zij wel door kunnen gaan met En 0P 4™ voorgrond te stellen en zich in Mensde opvattingen te verschansen. Dat is 1...Jnu .ilM loAnf AA AoTt^AA i trfcëcrd ca nog m d:e zoo vaak tot uiting worden gebracht. Wij in dit kleine land, met elkaar, het tot een Lb samenwerking moeten brengen om zijnstoe- 4 in nieuwe zelfstandigheid te kunnen opbou- :r,!SDat jg zeker. Het zal ook een zware taak zijn volk wacht, want het is duidelijk dat na een L als de huidige de uiterste energie zal inge- !*ten moeten worden om het herstel en de ontwikkeling van Europa tot stand te bren- 9Wij zullen daarin betrokken zijn en het zal van prestaties en dus ook van onze eenheid af- verkeerder zijn de haat en achter en hoe belangrijk de plaats zal worden die wij i innemen. Daarbij zullen wij alleen door nlen en eendrachtige» arbeid een goed welvaarts- i'aünen t bereiken. Zeer velen .van ons hebben i bezeten, velen bezitten het op het moment nog lang niet allen schijnen te beseffen dat een tó zooals de samenleving thans ondervindt niet dier verdere gevolgen kan blijven en dat ook het uiterste zal moeten doen om dien in toekomst te boven te komen. Wij zijn een klein volle in een klein land en ik imer daaraan niet om een geringschatting te telen, zooals de aanvang van dit stuk trouwens be- jstMaar wel om er eens den nadruk op te leg- ii dat de onderlinge meeningsverschillen in zoo'n indeel van de menschheid heusch niet van zoo'n rnarlijke beteekenis zijn als sommigen wel •en te meenen. In het groote wereldbestel jcen wij maar een kleine volksgroep, zelfs in Kpa zijn wij niet meer dan dat. En om zich te in gelden, waartoe zij met de gaven gezegend is, zulle een deeltje van het menschdom dus zeker eenschappelijken wil weten te ontwikkelen. Onze meeningsverschillen zijn in velerlei en in sommige hoofdzaken volstrekt geen vraag- vu iien die zich in de geheele wereld voordoen. Het in den ruimsten zin genomen, heeft dan 5 als regel in die dingen geen belangstelling ge- und, Grooter vragen beheerschen de wereldge- mtenissen, die bezig zijn zich in nieuwe lijn te hrikkelen. Het is in ons belang te trachten die te ►pijpen en ons volk daarmee te dienen. Het is niet ons belang te zaniken over oude tegenstellingen in geen enkel ander land in zoo'n vorm bestaan hebben. Het voortborduren op die dingen, «als sommigen dat doen, maakt dikwijls een indruk vervaarlijke overschatting van eigen belang- kheid en doet ook wel de gedachte rijzen aan een Egen blik, die niet verder kan kijken dan de ^-getrokken grenzen van het kleine land. 6 is iets anders. De verdeeldheid en de schot- sgeest hebben er toe geleid dat men van anderer reven en anderer drijfveeren vaak zeer slecht op was. En dat is in veel gevallen nog zoo. to maakt er zich met wat gemeenplaatsen af, dent eritiek uit op een of ander onderdeel of op iele uitingen en verdiept er zich verder niet in. tra het de onderlinge waardeering in ons volk it dienen als zoovelen, die alleen bittere woor- eo over hebben voor menschen die een anderen as dan de hunne steunen, zich eerst eens goed ce hoogte stelden van hetgeen daarin leeft en rerdt beoogd? Men zal het moeilijk kunnen ont- emea, ijk zijn dit maar heel eenvoudige opmer ken, Maar in een tijd als de huidige ondervindt juist zoo vaak dat de eenvoudige gedachten n het gedrang zijn geraakt, verdrongen in de ver- ttmng en de emoties, de geruchten en de misver- fedea. En daarom wordt hier een bescheiden ag gedaan om er weer eens een paar naar vo te brengen. Want wij zullen elkaar noodig Ien om ei' te komen in de nieuwe wereld en zullen tenslotte toch in ons hart altijd willen en ook moeten kunnen bouwen op ons tg® volk. R P. •!6 ?-,i ifiK 11 September (D.N.B.). Van de eescw ,llaalhust wordt vernomen, dat het de Fnvci 'l r in den loop van dezen dag tegen °e kust in werking is getreden. k "estuur1611 Voetbalbond verneemt, heeft van het bestuur van den oompetitie- opnieuw tot nader bericht alle van de verschillende onder, op Zaterdag 14 en den vv» en ser*ewetIstrijden, zoowel van afdJ- als van de ^Mafse?ew - - Overiir Septemher, afgelast, van vrfeÜf kan het bestuur vor het spelen «temS PPelijke wedstrijden geen toc- verleenen. Het D.N.B. meldt: Woensdagmiddag hebben Duitsche bommenwerpers nieuwe branden in industrie- en havenbedrijven te Londen doen ontstaan. Bijzonder omvangrijk waren de brandhaarden aan de monding van de Theems. Engelsche jagers trachtten de Duitsche ge vechtsvliegtuigen tegen te houden. Zonder zich hiervan iets aan te trekken, zetten de Heinkel- bommenwerpers hun vernietigingswerk voort. Er ontstonden hier en daar weer hevige lucht gevechten. Een formatie Duitsche gevechtsvliegtuigen viel de groote tankinstallaties van Port Victo ria met talrijke bommen aan. Uit verscheidene tanks schoten geweldige vlammen omhoog. Dikke zwarte rookwolken kenmerkten van ver af de plaats der vernieling. Bovendien werd een aldaar lossend tankschip door een bom in brand gestoken. Ook werden verscheidene hallen van de Spit- fire-vliegtuigfabrieken te Southampton be schadigd. Bij de verbitterde luchtgevechten, die gisteren in het zuidoosten van Engeland zijn geleverd, werden voor zoover dusver bekend 54 Britsche vliegtuigen neergeschoten. Achttien Duitsche vliegtuigen worden vermist. Hedenmorgen meldde het D.N.B. Duitsche bommenwerpers hebben even na middernacht Liverpool en andere belangrijke steden in Zuid-Engeland met succes aangeval len. Alle toestellen van een formatie bommen werpers, die met succes strategische doelwitten in Londen hebben aangevallen, zijn terugge keerd. De vergeldingsaanvallen duren voort. Van een kwartier der Duitsche luchtmacht in België komen zoo juist de eerste berichten over de successen der aanvallen van den afgeloopen nacht binnen. Van een formatie zijn vijf vliegtuigen reeds teruggekeerd op hun basis. Een toestel moest we gens motorstoring op een ander vliegveld dalen. De bemanning dezer vliegtuigen meldt, dat zij op groote hoogte vliegend en bij het beste weer Lon den bereikte. Ongeveer 10 Kilometer van de stads grenzen flitsten de eerste zoeklichten aan en kort daarna begon het afweergeschut op verschillende plaatsen te vuren. Af en toe werd een vliegtuig door een zoeklicht gevonden. In twee gevallen ont ploften de granaten van het afweergeschut vlak bij de vliegtuigen. Een der toestellen kreeg daardoor, naar het schijnt, een motorstoring. De Theems en •de „docks" waren duidelijk zichtbaar en zonder moeilijkheden kon men de bommen laten vallen. De vliegers zagen nauwkeurig waar de bommen terecht kwamen. Op eenige plaatsen, vooral in de bocht van de Theems, zijn, naast de oude, kleine nieuwe branden ontstaan. Elders hoorde men ontploffingen. Het zicht was dezen nacht zoo helder, dat de vliegers het brandende Londen nog konden zien,toen zij reeds langs op de thuis vlucht waren. Het D.N.B. deelt nog mede, dat Woensdag te Lon den viermaal luchtalarm gemaakt is. Reuter publiceert de volgende verklaring van het Britsche ministerie van luchtvaart: Dinsdagavond zijn opnieuw talrijke vijandelijke vliegtuigen Londen genaderd. Enkele bommen wer den op Zuid-Londen geworpen. Tot dusver zijn de bijzonderheden nog niet bekend. Verscheidene vijandelijke vliegtuigen hebben bommen geworpen op een stad in het graafschap Kent. Een aantal huizen werd verwoest en verscheidene personen werden gedood. In den nacht heeft de vijand wederom een aan tal bomaanvallen op Londen ondernomen. Te Lon den brak in verscheidene depots en fabrieken aan den oever van de Theems branc! uit. Te Londen zelf werd schade aangericht. Te, zijner tijd-zullen na dere mededeelingen worden gedaan. Op Wales, ip het gebied van het Bristol-kanaal, alsmede in het Westen van het Engeland werden eveneens bom men geworpen. ENGELSCHE AANVALLEN OP NOORD-DUITSCHE STEDEN. BERLIJN, 12 September (D.N.B.) Het schijnt den Engelschen niet voldoende te zijn, dat zij Ber lijn aanvallen. Vandaag zijn twee steden in het noordwesten van Duitschland op de wijze van Ber lijn gebombardeerd. Op woon- en zakenwijken viel een geheele reeks bommen, die weinig materieele schade veroorzaakten, doch waardoor verscheidene burgers gedood of zwaar gewond zijn. Een hout opslagplaats ging in vlammen op. Verscheidene ar beiders- en ambtenaarswoningen zijn door bommen vernield. Een eengezinswoning en een tuinhuis zijn geheel uitgebrand. Ten westen van Oldenburg is een Engelsch' vliegtuig dat aan den aanval had deelgenomen, door afweergeschut neergehaald. Voorts meldde het D.N.B. hedenmorgen: In den afgeloopen nacht hebben de Engelschen, evenals bij hun vroegere aanvallen op Berlijn, blijk baar getracht de woonwijken der arbeiders en be roemde nationale monumenten te treffen. In den Tiergarten zijn bommen gevonden, die klaarblijke lijk hetzelfde doel moesten dienen als die, welke in den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn ge vallen. Een deel der Engelsche aanvallers werd in West-Duitschland door de Duitsche afweer tot den terugtocht gedwongen. Op verschillende plaatsen lieten zij hun bommen vallen om ze kwijt te zijn, Eenige Britsche vliegtuigen zijn na middernacht op groote hoogte over de door het afweergeschut gelegde versperring te Berlijn gevlogen, waarna luchtalarm werd gemaakt. Op verschillende plaatsen werd spervuur onder houden. De Engelschen kwam van het westen en het noordwesten en cirkelden boven de stad. In het noordwesten wierpen zij een brandbom op een fabrieksgebouw. Er ontstond een kleine brand, die snel gebluscht kon worden. Op verschillende andere plaatsen in de binnenstad vielen brandbommen op woon- en zakenwijken. Steeds was de brandweer spoedig ter plaatse. De branden werden snel ge bluscht. De rijksinspecteur voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen deelt, naar aanleiding en ter rectificatie van vele misvattin gen en publicaties op het gebied van afscherming van rijwiellampen het volgende mede: 1. Ieder, die een afschermkap voor een rijwiel lamp of een rijwiellamp met beperkte lichtuitstra- ling b ij den handel koopt, moet er op toe zien, dat deze voorzien is van het door de rijks inspectie vastgestelde goedkeuringsmerk (be staande uit een rechthoek met daarin de letters I.L.B. waaronder het nummer). 2. Andere dan goedgekeurde afschermkappen voor rijwiellampen mogen niet in den handel worden gebracht. 3. De vorm en uitvoering van een door den han del op de markt gebrachte goedgekeurde af schermkap of rijwiellamp met beperkte lichtuit- straling behoeft niet in overeenstemming te zijn met de in de verduisteringsverordening voorge schreven afmetingen, spleet enz. Ook deze andere vorm en uitvoering voldoet blijkens het keur ten volle aan de bepalingen uit de verduisterings verordening. 4. De controleerende politieambtenaar heeft slechts de aanwezigheid van dit keur te contro leeren en niet de vorm en uitvoering van de goedgekeurde afschermkap. 5. Alleen zij, die zelf een afschermkap maken en deze dus niet koopen, moeten de bepalingen be treffende de afmetingen en plaats van de spleet van de verduisteringsverordening in acht nemen (de spleet 1 bij 3 cm in de onderste helft van de kap). Goedgekeurde in den handel gebrachte uitvoe ringen voor de afscherming van rijwiellampen zijn dus altijd goed, ook al wijkt de constructie geheel af van die, welke voor de eigengemaakte afschermkappen is voorgeschreven. (De rijksinspectie Luchtbescher ming heeft een publicatie het licht doen zien over hulpmiddelen voor verkeer in de duisternis.) Wie schaft licht in duistre zaken, Wie zal het ons lichter maken, Nu het al maar zwaarder wordt? Wie kan 't best de taak verrichten, Om ons allen voor te lichten, Wie steekt licht aan, in het kort? Wel de Luchtbescherming doet het En de goede burger moet het Grondig lezen en verstaan. Als hij in de donkre dagen, Met zijn vrienden en zijn wagen Veilig over straat wil gaan. 't Is een punt van d' eerste orde, Hoe 't geregeld dient te worden, Want het is van groot belang Voor een heele reeks bedrijven, Dat 't geheel in gang kan blijven, Mooglijk in normalen gang. Tal van veiligheidsproblemen Worden kundig met systemen Opgelost voor u en mij; Daarom wil ik dankbaar vragen: Luchtbescherming blijf ons schragen, Licht ons in en voor en bij. P. GASUS. Van VRDDAG 13 SEPT. t/m. WOENSDAG 18 SEPT. GUSTAV FRÖHUCH en TIBOR VON HALMAY in De galante avonturen van twee jonge mannen tijdens hun vacantie. Verzorgd voorprogramma met actualiteiten uit eigen land Aanvang avondvoorstelling 7.15 uur, einde 9.50 uur. ZONDAGS MATINEE 5 uur. (Adv. Ingez. Med.) Het D.N.B. verneemt nog over den Engelschen vliegeraanval op Berlijn in den nacht van Dins dag* op Woensdag, die voornamelijk gericht was op de diplomatenwijk, de volgende bijzonderheden: Op drie meter afstand van de woning van den mi nister voor propaganda, dr. Goebbels, gelegen in de Hermann Goeringstraat viel een zeven kilogram zware brandboom. Zij veroorzaakte in den tuin van den minister een groot gat en beschadigde een groot rozenperk. Britsch convooi verspreid. Stuka's stichtten brand op een torpedojager en zes vrachtschepen. BERLIJN, 12 September (D.N.B.) Gistermid dag kreeg een Duitsche afdeeling gevechtsvliegers bericht van een verkenner, dat een Britsch con vooi van een twintigtal schepen de Theems had verlaten. Als een zwerm wespen vlogen de ge vechtstoestellen op de Britsche schepen af en, in weerwil van het hevige afweervuur slaagden de Stuka's er in. door bommen brand te veroorzaken op een torpedobootjager en zes vrachtschepen. De rest van het convooi nam de vlucht en trok zich in de monding der rivier terug. VELSEN Uitreiking identiteitsbewijzen. Pasfoto's gereed maken! De burgemeester van Velsen meldt ons het vol gende: Met ingang van 1 October a.s. is ieder Neder lander of Nederlandsch onderdaan, die den leef tijd van 15 jaren heeft bereikt en in het bezette Nederlandsche gebied woont of verblijft houdt, ver plicht, steeds een van overheidswege uitgereikt identiteitsbewijs, voorzien van een foto, bij zich te .dragen. Waar en op welke dagen uitreiking van de iden titeitsbewijzen zal plaats vinden, wordt binnen enkele dagen bekend gemaakt. Alle personen,' die den leeftijd van 15 jaren hebben bereikt, moeten zich met een goedgelïjkend portret (pasfoto) p e r s o o n 1 ij k aanmelden. Men zal dus verstandig handelen door zich zoo spoedig mogelijk in het bezit van een pasfoto te stellen. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat in de ge meente Velsen vermoedelijk ruim 35000 identiteits bewijzen uitgereikt zullen moeten worden. Het was hedenmorgen nog niet bekend, of deze be wijzen gratis verstrekt worden. Er wordt voor de legitimatiekaart een goed gelijkende foto vereischt. Daarom is het, ten einde te bereiken dat men tijdig de foto's in zijn bezit heeft, noodig dat wie geen goed ge lijkende pasfoto heeft, die reeds nu laat maken. Het verdient aanbeveling dat zij, die voor het onderhavige doel toch zoogenaamde pasfoto's moe ten doen maken, reeds thans rekening houden met de eischen, welke bij de invoering te zijner tijd van eenvormige indentiteitsbewijzen, aan een goed ge lijkend portret zullen worden gesteld, te weten: a. Afmetingen 3y2 c.M. breed, bij 4Va c.M. hoog. b. De foto mag uitsluitend het hoofd en even tueel het bovendeel van den borst van den afgebeelden persoon weergeven. c. De foto moet den afgebeelden persoon zon der hoofdbedekking weergeven. d. De afbeelding van het hoofd moet ongeveer 2 c.M. in doorsnede of grooter zijn. BROOD Bons 4. Geldig van 2 Sept. tot en met 12 Sept. Bons 5 Geldig van 9 tot en met 17 Sept. Recht gevend op: Totaal 2000 gram brood, of 2500 gram roggebrood. KOFFIE EN THEE Bon 73 uit het AlgemDistributieboekje. Geldig: Van 31 Aug. tot en met 27 Sept. Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER Bon 72 uit het Algem. Distributieboekje. Geldig: Van 31 Aug. tot Vrijdag 27 Sept. Recht gevend op: 1 K.G. suiker. MEELWAREN Bon 71 uit het Algem. Distrïbutiéboékje. Geldig: Tot en met 4 October. Recht gevend op: 1/2 pond tarwebloem of tarwemeel of boekweïtmeel of rogge bloem of roggemeel of zelfrijzend bak meel. BOTER EN VETTEN Bon 05 tot en met 12 van de Boterkaart. Geldig: Tot en met 18 October. Recht gevend op: 1/2 pond boter. Bon 05-06-07 van de Vetkaart. Geldig: Tot en met 18 October. Recht gevend op: 1/2 pond margarine of boter. Bon 08 van de Vetkaart. Geldig: Tot en met 18 October. Recht gevend op: 1/2 pond boter of 1/2 pond gesmolten spijsvet. Bons 09-10-11-12 van de Vetkaart. Recht gevend op: 1/2 pond boter met een reductie van 10 cent per half pond. GRUTTERSWAREN Bon 41 uit het Algem. Distributieboekje. Geldig: Tot en met 4 October. Recht gevend op: 250 gram rijst of rijste- meel of rijstebloem. Bon 54 uit het Algem. Distrïbutieboekje. Geldig: Tot en met 4 October. Recht gevend op: 250 gram havermout of havervlokken, of gort, of grutten. Bon 28 uit het Algem. Distributieboekje. Geldig van 9 Sept tot 1 November Recht gevend op: 100 gram maïzena of griesmeel of puddingpoeder. Bon 15 uit het Algem. Distributieboekje. Geldig van 9 Sept tot 1 November Recht gevend op: 100 gram macaroni of vermicelli of spaghetti. (alleen voor hen, die uitsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel „Periode 6" Geldig: Tot en met 3 November. Recht gevend op: 2 liter. Bon 115 (Geldig tót 25 Sept.) Recht gevend op: 150 gram toiletzeep of 120 gram huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gram zeeppoeder; of 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep. SCHEERZEEP Bon 116. (Geldig tot 31 December) Recht gevend op: 50 gram scheerzeep of 1 tube scheercrême of 1 pot scheerzeep. e. De foto moet den afgebeelden persoon half „en face" en half „en profil" naar rechts toonen, zoodanig dat het linkeroor duidelijk zichtbaar is. f. De beeldtrekken moeten scherp en niet geretoucheerd zijn (geen wazige of z.g.n. kunst foto's). g. De foto moet den afgebeelden persoon duidelijk kenbaar weergeven. h. Gelijkmatige (z.g.n. egale) kleur, witte of grijze achtergrond). i. De foto mag geen nevenafbeeldingen bevatten (geen andere personen, geen huis, geen land schap, geen hond, enz., enz.) j. De foto mag geen stempelafdruk of deel van een stempelafdruk bevatten. k. De achterzijde der foto's moet zijn van wit papier, zonder eenigen stempelafdruk, opdruk of anderszins. DE BEVOLKING. Over Juli een daling. Het aantal inwoners dezer gemeente, dat op 1 Juli jl. 48896 bedx-oeg, was op 1 Augustus 48868, zoodat voor het eerst sedert geruimen tijd een da ling viel waar te nemen. Er was weliswaar een ruim geboorte-overschot, maar dit kon de vermin dering, ontstaan doordat 65 personen meer uit de gemeente vertrokken dan er zich vestigden, niet goed maken. Het aantal vestigingen bedroeg 113 m. en 138 vr. totaal 251, het aantal geboorten 30 m. en 31 vr. totaal 61, zoodat er een vermeerdering was van 312. Er vertrokken 136 m. en 180 vr. totaal 316, er overleden 10 m. en 14 vr. totaal 24; de verminde ring was dus 340, zoodat de bevolking in de maand Juli afnam met 28. BEVERWIJK Wat de tuinders kregen. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND" EN „VRIJE VEILING". Prijsnoteering van 11 September 1940. Spinazie per kilo 513. Postelein per kilo 413. Sla per 100 krop 0.752.50. Andijvie per 100 krop 1.00-2.00 Wortelen per bos 48. Radijs per bos iy22. Selderij per bos lJ/22. Pieterselie per bos 1IVz- Aardappelen (klei) per kilo 45. Tomaten per kilo 814. Prei per kilo 510. Uien per kilo 44'/2. Pronkboonen per kilo 811. Waspeen per kilo 48. Bloemkool I per stuk 1016. Idem II per stuk 58. Komkommers I per stuk 58. Idem II per stuk 34. Meloenen per stuk 716. Knollen per stuk 7. Snijboonen per kilo 1223. Dubb. boonen per kilo 819. Spercieboonen z dr. per kilo 1118. Trosboonen per kilo 1220. Doppers per kilo 18. Raspers per kilo 2028. Capucijners bruine per kilo 22. Tuinboonen per kilo 810. Groene kool per stuk 3y25. Roode kool per stuk 3J/24y2. Aardbeien per doosje 25. Pruimen per kilo 57. Bramen per slof 8090. Druiven per kilo 2236. Chineesche kool per kilo 25. Augurken per kilo 855. Na 10 uur. Aanvragen van vergunningen. Naar wij vernemen moeten verzoeken tot het verkrijgen van een vergunning om zich tusschen 22 en 4 uur buitenshuis te begeven, gericht worden aan den Districts Commandant van de Rijksveld- wacht te Amsterdam. Voor wat echter de gemeenten Beverwijk en Heemskerk betreft kunnen de verzoeken ook wor. den ingediend aan het bureau van de Rijksveld- wacht aan het Meerensteynplein en als het bureau gesloten is aan de woning van den Brigade-com mandant aan de Scheybeecklaan 16. Het verzoek dient in te houden: naam, voor- naam(en) (voluit), geboorteplaats en datum, be roep en woonplaats met straatnaam en huisnum mer en de redenen, waartoe de vergunning noodig is. Bij de aanvrage moeten twee pasfoto's worden gevoegd. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. IJmuiden, 12 Sept. Deensche consignatievisch: Zetschol f 42 Kleine schol f 33—f 20 Schar f 20—f 15 Bot f 34—f 32 Kabeljauw f 38 Gullen f 32—f 31 Haring f 24f 23 alles per 50 K.G. Zoetwatervisch: Snoekbaars f 0.56f 0.51, snoek f 0.35f 0.30, baars f 0.14, blei f 0.18f 0.15, brasem f 0.18, zeelt f 0.28, voorn f 0.14I 0.10, paling f 0.64—f 0.62, Alles per K.G.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1