pnVDERDAG 12 SEPTEMBER 1940 ^orcjf Londen geëvacueerd? Kegeeringskringen twijfelen aan de uitvoerbaarheid. n\B meldt uit Stockholm, 11 Septem- tn toonaangevende Londensche regee- ber' winden wordt, naar men van betromv- rinS üde uit Londen verneemt, onder den bare i- van de steeds meer toenemende incT ii*> vergeldingsaanvallen overwogen, D Sn door de burgerbevolking te doen ont- Lonnt" n zOU hiermede een einde willen ruiSfn aan de reeds begonnen ongeregelde 10 Ip vlucht die thans reeds de belangrijke £?ngswegen dreigt te verstoppen. •vtnirp kringen hebben de regeering er na- od gewezen, welke gevolgen een der- ïïrstoDPing van de belangrijkste wegen ge?S den veldtocht in Frankrijk op de militaire ripn veldtOClll' ui uuiuija UV fcjdens 081 had De belangrijkste kruispunten jcües »n konden toen niet voor militaire doel- itrj Srden gebruikt, omdat het den troepen -■"LL.pI ik was. snel genoeg door de hen tege- Mrnomende vluchtelingen heen te komen, "ïi reeeermeskringen heeft men er weinig hoop j t pen dergelijke evacuatie van de Engelsche ijWdstad practisch door te voeren is, daar nr de acht million inwoners van Groot- in het beperkte gebied van het Britsche 10 j JinerM voldoende mogelijkheden bestaan i tp wiiken Het Industriegebied in Midden- Vu is reeds dermate overbevolkt, dat het E.ct n"s een5 enkeIe millioenen menschen zou ^Sii°SmTdat het niet voldoende is de men- ip evacueeren. doch dat men ook de fa- ift, waarin deze menschen werken, moet pifppren Een dergelijke evacuatie kan echter €T3i apimoroviseerd worden. Een toonaangevend 111 E» deskundige verklaarde volgens een bericht TuindenEngeland zonder Londen is een mensch zonder hoofd". Overvolle treinen vertrekken uit Londen. rif "Mew York verneemt het A.N.P.: De stroom Tondensche vluchtelingen naar de provincie, ^melden de Amerikaansche bladen, zwelt voort- aan Sedert Dinsdagmorgen zijn tenge- £»ehiervan de uit Londen vertrekkende trei- Ipn overvol Eveneens heerscht op de wegen «Lp drukte van uersonen. die Londen verlaten Sn en al het huisraad, dat zii kunnen vervoe- met zich meesleepen. Hoofdzakelijk zou de vScuatie zich tot vrouwen en kinderen beperken. Sens de door bommen veroorzaakte schade de Londensche waterleiding is van officieele Se dringend verzocht het watergebruik zooveel ïeliik te beperken. In verband hiermede is. 5 de New Yorksche bladen uit I,onden melden, Sis het traditioneele theedrinken in de restau rs en cafés tot een koo per persoon beperkt S oorzaak van de waterschaarschte zou vooral ?n°evolg zün van de vernieling der waterreser- ^irs" en pompinstallaties bij Uford en Westham. Thans aanvallen in geheel Londen. wrttJN 11 September 1940. Een V.P.B.- cnrresuondent meldt: Mededeelingen van Britsche luchtaanvallen op Duitsche steden plegen m de State alinea van het legerbericht gedaan te Sen Het legerbericht van Dinsdag ving echter in met de mededeeling dat Britsche vliegtuigen weer aanvallen op niet-militaire doelen m Noord- Duitschland en op woonwijken hadden gedaan. Te Berlijn ziet men hierin een bewijs dat de nach telijke aanvalspogingen der Britten hij het over wegen van maatregelen van Duitsche militaire zijde een belangrijker rol spelen dan voorheen. Niet in de laatste plaats in verband met het ïarakter van vergelding van de groote Duitsche aanvallen op Londen. Alle Berlijnsche bladen geven uitvoerige be schrijvingen van dé Britsche aanvallen en de aan gerichte schade en publiceeren foto's, die de ver ontwaardiging van de bevolking aanwakkeren. Soortgelijke uitwerking heeft een lijst van hon derd negen en twintig Duitsche kinderen, die sinds den lOden Mei als slachtoffers van de En gelsche bommen gevallen zijn, welke lijst in alle bladen is opgenomen, alook het Dinsdag bekend gemaakte bericht, dat de Engelschen reeds sinds 11 Augustus millioenen brandplaatjes boven dor pen, steden, gehuchten en velden in Duitschland hebben uitgeworpen, waardoor niet alleen talrijke branden zijn veroorzaakt^ doch ook bij. kinderen vergiftigingsverschijnselen zijn ontstaan. Men stelt dan ook nog eens uitdrukkelijk vast dat de Brit ten zelf de'groote Duitsche aanvallen op Londen hebben uitgelokt. De stand van deze aanvallen wordt op het oogemblik als volgt geschetst. Nadat de Duitsche bombardementsvliegtuigen de voor de oorlogs economie belangrijkste kern van de Britsche hoofdstad in de bocht van de Theems hebben verwoest, worden thans ook militair belangrijke object-en in andere deelen van de Engelsche hoofdstad met bommen van het zwaarste kaliber aangevallen. Intusschen kan men nog steeds -zooals ook de Londensche correspondent van de „New York Times" verklaart de Duitsche aanvallen op Londen niet ..willekeurig" noemen. Vele der ge troffen winkel- en woonhuizen bevinden zich in de onmiddellijke omgeving van militaire objecten. Bii dein Berlijn getroffen woonhuizen is daarvan echter geen sprake, zooals wij op grond van eigen aanschouwing kunnen verklaren. Churchill verwacht een belangrijke week. Krachtige inval wordt door de Duitschers voorbereid Het D. N. B. deelt mede: De Engelsche mi nister-president Churchill heeft gisteravond een radiorede gehouden, waarin hij verklaarde: „Elk oogenblik van gunstig weer duiken boven het Britsche eiland heele golven van Duitsche bommenwerpers onder bescherming van jagers op. Menigmaal zijn het drie tot vierhonderd Duitsche machines in een keer. Zij komen in het bijzonder van den kant van het graafschap Kent. Wij hebben hier te doen met po gingen van de Duitschers de luchtheerschappij over Engeland overdag te winnen. Dit is natuurlijk een beslissende factor voor het geheele verloop van den oorlog. Tot dusver zijn deze pogingen, zoo be weerde Churchill niet gelukt. Engeland kan zich zelfs veel sterker voelen dan destijds in Juli bij het begin van den strijd in de lucht, want door de voort durende actie wordt van de Duitsche gevechtsvlie gers veel gevergd en zij zullen, als dit nog talrijke weken zoo doorgaat, uitgeput raken. Dit verschaft Engeland een zeer groot voordeel. Vervolgens wees Churchill op het dreigende gevaar van een Duitschen inval, dien hij „een zeer doldrieste onderneming" noemde. De Duitsche voorbereidingen strekten zich langs de Europeesche kust tot Brest uit. Nie mand weet weliswaar of de Duitschers ook maar zullen trachten te komen, doch niemand mag zijn oogen sluiten voor het feit, dat met alle Duitsche zorgvuldigheid een krachtige inval voorbereid wordt en dat hij elk oogenblik tegen Engeland kan beginnen. Churchill spoorde vervolgens de bevolking aan, haar plicht te doen. Ter geruststelling verklaarde hij dat de Engelsche vloot sterk was, hoewel de Engel sche luchtmacht numeriek in de minderheid was. Hij herhaalde, hetgeen hij reeds in vi-oegere rede voeringen over de paraatheid van de Britsche landstrijdkrachten had gezegd en wees er opnieuw op dat geen civiele overwegingen zullen gelden. Hij verklaarde hier woordelijk: „iedere duimbreed gronds in elk dorp en in elke straat zal den vijand duur verkocht worden". De leden van de vrijwillige burgerwachten voor de plaatselijke verdediging zijn volgens de opvatting van Churchill even zeer soldaten als de manschappen van het staande leger. De bombardementen op Londen, zoo vervolgde Churchill, zijn een deel van het Duitsche invals- plan. Churchill stelde de Duitsche luchtaanvallen op militaire doelen in Londen zoo voor alsof de Duitsche vliegers „gruwelijk op goed geluk" hun bommen uitwierpen. Na lastering van Adolf Hitler en lof aan het adres van de Vereenigde Staten be sloot Churchill zijn rede met de Engelschen nog maals tot eenheid aan te sporen. In het onbezette Frankrijk. Maatregelen tegen vluchtelingen en emigranten. Het D.N.B. meldt uit Genève: De Fransche ministerraad heeft een reeks maat regelen genomen, die moeten bijdragen tot de „zuivering en saneering" van Frankrijk. Het gaat in de eerste plaats om de maatregelen, die het procédé voortzetten, waarbij personen, die tus- schen den tienden Mei en den dertigsten Juni uit Frankrijk gevlucht waren, van het burgerrecht vervallen verklaard werden, in de tweede plaats om maatregelen tegen emigranten, die bewezen hebben nadeelig voor het algemeen belang te zijn en tenslotte om de vaststelling van richtlijnen met het oog op de zuivering van het beroepsleven. In het laatste geval zijn deze maatregelen gericht tegen Franschen, die zich door optreden en mentaliteit de bestending in hun ambt onwaardig getoond hebben. De „Petit Parisien" houdt zich bezig met de levensmiddelenschaarschte in het onbezette Frank rijk en schrijft dat niet Duitschland Frankrijk het recht ontzegt om zijn koloniale producten in te voeren, maar dat alleen Engeland de verant woordelijkheid op zich laadt voor smartelijke ont beringen, die Fransche vrouwen en kinderen op onrechtvaardige wijze worden opgelegd. Het blad wijst de bewering van militaire noodzaak der hon- gerb'lokkade tegen Frankrijk van de hand met te constateeren dat Engeland met Duitschland en niet met Frankrijk in oorlog is. Engeland, aldus -het blad tenslotte, kan zeker niét het geringste strate gische succes hebben van den hongerdood van vrouwen en kinderen in Frankrijk. Uit Vichy wordt nog gemeld dat door de regee ring tot dusverre 500 millioen francs ter beschik king zijn gesteld voor werkverschaffing. Dit bedrag is ongeveer gelijkelijk verdeeld over bezet en on bezet gebied. In de eerste plaats betreft het hier openbare werken, zooals het aanleggen van water leidingen, kanaliseering, electrificatie, verbetering van spoorwegtrajecten, wegen etc. De werken om vatten rond vijf millioen werkdagen. De regeering dringt er bij de prefecturen op aan onmiddellijk een aanvang met de uitvoering te maken. Engelsrhe bomrnen op Brussel. Vijf personen, waaronder een gezin, omgekomen. Het D.N.B. ver-neemt uit Brussel 11 September: Engekclie vliegers hebben ook in den afgeloopen nacht weer op niet-militaire doelen en vooral woonhuizen lukraak bommen geworpen. Zoó-heb ben zij in de omgeving van Brussel in scheervlueht bommen op woonhuizen laten vallen, waarbij üjf burgers om het leven gekomen zijn, waaronder een gezin bestaan-de uit vader, moeder en twee dochters van 12 en 16 jaar. De bommèn hebben bo vendien aanzienlijke schade aan huizen aangericht. Tot ver in den omtrek van het Britsche aanvals doel bevinden zich geen objecten van militairen aa"*; Groote ontstemming heeft het onder de be volking gewekt dat de Engelschen ook nog de woonwijken onder mitrailleurvuur genomen heb ben. Dinsdagmorgen hebben de Britsche vliegers hun bommen laten vallen op de gemeente Herstal bij Lu'k, waarbij echter geen schade werd aangericht. Dezen winter geen Amerikaansche vliegbooten op de Azoren.. Be Bermuda's als nieuw steunpunt. NEW-YORK, 11 September. De Pan-American ■J"?™ maakt volgens? de „New-York Herald Tri- be^end dat haar vliegbooten op de route jaws r^~~^Ssa^0n tiidens ket komende slechte getijde de Azoren zooveel mogelijk zullen ver- om het ongunstige vliegweer, alsmede de Van de ankerplaatsen aldaar te ontgaan, steun men de Bermuda-eilanden meer als nemen, die genoemd worden als start en' i Vj°r de rechtstrppksche vlucht naar Lissabon n de toekomst blijkbaar regelmatig aangedaan «Uiiea worden, (D.N.B.) De boekhandel op wielen voor de Duitsche soldaten. Voor de troepen aan het Westelijk front rijden speciale auto's rond, waarin een keurcollectie lectuur te verkrijgen is. Koopers melden zich ergens in Frankrijk. (Foto Weltbild.) sche vliegers daarentegen hebben opnieuw woon wijken en andere stadsdeelen van Berlijn gebom bardeerd, terwijl zich in de nabijheid daarvan niet het minste militaire doel bevindt, tenzij de Engel schen de Amerikaansche ambassade in de binnen stad als zoodanig hebben beschouwd. De vergeldingsactie der Duitsche luchtmacht tegen Engeland is onverminderd voortgezet. Bom aanvallen op strategische objecten in stads- en havengebied van Londen hebben talrijke nieuwe branden veroorzaakt. Men heeft kunnen consta teeren dat de blusschingspogingen bij de oudere branden daarop werden opgegeven. Tegelijkertijd zijn, vooral in het Zuidoosten van Engeland, met succes vliegvelden, havens en fa- brieksinstallaties gebombardeerd. Ten Zuiden van de Hebriden heeft een gevechtsvliegtuig een Britsch convooi aangevallen en een vrachtschip van 8000 ton tot zinken gebracht. Bii de gevechtshandelingen boven Engeland zijn drie Duitsche vliegtuigen ver loren gegaan. Van de Britsche vliegtuigen, die Berlijn aanvielen, is er een door afweergeschut en een tweede door nachtjagers neergeschoten. Aan de kust van het Kanaal heeft de scheepsartillerie vier vijandelijke vliegtuigen neergehaald". Koning Boris en Hitier wisselen telegrammen. Bulgaarsche erkentelijkheid voor den van Duitsche zijde ontvangen steun. Het D.N.B. deelt mede: Koning Boris van Bulga rije heeft den Führer een telegram gezonden van den volgenden inhoud: ,Na het gelukkige einde van de onderhandelin gen van Krajova voel ik mij gedrongen in de eer ste plaats u, mijnheer de rijkskanselier, mijn har- telijken dank te doen geworden voor den welwil lender) steun, dien Bulgarije van den kant van Uwe Excellentie in deze te berde gebrachte aangelegen heid heeft ervaren. Het geheele Bulgaarsche volk deelt de gevoelens van vreugde en dankbaarheid, die ik daar prijs ik mij gelukkig om Uwe Excellentie en het groote Duitsche volk kan doen toekomen". De Führer heeft hierop geantwoord met een te legram, luidende: „Uw Majesteit verzoek ik mijn hartelijker) dank te willen aanvaarden voor uw vriendelijk telegram. Met mij juicht het geheele Duitsche volk de in Krajova bereikte overeenstem ming tusschen Bulgarije en Roemenië toe, over tuigd dat daarmede een nieuw hoofdstuk %ran vreedzame ontwikkeling in het Dohaugebied be gint". Bij dezelfde gelegenheid zijn telegrammen ge wisseld tusschen den Bulgaarschen premier, Filoff, en den Führer. Italiaansch legerbericht: Amerikanen dienstplichtig tot hun 35ste jaar. Senaat en Huis van Afgevaradigden komen tot een compromis. WASHINGTON 12 September (D. N. B.) De gemengde commissie van Senaat en Huis van Af gevaardigden is tot overeenstemming gekomen om trent een compromis voor het dienstplichtontwerp, De Senaat had den maximum leeftijd voor dienst plichtigen aanvankelijk bepaald op 30 jaar, het Huis van Afgevaardigden op 44 jaar. Het compromis stelt dien leeftijd op 35 t aar. De toevoeging van het Huis van Afgevaardigden, die de invoering van den algemeenen dienstplicht uitstelde tot twee maanden na het van kracht worden der wet, is geschrapt. Het compromisvoorstel gaat thans eerst naar den Senaat en vervolgens naar het Huis van Afge vaardigden. Hongaren trekken Klausenburg binnen. In dc stad werd druk gevlagd. BOEDAPEST 12 September (D. N. B.) De Hongaarsche troepen zijn gisteren Klausen burg, de hoofdstad van Zevenburger, binnen getrokken. In de stad werd druk gevlagd. De bevolking ontving de troepen met gejuich. In een Roemeensch communiqué wordt mede gedeeld dat gisteren de zevende zóne van Zevenbur gen in overeenstemming met de regeling er zonder incidenten ontruimd is.. Vrijdagavond komt te Boedapest een Roemeen sch e delegatie onder leiding van Valer Pop aan ter bespreking van kwesties, die in verband staan met de overdracht van Zevenburgen. Operaties der luchtmacht in Afrika. September (Stefani). deelt het Italiaan- ERGENS IN ITALIë, 11 In weermachtsbericht no. sche hoofdkwartier het volgende mede: ,Italiaansche luchlformaties hebben verscheide ne aanvallen ondernomen in de gebieden van Sol ium, Siddi-Barrani en Mersa-Matroe, waarbij vrachtauto's en troepen werden gebombardeerd en beschoten. De daarbij veroorzaakte schade was merkbaar van beteekenis. Twee vijandelijke jachtvlietuigen werden in luchtgevechten door onze bommenwerpei-s neergeschoten. Twee eigen vliegtuigen zijn niet teruggekeerd. De vijand heeft luchtaanvallen ondernomen op Bardia, Tobroelc en Derna. De schade op niet- militaire doelen is aanzienlijk. Bij elkaar zijn er dertien dooden en 21 gewonden te betreuren. Een rij andelij k vliegtuig werd neergeschoten en viel in zee. Drie officieren van een ander neerge schoten vliegtuig hetgeen geschiedde tijdens de actie waarvan in het weermachtsbericht van gisteren melding is gemaakt werden gevangen genomen. In Oost-Afrika hebben Engelsche bommenwer pers Kassala met bommen bestookt, waarbij drie personen gewond werden. Een vijandelijk vliegtuig werd door onze jagers nergeschoten. Van de be- banning waren twee man dood, de derde werd gevangen genomen". Bulgarije verwacht 45000 volks verhuizers uit de Noordelijke Dobroedsja. Roemenië rekent op 80.000 emigranten. Het D.N.B. meldt uit Sofia 11 September: Het regeeringsblad Wetsjer publiceert den vol- ledigen tekst van het Bulgaarsch-Roemeensche verdrag van Krajova nopens de teruggave van de Zuidelijke Dobroedsja met de daarbij behoorende vier aanhangsels. Daaruit blijken nog de volgende bijzonderheden. De nieuwe grens tusschen Bulgarije en Roeme nië begint aan den Donau onmiddellijk ten noor den van Silistria en eindigt aan de Zwarte Zee on geveer acht K.M. ten -zuiden van Magalia. De Bul gaarsche commissie yoor de overneming begint op 15 September met haar werkzaamheden. Met het oog op den verplichten bevolkingsrad rekenen de Bulgaren op ongeveer 45.000 volksverhuizers uit de Noordelijke Dobroedsja. terwijl de Roemenen uit de Zuidelijke Dobroedsja op ongeveer 80.P00 worden geschat. Bij het verdrag behooren tenslotte nog zeven annexen betreffende een aantal techni sche kwesties, zóoals het ontslag van de in de Zui delijke Dobroedsja wonende Bulgaren en Turken uit het Roemeensche leger., voorts de vrijlating van. alle Bulgaren, die wegens politieke overtredingen gevamgen gehouden worden, bescherming voor be paalde Roemeensche gedenkteekens en voor staats eigendom, faciliteiten voor de scheepvaart aan de kusten van de Zwarte Zee, vergemakkelijking van het vreemdelingenverkeer tusschen de beide lan den, enz. Duitsch legerbericht: De commandant van de Roemeensche staatsjeugd, minister Sidorovice, bij zijn aankomst aan het station Friedrichstrasse te Berlijn voor het bezoek, dat deze staatsman aan de Duitsche hoofdstad bracht. - (Foto Weltbild.). De Britsche bomaanvallen op de binnenstad van Berlijn. BERLIJN, 11 September (D. N. B.) Het hoofd kwartier van de weermacht maakt bekend: „De vijand heeft vannacht op verscheidene plaatsen in Noord-Frankrijk, België en Noord- Duitschland bommen geworpen, die echter slechts geringe schade aanrichtten. Eenige vijandelijke vliegtuigen slagaden er in tot Berlijn door te dringen en aldaar bommen uit te wei-pen. Op tal van plaatsen ontstonden branden in woon- zakenwijken. In de binnenstad werden twee ziekenhuizen getroffen. In de diplomatenwijk moesten eenige straten wegens het dreigende ge vaar voor instorting tijdelijk ontruimd worden. Een bom viel op het gebouw van den Rijksdag, een andere op de Kunstacademie. Vijf burgers werden gedood, verscheidene gewond. Het krachtige ingi'ijpen van de veiligheids- en hulpdiensten, als. mede van den eigen beschermingsdienst der Ber lijnsche bevolking verhinderde, dat de talrijke brandbommen grootere schade konden aanrich ten. In de stad en de haven van Londen bleven ook gisteren de installaties voor de oorlogvoering het belangrijkste doel van de Duitsche vergeldings aanvallen. Er ontstonden tali-ijke nieuwe branden. Bovendien wei-den nog andere belangrijke mili taire doelen vooral havenwerken, vliegvelden en fabrieken in het Zuid-Oosten van het Britsche eiland met bommen bestookt. Ten Zuiden van de Hebriden bracht een ge vechtsvliegtuig een tot een Britsch convooi be- hoorend koopvaardijschip van 8.000 b. r. t. tot zinken. Bij de gevechtsverhandelingen boven Engeland gingen drie eigen vliegtuigen verloren. Luchtdoelartillerie en nachtjagers hebben van de vliegtuigen, welke Berlijn aanvielen, elk een toestel neergehaald, terwijl de marine-artillerie aan de kust van het Kanaal bovendien 4 vijan delijke machines omlaag geschoten heeft". FRONTBERICHT. Het Frontbericht van het D.N.B. van Woensdag luidt: „Wederom hebben de Britsche vliegers, zooals in het weermachtbericht wordt gemeld, den nacht ge bruikt voor het lukraak werpen van bommën op de Duitsche burgerbevolking. In het bezette ge bied vlogen vijandelijke toestellen boven Frankrijk en België, doch zij richtten even weinig schade aan als de vliegtuigen, die boven verschillende Noord-Duitsche plaatsen bommen lieten vallen. Enkele Britsche vliegtuigen gelukte het tot Berlijn door te dringen en hun bommen boven de hoofdstad te laten vallen. Opnieuw zijn op talrijke plaatsen in de woon- en zakenwijken branden ontstaan. In de diplomatenwijk moesten eenige straten wegens in stortingsgevaar tijdelijk ontruimd worden. Een brandbom viel op het Rijksdaggebouw, een tweede trof de Academie der Kunsten. In twee ziekenhui zen in de binnenstad werden door bommen branden veroorzaakt, die echter, evenals op andere plaat sen, snel gebluscht konden worden. De veiligheids- en hulpdienst, die onmiddellijk in actie kwam en het energieke ingrijpen der bevolking zelve hebben voorkomen dat de talrijke brandbommen ergens schade van grooten omvang konden aanrichten, Niettemin zijn bij deze lukrake bombardementen vijf personen gedood en verscheidene licht gewond. De actie der Duitsche luchtmacht tegen de Brit sche hoofdstad is totdusverre ten uitvoer gelegd volgens een zorgvuldig uitgewerkt plan. Steeds lag het zwaartepunt der aanvallen op strategische ob jecten, ofschoon Londen in zijn geheel een groot industriecomplex is en derhalve natuurlijk als oorlogsdoel moet worden beschouwd. De Brit- Rijksminister dr. Goebbels reikte persoonlijk aan prof. Karl Froelicli de Goethe-medaille uit ter gelegenheid van zijn 65sten geboortedag. (Foto Weltbild.) PKDEBAMMA VRIJDAG 13 SEPTEMBER JAARSVELD, 414.4 M. VAR A-Uitzending. 8.00 Nieuwsberichten ANP, gramofoonmuziek 10.Pianovoordracht. 10.30 Declamatie 10.50 Or gelspel 11.20 Declamatie 11.40 Gramofoonmuziek 12.Berichten 12.05 VARA-orkcst. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.Gramofoonmu ziek. 1.15 VARA-orkest 2.Esmeralda, solist en gramofoonmuziek 3.Declamatie 3.30 Viool en piano. 4.Gramofoonmuziek (met toelichting). 4.30 Voor de kinderen. 5.Gramofoonmuziek 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5.30 Orgel spel en zang 6.10 Causerie ..De Rotterdamsche schil ders in dezen tijd". 6.30 VPRO: Lezing „J. P. Swee- linck" 6.45 Zang met pianobegeleiding. 7.Vragen van den dag (ANP) 7.15 Berichten 7.20 Felicitaties 7.25 Voor de kinderen. 7.50 Gramofoonmuziek 8. Nieuwsberichten ANP 8.15 Bont programma 9.15 VARA-orkest 10.1510.30 Nieuwsberichten ANP, sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. NCRV-Uitzending. 7.— Berichten (Duitsch) 7.15 Berichten (En- gelsch) 7.30 Gramofoonmuziek 8.Nieuwsberich ten ANP. 8.10 Schriftlezing en meditatie 8.25 Ge wijde muziek (gr.pl.) 8.35 Gramofoonmuziek 10.30 Zang en piano. 11.15 Berichten (Engelsch) 11.30 Amsterdamsch Salonorkest en gramofoonmuziek. 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en econo mische berichten ANP. 1.Amsterdamsch Salon orkest en gramofoonmuziek. 2.Berichten (Duitsch) 2.15 Gramofoonmuziek 3.10 Utrechtsch strijkkwartet. 3.30 Berichten (Engelsch) 3.45 Gra mofoonmuziek 4.10 Utrechtsch strijkkwartet. 5. Berichten (Duitsch) 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5.30 Spaarne-sextet 6.15 Berichten (Engelsch) 6.30 Spaarne-sextet 7.Vragen van den dag (ANP) 7.15 Berichten. 7.30 Reportage of mu ziek. 8.Berichten (Duitsch) 8.15 Nieuwsberichten ANP. 8.30 Berichten (Engelsch) 3.45 Quatre-mains en gramofoonmuziek 9.15 Berichten (Engelsch) 9.30 Gramofoonmuziek 10.Berichten (Duitsch) 10.15 Nieuwsberichten ANP. 10.3010.45 Berichten (En gelsch), sluiting. 11.1511.30; 0.150.30 en 1.15-* 130 Berichten (Engelsch)

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 3