Vergaderingen Trammaat schappijen. AB'S AVONTUREN Een man verdween. DTKSD'XG 24 'SEPTEMBER mo Loopende obligaties 2e Noord-Holl. Tramweg Mij. worden ingekocht. Over obligaties N.Z.H.T.M. nog geen besluit genomen. Tweede Noord-Holl. Tramweg Mij. Maandagmiddag werd in café-restaurant Brinkmann, Gi'oote Markt te Haarlem, een ver gadering gehouden van Houders van Schuld brieven der leeningen van 1893, 1896 en 1907 van de N.V. Tweede Noord-Hollandsche Tramweg Mij. Genoemde N.V. was gemachtigd tot het bijeen roepen van deze vergadering door den President van de Arr. Rechtbank te Amsterdam. Aan de orde kwam het volgende voorstel: inkoop van alle loopende obligaties voor een bedrag van f 500, vermeerderd met 4Vi%> rente over de periode van 1 Juni 1940 af tot den eersten dag, dat de obligaties kunnen worden aangeboden, voor iedere obligatie van f 1000 voorzien van alle na 1 Augustus 1940 verval lende coupons, met bepaling dat na aanne ming en bij in kracht van gewijsde gegaan zijn van de bekrachtiging van het desbetref fende besluit voor obligatiehouders alle ande re dan de in het voorstel vermelde rechten uit de obligaties zijn vervallen. Aanwezig waren de houders van 342 obligaties, met 342 stemmen. Uitgegeven zijn 573 obligaties, zoodat de vergadering gerechtigd was besluiten te nemen. Nadat de beraadslagingen door den door den president der Arr. Rechtbank aangewezen voor zitter, mr. M. 'Slingenberg, geopend waren, vroeg de heer van Es, uit Leiden, die overigens het aan bod, vervat in het voorstel, met voldoening ver nomen had en het een groote verbetering achtte bij het vorige aanbod, wat er gebeuren zal met de bewijzen van uitgestelde schuld, die bij elke obli gatie behooren. Komt daar nog iets van terecht? Prof. Goudriaan, president-commissaris der Mij., antwoordde, dat de bewijzen van uitgestelde schuld alleen geldig zijn indien ze in het bezit zijn van houders van obligaties. Gaan de obligaties uit handen van de obligatiehouders dan hebben voor hen de bewijzen van uitgestelde schuld ook geen rechtskracht meer. De beraadslagingen werden hierna gesloten en het voorstel werd met algemeene stemmen aan genomen. Noord-Zuid-Holl. Tramweg Mij. Hierna had een vergadering plaats van hou ders van schuldbrieven aan Toonder van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Mij., ter be handeling van het volgende voorstel: Inkoop van alle loopende obligaties voor een bedrag van f 500, vermeerderd met 4^2% rente over de periode van 1 Juni 1940 af tot den eersten dag dat de obligaties kunnen worden aangeboden, voor iedere obligatie van f 1000 voorzien van alle na 1 Juni 1940 ver vallende coupons en van den bijbehoorenden talon, met bepaling dat na aanneming en bij in kracht van gewijsde gegaan zijn van de bekrachtiging van het desbetreffende besluit voor obligatiehouders alle andere dan de in het voorstel vermelde rechten uit de obliga ties zijn vervallen. De N.V. was gemachtigd tot het bijeenroepen van deze vergadering door den President van de Arr. Rechtbank te Haarlem. Ook in deze verga dering trad mr. M. Slingenberg als voorzitter op, aangewezen door den President der Arr. Recht bank te Haarlem. Aanwezig waren de houders van 335 obligaties. Daar 1985 obligaties uitgegeven zijn. was het aan tal obligatiehouders niet voldoende om een be sluit te nemen. Niettemin werden eenige beraadslagingen ge houden. De heer Besselaar, voorzitter van de Ned. Ver een. van Obligatiehouders, maakte er de N.Z.H. T.M. een verwijt van, dat zij zich heeft gewend tot de Ned. Vereen, voor den Effectenhandel. Deze vereeniging, aldus spr„ is onze grootste vijand. Waarom heeft de N.Z.H.T.M. zich niet gewend tot de Ned. Vereen, van Obligatiehouders? Spr. achtte overigens het nu gedane voorstel beter dan het vorige, al zijn obligatiehouders niet geheel voldaan. De heer van Es herinnerde aan een vroegere belofte, dat n.l. alle crediteuren op dezelfde wijze zouden worden behandeld. Moeten nu de Rijks fondsen (bij wie de tram ook een leening ge plaatst heeft) óók 50% van hun vorderingen prijs I geven? Prof. Goudriaan antwoordde, dat de Vereen, voor den Effectenhandel de meest representatieve en veelzijdige vereer icing is, die op dit gebied bestaat en wat de Rijksfondsen (Rijkspostspaar bank en Rijksverzekeringsbank) aangaat, die krijgen hun volle vordering; zij hebben een hy potheek. Wat bijgepast moet worden, passen de Ned. Spoorwegen bij. Die hebben de strop. De beraadslagingen werden hierna gesloten en de vergadering werd verdaagd tot Donderdag 3 October, te 2 uur, op dezelfde plaats. HAARLEMSCHE KANTON- RECHTER. Liclit straalde uit een hotel. De gasten werkten niet mee. Op 11 Augustus werd door leden van den lucht beschermingsdienst te Zandvoort lichtuitstraling geconstateerd in een hotel aldaar. Maandagmorgen moest de Kantonrechter tegen den directeur van dit hotel vonnis wijzen. Uit het klachtenboek van den luchtbeschermingsdienst bleek dat tot drie keer toe een klacht tegen dit hotel was opgemaakt. De eerste klacht betrof licht uitstraling van de hall en de schrijfzaal, de tweede en derde lichtuitstraling resp. in twee hotelkamers én de bar en de gang daarheen. Verd.: Ik heb al het mogelijke gedaan om het hotel te verduisteren, maar de hotelgasten werkten niet mee. Ik heb gevraagd om het hotel te mogen sluiten, maar dat werd me niet toegestaan. Het bleek dat de portier van het hotel door de leden van den luchtbeschermingsdienst gewaar schuwd was dat er licht uitstraalde. Verd.: De portier heeft de gasten daar ook her haaldelijk op gewezen. Kantonrechter: We hebben ,een open oog voor uw moeilijkheden, maar boven alles staat vast dat goed verduisterd moet worden. De ambtenaar van het O.M. wees erop dat in het bijzonder de kuststrook absoluut donker moet zijn, zoodat in Zandvoort daar speciaal op gelet moet worden. De Duitsche overheid heeft de daadwerkelijke bezitter van het perceel, in dit geval de hotel directeur, aansprakelijk gesteld. Anders zou de dader steeds op het kerkhof liggen. De ambtenaar eischte een boete van 75 subs. 25 dagen hechtenis. Het vonnis van den kantonrechter luidde: 40 subs. 20 d. GEMEENTELIJKE ZWEM- EN BAD INRICHTINGEN. In het tijdvak van 1 Sept.16 Sept. 1940 zijn in de gem. zwem- en badinrichtingen te Haarlem 14088 baden genomen verdeeld als volgt: Houtvaart: Heeren Dames Totaal 1939: Abonnés 1662 1355 3017 7118 20 ets. baden 133 103 236 439 10 ets. baden 166 195 361 1681 Vereenigingsbaden 43 19 62 142 Schoólbaden 311 140 451 683 Kostelooze baden 2263 2403 4671 10284 4583 4215 8798 20352 Delft: Heeren Dames Totaal 1939: Abonnés 2146 2340 4486 10180 20 ets. baden 116 120 236 436 10 ets. baden 147 220 367 1231 Vereenigingsbaden 45 Schoolbaden 135 66 201 203 2544 2746 5290 12095 Vereeniging „K. en O.". De Vereeniging tot Bevordering van het Onder wijs in Kinderverzorging en Opvoeding (afd. Haar lem en omstreken) heeft haar winterpro- gramma 1940— '41 opgemaakt. De cursussen die gegeven zullen worden, zijn in het bijzonder op de belangen van het gezin als zoodanig ingesteld, reden waarom de Ver eeniging hier ter plaatse ook het initiatief nam tot den cursus van z.g. „vertrouwenspersonen", die zich elders reeds in een groot succes mocht verheugen. Met het oog op de verduisteringsmaatregelen zullen de cursussen overdag gehouden worden. Er zullen worden georganiseerd: Voorlichtingscursus aan vertrouwenspersonen ter propageering der cursussen, uitgaande van de commissie inzake huishoudelijke voorlichting en het internaatswerk. gestimuleerd door het Departement van Sociale Zaken. Mej. G. H. Ledeboer zal een cursus geven over Internaats werk; mevr. M Holderk—Heil behandelt „Voe dingsmoeilijkheden in dezen tijd" en mej. W. H. de Groot „Verdeeling van het weekinko- men". Een cursus in Kleuterverzorging wordt ge geven door mevr. S. M. BrandonGrondel (ook handenarbeid voor het jonge kind). Gezinsleiding; cursus voor mannen en vrou wen, die in eenigeriei verband de belangen van een goed gezinsleven hebben te behartigen (ouders, hulpen in de huishouding, kinderjuf frouwen en andere belangstellenden)Er zullen drie cursussen gegeven worden: door den heer R. IJzer, leeraar in de Opvoedkunde aan de Rijkskweekschool te Haarlem over „Vragen in de opvoeding van iederen dag"; door mej. dr. E. C. Lekkerkerker, leidster van het Med.-Paeda- gogisch Consultatiebureau te Haarlem over „On ze moeilijke kinderen" en door een kinderarts over „Onze zieke kinderen in het gezin" Studiecursus over „Der Vrouwen Levensweg" (boek van dr. Esther Harding) onder leiding van mevr. ir. M. Waardenburg-Lindeyer. Knutselcursus door mej. A. M. Bos, alge meen leidster van het Jeugdwerk van het Hoofdbestuur van de Vereen, tot Nut van 't Al gemeen. Nadere inlichtingen over de cursusssen zijn te verkrijgen aan het „Huis voor Ouders en Op voeders", Lange Margarethastraat 18, te Haar- Iem. DE HAVENPLANNEN VAN HAARLEM. Op Zaterdagmiddag houdt de Haarlemsche wet houder voor Openbare Werken de heer J. A. Reinalda voor de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel in een zaal van café Brinkmann, Groote Markt, een lezing over „De haven-plannen van Haarlem". ORGELBESPELING. Er wordt een orgelbespeling in de Groote- of St? Bavokerk te Haarlem gegeven op Dinsdag 24 Sep tember 1940, 's.avonds van 78 uur, door den heer George Robert. Het programma luidt: Werken van J. S. Bach. 1. Preludium en Fuga e kl. t. (op verzoek). 2. Dies sind die heil'gen Zehn Gebot. a. Canto fermo in Canone b. Fughetta. 3. Adagio uit de 1ste Sonate. 4. O Mensch, bewein' dein' Sünde gross. 5. Preludium Es gr. t. Kostbare voorraad voor koude dagen. Het kolentransport geschiedt voor een belangrijk gedeelte per schip. Een sleep uit het Limburgsche kolengebied passeert een der rivieren. (Foto Pax Holland.) De Nederlandsche Unie en de corporatieve gedachte. De Nationale Unie, welke zich o.m. reeds jaren bezig houdt met de bestudeering van de corpora tieve gedachte, heeft onlangs haar sympathie be tuigd met het streven van De Nederlandsche Unie. Tegelijk heeft toen de Nationale Unie haar naam in De Vuurslag veranderd om in de toekomst mis verstanden te voorkomen. De vorige week heeft De Vuurslag een open brief gericht tot de Nederlandsche Unie, waarin deze werd opgewekt, thans onverwijld de grond slagen te leggen voor een corporatieve orde ordening. Het driemanschap heeft in antwoord daarop thans een open brief tot De Vuurslag gericht, waarin het uiteenzet, dat de Unie streeft naar corporatief werk op sociaal-economisch gebied. Wij zijn immers overtuigd, zoo lezen wij in den brief, dat ook onze volksmeening dit reeds verlangt. Dit is echter minder vérgaand dan het corporatieve staatsbestel, hetwelk gij ons aanraadt, waarin ge heel het beleid in het maatschappelijke leven, doch ook in het staatkundige leven bij corporatties berust. Wij mcenen, dat de corporaties het terrein van het sociaal-economische niet mogen verlaten. Wij hebben echter reeds bij de oprichting van de Nederlandsche Unie deze vraagstukken voorgelegd aan een commissie, welke ons op kor- VOOR DE KINDEREN Daar kwam een rukwind, zoodat de ballon bijna uit zijn handen werd ge trokken. Maar Ab was sterk en hij zette zich schrap. De wind was ech ter veel en veel sterker, want hij werd hoe langer hoe meer naar den rand van den afgrond getrokken. Toch wilde hij zijn prachtigen visch niet loslaten. Maar, het gebeurde voordat hij het begreep: Een geweldige ruk aan het touw en floep! daar ging de ballon omhoog, maar Ab ging mee! De storm joeg den ballon hoog door de lucht. Al hooger en hooger ging Ab. Hij was geen bange jongen, maar nu voelde hij zich toch wel een beetje angstig. Het duurde niet lang of hij zweefde aan zijn reuzenvisch hoog boven een groot meer. Op datzelfde oogenblik bedaarde de stórm een beetje en hierdoor ging de ballon van^ zelf weer naar beneden. Maar wat zag hij daar beneden? Het was ©en bootje. Tot zijn groot geluk viel zijn lucht- visch met een bons op het bootje. Bijna kantelde het schuitje. Maar ge lukkig liep alles goed af. Doch, om kijkend, bemerkte Ab, dat aan de achterzijde van het bootje een aan- hangmotor was bevestigd. Ab was een vindingrijke jongen. En, terwijl hij nog op zijn rug lag te spartelen, be dacht hij al weer een reuzenplan. ten termijn haar advies zal uitbrengen aan de van Nederlandsche gegevens en opvattint-a^ van buitenlandsche ervaringen. Wij blijven open voor overleg met allen r, werkelijk verbetering en vernieuwing in ons 'volT leven op Nederlandsche wijze voorstaan. V bereid, met hen tezamen te komen tot ei„ leidsprogramma" voor deze moeilijke tijden,'"ci basis van onderlinge toenadering. Doek wij L nen ons eigen beleids-programma niet in;i& op de gedachte van den corporatieven staat zo grondig verder onderzoek en overleg. Ook buiten het staatkundige is er genoeg, fa;., allen thans behoort te binden: ons aller werk va een in zichzelf sterk Nederland, waar ieder ar^ heeft, waar de klassentegenstellingen zijn 1 dwenen en waar geheel het volk als geheel voor zijn aandeel in het nieuwe Europa en ia betere wereld-verhoudingen, daarbij gedragend»; i geloof en tradities en gesterkt door zijn band Nederland-overzee en door het ook daaruit, vc komende plichtsbesef. ilaiiuij i FAILLISSEMENTEN (Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V. Amsterdam. Surseance van betaling: 12 September 1940 is aan Sieds van Straten, Jaj. 1 sier, Dokkum, definitief surséance van betaling ve, leend voor 1 jaar en 6 maanden. Bewindvoerder K. Westerling, advocaat en procureur te leeuw* den. Uitgesproken: 18 Sept. M. E. van Dijk, houthandelaar, Brkït R. C. Mr. B. F. Verveen, Cur. Mr. C. S. de Jo Brielle. 18 Sept. J. Ph. Wolters, wonende te Ouden^ Rijksstraatweg no. 20. R. C. Mr. T. J. Dortó Mees, Cur. Mr. J. M. A. Paling, te Utrecht. 18 Sept. H. G. C. A. Zanoli, werkende of gewas hebbende onder den naam „Bureau'voor Recbist;. stand", te Laren (N.H.doch wonende te Eemw aan den Laarderweg 136, R. C. Mr. T. J. Dorbos Mees, Cur. Mr. N. de Bruine Ploos van Amstel, a Hilversum. 19 Sept. N.V. Janus III te Delft, Peperstraat'M R. C. Mr. L. Vliegenthart, Cur. Mr. A. P. H. Mouft; Delft. 19 Sept. de Nalatenschap van J. Mildënberg.i den Haag, Zijdelaan 21. R. C. Mr. A. W. J. van Vrg* berghe de Coningh, Cur. Mr. T. Schadd, te den Ha 19 Sept. Sj. Dupon, pluimveehouder, Bergum,RC, Mr. H. J. van Maanen, Cur. Mr. B. DorhcJ, Leeuwarden. 19 Sept. S. W. Sijperda, IJlst, Eegracht 99. R Mr. H. J. van Maanen, Cur. Mr. J. P. WinseÊ* Sneek. 19 Sept. J. Frantzen, aannemer, wonende te (richt, Papen weg no. 35 b. R. C. Mr. Ch. Petit, Ca1 Mr. Fr. Huurman, Maastricht. 19 Sept. J. G. Heutmokers, wonende te Born,)! lenweg. R. C. Mr. J. Gadiot, Cur. Mr. B, Schate berg, Geleen. 19 Sept. N.V. Handvormsteenfabriek B. de Wat gevestigd en kantooi-houdende te Maastricht, Tc;- gerscheweg. R. C. Mr. Th. van Doorninck, Cur. P. Janssen, Maastricht. Vernietigd op grond van Verzet: 11 Sept. A. H. Kattouw, kapper, Oldemarkt Opgeheven wegens gebrek aan actief: 19 Sept.: A. H. J. Honneke, verzekering.^ Amsterdam. 19 Sept. J. Gudema, Amsterdam. Gedeponeerde uitdeelingslijsten: G. Maurer, voorheen wonende te Grouw, il zonder woon- of verblijfplaats, Geëindigd d verbindend worden der uitdeelingslijst. f, than! door LESLIE FORD. 11) „Ja, heerlijk", zei ik. Ik keek weer door het spiegeltje naar den kolonel. Hij had zoo'n duivel- schen glimp van pret in zijn scherpe oogen dat ik, hoezeer ik ook in de war was, moeite had niet in lachen uit te barsten. Ik reed den langen wagen achter het hotel en draaide snel de koplampen uit, om de gevoelens te sparen van een dame die zich in de benedenka mer met open gordijnen stond uit te kleeden vlak voor onze lampen. Kolonel Primrose stapte uit en hield het portier voor Lisa open. Zy zei ademloos: „Dank u wel; het was fijn!" en rende naar binnen. De kolonel wachtte tot ik ook uitgestapt was en sloot het portier achter mij. „En wat beteekent dit eigenlijk allemaal, me vrouw Latham?" vroeg hij kalm. „Niets", zei ik. Hij keek me een oogenblik rustig aan. „Bedoelt u dat het een doodgewone gang van zaken is dat een zekere Steve gedood wordt en weer her leeft als Sam?" „Ik bedoel dat het niets is dat iemand aangaat, behalve Steve en Cecily. Het is werkelijk niets verontrustends. En bovendien: u hebt vacantie, dat moet u niet vergeten". „Ik dacht vanmiddag al dat er iets was wat u hinderde", zei hij weinig ter zake, en hield de tochtdeur voor mij open. De lezing was afgeloopen.. Een bescheiden or kestje speelde en de kellners hadden stoelen opzij geschoven en kleeden opgerold om een dansvloer te maken Ik keek of mijn zoon soms ons de dans was en hapte hoorbaar verschrikt naar adem. De groote gestalte van sergeant Buck gleed transpi- reerend voorbij in de armen van de glimlachende mevrouw Pearl. Ze leidde hem even behendig als een sleepboot een oceaanreus door de drukke ri vier naar zijn Iigplaatst loodst. Zfj ondersteunde hem toen hij den kolonel en mij in het gezfcht kreeg, half struikelende en met een gezicht zoo rood als een koperen ketel achter de genadige be scherming van een pijler vluchtte. „Wel, wel," zei ik De kolonel glimlachte niet van harte. „Ik ga nog een whiskey drinken", zei hy. „Doet u mee?" „Dank u", zei ik „Ik ga naar bed. Tot morgen ochtend". Eerlijk gezegd voelde ik niets voor mijn bed, maar ik moest tot eiken prijs van hem afkomen. Ik moést mevrouw Chapman sprkeen, voor Cecily terugkwam en haar op den schok voorbereiden. De kolonel maakte een buiging. „Goeden nacht, mevrouw Latham", zei hij. „Zult u alstublieft niet implusief handelen?" Hij keek me in de oogen en glimlachte flauwtjes. „Goeden nacht". Ik haastte me weg naar de hal Ik vind dat ik in 't geheel niet implusief was en dat, als ik het den vorigen avond geweest was en alles dadelijk aan mevrouw Chapman verteld had, misschien heel wat ellénde had kunnen worden voorkomen. Toen ik voor bij het telegraafkantoortje kwam, hield de bedienende beambte mij staande. „Heeft u een oogenblikje voormij?" vroeg ze. Zij nam een paar telegramformulieren uit haar mandje en kwam naar het loket. „U hoort immers bij mevrouw Chapman? Die mijnheer uit uw gezelschap heeft deze telegram men opgegeven, maar hij heeft vergeten ze te on derteekenen en ik weet zijn naam niet. Kunt u die mij misschien opgeven, dan kan ik ze afzenden, voor ik sluit." Ik keek naar de twee formulier enen mijn oogen zogen zich aan het papier vast. Mijn hart sprong naar mijn keel en mijn knieën waren zoo onvast dat ik tegen den lessenaar moest leunen. Het eerste luidde: Officier van Justitie district Mecklenburg. Mecklenburg Delaware. Heb reden te gelooven lichaam van man in ver brande auto Chapmans Lane 16 Mei 1936 niet Steve Grant maar John C. Brice, vroeger em ployé Chapman en Davis, Broadstreet New-York- City destijds wonende Davenport Hotel 46ste straat Nyc. Stop. Stel voor instellen onderzoek. Het tweede was korter. Staatssecretaris Binnenlandsche Zaken. Washington DC. Plaatselijk gerucht wachter Sam Graham Yel lowstone Parkdiens t heeft aangenomen naam. Stop. Raad onmiddellijk onderzoek. Beiden waren niet onderteekend. Er kwam mij voor den geest hoe ik George op zijn potlood had zien bijten, terwijl mevrouw Chapman en Cecily Lisa's vader overrompelden. Hij moest zijn werk beëindigd hebben op hetzelfde oogenblik dat Ce cily tegenover den man gestaan had, die deze tele grammen beschuldigden. Door een mist van woede en ergernis heen hoor de ik het meisje tegenover mij zeggen: „Ik tracht te hem op te sporen, maar het lukte mij niet. Hij had zijn eerste concepten wel o'nderteekend. En ik zou niet denken dat iemand dergelijke berichten anoniem zou willen verzenden. Vindt u ook niet?" „Nee" zei ik zoo kalm als ik vermocht. „Nee, dat is niets voor den heer Pelham. Geeft u maar hier". Ik nam een potlood en onderteekende beide for mulieren met „George Pelham", met zijn kamer nummer er naast. Als ik daarmee soms andere wet ten dan de wet van het fatsoen schond, dan kon mij dat geen zier schelen. Ik kon George niet verhin deren, een ouden vriend te verraden maar ik kon er tenminste voor zorgen dat hij de consequenties van zijn daad zou dragen. Het meisje nam ze met een onbestemd lachje aan. „Dank u wel", zei ze „Ik voelde er weinig voor ze zonder eenige onderteekening weg te sturen". „Ik weet zeker dat mijnheer Pelham het alleen maar vergeten heeft", zei ik. „U weet hoe mannen zijn". „Dat zou ook zeggen!" lachte ze. Ik zei haar goedennacht en haastte me 'weg, terwijl achter mij het telegraaftoestel begon te likken. Mijn wangen gloeiden en mijn voeten wa ren steenkoud. Ik liep de gang door naast de lange, smalle lees- en schijfkamer. Vóór mij uit hoorde ik de deur van de zij-in gang naar de dwarsgang tegenover de lift openen en hard dichtslaan. Ik keek op en zag voor mij uit Cecily het korte trapje ophollen dat naar den vleu gel leidde, waar onze kamers lagen. Ik trachtte te roepen, maar zij hoorde mijn stem niet. Ik haastte mij voort om haar op te vangen, vóór zij de zitkamer van haar grootmoeder bereikt zou hebben, maar ik kon haar niet inhalen. Zij bereik te de deur en bleef dgiar een oogenblik staan, ter wijl ik de trap opdraafde. Zij keek niet rond; zij stond stil met de hand op de deurknop en haar hoofd een weinig achterover. „Cecily riep ik weer. Zij luisterde niet en was het volgende oogenblik naar binnen gegaan. Draaierig van angst rende ik voort. Bij de deur bleef ik staan en hoorde ik door het open bovenlicht haar stem, koel en volkomen bedwongen en kalm. „Grootmoeder, ik wil u la ten weten dat ik besloten heb, nu dadelijk Ik leunde tegen het deurkozijn en voelde mij zieker dan ik ooit op zee geweest was. Een paar menschen die uit een andere kamer kwamen ke ken mij met vreemde blikken aan. Ik kon daar on mogelijk blijven staan, en dus opende ik zoo zacht jes mogelijk de deur en sloop naar binnen. Cecily stond midden in de kamer, het hoofd rechtop en het gezicht zoo wit als perkament. Haar grootmoeder staarde haar sprakeloos aan; haar lippen waren zoo blauw als indigo en ze hield een kaart die ze had willen opspelen, onbewegelijk om hoog, George, die tegenover zijn zuster aan het speeltafeltje zat, was half opgestaan en kon blijk baar zijn ooren niet gelooven; zijn gezicht ver toonde een vreemd mengsel van verheugde verras sing en niet begrijpende verbazing. Cecily toonde door niets dat ze de deur achter zich had hooren openen, of dat ze zich van mijn tegenwoordigheid bewust was, en ging voort: „....met George te trouwen. Aan het eind van deze week zoo gauw als ik vader aan de telefoon heb kunnen krijgen." George's gezicht lichtte op. Hij sprong achter de stoel van zijn zuster langs en nam haar in zijn armen. De hand van mevrouw Chapman viel op tafel neer. Zij sloot de oogen en klemde de lippen opeen. „Cecily, lieveling; zeg me nog één keer, dat je het heusch meent!" George drukte zijn lippen op heur haar. Cecily stond stijf rechtop met haar hoofd tegèn zijn schouder en knikte langzaam. Toen deed George iets verrassends; hij liet haar plotseling los en liep naar de deur. „Ik ben dadelijk terug. Ik had een telegram naar het kantoor gezonden, maar dat heeft nu geen zin meer. Misschien is het nog niet weg. Ik zal zien of ik het nog kan terugnemen". Hij liep de deur uit. Ik ging slap in den eeri.a den besten stoel zitten. Alexander Ridley glimlsca over de tafel heen naar zijn vrouw, VII. „Grootmoeder!" Cecily's stem trilde van rustheid. Zij deed een snelle pas voorwaarts de oude dame, die verslagen en met blauwe achterover tegen de leuning van haar stoel en bleef plotseling stilstaan toen de vierkante derkaak met een klap weer dichtklapte. Mew- Chapman richtte zich op in haar stoel; haar verstrakte tot de bekende grimmige vastberaad- heid en meteen had ze alle spieren weer m dwang. Ze smeet de schoppenaas, die steeds in haar hand hield, op tafel. „Die slag is voor ons, mijnheer Ridley' bars; „Met het spel, en de robber". Zij nam potlood en noteerde de punten. Cecily sprong met trillende lippen achter® of ze met een zweep in het gezicht geslagen Haar adem ging in korte schokjes; toen draauu zich om, vluchtte door de tusschendeur naar eigen kamer en sloeg de deur hard acntei dicht. Mevrouw Chapman zamelde met vlugge V !U de kaarten bijeen, haar lippen Vormden een harde naar beneden omgebogen lijn. „U kunt uw man betalen, mevrouw Ridley ze. „George kan met mij afrekenen"., Ridley glimlachte. „Ik zou haast ,oC, het eèn beetje onheilspellend klinkt, als merking mag maken, mevrouw Chapman hij bij wijze van grapje op. Ik had hetzelfde gedacht, maar allenn®- de grap' .nhier-5 Mevrouw Chapman schoof haar stoel ac „In elk geval", zei ze kalm, „is mijn pos1 komen duidelijk. Ik ben er altijd ster geweest dat myn kleindochter met uw zwa= trouwen, mijn heer Ridley. Er is dezen gebeurd om mij van opinie te doen ■eranderec- {Wordt vervolgdL

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 6