E' EBITPAG 13 SEPTEMBER 1940 Duitsch legerbericht: Veertien dooden en 41 gewonden tengevolge Jer Britsche bombardementen. Qtiitsche luchtmacht bestookt haven man fabrieken en electrische is, in Engeland. RFBLIJN, 12 September (D.N.B.) Het opper- i «nn de weermacht maakt bekend: beve] van ge ^Opnieuw hebben Britsche vliegtuigen in den m^d^woonwijken van verscheidene steden, ronder Hamburg, Bremen en Berlijn, met vaa Ksonrthnr br'Sran^tst'onden talrijke branden en veel schade tI aangericht in woonhuizen en arbeiderswijken, veertien personen werden gedood en 41 gewond, wiaericht afweervuur, gedisciplineerd optreden n de bevolking en doeltreffend ingrijpen van I n luchtbeschermingsdienst verhinderden in de den. en jn andere plaatsen dat grootere brandbommen bestookt. wrnm vsM u «iade werd aangericht. Duitsche gevechts-, jacht- en torpedo-eskaders en dag en nacht hun vergeldingsaanvallen ren Londen voortgezet. Inrichtingen van „docks" havens, welke door branden hel verlicht waren. Ên 'abrieken en electrische centrales, een kruit- gaS5een wapenfabriek werden zwaar getroffen". Andere aanvallen in den loop van den dag golden vliegtuigfabriek in Southampton, waarin zes fiipn vernield werden, alsmede de petroleum- onslagplaatsen van Port Victoria. Nachtelijke aanvallen werden verder gericht L Liverpool en andere havenwerken aan de lt_ en Zuidkust van Engeland. In de monding van de Theems hebben gevechts- diegtuigen een convooi aangevallen. Een torpedo- Ler en vier koopvaardijschepen werden getrof- f n en geraakten in brand. Twee andere koopvaar- schepen kregen treffers. In het verloop van i aanvallen op Londen ontstonden er verschei dene verbitterde luchtgevechten, waarbij 67 vijan delijke vliegtuigen werden neergeschoten. Des nachts werden zes andere Britsche vliegtuigen Joven Duitsch gebied door luchtdoelartillerie omlaa" gehaald. De artillerie der marine heeft zes vijandelijke bombardementstoestellen aan de kust van de Noordzee en een ander toestel aan de kust van het Kanaal neergeschoten, zoodat de totale verliezen welke de vijand gisteren geleden heeft 80 vlieg tuigen bedragen. Twintig eigen toestellen werden V Een duikboot onder het bevel van den luitenant ter zee tweede klasse Jenisch, wiens gedeeltelijke resultaat van 21.000 br.t. reeds gemeld is, heeft een tocht in totaal 40.000 br.t. aan vijandelijke ieepsruimte uit krachtig beschermde convooien tot zinken gebracht. Een andere duikboot heeft een bewapend vijandelijk koopvaardijschip van 7.000 br. t. eveneens uit een convooi tot zinken ge- ')raChtFrontbericht. Het Vrijdag gepubliceerde frontbericht van het D.N.B. luidt als volgt: Daar het na de Engelsche luchtaanvallen op Hamburg, Bremen en Berlijn duidelijk is dat de Britsche 'oorlogvoering niet wil afzien van het middel van terreurdaden tegen de burgerbevol king wordt de vergeldingsactie van het Duitsche Jachtwapen tegen Londen en andere Britsche steden voortgezet. De Duitsche practijk onder scheidt zich van de Engelsche hierdoor dat het Duitsche luchtwapen principieel slechts militair belangrijke en voor den oorlog belangrijke doelen aanvalt, waarvan er eenige in het legerbericht van vandaag worden opgenoemd. Dat b.v. de dok en haveninstallaties van Londen of de gas- en electriciteitsbedrijven van groote steden als voor den oorlog belangrijke installaties gelden, is zoo wel door de Amerikaansche pers als van Engel sche zijde uitdrukkelijk erkend. Pas goed geldt dit voor kruit- en wapenfabrieken, voor vliegtuig fabrieken of olieopslagplaatsen. Daar een ge deelte van de Duitsche aanvallen tegen Londen reeds in den laten namiddag van den elfden September, dus nog bij helder daglicht werd uit gevoerd, kon ook de uitwerking van dezen aanval worden waargenomen. Voornamelijk was vast te stellen dat alle bommen zonder eenigen twijfel de bevolen doelwitten hadden getroffen. Zoo werden ln het Westen en in het centrum van het Lon- densche stadsgebied, van Waterloo Bridge af tot aan de bocht van de Theems als gevolg van de nieuwe aanvallen nieuwe groote branden, voor namelijk in de dokken, veroorzaakt. Stroomaf waarts woedden sedert 8 en 9 September in de olieopslagplaatsen aldaar nog branden. In Port Victoria aan de monding van de Theems werd een van de grootste Britsche tankinstallaties in brand geworpen De bomaanvallen van de Duitsche gevechts- vliegers duurden ononderbroken den geheelen nacht door tot aan den ochtend van den twaalf den September. Het industrieele leven aan beide oevers van de Theems is ongetwijfeld zeer zwaar getroffen. Hand in hand met de bomaalnvallen op de Brit sche hoofdstad gingen nieuwe succesvolle acties van de Duitsche gevechtseskaders tegen de West en Zuidkust van Engeland. In het haven- en industriegebied van Liverpool en Birkenhead, van Cardiff en Bristol werden overal oude. nog smeu lende brandhaarden opgemerkt, waaraan thans nieuwe en grootere zijn toegevoegd.'1 De oorlog ter zee. Een Duitsche onderzeeër verlaat een Fransche haven voor een inspectietocht op den Atlantischen Oceaan. (Foto Weltbild.) gons en magazijnen getroffen wei-den. Op het vlieg veld van Atbara werden drie hangars getroffen en brak brand uit. Al onze vliegtuigen zijn terug gekeerd. De vijand heeft geprobeerd een aanval te onder nemen met pantserwagens en artillerie van klein kaliber op 't bruggehoofd van Kassala. Onze artille rie heeft den vijand op de vlucht gejaagd na een ge vecht, dat een uur duurde. Wij leden geen verliezen. Een andere aanval op onze Dubat-afdeelingen te Gherilli werd eveneens zonder verliezen aan onzen kant na twee uren strijden afgeslagen. Een Engelsch vliegtuig bombardeerde het woon- centrum van Assab, waarbij burgerwoningen be schadigd werden. Een inlander werd gedood en twee gewond. Een andere vijandelijke aanval op de kampen van Chachaman ten zuiden van Addis Abe ba veroorzaakte lichte schade. Een vijandelijk vlieg tuig werd neergeschoten. De uit drie personen be staande bemanning werd krijgsgevangen ge maakt. Vijandelijke vliegtuigen trachtten een aanval te ondernemen op de vlootbasis van Massaoea, waar het afweergeschut terstond in werking trad, zoodat de toestellen hun bommenlast in zee moesten laten vallen. Tijdens een vijandelijken luchtaanval op Dessië, waarvan melding gemaakt is in het weer- machtsbericht no. 95, werden twee vijandelijke vliegtuigen neergehaald. Een duikboot is in haar basis teruggekeerd na in den Atlantischen Oceaan 27.000 ton vijandelijke scheepsruimte tot zinken te hebben gebracht." Italiaansch legerbericht: Spoorwegwerken aan de Egyptische kust aangevallen Begin September verloren de Britten twee torpedojagers. ERGENS in ITALIë. 12 Sept. (Stefani.) Hl het weermachtsbericht nr. 97 deelt het Ita- uansche hoofdkwartier het volgende mede: »De spoorwegwerken aan de Egyptische kust en de vijandelijke militaire werken te Solium en Sidi-Barrani werden opnieuw onderworpen aan luchtbombardementen des nachts en over dag,, welke branden, ontploffingen en vernielin gen teweegbrachten. Vijandelijke pantserwagens werden gebombar deerd en beschoten. Ee vijand heeft gepoogd een luchtaanval te onder- lanen op Derna, maar werd door onze jagers en otK luchtdoelgeschut op de vlucht gedreven. Een vijandelijk vliegtuig van het type Blenheim werd ^ergehaald. Een ander toestel is waarschijnlijk ï^Sehaald. Een Italiaansch vliegtuig is niet wuggekeerd. Hit nadere inlichtingen blijkt dat tijdens het bom bardement van Aden op 1 en 2 September twee Uandelijke torpedojagears tot'zinken zijn ge wacht. Onze luchtformaties hebben het vliegveld aijKhartoem gebombardeerd, waar een hangar ge grien werd. Ook werd een aanval gedaan op het «pcorv/egknooppunt van Hayia, waar de rails, wa Ford stemt republikeinsch. Wendell Willkie aanbevolen. Het A.N.P. verneemt uit New-Yoi-k: In een schriftelijke verklaring aan de pers heeft Henry Ford zich formeel voor Wendell Willkie, den republikeinschen candidaat voor het presidentschap, uitgesproken. Deze, aldus Ford, is een „zakenman' die weet, wat de Vereenigde Staten in de eerste plaats en het meest dringend noodig hebben". NEDERLANDSCHE JOURNALISTEN IN DE OSTMARK. Het D.N.B. meldt uit Linz: Op uitnoodiging van gouwleider Eigruber is Donderdag een gezelschap Nederlandsche journalisten te Linz aangekomen. Tijdens een receptie stelde de gouwleider in een toespraak de belachelijke sprookjes van de pluto cratische propaganda over de Ostmark tegenoyer de onwankelbare trouw der hier wonende menschen jegens Führer en rijk. De heer Hotke van de Nieuwe Rotterdamsche Crt. sprak namens de Ne derlandsche journalisten een woord van dank. Op de receptie volgde een bezichtiging der stad en van de Führergedenkstatte te Leonding nabij Linz. Engeland en de Middellandsche Zee. Het oordeel van de „Giornale d'Italia". Het D.N.B. meldt uit Rome: De beweringen van leden der Engelsche regeering over de overheer- sching van Groot Brittannië in de Middellandsche Zee geven de „Giornale d'Italia" aanleiding tot het leveren van een uitvoerig commentaar. Het semi-officieele blad constatert dat de toonaan gevende mannen in Engeland zichzelf voort durend tegenspreken bij hun vergeefsche pogingen de openbare meening in hun land, alsmede in het ververwij derde Amerika te beïnvloeden. Meer dan honderdmaal hebben zij verzekerd de heerschappij in de Middellandsche Zee te bezitten en dat zij slechts op een ontmoeting met de Italiaansche oorlogsmarine wachtten. In feite zijn zij steeds een strijd uit den weg gegaan en zijn zij er nog veel minder in geslaagd hun hoogdravende be weringen te doen uitkomen dat zij de Italiaansche strijdkrachten in 24 uur zouden wegvagen. In de plaats hiervan versterkt Engeland thans zijn strijdkrachten in de Middellandsche Zee. Zooals eerst Churchill en thans ook de Eerste Lord dei- Admiraliteit, Alexander, aanduidingen. De in groote haast gevolgde versterking van de Engelsche vloot in de Middellandsche Zee is beslist geen be wijs voor de veiligheid en zoogenaamde overheer- selling van Engeland in deze zee. Hoe moeilijk de positie 'van Engeland in de Middellandsche Zee is geworden, blijkt overduide lijk uit berichten uit Engelsche bron, zooals o.a. uit het bericht van de Londensche radio over een voorziening van Malta, die slechts geprobeerd kan worden onder de bescherming van de sterkste een heden van de oorlogsmarine, alsmede uit een Reuterbericht, waarin de scherpe daling van het scheepvaartverkeer in het Suezkanaal stilzwijgend wordt toegegeven. In Hamburg 36 huizen door bommen beschadigd. School door dynamictbommen bijna verwoest. Het D.N.B. meldde gisteravond uit Hamburg: De Engelsche vliegers hebben bij hun aanval op Hamburg en Bremen in den afgeloopen nacht wederom woonwijken gebombardeerd. De vijande lijke vliegtuigen wierpen hun bommen o.a. op een gebouw van een liefdadige instelling in een noordelijke voorstad van Hamburg, alsmede meer in de buurt van de stad. In totaal werden in Hamburg 36 woningen aanzienlijk beschadigd. Een school werd door dynamietbommen bijna ver woest. Slechts enkele kantoren werden getroffen. In Bremen werd een groot aantal brand- en dynamietbommen op de binnenstad geworpen. Hierbij werden houtopslagplaatsen, kistenfabrie ken en dergelijke ondernemingen, doch geen voor de oorlogvoering belangrijke of militair belang rijke doelwitten getroffen. In Hamburg werden vijf burgers gedood, Bovendien werden drie bur gers zwaar en twaalf licht gewond. Onder de ge wonden bevinden zich vier kinderen. BERLIJN, 12 September (D.N.B.) De frontpagina's van de Berlijnsche bladen, als mede van de groote dagbladen in het Rijk, zijn geheel gevuld met verbitterde protesten tegen de nieuwe bomaanvallen van Engelsche vliegers op uitsluitend niet-militaire-objecten in Hamburg. Bremen en Berlijn. Het waren de Engelschen, zoo schrijft de „Frankfurter Zeitung", die naar Duitschland kwamen en er mede begonnen zijn de burger bevolking tot voorwerp van hun aanvallen te maken. Het waren de' Engelschen, die weken en maanden lang deze oorlogvoering hebben voort gezet en het waren wederom de Engelschen, die op dit werk thans de kroon hebben gezet, doordat zij uitsluitend gebouwen tot doel van hun bom men hebben gekozen, waarvan in de geheele we reld de kunstwaarde en het niet-militaire doel bekend is. Dit zal niet zonder gevolgen blijven en het zal nog veel minder vergeten worden. Het past Engeland zeer slecht te weeklagen over het bombardeeren van Londen, want het is niet de schuld van Duitschland, wanneer de oorlog thans dezen vorm aanneemt. De Rijksdag, de Brandenburger Tor, de Sieges- saule, de Amerikaansche ambassade en de Aca demie der Kunsten schijnen voor Churchill mili taire doelen te zijn. aldus schrijft het „Berliner Zwölf Uhr Blatt". Men weet thans dat de piloten van de Royal Air Force het bevel hebben gekregen met niets rekening te houden. Het Engeland van Churchill geeft hierdoor blijk, aldus het blad, niet te willen veranderen en moet derhalve thans met geweld tot Inzicht worden gedwongen. In zijn hol opgezocht en met bommen bedekt, pro beert Engeland des nachts nog eenmaal uit zijn hol te komen en wraak te nemen op Duitsche vrouwen en kinderen. Ook deze nieuwe moorden, zoo schrijft de „Nachtausgabe", zullen duizend voudig vergolden worden. Deze oorlog zal zoolang gevoerd worden totdat Engeland iedere mogelijk heid oorlog op te hitsen ontnomen zal zijn. Duitscli commentaar op Churchill's jongste rede. Gevaar voor invasie erkend. Uit Berlijn 12 September. Semi-officieel wordt gemeld: De gisteren gehouden rede van Churchill wordt in politieke kringen alhier in zooverre als een echt product der mentaliteit van den Engelschen pre mier beschouwd, dat haar inhoud bestond in troost voor het Engelsche volk met leugens, d.w.z. met vervalsching van de cijfers der verliezen. Men acht het hier interessant dat Churchill thans het gevaar voor een invasie erkent. Als hij daarbij, naar men hier verder opmerkt, den oorlog der franctireurs proclameert, dan zou dus naar de meening van Churchill alles aan en in Engeland militair object zijn. Overigens wijst men er hier op dat Churchill alle gelegenheid gehad heeft om Londen het noodlot te besparen, dat zich op het oogenblik voltrekt, doch dat hij al deze gelegenheden bewust en cynisch van de hand gewezen heeft. Voorts acht men hier typeerend voor de clique der plutocraten, die in Engeland heerscht, dat Duff Cooper in zijn rede van Woensdag het En gelsche volk aanspoorde den oorlog tot de uitputting voort te zetten, nadat hij zelf, zooals men weet, zijn zoon in veiligheid gebracht heeft. Tenslotte heel't men in politieke kringen alhier ook kennis genomen van een Reuterbericht uit Boekarest, dat op een verslag van een reiziger ge baseerd is en zegevierend meldde dat door de En gelsche bomaanvallen op Berlijnsche woonwijken rijfhonderd Berlijners gedood zijn. Men ziet in de hoonende vreugde, die in dit valsche Engelsche bericht tot uitdrukking komt, een bekentenis wien de Britsche luchtaanvallen op Duitsche steden gelden. Nog een landgoed afgestaan voor oorlogsinvaliden. Ceamputeerden gaan naar „Zuyleveld" bij Utrecht. Mexico voert den algemeenen dienstplicht in. Mannen van 18 tot 45 jaar dienstplichtig. Het D.N.B. meldt uit Mexico, 12 September: In het staatsblad 'wordt de invoering van den alge meenen dienstplicht aangekondigd, welke betrek king heeft op alle manlijke inwoners tusschen 18 en 45 jaar. Tevens wordt de wet over de oprichting van den oppersten raad voor de nationale verdedi ging gepubliceerd. Verliezen ter zee en in de lucht. Officiëele Italiaansche statistiek. Het D.N.B. bericht uit Rome: In de eerste drie oorlogsmaanden heeft Italië, volgens een officieele statistiek, bij elkaar 63 vlieg tuigen verloren, terwijl de Engelschen er 373 dus zes maal zoo veel verloren hebben. De verliezen der Engelsche oórlogsmarine bedragen in hetzelfde tijdvak 31 tot zinken gebrachte en 58 beschadigde eenheden, waaronder tot zinken gebracht twee kruisers, zeven torpedojagers, 12 duikbooten, en tien koopvaardijschepen. Zwaar beschadigd werden vijf linievaartuigen, 13 kruisers, tien torpedojagers, drie duikbooten, drie vliegtuigmoederschepen en 24 koopvaardijschepen. De Italiaansche vloot heeft in dezelfden tijd den kruiser „Colleoni", drie tor pedojagers, acht duikbooten en drie kleinere een heden waaronder twee motortorpedobooten ver loren. Acht Noren bij explosie gedood. Ontploffing in dynamietfabriek. OSLO 12 September. Volgens het Noor- sche telegraaf-agentschap zijn te Engene bij Drammen door een ontploffing in een dynamiet fabriek aldaar acht personen om het leven ge komen. (D. N. B.) Von Brauchitscl) op inspectie in Frankrijk. Bezoek aan steunpunten der Duitsche oorlogsmarine. Het D.N.B. deelt mede: De opperbevelhebber van het leger, generaal-veldmaarschalk von Brauchitsch, heeft een dezer dagen in Frankrijk eenheden van het leger bezocht, die sedert den wapenstilstand hier hun kwartieren hebben be trokken. Na dezen inspectietocht heeft de gene raal-veldmaarschalk Von Brauchitsch een bezoek gebracht aan een Fransche haven aan den Atlan tischen Oceaan, die thans dienst doet als steun punt voor de Duitsche oorlogsmarine. De com mandant van de daar liggende divisie een Rijnlandsche divisie, die in de weken van den strijd in het Westen veertienhonderd kilometer heeft gemarcheerd meldde zich bij den opper bevelhebber. De opperbevelhebber van het leger ondernam daarna met een barkas een korte rondvaart door de haven en voer voorbij een duikboot, die van een tocht was teruggekeerd en langs mijnen vegers. die den ingang tot deze haven beveiligen. Overal op de booten stonden de manschappen opgesteld.. De „Warspite" naar den slooper. Britsch slagschip van ruim 20.000 ton. Hei D. N. B. deelt mede: Londen heeft op 9 Sep tember gemeld dat het Britsche slagschip „Warspite' voor den sloop is verkocht. Van Duitsche zijde wijst men er op dat de „Warspite" (20.600 ton) voor Narvik door een Duitsche vliegtuigbom van zwaar kaliber werd getroffen. Het schip kon nog onder bescherming van andere schepen naar zijn thuis haven worden gebracht. Daar echter de voor het groote schip geschikte dokken op de Britsche staatswerven alle bezet waren, werd de „Warspite" nog voor de oorlogsverklaring van Italië naar Alexandrië gebracht. Ondanks maandenlangen ar beid kon de door dén bominslag veroorzaakte schade niet hersteld worden. Het Britsche ministe- rit van marine laat den oorlogsbodem thans sloopen om tenminste nog den in Engeland zoo schaarsch geworden grondstof ijzer te winnen. Een gelukkig weerzien. Een Duitsch gevechts vliegtuig, dat van een vlucht naar vijandelijk gebied over tijd v keerde eerst na gerui- men tijd van spanning op zijn basis terug. De begroeting door de ka meraden was er des te hartelijker om. (Foto Weltbild) EN van de buitens in den lande, die ten behoeve van de Nederlandsche oorlogsgewonden van particuliere zij de werden beschikbaar gesteld, is het landgoed „Zuyleveld", behoorende tot het massale kasteel Zuylen, dat onder den rook van Utrecht ligt en eigendom is van den oud-bur gemeester van Zuilen, Lr. F. C. C. Baron van Tuyll van Serooskerken. Het werd ter beschik king gesteld van het Nederlandsche Roode Kruis: hier zullen voornamelijk de geampu- teerden de kunst leeren het leven weer met wat blijdere oogen te bekijken. Reeds zijn hier een zestal Nederlandsche oorlogsgewonden aangekomen: binnenkort zullen de chirurgische patiënten volgen om in de fraaie omgeving van hoog oprijzende beukenboomen veel te vergeten In feite zijn er momenteel twee landgoede- rên in dén lande voor de oorlogsgewonden ter beschikking gesteld: ook „Kareal" te Aerden- hout heeft zijn poorten voor de gewonden ge opend. In het geheel verwacht men, dat 25 a 30 or ~- logsgewonden in Zuilen straks onderdak kunnen vinden. Zoo is dan dit oude, historierijke heeren huis weer een bijzondere taak ten deel gevallen. In het groote werk van de verzorging van onze oor logsgewonden, zal het tijdelijk ook zijn rol spelen. Zooals gezegd ligt het in de bedoeling, dat „Zuy leveld" in het bijzonder gereserveerd wordt voor de gearnbputeerden, die zich hier komen oefenen in het gebruik van de kunstledematen. Aan deskun dige leiding en toezicht zal het hierbij niet ontbre ken. Vermoedelijk zal hierbij hulp worden ver kregen van andere invalide, die zichzelf hebbeni weten te vormetn ten aanzien van alle verrichtin gen in het dagelijksche leven. De zes eerst aangekomenen behooren niet tot de geamputeerden; dit zijn 'betrekkelijk licht gewon den. Zij hebben zich dadelijk toegelegd op het ver fraaien van den wijden tuin, die het décor van het buiten beheerseht. Er werd gewerkt met harken en schoppen. Onkruid werd opgeruimd en de we gen in betere conditie gebracht. Ook het interieur bood voldoende gelegenheid voor allerlei werkjes: een van de belangrijkste problemen, die momen teel de aandacht vragen, is de verduistering, waar voor heel wat rollen zwart papier noodig zijn. Als het moet, kunnen hier in het geheel 60 ge wonden in de verschillende ruime en frissche ka mers ondergebracht worden. Of dit aantal echter bereikt zal worden, staat nog niet vast, daar op neming van verschillende factoren afhankelijk is. Dit „hospitaal" om het woord in dit verband te gebruiken staat ook onder leiding van kolo nel G. Broeders, chef van het Militair Hospitaal te Utrecht, die de dirigeerende officier van gezondheid 3e klasse Majoor Brouwer meer van de directe aan gelegenheden heeft belast. Ondertusschen heeft men het element der ont spanning niet vergeten. Dikwijls nemen de jongens de queu uit het rek om een spelletje te gaan bil jarten, terwijl ook de klanken van een piano af en toe gehoord worden. Dan zingen de anderen, dikwijls uit volle borst een liedje mee (VDiUAMMA ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1940. JAARSVELD, 414,4 M. AVKO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. Hierna: AVRO-Aeolianorkest. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 The Twilight Serenaders en solist. 1.50 OrgelspeL 2.10 Gramofoonmuziek. 3.15 Pianovoordracht en declamatie. 4.00 Omroeporkest en solist. 5.15 Nieuws- en economische berichten A. N. P. öTSO Kinderkoor „Zanglust" met pianobege leiding. 6.00 Ensemble „De jonge acht" en soliste. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.00 Vragen van den dag (A. N. P.) 7.15 Berichten. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.40 Reportage. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.15 AVRO-Amusementsorkest. de „Melody Sisters" en een klein mannenkoor. 9.00 Radiotooneel. 9.20 Gra mofoonmuziek. 10.00 VPRO: Avondwijding. 10.15— 10.30 Nieuwsberichten A. N. P., sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. KRO-uitzcnding. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (En gelsch). 7.30 Wij beginnen den dag. 8.00 Nieuws berichten A. N. P. 8.15 Gramofoonmuziek. 11.15 Be richten (Engelsch). 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Rococo-octet. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Nieuw- en economische berichten A. N. P. 1.00 Gra mofoonmuziek. 1.15 KRO-orkest en solist. 2.00 Be richten (Duitsch). 2.15 Gramofoonmuziek. 3.30 Be richten (Engelsch). 3.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Be richten (Duitsch). 5.15 Nieuws- en economische be richten A. N. P. 5.30 Musiquette. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 Reportage. 7.00 Vragen van den dag (A. N. P.) 7.15 Gramofoonmuziek. 7.40 „In de schijnwerpers" (opn.). 8.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Nieuwsberichten A. N. P. 8.30 Berichten (En gelsch). 8.45 KRO-Groot Amusmentsorkest en so list. 9.159.30 Berichten (Engelsch). 9,55 Wij sluiten den dag. 10.00 Berichten (Duitsch). 10.15 Nieuws berichten A. N. P. 10.3010.45 Berichten (Engelsch). sluiting. 11.15—11.30; 0.15—0.30 en 1.15—1.30 Be richten (Engelsch).

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 7