SDAG 18 SEPTEMBER 1940 \V0EN Duitsch legerbericht: Haven van Dover onder vuur genomen. n, actie der Duitsche lucht- acht op ld en 17 September. V'. 17 Sept. (D.N.B.) Het opperbevel ap weermacht maakt bekend: ran ce batterijen hebben gisteren opnieuw pnvari Dover onder vuur genomen. Op ver- Engelsche koopvaardijschepen konden waargenomen worden, morgen van den zestienden September 'op den r activiteit van het luchtwapen zich ■-irte ae acuvu-wu TClge van den ongunstigen weerstoestand Jïï&ende verkenning. In het verloop daar- 1°' berden verscheiden vliegvelden in Zuid- en va*] Engeland, alsmede haven- en industrie- Uaties van Whitby effectief met bommen T _pn den middag begonnen de vergeldings- vallen op Londen opnieuw en hielden bij Muring en me^ toenemende kracht tot den Tö°r pn van den zeventienden aan. Haveninstal- m? en havencomplexen, alsmede andere voor 1 Lrloe belangrijke doelen werden met talrijke fïmen van alle kaliber bestookt. Op vele plaat- werden branden veroorzaakt. Ook richtten £-h nachtelijke bomaanvallen tegen Liverpool, nrie vijandelijke vliegtuigen werden bij lucht rechten neergeschoten en een op den beganen nnd vernield. Twee Duitsche vliegtuigen worden prniist De vijand heeft overdag en in den af ge ilen 'nacht geen enkele aanvalspoging op puitsch gebied ondernomen." De tuighuizen van Woolwich. Haar uit het weermachtbericht van Dinsdag ..Mu 200 deelt het D.N.B. mede zijn door S Duitsche luchtwapen weer doelen in Enge land aangevallen, die voor de oorlogsindustrie van hflaog zijn. Zoo zijn de industrieele installaties en tuig huizen te Woolwich, een stad ten oosten van tonden van groote beteekenis voor de Engelsche nuenproductie. In deze voorstad bevinden zich tslrake rijkswapenfabrieken, die in een groot complex geconcentreeerd zijn, dat als „Woolwich Arsenal" bekend staat. O.a. bevinden zich in dit liDlex fabrieken voor de vervaardiging van «aar en het zwaarste geschut alsmede inrich ten, waar de daarbij behoorende munitie van «aar kaliber aangemaakt wordt. De concentra te van talrijke wapensmidsen op een zoo beperkt «bied heeft meermalen geleid tot discussies in hopenbaar en ook in het parlement met het foól deze fabrieken te decentraliseeren. Deze de- «ntralisatie kon evenwel tot dusver niet op de rcodzakeiijke schaal ten uitvoer gelegd worden. Te Birmingham bevinden zich de grootste par ticuliere fabrieken voor handvuurwapenen in iügeland, de „Birmingham Small Arms" (B.S.A.) de bekend staan als vervaardigers op groote Khaal van geweren en mitrailleurs van elk kali- tér. Daarenboven bevinden zich te Birmingham tjirijke andere fabrieken van de wapenindustrie. De hevige vernielingsaanvallen van Duitsche pvechtsvliegtuigen richtten zich in den nacht op Dinsdag behalve tegen Londen, ook met bij- jjndere kracht in verscheiden golven tegen Liver- tool. De bekende groote levensmiddelenpakhuizen ju de omgeving van de haven werden weer zwaar getroffen. Aangenomen mag worden dat de situa tie op het gebied van de levensmiddelenvoorzie- cing der stad hierdoor ernstig in gevaar ge tracht is. Britsche mededeeling. Naar Reuter mededeelt maakte het Britsche ministerie van luchtvaart gistermorgen het vol- gcnde bekend: Bij het vallen van den nacht hebben de vijan delijke vliegtuigen hun aanvallen in verscheidene deelen des lands hervat. De vliegtuigen concen treerden zich echter grootendeels om Londen. Evenals in de vorige nachten werd Londen door Heine formaties aangevallen. Later op den dag deelde het ministerie van luchtvaart en het ministerie voor de binnenland- lette veiligheid mede: Volgens tot dusver ontvangen gegevens is het tantal der slachtoffers, die tijdens de aanvallen opLonden in den nacht van gisteren veroorzaakt terden niet zoo groot aLs die van de vorige nach tenen veel kleiner dan die van de eerste aanval len op de hoofdstad. In de omgeving van Londen is het aantal slachtoffers niet groot. Eenige per ionen werden echter doodelijk getroffen. Tot toer is bekend geworden dat twee vijandelijke tomenwerpers door onze jagers tijdens de nach- Nke luchtgevechten zijn neergeschoten. Over- ii? viel van eenig optreden van den vijand in «lucht weinig te bespeuren. Ongeveer om 7 uur fömorgens heeft een vijandelijke formatie boven rust van Kent gevlogen. DUITSCH FRONTBERICHT. Het frontbericht van het D. N. B. van Dins dag luidt als volgt: ..Als zichtbaar succes van de jongste Duit- tóe bomaanvallen op de vliegvelden bij Lon- kon geconstateerd worden dat van de tien tot dusverre nog bruikbare vliegvelden in de omgeving van de Britsche hoofdstad er thans tiet minder dan zeven door welgerichte bom den totaal onbruikbaar zijn gemaakt. Zij dusdanig vernield, dat een inbedrijf. stelling binnen afzienbaren tijd niet te ver wachten is. «gen den middag begonnen de Duitsche ver- tëdmgsaanvallen met onverminderde kracht. Al- /j OP den dag moest in de Britsche hoofdstad vijf maal luchtalarm gegeven worden, dat ren verscheidene uren duurde. In den «ent is de kracht van de neergeworpen bommen tóalle soorten kaliber tot Woensdagochtend vroeg •°o aanzienlijk toegenomen. Geweldige branden navêns, droogdokken, wapenfabrieken en andere titaire objecten geven den weg aan van de che eskaders bommenwerpers. Over de prin- ipieele beteekenis van het opnieuw optreden van Duitsche marineartillerie aan de Kanaalkust bij acties tegen Engeland kan geen twijfel bestaan. Duitsche kustbatterijen geven hiermede aan dat weg door het Kanaal thans door haar practisch B %sloten". Serrano Suner's bezoek aan Berlijn. Het D. N. B. deelt mede: De Spaansche minister van binnenlandsche zaken, Serrano Suner, heeft Dinsdag anderhalf uur bij den Führer in de nieuwe rijkskanselarij doorgebracht. Bij het verlaten van het gebouw werden den vertegenwoordiger van de met Duitschland bevriende Spaansche natie door een groote menschenmenigte hartelijke ovaties bereid. Minister Suner bracht des morgens een bezoek aan den rijksminister van binnenlandsche zaken Frick. Bij deze gelegenheid vond een vriendschap pelijke gedachtenwisseling over de wederzijdsche arbeidsgebieden plaats. In aansluiting daarop had minister Frick zijn Spaanschen collega en diens ge zelschap uitgenoodigd tot een receptie, waarop ook de Spaansche ambassadeur te Berlijn aanwezig was. Van Duitsche zijde zag men o.a. den rijksleider SS Himmler, rijksleider Ley, rijksleider Rosenberg, rijksperschef Dietrich, rijksleider Hierl, alsmede staatsminister Meissner, staatssecretaris Von Weizsacker, den Duitschen ambassadeur te Madrid, Von Stohrer, en rijks jeugdleider Axmann. Des avonds hield de Spaansche ambassadeur, generaal Espionosa de los Monteros in de Spaan sche ambassade te Berlijn een receptie. Tot de aan wezigen behoorden de rijksminister van buiten- landsche zaken,Von Ribbentrop, de rijksminister van binnenlandsche zaken, Frick, alsmede andere hooge vertegenwoordigers van staat, partij en weermacht. DE SPAANSCHE PERS AAN HET WOORD. MADRID 17 September (D. N. B.) De Madri- leensche bladen zijn geheel onder den indruk van dc ontvangst van den in Berlijn vertoevenden Spaanschen minister van binnenlandsche zaken, Serrano Suner. De bladen leggen er vooral den na druk op dat de aanwezigheid van een der be langrijkste vertegenwoordigers van het nieuwe Spanje' in Berlijn van historische beteekenis is, daar hierdoor een eerste persoonlijk contact tus- schen de leiding van het nationaal socialistische syndicalistische Spanje en het nationaal socialisti sche Duitschland tot stand is gekomen. „Informa- zione" schrijft dat geheel Spanje met de grootste belangstelling de reis van zijn minister volgt. ,.A. B. C." zegt, dat de bevrijdingsoorlog van Spanje de plaats van dit land aan de zijde van de jonge en vrije volken ondubbelzinnig heeft vastgelegd. Deze oriënteering van Spanje is niet alleen te verklaren uit een gevoel van dankbaarheid tegenover die na ties, die in het moeilijkste uur van Spanje aan de zijde van de nationale beweging stonden en haar bloed voor de geboorte van een nieuw Spanje ver goten hebben. Het is voor alles het resultaat van het heldere beleid van den schepper van het nieuwe Spanje, die bewust streefde naar een vervanging van het ver ouderde en achterhaalde Europa van het liberalisti sche tijdperk door een nieuwe politieke en sociale orde in de wereld. Merikaansche slagschepen op stapel Waterverplaatsing van 45.000 ton. HW YORK, 17 September (D.N.B.) Op de nneworf te Philadelphia is de kiel gelegd voor n slagschip van 45.000 ton. Eenige weken geleden *nen te Brooklyn begonnen met den bouw van sntmehip. WV0LGER VAN WILLIAM BANKHEAD GEKOZEN. WASHINGTON, 17 September (D.N.B.) Mat en Huis van Afgevaardigden hebben gis- Vird oten de vergadering tot Woensdag te ^en' in verband met het overlijden van den knitter van het Huis, Bankhead. In het Capi- is een rouwdienst gehouden. TJn Af 6r der democratische fractie in het Huis Afgevaardigden, Rayburn, is tot voorzitter van M1 "os gekozen. Italiaansche opmarsch in de richting van Mersah Matroeh. Reeds 80 K.M. op Egyptisch gebied doorgedrongen. Het Italiaansche pei-sbureau Stefani deelt mede: De „Giornale d' Italia" schrijft dat de Italiaansche troepen bij hun zegevierenden opmarsch voor Sidi Barrani (volgens een United Press bericht zou deze stad reeds gevallen zijn. Red.) zijn aangekomen,, dat een bruggehoofd vormt van de tweede Britsche verdedigingslinie, bestaande uit artillerie- en machi- negeweerposten, beschermd door forten en vlieg velden. De Italiaansche troepen bevinden zich bij Sidi Barrani tachtig kilomeier over de grens en zullen nog 130 kilometer moeten afleggen om de versterkte stellingen van Mersa Matroeh te be reiken. De Italianen stuitten op een wanhopigen tegen stand van de Engelschen, die in Egypte aanzienlijke strijdkrachten hebben samengetrokken. Op 1 Augus tus bevonden zich in Egypte 110.000 manschappen, voornamelijk bestaande uit Engelsche Hindoes, Australiërs en Rhodesiërs. Hierbij moeten nog wor den gevoegd 80.000 man, die uit Palestina naar Egypte zijn gestuurd. De Engelsche legerleiding achtte deze strijdkrachten onvoldoende en zeer kort geleden zijn in Egypte nog 30.000 soldaten aangeko men. In totaal beschikken de Engelschen over 230.000 soldaten, die de beschikking hebben over 500 vliegtuigen en 1000 pantserwagens van alle soorten kaliber, tienduizenden mitrailleurs en auto matische wapens. Engeland, dat van Egypte een centrale heeft gemaakt voor oorlogsoperaties tegen Italië en zijn koloniale bezittingen, heeft in Juni een vergeefschen aanval ondernomen op Cyrenaica. Dit offensief, dat werd afgeslagen, kwam uit Egypte. Het is dom te beweren, zooals de Britsche propa ganda doet dat de Italiaansche actie een bedreiging beteekent voor de onafhankelijkheid en de vrijheid van Egypte. De Italiaansche actie, aldus besluit het „Giornale d' Italia", is uitsluitend gericht tegen de militaire strijdkrachten, die Engeland op Egyptisch grond gebied samentrekt. De Italiaansche actie moet be schouwd worden als een vrijheidsoorlog voor Egypte. IN HET BUITENLAND. Behalve de Spaansche minister van binnenland-! sche zaken, Serrano Suner, vertoeft op dit' oogenblik ook de Italiaansche minister van koloniën, generaal Teruzzi. in Duitschland. Het belang van dit bezoek doet zeker niet onder voor dat van den Spaanschen staatsman, daar het koloniale vraagstuk een belangrijke factor in den huldigen oorlog uitmaakt en de koloniale krijg sinds Italië zich in den strijd geworpen heeft in Noord-Afrika ontbrand is. Uit het zenden van generaal Teruzzi naar Ber lijn blijkt overigens duidelijk de groote beteeke nis, die in Italië aan dit bezoek gehecht wordt. Ritter von Epp begroette hem gisteren als „de man die de leider is van de Italiaansche politiek op het continent, waar ook de Duitschers zich thuis voelen en waarop zij eens weer thuis zullen zijn. om te zamen met het Italiaansche volk de toekomst van dit werelddeel te vormen en te ordenen." Hier werd kennelijk op Afrika gezin speeld. Om bij de koloniën te blijven: de Italiaansche actie in Afrika gaat inmiddels in ongewijzigd tempo voort. Na de verovering van Britsch- Somaliland hebben de Italiaansche troepen aan het einde der vorige week van Libië uit de Egyp tische grens overschreden, waarna de opmarsch langs de kust ingezet werd. De val van Solloem werd reeds officieel doqr de Italianen gemeld en is thans ook door Churchill toegegeveu. Vanmorgen kwam het officieuze bericht uit Rome dat Sidi el Barani, op 80 'k.m. van de Libisch-Egyptische grens en halverwege tusschen Solloem en Mersah Matroeh gelegen, bereikt en bezet was. Wie er de kaart bij raadpleegt ziet dat het groote doel voorshands Alexandrië is, de belang rijke vlootbasis bij de Nijldelta. Ook de jongste actie der Italiaansche luchtmacht heeft zich op deze stad gericht. Gisteren werd er gedurende een half uur luchtalarm gegeven. In Italiaansche militaire kringen is de verwachting uitgesproken dat Alexandrië wellicht binnen een maand, maar in ieder geval binnen twee maanden door de Italianen bezet zal zijn. Dit zou natuurlijk een feit van de grootste beteekenis zijn, aangezien de stad voor de handhaving van de Britsche macht in de Middellandsche Zee en de beheer- sching van het Suezkanaal van primair belang is. CHURCHILL GEEFT DEN VAL VAN SOLLOEM TOE. MEESTE SLACHTOFFERS VIELEN TE LONDEN. Het D.N.B. deelt mede: Churchill heeft Dinsdagmiddag in het Lagerhuis een verkla ring afgelegd. Hij gaf toe dat de opmarsch van het Italiaansche leger in Noord-Afrika voortduurde en dat de Britsche soldaten Solloem hebben opgegeven. De ontwikkeling moet afgewacht worden. Churchill herhaalde daarna de reeds in zijn laatste toespraak in het Lagerhuis afgelegde verklaring dat Enge land er op voorbereid moet zijn dat de vijand een landingspoging zal ondernemen. De hui dige Duitsche aanvallen concentreeren zich hoofdzakelijk op Londen. Voor de in de eerste helft van September geleden verliezen gaf Churchill de volgende cijfers: ongeveer 2000 dooden en ongeveer 8000 gewonden. Viervijfde gedeelte hiervan is veroorzaakt door de aanvallen op Londen. Tenslotte zeide Churchill: Engeland moet erop voorbereid zijn in de toekomst nog hevi ger luchtgevechten te zullen zien. Ontruiming van Londen aan den gang. De „ondergrondsche" als openbare schuilgelegenheid. Uit Stockholm meldt het D.N.B.: De Londensche correspondent van de „Stock- holms Tidningen" bericht, dat de ontruiming van Londen reeds verscheidene dagen aan den gang is. Ieder, die het even kan betalen, zendt vrouw en kinderen naar de provincie. Toen de correspondent door de winkelstraten ging, waar het anders druk is, was het er stil en eenzaam. Over de toestanden in de On'dergrondsche, die als schuilgelegenheid ter beschikking gesteld is, schrijft het blad: Londenaars slapen in een ijzige koude op smerige perrons. Duizenden arme stede lingen hokken onder den grond bijeen. Zelfs op de trappen zaten menschen te slapen. De correspon dent kon bijna niet op het perron komen zonder op iemand te trappen. Het is de drang tot zelfbe houd, die de arme bevolking van Londen er toe brengt, hun toevlucht diep onder den grond te zoe ken. Reeds in den middag koopen de menschen een kaartje van twee pence. Zij brengen kussens en eetwaren, soms ook matrassen, mede. Als het treinverkeer stilstaat, wordt de geheele ruimte in beslag genomen. De Engelsche regeering heeft door deze ontwikkeling toe te laten een moeilijk pro bleem geschapen, dat door de „News Chronicle' treffend wordt getypeerd met de woorden „Dit is ons grootste schandaal". Met de verovering van Solloem door de Italianen begon aan het Noord-Afri- kaansch front de bewegingsoorlog. De Italianen zouden nu een tweede stelling bezet hebben, n.l. Sidi Barrani, een nog sterker strategisch punt dan Solloem. Op het kaartje zijn de voornaamste stellingen langs de Noord-Egyptische kust aangegeven, alsmede de karavaanwegen. De Hoiigaarsche troepen trekken over de Roemeensche grens. Bij hun intocht in het Zevenburgsche gebied troffen dc troepen talrijke verdedigingswerken aan, die echter snel verwijderd konden worden. (Foto Holland-Scherl.) Rijksmaarschalk Goering leidt aan de Fransche kust persoonlijk de operaties van de Duitsche luchtmacht tegen Engeland. De Rijksmaarschalk in gesprek met verschillende leden van zijn staf. (Foto Weltbild.) „DE MARSCH MET DE MAAG". Onthullingen over de voeding van den Duitschen soldaat. RECEPTEN VAN NANSEN VERVOLMAAKT. Het D. N. B. meldt uit Berlijn: De soldaat marcheert niet slechts met de voeten, doch ook met de maag. Met deze oude soldatenwijsheid wordt een door het D. N. B. van deskundige militaire zijde ontvangen artikel ingeleid. De Duitsche legerleiding, aldus dit belangwekken de artikel, heeft met een open oog voor hetgeen noodzakelijk is er voor zorg gedragen, dat het Duit sche leger niet slechts goede stafchefs doch ook goede intendanten ter beschikking staan. De nieu we strategische vorm der oorlogvoering stelt hoogere eischen aan levensmiddelen en munitie voorziening. De inrichting van geschikte levens middelendepots was een schitterende prestatie der intendanten. Toen het Duitsche leger plotseling in noordelijke richting naar Duinkerken zwenkte, moest de geheele ravitailleering terstond in een andere richting geleid worden. Tienduizend ton voorraden werden zonder gebruikmaking der spoor wegen of der opmarschwegen van de troepen in één dag tot 300 K.M. ver in de nieuwe marschrichting geleid en afgeleverd. Bij het begin van het Fransche offensief stonden rond 2,6 millioen ton goederen voor de verzorging, ongerekend de munitie en brandstof, gereed. Ook deze hoeveelheden werden bliksemsnel in de nieuw ingeslagen richtingen gedirigeerd. Een nieuwe taak op het gebied der verzorging stelden de speciale wapens als vliegers, tanks en bergtroepen. Een voe dingsmiddel van bijzonder hooge waarde, en daarbij nog gecomprimeerd, moest gevonden worden om deze troepen, waaraan zulke hooge eischen worden gesteld, op de juiste wijze te voeden. Hier kwamen de laatste ervaringen van de voe dingsmiddelenexperts van pas. In onvermoeiden laboratoriumarbeid hebben chemici tezamen met den Reichsnahrstand dit probleem opgelost. Op basis van de producten, die Duitschland in groote hoeveelheden heeft, moesten de proeven genomen worden: rogge, suiker en aardappelen leverden voor troepen,, waaraan hooge eischen worden gesteld, het speciale geconcentreerde voedingsmiddel. Het ging er vooral om een rijk aan vitaminen zijnde voeding samen te stellen. Er werden vleesch- concentraten samengesteld. Deze bevatten: gerookt spek, edelsojaboonen, gedroogd fruit, groene paprika en boschbessen. Hier werd lecithine aan toegevoegd. Deze samenstelling bevat verder alle vitaminen, eiwit en koolhydraten. Het is een voedingsmiddel van hooge kwaliteit, dat de grootste lichamelijke prestaties mogelijk maakt. Het recept berust op de ervaringen van de Noordpoolonderzoeker Nansen, doch het is op grond van de nieuwste wetenschap pelijke ontdekkingen vervolmaakt. Voorts is een nieuwe marschdrank uitgevonden, die verfrisschender is dan water of thee met citroen. Deze bevat een hoeveelheid kola. Talrijke proefkeukens, die in vredestijd reeds zijn inge richt, zorgen voor het verbeteren van het eten en voor stelselmatige scholing van het keulcenperso- neel van het leger. De veldtochten in Polen, Noorwegen en Frank rijk, zoo besluit het artikel, hebben de juistheid bewezen van de theorie: de goed gevoede soldaat is tot de grootste prestaties in staat. Amerikaansche vlootcommissie op New Foundland. NEW YORK, 17 September (D.N.B.) Te St. Johns op New Foundland is met den Amerikaan- schen kruiser „St. Louis" een vlootcommissie onder leiding van vice-admiraal Greenslade aan gekomen. Deze commissie heeft tot taak geschikte terreinen te zoeken voor de vloot- en luchtbases, welke Engeland op grond van de onlangs gesloten overeenkomst aan Amerika zal afstaan, Generaal Teruzzi in Duitschland. Het D.N.B. meldt: De Führer heeft gister middag om een uur in de nieuwe rijkskanse larij in gezelschap van den minister van bui- tenlandsche zaken, Von Ribbentrop, den Ita- liaanschen minister van koloniën, generaal Teruzzi, ontvangen, die in Duitschland ver toeft op uitnoodiging van rijksstadhouder generaal Ritter von Epp. De Italiaansche mi nister werd bij zijn vertrek levendig toege juicht. Ter eere van minister Teruzzi bood generaal Von Epp in hotel Kaiserhof een lunch aan, waar aan o.a. de rijksminister Lammers, rijksleider Böhler, rijksminister Todt en de Italiaansche luitenant-generaal Somma deelnamen. Generaal Ritter von Epp zeide in zijn toespraak zeer verheugd te zijn In minister Teruzzi den man te kunnen begroeten, die aan het hoofd staat van de Italiaansche "politiek op het conti nent, waar ook de Duitschers zich thuis voelen en waarop zij eens weer thuis zullen zijn om te zamen met het Italiaansche volk de toekomst van dit werelddeel te vormen en te ordenen. Minister Teruzzi zeide hierna dat hem tijdens zijn bezoek in het Westen de geheele grootte van de Duitsche overwinning is getoond. Na de lunch werden de historische plaatsen van Potsdam bezichtigd. Zoowel de Spaansche minister van binnenland sche zaken Serrano Suner als generaal Teruzzi, die beiden op het oogenblik in de rijkshoofdstad vertoeven, hebben gistermorgen elk afzonderlijk een krans neergelegd aan het militaire eerege- denkteeken Unter den Linden. Voor het gedénk- teeken stond een eerecompagnie opgesteld. Teruzzi heeft Berlijn gisteravond verlaten om zich naar Neurenberg te begeven. Vandaar zal hij de terugreis naar Rome aanvaarden. PROGRAMMA DONDERDAG 19 SEPTEMBER. JAARSVELD 414,4 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Nieuwsberichten ANP. Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble De Aether-Virtuo zen (1.1.0011.20 Huishoudelijke wenken). 12.00 Berichten, Gramofoonmuziek. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP, gramofoonmuziek. 1.00 AVRO-Amusementsorkest en solist. 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Omroeporkest (opn.) 3.15 Cyclus: In den schijnwerper. 3.30 Ensemble Jonny Kroon en gramofoonmuziek. 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5.30 De Vagebonden en solisten. 6.30 VPRO. Cyclus: Lezen in den Bijbel. 6.45 Berichten. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.00 Vragen van den dag A. N. P. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.20 Pianosoli. 7.35 Reportage. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. even tueel gramofoonplaten. 8.15 Omroeporkest en soliste, 8.559.00 Nieuwsberichten A. N. P. KOOTWIJK 1875 M. VARA-uitzending. 7.00 Berichten Duitsch. 7.15 Berichten Engelsch, 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuwsberichten ANP, 10.00 Zang en piano en gramofoonmuziek. 10.30 Or gelspel. 11.15 Berichten Engelsch. 11.30 Gramo foonmuziek. 12.00 Esmeralda en solist. 12.30 Be richten Duitsch. 12.45 Nieuws- en economische be richten ANP. 1.00 VAR A-orkest. 2.00 Berichten Duitsch. 2.15 le, 2e en 3e acte van de opera „La damnation de Faust" (gr. pl.). 3.15 Gramofoonmu ziek. 3.30 Berichten Engelsch. 3.45 Voor de vrouw. 4.15 Gr.muz. 5.20 Keukenpraatje. 4.50 Gr.muz. 5.00 Berichten Duitsch. 5.15 Nieuws en economische be richten ANP. 5.30 Esmeralda. 6.15 Berichten En gelsch. 6.30 Orgelspel. 7.00 Vragen van den dag (A. N. P.). 7.15 Vara-orkest. 7.30 Reportage. 7.45 Vara-orkest. 8.00 Berichten Duitsch. 8.15 Nieuws berichten A. N. P. (eventueel gramoofonplaten). 8.30 Berichten Engelsch. 8.45 Gramofoonmuziek# 8.559.00 Nieuwsberichten A, N. P,

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 3