Spoxt in 't Jiaai m yoedko&p H Dames Prela JiadJa (Wïafe Radio Centrale als U het nog niet wist maar boorden zijn vrij van punten GEZELLIG Radio Centrale Uit de Pers. UITREIKING VAN VLEESCHKAARTEN is (Adv. Ingez. Med.) Wat de tuinders kregen. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND" EN „VRIJE VEILING". 13 September 1940. Spinazie per K.G. 510 Postelein per K.G. 3J/28 Slag per 100 75250 Andijvie per 100 krop 100200 Wortelen per bos PI.8 Radijs per bos V/22 Selderij per bos 1lVa Peterselie per bos 12 Aardappelen (klei) per K.G. 4y25 Tomaten per K.G. 714 Prei per K.G. 69 Uien per K.G. 4y2 Pronkboonen per K.G. 7'/29 Waspeen per K.G. 38 Bloemkool I per stuk 1220 Bloemkool II per stuk 68 Komkommers I per stuk 4iy2 Komkommers II per stuk 23 Meloenen per stuk 614 Knollen per stuk 57y2 Snijboonen per K.G. 11—23 Dubb. boonen per K.G. 816 Spercieboonen z. dr. per K.G. 1015 Trosboonen per K.G. 1218 Doppers per K.G. 2833 Raspers per K.G. 2038 Capucijners, witte per K.G. 1628 Capucijners, bruine per K.G. 1824 Peulen per K.G. 20 Groene kool per K.G. 3y2P/s Roode kool per K.G. 3l/s4 Aardbeien per doosje 2629 Pruimen per K.G. 4y27Va Bramen per slof 7285 Stoofappelen per K.G. 68 Peren per K.G. 818 Druiven per K.G. 3036 Chineesche kool per K.G. 24 Augurken per K.G. 1458 Ledenvergadering van „Beverwijk". De voetbalvereeniging „Beverwijk" hield in haar clubgebouw aan den Alkmaarscheweg een leden vergadering, die slecht was bezocht. In zijn openingswoord betreurde de voorzitter, de heer N. Grapendaal, dat de competitie nog steeds niet is begonnen. Voorts deelde spr. mede, dat de terreinen aan den St. Aagtendijk weer ge huurd zijn, waarna hij herinnerde aan het tour- nooi om het kampioenschap van Midden-Kenne- merland en wees daarbij op de prettige samen werking tusschen de betrokken besturen. In de elftalcommissie werden gekozen de heeren J. Nicola, A. van Lint, F. van Vuren, S. Rumping en nog één bestuurslid. De jeugdcommissie werd samengesteld uit de heeren S. Duin, J. van Vlis- singen, A. Kluft en N. Grapendaal. De benoeming van een bestuurslid werd aange houden tot de volgende vergadering. Besloten werd de training, in verband met de verduistering, begin October stop te zetten. De animo voor de training was dit seizoen bijzonder groot. Over de indeeling van het eerste elftal in de competitie en de reisgelegenheid was de vergade ring zeer te spreken. De indeeling van het tweede elftal werd niet zoo gunstig geacht omdat hier aan tamelijk verre reizen verbonden zijn. De voorzitter deelde hierna mede, dat de spelers, die nieuwe voetbalschoenen willen koopen, zich hiervoor bij den secretaris moeten vervoegen. Met de gebruikelijke woorden van dank werd de geanimeerde vergadering gesloten. AGENDA VOOR BEVERWIJK. ZATERDAG 14 SEPTEMBER. Luxor Theater, Breestraat: „Een Amerikaansche ontknooping" en bijprogramma, 7.30 uur. ZONDAG 15 SEPTEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Een Amerikaansche ontknooping" en bijprogramma, 2.307 uur en 7.30 uur. MAANDAG'16 SEPTEMBER. Luxor Theater, Breestraat: „Een Amerikaansche ontknooping" en bijprogramma, 7.30 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. ZATERDAG 14 SEPTEBER. Thalia ^heater: „Onverbreekbare banden" met Zarah Leander, 7.15 uur. Rex Theater: „Een avontuur in Hotel Excelsior", met Gustav Fröhlich, 7.15 uur. Bioscoop De Pont: „Verboden lading" met Hans Albers, 7.15 uur. ZONDAG 15 SEPTEMBER Thalia Theater: „Onverbreekbare banden" met Zarah Leander, 7.15 uur. Rex Theater: „Een avontuur in Hotel Excelsior" met Gustav Fröhlich, 7.15 uur. Bioscoop De Pont: „Verboden Lading" met Hans Albers, 7.15 uur. In alle theaters: 3 uur matinée. MAANDAG 16 SEPTEMBER. Thalia Theater: „Onverbreekbare banden" met Zarah Leander, 7.15 uur. Rex Theater: „Een avontuur in Hotel Excelsior" met Gustav Fröhlich, 7.15 uur. Bioscoop De Pont: „Verboden Lading" met Hans Albers, 7.15 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden ZATERDAG 14 SEPTEMBER. Rembrandt .Theater. Piet Kohier in „De Boemel baron", 2 en 7 uur. Luxor Theater: „Stormachtige Jeugd", 2.30 uur en 69.30 uur doorloopende voorstelling. Cinema Palace: „De kassier vergist zich", 2, 5 en 7 uur. Frans Hals Theater: „Lentelied", 2.30, 5 en 7 uur. Alle dagen Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders, 104 uur. ZONDAG 15 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Het Ned. Tooneel: „Over schotje", 2 uur. H.K.B.: Thé Dansant, The American Club, 25 uur. De Leeuwerik: „The Rhythm Sellers", 5.30 9.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Rembrandt Theater: Piet Kohier in „De Boemel baron" 2 uur en 7 uur MAANDAG 16 SEPTEMBER. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Rembrandt Theater: Piet Kohier in „De Boemel- fearon", 2 en uur. Een Kennemersklank over de nieuwe indceling. In het clubblad van de Kennemers schrijft Hugo over de nieuwe competitie-indeeling als volgt: Het eerste elftal heeft een aantrekkelijke afdee- ling. Wel zijn de reizen betrekkelijk groot, doch dit weegt zeker op tegen het feit, dat wij dit sei zoen eens andere tegenstanders te bekampen krij gen. Hercules, Hilversum, H.V.C., H.B.C. en Volen- dam zijn voor ons elftal geheel nieuwelingen, ter wijl Watergraafsmeer en Velox elftallen zijn, die in enkele jaren niet tegen ons elftal uitkwamen. E.D.O., H.F.C., R.C.H. en De Spartaan zijn onze bekende tegenstanders. Een aantrekkelijke doch ook vrij zware afdee- ling. Toch lijkt de afdeeling niet zoo zwaar, dat ons elftal zich niet van een goede plaats op de rang- lijst zou kunnen verzekeren. Met goeden wil, welke natuurlijk aanwezig is, kan ons elftal zich in de bovenste helft van de ranglijst plaatsen. Hoogere illusies durft Hugö zich niet te veroor loven, waarmee hij echter niet wil beweren,- dat het elftal niet tot een verrassing in staat is. PERSONALIA. Tot de Middelbaar Technische School te Haarlem werd in de afdeeling Bouwkunde onze plaatsgenoot Th. A. F. v. d. Horst toegelaten. ck Caökfe is noj ttfumt Joh. de Waard's Heerenmodemagazijn Kanaalstr. 46/48 Tel. 4054 Zaterd. tot 8 uur geopend (Adv. Ingez. Med.) Burgerlijke Stand. Bevallen: A. de Wit-Dekker, z., Torricellistraat 42, IJmuiden. G. Druijven-v. d. Hout, d., Tuin- dersstraat 47, IJmuiden. T. Vellema-v. Os, z., Bothastraat 10 rd., IJmuiden. A. v. Egmond-van Assendelft, d., v. Speijkstraat 29, IJmuiden. J. Scheringa-Wagemans, d., Lumeijstraat 24. IJmui den. M. L. G. v. d. Ham-Schilder, z., Melklaan 117, Velsen-N. B. v. d. Outenaar-Neervoort, z., Enschedéstraat 6, IJmuiden. Overleden: C. Dekker, 6 j., d. van J. Dekker, Beukenstraat 6, IJmuide». B. v. d. Linde, 36 j., echtgen. van A. M. J. Kiefer. A. C. Möhlmann. 75 j., wed. v. L. Otte. Ondertrouwden: J. Blanken, P. Heinstraat 117, IJmuiden en A. van 't Hof, P. Heinstraat 117, IJmuiden. Toek. adres: P. Heinstraat 117, IJmui den. PC. Kos, Heemskerk en A. Keet, v. Was- senaerstraat 1, IJmuiden. Toek. adres: Heemskerk. J. Blok, J. v. Heemskerkstraat 87, IJmuiden en T. Iskes, W. Beukelszstraat 16, IJmuiden. Toek. adrs: Fr. Naereboutstraat 38, IJmuiden. D. L. Oosterhof, Amsterdam en A. P. Schrijnders, van Linschotenstraat 7, IJmuiden. Toek. adres: Kanine- fatenstraat 16, Haarlem. C. H. Oudendijk, Pas toorsstraat 33, Santpoort' en J. Jansen, Haarlem. Toek. adres: J. Wijker, Trompstraat 223, IJmuiden en A. Bakker, Trompstraat 46, IJmui den. Toek. adres: Trompstraat 46, IJmuiden. A. C. J. van der Meer, Bennebi'oek en G. Zorrne- veldt, Corverslaan 82, Velsen-N. Toek. adres: Be verwijk. Berkenlaan 4. N. Noordzij, D. Hartogh- straat 15, IJmuiden en D. Post, W. Beukelszstraat 18, IJmuiden. Toek. adres: de Ruijterstraat 186, IJmuiden. -N. S. Bos, Heemstede en D. M. Porte- gies, Zeeweg 399, IJmuiden. Toek. adres: Heemste de. J. Klinge, de Rijpstraat 27. IJmuiden en C. M. Retz, Engelmundesweg 30, IJmuiden. Toek. adres: P. Verwoerd, Julianakade 40„ IJmuiden en W. A. Kuiper, Wijkerstraatweg 5, Velsen-N. Toek. adres: Geelvinckstraat 40, Velsen-N. Huwelijken: H. F. Haak en A. N. Raven, Gouda, le Kade 59. J. Dijkhuis en C. M. Tielrooij, Trompstraat 27, IJmuiden. P. H. Wichmann en J. M. de Haan, Alex. Bellstraat 83, IJmuiden. N. Nierop en N. Slings, Wijk aan Zee en Duin, Voorstraat 54. M. C. Vermeulen en G. Stam, Vlaardingen, Emmaplein 2a DISTRIBUTIE VAN VLEESCH. Naar wij vernemen zal, in verband met de dis tributie van vleesch in de week van 16 tot 21 Sep tember de uitreiking van vleeschkaarten geschie den op vertoon van de distributiestam'kaart. De uitreiking geschiedt wederom als gewoonlijk te IJmuiden (Oud en West) in het gebouw van het Leger des Heils, te IJmuiden-Oost in het Pa tronaatsgebouw, Zeeweg* te Santpoort in het lo kaal der Ned. Hervormde kerk, te Velsen (Noord) in het gebouw van den R.-K. Volksbond', te Velsen (dorp en Driehuis) in het Raadhuis. Marktberichten en besommingen. Deensche visch: Haring f 24—23 per 50 kg. Kleine schol t 29i—2l! per 50 hg, is en ü'f (Adv. Ingez. Med.) Nieuwe Engelsclie strijdmeth^den. Het AN.P. meldt: „De Engelschen hebben iets nieuws uitgevonden, dat in de lijn ligt van den blokkadekrijg tegen de burgerbevolking. Reeds de nachtelijke vluchten der R.A.F. brachten als noodzakelijk gevolg mede, dat tal van burgers het slachtoffer van de daarbij gepleegde bomaan vallen moesten worden. De thans echter uitgevon den methode kan uit haar aard geen enkel effect hebben op militaire doelen en is dan ook kenne lijk gericht tegen den landbouw, d.i. tegen de levensmidddelenvoorziening van de burgerbevol king. De door de Engelsche vliegers den laatsten tijd uitgeworpen celluloidplaatjes met phosphor- preparaat, welke door de inwerking van lucht en zon ontbranden, zijn niet in staat vorwerpen van beton of ijzer of andere stevige constructies in brand te steken, doch zijn bedoeld om den te velde staanden oogst en licht brandbare boerderijen te vernielen. Ook de Nederlandsche boerenbevolking moet zeer voorzichtig zijn, want ook hier te lande zijn in de laatste dagen dergelijke brandplaatjes in vrij aanzienlijke hoeveelheid uitgestrooid en het is alleen aan het regenweer te danken, dat daar van slechts weinig branden het gevolg zijn ge weest. Een beroep wordt gedaan op alle platte landers om scherp toe te zien of dergelijke plaat jes worden uitgestrooid en dan terstond in te grijpen. Naar ons van Duitsche zijde wordt verzekerd, zijn Engelsche vliegers ertoe overgegaan uit vliegtuigen coloradokevers uit te zetten ten einde den aardappeloogst te vernielen. Ook op dit ge vaarlijke insect zullen de boeren dus scherp moeten letten! GEVAARLIJK DRALEN. De N. Rott. Crt. schrijft onder bovenstaanden titel, dat op 26 Juli j.l. dc Rijkscommissaris in de bezette Nederlandsche gebieden den binnenlandsch-pnlitie- ken bewegingen bij de vorming van den volkswil vrij spel gelaten werd. Thans zij er volgens het blad teekenen, welke erop schijnen te wijzen, dat men ons weldra zal willen vragen: wat hebt u van uw lot gemaakt? Het oogenblik schijnt niet meer zoover af, aldus het blad „dat er namens ons volk gesproken moet worden, beslissende woorden voor het geheele land. Terwijl aan veler kant juist de neiging bestaat om uit te stellen: tot na den vrede, nadat de bezetting afgetrokken is. Wij zijn sedert weken niet moede geworden te herhalen: het is niet zoo, dat over het lot van ons land bij en na den vrede zal worden beslist; over ons lot zal bij en vóór den vrede worden beslist. Het staat een ieder vrij van het verdere beloop van den oorlog te hopen of te verwachten, wat hij wil, daar waar voor volk en land in zijn geheel moet worden opgekomen, daar kan men het moeilijk anders zien dan dat over de plaats van Nederland in het toekomstige Europa is beslist. Er valt feite lijk niet meer aan te twijfelen, dat het een plaats zal zijn in een ruimte, welke door Duitschland en Italië wordt ingericht. Misschien wil men het ook wel aanvaarden als feit. Zooals ook dr. Colijn ons, na de ineenstorting van Frankrijk, geraden heeft. Maar als feit aan vaard, is het niet genoeg. Het is eerst genoeg, zoo heeft de Rijkscommissaris ons in zijn rede van 26 Juli gezegd, wanneer „dit inzicht verworven is met het volledige geloof aan de juistheid van deze ontwikkeling." Dat beteekent onder meer, dat wij den moed moeten hebben, om nu op te komen voor de gevolgen welke de plaatsverandering in Europa ook voor ons leven na den vrede hebben zal. Dat is heel wat moeilijker dan de aanvaarding van het feit alleen. Het beteekent, dat wij in de voorwaardelijke vrij heid, welke de bezetting ons laat, voor onze volle vrijheid moeten beslissen. Het beteekent, dat we moeten beslissen; terwijl de plaatsverandering in elk geval nog niet definitief is. Maar zoo is het. Waar is de partij, de groep, die daartoe den moed hebben zal? Wij hadden de hoop, dat het niet een partij, een groep zou zijn, die zou antwoorden, maar het geheele volk. Wij hadden de hoop, dat uit dit voorkomt ladderen van Uw kousen. Vraagt Uw winkelier een pakje 25 ct. (Adv Ingez. Med.) Onbevredigende beslissing inzake het cricketkampioen- schap van Noord IWat presteerden de H. C. B.-crieketers?; Meeuwenoord heeft een pluim verdiendDe gewijzigde strafcorner-regel bij hockey buiten gebruik gesteldDe overplaatsing van H. B. C. baat iedereen in dit rayon. Aangezien niet alle clubs van de afdeeling Noord I een gelijk aantal wedstrijden speelden, moest het cricketkampioenschap ditmaal op een percentage basis worden beslist; een regeling, die in de prac- tijk niet voldaan heeft. Of men een en ander had kunnen voorzien, willen we in het midden laten, maar een feit is, dat.de nieuwe titelhouder A.C.C. twee matches speelde tegen Hercules, eeri elftal, waarvan men wist, dat het niet sterk genoeg was voor deze toch heusch niet zware afdeeling. A.C.C. haalde uit deze twee ontmoetingen liefst vijf punten en dat zou op zichzelf van geen door slaggevende beteekenis zijn, ware het niet, dat haar grootste concurrent Rood en Wit slechts een maal tegen de Utrechtenaren in het veld kwam en in totaal twee wedstrijden minder speelde. Desondanks behaalden onze stadgenooten even veel „gewone" overwinningen (4) en leden even veel nederlagen (3), waar van twee tegen de kampioenen. De Amsterdammers zegevierden echter één keer meer met innings en ook hun aantal draws was één hooger dan van Rood en Wit. Die punten kwa men uit de beide extra-matches, waardoor het per centage weliswaar beter en in deze doorslaggevend werd, maar toch voor de Spanjaardslaanbewoners bereikbaar bleef, indien ook zij 12 wedstrijden had den kunnen spelen. Dat blijkt uit de volgende cijfers: gew. gesp. gew. m.i. gel. verl. pnt. gem. A.C.C. 12 4 3 2 3 19 1.58 Rood en Wit 10 4 2 1 3 15 1.50 Daarom achten we de beslissing in zake het kam pioenschap niet geheel bevredigend, al mag men niet uit het oog verliezen, dat Rood en Wit twee maal door de titelhouders werd geklopt. Uit de door den H.C.B.-secretaris A. W. Rogge band berekende gemiddelden van de in het afge- loopen cricketseizoen geleverde prestaties, blijkt, dat O. J. Keyser (C.V.H.) en H. Zonneveld (R.C.H.) de van bondswege jaarlijks uitgeloofde medailles voor respectievelijk batten en bowlen hebben ver overd. Wat het bowlen betreft, is het typeerend, dat de beide R.C.H.-stockbowlers Zonneveld en Van Roon de hoogste twee plaatsen in den eindstand bezetten. Laatstgénoemde, die vorig jaar als nummer één eindigde, nam ook ditmaal de meeste wickets (51), maar zijn gemiddelde (5.65) was niet zoo mooi als dat van zijn clubgenoot (5.21). De Rood en Wit-ter Hans Thon deed met 47 wickets, die 5.74 runs per stuk kostten, weinig voor bovengenoemd twee tal onder. Keyser van C.V.H., de kampioen-batsman, heeft vele jaren van N.C.B.-cricket achter den rug en hij heeft zich de daaruit opgedane ervaring blijk baar degelijk ten nutte gemaakt. Zijn average is bijna twee punten hooger (28.33) dan dat van den Rood en Wit „free-hitter" Nijhuis, die echter verre weg het grootste aantal runs heeft gescoord (265). Indien ook een prijs voor de beste allround prestatie beschikbaar zou zijn, dan zou deze ten deel moeten vallen aan J. R. Meeuwenoord (Rood en Wit), die als vijfde op de batting- en als vierde op de bowlinglijst staat geklasseerd. Deze jongeling is wel een van de meest enthousiaste cricketers onder de jeugd in ons rayon en gedu rende de vacantie ging er nauwelijks een dag voorbij, dat hij geen wedstrijd speelde. Ook in het slagen van de junioren-competitie heeft hij een groot aandeel gehad en de C.C. Wanderers heeft haar ontstaan voornamelijk aan hem te danken. Als bestuurslid van deze jongensclub organiseerde hij een ééndaagsch driehoekstournooi, dat aan de verwachtingen der jeugdige beoefenaren beant woordde en dat de belangstelling van hen allen had. Het zal overigens wel zelden voorkomen, dat een speler in één seizoen alle rangen doorloopt, want Meeuwenoord speelde gedurende dezen korten cricketzomer voor de juniores, voor het derde, het tweede en tenslotte tegen H.C.C. voor het eerste elftal. Een dergelijke verknochtheid aan den koning der sporten mocht toch zeker niet onvermeld blijven. De gewijzigde strafcorner-regel bij hockey, waarmede het vorig seizoen een proef werd ge- -nomen, zal dit seizoen niet worden toegepast, Men moet daaruit niet afleiden, dat de proef niet is ge- slaagd, want men was het er algemeen over eens, dat dit zeker wel het geval was. Onder de huidige omstandigheden, waarin de kans op internationaal contact vooralsnog gering moet worden geacht, oordeelde men het echter beter, om op den ouden voet voort te gaan. Gebleken is, dat de wijziging het voor de ver dediging veel moeilijker maakte om na een straf- corner hun doel schoon te houden en dat was voor al bij de dameswedstrijden het geval. De op stelling van de ploeg, op wier doel de strafcorner genomen werd, liet qua tactiek zooveel te wenschen over, dat een geroutineerde speelster als mevr. Van BaasbankRoos daardoor de gelegenheid kreeg, uit dergelijke situaties een belangrijk aantal doel punten te scoren. Deze goals leidden uiteindelijk tot het kampioenschap van B.D.H.C. Het heeft, nu de gewijzigde regel voorloopig niet zal worden toegepast, weinig zin terug te ko men op wat wij destijds schreven over de meest doelmatige opstelling van de verdediging. Zeker is echter, dat er in de komende maanden minder wedstrijden door benutte straf corners zullen ge wonnen worden dan vorig seizoen het geval was. De overplaatsing te elfder ure van H.B.C. uit de Rotterdamsche sectie der tweede klasse van den N.V.B. naar dit rayon, na een protest, waarvan ons blad het eerst melding kon maken, zal allerwegen voldoening hebben gewekt. Voor de Heemsteedsche vereeniging beteekent deze indeeling het verschil tusschen eenerszijds verre reizen, uitwedstrijden op meerendeels zwaar te bespelen terreinen en weinig bezoek bij de thuismatches wegens onbekendheid met de tegenpartijen en anderzijds de kans om in eigen omgeving een goed figuur te maken, te be wijzen, dat de plaats in het milieu verdiend is, be nevens de gelegenheid om in de acht ontmoetingen met de vier andere plaatselijke clubs (de Kenne mers meegerekend) te toonen, dat de zwartwitte ploeg niet voor hen behoeft onder te doen. Belangstelling zal er voor dit onderling tref fen ongetwijfeld in groote mate zijn en daarvan profiteert niet alleen H.B.C., doch evenzeer H.F.C., E.D.O., R.C.H. en de Kennemers. Het wil ons voor komen, dat de spelers van eerstgenoemde club juist in deze wedstrijden een spoorslag zullen vinden om zich goed voor te bereiden en hun uiterste best te doen, wat hun vorm op den duur slechts ten goede kan komen. Voor de voetballiefhebbers in ons rayon is het verblijdend, dat zij door de toevoeging van frisch bloed aan de competitie de noodige sti mulans tot wedstrijdbezoek krijgen; dit seizoen althans zal er eens iets anders te zien zijn dan steeds weer dezelfde tegenpartijen met dezelfde spelers. Om die reden hopen we, dat H.B.C. in de competitie een rol van beteekenis zal spelen. En voorts wachten we met ongeduld op de in stelling van automatische promotie en degradatie. NEEMT HEDEN van 's morgens 7 tot des avond$ 12 uur, voor slechts VIJFTig CEVr per week. ROMERKERKWEG 87, BEVERWIJK WIJKERSTRAATWEG 45, VELSEN-NRD - Mei; "i:; •olk een stem zou opgaan, zoo duidelijk fl- volk deze in zijn geheel zou verstaan, een'sw'1 de verantwoordelijkheid opeischte voor de van volk en land en de kracht verklaarde or toekomst in zelfstandighid te bewaren, Zullen wij te laatster stonde toch nog de v vinden om ons tot één wilsuiting te verma zoodat één stem onze partijen en onze W- doordringt, zoodat van her en der de krachten- kunnen vereenigen, die ons volk in zijn geW^ vatten? Of is het daarvoor al te laat?" vroeg naar $j De Haagse hePost schrijft over het uit?- verbod na 10 uur 's avonds voor de kuststroo' „Lichtpunt is, dat de huiselijkheid erdoor bevorderd. Wij kennen menschen, en de lezer"!5 moedelijk ook, die zoozeer door de jacht od~ spanning en pretjes waren bevangen, dat avond in hun eigen huiskamer vreesden 5:'t onoverkomelijke beproeving en wanneer zij al eens werden gedwongen, zonder in staat tes zich bezig te houden, dan maar in vredesnaam» 9 uur geeuwend naar bed togen. Moge het uit=:C verbod in deze leege levens weer wat inhoud^' gen en de charme van den huiselijken haard k» meer in eere raken. Misschien leert men dan m weer om in eigen gezin, onder elkaar, voor elfe opnieuw gezelschap te wezen. Misschien kon® vrouwen en mannen, ouders en kinderen; broes' zusters op die wijze toe aan het uitwisselen gedachten in stede van gemeenplaatsen. Wants lijk, wij overdrijven niet, in alle rangen, on.de; standen, in ontelbare gezinnen had het leven onstellende vervlakking ondergaan. Men leefde meer mèt doch naast elkaar, het hoofd vervuld beuzelarijen, de geest verre van den ernst en de hoogere waarden des levens, de zinnen stemd op goedkoope prikkels en vermaken, de versatie afgestompt of tot minderwaardig peil daald door gebrek aan belangstelling en ware tuur en door het jengelen van de eeuwig staande radio, die dienst moest doen als „sle^ Wij verwachten van het uitgaansverbod geen deren, maar toch kan het misschien heilzaam weg in deze richting, dat het moderne gezin weer meer gaat lijken op het ouderwetsche gezin, in véj schoot men onder een praatje bij den haard, rei om een gezellige tafel met een spelletje of mooi boek, gelukkiger en tevredenen was dan EEUWIGHEI Hetzelfde blad schrijft onder het kopje heid": „Kierkegaard, de groote Deen, schreef onlang-; zijn nieuwste publicatie: „Wat de tegenwoordig tijd in den diepsten zin noodig heeft, dan kan:; één enkel woord geheel en al worden ge-—'- - tijd heeft Eeuwigheid noodig. Het on? onzen tijd is juist, dat hij alleen maar „tijd" is worden, niets dan „tijd", die in zijn ongeduld ma wil weten van de Eeuwigheid." Hoe treffe juist is deze opmerking van Kierkegaard, hoe hej ze hier als in een notedop alle nooden van or" tijd saamgevat. Wij, de huidige generatie, wij aeheel en al opgegaan in den tijd, en wij hebben Eeuwigheid verwaarloosd. Genot, gemak, comfc^ belang, ontspanning, strijd om het bestaan en3 den voorrang, allerlei materieele en ocgenblikkeltf genoegens: we zijn er in opgegaan, we hebbens onzen „tijd" mee gevuld, en evenzeer met onte lingen strijd en onderlinge verkettering eni vul diepe onverdraagzaamheid. Maar Eeuwigheid, d is: geloof, vrede, verdraagzaamheid, broeders»; gerechtigheid, samenwerking, liefde huisgÉ, arbeid, een behoorlijk bestaan voor ieder, Eeur* heid is alles wat ons leven op hooger peil en p brengt, het is: leven uit den geest. Wat eeu*| heidswaarde heeft, dat is de Eeuwigheid Iemand heeft eens gezegd: er is geen schenk? schen tijd en Eeuwigheid, voor elk mensch aardsche leven het begin der Eeuwigheid, A- zoo is, dan rust op ons des te sterker de plicht- leven niet te doen op- en ondergaan m mato en egoïstische dingen, maar het te vervullen datgene wat eeuwigheidswaarde heeft Enju. heeft Kierkegaard zulk een groot geluk- OW-, heeft Eeuwigheid noodig. Gelijk Hmzinga h ger ietwat anders heeft gezegd: het i de jongeren, „de wereld weer te doordringen geest"." WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk W e n s d a g saf betaald te zijn, daar de bezorgers Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRAIH U hebt geen zeepzorgen wanneer U de wasch laat l voor 18 cent per kilo I weeks door de IJ MUI DER WASSCHER SNEUIUSSTRAAT S9 - »MUI® Een keurige afwerking en minim-1-, slijtage. (Adv. Ingez- Heil De Leider van den Distributiedienst maakt bekend, dat van 16 tot 21 VLEESCHKAARTEN zullen worden verstrekt op vertoon van de distrwuw stamkaarten. De uitreiking zal geschieden voor de bewoners van IJMUIDEN (Oud en West) in het gebouw van het Leger des Heils aan de Edisonstraat. IJMUIDEN (Oost) in het Patronaatsgebouw aan den Zee weg, hoek Willemsbeekweg. Letter A t/m C., Maandag 16 Sept. D t/m G., Dinsdag 17 Sept. H t/m L., Woensdag 18 Sept. M t/m R., Donderdag 19 Sept. S t/m V., Vrijdag 20 Sept. W t/m Z., Zaterdag 21 Sept. SANTPOORT (Dorp en Slation) in een lokaal der Ned. Herv. Kerk aan de Burg. Enschedélaan. VELSEN (Noord) in het gebouw van den R.-K. Volksbond aan den Wijkerstraatweg. Letter A t/m E., Maandag 16 Sept. F t/m K., Dinsdag 17 Sept. L t/m S., Woensdag 18 Sept. t t/m Z., Donderdag 19 Sept. VELSEN (Dorp en Driehuis) in het Raadhuis te Velsen. Letter A t/m R„ Vrijdag 20 Sept. S t/m Z., Zaterdag 21 Sept. De Leider van den Distributiedienst P. WAARDENBURG-

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2