NEKKIE-RAF Een man verdween... VRIJDAG 20 SEPTEMBER" 1940 Hoe verduister ik mijn liuis Wenken van deskundigen. Onder den titel „Buiten donker binnen licht" geeft de vereenigiog van directeuren van eleetrische bedrijven in Nederland een vlugschriftje uit met wenken over de vraag: Hoe verduisteren en toch goed verlichten? Daarin wordt gezegd: Verlicht binnen zooveel mogelijk normüal en zoek het voldoen aan de ver duisteringsvoorschriften in afscherming van de ramen. Handh'aaf in ieder geval een goede verlichting van alle in gebruik zijnde vertrekken. Maak de lichtafscherming zoo, dat daarvan over_ dag geen hinder wordt ondervonden. Het naar buiten dringen van licht van ruimten - uit die van lichte overgordijnen zijn voorzien en waarin geen werk wordt verricht, kan worden voorkomen door deze gordijnen lichtkieren ver mijdende zorgvuldig te sluiten en bovendien lampen met beperkte lichtuitstraling toe te passen of de aanwezige verlichtingsornamenten deugde lijk af te schermen. In een lampekap kan hiertoe b.v. een voering van dubbel zwart satinet met een laagje wit satinet worden aangebracht. Het witte satinet wordt van een breeden zoom voorzien, waardoor een band kan worden geregen om de ope ning te beperken. In ieder geval moet worden voorkomen, dat licht naar buiten dringt. Zorg er voor, dat bij het openen van de buiten deur geen licht naar buiten valt. Verwijder de gloeilampen uit buitenlichten en uit ganglampen direcht achter de buitendeur. Een klein raampje kan desnoods wel met behulp \Tan stevig papier worden afgeschermd. Zoom de randen van het papier dubbel om en naai in de vier hoeken lusjes van elastiek. Daarmee kan het papier op vier haakjes worden vastgezet. Heeft u nog een oud lapje zwarte stof, dat geen licht doorlaat, dan kan ook dit in plaats van pa pier worden gebruikt. Moetf'n eenvoudig armatuurtje worden afgeschermd b.v. een melkglazen plafonnier in portaal of gang, dan kan dit verkregen worden met een rokje van boerenbont of iets ander;;, eerst gevoerd met zwarte stof en daarna met witte. Het licht is afgeschermd en men kijkt niet den heelen dag tegen een zwarte lap aan. Dus in het algemeen wel verduisteren, maar niet versomberen. Een raam in de keuken of in een bij vertrek, waar geen of zeer lichte overgordijnen hangen, 'kan wor den afgesloten door een stuk triplexplaat of een stevig stuk carton, dat aan de randen op houten latten is gelijmd of gespijkerd. In beide gevallen kan de ophanging het eenvoudigst geschieden met behulp van vier schilderijhaken. In de plaat of in de omlijsting van het carton make men langwer pige gaten. Het aerton of de plaat kan ook voor het venster worden vastgezet met wervels of knevels. In vele gevallen zijn de overgordijnen in de huiskamer zwaar genoeg om geen licht door te la ten. Zijn zij dit niet dan kunnen zij van een extra voering worden voorzien, b.v. van satinet of van een andere ter beschikking staande donkere stof. Ook kan een zwart lancaster gordijn, b.v. van een niet gebruikt vertrek, goede diensten bewijzen. Hangen gordijnen, die geen licht doorlaten, op eenigen afstand van het raam dan kan ter be scherming aan de bovenzijde een val van zwart papier achter de overgordijnen tegen het raam worden aangebracht. Afscherming aan de zijkanten is als regel een voudig mogelijk door hier de gordijnen, b.v. met- punaises, aan de kozijnen te bevestigen. Hangen de gordijnen dicht tegen het raam, dan kan de. val aan de kamerzijde worden aangebracht. Deze kan van zwart papier zijn, doch ook van voorradige donkere stof. De val kan op een lat. worden bevestigd, die iets boven het gordijn tegen den wand wordt aangebracht. Hoe de verduistering te controleeren? Wachten tot het buiten volkomen donker is. In huis alle lampen aansteken. Buiten uw oogen eerst aan de duisternis laten wennen .Het huis van alle kanten, van dichtbij en op een afstand, bekijken. Let vooral op de dakramen. Controleer of bij het openen van deuren binnenshuis licht in andere vertrekken valt, dat buiten zichtbaar is. Wat niet te doen? Zelf eleetrische installaties veranderen en hier voor niet de hulp van een installateur inroepen. Metalen kappen om metalen lamphouders aanbren gen .waardoor gevaren ontstaan. Metalen afschermmiddelen met scherpe randen toepassen, aangezien dit beschadiging van de lei dingen naar de lamp ten gevolge kan hebben. Lampen verven, omdat vele verven voor dit doel geen stand houden en sommige den electrischen stroom geleiden. Bij herhaling punaises gebruiken, die immers het houtwerk beschadigen. Papier gebruiken voor afschermingen, die eiken dag verwijderd moeten worden, omdat papier daar niet tegen bestand is. Schroeibare stoffen, zooals zijde, papier e.d. te kort bij groote gloeilampen hangen, omdat dit brandgevaar oplevert. (Deze uitgave is goedgekeurd door de Rijksin spectie voor de Luchtbescherming). EXAMENS. ACADEMISCHE OPLEIDING. Geslaagd aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam voor het cand.-ex. economie de heer J. Hoffman, voor Hoogduitsch M.O.B. de heer W. B. Rombauts, Den Haag. Volksuniversiteit. Eenige bijzonderheden over het programma. Nu de autoriteiten vergunning hebben gegeven voor het doorgaan van de cursussen van de Haar- lemsche Volksuniversiteit, kan eenige inlichting worden verstrekt over het programma. Met het oog op de verduistering, zullen de lessen zooveel mo gelijk op Zaterdagmiddag ook een enkele op Zondag worden gehouden. Echter zal ook ge tracht worden een enkele cursus op een avond en wel een lichten maan-aVond te laten door gaan. Datzelfde is ook het geval met een enkelen filmavond. De onderwerpen, welke behandeld zullen wor den, zijn: Wijsgeerige problemen door prof: Pos; Hoofdmomenten uit de wereldliteratuur door dr. Bierens de Haan; Ontwikkeling der beeldhouw kunst door dr. v. d. Boom; Vragen betreffende het Christelijk Geloof door ds. Waardenburg; Oud- Haarlem door dr. Spoelder en De schatten der Stadsbibliotheek door der, heer P. V. de Witt. Ook zal getracht worden een werkcursus Engelsche taal te laten doorgaan. En voor leden en introdu cés zal een filmavond worden georganiseerd. In den loop van de volgende week zal het vol ledige programma uitkomen, dat aan de leden zal worden toegezonden en dat niet-leden bij de boek handelaren gratis kunnen verkrijgen. Begrafenis C. de Wijnian. In den ouderdom van 60 jaar is te Haarlem on verwacht overleden de heer C. de Wijman, oud diaken van de Ned. Herv. Kerk en oud-regent van het Diaconiehuis der Nederd. Herv. Gemeente. Nadat in het Diaconessenliuis ds. A. M. Boeijinga, Gereformeerd predikant, voor de naaste familie leden van den overledene een rouwdienst had ge leid, werd het stoffelijk overschot op de begraaf plaats aan den Bergweg te Bloemendaal ter aarde besteld. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij o.m. op den oud-voorzitter van het college van regenten van het Diaconiehuis, den heer S. de Clercq, eenige diakenen van de Ned. Herv. Kerk, een aantal oud- Kerkeraadsleden, het bestuur van de Wagenmakers- vereeniging in Nederland en bestuursleden van de Vereeniging van Huiseigenaren. In de aula herdacht de voorzitter van de Wagen- makersvereeniging, de heer Zevenhoven te Gouda, in gevoelvolle woorden den overledene als een trouw vriend en medewerker gedurende een 20-tal jaren. Aan het graf sprak de heer E. v. d. Wall als oud- Kerkeraadslid, die er o.a. op wees, hoe de heer De Wijman een groot deel van zijn leven had besteed in dienst van de .barmhartigheid. „Rustig en waar dig, als een Godvreezend man. ging hij zijn weg. Zeer velen is hij tot steun en troost geweest". Spreker richtte zich met woorden van troost tot de familie. De schoonzoon van den overledene, de heer M. J. Henneman, dankte de sprekei's en de aanwezigen voor de betoonde belangstelling. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Een aanrijding niet ernstige gevolgen. Op 14 April reed een melkventer met zijn driewielige motorbakfiets op de P. J. Troel- stralaan te Zaandam een voetgangster aan, met het gevolg dat deze een gecompliceerde breuk aan het onderbeen kreeg, waarvan ze thans nog niet hersteld is. Gistermiddag verscheen de melkventer voor de Arr. rechtbank te Haarlem, verdacht van roeke loos en onverantwoordelijk rijden. Het ongeluk gebeurde 's avonds om een uur of 8. De laan was ter plaatse slecht verlicht, en de melkventer reed volgens zijn zeggen met een vaart van ongeveer 25 K.M. per uur. Hij had niet gemerkt dat hij iemand had aan gereden. Alleen aan een schok merkte hij dat er iet-s mis was. Het was echter een ander, een ar beider uit Landsmeer, die den melkventer er op opmerkzaam maakte dat hij iemand had aange reden. De arbeider zorgde ervoor dat er hulp kwam. De melkventer zelf echter vertrok voordat nog hulp ter plaatse was. De president wees hem op het laakbare van zoo'n optreden. Een agent van politie verklaarde dat de ver lichting van het voertuig geheel onvoldoende was; de lampen waren verkeerd gericht en het schijnsel was veel te zwak. De officier concludeerde dat de verdachte hoogst roekeloos heeft gereden, temeer omdat het op den betreffenden weg zaak is dat speciaal op voetgangers gelet wordt, daar deze hier niet over een apart pad beschikken. De eisch luidde: 3 maanden hechtenis en 1 jaar intrekking van het rijbewijs. Uitsp. over 14 dagen. Dunne paling. Waarom de dunne geen tijd krijgt dik te worden. Een abonné-inzender is verontwaardigd. „Paling 10 cent per bos, vier in een bos." Jawel, maar 't is er ook paling naar, fulmineert hij. Groote spij kers, daar kan men beter van spreken en wat is het jammer, dat die veterdunne dingetjes niet behoorlijk de kans hebben gekregen te ge dijen tot zware, vette, weldoorvoede palingen, waar wat aan te kluiven valt, terwijl tusschen vel en graat van deze schriebeltjes zoo goed als niets eetbaars zit. Dikke paling is duur, jawel. Maar dat komt omdat er weinig dikke paling is. Gratis advies: Men late het kleine goed nog een jaar of wat zwemmen zoodat er meer voorraad en daardoor goedkoopere dikke paling komt. Goed en wel zegt de viseh-specialist, die ons vriendelijk van voorlichting dient maar het is nu eenmaal een tijd van grooten palingnood. Zweden en Denemarken leveren ons niets meer en we hebben een slechten winter achter den rug, zoodat er weinig gevangen wordt, zoodat je uit duizend kilo paling hoogstens vijftig kilo haalt die de moeite waard is. De rest weer in het De zuurkool-inmaak is in den Langendijk begonnen. Aanvoer langs den loopenden band. (Foto Pax Holland.) water gooien? Dat is niet te vergen van de paling- visschers, die hun plicht doen, als ze zich aan de minimum-maat houden, 't Is waar, die minimum- maat is krap genoeg en het is werkelijk niet de eerste keer, dat het verlangen aan den dag komt, die maat te verhoogen, maar ik behoef u maar aan de puf-visscherij-beslommeringen te helpen herinnerendaar zit zooveel aan vast-en met die kleine paling is 'het al precies het zelfde. Toegegeven, veel zit er niet aan vier van die aaltjes, maareen dubbeltje is ook niet veel, vooral niet als men bedenkt wat er al niet voor gedaan moet worden. Werkelijk, goede raad is hier duur en alleen de Visscherij-Inspectie zou hier regelend kunnen optreden, maar erg groot lijkt de kans op 't oogenblik niet. BURGEMEESTERS VAN SASSENHEIM EN NUNHEM GAAN HEEN. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken van 17 September is, met ingang van 1 October 1940, aan mr. Th. J. H. Aquarius, eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Nunhem (Limburg) is met ingang van 1 Januari 1941 aan J. P. Gou verneur eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Sassenheim. VOOR DE KINDEREN Na afloop van het feest wordt de slimme vos bij den koning geroepen. Hij moet een kroontje opzetten en aan zijn linkerhand gaan zitten. Dat deed de vos dan ook. En de pelikaan, de zeemeeuw, de raaf, de eend en heer Langbeen zijn getuigen. Want de koning neemt een pen met een veer en teekent op een groot stuk papier zijn naam en roept den vos uit tot eersten pennelikker aan het hof. Hoera!! Eenige dagen later moet de arme Raf voor den rechter komen. Klink nagel bracht hem er' heen. De edel achtbare heer Pelikaan kijkt hem doordringend aan. „Raf," zoo spreekt hij plechtig, „ik heb de feiten, waarvan je wordt be schuldigd, gelezen en gehoord. Mor gen zal je worden veroordeeld. Heb je nog iets te zeggen?" En nogmaals kijkt hij Raf in de groote, domme oogen. Toen dan eindelijk de dag was aan gebroken, dat Raf zou worden ver oordeeld was heel de dierenwereld op de been. De koning zat vlak vooraan. In het openbaar stond Raf terecht. Zijn handen en hoofd vastgeklonken in het schandbord. Vlak voor hem de edelachtbare heer rechter Pelikaan. „Nekkie-Raf," zoo spreekt hij, „alle dieren zullen oordeelen wat uw straf zal zijn. Wij zullen een stemming onder hen houden. Over een uur zijn we klaar." Het collectief contract in t metaalnijverheid. Het komt vrijwel overeen met liet cnni»,.i 1930/31. AMSTERDAM, 19 September. Men deelt van werkgeverszijde het volgende mede: 5 In de metaalindustrie waren reeds eerder tieve contracten geweest. Het laatst dat van ISri hetwelk toen na de ingetreden crisis niet ver'a werd. In den aanvang van 1939 werden opa* onderhandelingen geopend, doch bij het uitbri van den oorlog in September 1939 voor onbepsS tijd opgeschort. Behalve over de looncijferj, i toen over den inhoud reeds overeenstemming q kregen. Eenige maanden geleden werden de sprekingen hervat, hetgeen thans tot een totsy koming der collectieve overeenkomsten heeft* leid. De inhoud komt de cijfers zelf daar&j over het algemeen geheel overeen met detj lectieve overeenkomst 1930/31. Zij bevat een soonlijk minimum uurloon en een minimi® j middeld uurinkomen en houdt o.m. dezelfde i deeling der werklieden in drie vakgroepen, e vacantie van een week en een bepaling betrefia de werkliedenvertegenwoordiging in, (AM.) VOEDINGSTENTOONSTELLING IN HEI VEILIGHEID SMUSEUM. Naar het A.N.P. verneemt ligt het in de befo ling binnenkort in het Veiligheidsmuseum te te sterdam vermoedelijk na afloop van de th gehouden luchtbeschermingsténtoonstelling - voedingstentoonstelling te organiseeren in werking met verschillende vereenigingen, huishsaj scholen en wetenschappelijke instellingen. Het doel van deze tentoonstelling zal zijn I groote publiek te laten zien hoe vooral nu dt a menstelling van een voedzaam, smakelijk en b goedkoop middagmaal kan worden bereikt. Bora dien zal veel aandacht worden besteed aan de ïj vaa bereiding, omdat daardoor de voedingswa* belangrijk kan worden verminderd. Er zullen demonstraties worden gehouden onder leiding n deskundigen. In den vorigen oorlog werd in dit m soortgelijke expositie gehouden. Oprichting van grasdrogerijen wmJ aangemoedigd. Ook voor het jaar 1941 zal door het rijk W een beperkt aantal te stichten grasdrogena respectievelijk uitbreiding van bestaande p» drogerijen, financieele steun worden verleend. Deze steun zal, onder bepaalde voorwaarden.fi vorm hebben van een subsidie ongeveer ter greö van den aankoop van het eigenlijke grasdroogappi- raat, terwijl voorts de mogelijkheid bestaat, ff voor den aankoop van grond, gebouw enz. tegs zakelijke of persoonlijke zekerheid een crediet tefü matige rente wordt verleend. Nadere voorwaarden kunnen worden a; bij den directeur-generaaj van den landbotf departement van landbouw en visscherij te 's-Cii- venhage. Bij de toewijzing zal door genoemden d generaal met de volgorde van binnenkomst vans definitieve aanvragen rekening worden g'1"" door LESLIE FORD. 8) „Bonjour, Cecily. Hebben ze hem op Cinnabar zoo opzichtig uitgedost?Hoe maakt u het, mevrouw Chapman?" George wendde zich naar mij voorkwam, een beetje stijfjes tot mij. „Grace, dit is mijn zwager. De heer Ridley, mevrouw Latham. En dit is Bill Latham". Hij boog zich voorover en kuste de ten gere, een beetje timide vrouw met grijzend haar, die by Alexander Ridley's joviale drukdoenerigheid was komen aanloopen. „Hoe gaat het er mee, May? Waar komen jullie zoo plotseling vandaan? Je kent Cecily en mevrouw Chapman dit zijn mevrouw Latham en Bill La thamDit is mijn zuster, Grace". Ik hoop maar dat ik niet gezegd heb: „Dat meen je toch niet?" Het lag in elk geval op het puntje van mijn tong. Het was me een raadsel, hoe iemand als zij zoo zacht en kleurloos, zoo weinig beslist, zoo oud een zuster van George kon zijn. „Alexander dacht dat het wel een mooie tocht zou zijn", zei ze. „We waren naar de tentoonstelling in San Francisco geweest en we konden voor hetzelf de geld langs deze route terugreizen. Het is buiten gewoon interessant. Toen we gisteravond aan kwa men rijden, zagen we den grooten geyser Old Faith ful spuiten, en vanmorgen toen we wegreden weer". De heer Alexander Ridley had zich van Cecily meester gemaakt; zijn vrouw volgde hem met eenigszins beangste, vermoeide oogen. Zij stonden voor de breede ramen te genieten van het uitzicht over het door de zon beschenen meer. „Nooit zoo iets moois gezien", hoorde ik zijn luidruchtige stem. „Mooie tocht; prachtig park. Zou het voor niets ter wereld hebben willen missen." „Is uw dochter hier ook?" vroeg mevrouw Chap man. „Die zit in een andere bus", antwoordde mevrouw Ridley. Alexander vindt, dat ze meer met jonge öienschen moet omgaan". Bill en ik slenterden weg om wat rond te kijken en plotseling, zonder de minste waarschuwing, ston den wij van aangezicht tot aangezicht tegenover een groote vierkante granieten gedaante, die vastgewigd zat in een te kleine rieten leunstoel. Toen sergeant Phineas Buck's oogen mij ontdekten, liet hij uit verbijstering zijn krant op zijn knieën vallen. Hij staarde mij met schelvischoogen aan en zijn door groefde steenen gezicht nam langzaam de kleur aan van gepolijst koper. Toen rukte hij zich uit de om klemming van zijn stoel los en stond op. Hij mon sterde met afkeer mijn vuile verfrommelde katoe nen rijbroek en stoffige laarzen en scheen voldoe ning te vinden bfj het zien van mijn verbrande en vervellende neus. „We dachten dat u in Europa zat, mevrouw", zei hij uit den hoek van zijn mond; zijn vierkante kaak stak dreigend naar voren. „U bedoelt zeker dat u wenschte dat ik daar zat", Ik ging voort: „Nee, we zijn hier, zooals u ziet Bill, je herinnert je sergeant Buck toch nog?" Zij schudden elkaar de hand, toen ik mevrouw Chapman hoorde roepen: „Kom mee, Grace. Onze kamers zijn klaar." „Tot ziens, sergeant", zei Bill. Buck antwoordde niet. Als hij buitenshuis ge weest was zou hij zeker achter zich op den grond gespuwd hebben. Nu hij binnen was, knorde hij alleen maar en greep weer naar zijn krant. En toen gebeurde er iets, wat ik voor onmogelijk gehouden zou hebben. Ik keek achterom, toen wij den liftjon- gen naar onze kamers volgden, en ik kreeg een schok van verbazing. Een groote blonde vrouw en dan bedoel ik heel erg blond van naar schat ting een jaar of vijfendertig, was opgestaan van een tafeltje bij het raam en ging op haar gemak en als of het vanzelf sprak, naast hem in een stoel zitten. En het meest verbazingwekkende was, dat sergeant Buck het prettig scheen te vinden! Het was de al lereerste maal en wij kenden elkaar toch lang genoeg dat ik hem vergenoegd zag kijken, en ook de eerste maal dat ik een vrouw gezien had die moedig genoeg was om hem te durven aanspreken, laat staan naast hem te gaan zitten. „O, moeder kijk eens naar da' feestnummer naast onze ouwe azijnfïesch!" riep mijn zoon uit, „Ja ja; ik heb het gezien" zei ik. Maak voort zoon, en vergeet niet je ooren te wasschen. En probeer eens of je, al is het maar voor één keertje, je haren kunt kammen." De kamers die mevrouw Chapman voor ons gereserveerd had, lagen halfweg de; lange;- gang voorbij de lift. De mijne lag aan den kant van het meer, naast die van Cecily, en een kamer die in een zitkamer was veranderd, scheidde de hare van die van mevrouw Chapman. De kamer van George lag tegenover deze laatste en keek uit op de groote; binnenplaats aan de achterzijde. Daarnaast lag de kamer van Bill, waar tevens Joe Anders zou slapen als deze terugkwam. De deuren hadden glazen bo venlichten, die geopend konden worden om den bries van het meer te kunen opvangen en de muren wa ren even dun als in alle zomerhotels. Toen ik op mijn kamer kwam, hoorde ik naast mij Cecily fluiten en den kraan van haar bad opendraaien. Ook aan den anderen kant hoorde ik een bekende stem. „Dat is een heele familie reünie, hè May?" zei de heer Ridley vroolijk. „Mag ik een schoon over hemd van je, beste?Nee, een witDank je, Neem deze weer wegDank je, beste. „Het is vreemd dat we George hier moeten vin den, vind je ook niet?" zei mevrouw Ridley. „Er komen hier ieder jaar zoo'n half milhoen be zoekers; dan is het niet te verwonderen dat je be kenden ontmoet", antwoordde Ridley. „Cecily is wer kelijk beeld van een meisje. Ik zou willen dat Lisa iets van haar charme had nee, dat is het rechte woord niet „vitaliteit" is het meer". Ik draaide mijn bad aan en liet mijn laarzen op zettelijk met veel geraas op den grond vallen. Ik vond dat ik hen wel mocht late weten, dat ik ze duidelijk kon verstaan. Het scheen geen indruk te maken. „Het zou me verwonderen als ze nog eens met hem trouwt", zei May Ridley. „Ik mag het lijden. Het zou een uitstekende con nectie zijn. We zouden best wat kunnen gebrui ken van de zaken van Chapman en Davis. Je zou daar uitstekend toe kunnen meewerken, als je zoo ongemerkt je broer een beetje bij de oude mevrouw Chapman in de hoogte steekt. Hij zal nooit een be tere». kans krijgen dan nu". Het bleef een langen tijd stil; toen hoorde ik Ridley zeggen: „Kom bij dat raam vandaan en luis ter eens, beste". Ik begon te wenschen dat ik mijn schoenen niet zoo luidruchtig had laten vallen. De familieverhou dingen van de Ridley's begonnen interessant te wor den. Een oogenblik dacht ik dat ik nu wel niets meer zou kunnen opvangen, maar toen ging Ridley ver der: „Kijk eens hier, May; je gebruikt je verstand niet". „Ik zat juist te denken „Je bedoelt dat je niet denkt", viel haar man in de rede. „Ik zou willen dat je eens niet langer aan je broer dacht, maar aan my als dat niet te veel ver langd is van een man om aan zijn vrouw te vragen. Ik behoef er hier niet over uit te weiden, maar als er eenige mogelijkheid is, haar zoover te krijgen, dan moeten George en Cecily trouwen. Ik verwacht dat Lisa en jij in deze zullen samenwerken. Goed begrepen?Je weet dat we een slecht jaar ge had hebben. Chapman en Davis zullen binnenkort wel overhoop liggen met de Beurscommissie voor Beleggingswaarden en daar. kan iemand een lief ho norarium aan verdienen. Dat George bij de firma werkt, maakt voor mij nog geen connectie. Maar als hij in de familie komt, is de zaak voor elkaar. George heeft familiegevoel genoeg. En het wordt tijd dat je hem een beetje steunt. Als je soms rede nen hebt, waarom Cecily je niet aanstaat, dan ver kies ik die niet te hoorenIk ga nu naar buiten om te zien, wat er van Lisa geworden is. Als je klaar bent, kun je oók beneden komen." Ik hoorde de gangdeur dichtgaan; een oogenblik later hoorde ik door de afgesloten verbindingsdeur tusschen onze beide kamers het geluid van onder drukte snikken. Mevrouw Ridley huilde. Daarna hoorde ik een deur opengaan, en een meisjesstem riep uit: „Moeder, lieverd, wat is er? Wat is er gebeuprd, moeder?" „Niets, Lisa", zei mevrouw Ridley na een oogen blik. „Niets bijzonders, lieve meid. Maar luister eens: George is hier met dat meisje en haar groot moeder." ..Bedoelt u hier? Hier in het hotel! Ik dacht dat hij ergens op een ranch was". „Dat waren ze ook, maar nu zijn ze hier. En hoor eens, kind: ik zou willen dat je zoo lief tegen .z was als je maar kunt." Lisa's stem klonk scherper: Hoor eens moeder!" „Ik weet het wel," zei haar moeder haastig, je moét lief tegen hen zijn. Om mijnentwil." „U bedoelt om vader," antwoordde Lisa met derdrukte hartstocht. „Ik vond het'al zoo raar, I hij plotseling besloot hierheen te gaan. Deiu-^ zomer lang. toen ik graag wou, omdat Barbafl" Dick hier met hun woonauto waren, hadden we, P tijd en moesten we dadelijk weer naar New-'® terug. Ik vond het direct al zoo zonderling dat n? op gesteld was mij een pleziertje te gunnen. „Lisa, nu ben je onredelijk!" protesteerde 1' moeder. „Hij wist niet dat ze hier zouden aja heeft het voor jouw plezier gedaan. En lieveling-? moet heusch beloven, aardig tegen iedereen zijn. Dat zal alles zoo veel prettiger maken. Ik voelde de gespannen stilte. „Goed dan eindelijk. „Ik heb Cecile Chapman nooit g®» ik heb niets tegen haar. Ik kan alleen met v« gen dat oom George altijd zoo over iedereen n loopt. Ik houd niet van de manier waarop jP' behandelt.Toen Dick hem vroeg, hem viFjj derd dollar te leenen om zijn studie te voltooien, George, naar hij zei, geen rooien cent; maar we den heelen zomer naar de Rivièra gaan een van zijn rijke vrienden een zilveren koopen, als huwelijkscadeau. En weet je Barbara en Dick gegeven heeft? Een stel vi^ verts dat hij op de oud roestmarkt in Parijs ge- heeft; en Barbara krijgt kippenvel van visan George kan me gestolen worden, maar als iets meer kan besparen, zal ik wel lief doen. Kijk dus maar een beetje vroolijk^ en laat me je haar eens wat netter maken. ZUj na het eten samen naar Barbara en Dick gas staan in het woonwagenkamp bij de hoi'tvest hebben het daar denderend leuk!" De familie Ridley werd hoe langer hoe waardiger en mijn bad was ijskoud geworden. bijkcï envW {Wordt vervolg

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 6